Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Fakty i domysły: Czy Ziemia pogrąży się w ciemności?

Posted by Marucha w dniu 2017-07-03 (Poniedziałek)

Ziemia już jest spowita ciemnościami. Od mniej więcej 300 lat.
Admin

Należy opowiedzieć bardziej szczegółowo o realnej możliwości pogrążenia się Ziemi w ciemnościach.

Amerykańscy naukowcy z agencji kosmicznej NASA twierdzą, że w dniach 15 — 29 planeta Ziemia pogrąży się w mroku.

Jedną z przyczyn jest połączenie pól magnetycznych Jowisza i Wenus, co nie pozwoli światłu słonecznemu padać na inne ciała niebieskie.

Warto zauważyć, że w przypadku potwierdzenia się domysłów specjalistów również Mars pogrąży się w ciemnościach. Na stronie internetowej NASA pojawiło się wyjaśnienie do tej informacji. Jej istota sprowadza się do tego, że jedna z planet zajdzie drugą od strony zachodniej co spowoduje, że będzie odbijać więcej światła.

Podczas tego zjawiska do przestrzeni kosmicznej zostanie wyemitowana bezprecedensowa ilość wodoru, który zasłoni całe światło słoneczne. W rezultacie cała nasza planeta na 15 dni pogrąży się w ciemnościach. Wodór wejdzie w kontakt z ziemskim Słońcem i sprowokuje potężny wybuch na jego powierzchni. Ponadto z powodu skali tego wydarzenia światło gwiazdy może być nieco przytłumione, co również będzie zauważalne na Ziemi.

Niezależni badacze wielokrotnie odrzucali podobne teorie NASA. Zdaniem specjalistów, aby ogromne masy wodoru z reakcji dotarły do Słońca, może upłynąć sporo czasu. Naukowcy zaznaczają, że ma on zdolność do przechodzenia w stan ciekły przy wysokich temperaturach, dlatego po prostu spłonie, jeśli zbliży się do Słońca.

Autorzy ostrzeżenia powołują się na szefa NASA Charlesa Boldena i pracowników agencji. Naukowcy podkreślają, że zaćmienie może doprowadzić do globalnych konsekwencji. Brak światła na Ziemi spowoduje zużycie ogromnych ilości energii i zasobów. Specjaliści z NASA twierdzą, że w tym przypadku trzeba być gotowym na maksymalnie negatywne konsekwencje. Ich zdaniem perspektywa pogrążenia się naszej planety w ciemnościach jest w pełni realna.

Specjaliści z NASA wielokrotnie zaprzeczali spekulacjom o nadciągających ciemnościach. Jak podkreślają, ani jeden ośrodek naukowy tego nie prognozuje. Charles Bolden twierdzi, że jest to możliwe tylko wtedy, gdy Słońce zgaśnie. Nawet jeśli Ziemię spowiją ciemności, i tak będzie przekazywać światło.

Administratorzy strony, na której pojawiły się informacje na temat zaćmienia, wyjaśnili, że otrzymują masę listów z pytaniami o to, czy faktycznie ludzkość pogrąży się w ciemnościach na 3, 6 lub 15 dni. Według nich na portalu zamieszczono jedynie hipotezę, którą chcieli omówić jego użytkownicy.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 15 to “Fakty i domysły: Czy Ziemia pogrąży się w ciemności?”

 1. Borsuk said

  W dniach 15-29….
  Czego? Lipca,grudnia? 2027,2590 roku?
  W Sputniku przyjęli gimbaze z Onetu na redaktorów serwisu?
  A jeśli nie wiedzą to można napisać że Majów kalendarz się skończył w 2012 i nie wiedzą „naukowcy” co dalej.
  Mój pierwszy post u pana gajowego,do tej pory tylko czytałem ale tak niskiego poziomu to jeszcze nie było więc nie zdzierżyłem.
  Przepraszam.

 2. Gd-ap said

  „Mowa o przejściu Wenus obok Jowisza, które doprowadzi do wydzielenia wielkich ilości wodoru. ” – komedia !

  Ciekawe czy ta biedna planeta Wenus będzie przechodzić obok Marsa czy Saturna ? 🙂

  „W dniach 15-29 listopada Ziemianie będą zmuszeni używać sztucznego oświetlenia. Światło słoneczne nabierze bowiem niebieskiego odcienia. ”

  Jesli naze słonko zaświeciłoby się na biało-niebiesko to znaczyłoby to , że stałoby się gwiazdą typu widmowego B (oczywiście jest to niemożliwe, bo musiałoby być wielokrotnie większe żeby tak świecić). W dodatku byłoby KILKADZIESIĄT RAZY jasniejsze niż obecnie. I pewnie z tego powodu zrobiłoby się …. ciemniej 🙂 To przecież jasne jak słońce.

  To niewiarygodne, że Sputnik podłapał ten „katastroficzny łańcuszek” krążący po necie, a który jest fejkiem skierownym dla idiotów nie znających podstaw astronomii i fizyki.

  … Gdy patrzę na kolejny skład Sejmu, to „ciemności widzę nieprzeniknione”, których żaden promyk nadzieji nie rozprasza. Tam ciągle są jakieś „zaćmienia” lub równoległe ułożenia planet (wszystkich na raz)

  ——
  Sputnik nic nie podłapał. Sputnik cytuje z poważną miną. Tylko idiotom należałoby się jakieś wyjaśnienie.
  Admin

 3. re1truth2 said

  „że w dniach 15 — 29 planeta Ziemia [pogrąży się w mroku.]// – listopadzie br.”

 4. Borsuk said

  Dzięki,nie zauważyłem… że link na niebiesko 😉

 5. ruler said

  Obecnie, planeta Jowisz znajduje się w gwiazdozbiorze Panny i jest dobrze widoczna na zachodnim nieboskłonie, w godzinach nocnych. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, iż przebywa tam od października `16-go roku i będzie tam przez okres 9-ciu miesięcy. Tyle ile trwa czas ciąży. W listopadzie 2017 wystąpi konfiguracja Słońca i Księżyca w tym gwiazdozbiorze, zbieżna z tekstem biblijnym: Niewiasta odziana w Słońce, Księżyc pod Jej stopami, a nad głową wieniec gwiazd dwunastu. Ponieważ ta koniunkcja będzie za dnia, to rzecz jasna blask naszej dziennej gwiazdy musi osłabnąć, aby było to widoczne gołym okiem. Planety Wenus i Mars, też będą w tej kombinacji, zaś Jowisz po „donoszeniu” opuści znak Panny.
  Opisałem tutaj tylko układ astronomiczny, jaki aktualnie mamy nad naszymi głowami, zaś zbieżność z Apokalipsą św. Jana, pozostawiam do indywidualnych refleksji.

 6. pkosd said

  114 tego lipca to MAJAK zaswieci na niebie.

  http://nypost.com/2017/06/30/russian-satellite-to-be-one-of-the-brightest-objects-in-the-night-sky/

 7. Rodz 123 said

  (…)Obecnie, planeta Jowisz znajduje się w gwiazdozbiorze Panny i jest dobrze widoczna na zachodnim nieboskłonie, w godzinach nocnych. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, iż przebywa tam od października `16-go roku i będzie tam przez okres 9-ciu miesięcy. Tyle ile trwa czas ciąży. W listopadzie 2017 wystąpi konfiguracja Słońca i Księżyca w tym gwiazdozbiorze, zbieżna z tekstem biblijnym: Niewiasta odziana w Słońce, Księżyc pod Jej stopami, a nad głową wieniec gwiazd dwunastu; (patrz: Objawienie 12 : 1,2) .
  W gwiazdozbiorze Panny znajduje się t,z.w punkt równonocy jesiennej (punkt Wagi). Przez gwiazdozbiór Panny przebiega obecnie 44,0° ekliptyki – 1/6 znaku Panny, cały znak Wagi i ponad 1/4 znaku Skorpiona. Słońce wędruje na tle gwiazdozbioru Panny pomiędzy 16 września a 31 października .

  a) Wrzesień to 9 miesiąc roku , w tym miesiącu ma miejsce równonoc jesienna a 18 września ma miejsce koniunkcja Księżyca z Regulusem najjaśniejszą gwiazdą w gwiazdozbiorze Lwa . Regulus znaczy „mały Książe” ( etym.łacińska) lub z greki
  „basiliscus” znaczy „mały król” [the star a Leonis, Regulus, Gem.3.5, Heph.Astr.2.18, etc. http://www.perseus.tufts.edu/hopper/text?doc=Perseus:text:1999.04.0057:entry=basili/skos%5D

  b) „basiliscus” w starożytności okazały, zdobiony gmach służący celom publicznym: sądom, zgromadzeniom, targom (http://xvii-wiek.ijp-pan.krakow.pl/pan_klient/index.php?strona=haslo&id_hasla=7056&forum=7056)

  c) monety z V wieku n.e (http://www.wildwinds.com/coins/ric/basiliscus/i.html) przedstawiające „basiliscus” .Rev: VICTORIA AVGVSTORVM, Victory po prawej stronie , głowa postaci skierowana w lewo, postać trzyma wieniec i krzyż na „kuli ziemskiej” ; gwiazdy w prawym dolnym polu (http://www.wildwinds.com/coins/ric/basiliscus/RIC_1030.jpg)

  Dalsze wersety mówią : (,,,)Ona zaś urodziła Syna, Mężczyznę, który żelaznym berłem ma rządzić wszystkimi narodami. Jej dziecko zostało porwane do Boga i do Jego tronu, 6 a ona sama uciekła na pustkowie. Tam Bóg przygotował jej miejsce i tam miała być karmiona przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.(…)

  -„wieńcu z dwunastu gwiazd na głowie” (https://www.biblegateway.com/passage/?search=Objawienie+12&version=NP.) załóżmy ,że obrazowo przedstawia ” upływ czasu ” z podziałem na 12 godzin (dzień ,noc itp.)

  1260 dni to 1260 lat ( zasada z Ezechiela 4 rozdział a 6 wers) .

  [1260 dni x okres synodyczny Wenus licząc 365,25 x 1,6=584,4) ] / rok zwrotnikowy; 365,25 = 2016

  [1260 dni x okres synodyczny Wenus dla roku 360 dniowego x 1,6=576) ] / 360 dni = 2016

  Czyli mamy następujące informacje : jesień 2016/2017 system monetarny (collapse) i system religijny (collapse) . A więc mamy początek wielkiego opadku wartości …

 8. Cyborg said

  W ciemosci sie nie pograzy, ale ciemnota to sie szerzy jak zaraza….

 9. stanislawp said

  Wszelkie wyobrażenia że Słońce jest milion razy większe niz Ziemia, że jest odległe na 150 milionów kilometrów, że Ziemia się obraca dookoła jakiejś swojej osi, że obiega 365 dni dookoła Słońca zaciemniają wszelkie przepowiednie, utrudniaja zrozumienie zjawisk naturalnych i supernaturalnych (kataklizmy itp) a więc zrozumienie przepowiedni

  Proponuję brać pod uwagę
  1. system kopernikański jest całkowicie fałszywy
  2. Słońce jest małe i blisko Ziemi
  2. Księżyc jest mały i blisko Ziemi
  3. Nikt nigdy nie doleciał do Księżyca i nigdy tam nie doleci w rakietach …
  4. Ziemia jest jedyną Planetą a w zasadzie Plane a nie Plane-t
  plane=płaszczyzna
  Objętość Ziemi to fikcja… Objętość Słońca to całkowita paranoja (tak jak objętość Księżyca- obiektu świetlnego, dysku)
  =====
  a więc wszelkie przepowiednie o biegunach ziemi, przebiegunowania, zmiana obrotu itp są we fałszywych proroctwach w tym samego O Klimuszko- fałszywy prorok
  A NASA kłamie już od 60 lat to trudno wierzyć, że kiedykolwiek chcieliby powiedzieć coś prawdziwego
  Jest to instytucja typowo lucyferyczna… szatan tam pojawia sie osobiście…osobowo

 10. Ola said

  „Brak światła na Ziemi spowoduje zużycie ogromnych ilości energii i zasobów”…..

  alez to prawie doskonaly sposob na rozwiazanie problemow tego swiata , opetanego przez krwiozerczy neoliberalizm
  i internetowe wariactwo w poszukiwaniu „prawdy” w linkach i checi jej rewanzu .Oj, zeby tylko przed dniami ciemnosci nie upowszechniono dostepu do broni , bo to i pana Michalkiewicza a nawet Gajowego odstrzela i przy okazji 3/4 reszty narodu w tej ciemnosci bez policji i sadow . 15 dni ciemnosci to bedzie walka o przezycie biologiczne jak te 40 dni drogi do Egiptu albo i prawie na arce Noego. Ale uwieczone oczyszczeniem i w koncu , qa, dojsciem do glowy po rozum.
  W 15 dni podzielimy miedzy soba zasoby z polek kazdego Lidla i Biedronki . Oczyscimy w koncu zawalone nadprodukcja parkingi BMW i VW, umeblujemy sie za darmo tez w nie placacej podatkow jak BMW Ikei . Przez 15 dni nie bedziemy pracowac u zlodziejskich kapitalistow psychopatow za pensje minimalna i zanim puscimy ich z torbami , wyrzygamy w koncu korzystajac z prawdziwej wolnosci im w twarz , co o nich sadzimy. Przez te 15 dni nie bedzie notowan na gieldach akcyjnych , nie bedzie FBokow i innych oglupiaczy , nie bedzie mistrzow eksportu . Wrocimy do pracy od podstaw. Przezyjemy.I zmadrzejemy. Odechce nam sie wiecznego pierdolenia o komunie i checi do szukania wroga – ruska, zydka i niemca . Bo jak glosily nasze babcie – nie ma tego zlego ,co by na dobre nie wyszlo. No owszem, jakies tam ofiary beda . Ale nie bedzie wroga ! ani tez zadnych pomnikow i teczek . Niech sie dzieje wola boska!
  A jak by bylo za malo i nieskutecznie , to prosimy o nastepne 15 dni ciemnosci prowadzacych do dni jasnosci.

 11. Ale dlaczego? said

  Co to za pierdoły?

  rence i reszta opadajom…

  Co oni na tym sputniku pitolą???

  😉

  ——
  Nie pitolą. Zamieszczają. Cytują. Powstrzymują się od wyśmiewania na głos rzeczy ewidentnie śmiesznych.
  Admin

 12. gość said

  CZY NADCHODZĄ TRZY DNI CIEMNOŚCI ? – Andrzej Burdziak – 29.06.2017 r.

 13. RSA said

  Wodór ma zdolność do przechodzenia w stan ciekły przy WYSOKICH TEMPERATURACH?

  Ten artykuł to jakiś totalny fake. Albo joke.

 14. Racjonalista said

  W konkursie na największy absurd, którym próbuje się rozpruć ludzkie umysły, artykuł tego rosyjskiego portalu zajął by wysoką pozycję.

 15. Minimalna orbita Jowisza – 7 405 210 000 km
  Maksymalna orbita Wenus – 108 941 849
  Różnica: 7 296 268 151 km
  Dla porównania – odległość Ziemi od Słońca to zaledwie 1 500 000 000 km – na tej zasadzie Słońca powinno zabrać nam całą atmosferę dawno temu.

  W/g mnie koniec świata może nastąpić nawet za godzinę. Ale nie róbmy z chrześcijan idiotów.

Sorry, the comment form is closed at this time.