Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja zerwie stosunki dyplomatyczne z Polską?

Posted by Marucha w dniu 2017-07-05 (środa)

Zerwie. Ale jeszcze nie teraz. – Admin

Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej zaproponowała zerwanie stosunków dyplomatycznych z Polską.

Deputowany Dumy Państwowej z Partii Komunistycznej Nikołaj Charitonow zaproponował niższej izbie rosyjskiego parlamentu, aby w związku z przyjętą w Polsce ustawą o rozbiórce pomników radzieckich złożyć oświadczenia o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z tym krajem i odwołaniu rosyjskiego ambasadora.

„Powinniśmy do końca dnia przyjąć oświadczenie w odniesieniu do tej ustawy, którą przyjął Sejm RP. W naszym oświadczeniu powinno być przewidziane dziś do wieczora zerwanie stosunków dyplomatycznych, odwołanie ambasadora FR w Polsce, wydalenie polskiego ambasadora, zamknięcie wszelkiego handlu z Polską” — powiedział Charitonow na posiedzeniu Dumy Państwowej.

Podkreślił, że w Polsce zginęło 600 tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej.

Niższa izba (Sejm) polskiego parlamentu 22 czerwca przegłosowała poprawki do ustawy o zakazie propagandy komunizmu lub innego ustroju totalitarnego w nazwach budynków i obiektów. Dokument przewiduje rozbiórkę pomników z epoki radzieckiej, w tym wojskowych.

Według szacunków Instytutu Pamięci Narodowej Polski ustawa dekomunizacyjna obejmie około 230 pomników Armii Czerwonej.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 38 to “Rosja zerwie stosunki dyplomatyczne z Polską?”

 1. JerzyS said

  a kto służył i ginął w Armii Radzieckiej?
  Politrucy, czy wcieleni siłą prości chłopi?
  Komu chce burzyć pomniki nasz sejm?
  Poległym chłopom, czy politrukom?

  A JAK POSZEDŁ KRÓL…

  A jak poszedł król na wojnę,

  Grały jemu surmy zbrojne,

  Grały jemu surmy złote

  Na zwycięstwo, na ochotę…

  A jak poszedł Stach na boje,

  Zaszumiały jasne zdroje,

  Zaszumiało kłosów pole

  Na tęsknotę, na niedolę…

  A na wojnie świszczą kule,

  Lud się wali jako snopy,

  A najdzielniej biją króle,

  A najgęściej giną chłopy.

  Szumią orły chorągwiane,

  Skrzypi kędyś krzyż wioskowy…

  Stach śmiertelną dostał ranę,

  Król na zamek wraca zdrowy…

  A jak wjeżdżał w jasne wrota,

  Wyszła przeciw zorza złota

  I zagrały wszystkie dzwony

  Na słoneczne świata strony.

  A jak chłopu dół kopali,

  Zaszumiały drzewa w dali.

  Dzwoniły mu przez dąbrowę

  Te dzwoneczki, te liliowe…

 2. Wieś Rządzi Światem said

  Kto to jest i jaki jest cel zamieszczenia tego zdjęcia?
  Admin

 3. Kojak said

  Z tymi pomnikami to trzeba zachowac umiar i rozsadek ! To nie jest tak ze mozna calkowcie ulec ruskim zadaniom Oni oprocz wywzolenia tworzyli jawnie kryminalne banduy ktore rabowaly dobytek zakadow przemyslowych na skale przemyslowa ! Jechali sowecieckie bydlaki linia kolejowa z Wroclawia do Legnicy i sowiecklie bydlaki rozbierali drugi tor !!!!! O kilkust tysiecy zgwalconych a nierzadko okaleczonych a tez czesto zabitych dzieki sowieckim kanalim i zwyrodnialcom tez nie nalezy zapominac ! Walczyla tez u ich boku I i II Armia Wojska Polskiego ktora tez wywalal Rosje Sowiecka !!! On rabunakch sowieckich kanali przez okres komunizmu to juz kraza legeny ! Jalos tez nigdy nie widzialem i nie slyszalem o polskich cmentarzy wojskowyxch w Rosji !!!

  ——
  Z tymi legendarnymi już oskarżeniami o masowe gwałty, rabunki i inne zbrodnie – też trzeba zachować umiar i rozsądek.
  Admin

 4. Bogaty Miś said

  Google podają, że jest to Charitonow Nikołaj Michajłowicz. Przypuszczam, że Pan Wieś daje do zrozumienia, że jest to góral z góry Synaj. Ale niech Pan Wieś sam sie wypowie…

 5. Wieś Rządzi Światem said

  Nikołaj Charitonow

 6. Wieś Rządzi Światem said

  @4 Gdzież bym śmiał, przecież to czysty typ słowiański, jak ten tutaj: https://youtu.be/_TE_GjMqu0E

 7. Marucha said

  Re 2, 4, 5, 6:
  Czy można uprzejmie prosić, by przy wklejaniu takich fotografii krótko objaśnić, kto to jest i dlaczego został wklejony?

 8. Marucha said

  Swoją drogą trudno nie wykazać zrozumienia dla wypowiedzi Charitonowa.

 9. Wieś Rządzi Światem said

  @8 Ale jakoś tak się składa, ze Polaków na Rosjan i vice versa szczują zwykle ci sami. A jak już poszczują to zaraz w ich imieniu będą się między sobą jednać… i tak w kółko.

  Czy nie można mieć już kurwa tego dosyć?

  ——
  A to Rosjan trzeba „szczuć” na polactwo?
  Oni sami oczu nie mają? Nie widzą, jaką nienawiścią zioną do Rosji polskie kretyny?
  Admin

 10. Boydar said

  Gdyby Federacji Rosyjskiej nie był potrzebny taki anons (bo wypowiedź Charitonowa jest anonsem) to by go nie było. Ze względu na kontrowersyjną treść oraz określonego adresata, musiał zostać wypowiedziany przez osobę charakterystyczną. Akurat Żirinowski się nie kwalifikował.

 11. Wieś Rządzi Światem said

  Szczucie Polaków na Rosjan ma na celi zablokowanie możliwości porozumienia, czy zwykłej komunikacji. I szczują – jak już wspomniałem – CI SAMI. I w efekcie jak Polak z Rosjaninem się spotka to w drugim zdaniu pojawia się jakiś podrzucony przez TYCH-SAMYCH-CO-ZWYKLE temat.

  Jest na Youtube kanał, gdzie dwóch kolesi z Polski jedzie autostopem chyba do Chin. W jakimś odcinku na który trafiłem są w środku chyba Tajgi, na kompletnym odludziu. Zjawia się z znikąd transporter taki jak używa sie w wojsku (APC) tyle że cywilny, wyłazi dwóch gości i jeden jak się dowiedział skąd są to od razu pyta ich dlaczego Polacy tak Rosja nienawidzą.

  To właśnie po to jest, ŻEBY OD RAZU USTAWIĆ RELACJE na kursie kolizyjnym, jakby innych tematów nie było tylko kurwa rzeź Pragi czy Katyń.

 12. Wieś Rządzi Światem said

  @9 8/10 osób powtarza/robi bezmyślnie to co usłyszy ze źródła które uznaje za autorytatywne. https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Milgrama#Rzeczywiste_wyniki_badania

 13. leonie said

  i po ptokach

 14. Inkwizytor said

  Czy zerwanie stosunków dyplomatycznych to również zakaz wjazdu obywateli RP na terytorium FR ? Musze się chyba przejść do wydziału konsularnego Rosji na Belwederską.

 15. Rob said

  @3 Kojak
  „nigdy nie widzialem i nie slyszalem o polskich cmentarzy wojskowyxch w Rosji !!!”
  Na jakim świecie żyjesz człowieku???!!!
  Nie mogę uwierzyć, że nigdy nie słyszałeś o Polskim Cmentarzu w Katyniu???
  „Centralnym miejscem cmentarza jest brama pamięci, nawiązująca do Grobu Pańskiego i kamienia, odsuniętego w dniu Zmartwychwstania. To symbol siły, jaką czerpać można z nadziei i wiary w ujawnienie prawdy. Na płaszczyźnie bramy widnieją odciśnięte jak czcionkami drukarskimi nazwiska wszystkich Ofiar. Brama jest otwarta, a stojący w prześwicie krzyż znamionuje zwycięstwo prawdy.”
  Przecież to właśnie tam w 2010 roku Putin zamordował polskiego męża stanu L. Kaczyńskiego wraz z towarzyszącymi mu osobami.
  Przynajmniej taka jest na dzisiaj obowiązująca wersja „polskiego” rządu.

 16. Rob said

  @3 Kojak
  Kolejna obowiązująca na dzisiaj wersja „polskiego” rządu:
  Na wyzwalanych przez Armię Czerwoną polskich ziemiach kiedy dochodziło do gwałtów to sprawcami byli wyłącznie Rosjanie (prawidłowa pisownia: „ruscy”)
  a jak już wyzwalano jakiś obóz koncentracyjny to wyzwalali go Ukraińcy.

 17. AlexSailor said

  „Podkreślił, że w Polsce zginęło 600 tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej.”

  Szkoda, że nie podkreślił, ilu żołnierzy Armii Czerwonej, napadło na Polskę 17 września 1939r. po uprzednim zawarciu sojuszu z Hitlerem.

  Ale czego chcieć od bandytów i zbrodniarzy, jakimi są komuniści.
  Rosyjscy też.
  Choć ciekawe w jakim stopniu ta jego banda składa się z Rosjan, a w jakim z jakichś dziwnych innych narodowości.
  No ale tego się zapewne nie dowiemy.

  ——
  Tak przy okazji – o jakim polskim państwie Pan mówi? Jego najwyższe władze wszak opuściły go i spieprzyły za granicę.
  Admin

 18. AlexSailor said

  @Boydar

  To, że jedni są durni jak but, nie oznacza, że w głupocie z nimi mają konkurować inni.

 19. Aleksander said

  ad Kojak

  „On rabunakch sowieckich kanali przez okres komunizmu to juz kraza legeny!” – proszę porównać Polskę 1945 – 1980 na przykład. Tak kradli, kradli i ile zostało. Co?

  A potem niech Pan szanowny porówna dług i stan posiadania Państwa Polskiego np 1990 – 2017. Dobrze że się rozwijamy. Co?

  Jest jeszcze cmentarz w Miednoje, jest wiele cmentarzy na Syberii. A w nIemczech, gdzie wyzwalaliśmy ich od nazistów, którzy tak ich srodze uciskali są jakieś Polskie cmentarze?

  Jeżeli tyle tych gwałtów było, to z milion Polaków powinno mieć dziadka Iwana, co?

 20. Kojak said

  od 5 ! TO NIE SA ZADNE LEGENDARNE OSKARZENIA ! TA SA NAGIE FAKTY, WIDAC PAN MASZ BRAKI W WIADOMOSCIACH ALBO RUSKIE SYMPATIE BIORA GoRE NAD ROZSDADKIEM ! SAMYCH ZAKONNIC RUSKIE BYDLAKI I SKURWYSYNY ZGWALCILI OKOLO TYSIACA ! WE WRPOCLAWIU WSZYSTKIE DUZE ZAJKLADY RUSKIE SKURWYSYNY ZRABOWALI DOSZCZENTNIE ! NIECH WIEC PAN TU NIE OPOWIADA O ZADNYCH LEGENDACH BO TO KOMPLETNY NONSENS I ABSOLUTNA NIEPRAWDA ! TE RZECZY NA SKUTEK IDIOTYZMU POLSKIEGO I LENISTWA NIGDY NIE ZOSTALY CALOSCIOWO O DZIWO OPRACOWANE !

  ——
  Niech się Pan nie wścieka, tylko poda konkrety:
  Kto gwałcił.
  Kogo.
  Gdzie.
  Kiedy.

  Ewentualne porówania z innymi armiami, gwałcącymi nawet kobiety sojuszników czasie pokoju, będą mile widziane.
  Admin

 21. Boydar said

  Panie Alex, skoro już mowa o konkurencji, to może sporządziłby Pan takie mini zestawienie osiągnięć obu napadających – ile zbombardowała Luftwaffe a ile Ruscy; ile zginęło Polaków w walce z Wehrmachtem a ile Krasną Armią; i tak w ogóle, poglądowo, żeby ludzie wiedzieli, żeby mogli swoim dzieciom wyjaśnić. A nauczycieli historii nawet i cudzym.

 22. Kojak said

  od 15 ! Cmentarz w Katyniu nie jest zadnym argumentem bo sprawa sie ruskim rypla, wybuchla wrzawa i musial powstac ! Tak wiec z tym czlowiekiem wiec to ostroznie ! A z tym mordem nad Kaczynskim przez morderce Putnina to juz zalosna pisowska wscieklizna ! Kaczynski mezem stanu ? Walnij sie czlowieku ,walinij w glowe bo to pisowskie piramidalne iodiotyzmy ! Wlasnie ten twoj maz stanu dokonał kryminalnego wstrzymania ekschumacji w Jedwabnem dzieki temu bydlakowi mamy w swiecie marke morderow ! T I ten bydak kacyznski jest mezem stanu ? Wez wiadro, wloz glowe swoja do wody, moze ochlonisz i zaczniesz prawidlowo myslec ! i w

 23. Rob said

  @21 Kojak
  Powstrzymaj swój atak wścieklizny skoro nie wiesz co to jest sarkazm.

  Ano…
  Admin

 24. Rob said

  @21 Kojak
  Skoro napisałeś: „nigdy nie widzialem i nie slyszalem o polskich cmentarzy wojskowyxch w Rosji” to Ci odpisałem. Teraz już wiesz przynajmniej o jednym.
  Dobry punkt wyjścia żeby dowiedzieć się i o innych a nie chwalić się ignorancją.

 25. Boydar said

  Każdy as bierze raz. Gdyby ekshumacja w Jedwabnem „udała się” wtedy, niespecjalnie można by dokonać jej w innym czasie. Dowody, jakiekolwiek by nie były, zapewne zalałoby szambo w jakiejś piwnicy. A tak, wszystko jeszcze przed nami. Tak że, ten tego tam …

 26. Inkwizytor said

  Taką oto informację dostałem. Niejaki Роман Скоморохов żali się w artykule

  https://topwar.ru/119738-rossiya-i-izrail-vmeste-protiv-polskogo-fashizma-zhdem-ostalnyh.html

  że tylko bezcenny Izrael przyłączył się do apelu posła Charitonowa z КПРФ, natomiast nie ma reakcji Kazachstanu i Białorusi.

 27. Wieś Rządzi Światem said

  Sytuacja o której mówiłem w kom. 11: https://youtu.be/daoPcmlDXDM?t=33m50s

 28. Pinxit said

  18
  Alex Sailor`
  Kiedy wreszccie Polacy zaczna sie uczyc Historii.
  Rzygac mi sie juz chce jak kazdy powtarza jak koreanski zolnierz w kolko to co mu kaza:
  Rosja napadla na Polske.
  Gowno prawda.
  Moze by tak na gajowce podyskutowac co to takiego byla Linia Curzona?
  Teraz ide spac bo juz mnie znudzil ten Duda i „polskie” okrzyki indianskie „Duda, Andrzej DUda i : USA , z prawdziwie jankesowskim akcentem.
  Boze, ja my nisko upadlismy!
  A Slowenka, ktora zapowiada swojego meza jak w czasie rozdan Oskara, moglaby choc powiedziec po polsku Dzien Dobry bo to umie na pamiec.
  No i jakby nie byla taka swinia toby chlopu wyciagnela z kieszeni te wizy dla Polakow, ktore przywiozl w uznaniu zaslug, ze tylu Polakow pracowalo nielegalnie u Trumpa na budowie i tylko zapominal im czasami zaplacic.

 29. AlexSailor said

  @Marucha

  „Tak przy okazji – o jakim polskim państwie Pan mówi? Jego najwyższe władze wszak opuściły go i spieprzyły za granicę.
  Admin”

  Bez jaj.
  W momencie napaści zdradzieckiej na Polskę ze złamaniem paktu o nieagresji, bez wypowiedzenia wojny, w sojuszu z Hitlerem, wszystkie władze polskie znajdowały się na terytorium Polski, które zaczęły opuszczać dopiero wieczorem 17 września.
  Zdradziecki (tak właśnie – Rosjanie jako jeden z mądrych narodów doskonale wiedzą co znaczy to słowo) napad na Polskę miał miejsce w nocy z 16 na 17 września, to jest co najmniej kilkanaście godzin PRZED opuszczeniem terytorium Polski przez rząd, naczelne dowództwo i prezydenta.

  Dlatego to, co Pan napisał nie jest zgodne z prawdą.

  Mimo całej sympatii dla Rosjan, nie róbmy z siebie nierozgarniętych wolnomyślicieli usprawiedliwiających najeźdźców.

  Owszem, Hitler chciał nas wybić, nie udało mu się dzięki zajęciu Polski przez Stalina, ale przyczyną wszystkiego był 1 i 17 września.
  Bezpośrednią przyczyną, by nie kopać głębiej.

  Dlatego też powoływanie się przez Rosjan na ich zasługi w ratowaniu Polski i Polaków są co najmniej żenujące.
  To tak, jakby ktoś podpalił Panu dom, a później pomógł uratować część rodziny i sprzętów, domagając się za to szacunku i wdzięczności.

  ZSRR wygonił Niemców nie dla ratowania Polaków i Polski, czego zupełnym dowodem jest zachowanie się wobec Powstania Warszawskiego, lecz dlatego, że taki był jego interes, dlatego, że gonił bandziorów do Berlina.
  A, że nasz polski interes był zbieżny z radzieckim (bo to nie Rosja a ZSRR), także w wyznaczeniu zachodnich granic, to już zupełnie inna, choć podstawowa sprawa.

 30. AlexSailor said

  @Pintix

  A nie chce rzygać się panu, kiedy kolejny komunistyczny cap powtarza jak mantrę pierdoły, że w Polsce zginęło 600 tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej.
  Owszem zginęło może i więcej, ale to nie ma nic do rzeczy.

  Może takie komunistyczne bydlę, którego mentalni ojcowie katowali naród rosyjski dokonując planowego uboju, policzy ilu żołnierzy radzieckich zabiły oddziały NKWD strzelając w plecy czy wywożąc na pewną śmierć do łagrów uwolnionych jeńców radzieckich, gdyż obowiązywał rozkaz, że każdy kto się podda, nawet w sytuacji beznadziejnej, jest zdrajcą.

  .https://www.youtube.com/watch?v=T3kVJGDUqd4

 31. Marucha said

  Re 29, 30:
  Panie Aleks,

  ZSRR (to nie tylko Rosja) miała żywotne interesy w obronie słowiańskich przecież ziem w sytuacji, gdy Polska była do obrony już niezdolna.
  Może nam się to nie podobać, może ZSRR powinien pozwolić niemieckim hordom wtargnąć na te tereny… ale takie były ówczesne realia. Polska zapłaciła za błędy swych przywódców. I KURWA NIC ROZUMU SIĘ NIE NAUCZYŁA. Znów szuka guza…. i znów będzie skarżyć się na okropnych ruskich.

  Porównanie sytuacji Polski z ratowaniem domu przez podpalaczy uważam za niestosowne i głupie. Czy zechce Pan porównać, jakie straty (w ludziach i materialne) zadał nam ZSRR w porównaniu z Niemcami?

  Wraca Pan do Powstania Warszawskiego? Czy ZSRR miał pomagać awanturze skierowanej przecież przeciwko samemu ZSRR? Czy nie za wiele wymagamy? A może car miał stanąć po stronie powstańców listopadowych?

  Dla mnie ma wielkie znaczenie, że na polskiej ziemi ginęli m.in. rosyjscy żołnierze – nie wplątani w wielką politykę, ale po prostu wykonujących swój wojenny obowiązek: BIJ GERMAŃCA, I nie ma tu nic do rzeczy, kim byli politrukowie. Cierpienia Rosjan poniesione z rąk żydowskich zbrodniarzy w niczym nie umniejszają ich zasług i bohaterstwa.

 32. AlexSailor said

  „Wraca Pan do Powstania Warszawskiego? Czy ZSRR miał pomagać awanturze skierowanej przecież przeciwko samemu ZSRR? Czy nie za wiele wymagamy?”

  Ja nie wymagam, bo Powstanie było skierowane politycznie i strategicznie przeciw ZSRR (kompletna głupota czy zdrada?)
  Ale jest niezbitym dowodem na rzecz oczywistą, że ZSRR i jego armia nie miała na celu ratowania kogokolwiek przed Niemcami, a jedynie realizację swoich interesów.
  Zatem nie mamy żadnych powodów do jakiejś specjalnej wdzięczności wobec ZSRR i Armii Czerwonej, co najwyżej do poszczególnych żołnierzy, dowódców, oddziałów.
  Co najwyżej.

  „ZSRR (to nie tylko Rosja) miała żywotne interesy w obronie słowiańskich przecież ziem w sytuacji, gdy Polska była do obrony już niezdolna.”
  Proszę wybaczyć.
  Najodpowiedniejsze słowo to brednie.
  Polska obroniłaby się zapewne i bez zachodnich sojuszników, a ci gdyby nie napaść, w końcu ruszyliby się.
  Może za kilka miesięcy może szybciej.
  Zresztą sama blokada morska i dostawy sprzętu wojennego załatwiłyby sprawę na cacy.

  Po prostu debilni dowódcy i decydenci w Polsce zostaliby wymienieni na zdroworozsądkowych.

  A nawet gdybym się mylił, to fakt, że Polska we wrześniu wykorzystała 10-20% swoich sił obronnych, o czym nie mógł wiedzieć Stalin podpisując pakt z Hitlerem w sierpniu, świadczy o właściwych intencjach ZSRR.
  A nie jakieś brednie o obronie ludności przed Niemcami.

  Jeszcze raz.
  Sama Polska obroniłaby się przed Niemcami z pewnością.
  W końcu września mieli materiałów pędnych i amunicji na 10 dni działań wojennych, a hitler przez posłańców błagał Stalina o rozpoczęcie inwazji.

 33. Marucha said

  Re 32:
  Panie Aleks, jeśli ktoś tu bredzi, to raczej Pan:
  – Polska by się sama obroniła
  – Zachodni sojusznicy ruszyli by się w końcu
  ……
  Bym się pośmiał, ale mam zajady.

  Ciekawe, czy Rosjanie wyzwalając obozy koncentracyjne też wcale nie mieli intencji ratowania więźniów.

  Pan z nich robi bydło bez sumienia. Panie Aleks.

 34. Inkwizytor said

  Gdyby Armia Czerwona 17 września 1939 nie zajęła ( zaatakowała, napadła itp ) wschodniej części Polski, Adolf 22 czerwca 1941 roku miałby te 400 km bliżej do Moskwy i raczej by ją zdobył. Upadek Sowietów był w tym przypadku równoznaczny z biologiczna zagładą polskiego narodu. Zę tak się stało ( 17.09.1939 ) to wina tylko i wyłącznie sanacyjnych sku*wysynów z idiotą Beckiem na czele

  Słuszna uwaga.
  Admin

 35. Boydar said

  Beck nie był kompletnym idiotą tylko masonem. Co w większości przypadków faktycznie na jedno wychodzi, gdyż mason ma używać rozumu wyłącznie w zakresie powierzonych zadań. Jak mu każą mówić że po środzie jest piątek, to powie publicznie i bez wahania. Będzie nawet płakał rzewnymi łzami że to prawda a ci którzy twierdzą inaczej to durnie i ślepcy. Tak więc od idioty odróżnić go istotnie trudno.

 36. Inkwizytor said

  Warto poczytać wspomnienia Pawła Starzeńskiego „Trzy lata z Beckiem” ( był sekretarzem Becka ) Starzeński opisuje jak to Beck ślinił się nad tym czy mu brytole w Londynie czerwony dywan rozwinęli na dworcu kolejowym 🙂 Mała tępa gnida bez honoru, gównojad zasmarkany

 37. Isreal said

  Kto to jest i jaki jest cel zamieszczenia tego zdjęcia?
  Admin

  strzelam! klasyczny rosjanin zrywajacy stosunki dyplomatyczne z Polską …..

 38. Isreal said

Sorry, the comment form is closed at this time.