Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

List otwarty do Grzegorza Schetyny

Posted by Marucha w dniu 2017-06-26 (Poniedziałek)

Ten pełen desperacji list do Schetyny pochodzi z 26.12.2016.
Admin

Przelała się szala goryczy. Polka pisze list otwarty do szefa totalnej opozycji w Sejmie. – „NIE chcę żyć w kraju, w którym bohater afery cmentarnej staje się obrońcą demokracji. NIE chcę żyć w kraju, w którym byle szmondak, analfabeta nie znający ani historii Polski, ani historii Europy, jak pan Petru, mieni się obrońcą demokracji. NIE chcę żyć w kraju, w którym zdrajcy interesu narodowego mienią się obrońcami demokracji” – pisze w liście otwartym dr Elżbieta Morawiec do szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny.

Pełna treść listu otwartego dr Elżbiety Morawiec

Panie Schetyna, liderze opozycji,

NIE jestem członkinią PiS
NIE chcę żyć w kraju w którym wy, po obaleniu rządu będziecie rządzić nadal
NIE chcę żyć w kraju, w którym bohater afery cmentarnej staje się obrońcą demokracji
NIE chcę żyć w kraju, w którym nadal będą królowały korupcja, kłamstwo, manipulowanie opinią publiczną
NIE chcę żyć w kraju zdrady narodowej, jakiej pańska formacja PO się dopuszcza
NIE chcę żyć w kraju, w którym tzw. opozycja, czyli współczesna Targowica, wzywa zewnętrzne siły do ingerencji w sprawy mojego kraju
NIE chcę żyć w kraju, w którym potop nienawiści leje się na zwycięską partię w wyborach, czyli na naród
NIE chcę żyć w kraju, w którym prawdziwy zamach stanu, dokonany w czerwcu 2015, aby zablokować reformy nowego rządu jest przemilczany
NIE chcę żyć w kraju, w którym sędzia, prezes Trybunału Konstytucyjnego, jawnie knuje z przegraną partią PO, jak doprowadzić do blokady działań nowe go rządu w ustawie czerwcowej 2015
NIE chcę żyć w kraju, w którym sędzia!!!, jak prezes TK Rzepliński, jest na usługach j e d n e j, przegranej w wyborach partii
NIE chcę żyć w kraju , w którym pod pozorem obrony demokracji, demokrację, wolę narodu, jawnie się gwałci
NIE chcę żyć w kraju, gdzie jedynym paliwem debaty publicznej jest szerzona przez PO et consortes. nienawiść do PiS i Jarosława Kaczyńskiego
NIE chcę żyć w kraju, w którym byle szmondak, analfabeta nie znający ani historii Polski, ani historii Europy, jak pan Petru, mieni się obrońcą demokracji
NIE chcę żyć w kraju, w którym zdrajcy interesu narodowego mienią się obrońcami demokracji.
Przeżyłam wiele „przełomów”. Pierwszym był Październik 1956, drugim Grudzień 1970, Sierpień 1980 i wielka zdrada Okrągłego Stołu.
Jestem człowiekiem „Solidarności” i pozostanę nim do końca moich dni.
NIE chcę dożyć powrotu do władzy pospolitych krętaczy własnych interesów, zwykłych targowiczan
NIE chcę tej chwili dożyć, bo to będzie KONIEC POLSKI.
NIE chcę dożyć najbliższego roku (mam 76 lat), w którym pańska partia PO, partia zdrady narodowej, zwycięży

Tak mi dopomóż Bóg!

dr Elżbieta Morawiec.

Elżbieta Morawiec – krytyk literacki i teatralny, doktor KUL; wieloletni członek redakcji „Arcanów”, w latach 1970 – 1990 kierownik literacki teatrów (Starego w Krakowie, Studio w Warszawie, Polskiego we Wrocławiu, Ósmego Dnia w Poznaniu), członek kapituły Nagrody im. Józefa Mackiewicza, autorka licznych książek, m. in. „Powidoki teatru”(1991)”Małe lustra albo długi cień PRL-u”(1999), „Jerzy Grzegorzewski- mistrz światła i wizji”(2006), „Nadzieja, świat i krętacze”(2011).

http://pressmania.pl

Komentarzy 12 to “List otwarty do Grzegorza Schetyny”

 1. Szanowna pani dr Morawiec nie raczyła spostrzec, że przyczyną wszystkich wymienionych problemów jest właśnie demokracja.

 2. Zerohero said

  ” potop nienawiści leje się na zwycięską partię w wyborach, czyli na naród”

  Słyszeliście panią profesor? Partia to naród. 😀
  Ta kobieta nie ma większych zmartwień niż oglądanie telewizji.

 3. Boydar said

  Sądzę, że interpretacja Pana Zerohero (2) jest zupełnie niewłaściwa. Wprawdzie pani doktor też smerfuje jak smerf Maruda (powinna jeszcze dodać – ‚nie cierpię nie cierpieć’), ale bez wątpienia mając na względzie dokonany wybór określonej partii, nie dokonały go ruskie serwery tylko przeważająca liczba wyborców. Określona awansowo narodem. Ale to odrębna sprawa. Pani doktor szmugluje rowery, a Pan Zerohero przesiewa piasek, w dodatku mokry.

 4. konfuzjusz said

  Z pana to optymista, panie Boydar.

  Po mojemu to terminologia powinna brzmieć mianowanie, raczej niz dokonany wybór.

 5. Boydar said

  Po to było osiem lat PO aby wynik był prawdziwy. Ażeby to stwierdzić potrzebne były „ruskie serwery”. Całość można nazwać manipulacją, ale nie mianowaniem.

 6. Piekarz said

  NIE chcę żyć w kraju…. itd…

  Szokuje mnie takie sformulowanie. Zbyt krytyczne dla Kraju, który nie jest ani partia ani wlasnościa jakiejś partii…

  Co Szanowni na to?

  ——
  Nic.
  To jest tylko figura retoryczna.
  Admin

 7. NICK said

  Gówno.
  Z pANA.

 8. Joe said

  No coz … biorac kase od obcych mocarstw i istytucji trzeba sie spodziewac, ze placacy beda chcieli jakiegos zwrotu z tej inwestycji. Generalnie ta pani ma racje, ale jako czlowiek Solidarnosci powinna siedziec cicho.

 9. osoba prywatna said

 10. Boydar said

  Zawsze kiedy czytam takie dictum lub podobne, nie wiem czemu przypomina mi się scena z filmu „Szakal” z Bruce Willisem. Ta, w której testował zamówiona super strzelbę. A jeszcze bardziej precyzyjnie, ta z arbuzem.

 11. Zerohero said

  @3, Boydar

  sratatatata z tymi przeważającymi siłami wyborców. Idź Pan do diabła z poparciem dla zwycięzców takich jak Kwaśniewski, Tusk, Obama, Macron.
  Te babsko może żyć w kraju w którym trzyma się ludzi w więzieniach za poglądy, w którym zastępuje się Polaków Ukraińcami, w którym ch przeprasza się Żydów i w którym zagraniczny kapitał kontroluje połowę gospodarki. Ale jak się babsko naogląda papki pt. „wojna o trybunał”, to nagle „nie może żyć w tym kraju”. To jest lustrzane odbicie KODomitów którzy też nie mogą żyć w tym kraju, z tych samych, groteskowych powodów.
  Ho, ho

  „Po jako obóz zdrady narodowej” – w ustach zwolennika PiS słowo „zdrada” brzmi śmiesznie.

  Napisałbym „pies wam mordy lizał” ale lubię psy, więc jakoś nieporęcznie. Demokraci wy.

 12. Zerohero said

  @Osoba Prywatna

  Nie zdziwiłbym się gdyby taka kreatura jak Schetyna faktycznie coś podobnego powiedziała. Jednak przydałoby się źródło. Szukając w Internecie natrafiłem na to:

  http://czaro.neon24.pl/post/116880,wypowiedz-schetyny-z-05-10-2014-dla-tok-fm

  oraz felieton Stanisława Michalkiewicza z 12 października 2014 w którym SM cytuje, ale z odpowiednim dystansem użwyając słowa „jeśli”:

  Szczególnie od strony najważniejszej. Oto na Facebooku pan Tomasz Nowak, powołując się na poranną audycję radia Tok FM z 5 października br., cytuje wypowiedź ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny, który wyraża gotowość ostatecznego rozwiązania kwestii majątku żydowskiego. „Polska jest finansowo przygotowana na zwrot nawet 60 mld dolarów w 2015 roku. Umiejętna polityka finansowa sprawi, że wyjdziemy z twarzą wśród narodów świata, a Polacy tego nie odczują”. Jeśli minister Schetyna rzeczywiście tak powiedział, to lepiej można zrozumieć przyczyny jego powrotu na stanowisko ministra spraw zagranicznych w rządzie pani premierzycy, które chyba traktuje jako trampolinę do wyższych grządek.

  Przydałoby się nagranie. To nagranie mogłoby być podstawą prawną do wydanie wyroku przez państwo podziemne.

Sorry, the comment form is closed at this time.