Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Trump ciężko obraził Żydów z Polski

Posted by Marucha w dniu 2017-07-06 (czwartek)

Rabin Schudrich: Trump zerwał z 25-letnią tradycją. Nie odwiedził pomnika Bohaterów Getta

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich jest oburzony, że prezydent USA pominął w swojej wizycie pomnik Bohaterów Getta w Warszawie.

Schudrich towarzyszył córce amerykańskiego prezydenta Ivance, która złożyła wieniec przed pomnikiem Bohaterów Getta. Potem udała się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Schudrich nazwał obecność Ivanki „bardzo, bardzo ważną (…) nie tylko dlatego, że jest żydówką, ale ponieważ dziadkowie jej męża przeżyli Holokaust, a także dlatego, że po prostu jest jako człowiek”.

– To smutne, że jej ojciec prezydent Trump jest pierwszym prezydentem USA od 25 lat, który nie odwiedził Pomnika Bohaterów Getta w Warszawie – żalił się agencji AFP. [Może stanie się to zaczątkiem nowej tradycji? – admin]

Rzeczniczka POLIN, Żaneta Czyżniewska komentowała, że muzeum dopiero „dziś dowiedziało się”, iż Ivanka Trump odwiedzi pomnik poświęcony żydowskim partyzantom.

Źródło: timesofisrael.com
AS
http://www.pch24.pl

Komentarze 24 to “Trump ciężko obraził Żydów z Polski”

 1. Niech spierniczają i pejsy i jankesy z naszego kraju. Nie potrzebujemy tu ani pasożytów, ani faszystów.

 2. Pinxit said

  Trump nie mial czasu latqac po gettach.
  Rozdawal Polakom wizy do USA, ktore obiecal.

 3. Cyborg said

  No to mamy powód do zadowolenia. :-))))))))))))))))))

 4. Obcy Astronom said

  W Polsce nie powinno być żadnego pomnika bohaterów getta. Powinien być pomnik Polaków, pomordowanych przez żydów przed, w trakcie i po II WŚ.

  Powstanie w Getto – może 200 osób.
  Powstanie Warszawskie – 200 tys osób.
  Admin

 5. Rokitnik said

  Jakże inne to spotkanie w Polsce od tego z Obam-om, który gadał w Warszawie WYŁĄCZNIE z żydkami…
  Co prawda Donald Trump to nie polityk, – ale takiego pstryczka jaki walnoł Schudrichowi, na długo zapamietaja mu tylekroć upokorzani Rodacy !

 6. Lily said

  Panie Marucha,te 200 tys to goyem,a tacy sie
  nie licza.

 7. Pinxit said

  Jak poleci Duda z malzonka do USA to beda szukac grobow wojownikow Juareza, zeby zlozyc wience.

 8. peacelover said

  …ten zydowski smrod niech wie, ze jego pobyt w Polsce jest na zasadzie goscia !!!
  a jezeli bedzie sie wtracal w polskie sprawy, to nie tylko moze na swoj smierdzacy pysk nalapac,
  ale moze tez zostac wyzucony na zbita morde z naszego kraju !!!

 9. makry said

  Ajajaj..Z pewnoscia takze pani Afe-baum dotknieta do zywego. Na dwie strony w W P.

 10. PISKORZ said

  re 6. Te 200 tys ofiar w Powstaniu W….to można sobie między bajki włożyć..PRZYPOMINAM
  o Kl Warschau /i ksiązkę p. Trzcińskiej . Kanii i Chętnika /Wspomnienia z lat okupacji..Lasek na kole, okolice Dworca Zachodniego, Pawiak..Tam mordowano Polaków..na kilka lat przed Powstaniem Poczytajcie sobie..A p. Trzcińską..to w wannie martwą w domu znaleziono..Za babci-komuny ukrywano ten fakt, że podczas okupacji tam mordowano warszawiaków…i całą liczbę ofiar sprowadzono do Powstania..!!

  ——
  Panie Piskorz, NIKT NIE PISAŁ o 200 tysiącach OFIAR!
  To była liczba osób biorących w jakiś sposób czynny udział w Powstaniu. Nie liczba zabitych.
  Admin

 11. narozniak said

  re 8. parę lat temu dostał w pape na ul.Świętokrzyskiej i policja staneła na głowie żeby ustalić sprawcę, Nawet w głównym wydaniu wiadomości o tym mówili ;-))

 12. aspik said

  Ale wojsk nie wycofał? Bo to dla naszego dobra?

 13. VA said

 14. Przemko said

  no i w końcu jakiś plusik dla Trumpa. bo jak na razie – za dużo wielkich minusów!

 15. Pinxit said

  14
  Przemko
  Plus dla Trumpa jest taki, ze z Polski zrobil sobie wjazd triumfalny do Europy, gdzie mu juz bedzie tylko … trumpalnie. Hamburg go juz przywital.
  Czy pan Duda dostal odpowiedz w cztery oczy ile bedzie kosztowac gaz hamerykanski?
  Czy przebije wolny rynek rosysjki 250 dolarow za kubik czy bedziemy placic dwa razy tyle co Niemcom?
  I ile nas bedzie kosztowac stary typ patriotow, ktorych Izrael juz nie potrzebuje bo dostal nowe a my dostaniemy nowe za 5 lat, jak Izrael dostanie juz nowy typ za darmo a nam sprzeda po przystepnej cenie.?

  Bo o wizy juz nam nie wypada sie pytac.
  Bo podobno , jak dostaniemy odszkodowanie wojenne od Niemcow , to oddamy dlug zydom za te k. kamienice a wtedy dostaniemy wizy.

 16. adsenior said

  Wreszcie doczekałem, że po przyjeździe do Polski, prezio USraela nie robi pielgrzymki do żydowskiego pomnika. Ile razy już było, że składali wieńce pod tym pomnikiem, a olewali pomnik upamiętniający POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH!!

 17. Yah said

  A co w tym dziwnego ? Pisałem kiedyś:

  „Ciekawie wygląda rola USA. Za Obamy popierali plemię Dana w tworzeniu Nowej Chazarii. Po dojściu do władzy, większy wpływ na politykę USA odzyskali talmudyści znad Jordanu. Zwróćmy uwagę , że po wyborze Trumpa, rząd z Warszawy odbył podróż nad Jordan – do tej pory NIGDY takich wizyt nie było. Zmiana ośrodka decyzyjnego.

  Działalność publicystów w Internecie tez nosi znamiona walk frakcji rusofobicznego plemienia Dana i bardziej umiarkowanych talmudystów. Sytuacja tych ostatnich jest nieciekawa i zależna od relacji sil na Bliskim Wschodzie.

  Dla jednych i dla drugich Polska jest bardzo ważna. Dla pierwszych z uwagi na projekt Nowej Chazarii, dla drugich jako tratwa ratunkowa, jesli na Bliskim Wschodzie pójdzie coś nie tak.”

  Trump jest popierany przez inna frakcję naszych najulubieńszych. Akurat w tej frakcji Pan Schudrich nie jest i tyle. Na otarcie łez wysłał Ivankę.

  Nie wyciągajmy naiwnie jakiś wniosków o zmianie stosunku Zachodu do polski i Polaków. Albo mamy do czegoś być wykorzystani ( nieważne jakim kosztem – vide wrzesień 1939 i później) albo ma nas nie być. Tym razem skutecznie uniemożliwia się uratowanie Narodu Polskiego przez Rosjan. Propagowaną wśród Polactwa wściekłą rusofobią próbuje się udowodnić Rosjanom , że Polacy ich nienawidzą, co ma skutecznie uniemożliwić w przyszłości jakakolwiek skuteczna pomoc Polsce ze strony Rosji i zapobiec jakiemukolwiek porozumieniu polsko-rosyjskiemu.

  Nie wspomnę trumpowskiego bełkotu podczas przemówienia, który jest tak słodki i cukierkowy, że podobać się może tylko głupiemu i naiwnemu przedszkolakowi , no i właśnie taki poziom inteligencji reprezentuje Polactwo.

  ‚Latem 1944 roku armie hitlerowska i radziecka szykowały się do stoczenia w Warszawie straszliwej krwawej bitwy. W piekle na ziemi, jakie im zgotowano, Polacy stanęli w obronie swojej Ojczyzny.”

  Doprawdy Panie Trump ?

  „Nie prosili o bogactwa. Nie prosili o przywileje. Słowami pieśni wypowiedzieli trzy proste słowa: „My chcemy Boga”. Tymi słowami naród polski przywoływał obietnicę lepszej przyszłości. Polacy odnaleźli w sobie nową odwagę, by przeciwstawić się prześladowcom. I odnaleźli słowa, by zapowiedzieć, że Polska znów będzie Polską.”

  I dzięki wam, panie Trump nie maja i bogactw, i przywieli i pozbywają się stopniowo Boga.

  Niestety nie da się czytać tego Pr-owskiego bełkotu dla łasych pochwal i klepania po pleckach idiotów.

 18. Niezalogowany said

  Świetny komentarz @Yah o
  Zgadzam się w 99%, za wyjątkiem pomocy ze strony Rosji. Nam ona nie jest do niczego potrzebna. My się po prostu NIE możemy dać wmanewrować w konflikt z Rosją a to jak większość z Nas zauważyła jest Nam szykowane. Polska z Rosją musi sobie wreszcie ułożyć stosunki. Moim marzeniem jest zacząć od stosunków handlowych, niestety wojenna retoryka temu nie sprzyja i znowu Nas rozegrają (wiadomo kto) jak w przeszłości bywało…

 19. Boydar said

  Moja kolega, Żyd i ateista, otrzymał właśnie od Boga dziecko, drugie, a chyba nawet trzecie. Dali mu na imię Natasza. Myślę, że karty są już rozdane.

 20. Głos Prawdy said

  Trump wszystko robi dla swojej korzyści, z określonym celem. jeśli będzie trzeba pocałować żydów – pocałuje, jeśli to mu będzie potrzebne i nie tylko ich. Był przeciez w Izraelu.

 21. Lakonik said

  JEZUS MARIA i co teraz bedzie???????????

 22. Lovshak Russkij Agient said

  Biedny moshe AY WEY GEWALTE GEWALTE !!!!

 23. PISKORZ said

  re 15 „Bo o wizy juz nam nie wypada sie pytac.” NO I SŁUSZNIE,bo….dopóki nasi rodacy będą na 1. miejscu wśród nacji zostających nielegalnie w USA /niż czas przewidziany wizą/..to tak na razie pozostanie.!

 24. Rokitnik said

  Z wizami to nie jest tak, ze nie dają ( amerykanie) bo MY zostajemy TU poza limitem wizyty – tylko dlatego, ze pewna w p ł y w o w a nacja zrobi wszystko / łacznie z promacją nygusów np. z Nowej Gwinei /, byśmy przypadkiem nie dorabiali sie i NIE wspierali Rodzin w Polin albowiem to tam powoli ale systematycznie, – budowany jest ichny RAJ.
  Od dziesięciu lat nie spotykam Rodaka ktory chciałby ryzykowac deportację, pracując za mniejsze pieniądze niz w Europe….starając się rownocześnie o zaklepanie swojego statusu pracowniczego, przez lata !!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.