Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Z frontu walki o praworządność

Posted by Marucha w dniu 2017-06-29 (Czwartek)

Szanowni Państwo!

W związku z przygotowywaną w Polsce kolejną kombinacją operacyjną, która wreszcie doprowadziłaby do przesilenia politycznego i ponownego osadzenia na pozycji lidera sceny politycznej ekspozytury Stronnictwa Pruskiego, która w podskokach wykonałaby każde polecenie Naszej Złotej Pani, rośnie liczba płomiennych szermierzy praworządności.

Bo o odróżnieniu od poprzedniej kombinacji operacyjnej, która rozpoczęła się 16 grudnia ubiegłego roku i odbywała się pod hasłem obrony demokracji, kombinacja planowana odbywać się będzie pod sztandarem praworządności.

W związku z tym rosną szeregi płomiennych szermierzy praworządności. Jednym susem wskoczył tam zarówno pan prof. Andrzej Rzepliński, który za komuny był nawet działaczem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, więc choćby z tego tytułu najlepiej wie, na czym polega socjalistyczna praworządność, jak i pani Małgorzata Gersdorf, w przypadku której pojawiły się wątpliwości, czy jest, czy może jednak nie jest pierwszym prezesem Sądu Najwyższego, w którym sędziowie doradzają sobie nawzajem, jak należy pisać kasacje, żeby było dobrze – nie mówiąc już o panu Jerzy Stępniu, który po zakończeniu dobrego fartu w Trybunale Konstytucyjnym wylądował na łaskawym chlebie w Instytucie Lecha Wałęsy jako jego prezes.

W tym Instytucie wobec spółek Skarbu Państwa „zaciągano pewne zobowiązania, ale następnie ich nie wykonywano, a środki (…) poszły na jakieś inne cele” – konkretnie – „na utrzymanie instytutu, na pensje”.

Wspominam o tym wszystkim nie tylko dlatego, żeby żadna cnota nie pozostała bez nagrody, ale również, a może nawet przede wszystkim dlatego, byśmy wiedzieli, jakich mamy w naszym i tak już przecież nieszczęśliwym kraju tęgich promotorów i obrońców praworządności. Do niedawna w pierwszym ich szeregu był również pan Mateusz Kijowski, ale po ujawnieniu śmierdzących dmuchów z fakturami, został przez swoich protektorów wycofany do drugiego szeregu, po pierwsze dlatego, że w planowanej kombinacji operacyjnej stare kiejkuty nie będą już broniły demokracji, tylko praworządności, a po drugie – że pan Kijowski jako chorąży wywijający na oczach całej Europy sztandarem praworządności, mógłby okazać się niestrawny nie tylko dla owczarka niemieckiego Fransa Timmermansa, ale nawet dla Martina Schulza, który skórę ma grubą, jak hipopotam.

Ale to jeszcze nic – bo 26 czerwca na firmamencie ludowej praworządności objawiła się kolejna gwiazda w osobie pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, której zdrowe siły powierzyły obowiązki prezydenta Warszawy. Oto podczas pierwszego posiedzenia komisji mającej na celu zbadanie skandalicznych przypadków przejmowania w Warszawie i innych miastach nieruchomości pod pretekstem ich reprywatyzacji, przesłuchani zostali świadkowie. Z ich zeznań wynikało, że wbrew uprzednim twierdzeniom pani prezydent, jakoby „nic nie wiedziała” o tych sprawach, nie tylko o nich wiedziała, ale nawet aktywnie maczała w nich paluszki.

Toteż nic dziwnego, że pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz odmawia stawienia się przed komisją, natomiast zaskakujący jest powód, a właściwie pretekst tej odmowy. Otóż pani prezydent uznała, że ustawa, na podstawie której powołana została ta komisja, jest „niekonstytucyjna”.

Widać, że kreowała się na jeszcze większego szermierza praworządności, niż nawet pan Mateusz Kijowski, bo jemu nie przyszło do głowy, by wchodzić w kompetencje Trybunału Konstytucyjnego, podczas kiedy pani Hanna Gronkiewicz-Waltz najwyraźniej uznała, że te materie może rozstrzygać samodzielnie. Czy sama na to wpadła, czy też doradził jej to ktoś starszy i mądrzejszy, o to mniejsza – bo tak czy owak na naszych oczach walka o praworządność socjalistyczną wchodzi w nowy, wyższy etap.

Skoro tak, to to na tym odcinku frontu przewodnią rolę muszą odgrywać stare kiejkuty – bo bez ich parasola ochronnego nie byłaby możliwa ani afera Amber Gold, ani afera reprywatyzacyjna, ani żadna inna. Nic zatem dziwnego, że planowana kombinacja operacyjna odbywać się ma pod sztandarem praworządności – bo przecież i Niemcy wiedzą, że stare kiejkuty będą broniły swoich „zdobyczy” niczym hieny, więc BND nie będzie musiała ich w tym kierunku specjalnie ekscytować.

Wygląda jednak na to, że decyzje co do rozpoczęcia kombinacji operacyjnej zostały odłożone do czasu, aż się wyjaśni, jakie rezultaty przyniesie zapowiedziany na 6 lipca udział prezydenta USA Donalda Trumpa w Forum Państw Trójmorza w Warszawie. Myślę, że we wrześniu, kiedy po przerwie wakacyjnej te felietony wrócą na antenę, będziemy już to wiedzieli. Zatem – do usłyszenia!

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 6 do “Z frontu walki o praworządność”

 1. RomanK said

  Emmpstrembzdrem….

  Cala chutzpah..z komisjami Amber Gold…Prywatyzaja w waerszqawie paru starych domow…jest tylko przykrwyka i odweracaniem uwagi od prawdziwergo zlodziejstwa jakie sie dokonalo podc zast tzw Transformacji ustrojowej….ktor polegala na dokladnei tym samym co juz przerabiali finaskisci z Tzw Weimarskimi Niemcami..gdzie tzw. gorszty poslad ludzki w nieszczesliwym kraju za chleb placil milionami marek , a Zydzi kupowali przedsiebiorstwa za pare dollarow….
  Kto zna historie Republiki Waimarskiej wie -jak to wygadalo…. kto przezyl to w latach 90 tych w Polsce – wie dokladnie…
  Na dzis cala psiarnia WSI inwestuje na calego w sieci hotelowe w USA , skupujac upadle i renowujac polskimi robolami i odsorzedaje zx zyskiem innym umaczanym w transformacje z koneksjami…i kasa.
  Ale to machanie malym fiutkiem pod latarnia …ma wlasnie od nich odwrocic uwage:-))))
  Czego boja sie zarancy, jakich uratowal juz raz duplet Kaczynskich…to ladnie ujmuje choc tez polgembkiem pani Magda Zietek -Wielomska w dobrym artykule w Mysli Polskiej…
  Ale o ilesz odwazniej i prawdziwiej niz postekiwania pana Stanislawa..ktoremu tez za owo przyzwolenie na prywatyzaje, nic nei wartajacej ekonomii polskiej….. nalezy sie baserunek- jak i kol .Korwinowi:-))) Ktorzy to, jako moderatorzy UPR w walnym stopniu prowadzili dzialania oslonowe Zlodziejstwa. Za co pan Korwin dosluzyl sie super emerytury i apanazy….oraz zaufania skoro trzyma sie go jako substytut tani i cienki zreszta -Nigel’a Farage:-)))
  Szkoda go trzymac pod korcem…mysle o artykule:

  http://www.mysl-polska.pl/1249
  Jesli to co – zaprezentowal „Naś” Polski Episkapus nie jest zdrada narodowa to prosze mi podpowiedziec ……co to jest????
  Lacac to z ostatnim wystapienim tego glupka Macierewicza…widze w czarnycy kolorach… Dokladnie powtarza sie sytuacja sprzed II wojny…kiedy elity polskie odrzucily propozycje wspolprcy Hitlera w nowej ekonomii Europy z pieniadzem o parytecie pracy ludzkiej…i godzac sie sw3iadomie , zeby POlska posluzyla- jako podpalka w II Wojnie w interesach Swiatowej Finansjery…zamiast wykorzystac ogromna szanse….

 2. gosc po raz pierwszy said

  — Przeciez ona jest wlasnie , starsza madrzejsza !

 3. RomanK said

  Gosciu..nie wazne- kto puka..ale Czym puka:-))))

 4. RomanK said

  I widzi pan wlasnei w takich chwilach wylazi- jak szylo z wora prawdziwe znaczenie pojecia assymilacja.

 5. NICK said

  Panie Romanie.
  Znowuż słusznie.
  Tylko ten przekaz, ten jęzor.

  Zniechęca.

 6. Zdziwiony said

  Re. 1

  „Księga win Judy” (Porachunki niemieckie), Wilchelm Meister, Warszawa 1922
  http://www.pbc.biaman.pl/dlibra/docmetadata?id=23118&dirds=1&tab=

  Pies, najwierniesze bydlę
  Bez cugli słucha rad,
  A gdy mu skórę zmydlą,
  Pokornie liże bat.
  Że czasem coś zawarczy,
  Na serio nikt nie bierze,
  Ryć na twej psiej tarczy,
  Pieśń o ojczystej wierze!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: