Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wałęsa i Frasyniuk piszą list otwarty: „Będziemy walczyć”

Posted by Marucha w dniu 2017-07-06 (czwartek)

[„Będziemy walczyć”… chyba z postępującą sklerozą – admin]

Dwaj guru opozycji totalnej Lech Wałęsa i Władysław Frasyniuk napisali list otwarty, w którym w ostrych słowach zapowiadają swój aktywny udział w zbliżającej się miesięcznicy smoleńskiej i starcie z Jarosławem Kaczyńskim.

„W obliczu zagrożeń wynikających z serii antydemokratycznych i niekonstytucyjnych decyzji rządu Prawa i Sprawiedliwości, stajemy w obronie podstawowych wolności należnych każdemu człowiekowi i obywatelowi RP” – czytamy w liście.

„Walczymy o utrzymanie wartości demokratycznego państwa prawa oraz Konstytucji, nagminnie łamanych przez Prezydenta Andrzeja Dudę i rząd Premier Beaty Szydło. Nie godzimy się na odebranie nam podstawowych swobód obywatelskich i wolności zgromadzeń. Będziemy walczyć z wszelkimi ruchami mającymi na celu wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej” — piszą politycy. [Duda i Szydło i „wyprowadzenie Polski z UE”… te palanty już same nie wiedzą, co mówią i po co – admin]

„Sprzeciwiamy się fali agresji i nietolerancji zalewającej Polskę, podsycanej przez główną siłę polityczną. Będąc obywatelami Rzeczypospolitej, zarówno wierzącymi w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielającymi tej wiary, stajemy w obronie wartości chrześcijańskich [ech żesz, łajdaki, że wam jęzor nie zgnije… – admin] zawłaszczanych w cynicznej grze politycznej.

Mając w pamięci tragiczny wypadek lotniczy pod Smoleńskiem, w którym zginął Prezydent Lech Kaczyński i dziewięćdziesięciu pięciu obywateli, sprzeciwiamy się brutalnemu wykorzystywaniu zmarłych do bieżących celów politycznych [A tu akurat, przypadkowo, zgoda – admin]. Stajemy w obronie naszych dzieci i ich dzieci, którym należy się prawo do wolnej, demokratycznej i nowoczesnej ojczyzny na miarę XXI wieku. Apelujemy do wszystkich, którym bliskie są te wartości, o zaangażowanie. 10 lipca, my Obywatelki i Obywatele, staniemy na Krakowskim Przedmieściu naprzeciwko Jarosława Kaczyńskiego w obronie naszych praw” – kończą.

https://parezja.pl

Komentarzy 16 to “Wałęsa i Frasyniuk piszą list otwarty: „Będziemy walczyć””

 1. RomanK said

  Prosze otworzcie im klate..zeby wzieli wlasciwy zamach do podpisow:-))))

 2. Boydar said

  Gdzie jest wózek !

 3. Radam said

  P. BOYDAR jaki wózek ?
  TU NIE SĄ POTRZEBNE TACZKI Z ” wkładkami ” odpadów po j.v. z USA za F 16 .
  …..
  Tu tylko zdjęcie TZW. I M M U N I T E T Ó W . – ze wszystkich , poza Konsulami ,
  Dyplomatami – nie będącymi „polakami ”
  ….
  🙂

 4. Boydar said

  Wózek inwalidzki p. Walentynowicz.

 5. AV said

  To Bolek listy umie pisać??!! Kto by przypuszczał…

 6. www said

  SBeckie bydełko się odezwało

 7. stanislawp said

  Polacy. nie dajcie sie szczuć każdy na kazdego.
  Komus zależy na skłóceniu wszystkich ze wszystkimi.
  Tak piękny polski zryw Solidarności ktoś chce zmieszać z gównem.
  Taki zryw, taki ruch oddolny solidarnościowy nie zdarzył sie nigdy wcześniej ani nie ma nadziei że znowu sie zdarzy…
  Z L Wałęsy, ofiary systemu terroru jakim był system sowiecki w Polsce, system nasadzony w Polsce przez Jałtę, z tego prostaka polskiego Wałęsy ktoś chce zrobic głównego sprawcę, głównego ideologa systemu bezboznictwa i ateizmu,
  Lechu był ofiarą a nie twórcą totalitaryzmu.
  Do dzis jest ofiara swego niskiego poziomu inteligencji ale jednocześnie żaden śmul nie odbierze mu zasług
  pomimo że pił i kradł to jednak działał w celu obalenia kłamstw systemu, działał w celu obalenia systemu
  pomimo że itd… itd…
  kto w PRL nie kradł lub nie doradzał politykom jak rządzić aby utrzymali władzę i porządek, aby nie było rewolucji i wyrzynania…
  Jak wszyscy wiemy, do tej pory udało się zachować zdrowy rozsadek i nie doszło do wojny domowej tj do wieszania 2 milionów członków PZPR i ich rodzin…
  Ktoś bardzo chce aby te 2 miliony wyrżnąć pomimo, że w dzisiejszym kraju i PiSie (50 lat później)… te osoby w 99% już dawno się wyrzekły czerwonych książeczek… większość z nich ma książeczki z modlitwami i chodza na Msze bo już im wolno…
  Umierający Pierwszy Sekretarz poprosił o księdza i uznał Jezusa za Boga.
  Ile jeszcze lat minie zanim szary Polak uzna że to wszystko był teatr komunistyczny i aktorzy byli kukłami na sznurkach…
  jak rzodkiewki- czerwone po wierzchu a mocno białe i piekące w środku…
  A dziś… po co te pohukiwania skoro główne sznurki w teatrze lalek nadal są mocne i nie wiadomo kto nimi pociąga…
  Trochę pokory i poczucia rzeczywistości…
  nie ma żadnej silnej narodowej partii politycznej… taka jest smutna prawda…
  Wyroki dostają prawdziwi patrioci jak pan palacy kukły,Piotr Rybak, czy ksiądz narodowców Jacek Miedlar… Bat dla nich ukręciła matka kapłana, Beata Szydło…
  a sam Franciszek Bergoglio wciska kanałami do Polski na siłę tysiące antychrystów z długimi maczetami
  Bez wskazania głównego wroga jakim jest dziś Rzym i fałszywy papież nie ochronimy granic!

 8. guła said

  Z.Z. ostrzegły p. Walensa że jego wyniosą. Ale kto by tam dźwigał to lejące się truchło. Skorzystają z japonki, tak myślę, która przypomina o II Japonii i jest zarazem stosownie pakowna. Ten drugi, wiernopoddańczo, sam będzie szedł obok.

 9. guła said

  Donald Trump pozdrowił symbol sierpniowego przekrętu – p. Walense. Co zebrana publiczność wygwizdała i wybuczała. Nawołując zarazem by wracał skąd przybył. Znaczy do Budynia i Purchawy bo une to nierozłączna kulinarna kompozycja.

  Co z tym Trójmiastem sie porobiło?

 10. guła said

  Odzyskać i oczyścić Trójmiasto!

  No i mozie Wa_we tyż.

 11. ojojoj said

  brawo !
  niech się piejsy napier…ją między sobą.

  Gajówja widzę mocno faworyzuje pejsów z pis i ich miesięcznice.

  trollnia?

  ——
  Głupi chuj jesteś i analfabeta. Spierdalaj.
  Admin

 12. Joe said

  Nie jestem za czczeniem katastrofy smolenskiej, bo uwazam ja za kleske panstwa polskiego w wyniku panujacego i poglebiajacego sie bezholowia of 1989 roku.
  Ale jesli jest jakas grupa ludzi, ktora chce to robic to prosze bardzo. I nie wolno im tego utrudniac chuliganstwem.
  Niech sie KODy i inne smrody zgromadza na drugi dzien przed lub po i demonstruja ile wlezie.
  Mam takze nadzieje, ze Frasyniuk i Walesa (jesli bedzie tez chuliganic) poniosa taka sama kare jaka ponioslby Nowak czy Kowalski.

 13. Jacek2 said

  Potupią, pokrzyczą, może Frasyniuk znów się położy tym razem udając nieboszczyka, może nawet sztuczną ranę sobie na łeb przyklei żeby w TV wyglądało bardziej przekonująco. Po wszystkim udadzą się z kaczystami na zimną wódeczkę aby wspólnie uczcić dobrze zagrane przedstawienie na które miliony osłów dało się nabrać.

 14. Jacek2 said

  Re.7
  Z tego co pamiętam to ten pierwszy sekretarz, domyślam się że E.Gierek, miał ambicję stworzenia takich warunków żeby żaden Polak nie był zmuszony do emigracji za chlebem. Sam to przerobił na własnej skórze w Francji. Myślę że tylko to świadczy że Boga w sercu miał dużo wcześniej.

 15. Dyzio said

  re 13 aby podkreślić bohaterów należy oddzielić ich plotkami od hołoty

 16. Jacek2 said

  2017-07-07 (piątek) @ 19:50:39
  Re.7
  Z tego co pamiętam to ten pierwszy sekretarz, domyślam się że E.Gierek, miał ambicję stworzenia takich warunków żeby żaden Polak nie był zmuszony do emigracji za chlebem. Sam to przerobił na własnej skórze w Francji. Myślę że tylko to świadczy że Boga w sercu miał dużo wcześniej.
  ===============
  re Ja pisałem o Sekretarzu, Generale W Jaruzelskim.
  Z tych info na internecie dowiadywałem się, że na łożu smierci dopuścił księdza z ostatnia posługą i przyznał się do Jezusa.

Sorry, the comment form is closed at this time.