Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja ma dług tylko u jednego kraju

Posted by Marucha w dniu 2017-07-04 (wtorek)

Jak powiedział „Gazecie.ru” wiceminister finansów Siergiej Storczak, Rosja całkowicie spłaciła wszystkie długi wobec suwerennych kredytodawców, z wyjątkiem Republiki Korei.

„Odnośnie długu wobec suwerenów, po tym, jak spłaciliśmy dług wobec krajów członków Klubu Paryskiego, w całości, w dwóch etapach, rozliczyliśmy się wobec krajów Europy Wschodniej, moim zdaniem pozostał nam jedyny suweren, wobec którego obowiązuje harmonogram płatności, prawdopodobnie aż do roku 2025, możliwe, że do 2021. Jest to Republika Korei” — powiedział.

Według wiceministra wcześniej Rosja rozliczyła się z tego długu dostawami towarów, ale „potem ostatecznie nie udało się dojść do porozumienia i utrzymano harmonogram jednorazowych wypłat”.

W tej chwili saldo należności szacuje się na około 300 milionów dolarów.

„Koreańska strona nie wyraziła zgody na wcześniejszą spłatę bez premii do głównej kwoty zadłużenia. Oni mają własne wewnętrzne ograniczenia w tej kwestii, ale my nie chcieliśmy wypłacać premii” — wyjaśnił Storczak.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 11 to “Rosja ma dług tylko u jednego kraju”

 1. assasello said

  W obliczu światowego zadłużenia wszystkich u wszystkich, godna podziwu konsekwencja. Jak mówił na jednym z wykładów pan Michalkiewicz, losy całego kraju może zmienić jeden człowiek z wizją. Rosja ma takiego człowieka. A my?

 2. Yah said

  Ad 1

  Jeden człowiek nic nie zmieni. To, nie widoczna z zewnątrz, grupa tworzy patriotyczne lobby, którego emanacja jest przywódca realizujący jej plan.

  Jedna osoba nic nie zrobi, bo jak stworzyć zaplecze z pewnych ludzi / Tego nie można zrobić z łapanki lub z ogłoszenia, bo zawsze przewagę będą mieć szuje.

  Tak wiec aby patriotyczne działania były skuteczne muszą być …. tajne. Nikt, a szczególnie wrogowie nie mogą o tych działaniach nic wiedzieć. Stad takie zaskoczenie zachodu, gdy po „fajnym” Jelcynie pojawił się „taki” Putin.

  Niestety w Polsce istnieje mit wodzowstwa – jedna osoba jest w stanie coś zrobić. W historii , z reguły takie osoby, były mocno finansowane z zewnątrz przez grupy wpływów, które ich dojściem do władzy chciały zrealizować jakiś cel – vide Hitler.

 3. Rokitnik said

  Lub Piłsudzki !!!!

 4. manga said

  Szanuje Michalkiewicza za jego wypowiedzi i status, ale czesto sam błądzi zamiast odpowiedzieć „to jest jednak zbyt trudne” – choć jest inteligentny i czujny w udzielaniu odpowiedzi..
  Wystapienia publiczne maja to do siebie ze zawsze ktos je skomentuje po swojemu i nie znaczy ze dobrze..

  Chodzi mi o to ze wielkorotnie w swoich wypowiedziach splatał jedno z drugim tzn. miedzy wieloma innymi – przyklad tego ze jeden czlwoeik moze zmienic caly Kraj – to jest nierealne chyba ze i obrady okraglego stolu w Polsce byly realne.. Problem jest taki ze Michalkiewicz ( z calym szacunkiem), ale nie chce wiedziec lub nie wierzy w prywatne grupy interesu, ktore dzierza wladze nad swiatem od lat, glownie przez czystość rodu krwi i schedę po arystokracji przeszlosci. Nie bede teraz tego doglebnie rozwijał bo to nei miejsce, ale zaden kraj nie jest powazny lub niepowazny bo o nim stanowi naród, a naród na zachodzie i na wschodzie jest trzymany za gardło i podduszany, a spoleczenstwa wszedzie sa tym samym zwierzeciem dla prywatnej grupy biznesu, a kraje to tylko linie na mapie wprowadzajace podział by moc kontrolowac 7mld ludzi i na nich pasozytować, stad swiatowy rzad musi ograniczyc liczbe ludnosci.

  Interenet w pewnym sensie pozwala na zbyt wiele bo kazdy moze pisac co chce zbyt czesto narzuacajac innym swoja wizje postrzegania.. Kto moze wiedziec jakie stanowisko zajmuje USA,KOREA.ROSJA.IZRAEL/SYRIA/IRAN/ARABIA SAUDYJSKA itp???.. z ludzi piszacych w necie, ktory jest ocenzurowany bardziej niz wszystkim to sie wydaje – trzeba zaczac od tego ze nie ma podstaw by pojawily sie informacje sprawdzone dlatego nie widac non stop cenzury.

  Rosja nie moze istniec przez fakt z historii, niestety jest na nia za pozno i jest tym samym co Włochy, Chiny to samo jak czytam o potencjale gospodarczym Chin i ze staja sie potega, prywatne USA w zasadzie Waszyngton sie patrzy to płakać się chce, a juz Niemcy tym bardziej nie mogą samo-stanowic. Historia mowi o tym, że niemcy nei powinny istniec i byc w duzo gorszej sytuacji niz POlska , a to MY walimy szczeką o twardy beton tracac zeby i zdrowie nie majac nic na wlasnosc oprocz kredytów!

  Putin moim skromnym zdaniem jest aktorem sceny poitycznej wypromowanym przez zachód i dla zachodu, w ich samym interesie w zamian za to moze robic gdzieniegdzie to i tamto za ich pieniadze czy to w obligacjach czy w ich uwiklanych sposobach transferu kasy i działa razem z nimi. Jest udemokratycznioną i 21 wieczna postacią Adolfa Hitlera, ktora została zdefiniowana nie przez nikogo innego jak przez tych samych, ktorzy doprowadzili ich na szczyt. przekazane informacje sowietom przez nazistów po przegranej wojnie czynia ich specjalistami w polityce, ale nie maja jej z czego finansowac.

  Kazdy ma prawo konstruktywnie wyrazic inny poglad na te sprawy w oparciu o swoje obserwacje.

 5. krzysztofm said

  Ad. 2

  „Nikt, a szczególnie wrogowie nie mogą o tych działaniach nic wiedzieć. Stad takie zaskoczenie zachodu, gdy po „fajnym” Jelcynie pojawił się „taki” Putin”

  – Pisze o tym Siwak. Hasło „razwiedka”. W owych latach każdy, kto się tym interesował – znikał. Wydaje mi się, że to „razwiedka” wykreowała Putina.

 6. Pinxit said

  Rosja splacila tez dlugi wszystkich bywszych republik. Mowil o tym Putin na Forum w Petersburgu

 7. Marucha said

  Re 5:
  Michalkiewicz (z calym szacunkiem), ale nie chce wiedziec lub nie wierzy w prywatne grupy interesu, ktore dzierza wladze nad swiatem od lat, glownie przez czystość rodu krwi i schedę po arystokracji przeszlosci

  Ależ nie tylko w nie wierzy i wie o ich istnieniu, ale nawet – w mniej lub bardziej zawoalowany sposób – pisał o nich w swych felietonach.
  Naprawdę, dla niego „stare kiejkuty” czy WSI to nie jest szczyt drabiny…

 8. Nikt said

  Panie Yah

  Ma Pan 110% rację.

  Działania muszą być tajne. Muszą być tajne, aby były skuteczne. Tylko tajność poczynań zapewnia skuteczność działań. To pokazuje historia. Dziwne, że mało kto o tym mówi.

  Co do tajności działań:
  1) W kontaktach nie należy posługiwać się telefonami komórkowymi, lub przez internet.
  2) Wymiana większych pojemnościowo informacji, musi być przekazywana na przenośnych nośnikach (DVD, pendrivy).
  3) Należy nauczyć się usuwać metadane. Ważniejsze dane należy szyfrować.
  4) Najważniejsze są spotkania osobiste. Bądź na sygnał, bądź spotkania stałe (dyskusje, szkolenia).
  5) System ostrzeżeń.
  6) Należy wypracować doktrynę polityczną. Wymaga to studiowania właściwej literatury, szczególnie dotyczącej organizacji AK jak również przedwojennej (płk Stefan Rowecki). Wypracowana doktryna powinna mieć przystępną formę do rozpowszechniania.
  7) Struktura organizacyjna musi być hierarchiczna (oparta na zasadach wojskowych), specjalizacje (wywiad, kontrwywiad, baza danych o politykach, dziennikarzach itp., biuro analiz).
  8) W klubach należy nauczyć się strzelać.

  PS
  Cała Armia Krajowa była w prywatnych domach.

 9. Kamil said

  Każdy bywalec wjeskich dyskotek wie że tylko ekipa… A pan Michalkiewicz z miasta widocznie, albo za dużo amerykańskich filmów, czy z holywoudu, co nie zmienie faktu że trzyma poziom.

 10. assasello said

  W chwili obecnej żadne „tajnoty” nie są w ogóle możliwe, proszę więc przestać marzyć o jakiejś konspirze w tajemnicy przed państwami ościennymi. Mówił o tym i wyjaśniał schematy działania śp Docent Kossecki. W czasach gdzie wyciekają najtajniejsze z tajnych dane, w krajach gdzie zabezpieczenia stoją na dużo bardziej wyższym poziomie, nie ma nawet o czym marzyć. To pierwsza sprawa.
  Druga jest taka że jedna, powtarzam JEDNA osoba jest w stanie zmienić losy nie tylko kraju ale i świata. Nie chciałbym być źle zrozumiany i posądzony o stawianie w jednym szeregu tak różnych osób ale takimi ludźmi byli: Hitler, Bismarck (o nim wspominał pan Michalkiewicz) oraz Putin. Żeby już nie grzebać w zamierzchłej historii. I to właśnie dlatego że decyzje podejmuje JEDNA osoba, nie żadne lobby, grupa interesu czy partia.

 11. Boydar said

  „Bo nie jest światło, by pod korcem stało”

  Od zarania dziejów władze sprawują think tanki. I dzisiaj inaczej nie jest, również w Rosji. Kiedyś, nazywały się inaczej i różnie, zależnie od miejsca i okoliczności. Think tank nie jest instytucja demokratyczną. Ma zawsze swojego kierownika posiadającego głos decydujący. I zespół think tanku zgadza się na to, uznając instynkt przywódcy nad mądrość (lub jak kto woli chytrość) zbiorową. Nie jesteśmy jednak w stanie odróżnić, czy osoby wystawione oficjalnie jako wierchuszka są w istocie tymi za których mamy ich uważać. Akurat Putin (w przeciwieństwie do np. Hitlera) wygląda na autentycznego przywódcę. Posiada wystarczającą wiedzę nabytą, inteligencję oraz zaufanie rosyjskich służb bezpieczeństwa. Wracając zaś do początkowego cytatu, rozróżniajmy światło od jego strażników. Ci muszą być tajni. Ale prawdą jest również, że wgląd w ich pracę interesuje wyłącznie wrogów. Nie normalnego Kowalskiego czy Iwanowa. Zwyczajnego obywatela interesuje (oprócz naturalnie ciepłej wody w kranie) kierunek biegu spraw a właściwie jego zwrot – będzie lepiej czy gorzej, trudniej czy łatwiej, czy trzeba będzie kłamać czy można będzie bez strachu powiedzieć prawdę.

Sorry, the comment form is closed at this time.