Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Hamburg: Policja użyła armatek wodnych przeciwko demonstrantom

Posted by Marucha w dniu 2017-07-07 (piątek)

Policja w Hamburgu, który będzie gospodarzem nadchodzącego szczytu G20, użyła armatek wodnych przeciwko demonstrantom.

„Musieliśmy użyć działek wodnych” — czytamy w komunikacie policji na Twitterze.

Około tysiąca osób z zasłoniętymi twarzami usiłowało zorganizować starcia z policją w czasie uzgodnionej z władzami demonstracji w Hamburgu.

„W ramach uzgodnionej wcześniej z władzami demonstracji w rejonie Hafenstraße grupa złożona z około tysiąca osób z zasłoniętymi twarzami usiłowała sprowokować policję do starć. W policjantów rzucano kamienie, petardy, butelki i inne przedmioty. Organizatorzy zmuszeni byli ogłosić akcję za zakończoną” — oświadczył rzecznik policji, dodając, ze nie ma jak na razie informacji o poszkodowanych i zatrzymanych.

https://pl.sputniknews.com

I okazuje się, że policja w Gestapolandzie potrafi być całkiem bezwzględna i efektywna. Tylko wobec ciapaków i innych „uchodźców” wykazuje bezradność.
Admin

Komentarzy 5 to “Hamburg: Policja użyła armatek wodnych przeciwko demonstrantom”

 1. Bryś said

  Dlaczego nie wykazali się tolerancją i nie przeprowadzili dialogu i nie zaakceptowali zdania mniejszości? Bardzo podejrzane…

 2. Marcin said

  Dokładnie jest tak jak pan pisze. Ja dodam od siebie że kilka lat temu kiedy demonstranci szturmowali biurowce Centralnego Banku EuroPejskiego to władze Frankfurtu cudem wytrzasneli 1500 policjantów na taką samą liczbę demonstrantów. Można? Można .

 3. Lily said

  Anglojezyczne media podaly,ze 21 tys policjantow zwerbowano do zapewnienia
  bezpieczenstwa uczestnikom G-20

 4. Jacek2 said

  Re. Gospodarz
  Mogli wydać parę groszy na ciapaków. Zamiast armatek wodnych mieliby wtedy pewnie obstawę jak niesłynny marsz Ukraińców w Przemyślu.

 5. najwyzsi kaplani I arcykaplani juz wydali wyrok smierci na bialego czlowieka nie tylko w kolchozie europejskim ale i na calym swiecie

Sorry, the comment form is closed at this time.