Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Skandal w Gorzowie. Zamiast dać podwyżki kierowcom, szef MZK woli zatrudnić Ukraińców. „Polacy niech jadą pracować do Berlina”.

Posted by Marucha w dniu 2017-07-02 (Niedziela)

Młodzi kierowcy MZK z Gorzowa coraz częściej decydują się na przenosiny do Berlina. Powodem są niskie zarobki, to kwoty rzędu 2 tys. zł. netto.

Prezes spółki się tym nie przejmuje. Zdecydował, że będzie przyjmował Ukraińców. [A Czeczenów też? – admin]

Niskie zarobki kierowców MZK w Gorzowie są powodem, dla którego wyjeżdżają oni pracować do stolicy Niemiec. Tutaj dostają 2 tys. zł na rękę, tam praca jest taka sama, ale wynagrodzenie znacznie wyższe. Sprawy nie polepsza postawa prezesa Romana Maksymiaka.

O podwyżkach dla swojej załogi nie chce słyszeć – tak w skrócie brzmi mail, którego dostaliśmy od jednego z kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacji. Kierowcy są zdesperowani i w środę pojawią się na sesji Rady Miasta. Będą przekonywać prezydenta i radnych, że należą się im podwyżki adekwatne do wykonywanej przez nich pracy – donosi Radio Gorzów.

Prezes Maksymiak nawet nie chce o tym słyszeć. Twierdzi że nie widzi problemu, bo może sobie „sprowadzić” i przeszkolić pracowników ze Wschodu, dla których takie zarobki nie będą problemem – pisze do Radia Gorzów jeden z kierowców.

Prezes Maksymiak broni się i mówi, że w grupie 10 kierowców średnia za ostatnie 4 miesiące wynosiła 3,350 zł. brutto na głowę. Dodał, że w tym roku nieznaczne podwyżki już były i kolejne nie są planowane.

Mamy problemy z kierowcami. Część z nich się zwalnia. Szkolimy permanentnie nowe osoby, ale niestety sytuacja nie jest taka jak byśmy oczekiwali – mówił prezes.

Dalej Maksymiak przyznał, że jest brana pod uwagę opcja zatrudniania kierowców zza wschodniej granicy.

Źródło: Radio Gorzów
http://wolnosc24.pl

Komentarzy 19 to “Skandal w Gorzowie. Zamiast dać podwyżki kierowcom, szef MZK woli zatrudnić Ukraińców. „Polacy niech jadą pracować do Berlina”.”

 1. Marek B said

  Ciekawe ile sqrwysyn, Maksymiak, zarabia.

 2. Roman B said

  PO pieram:)
  Obecne rządy już PiS u równie przychylne takim pensją (bieda z dołu gdy gada superwizjoner Morawiecki ma siedziec cicho) daja zielone światło do takich miast jak Gorzów – Polacy won na śmietnik ,albo do Niemiec -Polska tylko dla…Ukraińców ,byc moze uchodźców ,jak bedą w stanie kierowac autobusem i przyjac tą 2 jkę na rękę:)
  I co tam po dobrej zmianie jak za chwilę zostaną w Polsce sami emeryci i obrona terytorialna Macierewicza złozona z …Ukraińców a porządku pilnowac będą również Ukrainscy krawężnicy
  UkroPol Uber Alles

 3. Jacek2 said

  Może to tylko plotka, nie jestem w stanie tego zweryfikować, ale ponoć pracodawca (odwrócone o 180 pojęcie przez duet Balcerowicz & Lewandowski) może liczyć na 800 zł. dotacji jeżeli zatrudni Ukraińca. Słyszałem też o przypadku gdy warunkiem przetargu na roboty drogowe była płaca o 300 złotych wyższa dla pracowników z Ukrainy niż dla Polaków.
  My we własnym kraju już nie jesteśmy nawet obywatelami drugiej kategorii.
  Dla zmyły zamiast ciapatych kaczystan sprowadził do nas równie „przyjaznych” chachłów w bez porównania większej ilości. Pytanie tylko kiedy otworzą im magazyny z bronią i powiedzą jak niejaki Siemak: „róbta co chceta”.

 4. Zbyszko said

  Tyle żeśmy się nasłuchali (starsi) za komuny o podmiotowości pracy itd, itp srele morele od tzw opozycjonistów a naprawdę wichrzycieli (jak ich nazywał Gierek), dokładnie takich samych, tak samo płatnych zdrajców (teraz wielkich solidarnościowców), jak np w Libii, że teraz wyszło o jakiej podmiotowości te pomioty mówiły.

 5. Plausi said

  Realizuje swobody UE

  „Polacy niech jadą pracować do Berlina”.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Wolno

  To inna metoda programu wymiany personelu w UE

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

 6. Majster said

  Powinno się pomyśleć o zatrudnieniu jakiegoś Chińczyka zamiast prezesa. W razie potrzeby można ich sprowadzić na miejsce Ukraińców, którzy wyjadą do Reichu.

 7. Antymon said

  Kolejny przykład bandyckiej działalności zdrajcy Morawieckiego. Nie wiem, dla kogo ten człowiek pracuje i ile za to bierze (z pewnością więcej niż wynosi różnica między wynagrodzeniem prezesa banku i ministra gospodarki, bo inaczej nigdy by nie zrezygnował z tej pierwszej posady). Nie ulega jednak wątpliwości, że jego celem jest zniszczenie tego, co jeszcze zostało z polskiej gospodarki po 8 latach rządów Tuska.

  Gdy po raz pierwszy od 1989 roku bezrobocie spadło na tyle, że polscy pracownicy wreszcie mogliby wynegocjować lepsze płace (dotychczas słyszeli niezmiennie, że „dziesięciu czeka za bramą”), Morawiecki pośpiesznie sprowadził do Polski ponad milion Ukraińców, żeby nie dopuścić do wzrostu wynagrodzeń. Nie mam nic przeciwko Ukraińcom – ciężko i uczciwie pracują, choć w ich kraju jest wojna, więc mogliby udawać uchodźców, którym się „należy”. Morawiecki jednak nie kierował się humanitaryzmem. Jego jedynym celem było utrzymanie w Polsce płac na skandalicznie niskim poziomie, bo takie zadanie otrzymał ze swojej „centrali”.

  Mówi się, że jeśli ktoś pracował w służbach specjalnych, to już nie może z nich wyjść, na zawsze pozostanie agentem. To samo dotyczy banksterów, takich jak Morawiecki. Choć nie jest wykluczone, że ten człowiek jest i jednym, i drugim.

 8. Jacek2 said

  Re.7
  Dla kogo pracuje Morawiecki?
  Dla żydów Panie Antymon, dla żydów. Na mordkę wystarczy popatrzeć, przecież widać że on ” nie z naszych”, tak jak reszta tego tałatajstwa. Poprzednicy obgryzali grubsze kości, obecni „zbawcy” ogryzą te chudsze bo tylko takie zostały.

 9. Marcin said

  Jakiż tam znowu skandal? To tylko niewidzialna ręka rynku wali tubylców po mordzie. Zastanawiam się też co by zrobili np niemieccy kierowcy z takim ichnim Maksymiukiem jakby usłyszeli takie słowa?

 10. Wal said

  Ratuj sie kto moze z tego PO-KacZystanu…Polaki sie zjazyly ze 3RP to wal to uciekly Za granice…te ku**y to zwietrzyly to sciagneli Ukraincow zeby na Nich robic (Na ZUS Komus trzeba robic nie …? )

 11. VA said

  Czy Roman Maksymiak Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim – Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pochodzi z Banderowcow czy z Łemkow?

 12. nbnbn said

  Re 12:
  http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/maksymiuk.html

 13. Lily said

  Koncowka UK,KO,IC,EL, :>(((

 14. Pinxit said

  Polakom jeszcze nikt nie dogodzil!

  Dopiero sie upierali, ze emigranci moga przyjechac do Polski pod warunkiem, ze nie po socjal tylko, zeby pracowac.
  No to pracuja.

 15. Isreal said

  jak ukr (lub inny mieszaniec) decyduje to zawsze Polakowi przypieprzy….

  aleśmy się dali ….

  i dajemy

 16. Jazzik said

  W Gorzowie mają zatrudnić byłych terrorystów, bo obiecali WYSADZAĆ pasażerów NA KAŻDYM PRZYSTANKU ^^

 17. Artur said

  Ostatnio w Bydgoszczy w autobusie chciałem kupić bilet, podchodzę do kabiny kierowcy i mówię mu to,a on ” A daleko jedziesz?” z charakterystycznym, wschodnim zaciągającym akcentem. Ukrainiec. Przeraziłem się, podmieniają nas, taka etniczna podmiana narodu,przykre, ale to prawda, Nie o taka Polskę walczył moj dziadek

 18. Stan said

  Ad: Artur
  „Nie o taka Polskę walczył mój dziadek”. Pana dziadek i mój dziadek również.

  Co za czasy nastały. Przypominam sobie jak za PRL-u mogli wyjechać za granice i dostać paszport
  tylko „uprzywilejowani” albo ci, co mieli „plecy i chody”. Byli też i szczęściarze.
  Trzeba było jeszcze mieć wizę.

  A dzisiaj chcesz czy nie chcesz, nie masz wyboru, aby wyżywić rodzinę i dzieci
  zmuszają cię jeszcze do wyjazdu, paszport w domu, wizy nie trzeba, a granice otwarte bez kontroli.

  Co za czasy? I co było lepsze? Dawniej z chlebem i sola, ale na zycie wystarczyło.
  Czy dzisiaj wyjechać z własnego kraju i być ciągle pomiatany w średnim wieku?

 19. muki said

  prezes to pewno ukrainiec z dziada pradziada-sadzac po nazwisku- wiec oczywiscie chetnie zatrudni ziomkow zamiast lachow. odnosnie 18-w Polsce Ludowej nie bylo zadnego problemu z wyjazdem do pracy np na Bliski Wschod czy Afryka. Poza tym kazdy mogl wyjechac na dowod do Czechoslowacji czy NRD. Majacy wczasy jezdzili swobodnie do Bulgarii ,Rumuni czy na radziecki Krym. Ci, ktorzy mieli zaproszenie lub chcieli sie uczyc na tzw zachodzie tez nie mieli zadnego problemu z wyjazdem-vide obecne „ylity” np Balcerowicz. Oczywisciw wiekszosc spoleczenstwa wolala zyc i pracowac w kraju, gdzie tez niczego nie brakowalo a zyc bylo naprawde dobrze i swobodnie. Kazdy byl panem swego losu i byle prezes czasl portami przed zaloga czy narodem, ktory byl panem w swoim kraju. Wykorzystali to w koncu zaprzancy i mamy to co mamy

Sorry, the comment form is closed at this time.