Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Weteran nielegalnego wywiadu opowiedział, jak NATO chciało „rozczłonkować” Rosję

Posted by Marucha w dniu 2017-06-25 (Niedziela)

NATO planowało po rozpadzie Związku Radzieckiego rozdzielić Rosję na niewielkie części, co potwierdzają zdobyte dokumenty, przechowywane w archiwum wywiadu, powiedział weteran rosyjskiego nielegalnego wywiadu w programie „Wiesti w subbotu” z Siergiejem Briliowym.

W nagraniu reportażu połączonego z 95-leciem zarządu „C” (nielegalny wywiad) Służby Wywiadu Federacji Rosyjskiej brał udział weteran nielegalnego wywiadu, który zdobywał szczególnie tajne dokumenty NATO.

Twarz wywiadowcy nie została pokazana, a jego głos został zmieniony. W reportażu został nazwany Pawłem Andriejewiczem – to imię głównego bohatera słynnego radzieckiego serialu o wywiadzie „Adiutant Jego Wysokości”.

„Paweł Andriejewicz opowiedział, że w zdobytych przez niego dokumentach NATO mowa była o tym, że rozpad Związku Radzieckiego to tylko pierwszy etap” – powiedział Briliow.

„A potem miano stworzyć północno-wołżańską republikę rosyjską, a potem środkowo-wołżańską, a całą Rosję sprowadzić do poziomu i rozmiarów księstwa moskiewskiego” – powiedział wywiadowca.

„Takie dokumenty są. I znajdują się w archiwach naszej służby” – dodał.

https://pl.sputniknews.com

Tajne plany widocznie były dyskretnie udostępniane wybranym prostytutkom dziennikarskim, w tym polskim. Nazwisk gajowy nie pamięta, ale dobrze pamięta „futurologiczne” artykuły z lat 90-tych wróżące rozpad Rosji na małe państewka. Dziś narracja jest trochę inna: Rosja ma się rozpaść po odejściu Putina.
Admin

Komentarzy 5 to “Weteran nielegalnego wywiadu opowiedział, jak NATO chciało „rozczłonkować” Rosję”

 1. Sebastian said

  Putin: Rozpad ZSRR to największa katastrofa XX wieku, powsatnie takich sztucznych tworów jak upaina i litwacka litwa

  dodałbym jeszcze koniec Układu Warszawskiego, kto wie może uratowalibyśmy wtedy Jugosławię

 2. peacelover said

  …teraz czas na to, by rozlecial sie USA, a bezcenny Izrahell zniknal z powierzchni planety !!
  …..moze sie uda ???!!! (wiele na to wakazuje !!)

 3. Grace said

  Re: 1&2 Takze uwazam ze to była wielka tragedia w obu przypadkach. Skutki zdrady Gorbaczowa Rosja będzie odczuwała jeszcze bardzo długo. Mam nadzieję że Putin będzie nadal Prezydentem i wychowa swojego następcę, który podobnie jak on nie klęknie przed zachodem. NATO trzeba rozwiązać, te zbrodnicza armie. Izrael sie konczy a Ameryka ….jak tam zacznie sie cos na miare „kolorowej rewolucji” to krew zaleje ulice….

 4. Rokitnik said

  Bardzo chciałbym zapoznać sie z owymi oznakami …rozpadu Ameryki.( post 2 )

  Rozpadu – czy gnicia?
  Admin

 5. RomanK said

  Prosze z brzegu..u nas na widok tablicy z rejestracja NY pokazuja srodkowy palec, pluja i wolaja f,..n Yankee…

Sorry, the comment form is closed at this time.