Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Tak Tobą manipulują

Posted by Marucha w dniu 2017-07-01 (sobota)

W latach 80. profesor Harvardu Jay Winstein wykonał ciekawy eksperyment. Poprosił scenarzystów, aktorów i producentów aby w ponad 160 programach telewizyjnych pojawił się zaplanowany przez niego jeden motyw.

Efekt – masowa, bardzo skuteczna (zmierzono wyniki) manipulacja amerykańskim społeczeństwem.

Manipulacja na poziomie czysto podświadomym – ankietowani Amerykanie nie byli w stanie podać źródła swoich nowych przekonań. Po prostu pojawiły im się w głowach.

Obecnie tego typu potwierdzona naukowo manipulacja jest wykorzystywana masowo na Tobie, na mnie… na każdym.

Zobacz na czym polega i jakie przekonania są Ci wkładane do głowy bez Twojej wiedzy:

http://www.rozwojowiec.pl

Komentarzy 15 to “Tak Tobą manipulują”

 1. Rys said

  „do głowy bez Twojej wiedzy” – odpalasz TV i otwierasz GW na własne ryzyko. TV wystawiłem z chałupy 23 lata temu i ani sekundy nie żałuje.

 2. […] Więcej […]

 3. Greg said

 4. Zerohero said

  US Army broni się przed transwestytami Pentagon odłożył o kolejne pół roku moment, gdy do armii amerykańskiej będą przyjmowani otwarci transwestyci.
  http://prawica.net/7816

  a pamięta ktoś przebierańca z sympatycznego serialu MASH?

 5. Lucie said

  ale z jaka gracja i doświadczeniem, rzecz codzienna i urlopik dadzą, aa te wojny, cóż rzecz konieczna…

 6. Plausi said

  2017-07-02 (niedziela) @ 10:14:59

  Proponujemy gajowem

  aby tekst w lewym górnym rogu :

  „Polak ma poglądy, ale nie wie skąd” podłożyć linkiem jak niżej:

  .https://youtu.be/vi2cF9lI25Y?t=07m15s

  Co prawda nie omawiany jest ten aspekt w filmie, ale w podobny sposób formowana jest semantyka naszego myślenia, rzecz może jeszcze bardziej niebezpieczna. Semantyka definiuje bowiem granice naszego rozumowania.

  Wniosek.
  Media są jednym z najważniejszych narzędzi panowania nad ludnością.
  —> Media są prywatne.
  ———> Prywatne osoby panują nad nami, nie rząd i.t.p. zjawiska oficjalne, ci są jedynie zleceniobiorcami, tak samo manipulowanymi jak my.

  Prosilibyśmy gajowego o skasowanie popprzedniej wersji tego tekstu

 7. JaskoBezwzgledny said

  Dla polakow wazne jest tylko lodowa pelna chemicznego zarcia Flaszeczka okowity ;telewizorek by oglada M-jak milosc Taniec z gwiazdami czy na Wspolnej I jest wszystko ;cool.A ze mu Ojczyzne ukradli w kraju wszystko sprzedane z zywym inwentarzem.A jak mu chcesz cos powiedziec Co tak sie naprawde dzieje w kraju czy na swiecie.To patrzy na ciebie.Z takim nie dowierzaniem Ze ma sie wrazenie Ze to ja zwariowalem anie on.POLACY to ludzie ktorzy na sile na sile chca zyc w luksusie Sa poprostu intelektualnie tacy glupi malostkowi Ze dla nich tworcze myslenie nie jest dla nich tylko dla elity.Sa leniwi duchowo malej wiary Czekaja tylko na cud z nieba ze samo sie wszystko zrobi.Ze Pan Jezus przyjdzie z Matka Boska .I wszystko za nich zrobi.Zreszta co tu pisac………..MAMY W SOBIE WSZCZEPIONE ……….GEN NIEWOLNIKA.

 8. Isia said

  … (7) Panie Jasko …

  … „mamy w sobie wszczepione … gen niewolnika”

  … na jakiej podstawie wysnuwa Pan taki nieuprawniony wniosek ? … bo przecież nie wynika on z treści pańskiego wpisu … z pańskiej wypowiedzi wynika jedynie, że żydowskie mass media w Polsce na potęgę indoktrynują, manipulują, inaczej mówiąc, ogłupiają Polaków i innych obywateli polskich … jeśli już to … my, rodowici Polacy, mamy we krwi dumę, bo pochodzimy z Wielkiego Narodu, o wielkich tradycjach i żyjemy na własnej, polskiej (słowiańskiej) ziemi od przeszło 10 tysięcy lat, a historia państwa polskiego liczy 3 tysiące lat …

 9. Jacek2 said

  Re.4
  Zbok, jak pamiętam, był przedstawiany jako Libańczyk, dwie pieczenie upieczone w jednym ogniu.
  Co do manipulacji w tv:
  – większość reklam to południowy typ z trzydniowym zarostem plus mniej lub bardziej jasnowłosa kobieta
  – ratownicy medyczni, wodni czy policjanci, w domyśle ktoś kto nas chroni, to też przeważnie bardziej „opaleni” z brodą
  – osoby zajmujące wysokie stanowiska również „opalone”
  – agresywne kobiety z którymi nikt kto nie ma ciągot masochistycznych nigdy się nie zwiąże
  – faceci niby nic nie warci skonfrontowani z podejrzanie zaradnymi kobietami
  – kobiety stanowiące wyjątek od reguły przedstawiane w taki sposób jakby nie były tym wyjątkiem.
  Choćby dziś, sympatyczny A.Andrus i pani pilot przedstawiona jako pilot doświadczalny. Testowy k.. mać, tylko testowy, doświadczalny oblatuje prototypy a nie kolejne egzemplarze z fabryki.
  To tylko najbardziej ordynarne przykłady, z tych finezyjnych pewnie nie zdaję sobie nawet sprawy.

 10. Jacek2 said

  Droga Pani Isiu
  Jasko niestety ma dużo racji. Większość naszych Rodaków nie tylko że wyśmieje ale gotowa jest wydrapać oczy w obronie kłamstwa. Jesteśmy obecnie tylko popłuczynami po dawnym Narodzie. Żadna propaganda tego nie usprawiedliwia, mieliśmy z nią do czynienia setki lat a dopiero ostatnio zbiera ona swoje żniwo. Fakt że metody są doskonalsze.
  Ja tam jestem optymistą, chwast może chwilowo zagłuszy swoje otoczenie ale, jak to w naturze, sprzyjające warunki dla wzrostu chwastów są tylko chwilowe.

 11. Jacek2 said

  In plus dla pani z Mielca: na Andrusa pytanie ” czy pani jest pilotem czy pilotką doświadczalną” odpowiedziała: ” nie, jestem pilotem doświadczalnym”. Osioł nie skojarzył że pilotka to nakrycie głowy.
  Oj Andrus, Andrus, sympatyczny żyd ale mimo wszystko żyd.

 12. bladymamut said

  „Analizy pokazały, że bogactwo rysunku stopniowo malało w funkcji ekspozycji na treści audiowizualne. Dzieci oglądające telewizję krótko (30 minut i mniej) zdobywały do 10 punktów, podczas gdy oglądające długo (3 godziny i więcej) zatrzymywały się na 6. Średni konsumenci (2 godziny) oscylowali wokół 8,5 punktu. Jakościowy sens tych różnic liczbowych łatwo uchwycić dzięki poniższym rysunkom, prezentowanym przez autorów badania jako reprezentatywne (zob. rysunek)*. Kiedy oglądam ten rysunek, nie mogę nie myśleć o wszystkich tych opuszczonych dzieciakach oddanych w ręce TeleOpiekunki. Pochwały obrazu lansowane przez kłamliwych pseudopsychologów wydają się nagle nieskończenie mniej śmieszne.”
  https://bladymamut.wordpress.com/2014/10/03/teleoglupianie-michel-desmurget/

 13. Isia said

  … (10) Pan Jacek2 …

  … odniosłam się wyłącznie do tego (wszczepionego rzekomo) genu niewolnika …

 14. osoba prywatna said

 15. Pinxit said

  Nie potrzeba Polnocnej Korei ani Chin z czasow Mao Tse Tunga.
  Polacy jak jeden maz, powtarzaja „pod sznurek” dokladnie te sama opinie o Putinie co powtarzali o Miloszewiczu i Husejnie czy Kadafim. .
  Taka sama mantre powtarzaja o kapitalizmie – jaki pyszny – a na samo wspomnienie slowa „socjalizm” kazdy przyzwoity Polak dostaje gesiej skorki z przerazenia i wlos mu sie jezy nie tylko na glowie..

  I mamy ten komfort myslowy i psychiczny, ze jak nam ktos opowiada nie to co pani Szydlo kaze – to rzucamy szarmancko obraze wszechczasow: lewacki , lewicowiec … i nich sie taka kanalia, co nie w owczym pochodzie – wstydzi.
  Bo tak wypada. Wstyd myslec inczej.

  Przykladem takiej masowki idiotyzmu jest na przyklad skandowanie na roznych ulicznych konwektyklach: „Raz sierpem raz mlotem czerwona holote”
  Przypomina to Orwelowska Farme Zwierzat.

  Nam nawet telewizor nie jest potrzebny. Poczta pantoflowa dziala bezblednie.
  Wiadomo, kto odpowiada za katastrofe smolenska. I to juz zanim sie zdarzyla.

  W ogole nie wiem o czym jest ta cala dyskusja.
  Polak ja popatrzy lusterko i sie sobie nie podoba – to idzie kupic nowe lusterko.

Sorry, the comment form is closed at this time.