Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

List otwarty red. Stanisława Michalkiewicza do Adama Bodnara

Posted by Marucha w dniu 2017-06-27 (wtorek)

List Otwarty obywatela polskiego do pana Adama Bodnara, osadzonego na operetkowej posadzie rzecznika praw obywatelskich

Słuchaj Synu!

Przez uprzejmość nie będę już precyzował – jaki Synu – chociaż nie zamierzam ukrywać, że ta intytulacja wynika nie tylko z różnicy wieku między nami, ale również, a może nawet przede wszystkim – z intencji okazania Ci pogardy z powodu wypowiedzi, iż „musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu. W tym także naród polski.”

Wypowiedź ta dowodzi, że nie wiesz, co to jest naród. Wprawdzie z Twego życiorysu wynika, że jesteś wypustnikiem (celowo nie używam słowa „absolwent”, tylko jego rosyjskiego odpowiednika: „wypustnik”, które, jak sądzę, znacznie lepiej Cię charakteryzuje) rozmaitych uczelni, ale najwyraźniej nie przykładałeś się do nauki.

Tacy niedoukowie są plagą naszego nieszczęśliwego kraju, zwłaszcza gdy są osadzani na różnych, nawet operetkowych posadach, jak Twoja.

Tedy kierując się chrześcijańskim obowiązkiem, nakazującym „nieumiejętnych nauczać” (zob. Katechizm Kościoła katolickiego – uczynki miłosierne co do duszy), uprzejmie Ci wyjaśniam, że naród to wspólnota etniczna, która zorganizowała się politycznie. Tym właśnie różni się on od narodowości, która ma wprawdzie wspólny język, historię, obyczaje, religię – ale nie zorganizowała się politycznie, to znaczy – nie wytworzyła hierarchii, czyli szlachty, dzięki której staje się narodem.

Taka ewolucja wynika z rozwoju dziejowego, ale zdarzają się też przypadki uwstecznienia narodu do poziomu narodowości – jak to stało się w przypadku Czechów po bitwie pod Białą Górą w 1620 roku – i dopiero w wieku XIX doszło do odrodzenia narodowości czeskiej, jako narodu.

W świetle tego wyjaśnienia widoczna jest w całej rozciągłości fałszywość Twego twierdzenia, jakoby w realizowaniu holokaustu uczestniczył także „naród polski”. Naród Polski w okresie okupacji niemieckiej i sowieckiej był politycznie zorganizowany w państwo, które w żaden sposób, nie uczestniczyło w holokauście. Nawet polskie instytucje pozarządowe, które oficjalnie działały w Generalnym Gubernatorstwie w postaci Polskiego Czerwonego Krzyża i Rady Głównej Opiekuńczej również w jakiejkolwiek formie nie uczestniczyły w realizowaniu niemieckiego programu „ostatecznego rozwiązania”.

Przeciwnie – gdybyś przeczytał wspomnienia Adama hr. Ronikiera (ale co tam marzyć o tym!), będącego w okresie okupacji niemieckiej prezesem RGO, to wiedziałbyś, że RGO współpracowała w niesieniu pomocy humanitarnej z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce, a nawet z delegacjami Żydów amerykańskich – oczywiście do czasu wypowiedzenia przez Rzeszę Niemiecką wojny Stanom Zjednoczonym.

Ale Ty o tym wszystkim najwyraźniej nie wiedziałeś i dlatego wygłosiłeś opinię, wpisującą się w skoordynowane polityki historyczne: niemiecką, której celem jest stopniowe zdejmowanie z Niemiec odpowiedzialności za II wojnę światową, a przynajmniej – rozmywanie tej odpowiedzialności – oraz żydowską, które celem jest przerzucanie tej odpowiedzialności na winowajcę zastępczego, by podtrzymać możliwość materialnego eksploatowania holokaustu.

Podobne opinie wygłaszają przedstawiciele piątej kolumny w Polsce; rozmaici folksdojcze i skorumpowani łajdacy, uczestniczący w realizowaniu w Polsce tzw. „pedagogiki wstydu”, której celem jest wzbudzenie w Polakach poczucia winy wobec Żydów, by w ten sposób doprowadzić nasz naród do stanu bezbronności.

Uprzejmie zakładam, że Twoja opinia nie wynikała z podłości, tylko z ignorancji – ale w takim razie nie ulega wątpliwości, że jesteś głupszy, niż nawet przewiduje ustawa określająca warunki na zajmowaną przez Ciebie, operetkową posadę. W tej sytuacji chyba sam rozumiesz, że żadne „przeprosiny” nie wystarczą, że powinieneś niezwłocznie podać się do dymisji, a ze swoim życiem postąpić, jak przystało na człowieka honoru.

Oczekuję tego od Ciebie jako obywatel polski – a myślę, że nie jestem w tym oczekiwaniu odosobniony – który ma interes prawny w tym, by ktoś taki, jak Ty, ani go nigdzie nie reprezentował, ani też nie był rzecznikiem jego praw. Łączę stosowne wyrazy.

Stanisław Michalkiewicz
https://www.magnapolonia.org

List otwarty listem otwartym… ale o ileż większą siłę przekonującą miałoby dokonanie ciężkiego mordobicia na Bodnarze przez paru oficerów Wojska Polskiego. Gdyby takowe istniało.
Admin

Komentarzy 38 to “List otwarty red. Stanisława Michalkiewicza do Adama Bodnara”

 1. Zbyszko said

  Dołączam się do oczekiwań Pana MIchalkiewicza (i Admina). Jestem przekonany, że Pan Michalkiewicz jest tutaj wyrazicielem woli wszystkich Polaków mieszkających nie tylko w Polsce

 2. Wieś Rządzi Światem said

  Jak długo jeszcze ten bezczelny krypto-antysemita Bodnar będzie brał kasę od narodu, który mordował Żydów?

 3. Nina said

  „Uprzejmie zakładam, że Twoja opinia nie wynikała z podłości, tylko z ignorancji” – napisał pan Stanisław.

  A ja, bez uprzejmości, zakładam, że ta opinia wynika z podłości człowieka o nazwisku Bodnar

 4. Plausi said

  „Komsomolec” Bodnar

  http://sanocki.neon24.pl/post/139062,przeciw-tzw-dekomunizacji-list-otwarty#comment_1393880

  Bodnar to najwyraźniej jeden z tych nowych „komosomolców”, wytresowanych po tzw. „transoframcji ustrojowej”, tak przecie wymarzonej przez rzesze Polaków, nie wykluczając tu samego pana Stanisława.

  No cóż, wcale niełatwo jest przewidzieć konsekwencje zadawania się z takimi czy innymi …synami :

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  konsekwencji jednak się nie da uniknąć. Jedną z nich jest odrodzenie banderyzmu wóród kadr w/w „komsomolców”.

  Pozwalamy sobie na aluzje, ale chyba dość czytelne.

 5. Jerzy said

  Panie Michałkiewicz! Po rosyjsku to jest „wypusknik”. Wiem to dobrze, bo sam nim jestem. „Wypustnik” to rzadko już używane słowo oznaczające pewien rodzaj hebla, czy jak kto woli struga. Dawno już zdążyłem zauważyć, że z jakiegoś powodu nie lubi Pan wszystkiego co rosyjskie, ale jeśli chce Pan używać rosyjskich słów, nawet dla podkreślenia, jak w tym wypadku, nikczemności danej osoby, należy ich używać prawidłowo.

 6. jaja said

  To prawdziwy smiec, bez honoru i szacunku dla wlasnego narodu i samego siebie, a takiemu to w pysk splunac to pysk obetrze, sie nie obrazi i dalej bedzie smrodzil. Z takim lachem to sie rozmawia majac w reku kij bejsbolowy. Kibice powinni sie nim zaopiekowac.

 7. VA said

  Kim sa rodzice Bodnara? Chazar czy banderowiec?

 8. Peryskop said

  cytuję za :
  http://kresy.pl/wydarzenia/adam-bodnar-rzecznik-praw-obywatelskich-narod-polski-wspoluczestniczyl-holokauscie/

  Adam Bodnar powiedział, że nie ma żadnych wątpliwości, że za holokaust byli odpowiedzialni Niemcy.
  – Natomiast musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu. W tym, o czym mówię z ubolewaniem, także naród polski – stwierdził RPO.
  Jego zdaniem, o skali tego zjawiska świadczą np. wyroki śmierci wydawane przez AK:
  – Przecież ile było wyroków wydanych przez AK na osoby, które ujawniały kryjówki dla Żydów. Te wyroki śmierci nie wzięły się znikąd.

  Jest to przykład perfidnie przekrętnej egzegezy.

  Bo na jakiej zasadzie „rzecznik” Adam B. utożsamił przestępcze „osoby” z „narodem polskim”, którego przedstawiciele te przestępcze „osoby” za ich naganne czyny srogo ukarali ?

  Sofizmat, który jest zwyczajnym sqoorwysyństwem.

  ===

  Natomiast cytowany przez red. S. M. „przypadek uwstecznienia narodu do poziomu narodowości – jak to stało się w przypadku Czechów po bitwie pod Białą Górą w 1620 roku – i dopiero w wieku XIX doszło do odrodzenia narodowości czeskiej, jako narodu.” jest o tyle skomplikowany, że nie jest takie pewne czy system feudalny (kastowy) jest przejawem politycznego zorganizowania się „narodu”, czy tylko jego warstw zwanych potocznie próżniaczymi.

  Jak wiadomo takie właśnie „polityczne zorganizowanie się” mniejszej części narodu stało się zarzewiem upadku Rzeczypospolitej. Oczywiście państwo nie może funkcjonować bez hierarchii, ale gdy mociumpany przestają znać proporcje, to wtedy prosperity „narodu” kończy się w klasyczny sposób.

  Ponadto od początku XIII wieku „Czesi” byli mieszkańcami księstwa, a potem królestwa Bohemii, pozostającego przez wieki pod dominacją teutońskich Luxemburgów. W dodatku byli silnie – i wciąż nieco są – społeczeństwem zantagonizowanym pod względem religijnym, a więc i politycznym.

  The incorporation of Bohemia into the Habsburg Monarchy against the resistance of the local Protestant nobility sparked the 1618 Defenestration of Prague and the Thirty Years’ War. Their defeat at the Battle of White Mountain in 1620 put an end to the Bohemian autonomy movement.

  In 1740 the Prussian Army conquered Bohemian Silesia in the Silesian Wars and forced Maria Theresa in 1742 to cede the majority of Silesia, except the southernmost area with the duchies of Cieszyn, Krnov and Opava, to Prussia. In 1756 Prussian King Frederick II faced an enemy coalition led by Austria, when Maria Theresa was preparing for war with Prussia to reclaim Silesia. The Prussian army conquered Saxony and in 1757 invaded Bohemia. In the Battle of Prague (1757) they defeated the Habsburgs and subsequently occupied Prague. More than one quarter of Prague was destroyed and the St. Vitus Cathedral suffered heavy damage. In the Battle of Kolín, however, Frederick lost and had to vacate Prague and retreat from Bohemia.

  With the dissolution of the Holy Roman Empire in 1806, the Bohemian kingdom was incorporated into the Austrian Empire and the royal title retained alongside the title of Austrian Emperor. In the course of the 1867 Austro-Hungarian Compromise the provinces of Bohemia, Moravia and Austrian Silesia became k. k. crown lands of Cisleithania. The Bohemian Kingdom officially ceased to exist in 1918 by transformation into the Czechoslovak Republic.

  The current Czech Republic consisting of Bohemia, Moravia and Czech Silesia still uses most of the symbols of the Kingdom of Bohemia: a two-tailed lion in its coat-of-arms, red-white strips in the state flag and the royal castle as the president’s office.

  ===

  A z flagą też mamy jaja prostokątne, i to wspólne.
  Bo Czechoslovakia w latach 1918-1920 używała tradycyjnych barw Bohemii z lat 1198-1918 – czyli flagi biało-czerwonej na prostokącie o proporcji boków 2:3 (1,5).

  Potem Federalna Republika Czeska w latach 1990-1992 oficjalnie powróciła do tej flagi. Dla usunięcia kolizji z flagą polską – od roku 1993 Czesi dołożyli sobie niebieski trójkąt.

  Natomiast Polska oficjalnie używa tych barw dopiero od 1.08.1919, lecz na prostokącie o proporcji boków 5:8 (1,6).

  Skrzynkę Radebergera za obiektywne rozstrzygnięcie komu ta flaga de facto się należy (wykluczając Monako i Indonezję).

  🙂 🙂

 9. VA said

  Bodnar wielokrotnie powtarzał ze jest potomkiem przesiedleńców Akcji Wisła. To chyba wiele tłumaczy!

 10. Maćko said

  http://www.citizengo.org/pl/71566-rzecznik-praw-obywatelskich-adam-bodnar-w-dniu-20-czerwca-na-antenie-tvp-elujemy-do-pana-o
  Adresat/Adresaci petycji: Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar

  Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w dniu 20 czerwca na antenie TVP Info stwierdził, że naród polski uczestniczył w holokauście Żydów w trakcie II Wojny Światowej. Apelujemy o podanie się do dymisji z funkcji RPO w związku z Pana skandaliczną wypowiedzią wpisującą się w kłamliwą retorykę obarczania Polski za zbrodnie nazistowskich Niemiec i uderzającą w pamięć o ofiarach II Wojny Światowej.
  Z poważaniem,
  [Imię i nazwisko]

  http://www.ordoiuris.pl/wolnosci-obywatelskie/czy-slowa-adama-bodnara-klamstwo-oswiecimskie

 11. Boryna said

  Sejm powinien go odwołać natychmiast a prokurator niech się nim zajmie.

 12. adsenior said

  Bodnar-kanalia tej samej marki, co jego były szef, ze stajni żyda sorosa, jedrek rzeplin, ta stajnia to fundacja helsińska, powołana i finansowana, przez sorosa.

 13. ui said

  Być może pan Bodnar z jakichś bliżej nieznanych przyczyn przynależy do narodowości polskiej (niestety), ale nie do narodu. Skoro zdaniem tego pana naród, który (niestety) reprezentuje mordował Żydów, to niech w imię honoru (zakładam, że wie, co to jest) zaprzestanie brania pieniędzy od tegoż narodu. Jeśli zaś jest innej narodowości, to niech zmieni obywatelstwo. Wszyscy, łącznie z panem Bodnarem, odetchniemy z ulgą.Przypominam, panie Bodnar, że jako jedyny w czasie drugiej wojny światowej naród polski nie utworzył żadnej jednostki niemieckiej, nazistowskiej! Nawet Żydzi współpracowali z Niemcami w dziele zagłady swoich pobratymców. Ale nie Polacy, przedstawiciele polskiego narodu. Pan jesteś niegodny miana Polaka!

 14. Kojak said

  A coz sie mozna spodziewac po bydlaku zwanym Bodnarem ? On p[owiedzial ze by przesiedlony w ramach aKcji Wisla ? Byc moze to rodzice tego bydlaka ostrzyli siekiery i sierpy kiedy zbrodniarze z UPA szli,, riezat Lachow ,, a kiEdy zbrodniarze po mordach przyszli utrudzeni ich poili i karMmili ! Jak taka kreatrura mogla wogole zostac tzw Rzecznikim Praw ? Widac ze ten bydla\k nie na\ darmo jest rzecznikiem wszelkiej lewackiej i antypolskiej zgnilizny ! ! !

 15. Moher49 said

  Pan Bodnar, menda utrzymywana z naszych podatków, powinien być pozbawiony operetkowej posady, czym prędzej.
  Nie ma AK, nie ma NSZ, jak zauważył Gospodarz nie ma Wojska Polskiego. Jest taki polski film, w którym polscy wojacy złapali upierdliwego Austriaka i zanurzyli po szyję w miejskiej latrynie, czego panu Bodnarowi również gorąco życzę.

 16. maniek said

  …walic pana badnara!…powiedzcie mi dlaczego chcąc wrzucic tam komenta – musze logowac sie przez chazarskiego pejszbuka?…hmm…

 17. NICK said

  Zatem poznałem Bodnara.
  I, po co?
  Mi to?
  Ta znajomość?

  Poszła!
  I dalej jeszcze niech idzie.

 18. ojojoj said

  dostal gostek pare srebrnikow od foxmana to i czyta publicznie co mu napisano na swistku

 19. PISKORZ said

  re 9 ” jest potomkiem przesiedleńców Akcji Wisła.” ACH TA KRÓTKOWZROCZNA POLITYKA za babci-komuny..Powinna być Akcja Madagaskar…tylko trochę kosztowna.

 20. gość said

  APEL DO POSŁÓW! Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar musi stracić stanowisko za szkalowanie Polski i Polaków!

  Posłowie mają obowiązek odwołać rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara, szkodnika znieważającego Polskę i naród polski. Jawnie dyskryminującego obywateli Rzeczypospolitej, którzy mają inne poglądy niż on – pisze na łamach najnowszego numeru tygodnika Polska Niepodległa Aldona Zaorska.

  Dalszą bezczynność PiS-u w tej sprawie można odczytać tylko jako aprobatę działań Bodnara, przyzwolenie na dyskryminację Polaków, znieważanie narodu polskiego i kłamstwa na temat historii Polski. Głosowanie w sprawie odwołania Bodnara musi odbyć się jak najszybciej.

  Rzecznik postnazistowskich oszczerców

  Pupilek seksualnych mniejszości – tyle można by powiedzieć o Adamie Bodnarze (ur. 1977) – rzeczniku praw obywatelskich, wybranym na pięcioletnią kadencję głosami posłów PO, SLD, PSL i niezrzeszonych w lipcu 2015 r. Wybór ten miał miejsce, co zdaje się mieć niepoślednie znaczenie, po przegranych z kretesem przez Komorowskiego wyborach prezydenckich, a tuż przed wyborami parlamentarnymi, których wynik dla wszystkich był już wtedy oczywisty. Były to miesiące rozpaczliwego ratowania przez Platformę resztek władzy i wpychania swoich ludzi, gdzie tylko się dało. Bodnar spełnił z nawiązką nadzieje pokładane w nim przez antypolskie środowiska. Właściwie pozostaje się dziwić, że po jego ostatnim wyskoku Niemcy jeszcze nie obwiesili mu pół marynarki orderami. Lepszego rzecznika własnych kłamstw nie mogli sobie wymarzyć.

  https://polskaniepodlegla.pl/wydarzenia/item/12153-apel-do-poslow-rzecznik-praw-obywatelskich-adam-bodnar-musi-stracic-stanowisko-za-szkalowanie-polski-i-polakow

 21. gość said

  Większość Amerykanów popiera „małżeństwa” homoseksualne

  Akceptacja dla „małżeństw” osób tej samej płci w Stanach Zjednoczonych jest najwyższa w historii. Blisko 62 procent amerykańskich obywateli popiera możliwość ich zawierania, a przeciwnego zdania jest zaledwie jedna trzecia ankietowanych. Jednocześnie jednak maleje liczba zwolenników legalnych zabiegów aborcyjnych.

  Najnowszy sondaż Pew Reaserch wskazuje, iż blisko 62 proc. Amerykanów popiera możliwość zawierania „małżeństw” homoseksualnych, a więc tym samym odsetek ten wzrósł w ciągu siedmiu lat z niecałych 48 proc. Tym samym przeciwnicy takiego rozwiązania znaleźli się w mniejszości, ponieważ stanowią oni niecałe 30 proc. respondentów. W analogicznym badaniu przeprowadzonym w 2010 r. ten liberalny projekt ideologiczny odrzucało 42 proc. respondentów.

  Z badania wynika również, że liczba przeciwników „małżeństw” osób tej samej płci stale topnieje we wszystkich grupach wiekowych, nawet wśród osób urodzonych w latach 1928-1945, czyli w tak zwanym „cichym pokoleniu” uznawanym za mocno konserwatywne. Zwolennicy podobnych rozwiązań znajdują się także wśród najwierniejszych wyborców Partii Republikańskiej, która od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku przeszła na pozycje chrześcijańskiej prawicy. Homoseksualne związki popiera bowiem 40 proc. z nich przy 21 proc. przed szesnastoma laty.

  http://autonom.pl/?p=18711

 22. RomanK said

  Pana Stanislawowe wykladnie pojec narod – narodowosc sa dlatego tak mentne i pokrentne..ze sam kiedys podal definicje proponujac swoj projekt Konstytucji PRL-bis…Definicje, ze narod polski to poprostu wszyscy obywatele polscy… Kiedys niedawno przy okazji nadmienilem -przypominajac mu to jego popelnienie , ze sam osobiscie znam kilkunastu porzadnych ludzi, obywateli polskich, ktorzy Polakami nie sa i -co najwazniejsze- nie chca byc. Sa Czechami, Slowakami, Wegrami, Rusinami, Niemcami i Zydami….
  Nie bardzo rozumiem jak pan Stanislaw uzasadni swoje wygibusy myslowe znajac historie i Polskow i Czechow????
  Otorz Polskow ich szlachta sprzedala i zamienila w bydlo…a Czechom szlachte wymordowali Rakuszanie…i mimo takie duzej roznicy utraty panstwowosci zarowna PRZEZ Polakow jak i przez Czechow ani jedni ani drudzy nei przestali byc narodami:-))))
  Pragne tez przypomnic ze jesli panu Stanislawu wydaje sie -ze obecne panstwo jest panstwem Polakow….to po co takie listy do jego jednego z najlepszych rprezentantow???:-))))
  Oczywiste jest , ze Polak takiego czegos by nie powiedzial…NIGDY!!!

 23. Witek said

  Brawo! Nic dodać, nic ująć!

 24. Miet said

  Pare moich uwag – zaznaczam, że uwag laika a nie jakiegoś znawcy tematu.
  Czytałem tutaj kiedyś, że Izrael nie ma konstytucji – powstaje pytanie – dlaczego.
  W mom pojęciu w dzisiejszych czasach nie da się napisać konstytucji dla jednego narodu. Państw jedno-narodowych raczej nie widzimy. Konstytucja musi więc być nie narodowa a raczej obywatelska.
  I dlatego Michałkiewicz (tak jak zapodaje p.Roman) próbował jakoś pogodzić jedno z drugim podając swój projekt polskiej konstytucji.

  Konstytucja utworzona pod kątem jednego swojego narodu byłaby dowodem na co? No właśnie i tu mamy odpowiedź dlaczego Izrael takowej nie posiada.:-)))

 25. Cyborg said

  Panie Miet, interesujacy punkt widzenia. Pokrywa sie nieco z moim, które ponad genetyke czy religie ustawia Etyke i jej krótkie zasady uniwersalne dla kazdego czlowieka ( szanowac zdrowie, mienie, dane slowo, wolnosc ).
  Czy Eskimos czy Ukr czy Szkop musi stosowac sie do zasad etyki ( miejmy nadzieje zawartych w konstytucji ) aby miec prawo do przebywania w naszym kraju i na wolnosci.
  Pozdrawiam.

  ——
  Nie ma żadnej uniwersalnej etyki, oprócz tej, która wynika z katolicyzmu.
  Poza katolicyzmem – mamy Singery czy Środy.
  Admin

 26. VA said

  Apel o dymisję RPO Adama Bodnara za obarczanie polskiego narodu winą za holokaust
  http://www.citizengo.org/pl/71566-rzecznik-praw-obywatelskich-adam-bodnar-w-dniu-20-czerwca-na-antenie-tvp-elujemy-do-pana-o?m=5&tcid=36781343

  ——
  Kolejne podanie do składu węgla.
  Admin

 27. Boryna said

  Spieprzaj dziadu

 28. NICK said

  Pisz Pan QaMać. (25).
  Maćko, Proste i inne takie. Ksywy.

 29. NICK said

  Mietu.
  NARÓD?
  Konstytucję mieć winien.

  Ja wiem, ja wiem.
  Pan to jest ponad-narodowy. Od dawna.
  Pana dolary i dzieci są Nam na pohybel.

 30. MatkaPolka said

  Pana Adama Bodnara – najwyraźniej niedouczonego – trzeba wyedukować

  Słuchaj Synu!
  HOLOCAUST – ŻYDZI ŻYDOM ZGOTOWALI TEN LOS

  W nazistowskich WLADZACH NACZELNYCH BYLI ZYDZI.
  150 000 żydowskich żołnierzy
  Hitlera. Holocaust był finansowany przez finansjerę Żydowską Syjonistyczna
  HITLER założyciel Izraela,
  Hannah Arendt – Eichman w Jerozolimie

  TO CI DOPIERO ŻYDOWSKA PODMIANKA

  Jan Gross i Debbie Schlussel i inni najwyraźniej chcą, aby uznać za FUTURYSTÓW, a nie za PASZKWILANTÓW. To prowokatorzy – prowokują do nowego holokaustu. Coś jest w tej pokrętnej żydowskiej logice Bez męczenników żydzi w ogóle by nie istnieli.

  Celem żydowskich wojen jest ludobójstwo goim, a nie Żydów
  Niemcy i Żydzi dążą do likwidacji Polski i zawsze do tego dążyli.

  Bo żydzi i Niemcy to ten sam żywioł tylko z pozoru to dwa inne żywioły

  Celem Syjonizmu ( ruch polityczny, a nie religijny) – było powstanie Izraela – aby to osiągnąć Syjonizm sprowokował i 2 wojny Światowe – finansował obie walczące strony Niemcy i Rosje.

  Syjonizm stworzył dwa totalitaryzmy – nazizm i komunizm – i sam Syjonizm jest systemem totalitarnym
  To system przywilejów i strachu.

  Efektem działań Syjonizmu było powstanie państwa Izrael –

  Hitler Founder of Israel

  Elektroniczna angielska wersja książki – FREE !!
  http://holywar.org/txt/founder_of_Israel.pdf

  HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA? Hannecke Kardel
  http://members.upcpoczta.pl/s.nagorski/hitler/hizpol.pdf

  Najwyżsi ranga przywódcy nazistowscy byli Żydami lub pól żydami

  • Eichman 100% żydem był – ten od ostatecznego rozwiązania .
  • Goebbels – syn rabina – ten od propagandy.
  • Hans Frank był Żydem – ten od Generalnej Guberni – a wiec Polski pod butem niemieckich nazistów

  Na terenie okupowanej Polski Niemcy pod kierunkiem Żydów niemieckich urządzili i obozy koncentracyjne głownie dla Polaków, a od 42r również dla Żydów. Żyd Hans Frank był panem i władcą GG
  Reinhard Heydrich, -żyd -szef policji i służby bezpieczeństwa

  Badając kwestię mordów na Żydach, które są faktem historycznym, zobaczymy, że wśród tych, którzy ich dokonywali trudno jest znaleźć ludzi nie mających żydowskiego pochodzenia żeby wymienić choćby trzech namiestników na Wschodzie: Heydricha, Franka i Rosenberga. (…) Czytelnik musiałby długo szukać, by znaleźć niezwykle pouczającą, a prawie całkowicie niedostępną na rynku księgarskim książkę „Zanim przyszedł Hitler” (1964), której autorem jest niemiecko-żydowski wykładowca akademicki Dietrich Bronder. Pisze on co następuje:
  „żydowskiego pochodzenia lub spokrewnieni z żydowskimi rodzinami byli:

  Fuehrer i kanclerz Rzeszy Adolf Hitler;
  jego zastępcy: minister Rzeszy Rudolf Hess
  i marszałek Rzeszy Hermann Goering;
  Gregor Strasser, dr Josef Goebbels,
  Alfred Rosenberg,
  Hans Frank i Heinrich Himmler;
  ministrowie Rzeszy von Ribbentrop (który niegdyś wypił bruderszaft ze słynnym syjonistą, zmarłym w 1952 roku pierwszym prezydentem Izraela Chaimem Weizmannem)
  i von Keudell; gauleiterzy Globocznik (tępiciel Żydów), Jordan i Wilhelm Kube; wysocy funkcjonariusze SS Reinhard Heydrich, Erich von dem Bach-Zelewski i von Kaudell II;
  bankierzy i sponsorzy Hitlera przed 1933 rokiem
  Ritter von Stauss (wiceprzewodniczący Reichstagu) i von Stein;
  feldmarszałek i sekretarz stanu Milch,
  podsekretarz stanu Gauss;
  starzy towarzysze partyjni Hanffstaengel (szef biura prasowego NSDAP dla prasy zagranicznej (późniejszy doradca Roosevelta) i
  prof. Haushofer”.

  Powyższa lista nie jest pełna, ale jest prawdziwa, co sprawdzić może każdy, kto bliżej zainteresuje się, jaki jest związek między chorobliwą nienawiścią Hitlera i jego paladynów do ich krewniaków, a powstaniem państwa Izrael.

  Generał policji i służby bezpieczeństwa Reinhard Heydrich zajmujący się zwalczaniem Żydów dokonał ciekawego odkrycia. Odkrył mianowicie pewnego człowieka. Człowiek ów był katolickim Żydem urodzonym w Hajfie, znał hebrajski i jiddisz, tak jak niemiecki. Jako dziecko przybył z ojcem do Solingen. Potem zaniosło go do Linzu, gdzie na długo przed anschlussem walczył dla Hitlera. Po ucieczce z Austrii wstąpił do SS. W gimnazjum w Linzu historii uczył go prof. Leopold Poetsch, który jak pamiętamy wpajał Adolfowi Hitlerowi antyżydowskie poglądy. Adolf Eichmann – bo o nim mowa – ambitny i rokujący wielkie nadzieje unterfuehrer SS, spotkał się z Adolfem Hitlerem, który podczas leśnego spaceru ujął za ramiona i długo patrzył w oczy człowiekowi, który chodził do tej samej szkoły co on. Resztę załatwił Heydrich dostarczając nowemu współpracownikowi odpowiednią metrykę z Solingen i wprowadzając go w obowiązki. W inne sprawy wtajemniczył go żydowski oficer SS Leopold von Mildenstein, przyjaciel syjonistów, który opracował plan mający na celu „wzbudzenie u możliwie największej liczby Żydów chęci wyjazdu do Palestyny„.

  Gdy koledzy z SS dziwili się, co szuka w ich organizacji Żyd Eichmann odznaczający się typowym semickim nosem („przecież on ma na gębie klucz do synagogi„), słyszeli w odpowiedzi: „Nie gadać tyle! Rozkaz fuehrera

  Tymczasem prawda jest inna udział ZYDÓW W NAZISTOWSKIM APARACIE TERRORU
  Począwszy od finansowania i uzbrajania Niemiec Hitlerowskich poprzez współprace Judenratow w sporządzaniu list proskrypcyjnych Żydów dla Niemców jak również kolaboracja i donosicielstwo Żydów

  Należy sądzić państwo Izrael i korporacje żydowskie – syjonistyczne. Syjonista Rockefeller i jego sztandarowa firma Standard Oil –( wybudowała piece w Oświęcimiu i utrzymywała swoich pracowników aż do 1942 roku); Syjonista Schiffa właściciel IG Farben -produkował dla Hitlera środki wybuchowe i cyclone B, wynalazcą cyclone B był rdzenny Żyd Fritz Faber, niegdysiejszy laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii; Wojnę finansowały banki Żyda Rotszylda; Magnat Stalowy niemiecki Żyd Krupp produkował uzbrojenie i miał swoje obozy koncentracyjne pracy
  Zagrabione złoto z Europy ( z żydowskich zębów) przetapiane było w Szwecji w Bankach Żyda Wallenberga.

  Hanna Arendt żydówka z Nowego Yorku -w swojej książce „Eichman w Jerozolimie” twierdzi ze gdyby nie współpraca elit żydowskich – Judenratów – które sporządzały szczegółowe listy proskrypcyjne dla Niemców Niemcy nigdy nie byliby w stanie tak skutecznie przeprowadzić akcji zagłady Żydów,-

  To tyle o judenratach. Inne pole współpracy to dwie osobne instytucje Policja Żydowska i Żydowskie Gestapo – słynna trzynastka Warto wspomnieć również o brutalności policji żydowskiej w Gettach i przy wyłapywaniu Żydów ( jeśli policjant Żydowski nie wypełnił dziennej normy odstawiania żydów do transportu potrafił zaprowadzić własna matkę lub siostrę ) – żydowska autorka Hannah Arendt – „Eichman w Jerozolimie” uciekinierów z Getta szukało najbardziej skutecznie Żydowskie Gestapo ( Polskiego Gestapo nigdy nie było)
  Ginęła wtedy cala polska rodzina – matka, ojciec, dzieci, i kuzyni wraz z jednym ukrywającym się Żydem

 31. MatkaPolka said

  Żydowscy gestapowcy i Kolaboranci Gestapo w Warszawie

  http://warszawa.getto.pl/index.php
  Wyszukaj w bazie danych po angielsku Gestapo agent (People) po polsku Kolaboranci (Ludzie) Szukaj (trzynastka) (wydarzenia)

  http://www.raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=367
  Lista konfidentów gestapo na terenie Łodzi.

 32. MatkaPolka said

  Dr. Chaim Weizmann
  In the Zionist Congress which took place in London in 1937, Dr. Weizmann established the line of policy with his words:
  „The hopes of Europe’s six million Jews are centered on emigration. I was asked, ‚Can you bring six million Jews to Palestine?’I replied, ‚No’…From the depths of the tragedy I want to save two million young people…The old ones will pass. They will bear their fate or they will not. They were dust, economic and moral dust in a cruel world…Only the branch of the young shall survive…They have to accept it.”

  OFIARY HOLOKAUSTU OSKARŻAJĄ
  Holocaust Victims Accuse, pp 25. – FREE BOOK – 18 MB

  Chaim Weizmann reporting to the Zionist Congress in 1937 on his testimony before the Peel Commission in London, July 1937. Cited in Yahya, p. 55.

  English Books Available for Free Download
  Go to http://www.truetorahjews.org/engdownload right click and “Save Target As” –

  WYMOWA TEGO CYTATU JEST SZOKUJACA

  Tak naprawdę wywraca do góry nogami cała historie nowożytną

  OZNACZA TO NI MNIEJ NIWIECEJ ZE LIDERZY SYJONISTYCZNI WIEDZIELI WCZESNIEJ W 1937 ROKU – JESZCZE PRZED WYBUCHEM DRUGIEJ WOJNY SWIATOWEJ I O HOLOKAUSCIE !!!!!!!

  !!!!!!!! Skąd Weizman wiedział o holokauście i wojnie JUŻ w 1937 !!!!!!!!!!!!!!!
  Wniosek może być tylko jeden – Syjonizm -Żydzi – Holocaust planowali i sami go finansowali
  Nasuwa się jeszcze „DRUGORZEDNY” wniosek – Syjonizm zaplanował obok „6 milionów ofiar Holokaustu” również „60 milionowy GOJOKAUST” – wymordowanie prawowitych właścicieli i przejecie ich majątków.

  Procesy sadowe i postępowanie dowodowe powinno udowodnić sprawę, odpowiedzialności Syjonizmu za zbrodnie przeciw ludzkości

  Każde roszczenie żydowskie powinno być skwitowane żądaniem do sadu o zbadanie sprawy udziału żydów i organizacji żydowskich w zbrodni ludobójstwa żądaniem odszkodowania od żydów, od organizacji żydowskich i państwa Izrael.

  TO ŻYDÓW trzeba oskarżać o współdziałanie z Niemcami -mordowanie Polaków… i Żydów

 33. MatkaPolka said

  http://www.kki.krakow.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl.html
  Ideologiczne i finansowe źródła nazizmu
  Międzynarodowe kartele warunkujące rozwój III Rzeszy.

  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_57.html
  Holocaust – A. Szczesniak – WIELKI ŻYDOWSKI KAPITAŁ WSPIERA HITLEROWCÓW

 34. MatkaPolka said

  Holocaust był pierwszym programem eugenicznym tworzenie nowej rasy – Barry Chamish
  ( 100, 000 napromieniowanych – masowy mord na żydach sefadryjskich przez syjonistów –Chazarów)

  100,000 RADIATIONS – A REVIEW August 17, 2004 –
  h..ttp:/../w..w..w.barrychamish.co..m/article_archive/2004/jul_04.h..tml#August17

  On August 14, 2004 at 9 PM, Israeli television station, Channel Ten, broke all convention and exposed the ugliest secret of Israel’s Labor Zionist founders; the deliberate mass radiation poisoning of nearly all Sephardi youths.

  14 sierpnia 2004 Izraelska Telewizja– kanał 10 złamała wszystkie konwencje i odsłoniła najbardziej obrzydliwy secret założycieli Partii Pracy – celowe napromieniowanie młodych Żydów sefardyjskich promieniami Reotngena pod pretekstem walki z „Grzybicą Strzygąca” – Ringworm

  The Ringworm Children 1 of 5

  http://www.fronda.pl/blogi/czytanki-dawne-i-nie-tylko/100-tysiecy-napromieniowanych-swiadomie-i-celowo,16932.html

  Film pokazuje historyka, dającego skróconą lekcję historii ruchu eugeniki – programu mającego na celu usunięcie słabych stron społeczeństwa. Historyk podaje, że operacja „grzybica strzygąca”, była programem eugenicznym, wymierzonym w usunięcie słabych szczepów ze społeczeństwa.

  Film cytuje dwóch znanych, anty-sefardyjskich, rasistowskich przywódców Izraela: Nahuma Goldmanna i Levi Eszkola. Goldmann spędził czas Holocaustu w Szwajcarii, gdzie dopilnował, by jedynie niewielu uchodźców znalazło schronienia. Następnie poleciał do Nowego Jorku, gdzie stanął na czele Światowego Kongresu Żydów, kierowanego wtedy przez Samuela Bronfmana. Według kanadyjskiego pisarza Mordekaja Richlera, Bronfman zawarł z kanadyjskim ministrem Mackenzie King’iem umowę, uniemożliwiającą przybywanie żydowskim emigrantom do Kanady

  Rola Levi Eszkola podczas Holokaustu nie ograniczała się do zaniechania ratowania życia. Był wręcz zajęty odbieraniem życia..

  Oto fragment biografii Eszkola z witryny rządu Izraela: W 1937 roku, Eszkol odgrywał kluczową rolę w ustanowieniu Kompani Wodnej Mekorot, będąc tym, który przekonywał rząd niemiecki, aby zezwalał na emigracje Żydów do Palestyny, pozwalając im zabrać ze sobą część majątków, głównie w formie wyposażenia zbudowanego w Niemczech.

  Holokaust był tzw specyficznym systemem zachęt do emigracji do Izraela – zaplanowanym i wykonanym przez samych Żydów.

  DO TEGO SAMEGO CELU SŁUŻYŁA PROWOKACJA KIELECKA .

 35. MatkaPolka said

  WALL STREET AND THE RISE OF HITLER – Atony Sutton
  http://reformed-theology.org/html/books/wall_street/index.html
  In brief, Schacht was a member of the international financial elite that wields its power behind the scenes through the political apparatus of a nation. He is a key link between the Wall Street elite and Hitler’s inner circle. This book is divided into two major parts. Part One records the buildup of German cartels through the Dawes and Young Plans in the 1920s. These cartels were the major supporters of Hitler and Naziism and were directly responsible for bringing the Nazis to power in 1933. The roles of American I. G. Farben, General Electric, Standard Oil of New Jersey, Ford, and other U.S. firms is outlined. Part Two presents the known documentary evidence on the financing of Hitler, complete with photographic reproduction of the bank transfer slips used to transfer funds from Farben, General Electric, and other firms to Hitler, through Hjalmar Horace Greeley Schacht.

  Przywódcami bolszewickimi byli tzw Żydzi. PRZYWODCAMI HITLEROWSKIMI BYLI ZYDZ i Hitler był finansowany przez międzynarodową finansjerę żydowską – amerykańską i niemiecką

  English Books Available for Purchase`
  http://www.truetorahjews.org/engbookstore

  The Transfer Agreement Jews to Palestine) implemented in 1933 and abandoned at the beginning of WWII is an important example of the cooperation between Hitler’s Germany and international Zionism. [11] Through this agreement, Hitler’s Third Reich did more than any other government during the 1930’s to support Jewish development in Palestine and further the Zionist goals. Hitler and the Zionists had a common goal: to create a world Jewish Ghetto as a solution to the Jewish Question.
  The Zionist so-called “World Jewish Congress” declared war on the country of Germany, [12] [13] knowing that it would affect their Jewish brothers residing in that country who would be left without protection. When others tried to help them escape to other countries, the Zionist movement took actions which caused those countries to lock their doors to Jewish immigration (read more in the books, “Perfidy” and “Min Hametzer”). As a result of the Zionist influence five ships of Jewish refugees from Germany arriving in the United States were turned back to the gas chambers.

  The fundamental aim of the Zionist movement has been not to save Jewish lives but to create a “Jewish state” in Palestine. On August 7, 1933, leaders of the Zionist movement concluded a secret and controversial pact with the Third Reich which in its various forms transferred some 60,000 Jews and $100 million to Jewish Palestine

  51 DOCUMENTS: ZIONIST COLLABORATION WITH THE NAZIS

  Lenni Brenner has authored three critically acclaimed books on Jewish history: Zionism in the Age of Dictators, The Iron Wall: Zionist Revisionism from Jabotinsky to Shamir and Jews in America Today. He currently resides in New York City.

  Product Description:
  This book brings to light, through the use of actual historic documnets, the desservice that the Zionist did to Jews before and during the Holocaust.

 36. MatkaPolka said

  Nasza Polska – 18 Lipiec 2006

  Temat dla Grossa: Jak żydowscy pretorianie Hitlera zainicjowali holokaust

  Jan Tomasz Gross, polakożerca o symptomach obłędu, buduje za oceanem swoją pozycję naukowca na oszczerczych oskarżeniach Polaków o rzekome zbrodnie dokonane w Jedwabnem i w tragicznych godzinach pogromu kieleckiego, ewidentnej prowokacji enkawudowsko-ubeckiej. Po książce Sąsiedzi wydał właśnie nie mniej antypolską pozycję Strach. Antysemityzm polski po Auschwitz.

  Żydzi ginęli masowo jako skutek realizacji zbrodniczej ideologii Hitlera, która zakładała totalną zagładę niemieckich, a w następstwie podboju Europy Żydów europejskich. Siłę sprawczą holokaustu, choć brzmi to jak surrealizm do entej potęgi, stanowili… rdzenni Żydzi! Niemieccy Żydzi jako narzędzie biologicznego unicestwienia współplemieńców na skalę masową! Byli to Żydzi w cywilnych ubraniach, urzędnicy agend Hitlera na szczeblu administracyjnym oraz Żydzi w mundurach najwyższych oficerów Wehrmachtu, a nawet w mundurach formacji SS ze złowieszczym emblematem trupiej czaszki.

  By ułatwić p. Grossowi (który ma żydowskie korzenie po ojcu, matka była Polką, walczyła nawet w AK) zadanie w doborze materiału dokumentalnego do proponowanej przeze mnie książki, przypomnę o niepodważalnych faktach, które doprowadziły do apokaliptycznego unicestwienia jego współplemieńców.

  Oto rdzenny Żyd stał się prawdziwym rekinem hitlerowskiej ideologii i jednym z głównych patronów, ba, animatorów ostatecznego rozwiązania (Endlosung), czyli masowej eksterminacji braci w Mojżeszu! To Reinhard Heydrich, generał SS, od 1939 r. szef Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy (podlegały mu wszystkie obozy koncentracyjne, w których zdecydowaną większość stanowili Żydzi).

  On to przewodniczył w styczniu 1942 r. zbrodniczej w założeniu konferencji poświęconej Endlosung, na której zdecydowano (i ustalono wytyczne) o biologicznej zagładzie Żydów… owe zalecenia wynikające ze strategii ostatecznego rozwiązania znalazły tragiczne odbicie także w późniejszym niemieckim sprawstwie spalenia Żydów w jedwabieńskiej stodole. I w innych niezliczonych aktach ludobójstwa.

  Przypominając o decydującej o losie Żydów podberlińskiej konferencji, wybitny historyk, profesor uniwersytetu monachijskiego Friedrich Glum, pisze na kartach swej książki Narodowy socjalizm (1962): Przewodniczącym konferencji w Wannsee był Reinhard Heydrich, syn rdzennego Żyda… (s. 413). Owo przypomnienie dedykuję p. Grossowi, gdyby zechciał się zabrać za pisanie sugerowanej książki.

  Żydzi na najwyższych szczeblach dowódczych u führera

  Wzbogacę potrzebną wiedzę p. Grossa także przypomnieniem, iż oberegzekutorem misji biologicznego wyniszczenia Żydów był… brat w Mojżeszu generała SS Heydricha niejaki Adolf Eichman, także rdzenny Żyd, który zniemczył swoje nazwisko, dodając do rodowego nazwiska Eichman – jedno „n”. To Eichman wysyłał współplemieńców masowo do komór gazowych. Ironią losu było to, że ofiary holokaustu uśmiercano cyklonem B, którego wynalazcą był rdzenny Żyd Fritz Faber, niegdysiejszy laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. W wyniku aktywności Eichmana do obozów zagłady trafiło blisko 12 milionów ludzi!

  Antypolski Wybór Zofii

  Po wojnie były liczne próby zniesławiania Polaków (co trwa do dzisiaj) jako rzekomych współsprawców holokaustu. Piramidalnym przykładem takiego usiłowania jest książka Styrona Wybór Zofii, według której powstał film w reżyserii Pakuli. Oto ojciec tytułowej bohaterki, granej przez Meryl Streep, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, humanista, miał być pierwszym człowiekiem, który wpadł na pomysł masowej eksterminacji Żydów! Polak, wykładowca szacownej uczelni, miałby być pomysłodawcą takiej apokalipsy i to na kilka dobrych lat przed tym, jak na taki sam pomysł wpadła elita SS i SD.

  Czy po premierze filmu Wybór Zofii zareagowały na tę fabularną brednię polskie placówki dyplomatyczne lub sam MSZ (gdzie był Bartoszewski)? Bynajmniej. Natomiast uczynił to mieszkający w Wiedniu – a mógł to być krok jedynie symboliczny – syn znakomitego pedagoga i rektora UJ, dr Wojciech Lehr-Spławiński. Ta i podobne kampanie oszczerstw mogły się okazać zapładniające na chory z nienawiści do Polski i Polaków umysł p. Grossa.

 37. MatkaPolka said

  cd..

  Göring wyrabia aryjskie papiery swemu zastępcy

  Panie Gross, przypomnę Panu o Liście 77która obejmowała najwyższych rangą oficerów-Żydów, gotowych przelać krew dla Hitlera,!
  Był wśród nich gen. Helmut Wilberg, twórca koncepcji blitzkriegu – wojny błyskawicznej (wdrożonej w napaści na Polskę!). To dzięki blitzkriegowi hordy Wehrmachtu i formacji SS oraz gestapo mogły wkrótce uczestniczyć w morderczym polowaniu na Polaków, w tym także na polskich Żydów. Jedwabne było jednym z milowych kamieni aktów ludobójstwa na mieszkańcach polskiej ziemi.

  Na Liście 77 znajdowało się m.in. 2 generałów, 8 generałów pułkowników, 5 generałów majorów i 23 pułkowników. Większość z nich otrzymała od führera najwyższe odznaczenia – Żelazny Krzyż I klasy. Tak, panie Gross! Ci żydowscy pretorianie Hitlera, współuczestniczący w zbrodni ostatecznego rozwiązania, należeli do tego wcale niemałego odłamu żydowskiej społeczności w Niemczech, która w latach krzepnięcia władzy Hitlera oceniała go pozytywnie. Wyrazem tego był m.in. głos znanego żydowskiego działacza Zvi Cohena, który stwierdził: – Gdyby Hitler nie był antysemitą, nie opieralibyśmy się jego ideologii. Hitler uratował Niemcy.

  O zaangażowaniu niemieckich Żydów, także tych, a może przede wszystkim tych w mundurach w zbrodniczą apokalipsę Hitlera, napisał przed kilku laty, bardzo obszernie dokumentując temat zdjęciami, brytyjski dziennik „Daily Telegraph”. Niezależnie od personaliów Listy 77, brytyjska gazeta przypomniała o żydowskich korzeniach feldmarszałka Erharda Milcha, skazanego w procesie norymberskim na 10 lat więzienia za współsprawstwo zbrodni niemieckich.

  Hitler i Göring doskonale wiedzieli o żydowskim pochodzeniu feldmarszałka Milcha, lecz by to zatuszować, ustalili dlań odpowiedni życiorys. Otóż dokonali mistyfikacji, że prawdziwym ojcem Milcha miał być wuj jego matki, katoliczki, dowodząc tym samym (na własny użytek), iż był dzieckiem nieślubnym, bo zrodzonym nie z ojca Żyda, lecz z ojca goja, jakim był jego wuj. Göring wszak kiedyś powiedział: – Ja decyduję, kto jest Żydem… Przypomnijmy, że feldmarszałek Milch był zastępcą Göringa, wodza Luftwaffe, więc współodpowiedzialnym za bombardowanie obiektów cywilnych, w tym szpitali w podbijanych krajach. Od bomb ginęli także jego bracia w wierze…

  Młody amerykański badacz historii Niemiec Bryan Rigg, pracujący na Cambridge University, w artykule we wspomnianym „Daily Telegraph”, któremu dał tytuł Żydzi, którzy nosili się jako naziści, dodał do wspomnianej Listy 77 nazwiska jeszcze ponad 60 oficerów-Żydów, którzy służyli wiernie führerowi w Wehrmachcie, Luftwaffe i w marynarce wojennej. Stanowili tym samym zaplecze dla dokonujących zbrodni i ich siłę napędową na podbitych społeczeństwach formacji SS i SA oraz gestapo (a także zbrodniarzy w mundurach Wehrmachtu), co umożliwiło okupantowi wprowadzenie ludobójczego procederu również w obozach koncentracyjnych w Auschwitz, Treblince, na Majdanku, którego ofiarami byli Polacy i Żydzi. Niejako więc firmowali również niemiecką zbrodnię w Jedwabnem i w innych regionach Polski, gdzie podobnie mordowano ludzi przez spalanie w stodole, co stało się jakby znakiem firmowym niemieckiego okupanta. Jak przypomina Mr. Rigg, niektórzy z nich byli pół-Żydami lub tzw. mischlingami, czyli mieszańcami (według niemieckiej ówczesnej nomenklatury mischling to jedna czwarta Żyda), jednakże z uwagi na talenty zaakceptowanymi przez reżim nazistowski.

  Żydowska policja w getcie: hańba pół miliona więzionych

  Przytoczone wyżej fakty to tylko część zbrodniczych grzechów niemieckich Żydów na służbie u fuhrera. W okupowanej Polsce ich polscy współplemieńcy w mundurach żydowskiej policji kolaborowali z Niemcami, okazując okrucieństwo wobec własnych ludzi. Kronikarz warszawskiego getta Emanuel Ringelbaum pisał: Okrucieństwo policji żydowskiej bardzo często bywało wyższego rzędu niż Niemców, Ukraińców, Łotyszy. Wstrząsający opis poczynań policji żydowskiej w getcie zawarł we wspomnieniach Baruch Goldstein, w okresie przedwojennym organizator bojówek żydowskiego Bundu. Pisał: Z poczuciem bólu wspominam żydowską policję, tę hańbę pół miliona Żydów w warszawskim getcie (…) Żydowska policja, kierowana przez ludzi z SS i żandarmów spadała na getto, jak banda dzikich zwierząt (stali się mimowolnymi wykonawcami nakazów Endlosung, wypracowanych przez rdzennego Żyda Heydricha! – przyp. Rog.). Każdego dnia, by uratować własną skórę, każdy policjant żydowski przyprowadzał 7 osób, aby je poświęcić na ołtarzu dyskryminacji. Przyprowadzał ze sobą kogokolwiek mógł schwytać – przyjaciół, krewnych, nawet członków najbliższej rodziny. Byli policjanci, którzy ofiarowywali swych własnych wiekowych rodziców z usprawiedliwieniem, że ci i tak szybko umrą.

  Dyskryminacja Polaków

  W tych tragicznych latach, w odróżnieniu od hańbiących praktyk żydowskich policjantów, Polacy ratowali z getta przede wszystkim dzieci. Prawdziwą heroiną okazała się Irena Sendler, pielęgniarka-aryjka, która uratowała zza muru 2500 dzieci, przemycając je w trumnach i w workach na kartofle. Wszystkie te maluchy znalazły bezpieczny azyl w aryjskich domach.
  Inną taką bohaterką była mieszkająca w Kalifornii Irena Odyka. Wiele mi opowiadano o jej dokonaniu. Odyka pod samym nosem gestapo ukrywała i uratowała kilkudziesięciu Żydów. I znalazł się sprawiedliwy rabin, który w wywiadzie radiowym mówił o bohaterskiej Polce. To rabin Harold Schulweis (chętnie udostępnię panu, panie Gross, jego adres), który powiedział: – W okresie rosnącej polaryzacji, ksenofobicznego nacjonalizmu na świecie, przemocy i egoizmu powstaje absolutna konieczność, by nasze dzieci poznały prawdziwych moralnych bohaterów z krwi i kości, takich jak pani Odyka. Czy uczniowie szkół, także młodzi Żydzi i młodzi parafianie spotkali się kiedykolwiek z tą dzielną kobietą? Niechże dzieci okresu po holokauście zetkną się z dowodami na to, że Boża iskra rozświetliła ciemność hitlerowskiej nocy.

  W tych tragicznych latach żydowskiej martyrologii, gdy Polacy ratowali Żydów w miastach i wsiach (za co tylko w okupowanej Polsce groziła kara śmierci) Ameryka, w której dziś zapuścił korzenie p. Gross, nie chciała przyjąć transportu Żydów, płynącego z Europy. Zaraz po wojnie zilustrował to film fabularny francuskiego reżysera Louisa Daquina Pierwszy po Bogu, opisujący desperacką sytuację kapitana statku, który zatopił go u wybrzeża Ameryki, aby zmusić władze tego kraju do ratowania i przejęcia Żydów, także polskich, których na szlaku z Europy żaden kraj nie chciał przyjąć. W Europie groziła im zagłada – może nawet w obozie w Auschwitz albo los palonych w stodole na podobieństwo niemieckiej zbrodni w Jedwabnem.

  Kuzynka prezydenta Roosevelta Laura T. Delano zasłynęła w owym czasie dyskryminującym komentarzem odnośnie ewentualnego przyjęcia dzieci żydowskich, oświadczając: – Dwadzieścia tysięcy umorusanych maluchów w szybkim tempie wyrośnie na dwadzieścia tysięcy paskudnych Żydów… W tym samym mniej więcej czasie wspomniana Irena Sender ratowała z warszawskiego getta umorusane, z racji organicznej biedy żydowskie pacholęta (co pan na to, panie Gross?).

  Niewdzięczność

  Po wojnie Żydzi, często również ci bardziej znani, nie potrafili wyrazić wdzięczności dla Polaków, którzy ratowali ich współplemieńców. Co gorsza, oczerniali nas, nie szczędzili paszkwilanckich opowieści i komentarzy. Wystarczy wspomnieć choćby polskiego Żyda, którego uratował od gułagu gen. Anders, przyjmując do II Korpusu tworzonego z ZSRR. To Menahem Begin, przyszły premier Izraela – w wojsku gen. Andersa kapral, który w Palestynie zdezerterował z polskich szeregów, by włączyć się z podobnymi mu dezerterami w akcje terrorystyczne przeciwko Brytyjczykom. Po wojnie w wywiadzie dla holenderskiej tv powiedział: – Nigdy nie odwiedzę kraju mego urodzenia, Polski. Wśród Polaków nie było zdrajców, walczyli przeciwko Niemcom. Lecz jeśli chodzi o Żydów kolaborowali z Niemcami. Spośród 30 milionów Polaków może stu pomagało Żydom. Te dziesiątki tysięcy katolickich księży w Polsce nie uratowały żadnego żydowskiego życia (sic!). Wszystkie obozy zagłady znajdowały się na polskiej ziemi.

  Autor bestsellerowego Malowanego ptaka Jerzy Kosiński, ukrywany na polskiej wsi, zawarł na kartach tej książki antypolskie oszczerstwa. Przybytkiem szczególnie oszczerczego antypolonizmu jest Simon Wiesenthal Center w Los Angeles, noszący właśnie imię tego polskiego Żyda, który przed wojną jadł polski chleb, mógł swobodnie uprawiać religijne i kulturowe praktyki. Przez pewien czas związał się nawet z polskim harcerstwem. Centrum grupuje ludzi o antypolskim nastawieniu, tu odbywają się pokazy filmów o antypolskiej wymowie, na jego stronach internetowych do niedawna znajdowało się blisko 60 antypolskich haseł. Przed budynkiem widywałem Żydów rozdających ulotki o zniesławiających nas treściach.

  W Simon Wiesenthal Center odbył się premierowy pokaz antypolskiego filmu Z piekła do piekła, którego fabułą jest pogrom Żydów w Kielcach dokonany rzekomo przez polską tłuszczę. Producentem hańbiącego nas obrazu był Artur Brauner, mieszkający w Berlinie polskie Żyd, uratowany w czasie wojny przez ukrywających go polskich wieśniaków.

  Wiesenthal doskonale wiedział o antypolskiej postawie Centrum jego imienia w Los Angeles, zapewne ją inspirował. Niewdzięczny również i za to, że w czasie wojny młodzi akowcy uratowali jego żonę Cylę, przechowując ją wśród swoich, Wiesenthal, by ratować życie, miał być agentem gestapo. O tę współpracę oskarżył go ni mniej, ni więcej tylko kanclerz Austrii Bruno Kreisky, sam wyznania mojżeszowego. Fakt godny refleksji. Również i nad tym, że w owym czasie, gdy niemieccy Żydzi walczyli w szeregach armii, która podbiła Polskę i która utorowała drogę do ludobójstwa Polaków, Żydów, Cyganów, to w owym czasie polscy chrześcijanie spieszyli z pomocą zagrożonym żydowskim współobywatelom.

  I tak polskie organizacje podziemne dostarczały tysiącom Żydów fałszywych dokumentów, schronienia, opieki lekarskiej, żywności. Polscy lekarze, ryzykując życie leczyli Żydów i ukrywali ich na specjalnych oddziałach szpitalnych. Polscy księża dostarczali fałszywych aktów chrztu, które były pomocne przy instalowaniu Żydów w bezpiecznych miejscach. Tak, panie Gross, to chlubne dla nas fakty, które pan przemilcza, woląc nas szkalować i oczerniać, pomawiać o współudział w holokauście. Bo to się dobrze sprzedaje!
  Szacuje się, że Polacy uratowali od zagłady od 150 tysięcy do 250 tysięcy Żydów, w tym w samej Warszawie ok. 28 tysięcy (tak, panie Gross!).

  Gross i Dershowitz w duecie antypolonizmu

  Naukowe wyczyny książkowe p. Grossa (vide Jedwabne i najnowsza książka, w której zarzuca nam zbrodnie popełniane na Żydach również po wojnie, mordowanie z nienawiści – ze wskazaniem na rzekomo polskimi rękami dokonany pogrom w Kielcach) są wypadkową wszechobecnej wśród żydowskiej społeczności, szczególnie za oceanem, antypolskiej fobii.

  Wystarczy zajrzeć choćby na karty książki (w Ameryce to bestseller!) Alana Dershowitza pt. In Search of Jewish Identity for the Next Century. Według tego autora, instytucjonalny antysemityzm, obok Niemców, Kościoła katolickiego, Har-vard University, krzewią również Polacy. W jego poprzedniej książce Hucpa (1991), którą ktoś dla mnie wypożyczył w bibliotece Simon Wiesenthal Center mogłem przeczytać, że to właśnie Polska stanowi szczególnie groźną, wściekłą kombinację antysemityzmu, zarówno religijnego, jak i rasowego, który tam wcześnie zapuścił korzenie (s. 78). Dershowitz jako przykład uzmysławiający jego oszczerczą teorię przytacza karygodne rozpasanie wymienionych z nazwiska dzikich antysemitów w szatach duchownych – księdza prymasa Glempa i ks. Jankowskiego (sic!)…

  Aby uzmysłowić, jak głęboko sięgają korzenie polskiego antysemityzmu, Dershowitz w innym miejscu książki posługuje się cytowaniem historycznej rozmowy z prezydentem USA Woodrowem Wilsonem czołowego polskiego antysemity… Ignacego Paderewskiego. Oto treść rzekomej pogawędki: Paderewski, premier Polski po I wojnie światowej dyskutował nad przyszłością swego kraju z prezydentem Wilsonem. „Jeśli nasze żądania nie zostaną wysłuchane przy stole konferencyjnym” – stwierdził Paderewski – „przewiduję poważne problemy w moim kraju. Nasi obywatele będą tym tak poirytowani, że wielu z nich wyjdzie na ulice i będzie masakrowało Żydów”. Na to dictum Wilson zapytał: „A co się stanie, jeśli wasze żądania zostaną spełnione?”. Paderewski: „Wówczas moi rodacy będą tak szczęśliwi, że kiedy się zupełnie upiją, wyjdą na ulice i będą masakrować Żydów” (s. 78-79).
  Oczywiście próżno by szukać tego nikczemnego, obraźliwego cytatu, potwierdzającego prawdziwość takiej rozmowy. Bo Paderewski nigdy by czegoś podobnego nie powiedział. To było naruszenie jego godności i oszczercze ośmieszenie i poniżenie Polaków.

 38. MatkaPolka said

  cd..

  Niewdzięczność

  Po wojnie Żydzi, często również ci bardziej znani, nie potrafili wyrazić wdzięczności dla Polaków, którzy ratowali ich współplemieńców. Co gorsza, oczerniali nas, nie szczędzili paszkwilanckich opowieści i komentarzy. Wystarczy wspomnieć choćby polskiego Żyda, którego uratował od gułagu gen. Anders, przyjmując do II Korpusu tworzonego z ZSRR. To Menahem Begin, przyszły premier Izraela – w wojsku gen. Andersa kapral, który w Palestynie zdezerterował z polskich szeregów, by włączyć się z podobnymi mu dezerterami w akcje terrorystyczne przeciwko Brytyjczykom. Po wojnie w wywiadzie dla holenderskiej tv powiedział: – Nigdy nie odwiedzę kraju mego urodzenia, Polski. Wśród Polaków nie było zdrajców, walczyli przeciwko Niemcom. Lecz jeśli chodzi o Żydów kolaborowali z Niemcami. Spośród 30 milionów Polaków może stu pomagało Żydom. Te dziesiątki tysięcy katolickich księży w Polsce nie uratowały żadnego żydowskiego życia (sic!). Wszystkie obozy zagłady znajdowały się na polskiej ziemi.

  Autor bestsellerowego Malowanego ptaka Jerzy Kosiński, ukrywany na polskiej wsi, zawarł na kartach tej książki antypolskie oszczerstwa. Przybytkiem szczególnie oszczerczego antypolonizmu jest Simon Wiesenthal Center w Los Angeles, noszący właśnie imię tego polskiego Żyda, który przed wojną jadł polski chleb, mógł swobodnie uprawiać religijne i kulturowe praktyki. Przez pewien czas związał się nawet z polskim harcerstwem. Centrum grupuje ludzi o antypolskim nastawieniu, tu odbywają się pokazy filmów o antypolskiej wymowie, na jego stronach internetowych do niedawna znajdowało się blisko 60 antypolskich haseł. Przed budynkiem widywałem Żydów rozdających ulotki o zniesławiających nas treściach.

  W Simon Wiesenthal Center odbył się premierowy pokaz antypolskiego filmu Z piekła do piekła, którego fabułą jest pogrom Żydów w Kielcach dokonany rzekomo przez polską tłuszczę. Producentem hańbiącego nas obrazu był Artur Brauner, mieszkający w Berlinie polskie Żyd, uratowany w czasie wojny przez ukrywających go polskich wieśniaków.

  Wiesenthal doskonale wiedział o antypolskiej postawie Centrum jego imienia w Los Angeles, zapewne ją inspirował. Niewdzięczny również i za to, że w czasie wojny młodzi akowcy uratowali jego żonę Cylę, przechowując ją wśród swoich, Wiesenthal, by ratować życie, miał być agentem gestapo. O tę współpracę oskarżył go ni mniej, ni więcej tylko kanclerz Austrii Bruno Kreisky, sam wyznania mojżeszowego. Fakt godny refleksji. Również i nad tym, że w owym czasie, gdy niemieccy Żydzi walczyli w szeregach armii, która podbiła Polskę i która utorowała drogę do ludobójstwa Polaków, Żydów, Cyganów, to w owym czasie polscy chrześcijanie spieszyli z pomocą zagrożonym żydowskim współobywatelom.

  I tak polskie organizacje podziemne dostarczały tysiącom Żydów fałszywych dokumentów, schronienia, opieki lekarskiej, żywności. Polscy lekarze, ryzykując życie leczyli Żydów i ukrywali ich na specjalnych oddziałach szpitalnych. Polscy księża dostarczali fałszywych aktów chrztu, które były pomocne przy instalowaniu Żydów w bezpiecznych miejscach. Tak, panie Gross, to chlubne dla nas fakty, które pan przemilcza, woląc nas szkalować i oczerniać, pomawiać o współudział w holokauście. Bo to się dobrze sprzedaje!
  Szacuje się, że Polacy uratowali od zagłady od 150 tysięcy do 250 tysięcy Żydów, w tym w samej Warszawie ok. 28 tysięcy (tak, panie Gross!).

  Gross i Dershowitz w duecie antypolonizmu

  Naukowe wyczyny książkowe p. Grossa (vide Jedwabne i najnowsza książka, w której zarzuca nam zbrodnie popełniane na Żydach również po wojnie, mordowanie z nienawiści – ze wskazaniem na rzekomo polskimi rękami dokonany pogrom w Kielcach) są wypadkową wszechobecnej wśród żydowskiej społeczności, szczególnie za oceanem, antypolskiej fobii.

  Wystarczy zajrzeć choćby na karty książki (w Ameryce to bestseller!) Alana Dershowitza pt. In Search of Jewish Identity for the Next Century. Według tego autora, instytucjonalny antysemityzm, obok Niemców, Kościoła katolickiego, Har-vard University, krzewią również Polacy. W jego poprzedniej książce Hucpa (1991), którą ktoś dla mnie wypożyczył w bibliotece Simon Wiesenthal Center mogłem przeczytać, że to właśnie Polska stanowi szczególnie groźną, wściekłą kombinację antysemityzmu, zarówno religijnego, jak i rasowego, który tam wcześnie zapuścił korzenie (s. 78). Dershowitz jako przykład uzmysławiający jego oszczerczą teorię przytacza karygodne rozpasanie wymienionych z nazwiska dzikich antysemitów w szatach duchownych – księdza prymasa Glempa i ks. Jankowskiego (sic!)…

  Aby uzmysłowić, jak głęboko sięgają korzenie polskiego antysemityzmu, Dershowitz w innym miejscu książki posługuje się cytowaniem historycznej rozmowy z prezydentem USA Woodrowem Wilsonem czołowego polskiego antysemity… Ignacego Paderewskiego. Oto treść rzekomej pogawędki: Paderewski, premier Polski po I wojnie światowej dyskutował nad przyszłością swego kraju z prezydentem Wilsonem. „Jeśli nasze żądania nie zostaną wysłuchane przy stole konferencyjnym” – stwierdził Paderewski – „przewiduję poważne problemy w moim kraju. Nasi obywatele będą tym tak poirytowani, że wielu z nich wyjdzie na ulice i będzie masakrowało Żydów”. Na to dictum Wilson zapytał: „A co się stanie, jeśli wasze żądania zostaną spełnione?”. Paderewski: „Wówczas moi rodacy będą tak szczęśliwi, że kiedy się zupełnie upiją, wyjdą na ulice i będą masakrować Żydów” (s. 78-79).
  Oczywiście próżno by szukać tego nikczemnego, obraźliwego cytatu, potwierdzającego prawdziwość takiej rozmowy. Bo Paderewski nigdy by czegoś podobnego nie powiedział. To było naruszenie jego godności i oszczercze ośmieszenie i poniżenie Polaków.

  Terapeutyczny dozór na kozetce wyleczy Grossa z antypolonizmu?

  Pan Gross może obficie czerpać inspirację także z antypolskich filmów dokumentalnych, jak Shoach, Shtetl czy fabularnych, jak Lista Schindlera albo wspomniany obraz Z piekła do piekła.
  Książka Grossa, wykwit ślepej nienawiści do polskości, tchnące wściekłym antypolonizmem, są kolejnym przykładem jego oszołomstwa odnoszonego do Polski i do Polaków. Czy to casus z pogranicza psychiatrii? Nawiązując do Sąsiadów, jeden z warszawskich publicystów napisał: Niewykluczone, że Jana Tomasza Grossa należy położyć na kozetce. Cóż, niechże tam poleży, ale w międzyczasie najnowsza jego książka pogłębia wielce niekorzystny wizerunek Polski na świecie tak uporczywie lansowany przez żydowskie lobby. Roszczenia pójdą w górę!

  Na wstępie artykułu proponuję p. Grossowi, by wykazał straceńczą odwagę i wziął na warsztat historię wkładu Żydów jako inspiratorów i sprawców tragedii holokaustu tych współplemieńców w hitlerowskich mundurach, którzy wierni fuhrerowi, realizując posłusznie nakazy ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej, doprowadzili do tragedii Żydów w Auschwitz i innych obozach zagłady. Którzy pośrednio sprawili, że nawet niewielkie terytorialnie Jedwabne było miejscem niemieckiej zbrodni ludobójstwa. A na zatrważająco wielką skalę – niemieckie obozy koncentracyjne rozsiane w podbitej Europie. Pod piórem Jana Tomasza Grössa mogłaby powstać książkowa epopeja ze stemplem żydowskiej hańby domowej.

  Zbigniew K. Rogowski

Sorry, the comment form is closed at this time.