Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Krym nazwał prowokacją plan zmiany statusu półwyspu w konstytucji Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2017-07-04 (wtorek)

Wicepremier krymskiego rządu Gieorgij Muradow powiedział, że plan zmiany statusu Krymu w ukraińskiej konstytucji jest prowokacją, ponieważ Krym nie ma nic wspólnego z Ukrainą.

Komisja Konstytucyjna Ukrainy w połowie maja powołała grupę roboczą w celu opracowania propozycji dotyczących zmian i aneksów do konstytucji w odniesieniu do Autonomicznej Republiki Krymu (sekcja 10 ustawy zasadniczej).

W poniedziałek ukraiński deputowany z Partii Radykalnej Jurij Cziżmar powiedział, że Komisja Konstytucyjna 5 lipca zamierza przyjąć propozycję dotyczącą statusu Krymu, który stał się częścią Rosji po referendum w marcu 2014 roku.

Eksperci proponują usunięcie z ukraińskiej konstytucji termin „Autonomiczna Republika Krymu” i zastąpienie go „Krymską Autonomią” lub „Krymskotatarską Autonomią”.

„Krym nie ma nic wspólnego z ukraińską konstytucją i na próżno oni znów się tym zajmują. Naród krymski już dawno temu ustalił i swoją konstytucję i to, w jakim państwie się znajduje. Mieszkańcy Krymu wrócili do ojczyzny, więc zamieszanie w tej kwestii jest bezsensowne. Nie można nazwać tych działań inaczej, niż prowokacją” — powiedział RIA Novosti Muradow.

Według niego również sam naród ukraiński śmieje się z „daremnych prób nacjonalistycznego rządu, który nie wie, czym jeszcze można zaskoczyć świat”. Jednocześnie Muradow podkreślił, że „zagrywki władz Kijowa z Tatarami krymskimi nie przyniosą niczego pozytywnego narodowi”.

„Tatarzy krymscy, jak tylko Krym wrócił do ojczyzny do Rosji, otrzymali taki zakres praw, jakich nigdy nie mieli z Ukrainą. A przy okazji, przy tych absurdalnych założeniach, które zostały zaproponowane, oni nie mieliby nawet w przypadku, gdy Krym nadal był częścią Ukrainy. Byłoby to tylko pozbawienie autonomii i wszystkich jej praw” — powiedział Muradow. Według niego naród krymskotatarski wraz ze wszystkimi mieszkańcami Krymu buduje swoje życie na rosyjskim Krymie.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 5 to “Krym nazwał prowokacją plan zmiany statusu półwyspu w konstytucji Ukrainy”

 1. peacelover said

  …i po co ta analiza tych „zydobanderowskich” nonsensow ??!

  Gwoli zakronikowania.
  Admin

 2. Pinxit said

  1
  Peacelover
  Ja ciagle spotykam Polakow, ktorzy nie wierza i nie chca wiedziec, ze Jacyniuk chcial zamknac parlament na Krymie, ktory istnial juz za czasow przed-sowieckich.
  Krym ze wzgledu na swoja role i polozenie strategiczne zawsze mial pelna autonomie.
  Jaceniuk zabronil im mowic po rosyjsku za co ten cap powinien wisiec.
  I to Jaceniuk przeciagnal przez Wierchowna Rade ustawe o zakazie mowienia po rosyjsku – co bylo zwyklym bandytyzmem. Bo rosyjsko-jezyczna ludnosc Krymu – to nie byli nowoprzybyli emigranci tylko ludnosc tubylcza.
  Dlatego nalezy to powtarzac ad mortem chocby defecatam, bo wielu Polakow uwaza, ze Ukrainie stala sie krzywda, ale tacy nowoprzybyli muzulmanie mieli prawo zabrac Serbii Kosowo, choc nawet jezyka nie znali..
  Podobnie jak Kijow nigdy nie byl Ukrainski. I Lwow tez nie.

  Temu polskiemu kurewstwu umysłowemu nie pomoże nawet przyjebanie bejsbolem w durny łeb.,
  Admin

 3. peacelover said

  add2 Pinxit

  „…za co ten cap powinien wisiec”

  i slusznie , ale nie „cap” tylko jud !!!! …i chyba bedzie wisial !!!

 4. Gieorgij Muradow pieprzy głupoty jak przystało na rosyjskiego imperialistę. Krym nigdy wcześniej nie należał do Rosji. Rosja go zaanektowała okoł 1774 roku po wojnie z Turcją.

  ——
  Głupi ch… złamany – Krym, zanim podbiły go bandyckie plemiona tatarskie, był SŁOWIAŃSKI.
  Admin

 5. Pinxit said

  4
  Te, Ajedrzejewski
  Kto cie uczyl historii?

  Turcja przegrala wojne z Rosja i w traktacie pokojowym w zebach i na srebrnej tacy wniosla Krym do Rosji.

  On się sam uczył historii. Ze strzępków gazet w wychodku.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.