Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wiemy jaka będzie kara UE dla Polski. Wyciekł dokument.

Posted by Marucha w dniu 2017-06-27 (wtorek)

Europenis

Mimo iż na podstawie obecnego budżetu unijne władze nie mogą ukarać Polski za brak przyjęcia zapowiedzianej liczby uchodźców, to planują one zrobić to w kolejnych latach.

Do dokumentu na ten temat dotarli dziennikarze radia RMF FM.

Pismo jasno stwierdza, że budżet po 2020 roku za sprawą Brexitu zostanie znacznie zmniejszony. Pod nóż mają pójść wydatki na wspólną politykę rolną, a także fundusze strukturalne.

Z tych drugich przede wszystkim korzysta nasz kraj. Komentatorzy mówią wprost, że jest to kara za niesubordynację rządu Beaty Szydło.

Na tym jednak nie koniec. Z dokumentu wynika, że unijne władze chcą położyć nacisk przede wszystkim na cele związane z polityką migracyjną i obronnością. Podejrzewa się, więc że pieniądze spływać będą do państw, które zdecydowały się na przyjęcie uchodźców.

Budzący niepokój jest również pomysł na zwiększenie elastyczności budżetu, które pozwoli na łatwiejsze przesuwanie unijnych środków. W efekcie może to więc oznaczać również ich odbieranie.

Źródło: http://www.msn.com
http://pikio.pl

A pomyśleć, że wystarczyłaby zawoalowana groźba wystąpienia Polski z Unii, aby tym żydlackim zgniłkom odechciało się straszyć nasz kraj. Gdzie bowiem znajdą drugą taka dojną krowę?
Niestety, o takich rządach możemy sobie tylko pomarzyć.
Admin 

Komentarzy 13 to “Wiemy jaka będzie kara UE dla Polski. Wyciekł dokument.”

 1. jazmig said

  Na obecnym etapie, nie warto brać unijnych pienędzy, bo i tak trzeba co najmniej drugie tyle dołożyć ze swoich, a do tego dochodzą koszty ogromnej biurokracje, która jest niezbędna, żeby te pieniądze rozliczyć. Realnie rzecz biorąc, te pieniądze wracają do bogatych państw zachodnich, bo trzeba od nich kupować urządzenia oraz zatrudniac ich firmy przy realizacji inwestycji. Sporo tych pieniędzy poszło na rzeczy zupełnie niepotrzebne, takie jak różne parki wodne, ścieżki rowerowe itp. bzdety.

 2. revers said

  Radne Lodzi
  https://www.wsensie.pl/bez-komentarza/23924-lodzka-radna-apeluje-do-polek-ubierzcie-sie-w-hidzab

  i Hajka HGW moze nadrobia w antypolonizmie i przyjma swoje kwoty.

  http://pl.blastingnews.com/felietony/2017/06/wysmiewaja-polakow-i-promuja-islam-pieniadze-dala-gronkiewicz-waltz-001764899.html

 3. guła said

  W kraju zostaje 20 erocentów z każdego euro dotacji. Tak oświadczył MSZ na forum europejskim którego wypowiedź nie wywołała sprzeciwu. Więc to jest prawdziwa informacja. Ta informacja zwalnia nasz kraj z jakichkolwiek zobowiązań wobec unii.

  To że będą kierować składki państw członkowskich na przeżarcie przez kwociarzy – pod hasłem europejskich dotacji, to mogła wymyślić tylko ta elyta lizbijska. Tak ta która sama zapędziła się w kozi róg.

 4. guła said

  Wyjaśnił też MSZ, że te 80 eurocentów wraca do …Berlina.

 5. Sowa said

  Re 3&4:
  Do każdej takiej informacji należy podawać źródło.

  http://wyborcza.pl/1,76842,8424622,Z_kazdego_przekazanego_nam_euro_Niemcy_odzyskuja_85.html?disableRedirects=true

  I komentarz pod linkowanym artykułem:

  Eryk Kapłan 3 lata temu
  cytat:
  Ale w tych wyliczeniach nie można zapomnieć, że najwięcej korzysta Polska gospodarka. Droga zbudowana np. przez niemiecką firmę, za pieniądze zachodnioeuropejskich podatników, zostanie przecież już na zawsze u nas. Tak jak i korzyści dla polskich kooperantów i podwykonawców.

  Otóż to właśnie.
  Tak korzystali aż większość z nich zbankrutowała.
  I jak dobrze pójdzie to te autostrady służyć będą jedynie obcym.
  Wszak rower ma zakaz wjazdu na autobanę.

 6. Pinxit said

  Polska straszy – Polske strasza.
  I na tym polega piekno wspolistnienia.
  Marzyl sie Polakom Zachod?
  No to teraz mamy troche zachodu z Zachodem.
  Nawzajem sie sobie nie podobamy.

 7. NICK said

  Tytuł.
  Ano.
  Wyciekł.
  DokuMENT..

  Ze szamba przelanego.

 8. stan said

  Wychodzimy z uni…. nie placimy skladek I MAMY WIECEJ NIZ PO LASCE Z UNII!!! jaki to problem, wystarczy tylko postawic na prawo i porzadek czyli na DEKALOG!!! a zlo niech sie panoszy tam gdzie ludzie sa glupi i walcza o pieniadze nawet za cene PAKTU Z lucyferem!!!

 9. ojojoj said

  Nie tylko Polska oddaje (placac skladki) duza czesc dotacji z uni, ale tez:

  – firmy zagraniczne sa finansowane za kase dana Polsce przez junie, bo polskich firm nie ma (drogi, domy, buduja firmy niepolskie), te nieruchomosci naleza tez do zagraniczniakow
  – firmy zagraniczne na terenie Polski placa podatek w swoich krajach
  – wojsko polskie jest uzywane poza Polska

  i wiele innych „ukrytych” finansow o ktorych zwykly obywatel nawet nie ma pojecia (suma sumarum, Polska wychodzi na minusie i to nawet nie wliczajac w to rownanie korupcji)

 10. Tadeusz said

  Mamy przecież Trójkąt wyszehradzki. Połączyć siły z Czechami i Węgrami i wspólnie ogłośić Exit z UE. Czeski prezydent już napomknął o referendum w sprawie wyjścia Czech z czwartej rzeszy ,sorry,z .UE. Sądzę ,że jak trzy kraje zażądają wystąpienia ,to reszta się zastanowi co czyni.A jak nie to sorry. występujemy i robimy własny Układ wyszehradzki.

 11. NICK said

  Ogłaszamy zatem.. (10).
  To takie Proste.

 12. Jerry Roberts said

  Nie jest nam potrzebne te 20% z kazdego euro.
  Trzeba jak najszybciej nałożyć wysokie podatki na firmy niemieckie i francuskie w Polsce. Z tego otrzymamy znacznie więcej.

 13. artur said

  witam trzeba nalozyc podatki tranzytowe na,, zagraniczne firmy,, i w tym oczywiscie wieksze podatki na firmy ktore sa juz i szybko staniemy na nogi ale to trzeba chciec zrobic a nie brac w lape i do kieszni.

Sorry, the comment form is closed at this time.