Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kijów skomentował wypowiedź Waszczykowskiego o Banderze

Posted by Marucha w dniu 2017-07-05 (środa)

Ukraina powinna zażądać od Polski wyjaśnień w związku z wypowiedzią szefa polskiego resortu spraw zagranicznych odnośnie przeszłości historycznej państwa – uważa ukraiński ekspert ds. zagranicznych, były doradca szefa SBU Markijan Łubkiwski.

Wcześniej minister spraw zagranicznych Polski Witold Waszczykowski w wywiadzie dla polskich mediów oznajmił, że Ukraina nie wejdzie do UE „z Banderą”. Szef polskiego MSZ podkreślił, że współpraca gospodarcza Polski z Ukrainą wygląda niezbyt dobrze, „ale najgorzej jest w kwestiach historycznych”.

Jednocześnie szef polskiego MSZ podkreślił, że nie widzi dużo woli ukraińskiego kierownictwa do rozwiązywania palących problemów.

„Wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Polski Waszczykowskiego są nieodpowiednie, nieprzyjazne i szkodliwe dla dwustronnych stosunków ukraińsko-polskich. Niewątpliwie takie słowa wymagają reakcji ze strony MSZ Ukrainy i mam nadzieję, że nasz resort spraw zagranicznych wezwie ambasadora Polski, by otrzymać wyjaśnienia na temat wypowiedzi szefa MSZ tego państwa albo nasz ambasador w Polsce złoży wizytę w ministerstwie i zażąda odpowiednich wyjaśnień” — powiedział Łubkiwski na antenie telewizji 112 Ukraina.

Łubkiwski dodał, że podobne wypowiedzi szefa MSZ Polski stanowią „ingerencję w sprawy wewnętrzne Ukrainy, sami będziemy decydować o naszych bohaterach. Jeszcze jeden niuans — do członkostwa Ukrainy w UE jest jeszcze bardzo daleko, minie dużo czasu i oczywiście zmieni się niejeden Waszczykowski”.

https://pl.sputniknews.com

Zupełnie nie a propos… Wśród – a jakże, rodowitych i genetycznych – Polaków, z jakimi rozmawiałem, większość uważa, że Krym od zawsze należał do Ukrainy. Zapytani od kiedy istnieje Ukraina, dają odpowiedzi bardzo różne, od mniej więcej 1000 lat do 300.
Admin

Komentarzy 26 to “Kijów skomentował wypowiedź Waszczykowskiego o Banderze”

 1. Marcin said

  Teraz te komentarze niech sobie w 4 litery wsadzi. Było komentować wtedy jak jego szefunio darł szczerbatego ryja pod banderowskim flagami.

 2. Archer said

  Polska ma jedynie futrować pieniędzmi polskiego podatnika juntę kijowską, a nie zajmować się polityką. Tego od nich wymaga USrael, Niemcy i UE.
  A co do istnienia ukrainy nie masz racji Panie Adminie. W Bieszczadach widziałem krzyże przy cerkwiach greckokatolickich i było napisane po ukraińsku – „tysiąclecie chrztu Ukrainy”. Więc Panie Adminie, może i mają rację ukry, że województwo podkarpackie, lubelskie, a nawet Krakiv to są stare etnicznie ukraińskie ziemlie. Czasowo tylko okupowane przez Lachów.

  ——
  Sam widziałem wiele takich krzyzy w Bieszczadach.
  Napisy oczywiscie kłamią.
  To był chrzest ziem Rusi. Naszych krewniaków. Przez jakiś czas nieodróżnialnych od nas samych.
  Admin

 3. Joe said

  Pan Prezes sledzi sondaze wiec zauwazyl, ze Polakom wielbienie Bandery sie nie podoba. W ramach tego nakazal swoim psom szczekac inaczej.
  Ale ja i tak pamietam i bede pamietac ta fotke jak drze ryja obok Tiahnyboka, sfotografowali tylko pol lba z racji nikczemnego wzrostu, ale bez watpienia to byl on.

  Raz banderowska kurwa – zawsze banderowska kurwa.
  Admin

 4. Wieś Rządzi Światem said

  Poroszenko świętuje zniesienie wiz ze Słowacją, teraz ta wypowiedź (inne podobne też chyba były), Trump przyjeżdża i chyba nikt z Ukrainy zaproszony na spotkanie z nim nie został. Jakby ktoś przełożył wajchę.

 5. Marek B said

  Przypominam fotkie Małego Karakana.

  W artykule jest święta prawda. Wyszczakowski swoimi nieodpowiedzialnymi filipinkami niszczy odwieczną przyjaźń polsko-ukraińską, narażając przeto całą Europę na najazd Wschodniej Despotii, która może skorzystać z nieporozumień pomiędzy krajami Wschodniej Flanki NATO.

  🙂

 6. Bogaty Miś said

  „Raz banderowska kurwa – zawsze banderowska kurwa.”
  Admin
  Suma faktów przemawia przeciwko Kaczyńskiemu.
  Jednak wiem z własnego doświadczenia, jak bardzo ideologia piłsudczykowska jest atrakcyjna (przekonująca), dopóki się pozostaje na określonym, tzn. niedostatecznie wysokim poziomie wiedzy. Jest całe mnóstwo szczerych patriotów (niestety, można ich nazwać patridiotami), którzy za Polskę i za Piłsudskiego daliby się pokroić. Wielu z nich, zna przy tym konkluzję Dmowskiego o Piłsudskim, że „bardziej nienawidził on Rosji, niż kochał Polskę”. Nic im to nie pomaga. Warto rozgryzać w szczegółach, dlaczego.
  Zaryzykowałbym hipotezę, że jest to efekt właśnie komponentów wiedzy ogólnej historyczno – politycznej.
  A propos: dlaczego człowiek, który musiał mieć wielką wiedzę – Koneczny – też nienawidził Rosji jak Piłsudski ?
  A dlaczego Józef Mackiewicz czuł się najlepiej w towarzystwie Rosjan ?
  Może wiele wyjaśniło by się przy okazji szukania odpowiedzi na te pytania.

 7. Rob said

  Wkrótce będziemy obchodzić kolejną rocznicę mordów wołyńskich i PiS znowu będzie miał szansę poprzeć projekt USTAWY dotyczącej ludobójstwa na Wołyniu.
  Pożyjemy, zobaczymy. A może jeszcze doczekamy się penalizacji banderyzmu w Polsce?

 8. Inkwizytor said

  Zasrańce z PiS łącznie z wnukiem Mychajło Dudy na czele powinni migusiem udać się do k*rwidołka zwanego UPAiną i dać chachłom ze 4 milardy złotych. Może rezuny dadzą się przebłagać ?

 9. Wiem co mówię said

  Dla przypomnienia:

  Pracownik niemieckiego wywiadu Abwehra, Stepan Bandera. Przebywając w więzieniu, według relacji jego towarzyszy z celi, Kaczmarskiego i Karpinca, Bandera był w więzieniu zdecydowanie nie szanowaną osobą, mówiąc prościej, służył więźniom za kobietę. W kręgach partyjnych miał przydomek „baba”.

  W 1950 roku, ukrywając się w Niemczech pod nazwiskiem Poppel, pisał: „Żeby zrzucić z siebie okupację Moskali to ukraińscy mężczyźni powinni poznawać jeden drugiego. Jest to droga do wolności, droga do niezależności…”.

  Oto jaki to bohater narodowy Stepan Bandera, sodomita. Bohater narodu ukraińskiego. Kim, tak naprawdę, był Stepan Bandera, który zakończył swoją drogę życiową pod nazwiskiem Stefan Poppel (niem. – glut, babol).

  Poruszmy chociaż kilka najbardziej znaczących, osobistych i mało znanych aspektów jego życia.

  Przede wszystkim jego pochodzenie. Przyszły Poppel pochodził z rodzin, wychrzczonych na greko-katolicyzm, żydów. Ojciec Andrian Bandera to greko-katolik z mieszczańskiej rodziny Moishe i Rozalii (z domu Bielecka, polska żydówka) Bandera.

  Matka przyszłego ukraińskiego „bohatera” to Mirosława Głodzińska, polska żydówka. To znaczy, że ideolog ukraińskiego nacjonalizmu był czystej krwi żydem.

  A wyjaśnienie pochodzenia jego nazwiska jest bardzo proste. Współcześni ukro-naziści tłumaczą je jako „flaga”, ale w języku jidisz oznacza ono „zamtuz, burdel”. I nie jest to słowiańskie nazwisko ani ukraińskie. Jest to włóczęgowskie przezwisko kobiety, która była właścicielką burdelu.

  Takie kobiety zwane były na Ukrainie „bandersza”. Fizyczne rysy samej twarzy nie pozostawiają wątpliwości co do jego genetycznego pochodzenia. Przy wzroście 159 centymetrów i przednio-azjatyckich rysach twarzy nie ma żadnych pytań.

  Nawiasem mówiąc, analogiczne pochodzenie miał także kolega-rywal Poppela, Roman Szychewycz. Oczywiście w żydowskim pochodzeniu nie ma niczego złego lub wstydliwego ale sam Bandera przez całe życie swoje pochodzenie skrupulatnie ukrywał, w tym także za pomocą swojego bestialskiego, okrutnego antysemityzmu. Ten „kamuflaż” kosztował jego współplemieńców…850 (!) tysięcy ofiar. Bestialstwo – tak często występujące u renegatów.

  Stepan (Sztefan) był drugim dzieckiem, po starszej siostrze Marcie. (urodził się w 1909 roku w wiosce Uhrynów) w rodzinie unickiego kapłana Andriana (przechrzty w Galicji ochoczo kroczyły duchowną ścieżką) i … prostytutki Mirosławy. Mąż zachęcał żonę do prostytucji ponieważ przynosiła ona dużo większy dochód niż jego kazania.

  Do szkoły podstawowej Bandery nie przyjęto w związku z jawnymi oznakami nie tradycyjnej orientacji seksualnej i skłonnościami do sadyzmu. W okresie dojrzewania Bandera wstąpił do ukraińskiej organizacji młodzieżowej „Płast”. Według świadectw jego kolegów z organizacji, Bandera będąc już dzieckiem przejawiał skłonności pedofilsko-homoseksualne i sadystyczne.

  Bardzo lubił łapać młodszych uczniów i, brutalnie ich pobiwszy, zmuszać ich do lizania swoich genitaliów. Według świadectwa jego kolegi Mykoły Zyrianko: „Bandera był bardzo okrutny i niesprawiedliwy dla tych, którzy byli słabsi od niego a jednocześnie płaszczył się przed silniejszymi.Wiem także o tym, że jedno z pobitych i zhańbionych przez niego dzieci, złapało Stepana i pobiwszy go, dokonało na nim aktu sodomii”.

  Być może właśnie to miało znaczący wpływ na życie Bandery. Po zgwałceniu jego równowaga psychiczna została zaburzona. Mógł godzinami stać na mrozie i mamrotać bezsensowne modlitwy.

  Ojciec, wiecznie pijany, nie zajmował się jego wychowaniem a matka rzadko bywała w domu ponieważ stale obsługiwała klientów.

  Po akcie homoseksualnym Stepan zaczął obawiać się dotykania słabszych dzieci i całą swoją złość wyładowywał na zwierzętach. Przyszły „bohater narodowy” bardzo lubił łapać kocięta i jędną ręką je dusić. Szczególną przyjemność sprawiało mu duszenie schwytanego kociaka do tej pory aż z biednego zwierzęcia nie wyszły jelita (artykuł dziennikarza W. Bieliajewa, wspomnienia G. Gordasewicza).

  Oznacza to, że młody Bandera był dusicielem kotów (szkoda, zwyrodnialcu i draniu, Stepanie Bandero, że ciebie tak nie duszono – E. W.). Duszenie kotów to świadectwo potwierdzające występowanie pierwotnego, duchowego, „instynktownego” satanizmu.

  Status biernego sodomity towarzyszył ukraińskiemu przywódcy przez prawie całe życie. W 1936 roku Banderę, za zamach terrorystyczny, skazano na karę śmierci a następnie zamieniono mu ten wyrok na karę dożywotniego więzienia. Według zeznań jego towarzyszy z celi, Kaczmarskiego i Karpinca, Bandera był w więzieniu zdecydowanie nie szanowaną osobą, mówiąc prościej, zastępował więźniom kobietę.

  13 września 1939 roku Bandera został uwolniony z więzienia przez niemieckie władze i skierowany do centrum szkolenia dywersantów. W tymże centrum Bandera został poddany pasywnym stosunkom homoseksualnym, które sfilmowano kamerą filmową. Zrobiono to w celu wyeliminowania możliwości jego zdrady.

  Zresztą fakt, że Bandera był sodomitą, nie było żadną tajemnicą dla jego towarzyszy broni. Nie na darmo jego partyjne przezwisko brzmiało „baba”. Pod koniec swojego życia Bandera uzasadnił swoją sodomię „na bazie teoretycznej” a nawet zadeklarował ją jako obowiązek „swidomych” Ukraińców: „…ale ukraińska rewolucja będzie różniła się od wszystkich innych rewolucji ścisłymi związkami męskimi. I nie mówię tutaj o przyjaźni! Aby zrzucić z siebie okupację Moskali to ukraińscy mężczyźni muszą poznawać jeden drugiego. To jest droga do wolności, droga do niezależności. I wierzę, że kiedyś taki dzień nastąpi” (Stepan Bandera – „Ukraiński naród i rewolucja”, 1950 rok).

  ============================================

  Znalazłem to w wielu miejscach w sieci.

  Wpiszcie w google „Pochodzenie Bandery”.

  Bandera – żydo-chazarska curva. Matką jego była polska żydówka, więc on też jest żydem. Do tego sadysta-psychol. Jak normalny naród może się takim gównem podpierać? Chyba reszta jest jeszcze gorsza. To hańba dla Ukrainy. Co oni sobą reprezentują???

 10. PISKORZ said

  re 2…”To był chrzest ziem Rusi. Naszych krewniaków. Przez jakiś czas nieodróżnialnych od nas samych.
  Admin ” BARDZO DOBRE PRZYPOMNIENIE…dziękuje..!!

 11. Pinxit said

  2
  Archer
  Te krzyze moze i nie klamia bo Ukraina jako regionistniala ale niegdy nie miala pastwowosci bo przede wszystkim nie bylo narodu ukrainskiego.
  Mazowsze istnieje od dawna ale nie mozna pieknego mazowsza traktowac jako organizacje panstwowoa.

  A najlepszy dowod, ze Ukraincy zawsze chcieli byc poddanymi albo cara albo Turcji.
  Przeciez ta mieszanina Tatarow, Moldowian, Polakow, Madziarow, Rosjan, i roznych zbojow, ktorzy uciekali przed prawem zarowno z Rosji jak i z Polski.
  Do tej pory widac wyraznie, ze sobia jakos nie radza jako panstwo.
  Chyba w 1920 roku Hitler im obhiecal panstwo Ukraina ale tez nie umieli sie „upanstwowic”.
  A tak naprawde, to Ukraina nie istnieje w papierach ONZ bo nie zatwierdzili sobie granic.
  I nich francowate Ukraincy pokaza choc jedno miasto, ktore zbudowali!!!!!!!!!!

 12. Re Administrator: czy ci idioci nie mieli w szkole Sienkiewicza?

 13. peacelover said

  …oj ..przydal by sie Jarema !!!!!
  moze juz sie nowy narodzil ?!\?!

 14. Marucha said

  Re 10:
  W tamtych czasach nie istniała Ukraina nawet jako region. Było tylko słowo „ukraina” znaczące kraj ziemi.
  I Kijów, i Polska, i Halicz, i Psków, i Połock, i Moskwa, i inne księstwa miały swoją ukrainę, czyli że był to rzeczownik pospolity,

  Przypominam o artykule:
  https://marucha.wordpress.com/2015/06/27/skad-pochodzi-i-co-oznacza-nazwa-ukraina/

 15. Marucha said

  Re 9:
  Proszę zajrzeć tu:
  https://marucha.wordpress.com/2015/05/15/bohater-ukrainy-stepan-bandera-wieziennym-cwelem/

 16. MatkaPolka said

  Ale ściemy nad ściemami

  Współczesny “Drand nach Osten” ma sie bardzo dobrze i coraz lepiej

  Neonazistowska Ukraina i Neonazistowska Europa, Neonazistowskie USA – dogadują się

  Ukraina inauguruje ruch bezwizowy z Unią Europejską. Z Kancelarii Prezydenta Dudy płyną gratulacje

  http://wpolityce.pl/polityka/344039-ukraina-inauguruje-ruch-bezwizowy-z-unia-europejska-z-kancelarii-prezydenta-dudy-plyna-gratulacje

  Gratulujemy Ukrainie inauguracji ruchu bezwizowego z Unią Europejską. Polska niezmiennie wspiera integracyjne aspiracje Ukrainy

  Tamże

  PE przegłosował koncesje na ukraiński eksport. Polscy europosłowie nie ukrywają, że rozwiązania te są niekorzystne dla polskich interesów

  PE przegłosował koncesje na ukraiński eksport; Polska może stracić

  Sekretarz stanu USA odwiedzi Ukrainę. Rex Tillerson spotka się z prezydentem Petro Poroszenką

  Administracja prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki potwierdziła we wtorek doniesienia mediów, że w niedzielę wizytę w Kijowie złoży amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson. Ustalenia zapadły na niedawnym spotkaniu Poroszenki z Donaldem Trumpem – podano.

  Administracja prezydencka oświadczyła, że Tillerson spotka się Kijowie z Poroszenką, z którym omówi „kwestie wzmocnienia partnerstwa strategicznego między Ukrainą i Stanami Zjednoczonymi oraz kontynuację skoordynowanych wysiłków na rzecz przeciwdziałania rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie”.

  O przyjeździe Tillersona w tym terminie informowała wcześniej, z powołaniem na źródła dyplomatyczne, gazeta internetowa „Ukrainska Prawda”. Według niej wizyta ma trwać około dwóch godzin.

  Warto zaznaczyć, że ta wizyta uważana jest za osiągnięcie ukraińskiej dyplomacji i jest ważna na tle spotkania prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych, Władimira Putina i Donalda Trumpa, do którego dojdzie w kuluarach szczytu G20
  — napisała „Ukrainska Prawda”.

  Gazeta przypomina, że prezydent Poroszenko po wizycie w USA w dniach 20-21 czerwca zapowiadał, iż przyjazd Tillersona do Kijowa będzie kontynuacją pracy nad ustaleniami zawartymi wówczas w Waszyngtonie.

  „Ukrainska Prawda” zaznacza, że w lipcu na Ukrainie oczekiwane są ponadto wizyty sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga i sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa. W sierpniu do Kijowa ma przyjechać minister energetyki USA Rick Perry, a w najbliższych miesiącach także minister obrony James Mattis.

  Warto przypomnieć ukraińskiemu ekspertowi ds. zagranicznych, Markijan Łubkiwski i Neo-nazistom z Ukrainy i Mężykom Stanu z Zachodu – że ZBRODNIE LUDOBÓJSTWA NIE ULEGAJĄ PRZEDAWNIENIU, a propagowanie faszyzmu i totalitaryzmu jest potępione w świetle prawa polskiego i międzynarodowego – przypomnieć procesy norymberskie

  Zachodni Mężykowie Stanu , i ukraińscy Mężykowie Stanu najwyraźniej nie mają zamiaru przestrzegać zasad prawnych i prawa międzynarodowego – co jednoznacznie kwalifikuje ich jako przestępców

  Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu

  § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

  Jedyną odpowiedzią jest dla pana Markijana Łubkiwskiego jest osadzenie go w wiezieniu

  Wyznawcą i zwolennikom ideologii UPA i Bandery – należy przypomnieć, że byli sojusznikami Hitlera, i zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej, że brali udział w zbrodni ludobójstwa dokonanym na narodzie polskim

  Należy również wyegzekwować ROSZCZENIA OD NIEMIEC I UKRAINY za straty w II wojnie światowej

  1.Za straty materialne, – zniszczenie Polski przez Niemców w 75%.
  1.Za spalone wsie na polskich Kresach przez UPA, za bestialskie zbrodnie i cierpienia

  2. Za straty w ludzkie – za wymordowanie 8 mln Polaków przez Niemców i co najmniej 200,000 przez UPA. Za zbrodnie ludobójstwa

  3. za niewolniczą pracę w obozach i na wywózkach

  Krótkie przypomnienie aktów prawnych o zbrodniach ludobójstwa i odszkodowaniach za straty wojenne
  Które jak najbardziej odnoszą się do również do teraźniejszości

  Wybór na podstawie opracowań Stowarzyszenia Ofiar Wojny

 17. MatkaPolka said

  AKTY PRAWA STANOWIĄCE PODSTAWĘ ROSZCZEŃ :

  Konwencja Haska z 1907 roku i Konwencja Genewska z 1929 r.

  Określenie szkody wojennej w Traktacie Wersalskim z 1919 r.

  Deklaracja Narodów Zjednoczonych przeciwko grabieży gospodarczej obszarów
  okupowanych z 05.01.1943 r.

  Porozumienie Jałtańskie z 11.02.1945 roku i Poczdamskie z 02.08.1945 r.

  Dokumentacja norymberska, a w tym:
  Karta Międzynarodowego Trybunału Wojskowego z 08.08.1945 r.
  Wyroki Międzynarodowego Trybunału Wojskowego w Norymberdze z 30.09.1946 r. i 01.10.1946 r.

  Dokumentacja Komisji Prawa Międzynarodowego, oraz Komisji Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych, a w tym:

  Rezolucja 13 / XXIV z 07.03.1968 r.
  Raport Weiss’a z 1968 r.
  Dokument E / CN.4 / 984 z 03.02.1969 r.
  Rezolucja 9 / XXV z 07.03.1969 r.
  Nota SG / 214 / 5 Sekretarza Generalnego ONZ z 17.05.1969 r.
  Nota E / CN.4 / 1010 Sekretarza Generalnego ONZ z 24.11.1969 r.
  Akt Konferencji Paryskiej w sprawie reparacji z 1945 r.
  Porozumienie dotyczące zewnętrznych długów Niemiec z 27.02.1953 r.
  Konwencja Nr 96 dotyczącej zbrodni ludobójstwa z 11.12.1946 r.

  Europejska Konwencja Praw Człowieka z 08.09.1953 roku wraz z protokółami.

  ‘Deklaracja Belgradzka’, ogłoszona przez Pierwszą Międzynarodową Konferencję Związków i Stowarzyszeń Ofiar Drugiej Wojny Światowej Krajów Europy Wschodniej (Belgrad, 29.09.2000 r.).

  ‘Deklaracja Katowicka’, ogłoszona przez Drugą Międzynarodową Konferencję Związków i Stowarzyszeń Ofiar Drugiej Wojny Światowej Słowiańskich Narodów Europy i Świata (Katowice, 14.07.2001 r.).

  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 02.04.1997 roku.

  Kodeksy prawa Rzeczypospolitej Polskiej – szczególnie ‘Kodeks Karny’, Rozdział XVI: ‘Przestępstwa przeciwko pokojowi, ludzkości oraz przestępstwa wojenne’.

  Ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej’ z dnia 18.12.1998 roku.

  ‘Polska Karta Praw Ofiary’ – Ministerstwo Sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej, październik 1999 rok.

  Materiały Głównej Komisji Badania Zbrodni Niemieckich w Polsce, oraz Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce.

  ‘Ekspertyza podstaw prawnych roszczeń indywidualnych o odszkodowania wojenne’, prof. dr Alfonsa Klafkowskiego.

  ‘Memorandum Rządu Polskiego’, Londyn, Lancaster House, 27.01.1947 rok.

  ‘Nota Rządu Polskiego do Sekretarza Generalnego Narodów Zjednoczonych’, 27.09.1969 rok.

  Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 07.06.1990 roku.

  Stanowisko rządu J. Buzka w sprawie przyznania świadczenia pieniężnego dla małoletnich ofiar wojny – Druk Nr 377 tłoczony dnia 04.11.1998 roku na polecenie Marszałka Sejmu RP.

 18. MatkaPolka said

  K O M I T E T N A R O D O W Y P O L S K I
  43 – 300 BIELSKO-BIAŁA, POLSKA, UL. KS. ST. STOJAŁOWSKIEGO 22
  T E L. / F A X : 48 33 8 2 2 9 9 2
  INTERNET: WETERAN.COM E – MAIL: WETERAN@WETERAN.COM
  Bielsko – Biała, 31.05.2003 rok

  Jego Ekscelencja KOFI ANAN
  Sekretarz Generalny
  Organizacji Narodów Zjednoczonych
  N o w y J o r k Stany Zjednoczone Ameryki Północnej

  Szanowny Panie Sekretarzu Generalny,

  My, Polacy, zwracając się do Organizacji Narodów Zjednoczonych w ważkich sprawach dotyczących słowiańskiego Narodu i Państwa Polskiego, przypominamy narodziny tej ważnej dla narodów świata Organizacji. Kierując się wiedzą o podstawowych zasadach, które określały cele powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych, chcemy aby teraźniejszość i przyszłość narodów i państw świata, a w tym słowiańskiego Narodu i Państwa Polskiego, była teraźniejszością i przyszłością przeżywaną bez groźby agresji i niedostatku.

  Zwracając się do Organizacji Narodów Zjednoczonych za Pana pośrednictwem, Sekretarzu Generalny Narodów Zjednoczonych, prosimy o nadanie niniejszej ‘Skardze’ biegu nadzwyczaj pilnego – aby jak najszybciej położyć kres zbrodniczej, anty-polskiej okupacji słowiańskiego Narodu i Państwa Polskiego, trwającej już od ponad 63 lat (od 01.09.1939 roku do chwili obecnej, 2003 rok).

  Począwszy od dnia 12 czerwca 1941 roku, zgromadzona w Pałacu St. James konferencja sojusznicza uchwaliła deklarację, w której między innymi stwierdzono, że jedynym pewnym środkiem osiągnięcia trwałego pokoju jest dobrowolna współpraca wolnych narodów, które pozbywszy się groźby agresji, będą mogły korzystać z dobrodziejstw bezpieczeństwa w dziedzinie gospodarczej i społecznej. Około dwa miesiące później, dnia 14 sierpnia 1941 roku, Churchill i Roosevelt, na pokładzie pancernika ‘Prince of Wales’, przebywającego wówczas w pobliżu Nowej Funlandii, wydali wspólną deklarację, znaną pod nazwą ‘Karty Atlantyckiej’, w treści której przewidzieli utworzenie szerokiego i trwałego systemu bezpieczeństwa ogólnego, które zapewni wszystkim ludziom we wszystkich krajach, życie wolne od strachu i niedostatku. Te podstawowe zasady zostały potwierdzone w ‘Deklaracji Narodów Zjednoczonych’, wydanej w Waszyngtonie, dnia 1 stycznia 1942 roku.

  Z kolei, w dniu 30 października 1943 roku, w Moskwie zebrali się przedstawiciele: Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Wielkiej Brytanii, Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich i Chin, którzy wydali wspólnie ‘Deklarację Moskiewską’, w której oświadczyli, że
  uważają za konieczne jak najszybsze utworzenie ogólnoświatowej organizacji, zrzeszającej wszystkie miłujące pokój państwa na zasadzie równości i suwerenności, organizacji dostępnej dla wszystkich, wielkich i małych pokój miłujących państw, organizacji służącej utrzymaniu pokoju i bezpieczeństwa na całym świecie. Następnie, odbyły się: spotkanie w Dumbarton Oaks (21 sierpnia 1944 roku), Konferencja Krymska w Jałcie i konferencja w San Francisco (1945 rok).

  Pragniemy nadmienić, Panie Sekretarzu Generalny Narodów Zjednoczonych, że słowiański Naród i Państwo Polskie, są członkami-założycielami Organizacji Narodów Zjednoczonych. Polska ratyfikowała ‘Kartę Organizacji Narodów Zjednoczonych’ w dniu 14 października 1945 roku, a dnia 24 października 1945 roku, na podstawie tego aktu prawnego, Organizacja Narodów Zjednoczonych rozpoczęła działalność – niezwłocznie przystąpiono do powołania komitetów, obarczonych zadaniem usuwania niesprawiedliwości i rozwiązywania sporów występujących pomiędzy narodami świata. Intencje twórców Organizacji Narodów Zjednoczonych zdawały się być oczywiste, ta Organizacja, miała i ma służyć:

  Utrzymaniu pokoju i bezpieczeństwa pomiędzy narodami świata.

  Wdrażaniu zasad pokojowego współistnienia pomiędzy narodami świata.

  Rozwojowi przyjaznych stosunków pomiędzy narodami świata.

  Umożliwianiu współpracy między narodami świata w dziedzinach: humanitarnej, gospodarczej i społecznej.

  Strzeżeniu podstawowych praw ludzkich dla zachowania ludzkiej godności, wolności i równości – na co położono nacisk szczególny.

  Dopilnowanie, aby przestrzegane były zobowiązania wynikające z umów i porozumień zawieranych pomiędzy narodami świata.

  Wszystkie państwa członkowskie tej Organizacji miały i mają:

  Być równoprawne i suwerenne – na co położono nacisk szczególny.

  Nie stosować przemocy skierowanej przeciwko całości terytorialnej i niezależności politycznej jakiegokolwiek państwa.

  Obowiązek rozwiązywać sposobami pokojowymi występujące pomiędzy nimi spory.

  Obowiązek stosowania się do zobowiązań zawartych w ‘Karcie Narodów Zjednoczonych’ – przy czym:

  Przyjęcie w poczet członków Narodów Zjednoczonych (decyzją Zgromadzenia Ogólnego ONZ, na wniosek Rady Bezpieczeństwa ONZ) miało i ma następować tylko wtedy, gdy państwo ubiegające się, pragnie i może zobowiązania te wypełniać.

  Łamanie zobowiązań zawartych w ‘Karcie Narodów Zjednoczonych’, skutkuje zawieszeniem w prawach członkowskich, a nawet usunięciem z grona państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych.

  Szanowny Panie Sekretarzu Generalny,

 19. MatkaPolka said

  cd..
  Szanowny Panie Sekretarzu Generalny,

  Ze względów przedstawionych powyżej, Komitet Narodowy Polski, który skupia Polaków zrzeszonych w polskich organizacjach, spostrzega Organizację Narodów Zjednoczonych jako Organizację właściwą do sprawiedliwego i skutecznego zajęcia się sprawą, z którą władze tego Komitetu zwracają się do Pana, Sekretarzu Generalny, a jest to sprawa o wadze nadzwyczajnej dla słowiańskiego Narodu i Państwa Polskiego. Władze tego Komitetu wnoszą jednocześnie o jak najpilniejsze wdrożenie właściwego, sprawiedliwego i skutecznego postępowania. Sprawę tą, władze Komitetu Narodowego Polskiego przedkładają niniejszym, jako ‘Skargę’ o znamionach aktu oskarżenia, o treści następującej.

  Niniejszym oskarżamy przed Organizacją Narodów Zjednoczonych, obcy etnicznie i cywilizacyjnie w stosunku do słowiańskiego Narodu Polskiego, skład osobowy rządu, znajdujący się u władzy w obecnej Rzeczypospolitej Polskiej, a także inne obce etnicznie i cywilizacyjnie osoby, zajmujące stanowiska decyzyjne we wszelkich jednostkach organizacyjnych tworzących władze na obszarze obecnej Rzeczypospolitej Polskiej, o planowe, podstępne i przestępcze (ludobójcze) dążenie do likwidacji słowiańskiego Narodu i Państwa Polskiego. Działalność składu osobowego obecnego rządu w Rzeczypospolitej Polskiej, oraz władz naczelnych w RP, jest jednym z etapów planowej eksterminacji słowiańskiego Narodu i Państwa Polskiego.

  Dokonywane na przestrzeni co najmniej ostatnich ponad 63 już lat (od 1939 roku do chwili obecnej – 2003 rok), zbrodnicze manipulacje sprawiły, że skład osobowy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Senatu RP, Rządu RP i w ogólności, ośrodków decyzyjnych władz w obecnej Rzeczypospolitej Polskiej, jest etnicznie i cywilizacyjnie zupełnie prawie obcy w stosunku do słowiańskiego Narodu Polskiego (stanowiącego ponad 95 % zaludnienia obecnej Rzeczypospolitej Polskiej), w wyniku czego, wymienione polskie instytucje konstytucyjne noszą znamiona anty-polskich władz okupacyjnych. Wyrażony w procentach skład osobowy naczelnych władz obecnej Rzeczypospolitej Polskiej przedstawia się następująco:

  Sejm RP: 68% pochodzenie narodowe żydowskie, 4% pochodzenie narodowe niemieckie, 2% inne nie-polskie pochodzenie narodowe, 26% pochodzenie narodowe polskie. Senat RP: 26% pochodzenie narodowe polskie. Rząd RP: 97% pochodzenie narodowe żydowskie, 3% pochodzenie narodowe polskie.

  Przedstawione wskaźniki w sposób dostateczny uświadamiają, dlaczego Polacy (nie mylić Polaków z osobami posiadającymi obywatelstwo polskie, lub urodzonymi w Polsce) nie są w stanie we własnej Ojczyźnie, w Polsce, decydować o losie swoim i swego państwa, Rzeczypospolitej Polskiej, to jest, nie są w stanie bronić się skutecznie przed likwidacją słowiańskiego Narodu i Państwa Polskiego, dokonywaną przez zupełnie obce etnicznie i cywilizacyjnie Polakom, anty-polskie składy osobowe władz okupacyjnych, o rodowodzie sięgającym wstecz aż do czasów okupacji Rzeczypospolitej Polskiej (1939 – 1945) przez sojusznicze siły zbrodniczej, nazistowskiej Trzeciej Rzeszy niemieckiej i zbrodniczego, komunistycznego Związku Radzieckiego (nie mylić Związku Radzieckiego z Rosją a Sowietów z Rosjanami), a następnie, czasów jawnej okupacji Rzeczypospolitej Polskiej (1945 – 1990) przez zbrodniczy, komunistyczny Związek Radziecki, oraz najnowszych czasów znamionujących się ukrytą okupacją Rzeczypospolitej Polskiej (1990 – do chwili obecnej, 2003 rok) przez zbrodnicze, anty-polskie, globalistyczne siły postkomunistyczne, ukryte w organach władzy Rzeczypospolitej Polskiej, oraz pod różnorodnymi nazwami we wszelkiego rodzaju organizacjach ‘społecznych’, ‘gospodarczych’, ‘politycznych’ i innych.

  Komitet Narodowy Polski, podjął decyzję o przedstawieniu tej sprawy Organizacji Narodów Zjednoczonych za pośrednictwem Pana, Sekretarzu Generalny:

  Ponieważ polityczno-państwową emanacją około 40 000 000 słowiańskiego Narodu Polskiego na arenie międzynarodowej jest obecna Rzeczpospolita Polska, która w imieniu słowiańskiego Narodu Polskiego jest członkiem-założycielem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

  Ponieważ, około 40 000 000 słowiański Naród Polski, względem którego od ponad 63 już lat popełniane są zbrodnie ludobójstwa, chcąc skutecznie oprzeć się planowej eksterminacji, potrzebuje ogromnego wsparcia, wsparcia na miarę tej misji, dla której wykonania narody świata powołały Organizację Narodów Zjednoczonych, na miarę misji wyrażonej w ‘Karcie Narodów Zjednoczonych’.

  Ponieważ obecnie, około 40 000 000 słowiański Naród Polski, uzyskał nikłą i wygląda na to, że szybko przemijającą możliwość przedstawienia swych spraw i swego okropnego położenia narodom świata, za pośrednictwem pozarządowych, oddolnie i z wielkim trudem utworzonych i utrzymywanych struktur organizacyjnych, tak krajowych, jak i ogólnoświatowych, które od samego początku istnienia znajdują się pod ciągłą, zmasowaną i wielopłaszczyznową, niszczycielską agresją okupacyjnych anty-polskich składów osobowych władz w Rzeczypospolitej Polskiej, wspieranych przez przemożne anty-polskie ośrodki o zasięgu ogólnoświatowym.

  Nowoczesny, anty-polski okupant słowiańskiego Narodu i Państwa Polskiego, stosuje zbrodnicze metody ukrywane pod pozorem stosowania prawa przez polskie instytucje państwowe, gospodarcze i społeczne, przechwycone i zdominowane przez osoby etnicznie i cywilizacyjnie obce w stosunku do słowiańskiego Narodu Polskiego. Jest to możliwe dlatego, ponieważ dzisiejszy świat, pod przemożnym wpływem sił anty-ludzkich, nabrał zupełnie chorego poglądu na prawo. Jest ono postrzegane jako jedyny regulator życia zbiorowego i namiastka sumienia. Paragrafiarstwo trawi prawników i społeczeństwa, a prawne kruczkarstwo demoralizuje. Kodeksy prawa zmierzają do skodyfikowania wszystkich przejawów życia – zamiast podtrzymać i umacniać praworządność, wiodą do ciężkich niesprawiedliwości. Skutecznie krępują sędziów i nie dopuszczają do głosu słuszności i sumienia. W interpretacji prawa zapanowały metody polegające na akrobatycznym wręcz krętactwie i nieograniczonym czymkolwiek komentatorstwie. Systemy prawne stały się siecią pajęczą na drobne muchy, przez którą doskonale przebijają się grube owady – najgorsze łotry uchodzą bezkarnie i w zgodzie z przepisami.

  Sądownictwo w Polsce, podobnie do wielu innych instytucji powołanych do normowania życia zbiorowego słowiańskiego Narodu Polskiego, uległo głębokiej i wielopłaszczyznowej degeneracji. Stało się tak w wyniku trwającej już ponad 63 lata, zbrodniczej okupacji słowiańskiego Narodu i Państwa Polskiego, okupacji dokonywanej przez siły obce etnicznie i cywilizacyjnie temu Narodowi, siły krańcowo wrogie państwowemu bytowi tego Narodu, wrogie istnieniu niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej. Sądownictwo i prokuratura w obecnej Rzeczypospolitej Polskiej (1990 – do chwili obecnej, 2003 rok), podobnie jak poprzednio w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (1952 – 1990), służą jako narzędzia zastraszania i obezwładniania Polaków i środowisk polskich, które sprzeciwiają się anty-polskim działaniom składów osobowych władz okupacyjnych w Rzeczypospolitej Polskiej. Sprawy zgłaszane przez Polaków, dotyczące poważnych przestępstw oraz naruszeń prawa, są zupełnie lekceważone i ściągają na osoby zgłaszające zemstę osób tworzących składy osobowe władz sądowych, politycznych i gospodarczych. Sądy, prokuratury i ministerstwa sprawiają wrażenie, jak gdyby istniały i działały dla siebie samych, albo jak gdyby działały w imieniu, interesie i na zlecenie anty-polskich sił obcych – nie liczą się z wymogami prawa obowiązującego w Rzeczypospolitej Polskiej i działają tak, jak gdyby podstawą ich działania, były wyłącznie ukryte zamiary gospodarcze i polityczne anty-polskich sił obcych, zamiast obowiązujące w Rzeczypospolitej Polskiej prawo, oraz interes słowiańskiego Narodu i Państwa Polskiego.

  Jednym z niepodważalnych dowodów anty-polskiej działalności anty-polskich składów osobowych ośrodków decyzyjnych w sądownictwie polskim, a także anty-polskich składów osobowych poszczególnych sądów polskich, jest sprawa pozwów zbiorowych członków Stowarzyszenia Ofiar Wojny, o cywilno-prawne odszkodowania wojenne, należne Polakom (ofiarom i następcom prawnym ofiar niemieckich zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości) od Niemców i Niemiec (zbrodniarzy wojennych i zbrodniarzy przeciwko ludzkości, oraz następców prawnych tych zbrodniarzy – osób fizycznych i prawnych z państwem niemieckim włącznie), za szkody i cierpienia doznane w wyniku niemieckich zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości.

  W latach 2000- 2003, w sądach okręgowych w Bielsku-Białej, Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Płocku, członkowie Stowarzyszenia Ofiar Wojny złożyli kilkadziesiąt pozwów zbiorowych, domagając się spowodowania wypłaty (egzekucji) cywilno-prawnych odszkodowań wojennych za szkody i cierpienia doznane w wyniku niemieckich zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, na podstawie prawa międzynarodowego (przede wszystkim na podstawie wyroków Międzynarodowego Trybunału Wojennego w Norymberdze, oraz zaleceń Organizacji Narodów Zjednoczonych (E/CN. 41010, między innymi ‘Nota Rządu Polskiego do Sekretarza Generalnego Narodów Zjednoczonych’ z dnia 27.09.1969 roku) odnośnie cywilno-prawnych odszkodowań wojennych. Roszczenia odszkodowawcze Polaków oparte są na niepodważalnych, międzynarodowych i krajowych zasadach prawnych, oraz dokumentacji dowodowej, na którą składają się dane statystyczne, prawne i historyczne, obrazujące rzeczywiste okoliczności niemieckich zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, popełnianych na Polakach podczas drugiej wojny światowej (1939 – 1945). Dane te zostały zbiorczo opracowane i wydane w ‘Ekspertyzie podstaw prawnych roszczeń indywidualnych o odszkodowania wojenne’, wykonanej przez prof. dr Alfonsa Klafkowskiego w styczniu 1990 roku, celem dochodzenia roszczeń odszkodowawczych przez polskie ofiary wojny. W tej ‘Ekspertyzie …’ znajduje się szacunkowe zestawienie częściowych cywilno-prawnych należności odszkodowawczych, należnych Polakom od Niemców i Niemiec, wykonane na podstawie ‘Kwestionariuszy dotyczących rejestracji szkód wojennych’, zebranych w latach 1945 – 1950 przez Biuro Odszkodowań Wojennych powołane przy Urzędzie Rady Ministrów ówczesnej Rzeczypospolitej Polskiej, od 13 315 000 Polaków (dnia 01.09.1939 roku, obszar Rzeczpospolitej Polskiej o wielkości 389 720 kilometrów kwadratowychzamieszkiwało ponad 35 100 000 osób), którzy doznali strat na ogólną sumę 537,1 miliarda marek niemieckich (według wartości marki niemieckiej z 1972 roku).

  Obcy etnicznie i cywilizacyjnie w stosunku do słowiańskiego Narodu Polskiego, anty-polski skład osobowy władz okupacyjnych w Rzeczypospolitej Polskiej, wykazuje w swej ogólnej masie głęboko niedostateczny poziom znajomości języka polskiego, i to w sposób gwałcący zupełnie wymogi stawiane przez Ustawę o języku polskim, z dnia 07.10.1999 roku. Tak niedostateczny poziom znajomości języka polskiego, wyklucza zupełnie możliwość zaistnienia rozsądnego procesu myślowego w języku polskim, u osób tworzących skład osobowy tych władz okupacyjnych. Między innymi z tego względu, sprawy pozwów zbiorowych członków Stowarzyszenia Ofiar Wojny o cywilno-prawne odszkodowania wojenne, są bezprawnie, uporczywie i bez wyjątku utrącane, a osoby występujące z tymi pozwami, są prześladowane pod pozorem stosowania prawa, przez osoby zajmujące stanowiska w sądach do których pozwy te zostały skierowane. Osoby te, nadużywając stanowisk zajmowanych w polskich sądach, występują z roszczeniami finansowymi w stosunku do Polaków (ofiar i następców prawnych ofiar niemieckich zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości) występujących z takimi pozwami i powodują egzekucje komornicze, w wyniku których tych Polaków pozbawia się środków do życia – i bez tego niedostatecznych.

  W prześladowaniach Polaków, którzy złożyli tego rodzaju pozwy zbiorowe, wyróżniają się osoby zajmujące stanowiska w: Sądzie Okręgowym w Gdańsku Wydział I Cywilny (80-803 Gdańsk, ul. Nowe Ogrody 30 / 34, tel.: 48 58 321 31 99, 321 31 01, fax: 48 58 321 31 04), Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku Wydział I Cywilny (80-958 Gdańsk, ul. Nowe Ogrody 28, tel.: 48 58 302 00 41, 302 96 33, fax: 48 58 302 97 22, Sąd Okręgowy w Gdańsku XI Wydział Wykonawczy (80-803 Gdańsk, ul. Nowe Ogrody 30 / 34), oraz Komornik Sądowy Rewiru II przy Sądzie Rejonowym w Gdańsku (80-138 Gdańsk, ul. Kartuska 137, tel./fax: 48 58 322 31 48).

  Szanowny Panie Sekretarzu Generalny,

 20. MatkaPolka said

  cd..

  Szanowny Panie Sekretarzu Generalny,

  Od ponad już 63 lat, słowiański Naród i Państwo Polskie, znajdują się pod okupacją kolejnych obcych etnicznie i cywilizacyjnie składów osobowych władz, narzucanych Polakom przez anty-polskie siły zewnętrzne. Anty-polskie składy osobowe tych władz, wspierane przez anty-polskie ośrodki o zasięgu ogólnoświatowym, skutecznie i podstępnie ukrywają swe prawdziwe oblicze przed opinią narodów świata, zrzeszonych w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Te anty-polskie składy osobowe władz okupacyjnych, doprowadziły słowiański Naród i Państwo Polskie do upadku – uczyniły to łamiąc bezkarnie lub nie wykonując przepisów Najwyższego Prawa Rzeczypospolitej Polskiej, którym obecnie jest Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 02.04.1997 roku. Używając podstępu nazywanego ‘prywatyzacją’, zniszczyły gospodarkę Polski, spychając zbrodniczo słowiański Naród Polski w otchłań wielomilionowego bezrobocia, którego skutkiem są nędza i głód, powszechnie występujące w obecnej Polsce. Sprowadza się to do dokonywania w Rzeczypospolitej Polskiej zamachu przeciwko konstytucyjnemu porządkowi, to jest, do popełniania przez anty-polskie składy osobowe władz okupacyjnych w Rzeczypospolitej Polskiej zbrodni zagrożonych najwyższym wymiarem kary, zbrodni idących w parze ze zbrodnią eksterminacji (patrz: art. 118 ‘Kodeksu Karnego’ RP), zbrodnią popełnianą permanentnie na słowiańskim Narodzie Polskim. Sprowadza się to również do wielokrotnego dokonywania na słowiańskim Narodzie Polskim (zbiorowej ofierze niemieckich zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości) zbrodni ‘wtórnej wiktymizacji’ (ponowne czynienie ofiar ofiarami) – zbrodni ‘wtórnej wiktymizacji’ dokonywanej przez niemieckich zbrodniarzy wojennych i zbrodniarzy przeciwko ludzkości, kolaborantów tych niemieckich zbrodniarzy, oraz następców prawnych, tak niemieckich zbrodniarzy wojennych i zbrodniarzy przeciwko ludzkości, jak i kolaborantów tych niemieckich zbrodniarzy.

  Władze Komitetu Narodowego Polskiego wiedzą, że zgodnie z treścią pkt 2. art. 7., który znajduje się w rozdziale 6 działu o nazwie ‘Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych’: ‘Organa Narodów Zjednoczonych nie mają prawa wtrącać się do tych spraw, które należą do wyłącznej kompetencji państwa.’ Jednak w przypadku sprawy zgłaszanej niniejszą ‘Skargą’ zachodzi okoliczność rzeczywista, która zmusza do zastosowania zupełnie innej formuły prawnej. W tym przypadku mamy do czynienia z ukrytą agresją i okupacją oraz ściśle związanym z tą agresją i okupacją a podstępnie i skutecznie ukrytym konfliktem międzynarodowym pomiędzy Izraelem (jako agresorem i okupantem, w pojęciu Izraela wykraczającym poza granice obecnego państwa Izrael) a Rzeczpospolitą Polską (jako ofiarą izraelskiej agresji i okupacji, dokonywanej przez Izrael określony jak wyżej). W tym przypadku i w tych okolicznościach rzeczywistych, zgłaszana niniejszą ‘Skargą’ sprawa słowiańskiego Narodu i Państwa Polskiego, musi być jednoznacznie rozpoznana jako konflikt międzynarodowy – procentowy stosunek obcych etnicznie i cywilizacyjnie w stosunku do słowiańskiego Narodu Polskiego, osób pochodzenia żydowskiego (97%) w Rządzie RP, jest niepodważalnym dowodem ukrytej agresji i okupacji, dowodem wspartym przemożnie wskaźnikami procentowymi dotyczącymi osób pochodzenia żydowskiego w Sejmie RP (68%) i w Senacie RP.

  Obecne i poprzedzające, obce etnicznie i cywilizacyjnie w stosunku do Polaków, składy osobowe władz okupacyjnych w Rzeczypospolitej Polskiej, ze składem osobowym Rządu RP na czele, dokonywały i dokonują zamachu przeciwko porządkowi konstytucyjnemu Rzeczypospolitej Polskiej. Tym działaniem, te składy osobowe władz okupacyjnych w RP udowodniły, że nie posiadają jakiegokolwiek prawa do sprawowania jakiejkolwiek władzy w Polsce – tak w świetle prawa Rzeczypospolitej Polskiej, jak i w świetle prawa międzynarodowego.

  Zbrodnicze okoliczności rzeczywiste, wytwarzane przez anty-polskie składy osobowe władz okupacyjnych w Rzeczypospolitej Polskiej, oraz działania tych anty-polskich składów osobowych, są odwrotnością treści artykułów Konstytucji RP, a wśród nich w szczególności artykułów następujących:

  1. (Sprawiedliwość społeczna)
  4. (Władza zwierzchnia: ust. 1. Podmiot władzy zwierzchniej,
  7 ust. 2. Sprawowanie władzy zwierzchniej)
  5. (Naczelne zadania Rzeczypospolitej Polskiej)
  7. (Władza – podstawy prawne i granice)
  8. (Najwyższe Prawo: ust. 1. Konstytucja, ust. 2. Stosowanie Konstytucji)
  9. (Stosowanie prawa międzynarodowego)
  19. (Weterani Wojny)
  20. (Podstawa ustroju gospodarczego)
  21. (Własność i prawo dziedziczenia: ust. 1. Ochrona prawna)
  23. (Podstawa ustroju rolnego)
  24. (Ochrona wykonywania pracy)
  27. (Język urzędowy: Ustawa o języku polskim z dnia 07.10.1999 roku)
  30. (Źródło wolności i praw człowieka)
  32. (Równość wobec prawa: ust. 1. Równe traktowanie, ust. 2. Zakaz dyskryminowania)
  37. (Podległość Konstytucji: ust. 1. Zakres podległości)
  (Prawna ochrona życia)
  43. (Zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości)
  44. (Bieg przedawnienia – zawieszenie z uwagi na trwanie przyczyn
  politycznych)
  45. (Prawo do sprawiedliwego sądu:
  ust. 1. Wymagania w stosunku do sądów)
  64. (Prawo do własności, prawo majątkowe i prawo dziedziczenia:
  ust. 1. Zakres osobowy i terytorialny, ust. 2. Równość ochrony prawnej)
  65. (Zatrudnienie: ust. 4. Minimalne wynagrodzenie, ust. 5. Polityka
  zatrudnienia)
  66. (Warunki wykonywania pracy: ust. 1. Bezpieczeństwo wykonywania pracy, ust. 2. Urlopy i dni wolne od pracy)
  67. (Prawo do zabezpieczenia społecznego:
  ust. 1. Zakres osobowy i terytorialny, ust. 2. Bezrobotni)
  68. (Prawo do ochrony zdrowia: ust. 1. Zakres osobowy i terytorialny,
  ust. 2. Równy dostęp do świadczeń, ust. 3. Szczególna opieka)
  69. (Osoby niepełnosprawne)
  70. (Prawo do nauki: ust. 1. Zakres osobowy, terytorialny i rzeczowy,
  ust. 2. Bezpłatność, ust. 4. Powszechny dostęp do wykształcenia)
  71. (Polityka rodzinna: ust. 1. Rodziny w trudnym położeniu)
  75. (Polityka mieszkaniowa: ust. 1. Zakres działania, ust. 2. Ochrona lokatorów)
  76. (Ochrona konsumentów, użytkowników i najemców)
  77. (Prawo do odszkodowania: ust. 1. Szkody wyrządzone przez władze,
  ust. 2. Zakaz zamykania drogi sądowej)
  78. (Prawo do zaskarżania orzeczeń)
  82. (Obowiązek wierności i troski)
  83. (Obowiązek przestrzegania prawa)
  84. (Obowiązek ponoszenia ciężarów)
  87. (Źródła prawa: ust. 1. Wyszczególnienie źródeł prawa, ust. 2. Akty prawa miejscowego).

  Następujący przepis protokołu do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, który w zestawieniu ze zbrodniczymi okolicznościami rzeczywistymi wytworzonymi w Rzeczypospolitej Polskiej przez anty-polskie, obce etnicznie i cywilizacyjnie Polakom, składy osobowe władz okupacyjnych, dodatkowo wzmacnia podstawę prawną dla zarzutów wysuwanych przeciwko osobom fizycznym, tworzącym skład osobowy tych władz:

  Protokół Nr 1. Artykuł 1. (Ochrona własności):

  ‘Każda osoba fizyczna i prawna ma prawo do poszanowania swojego mienia. Nikt nie może być pozbawiony swojej własności, chyba że w interesie publicznym i na warunkach przewidzianych przez ustawę oraz zgodnie z ogólnymi zasadami prawa międzynarodowego.’

  (***)
  (***)

 21. Plausi said

  Debile w krainie U ?!

  „Ukraina powinna zażądać od Polski wyjaśnień w związku z wypowiedzią szefa polskiego resortu spraw zagranicznych odnośnie przeszłości historycznej państwa – uważa ukraiński ekspert ds. zagranicznych, ”

  Czy „ukraiński ekspert ds. zagranicznych” jest debilem, że nie potrafi pojąć znaczenia słów Waszczykowskiego ? Jaki przygłup z krainy U może mieć wątpliwości co tego, że Polacy Banderę kwalifikują jako zbrodniarza wojennego, i kraina U ze zbrodniarzem wojennym nie jest nie tylko dla Polski nie do przyjęcia.

  „Łubkiwski dodał, że podobne wypowiedzi szefa MSZ Polski stanowią „ingerencję w sprawy wewnętrzne Ukrainy, sami będziemy decydować o naszych bohaterach.” Ten będzie się jeszcze musiał przyzwyczaić na „ngerencję w sprawy wewnętrzne”, jakby przypadkowo kraina U została włóczona do UE.

  ukr, (Riezun = bohater) po polsku „zwyrodniały morderca”.

 22. Kwal said

  Krym od wieków należał do Tatarów Krymskich a nie do Ukraińców. Ukraińcy to naród wymyślony podobnie jak żydzi…

 23. Wiem co mówię said

  @22
  Kwal ma rację. Ukraina to sztuczny twór. Powstał u krańca Polski (Stąd nazwa u kraja – ukraina) gdzie zleciały się wszystkie menele i różnych stron, w tym rozpieprzona przez Światosława bandycka chazaria. Dzicz chazarska, która do tej pory rabuje świat. To genetyczne uszkodzone dzikusy. Nie do naprawy. Prymitywy nie mające żadnego dorobku w różnych dziedzinach nauki czy kultury.

 24. Marek B said

  Tutaj Jurij Szuchewycz, syn bohatera Niezawisłej Ukrainy, Romana, mówi coby „napluć Polakom w mordę”.

  https://pl.sputniknews.com/polska/201707055815676-sputnik-ukraina-polska-szuchewycz/

  Z tymi „Polakami” to bym się spierał, choć w sprawie Wyszczakowskiego nie znam szczegółów. Faktem jest że przyjmuje dyrektywy z Nowego Jorku.

  Zwracam uwagę że Jurij Szuchewycz używa bardzo dyplomatycznego języka. Małego Karakana to powinien zaszlachtować jak prosiaka i upiec na wolnym ogniu.

 25. Marucha said

  Re 22, 23:
  Krym należał najpierw do Słowian, potem podbili go Tatarzy, wreszcie (XVIII w) został ponownie przyłączony do słowiańskiej Rosji. Do „Ukrainy” nigdy nie należał, bo takiego państwa nigdy nie było.

  Oczywiście Ukraina jest sztucznym tworem, gdzie – zgodnie z przepowiedniami Dmowskiego – zleciały się męty i szumowiny z całego świata.
  Pisaliśmy o tym już niejednokrotnie, np:
  https://marucha.wordpress.com/2015/06/27/skad-pochodzi-i-co-oznacza-nazwa-ukraina/
  https://marucha.wordpress.com/2015/06/26/niemiecko-zydowski-projekt-ukraina/

 26. Swiatowit said

  Tego h…………..a szuchewycza odszukac odciac mu ten wstretny leb.I do kibla w rzucic I wode spuscic.

Sorry, the comment form is closed at this time.