Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kongres gasnącego świata

Posted by Marucha w dniu 2017-07-03 (Poniedziałek)

Pan Schetyna na kongresie PO powiedział, że „oszustwem PiS jest straszenie Polaków zagrożeniem terrorystycznym”.

Powiedział to niespełna miesiąc po zamachu na London Brigde, w którym trzech „uchodźców” z Syrii i Iraku zasztyletowało osiem osób i raniło 48 oraz sześć tygodni po zamachu w Manchesterze, w którym ładunek zdetonowany przez „uchodźcę” z Libii zabił 23 osoby i ranił 116.

Przyznam, iż po tym jak pan Schetyna ogłosił w 2015 roku, że Auschwitz wyzwolili Ukraińcy, to już nic z jego strony mnie nie zaskoczy. Dalej stwierdził, że jego partia nie zostawi „potrzebujących”, tzn. imigrantów, bez pomocy. Problem w tym, że jego partia i jej poprzednie wcielenia – poczynając od Unii Demokratycznej i Kongresu Liberalno-Demokratycznego – zostawiła bez pomocy miliony Polaków, których w ramach budowy neoliberalnego kapitalizmu zwalniano masowo z pracy, obniżano im płace i emerytury, pozbawiano dostępu do służby zdrowia (dostępnej natomiast bez problemu dla rannych banderowców z Majdanu), tysiącami wyrzucano na bruk z „reprywatyzowanych” kamienic, rujnowano przez lichwiarzy, komorników i najzwyklejszych złodziei w rodzaju tych z Amber Gold. Gdzie wtedy był pan Schetyna, wymiar sprawiedliwości i ułomny rzecznik praw obywatelskich?

Dalej pan Schetyna stwierdził, że „uchodźcy uciekają przed bombami i walczą o życie”, skoro nawet „Gazeta Wyborcza” pisze, że w obecnej fali imigrantów dominują imigranci ekonomiczni z Czarnej Afryki i Azji Południowej.

A z innych mediów można się dowiedzieć, że przed nikim i niczym nie uciekają, ale są przemycani do Europy przez mafie przemytnicze i współpracujące z nimi „organizacje pozarządowe” z Europy Zachodniej. Oczywiście panu Schetynie chodzi tylko o – jak to ujął – „kilkadziesiąt kobiet i dzieci”. To perfidna obłuda, bo jemu i patronującej mu pani Merkel faktycznie chodzi o wsadzenie buta między próg i drzwi, żeby je wyważyć. Za kilkudziesięcioma kobietami i dziećmi przyjdą wtedy dziesiątki tysięcy, bynajmniej nie kobiet i dzieci.

Jedyna propozycja polityczna, z jaką wystąpił pan Schetyna na kongresie partyjnym to wezwanie obywateli, by nie płacili abonamentu na TVP. Na koniec pan Schetyna ogłosił, że nie pozwoli, by przez „ksenofobię” Kaczyński i Szydło „wyprowadzili nas z Europy”.

Problem w tym, że na ksenofobię – nie w stosunku do „uchodźców”, ale Polski, jej historii, tradycji, tożsamości i narodu – cierpi właśnie pan Schetyna i reszta tzw. elity liberalnej. To musi być dla nich wielki dyskomfort żyć w kraju i wśród narodu, którego nienawidzą i którym gardzą, który jest dla nich tylko przedmiotem eksploatacji i od którego muszą się odgradzać szpalerami ochroniarzy i innymi zabezpieczeniami.

Czy nie lepiej byłoby dla nich, gdyby wyemigrowali, np. do Niemiec? Nie byliby wtedy skazani na obcowanie z polskim zaściankiem, a i „uchodźców” by im nie zabrakło.

Bohdan Piętka
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 10 to “Kongres gasnącego świata”

 1. jan nowak said

  Zastanawiam się czy Schetyna i Wałęsa nie pracują dla PISu. Przecież PIS dzięki Nim, już nic nie musi robić, żeby porządzić z 10 lat. Dobrą robotę robią.

 2. provincjał said

  Przecież te dwa pomioty pomagdalenkowe dalej stwarzają POzór „różnorodności”, ja nie widzę różnicy w niepłaceniu abonamentu i kolejką w rurze miedzy warszawą a białymstokiem lub samochodzikami elektrycznymi, to ten sam poziom abstrakcji.

 3. Maverick said

  Schetyna to nie Polak, ale nasłany do Polski żydowski enkawudzista, wszystko co robi jest antypolskie. Dlatego polecam mu wypad z Polski.

  Zdaje się, że pochodzenia banderowskiego.
  Admin

 4. RomanK said

  TO byl dobry Kongres….!

  Stad tyle jadu i plucia….kady powinien pomoc, zeby przynajmniej czesc z tego co zamierza rzad PiS wykonac.

 5. Racjonalista said

  Gdy Kopaczowa przyrzekła w imieniu Polski przyjąć 7000 „uchodźców” Finlandia zadeklarowała 100. Finlandia wywiązała się z zobowiązań, ale wciśnięto do niej 26 000 „uchodźców”. Gdyby Polska postąpiła podobnie, byłoby to 260×7 tys. = 1820 tys. i już dziś byłoby w Polsce jak w Szwecji.

 6. Antymon said

  ad. 1, @Jan Nowak:

  Też się zastanawiam. Widzę tylko dwie możliwości:

  1. PO pracuje dla PiS i/lub obie partie są sterowane z tego samego ośrodka.
  2. PO (wraz z klonami utworzonymi po przegranych wyborach) to niewyobrażalni idioci.

  Osobiście nie skłaniam się do opcji (2), ponieważ gdyby platformersi byli tak głupi, nie utrzymaliby się tak długo przy korycie i nie byliby w stanie tyle nakraść w sposób zapewniający im bezkarność.

  Opcja (1) znajduje natomiast poparcie nie tylko w faktach, ale również w następującym fragmencie wywiadu z generałem Petelickim, opublikowanym wkrótce przed jego samobójczą (?) śmiercią:

  „Ja zostawiam na boku spór na linii Donald Tusk – Jarosław Kaczyński, czy wcześniejszy spór Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim, bo to jest amerykański wrestling, na który frajerzy kupują bilety, licząc że któryś z zawodników zrobi sobie krzywdę, a to są zapasy tak ustawione, że nikt sobie krzywdy zrobić nie może – Czyli wojna polsko-polska jest na rękę i PiS i PO? – Tak”.

 7. Yah said

  Ad 6

  „Osobiście nie skłaniam się do opcji (2), ponieważ gdyby platformersi byli tak głupi, nie utrzymaliby się tak długo przy korycie i nie byliby w stanie tyle nakraść w sposób zapewniający im bezkarność.

  Opcja (1) znajduje natomiast poparcie nie tylko w faktach, ale również w następującym fragmencie wywiadu z generałem Petelickim, opublikowanym wkrótce przed jego samobójczą (?) śmiercią:(…)”

  Ja poszedł bym dalej, znacznie dalej i za granicę, na Zachód lub Wschód …… Bliski ….

 8. Yah said

  tzn. 🙂 znacznie dalej niż sugeruje Pan Michalkiewicz, którego głównym zadaniem jest pilnowanie nas, byśmy nie poszli zbyt daleko 🙂

 9. Antymon said

  ad 7: Wschód czy Zachód, bliski czy daleki – trudno powiedzieć, gdzie mieszka „organizator”, który zarabia na frajerach kupujących te bilety. On raczej z tych, co to nie mają narodowości, zupełnie jak kapitał.

 10. czy to możliwe?polecam said

  Masonerii nie ma! – zapewnia Wielki Mistrz Loży Narodowej Polski – Stanisław Michalkiewiczna you tube

  Co Pan pierdolisz? Czy są jakieś granice skurwysyństwa?
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.