Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Papieska Akademia Życia ma nowych członków, popierających homoseksualizm, antykoncepcję i eutanazję

Posted by Marucha w dniu 2017-06-25 (Niedziela)

Nowymi członkami PAŻ zostali teolog z Mediolanu, ks. Maurizio Chiodi i profesor Anne-Marie Pelletier.


Jak informują liczne katolickie media, ks. Chiodi był przewodniczącym komisji etyków, która miała opracować zaawansowane dyrektywy w dziedzinie opieki zdrowotnej. Sugerowano w nich, by dokonywać eutanazji poprzez odłączenie tub żywiących i nawadniających.

Ks. Chiodi nie jest również zwolennikiem nauczania Kościoła katolickiego odnośnie antykoncepcji. Twierdzi, że dopuszczalne „moralnie” jest używanie przez pary sztucznej antykoncepcji, ponieważ ważne jest w tym względzie „ich poczucie odpowiedzialności, ich autentyczna gotowość otwarcia się na życie”, informuje portal Pch24.pl

Z kolei prof. Anne-Marie Pelletier, w trakcie Synodu o Rodzinie w 2015 roku, potajemnie spotykała się z teologami, biskupami i dziennikarzami, z którymi omawiała możliwości wpływania na uczestników Synodu, by zaakceptowali związki homoseksualne.

Według prof. Pelletier, katolickie nauczanie o grzesznej naturze pozamałżeńskich stosunków seksualnych jest „sztywną interpretacją”.

Również, w ostatnich dniach arcybiskup Vincenzo Paglia zdecydowanie bronił nowo mianowanego członka Nigela Biggar, który twierdzi, że aborcja powinna być legalna do „18 tygodnia po poczęciu”. Paglia nazwał katolików, którzy sprzeciwili się nominacji – w obawie o przekształcenie Akademii w ciało niezaangażowane w obronę życia – „głupcami”.

http://kresy.pl

Komentarzy 17 to “Papieska Akademia Życia ma nowych członków, popierających homoseksualizm, antykoncepcję i eutanazję”

 1. RomanK said

  Kazdy ksiadz , ktory uwaza- ze Pan Bog stworzyl Adasia i pEdzia..powinien dostac tak poteznego kopa w dupe, zeby w powietrzu z glodu skonal.

 2. Grace said

  Tylko kula w łeb rozwiąże ten problem. To kanalie anty Boskie rozkładające kościół od wewnątrz. Przyjdzie na nich pora…

 3. Joannus said

  Ad 2
  ”Przyjdzie na nich pora…”
  Już nadchodzi, ciapate zrobią co trzeba.
  Kiedy sól zwietrzeje, konsekwencją musi być jej wyrzucenie

 4. Marcin said

  Za gora 10 lat w KK będą występy kobiet – księży i swiecenia jawnych pederastów. Zobaczycie, ze nawet to nie spolaryzuje owieczek.

 5. Yah said

  Już pisze …. Panie Listwa ….

  „Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach. ”

  Taki jakiś niemok jestem, że nie piszę jak profesor dogmatyki tylko kopiuję i wklejam słowa Chrystusa.

  Niestety tępak jestem, jedyne co umiem to kopiować i wklejać na odpowiednim poziomie.

 6. Dziadzius said

  Widac ze ten nowy „po-Soborowy ” KK ma dyspensacje od ( ale od kogo ?) do wymasowania religi tak zeby pasowala dla ludzi a nie zeby pasowala do Boga. – no i zydzi znowu gora !

 7. Wimar said

  Artykuł wart oddzielnej publikacji i dyskusji- zwłaszcza ,że mamy rok fatimski

  Roberto de Mattei .http://www.pch24.pl/rosja-bedzie-katolicka,52499,i.html#ixzz4l076Sdd5

 8. konfuzjusz said

  W tym doniesieniu coś mi tu nie pasuje. Wiadomo że dziennikarze są mistrzami w wykręcaniu rzeczywistości.

  Bądźmy przebiegli jak węże.

 9. Jack Ravenno said

  @5 YAH – 10/10 – wystarczy kopiować słowa Pana Jezusa – BEZ JAKICHKOLWIEK ZBĘDNYCH TŁUMACZEŃ.

  Jakoś tak prosto to zawsze mówił…do tępaków też, he he…

 10. jaja said

  No, cóż jaki szef Bergoglio tacy i podwładni. Cóż prawdziwie wierzący, pobożny czlowiek ma z takimi kreaturami wspólnego? Ma Nauczyciela czyli Ewangelię i Boga w sercu i to w Ostatecznych Czasach przepustka do Zbawienia.

 11. RomanK said

  Prosze nie zapominac…ze WSZYSTKIE Herezje…powstaly w lonie Kosciola i dzieki ludzom Kosciola.. w zasadzie dzieki biskupom…
  Poza jednym wyjatkiem…Herezja- jaka powstala poza Kosciolem, zainicjowana i stworzona przez Czlowieka, ktory czlonkiem Kosciola nie byl nigdy ……ale bazowal na herezji chrzescijanskiej -Arianizmie ..mowie tu o Islamie!

 12. jaja said

  A to oznacza p.Romanie – jedno. Skoro wszystkie herezje powstały w łonie Kościoła to jasne jest kto tam rył od wieków. Sam Chrystus wskazywał ich palcami i mimo, ze wskazywał – wsliznły sie gady do miejsc nie dla nich przeznaczonych ( na pewno to i nasza wina ześmy oślepli i gady się mnożyły). Ale nie przemogą potegi Bożej to też im Chrystus przepowiedział. A to co Piśmie Świętym napisane to musi sie zdarzyc, nie ma odwolania.

 13. Yah said

  Ad 7

  Jak się ma ten fragment tekstu zapodanego przez Pana Wimara do tekstu artykułu ?

  „Rosja odrzuciła ten apel i Rewolucja Bolszewicka, po eksterminacji Romanowów rozszerzyła swe błędy po świecie. Aborcjonistyczna i homoseksualna mentalność, prowadząca obecnie Zachód ku śmierci posiada korzenie w filozofii marskowsko-heglowskiej została ustanowiona w Rosji w 1917 roku. Pokonanie rewolucyjnych błędów nie może zostać doprowadzone do końca ani w Rosji ani gdziekolwiek indziej na świecie pod innym, niż katolicki sztandarem.

  Read more: http://www.pch24.pl/rosja-bedzie-katolicka,52499,i.html#ixzz4l5KrlX00

  W świetle tego to Rosja winna jest również temu, co się dzieje w Watykanie ?

  Innymi słowy my nic nie musimy robić. Rosja się nawróci i wszystko zniknie jak ręka odjął. W jakim chorym umyśle mogła wylegnąć się myśl, że Pan Bóg karze świat za to, że jakiś naród się nie nawrócił.

  Poza tym dlaczego Rosja , a nie np Eskimosi, Chińczycy i Hindusi ?

  W moim zwichniętym umyśle rodzi to ogromny dysonans poznawczy.

  A może apel fatimski, był skierowany do Polaków / Może pomoc Białym w zniszczeniu Rewolucji doprowadziłaby do nawrócenia Rosji i powstania polsko-rosyjskiego imperium słowiańskiego ?

  Niestety pomocy białym nie udzielono, zawarto pakt z diabłem. W tym samym czasie gdy diabeł zamieniał cerkwie na magazyny i składy w Polsce je wyburzano.

  Czy ten kraj – II RP – mógł przynieść dobre owoce ?

  CZy nie jest znakiem od Boga fakt, że polscy oficerowie w Kozielsku byli przetrzymywani w murach klasztoru Pustelni Optyńskiej ?

  To co się dzieje na świecie, to konsekwencja zastąpienia zawierzenia Bogu, zawierzeniem człowiekowi. Nie wierzymy to co 2000 lat temu powiedział Chrystus, tylko w to , co o tych słowach mówią ludzie.

  Zamiast się kajać, szukamy usprawiedliwienia w okolicznościach, lub winnych wśród innych.

  Roberto de Mattei dedykuje te słowa:

  „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? ak możesz mówić swemu bratu: „Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku”, gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka swego brata.

  Czemu to wzywacie Mnie: „Panie, Panie!”, a nie czynicie tego, co mówię? Pokażę wam, do kogo podobny jest każdy, kto przychodzi do Mnie, słucha słów moich i wypełnia je. Podobny jest do człowieka, który buduje dom: wkopał się głęboko i fundament założył na skale. Gdy przyszła powódź, potok wezbrany uderzył w ten dom, ale nie zdołał go naruszyć, ponieważ był dobrze zbudowany. Lecz ten, kto słucha, a nie wypełnia, podobny jest do człowieka, który zbudował dom na ziemi bez fundamentu. [Gdy] potok uderzył w niego, od razu runął, a upadek jego był wielki». ”

  Rzeka zła właśnie wzbiera. Przetrwa tylko ten, kto dom zbudował na skale. SKALE WIARY W CHRYSTUSA

 14. Listwa said

  @ 5 Yah

  Cytat jak najbardziej adekwatny do tekstu wiadomości.

  @ 13
  Ale cytat we wpisie @13 skierowanym do Mattei juz nie.

  „W świetle tego to Rosja winna jest również temu, co się dzieje w Watykanie ?
  Innymi słowy my nic nie musimy robić. Rosja się nawróci i wszystko zniknie jak ręka odjął.”

  – a cóz tu sie panu wydanie sprzecznego? Załóżmy że Rosja czyni pewne rzeczy i je pod wpływem nawrócenia porzuci, to automatycznie one znikają, załóżmy ze sie nawróci i jako silne mocarstwo ujmie się za rzeczami za którymi sie nie ujmuje.

  Równiez wtedy powstanie jakosciowo odmienna sytuacja, która bez nawrócenia Rosji nie będzie miała miejsca.

  Nie widze konfliktu. Nie doszukiwałbym sie w tekscie Mattei anty rosyjskiego akcentu. Tym bardziej w objawieniach Fatimskich.

 15. Yah said

  Ad 14

  A ja nie jestem do końca tego pewien. Ja podskórnie odczuwam zło w pewnych tezach artykułu i ( z doświadczenia życiowego) wiem, że od zła trzeba się trzymać z daleka.

  Nie rżnąć bohatera i nie mówić, co tam diabeł, moja wiara jest tak silna, że dam sobie radę. NIE. Jeśli odczuwamy obecność zła, to Bóg nas przed nim ostrzega. Nie idziemy na konfrontację, tylko unikamy go. W końcu prosimy „… i nie wódź nas na pokuszenie”. Skoro prosimy Boga, to tym bardziej sami nie powinniśmy wystawiać się na pokusy.

  Ale to tylko moje subiektywne teorie.

 16. Listwa said

  @ 15 Yah

  A ja podskórnie nie wyczuwam zła w tezach. Jakie macie metody takie i wyniki.

 17. RomanK said

  ad 12…Dokladnie tak..pani Jaja. A zaczelo sie..od dyskusji Szymona Piotra z Pawlem….Ta kontrowersja zakonczyla sie ugoda i porozumieniem – Bog sam dostarczyl argumentow do przekonania Piotra….Druga sprawa zakonczna calkiem odmiennie byla sprawa Szymona Maga….a potem juz non stop…i dzis to samo….
  Pan Nasz dal wskazowke…chocby pojawial sie wsrod wqas ANiol z Nieba…i powiadal cos co nie zgadza sie z moim Slowem….nie wierzcie!!!!!
  To wlasnie odnosi sie do Wiary Rozumnej….kazda inna bez rozumu to zabobon….

Sorry, the comment form is closed at this time.