Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Żydzi domagają się zdjęcia bilbordów krytykujących Sorosa

Posted by Marucha w dniu 2017-07-07 (Piątek)

Federacja Węgierskich Gmin Żydowskich zwróciła się do węgierskiego premiera Viktora Orbána, aby wycofał on z ulic bilbordy wymierzone w postać finansisty Georga Sorosa. Jego krytyka jest częścią rządowej kampanii informacyjnej, ale zdaniem środowisk żydowskich wzbudza ona „antysemickie nastroje”.

Wcześniej szef węgierskiego rządu zapewnił, iż we wszelki możliwy sposób będzie wspierał żydowską społeczność w swoim kraju.

András Heisler, przewodniczący Federacji Węgierskich Gmin Żydowskich (Mazsihisz), wystosował specjalny list do premiera Węgier. Zwraca się w nim do Viktora Orbána, aby ten zrezygnował z rządowej kampanii informacyjnej wymierzonej w amerykańsko-żydowskiego finansistę Georga Sorosa. Na Węgrzech od niedawna pojawiły się bowiem bilbordy z hasłem „Nie dajmy wygrać Sorosowi”, który jest obecnie największym przeciwnikiem centroprawicowego rządu Fideszu.

Według środowisk żydowskich kampania nie ma co prawda „jawnie antysemickiego charakteru”, ale jednocześnie wzbudza „antysemickie nastroje” i w wielu miejscach na plakatach domalowano symbol Gwiazdy Dawida. [No i co? Miała być swastyka? – admin]

Heisler dodał w swoim piśmie, że na węgierskim rządzie spoczywa historyczna odpowiedzialność dotycząca zwalczania przestępstw motywowanych nienawiścią do mniejszości zamieszkujących ten kraj. Dodatkowo lider żydowskiej społeczności na Węgrzech stwierdził, iż kampania jest „toksyczną wiadomością” dla mieszkańców Węgier.

Tego samego dnia Orbán spotkał się z liderami Mazsihisz oraz ortodoksyjnych środowisk żydowskich. Podczas rozmów w budynku parlamentu węgierski premier podkreślił, że Żydzi mogą liczyć na jego wsparcie w każdym aspekcie, podobnie jak przedstawiciele innych wyznań istniejących na Węgrzech. Żydzi chwalili natomiast rozwój ich życia religijnego odkąd centroprawica przejęła władzę w kraju i podziękowali Orbánowi za okazywane im wsparcie.

Na podstawie: index.hu, alfahir.hu.
http://autonom.pl

Komentarzy 16 to “Żydzi domagają się zdjęcia bilbordów krytykujących Sorosa”

 1. Kwal said

  Mam nadzieję, że takie bilbordy pojawią się również w Polsce…

 2. Prawdą w pejsy said

  A co to bydło chazarskie ma wspólnego z Semem? Nawet łachudry historię kradną i fałszują mamzery pier…ne. Turecko mongolsko tatarskie i h… wie jeszcze jakie.

 3. maasteer said

  Uderz w stół a nożyce sie odezwą …

 4. Jacek2 said

  „Wcześniej szef węgierskiego rządu zapewnił, iż we wszelki możliwy sposób będzie wspierał żydowską społeczność w swoim kraju”
  ????????????????????????????????????????????

  ——
  Niech Pan nie bierze tak dosłownie wypowiedzi Orbana. A w ogóle to nie wiemy, co dla niego oznacza „wszelki możliwy”.
  Może wesprzeć jakąś gminę żydowską a niekoniecznie Sorosa.
  Admin

 5. Tekla said

  to jest ten plakat z
  napisem Nie pozwolmy by Soros smial sie na koncu

 6. Tekla said

  po prawej stronie narodowa konsultacja; po lewej stronie 99%jest przeciwko nielegalnej imigracji

 7. Majster said

  Jak będzie trzeba, to swastykę sami domalują. A poza tym jaki antysemityzm? Przecież to „Hungarian-American inwestor”.

 8. Cadyk z Radomska said

  Brzezińskie zdechło, może i tego lada moment wezwą przed oblicze Abrahama

 9. Boydar said

  Cóż za nieszczęście …

  http://www.tvn24.pl/raporty/zbigniew-brzezinski-nie-zyje,1182

 10. Sroros said

  Te zydy broniace sorosa to same porzadne zydy, bo przeciez innych nie ma.

 11. Moher49 said

  Orban oświadczył, że „wobec tych, którzy dokonają zamachu na bezpieczeństwo Węgier, zostanie bez względu na ich pochodzenie, przynależność czy stan majątkowy użyta polityczna i prawna siła państwa”.
  Czekam na takie oświadczenie polskiego rządu wobec fundacji Batorego, Otwartej Rzeczpospolitej, KOD i paru innych.

 12. Bogaty Miś said

  Niech żyje Orban !!

 13. GonDar said

  @9 Jeśli 49 to Pana data urodzenia to życzę dużo zdrowia oraz cierpliwości:) Pozdrawiam serdecznie.

 14. DwochTakich said

  #49 Orban to wegierski przywodca, a polskojezyczny Prezes-kurdupel to jeden z tych co ukradli ksiezyc, a teraz okradna Polske na rzecz gudlajstwa.

 15. MoszeKantor said

  Bhaa a bhaaaaa hiiii Oni I tak wszystkich w konia zrobia.Bo jak glosi przepowiednia
  (zydzi nawruca sie jako ostatni).A wedlug Pism swietego.Ostatni beda pierwszymi A pierwsi ostatnimi.I tu dochodzimy do sedna.A mianowicie ze I tak (zydostwo wyjdzie z tego obranna reka).Bhaaaaaa hiiiii bhaaaa.
  Takze wszelkie zlo jakie sie dzieje w swiecie.JEST POICH MYSLI haaaaa.

 16. gość said

  Premier Węgier odpowiada. Takiej reakcji obrońcy Sorosa nie spodziewali się

  Federacja Węgierskich Gmin Żydowskich (Mazsihisz) apelowała do Orbana o zaprzestanie kampanii przeciw znanemu finansiście George’owi Sorosowi. Doczekali się odpowiedzi premiera, musiała ich zaskoczyć.

  „Ten, kto wykorzystuje swój majątek, władzę, wpływy i sieć finansowanych przez siebie NGO, by na Węgrzech i w Unii Europejskiej milionami osiedlać migrantów, ten naraża naszą wspólną przyszłość. Miliarder i spekulant George Soros wielokrotnie jasno dał do zrozumienia, że właśnie tego chce” – odpowiedział Orban w liście do szefa Węgierskich Gmin Żydowskich Andrasa Heislera, który apelował, aby zaprzestać kampanii przeciw finansiście George’owi Sorosowi.

  Premier Węgier jasno zadeklarował w liście, że „wobec tych, którzy dokonają zamachu na bezpieczeństwo Węgier, zostanie użyta polityczna i prawna siła państwa” – czytamy.

  Obecnie na Węgrzech trwa rządowa kampania „Nie pozwólmy, by Soros śmiał się ostatni”. Rząd Węgier od dłuższego czasu ostro krytykuje Sorosa, zarzucając mu m.in. stymulowanie imigracji do Europy i chęć wpływania na sytuację w kraju za pośrednictwem organizacji pozarządowych.

  https://parezja.pl/premier-wegier-odpowiada-takiej-reakcji-obroncy-sorosa-spodziewali-sie/

Sorry, the comment form is closed at this time.