Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Reakcja Syrii na zachodnią agresję zadziwi wszystkich

Posted by Marucha w dniu 2017-06-30 (piątek)

Członek rady ustawodawczej w syryjskim parlamencie Muhammad Kheir al Akkam powiedział agencji Sputnik, że oskarżenia ze strony Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji pod adresem Damaszku nie są podparte żadnymi dowodami.

„Z punktu widzenia prawa międzynarodowego, mamy do czynienia z naciskiem politycznym, który jest odpowiedzią na sukcesy wojsk rządowych na pustyni, na wschodzie Syrii, oraz na przymierze z irackimi siłami. Można się było spodziewać od Waszyngtonu kłamliwych oskarżeń, które wyartykułował prezydent Francji Emmanuel Macron”.

„Mówimy wszem i wobec: Syria nigdy nie wykorzystywała i nie będzie wykorzystywać tej broni ani przeciwko cywilom, ani przeciwko terrorystom. Nie ma potrzeby korzystania z takiej broni. Jeśli brać aspekt czysto prawny, to jeśli jakieś państwo uważa, że inne nosi się z zamiarem użycia broni chemicznej, to powinno się ono zwrócić do Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). Organizacja prowadzi w takim wypadku stosowne konsultacje i daje inspektorom zadanie przeprowadzenia śledztwa na terytorium takiego państwa.

Syria jest stroną Konwencji o zakazie broni chemicznej. Damaszek zapraszał już inspektorów OPCW do przeprowadzenia śledztwa w Chan Szajchun, reagując na amerykańskie oskarżenia pod adresem Damaszku. USA nic na to nie odpowiedziały. Potem wyszło na jaw, że dany incydent był im potrzebny jako pretekst do wywarcia wpływu politycznego na syryjski rząd. Amerykanie chcą dzisiaj uczynić to po raz drugi” — powiedział al Akkam.

Zdaniem syryjskiego deputowanego USA chcą mieć dodatkowy pretekst do prowadzenia operacji przeciwko syryjskiej armii. Jak inaczej Pentagon wyjaśni, dlaczego strącił syryjski samolot nad Rakką? Samolot, który w pełni legalnie bombardował pozycje PI?

Jeśli koalicja będzie w dalszym ciągu powielać temat broni chemicznej po to, by wykorzystywać go jako pretekst do agresji przeciwko Syrii, Damaszek razem z Moskwą i Teheranem odpowie w niespodziewany dla agresora sposób — ostrzegł Muhammed Kheir al Akkam.

https://pl.sputniknews.com

To fakt. Ilekroć wojska koalicji muzułmańskich bandytów i amerykańskich szubrawców dostaną w dupę od legalnych syryjskich sił zbrojnych, natychmiast pojawiają się (oczywiście z tejże dupy wzięte) oskarżenia o stosowanie gazów bojowych przez Assada.
Admin

Komentarzy 10 to “Reakcja Syrii na zachodnią agresję zadziwi wszystkich”

 1. Grace said

  Miejmy nadzieję że Rosja się nie wycofa i nie opuści Assada. Wielu zarzuca Putinowi że chowa głowe w piasek ale ja nie mysle ze to prawda. Z drugiej strony rozwalenie większej połowy Palestyny zamieszkałej przez intruzów rozwiązałoby problemy współczesnego świata. Czy zauważyliście państwo że nikt nie mówi o pokoju na świecie oprócz Prezydenta Putina ? Tylko jedna Rosja wciąż przypomina o pokoju…smutne

 2. Pinxit said

  1
  Grace
  Tu moze nie chodzi o to czy Putin opusci czy nie opusci Asada.
  Sprawa Syrii jest i dla Rosji bardzo istotna i lezy w interesie Rosji. Bo jak padnie Syria to droga do Rosji stoi otworem . I droga Izraela do Eufratu tez.
  Rosja nigdy nie chowa glowy w piasek. Rosja czeka.

  Stare chinskie przyslowie powiada, ze jesli twoj wrog popelnia samobojstwo – to nie nalezy mu w tym przeszkadzac.
  Zarowno Chiny jak i Rosja probuja powstrzymac swiatowy konflikt, do czego zmierza przede wszystkim Izrael.
  Robienie na zlosc Izraelowi to moze nawet i nieglupi pomysl.
  Jak powiada moj wielki faworyt Zyrynowski:
  „Popedzilismy Napoleona az do Paryza, kofie popili – i wrocili do domu
  Popedzilismy Hitlera az do Berlina – kofi popili – i wrocili do domu.
  Popedzimy i Unie az do Brukseli…
  A trzeba bylo w tym Paryzu zostac, albo i w Berlinie, toby nam teraz Merkelowa nie wygrazala”.

 3. Grace said

  Re: 2 Masz racje, Rosja czeka. Ma świetnych polityków a Putin i Ławrow to najlepszy team. Wiem że Syria jest dla Rosji ważna ale pamiętaj że na drodze do Rosji jest jeszcze Turcja albo Iran, albo byłe radzieckie republiki . Ja mysle ze oni maja bardziej na celu Iran niż Rosję w tej chwili. Nie wierze tez ze te byłe republiki udzieliliby wsparcia NATO czy ..oh nawet ciężko mi wymówić to słowo. Zgadzam się z twoim ostatnim zdaniem, wielka to szkoda….

 4. Grace z tą Turcją to poleciałeś po bandzie , Iran owszem ,ale Turcja to sojusznik USA ,USA z nimi handluję dostarcza sprzęt i przymyka oczy na wiele rzeczy ,które dzieją się w tym kraju.

 5. Pinxit said

  4
  Lukasz
  Z ta Turcja jest rzeczywiscie pokopane. Bo Turcja od dawna jest w NATO a i Europa obiecywala gruszki na wierzbie.
  I choc zobowiazana jest do sojuszu z USA – to ma niektore dosc wrazliwe punkty rozbiezne.

  O ile Polacy kochaja USA, to przecietny Turek sie patrzec na Jankesow nie moze.
  Turcja nigdy sie nie zgodzi (przynajmniej dobrowolnie) na utworzenie panstwa kurdyjskiego w Raqqa. O to panstwo kurdyjskie najbardziej walczy Izrael; Amerykanie maja gdzies i Raqqe i Kurdow. Najlepszy dowod co zrobili z irackimi Kurdami: wystawili ich Husejnowi na pozarcie.

  Jakos umknelo uwadze swiatowej propagandzie, ze przeciez Asad przyznal Kurdom autonomie. Na te autonomie nie chce sie zgodzic Izrael, bo toby potwierdzilo nienaruszalnosc syryjskich granic, przynajmniej od strony Turcji. (Kurdowie w Polnocnym Iraku za Husejna tez mieli wlasna autonomie – wydawali nawet wlasne paszporty -ale Irak byl na muszce i Izraela i USA):
  Wiadomo, ze Turcja kombinuje tam i sam (podobnie jak inne panstwa) bo nie wiadomo czym sie ta cala awantura na Bliskim Wschodzie skonczy. Wiemy tez, ze Turcja popiera polityke Arabii Saudyjskiej i razem kombinowali wykonczyc Syrie.

  Nie stoje po stronie Turkow – za to, ze sie dali tak wpuscic w Jugoslawie- ale Europa naobiecywala Turkom rozne rzeczy, ktore byly zwyklym oszustwem.
  Dziwne jest tez i to, ze kraj czlonkowski NATO nie moze byc w Unii.

  Wiec tak naprawde wszyscy sie robia nawzajem w konia. Turcji bardzo zalezy na przyzwoitych stosunkach z Rosja, chocby ze wzgledow ekonomicznych- buduja wspolnie z Rosja rurociag. Na te poprawne stosunki Izrael nie chce pozwolic. A i USA nie bardzo chce stracic sojusznika w tak bardzo strategicznym miejscu.
  Zarowno Turcja jak i Arabia Saudyjska rzadzi ta sama samozwancza grupa lobuzow wahabicko-donmehowskich.

  Nam sie Turcja kojarzy gkownie z Wiedniem i z Sobieskim.
  A mnie z rozbiorami Polski.

  Turcja byla JEDYNYM krajem, ktory nie uznal rozbiorow Polski.

  No wiec z ta Turcja to widac zawsze jakos tak … na dwie strony. A nawet na trzy.

 6. Baniol said

  Bez przesady z tą miłością do Turcji panie Pinxit. Rozbiorów Polski nie uznało wiele państw, prócz Turcji JESZCZE Persja, USA, Szwajcaria, Hiszpania, Anglia i Państwo Kościelne. Najgorsze było to że sam król uznał ten fakt abdykując i likwidując służbę dyplomatyczną.

 7. Grace said

  Re: 4 Nie zrozumielismy sie, mialam na mysli polozenie tych krajow

 8. sanchez said

  a ja…..parch kreci kota jak najety..

 9. Turcja jest aktualnie niezależnym graczem. Erdogan popędził tamtejsze KODy do więzienia (100 000 areztowanych z wojska, policji, prokuratury, uczelni itp) zatem na razie USmany mają z nimi problem.
  Nasz problem polega na tym ,ze akurat silna Turcja to szansa na odrodzenie pan-islamskiego kalifatu. Turcy zwyczajnie mają u siebie mniejszy burdel niż Tunecja czy inne Omany.

 10. Pinxit said

  6
  Banjo
  Ales ty naiwny.
  Turcy nie z milosci do Polski nie poparli swoich wrogow.
  I ja nie z milosci do Turcji to przypominam.
  Burdel w Europie wtedy byl taki sam jak i teraz.
  Bomby nad Serbia tylko nie lataly

  /var/folders/yz/jd2ns6wd16s9t_ncjjyc8b0c0000gn/T/com.apple.mail/com.apple.mail.drag/1374282312_1cmdwy_600.jpg

Sorry, the comment form is closed at this time.