Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dom Wariatów Polska?

Posted by Marucha w dniu 2017-07-01 (sobota)

Stosunek Polski do Rosji nieustająco wyznacza rusofobia – co konieczne do podkreślenia – coraz silniejsza w miarę czasowego oddalania się od 1989 r., czyli zakończenia okresu ograniczonej na rzecz ZSRR suwerenności Polski Ludowej.

W tym miejscu należy przypomnieć, że po podpisaniu przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Traktatu Lizbońskiego, państwo polskie zostało w swojej suwerenności, tym razem wobec Unii Europejskiej, ograniczone w znacznie większym stopniu niż w okresie PRL, jednak tzw. prawdziwi patrioci przechodzą nad tym do porządku dziennego, gdyż zgodnie z ich rusofobiczną logiką, prawdziwa utrata suwerenności (prawdziwa zbrodnia, prawdziwa zdrada itp., itd.) może nastąpić tylko na rzecz takiej czy innej Rosji.

Wg tej logiki, ludzie głoszący choćby potrzebę ustanowienia elementarnych, normalnych stosunków z Rosją są w najlepszym wypadku kandydatami na zdrajców i agentami wpływu, natomiast ich rusofobiczni krytycy, choćby brali pieniądze bezpośrednio od Zachodu etc., i byli wychowankami zachodnich fundacji, czy absolwentami szkoleń, nie mówiąc już o działających oficjalnie na terenie Polski organizacjach pozarządowych wspomaganych środkami z USA i Niemiec, mogą być tylko i wyłącznie patriotami bez skazy. Nie są to tylko rozważania akademickie.

Oto choćby znany już PT Czytelnikom „Myśli Polskiej” Marcin Rey, prowadzący stronę „Rosyjska V Kolumna w Polsce”. Samym swym funkcjonowaniem od kilku lat, strona ta i człowiek ją prowadzący, stanowią obrazę dla porządku prawnego RP, a jednak skrępowane rusofobicznym kierunkiem polityki państwa służby stojące na straży tego porządku, nic z tym nie robią. Jest to kolejny przykład bezradności państwa polskiego wobec niewyobrażalnej skali chamstwa, pomówień i kłamstwa tego pana.

Nie wiem, czy za owym osobnikiem stoją służby innego rodzaju, ale na pewno stoi za nim ogólna atmosfera antyrosyjskiej obsesji panująca w Polsce od dłuższego czasu, zwłaszcza zaś narastająca od katastrofy smoleńskiej. To dla niego paliwo i parasol ochronny jednocześnie.
[Stoi za nim ŻYDOWSKIE POCHODZENIE – admin]

W ostatnich dniach swych fal udzieliło Reyowi prawicowe Radio Wnet. Jest to dla mnie szczególnie przykre z tego powodu, że jednym z autorów współpracujących z tym radiem jest Pan Lech Jęczmyk, którego osobiście bardzo wysoko cenię i szanuję, a ponadto podzielam także wiele Jego poglądów i spostrzeżeń, zwłaszcza dotyczących roli USA w obecnym świecie, Rosji i Ukrainy.

Oddawanie eteru Radia Wnet takim indywiduom jak Rey ubliża m.in. Panu Lechowi Jęczmykowi, który niedawno, bo podczas opłatka redakcyjnego „Myśli Polskiej” w grudniu 2016 r., spotkał się w serdecznej rozmowie z co najmniej kilkoma osobami notorycznie obrażanymi i pomawianymi przez wspomnianego osobnika.

W wywiadzie dla Radia Wnet Rey obok znanego zestawu swoich poglądów wyrażających skrajną rusofobię i równie skrajną miłość do antyrosyjskiej Ukrainy, raczył imiennie zaatakować kol. Posła Sylwestra Chruszcza (jest to atak rozgałęziony i skoordynowany; tekst atakujący kol. Chruszcza przygotował również „Newsweek”), który: „jest związany z Mateuszem Piskorskim – zatrzymanym przez ABW pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Kremla”.

Swoją drogą to ciekawe, ze Rey i Radio Wnet tak doskonale wiedzą pod jakim zarzutem zatrzymany został Mateusz Piskorski, skoro opinia publiczna nie została o tym oficjalnie poinformowana (a człowiek siedzi! niszczy się młodego polityka i naukowca, cierpi Jego rodzina, a wszyscy obrońcy demokracji w Polsce, opozycja, posłowie dysponujący narzędziem w postaci interpelacji i konferencji prasowej, milczą – co tam, ważne że „my” nie siedzimy, nieprawdaż? I tak o Mateuszu Piskorskim pamiętają jedynie jego przyjaciele polityczni, niestety podobnie jak On sam, bezradni wobec omnipotencji państwa).

Czy to wynik posiadania gorącej linii z ABW, czy coś więcej?

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć kol. Chruszczowi, to aby nie wchodził na drogę wypierania się czy usprawiedliwiania swoich poczynań. O to chodzi takim jak Rey, żebyśmy tłumaczyli się i wypierali swoich politycznych, nie mających nic wspólnego z agenturą, działań na kierunku rosyjskim. Postawa taka jest źródłem satysfakcji pomawiających i potwierdzeniem ich tez.

Sam byłem czterokrotnie w Rosji (na temat niektórych moich wizyt w Rosji Rey powypisywał nieprawdopodobne wręcz banialuki, nie tylko nie mające potwierdzenia w faktach, ale, w dobie Internetu, łatwe do sprawdzenia i zweryfikowania przez dziecko).

Owocem są m.in. dwie publikacje rosyjskie, w których znalazły się moje wystąpienia konferencyjne. Mamy pełne prawo, jako Polacy, jako obywatele, do prowadzenia polityki, głoszenia postulatów i dążenia do ustanowienia racjonalnych i obopólnie korzystnych stosunków z Rosją i do niezgadzania się z oficjalną linią państwa. Jest to także część wielkiej spuścizny ideowo-politycznej Narodowej Demokracji i szerzej, ważnej gałęzi polskiej myśli politycznej XX wieku, której czujemy się spadkobiercami i kontynuatorami.

Nie ma i nie będzie naszej zgody na szantaż moralny polegający na wykluczaniu nas z polskości przez samozwańczych „prawdziwych patriotów”, nie ma i nie będzie naszej zgody na monopol na patriotyzm i wizję historii Polski w wykonaniu różnych neoromantyków, prometeistów i mesjanistów, począwszy od profesorów, poprzez polityków i politykierów, a skończywszy na zwykłym krzykaczu i chamie.

Zatem, toniemy w rusofobii, która toczy wszechogarniający Polskę obóz postsolidarnościowy. Przykłady? Strona „prawdziwych patriotów” z PiS to cała retoryka smoleńska obecna wszędzie. Wojciech Wencel w „W sieci” przypomina swój tekst z 2010 r., kiedy pisał: „Dziś mamy chaos w państwie kierowanym przez serdecznych przyjaciół Władimira Putina”. Z kolei druga strona, Gaz. Wyb., Tomasz Piątek i inni głoszą tezę o rozgałęzionej sieci powiązań z GRU… Antoniego Macierewicza! Obłęd? Dom wariatów? Niestety tak…

W naszym biednym kraju, w istocie już dawno nie obchodzącym Rosji, wszystko dzieje się rzekomo za jej przyczyną i zostało nawet ustalone w tajny sposób już znacznie wcześniej. Wg tej logiki, rządzący Polską od 1989 r. przyjaciele Rosji o rozgałęzionych powiązaniach z GRU wyprowadzili z kraju Armię Radziecką, wprowadzili Polskę do NATO i do Unii Europejskiej. Wszystko w interesie Rosji naturalnie. Od 2014 r. w porozumieniu bezpośrednim z Putinem popierają Ukrainę i żądają zwrotu Krymu przez Rosję.

Ale nie się co dziwić, że pomniejsi tak czynią, skoro sam p.o. Naczelnika Państwa daje sygnał do kolejnej fazy ataku mówiąc na czerwcowej miesięcznicy o „bezmiarze barbarzyństwa rosyjskiego” w kontekście ciał ofiar katastrofy.

Przepraszam państwa, ale mam dość, nie tylko permanentnej i wszechobecnej rusofobii, ale i swoistej fetyszyzacji zwłok, która dokonuje się na naszych oczach. Zabrakło dowodów na kolejne wersje zamachu, więc podnieśli (i to dosłownie) argument zwłok. Perfidne i tragiczne. Traktowanie ludzkich zwłok jako środka walki politycznej z Rosją. Wszystko w otoczce wyjątkowości, szczególności, bezprecedensalności polskich przeżyć.

Tymczasem, już prawie 115 lat temu Dmowski doskonale to zdiagnozował pisząc w „Myślach nowoczesnego Polaka”: „Ta nieumiejętność myślenia o sprawach własnego narodu, tak jak się myśli o narodach innych, z konieczności doprowadza nas do traktowania swej społeczności jako narodu wyjątkowego, istniejącego poza wszelkimi prawami społecznymi, narodu słowem wybranego”.

Chorobliwy stosunek do Rosji jest ważnym ale nie jedynym elementem chaosu panującego w polityce polskiej. Są w tej polityce i elementy pozytywne, takie, jak słusznie zaostrzone stanowisko rządu w sprawie imigrantów (o czym pisze w innym miejscu kol. Motas, z którego stanowiskiem się zgadzam). Stanowisko to powoduje zdenerwowanie Unii Europejskiej a zwłaszcza jej najistotniejszych państw z Niemcami i Francją na czele.

Nowo wybrany prezydent Francji Macron stwierdził nawet w najnowszym wywiadzie dla prasy europejskiej, że nie wyklucza sankcji wobec krajów – w tym Polski – wyłamujących się z europejskiej „wspólnoty wartości” i zasugerował wystąpienie z UE niepokornym krajom – „nie przyjmuje się tych wartości, to nie jest się już w Europie, postanawia się z niej wyjść” oraz zapowiedział Europę dwóch prędkości z osobnym budżetem strefy Euro.

Paradoksalnie więc, jak wiele razy w naszej historii, polityka dzieje się obok nas i tworzy niezależnie od nas możliwości, których sami polityką własną stworzyć nie byliśmy w stanie. Ponieważ nie należy się spodziewać, aby francusko-niemiecki trzon UE odpuścił w powyższych kwestiach, przed Polską może wkrótce stanąć, a konkretnie przed rządem PiS, możliwość/szansa doprowadzenia do opuszczenia przez Polskę UE i to w korzystnej (dla rządu i Polski) atmosferze temu towarzyszącej, stworzonej przez czynniki zewnętrzne.

Można będzie wtedy powiedzieć – „my byliśmy i jesteśmy za Unią Europejską szanującą i utrzymującą odrębności narodowo-państwowe, ale wobec forsowania wizji odmiennej, w istocie pogrążającej tak ważne dla Polaków wartości jak suwerenność państwowa i tożsamość narodowa, pod dyktatem mocnych, z żalem musimy odpowiedzieć odmownie na żądanie uczestniczenia w UE nowego typu”.

To już nie są żarty i wróżenie z fusów, ale możliwość, która jest całkiem realna. Ale jeżeli nastąpi, będzie nie tylko potencjałem, ale i testem, sprawdzeniem rzeczywistych intencji PiS, jego konsekwencji i umiejętności przeorientowania myślenia politycznego.

[PIS i opuszczenie Unii? Darujcie Państwo…  – admin]

Wizyta prezydenta Trumpa w Polsce ma nastąpić w ciekawym czasie. Trump jak zwykle miota się pomiędzy zestrzeliwaniem samolotu syryjskiego a głoszeniem konieczności złagodzenia sankcji wobec Rosji – i to w momencie, kiedy kraje Unii, z Polska włącznie, zadecydowały właśnie o kontynuacji polityki sankcji.

Ponieważ Trump zapewne wie niewiele więcej o Polsce od swoich poprzedników, powie kilka wysoce kurtuazyjnych słów wobec gospodarzy, być może szczerze zaakcentuje sprzeciw wobec polityki niemieckiej, co będzie bardzo cenne samo w sobie, a propaganda pokaże jego wystąpienia w kontekście i aurze antyrosyjskiej, być może przypominając w tym samym wydaniu Wiadomości los Tatarów krymskich i pokazując, że właśnie 5/6 lipca nastąpiło naruszenie – przez donbaskich separatystów i Rosję naturalnie – porozumień mińskich.

Tymczasem Poroszence marzy się odzyskiwanie zbrojne Donbasu. Niejaki kpt. Ołeksij Arestowycz, ukraiński analityk wojskowy, mówi w „Rzepie” (20.6): „Mamy obecnie na froncie około 60 tys. żołnierzy i w każdej chwili można zmobilizować 210 tys. kolejnych, którzy już uczestniczyli w operacji antyterrorystycznej w Donbasie. Rosja będzie miała tylko dwie opcje. Albo się wycofa, albo rozpocznie wojnę na dużą skalę z Ukrainą i zostanie całkiem odizolowana od świata”. Pytanie, czy ta prowokacja – gwałcąca naturalnie porozumienia mińskie – zaplanowana jest na okolice 5/6 lipca?

Tymczasem skrajny ukrainofil Andrzej Talaga w tejże Rzepie (14 i 21.06) głosi potrzebę radykalnej ukrainizacji Polski, rozwijając propozycje rządu, o których pisałem jakiś czas temu, oraz – w kontekście wizyty Trumpa – wzywa do oparcia polskiej polityki zagranicznej na dwóch filarach – USA i Niemczech!

Horror, horror! (a może chaos, chaos!) – zawołałby conradowski Kurtz. A przecież można się przed tym chaosem (horrorem) uchronić. Wystarczy (!?) porzucić obsesje i mrzonki, wyrzucić do kosza „bezalternatywne popieranie Ukrainy” i przestać głosić absurd o wzajemnej zależności niepodległości Polski i Ukrainy. PiS, a szerzej Polska, nie ucieknie od tego.

Jeżeli zostanie nam postawione przez UE ultimatum, i zakładając, że będziemy chcieli je odrzucić, to aby przetrwać jako podmiot, będziemy musieli dokonać również reorientacji w polityce wschodniej. Prywatnie nie wierzę w zdolność PiS-u do poprowadzenia takiej polityki, ale pamiętam również, że narodowcy nie mieli też żadnych złudzeń, co do Józefa Becka, a jednak dokonał on wolty swoim słynnym przemówieniem sejmowym, grzebiąc lata swojej polityki, a jednocześnie idąc za głosem interesu narodu i państwa.

Adam Śmiech
Myśl Polska, nr 27-28 (2-9.07.2017)
http://www.mysl-polska.pl

Jest to smutne, że publicysta klasy p. Adama Śmiecha czuje się zmuszony do odniesienia się do żydowskiego gówna Marcina Reya i jego „publicystyki”.

Fakt, że patryjotyczny rząd PIS nie robi NIC – NIC! – z B’nai B’rith, z antypolskimi agenturami Sorosa, z tymi „Otwartymi Rzeczypospolitymi”, z Grabarczykami i ichnimi „HejtStop”, czy z bydlakami typu Marcina Reya albo Cysewskiego – powinien dać do myślenia entuzjastom kaczyzmu.

Powinien. Ale nie da. 
Admin

Komentarzy 25 to “Dom Wariatów Polska?”

 1. witek said

  eeee…tam…
  Od razu dom wariatów!
  Proszę obejrzeć ten filmik
  – i nie obrażać wariatów 🙂

 2. muki said

  tak to wyglada na „scytach” kretynow, ktorzy rzada tym nieszczesnym krajem od 1989 r. Narod jednak mysli zupelnie inaczej i przyjdzie jeszcze dzien gdy ryknie wielkim glosem „won scierwojady i lizidupy”!!!!!

 3. Jerzy said

  Ad #1 Film dowodzi, że ma Pan całkowitą rację. „Normalny” wariat tego by nie wymyślił.

 4. Zbyszko said

  Jak długo jeszcze ludzie będą nosić te znaczki z tym logo zaprojektowanym wg najlepszych wzorów i zasad marketingu (w końcu chodziło o 10-tą potęgę na świecie. Niektórzy mówią, że nawet 6-tą), pewnie przez jakąś renomowaną firmę amerykańską.

 5. Leszek said

  W mojej wiosce tłumacze księdzu i innym mieszkańcom fanatycznie zapatrzonym w PiS i Dudę, że Lech Kaczyński odtworzył radykalnie antykatolicką lożę masońską Bnai Brith, że żona Dudy to żydòwka a jej ojciec nienawidzi Polaków, że cała ta zbieranina PiS jest antykatolicka i antypolska oraz że obchodzą channukę. Tłumaczę to pojebom, a oni reagują śmiechem. Mają dowody na tacy, a robią ze mnie wariata. Skad taka u nich głupota? To jakiś fenomem.
  Podono najpotężniejszą bronią jest bomba atomowa/wodorowa, czyli rozszczepienie atomu. Moim zdaniem największą siłą destrukcyjną w kosmosie jest ludzka głupota. Ten, kto ją opanuje podbije świat!

 6. Zbyszko said

  Zbyszko @4 pamiętam jak to ktoś tam już w latach ’80 w TV opowiadał jak to powstawał ten znaczek. Otóż tłumaczył ten ktoś, że ta pijana czcionka powstała pod wpływem filmu „Sól ziemi czarnej” gdzie wycieńczeni, trzymający się razem górnicy, szli po wyjściu z szoli (wagonika windy górniczej), po zakończeniu strajku pod ziemią. Pamiętam piosenkę z tego filmu:
  U tych panów z wielkich stanów
  pieniędzy jest dość.
  A na biednym robotniku, suchotniku,
  jeno skóra, kość

  Motyw z filmu o kapitalistycznym wyzysku, został wykorzystany do… zaprowadzenia kapitalistycznego wyzysku.
  Czy ludzie zidiocieli już do końca?

 7. Olympe said

  Apokalipsa… trwa..a z ta ograniczona suwerennoscia na rzecz ZSRR Radzieckich Republik Zydowskich tos pan przywalil

  jak sluga sludze. Niewola taka czy inna dobra rzecz a jeszcze jak pan da cucu i ochroni ..

  Kto choruje na Niemcy nei czyta, bo straci woreczek żółciowy, dotyczy komucha i żydowina.

  Ok 12 wieku w Polsce osadziła się znana nam zaraza, niszczyciele cywilizacji. Od m. w.
  17 wieku znani pod nazwa Żydzi. Poprzez wieki wspólnie z Polakami koegzystowali tworząc swoiste państwo w państwie, zwane Polin.

  Mówiąc Polska myślimy Polin, ponieważ żydzi są tak wymieszani genetycznie z Polakami, że
  ich nie można łatwo rozpoznać. A jeśli to według jakich kryteriów, skoro np. Chazary przechrzty już się nie rzezają…

  Niemieckie podejście do sprawy tzw. Problemu żydowskiego..

  Skoro mowa o tym świętym narodzie bohaterów walczących za wolność wasza i nasza, wybranych do walki o sprawiedliwość i wiarę białych, popieranych swego czasu w pełni przez Watykan. [tak Polakom wiele wmówiono]

  [gajówka generalnie sama judzi ludzi na Niemcy zbierając swa mądrość i opierając się na przedrukach artykułów krypto żydowskich, warunkując to ma się rozumieć Polakom chrześcijaństwem, które również w dużej mierze jest samo w sobie `zjudaizowane` a dokładnie zażydzone].

  Gambit `polityczny`?

  Wracając do Niemców i Polaków oraz ich wojen tłumaczonych z żydowskiego na nasze, krypto-polskie. Grunwald był ciosem w serce Chrześcijaństwa oraz cywilizacji białego człowieka. Późniejsze wojny miały podobny charakter i trwają one do dziś, dalej planowane, jak widzimy w TV.
  Doprowadzili żydzi do zaborów. Ekspansywność zaborcza Rosji i Niemiec udławiła Polskę, lecz rozszarpując wielkiego gracza z wsadem trującym, sami się tym nadziali.
  Z czasem to za skutkowało wspólnym holokaustem, mimo restrykcji dotyczących żyda za Caratu oraz wielkich nadziei Hitlera, która to historia zaczyna mu przyznawać, mimo wściekłych ataków żydowskich, starających się zakłamać prawdę na jego temat.

  Bóg w swym zamyśle dopuszcza te gehennę, za nasze grzechy i zaniechania. Jednym z nich jest utrata wizji przeciwnika. Malo tego, odwieczny wróg przekształca się nam w dobrodzieja. Od 300 lat masoneria i cala masa oficjalnych organizacji żydowskich, finansowanych z ukradzionych obywatelom podatków oraz wymuszaniem spłat i zakupów ich towarów, wypełnia plan zaboru Świata, wypełniając swa misje na ziemi, bez pardonu chcąc ukoronować swego boga antychrysta wychodząc z cienia na światło publiczne, co obserwujemy we współczesnych czasach apokalipsy.

  http://vignette2.wikia.nocookie.net/memoryalpha/images/1/1c/Arctus_Baran.jpg/revision/latest?cb=20141214013348&path-prefix=en

 8. kris55 said

  kto ci placi

 9. Re: Artykul…
  Wczoraj kalkstein „wywalil” takie „przemowionko”, ze wiekszosc „gawiedzi” klaskala i wiwatowala…
  Problem byl tylko jeden…mowil o prawie wszystkim, za wyjatkiem finansow i ponad 3 bilionowego zadluzenia…i tak sobie „pieprzyl”, a lichwiarze wciaz „odcinaja” kupony z tytulu tzw.. „obslugi zadluzenia” galopujaco rosnacego…
  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. Marucha said

  Re 7, „Olympe”

  Najpierw parę cytatów tego osobnika:

  Kto choruje na Niemcy nei czyta, bo straci woreczek żółciowy, dotyczy komucha i żydowina.
  (…)
  Skoro mowa o tym świętym narodzie bohaterów {Niemcach – admin} walczących za wolność wasza i nasza, wybranych do walki o sprawiedliwość i wiarę białych, popieranych swego czasu w pełni przez Watykan. [tak Polakom wiele wmówiono]

  [gajówka generalnie sama judzi ludzi na Niemcy zbierając swa mądrość i opierając się na przedrukach artykułów krypto żydowskich, warunkując to ma się rozumieć Polakom chrześcijaństwem, które również w dużej mierze jest samo w sobie `zjudaizowane` a dokładnie zażydzone].
  (…)
  Grunwald był ciosem w serce Chrześcijaństwa oraz cywilizacji białego człowieka.

  Nie będę dyskutować ze szkopskim chujem.
  Spierdalaj stąd, jebany folksdojczu, razem z twoimi „walczącymi o wolność” gestapowcami, mordującymi nawet dzieci i niemowlęta.

  Tutaj „święty naród” bandytów walczył z wrogami: zabili młodą dziewczynę, 4-letnie dziecko i 3-miesięczne niemowlę.

 11. Plausi said

  Dlaczego jesteśmy rusofobami ?

  Próba wyjaśnienia

  .https://youtu.be/vi2cF9lI25Y?t=07m15s

  Jest wskaźnikiem degenracji moralności wielu Polaków, że przyjaźń z niedawnym okupantem cenią bardziej niż z tym, kótry ich od tego okupanta wyzwolił. Radził bym zatwardziałym patriotom porzucić przekonanie, że w od „transformacji ustrojowej” stała się Polską krajem suwerennym, czemu obecność wojsk okupacyjnych najwyraźniej zaprzecza, o Traktacie Lizbońskim nawet nie wspominając.

  -https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  Jesteśmy rusofobami, bo jesteśmy durniami i kretynami, którzy chętnie wierzą w kłamstwa naszych wrogów, niż w prawdę mówioną przez przyjaciół czy osoby neutralne.
  Admin

 12. Isia said

  … Panie Śmiech … Pan opisuje i poddaje analizie rzeczywistość polityczną w Polsce, wykreowaną przez rządzących żydów … wiadomo, że cała scena polityczna w Polsce jest opanowana i kontrolowana przez żydów, mass media w Polsce są w rękach żydowskich … jednym słowem, tytułowy „dom wariatów” jest wytworem żydów rządzących w Polsce niepodzielnie, kierujących się w działaniu własnym, żydowskim interesem a nie polskimi racjami stanu …

 13. RomanK said

  Panie Adamie…wydaje mi sie ,ze pan powinien wiedziec lepiej!
  To co pan pisze widze -nie za bardzo pojmuje… i sie temu sam dziwuje, bo to nie zaden cud…ale prosta, swinska konsekwencja tego co nazywam „.Przewalem”!
  ” Przewal „, czy tez inaczej zwany ” Pieriestrojka” mial na celu uwlaszczenie nomenklatury, czyli przejecia majatkow narodow ComeCom…przez ich najlepszych przedstawicieli , jacy ( oczywiscie jest to rzecza zupelnego przypadku) spokrewnieni sa z przedstawicielami narodu Finansistow i kapitalistow tzw swiata Zachodu. Otoz od Powstania Banku Rezerw Federalnych i Partii Bolszewickiej minelo juz 100 lat…i nalezalo w koncu ujednolicic stytem, zwlaszcza , ze goj zostal dokladnie goly..i zaczeto chandlowac jego golizna….
  Jak pan wie…Z nadania Wielkiego Stalina PRL rzadzony byl przez Jewszekow…zatem cala WSI przeprowadzala Wielki Przewal i Ona zostawala beneficjantem tego Uwlaszcznia sie , majatkiem polskiego narodu.
  Przeprowadzono to pod auspicjami i czujnym okiem sluzb nazwijamy je ” amerykanskich”..i mialo to byc rownolegle,tzn taki process przejmiowania – ze cala struktura ZSRR..poprzez czlokowanie ZSRR.
  Tzn cale sluzby komunistyczne PRLu przeszly na strone Zachodu bez wyjatkow, czyli de facto dokonaly zdrady Systemu Komunistycznego…
  I dobrze zarlo do momentu kiedy okazalo sie , ze w Rosji w Sluzbach byli tez Rosjanie….I Kiedy nadarzyla sie okazja wykopali obcych i zostali sobie sami…
  I tu zrobilo sie nieprzyjemnie i straszno…bo ci co zostali nie dosc, ze goje, to dodatkowo posiadaja wszystkie zasoby archiwalne….i przywrocili sile i potege Rosji…
  Pisze pan normalne stosunki z Rosja:-))))) naiwny…
  przeciez w tej sytuacji to wyrok smierci na tych , ktorzy zmienili front i zakosili kase….:-)))
  Dlatego ci- co widza dalej, to co ukradli a bedzie tego ok 3 bilionow zlotych….juz dawno wywiezli z Polski i poprzez swoje joint ventures z kuzynami zainwetsowali w USA…
  Mysli pan- ze Marines sa tam po to, zeby bronic pana..czy kogokolwiek????
  Ale…ciebie Polsko blyskotkami ludza….

 14. Pinxit said

  Moze trzeba tym dwom dziadkom zrobic sciepe na trampki, spadochron i karabin i wyslac do Syrii bo tamte tereny juz okupuja Rosjanie.

  Udalo mi sie przejsc przez ten wywiad.
  A my wszystko zwalamy na zydow – a tu podobno czysta polska krew Pilsudczykow rozprawia sie z wrogiem na wystawie..

  To i tak dobrze, ze dziadki zyja w zgodzie. U nas w szpitalu weteranow dwa kulawe i schorowane matuzalemy pobily sie na sali szpitalnej protezami i flakonami z kwiatami bo jeden byl dmowszczyk a drugi pilsudczyk.
  A to nie byl zaden dom wariatow tylko tzw. dom spokojnej starosci.

 15. Plausi said

  Unwersalne wyjaśnienie wszelkiego zła

  Pinxit, 14

  „A my wszystko zwalamy na zydow”

  https://marucha.wordpress.com/2017/06/11/karta-prawdziwego-rolnictwa-i-prawdziwej-zywnosci/#comment-682220

  „Bez gojów szabasowych nie grali by Judejczycy tej roli, którą im w/w dobroczyńcy przydzielili.”

  Nas naprawdę nie interesuje, czy ktoś jest żydem, czy nie, a jedynie komu służy. Jedno trzeba zachować w pamięci, że ta społeczność, naszym zdaniem nie tylko koczownicza ale i krańcowo przestępcza, dysponuje po tysiącach lat diaspory metodami, które z reguąy nie uświadamiamy sobie.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/wybrane-tek/l#Metody_walki

  Naturalnie wymaga to nie mniejszej zręczności, nie oczekiwalibyśm od dzisiejszej tzw. „elity” tego. Jedynie rzadko chlapną co nieco pod publiczkę, jak ostatnio J. Kaczyński, znaleziono w gadzinówce Spingera onecie:

  http://wiadomosci.onet.pl/forum/komentarze-po-kongresie-pis-i-radzie-krajowej-po,1,3243335,246592485,czytaj.html

  „Tak, tak, przyjaciele, „temi rencami” przyłożyliście się do tego aktu.” rabunku i to po tzw. „przywatyzacji” wg projektu Sorosa, kótrej nadano imię Bacerowicza.

 16. Pinxit said

  15
  Plausi
  Ja to rozumiem, ale mnie chodzilo tylko o dwoch dwoch „generalow’ na video.
  Kto ich tak zaprogramowal??

  Przeciez my nigdy nie bedziemy zyc normalnie, jak bedziemy stale w stanie wojny i wiecznych awantur.
  Te dwa stare dziady lepiej niech pokaza jak bawia wnuki i ucza wnuczkow paciorka.

 17. RomanK said

  Pinxit….

  „I would not be in the least bit surprised if these people would not some day become deadly to the human race.” — Voltaire (about Jews)

  Popros dziadkow z waszego hospicium , przetlumacza ci….

 18. justyna said

  ad.10 Panie Marucha stawiam Panu wirtualnie wodke za ta odpowiedz.

 19. Plausi said

  „Kto ich tak zaprogramowal??”

  Pinxit, 16

  tego nie wiemy, wiemy jak

  .https://youtu.be/F1Igbm4LwEA?t=3m27s

  Są poza tym liczne metody

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/wybrane-tek/#Metody_walki

 20. Zerohero said

  @5, Leszek

  http://wiersze.bfcior.pl/marian-hemar.php?show=Kto_rzadzi_swiatem

  a w ogóle to wyborcy PiS są tak samo zdemoralizowani jak wyborcy PO. Nie ma ŻADNEJ różnicy. Wszystko przeciw czemu protestowali jak rządziła PO, teraz potrafią uzasadniać jako potrzebne. np. masowa inwigilacja? No przecież ten rząd taki dobry, niech wie co się dzieje. Szczepienia obowiazkowe – za rządu PiS nie mogą być groźne. itd. itd….

 21. bessano said

  Trafiony `żyd i komuch` w sam cycek, rzuca zaraz mięskiem, wiadomo. A z tym `epitafium` to typowo żydowska zagrywka, do tego `Niziole`,wygooglowane do tezy.. [zawsze dobieracie nazwy do – `myśli przewodniej`]
  Panie Marucha na wojnie trup kładzie się gęsto. Rzecz w tym by kładł się odpowiedni, a w tym wypadku już wiemy o co chodzi. Parchaci rzeczywiście byli wyjątkowo `miłowani` przez Gestapo. Pan widzę ma jakieś doświadczenie w tym zakresie, proszę podzielić się z nami.
  NIEMIEC-BIALE NARODY przeciwieństwo ZYD-CIEMNE NARODY
  Pan spróbuje ten prosty fakt zrozumieć bo nie zakrzyczy pan `stania po niewłaściwej stronie barykady`.

  Nie wciskaj się, penisie, na gajówkę.
  Niemcy to zydowskie kurwy,
  Admin

 22. RomanK said

  Panie Bessano…chce panu zwrocic uywage na drobny szczegol zwiazany z tematem.
  Bog stworzyl Czlowieka..mezczyzna i kobieta stworzyl go…tzn ze istnieje jedna rasa ,,,Ludzka…w kilku rodzajach, ktore pan potrafi rozroznic z daleka -tak samo, jak pan rozrozni z daleka ,czy to czlowiek ..czy bydle…
  Ale jeden rodzaj ludzi tylko i wylacznie zastrzega sobie prawo do Czlowieczenstwa….. ze tylko oni sa Czlowieki….//wszyscy inni to… bydlo goyim….
  A gdyby pan zagladnal w pewne swiete ksiegi przeczytalby pan , ze Messiayah..nie przyjdzieie dopuki nie zostanie zniszczone Krolestwo Edam….czyli Europa..biala Europa….Chrzescijanstwo!
  Zatem musi byc spelniony jeden wiellki warunek..zeby w koncu Zapanowalo Nowe Krolestwo pod rzadami Mesjasza ,gdzie kazdy bedzie mial po 3000 niewolnikow..obojetnie jakiego koloru…..i inne pierdoly….
  Te 3000nieolnikow juz dzis wielu posiada..niech pan policzy sredni dochod 40tys dollarow na rok na rodzine powiedzmy 3 osobowa… to zaledwie 120 mln dollarow…i porowna z rocznym dochodem Sorosa.
  Stad wielka emigracja ciemnych Islamistow…ktorzy maja to zniszczyc…
  Jakby pan poczytal o antropologii odkryje pan ,ze ludzie o ciemnej skorze potrzebuja do normalnego zycia i rozwoju 10 razy wiecej slonca niz biali… jesli nie przyjmuja zwiekszonych dawek vit D mieszkajac w Europie nawet biorac vitaminy, denegenruja sie, a ich potomstwo rodzi sie z wadami…. Niech pan poczyta statystyki porodow mieszancow…biali ludzie maja wieksze glowy…wiekszosc czarnych kobiet umrze przy porodzie i umiera …. bez cesarskiego ciecia,,,,,Widzi pan ktos o tym dobrze wie..i wie ile dziesiecioleci uplynie zanim skarlale i skaleczale masy beda uciekac na Poludnie… z Nowej Europy….
  Demografia to ciekawy bardzo temat …i arcywazny…
  Kazdy…kazdy ma Prawo do Istnienia…..alezeby istniec , jako rodzaj musi na kazda kobiete przypadac 2.2 dziecka…..
  Niech pan sprawdzi statystyki Europy.. i pamieta ze od Istnienia do Niebytu zawsze dzieli nas tylko trzy pokolenia…w najleszym przypadku.

 23. Lily said

  Re1;Witek
  Ciekawe,skad uciekli.Jad sie leje,”wszystkiemu
  winni Rosjanie”.

 24. perpetum said

  drogi panie Romanie żyd całkiem panu pomieszal, ale widzę staranie w dojściu do właściwych drzwi, dlatego życzę powodzenia, ale proszę obrać inny kierunek.

  Pan Marucha, jak sam pisze, qurwa nierefoemowalna.

  ——-
  Pan gówno wiesz o Panu Romanie. GÓWNO. On więcej zapomniał, niż Pan się kiedykolwiek nauczysz.
  Kurwa… zjawi się jakiś taki nowy i od razu chce stałym bywalcom cenzurki wystawiać i rozstawiać po kątach.
  Admin

 25. Re: 24…perpetum…
  s…erdalaj pajacu…na „jew-net”…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.