Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Radość niewolników

Posted by Marucha w dniu 2017-07-08 (Sobota)

Przyjechał do Polski Elmer Gantry. I oddaliśmy mu wszystkie pieniądze, za które mieliśmy kupić krowę…


Żenada

Cat Mackiewicz opisywał jak przed 1926 rokiem mierził go serwilizm i brak umiaru tych przedstawicieli państwa polskiego i urzędników, którzy wygłaszając bez przerwy komunały na cześć „najświętszego sojuszu polsko-francuskiego” – potrafili dekorować gmachy państwowe w barwy III Republiki.

Z okazji wizyta Donalda Trumpa przebito jednak tamte rekordy płaszczenia się przed zagranicą. Czy nie jest czymś absolutnie fenomenalnym, że partia, która swoją oficjalną linią propagandową uczyniła atakowanie innych za bycie pro-zagranicznymi – organizowała masowe wyjazdy na entuzjastyczne powitanie w Polsce prezydenta obcego państwa?

Tego faktycznie od przyjazdu Breżniewa do Gierka nie było, bo potem się już nawet PZPR nie wygłupiała. Reszta oficjalnej sceny politycznej milczała albo i przyłączała do festiwalu lokajstwa, będąc wszak tego samego chowu i z tego samego nadania, naprawdę jednak wydawało się ciekawe – czy posłom PiS (a paru znam przyzwoitych…) nie było zwyczajnie i po polsku wstyd?

Nie wdając się jeszcze w kwestie merytoryczne – od strony formalnej sama oprawa wizyty, poziom i sposób jej relacjonowania wywoływał to samo odczucie, które zdrowy na umyśle człowiek musi mieć także np. podczas wizyt papieskich, finałów WOŚP itp. Odczucie to streszcza się w pytaniu:

„Czy was [ze szczególnym uwzględnieniem prezenterów i komentatorów telewizyjnych] poj…o???”

Żadnej oferty dla Polski

Formą formą jednak, ale co gorsza – infantylizm ten zaraził również niby to rzeczowe oceny wystąpień Trumpa. Od strony stricte geopolitycznej kluczowy jest zresztą sam punkt wyjścia rozważań o sytuacji Polski – albo racjonalny, albo nie. Przykro mi, ale jeśli ktoś na poważnie używa argumentu: „musimy być zależni od USA, żeby nie być zależnymi od Rosji”, a przy tym nadal uważa się i za Polaka, i za osobę rozumną – to ja nie mam specjalizacji w tej dziedzinie i recepty nie wypiszę…

Wbrew oczekiwaniom entuzjastów, wieszczących nieomal „Nowy Ład Europejski” przywożony przez Trumpa – samo „Trójmorze” okazało się tym, czym jest w istocie, humbugiem i wydmuszką, nieistotnym dodatkiem do komiwojażerskiej wyprawy amerykańskiego akwizytora.

I szczęście to w nieszczęściu, bo zauważmy, że kiedy poprzednim razem „Międzymorze” pojawiło się w obrocie geopolitycznym, pod postacią „Mitteleuropy” – miało to osłodzić Polakom utworzenie na ich ziemiach Judeopolonii. Teraz hasło to pełni podobną rolę, osłaniając niewolniczy status Polski wobec USA i zagrożenie dla integralności terytorialnej RP związane z napływem Ukraińców. Dlatego kiedy ktoś opowiada o jakichś „Trójmorzach” itp. – rozglądajmy się bacznie co tak naprawdę tym razem chcą nam odebrać…

Na razie wystarczą im resztki naszych pieniędzy. Nie, no skąd… Jaki niby mielibyśmy mieć problem z wyższymi cenami za gaz z USA? Przecież to gaz słuszny, sojuszniczy i będziemy go kupować drogo w podzięce za te PATRIOTY, które sobie kupimy! – kiwali głowami kompradorzy III RP słuchający dyktatu swego wysoko postawionego przełożonego.

Cóż, w tej sytuacji zostaje zapytać – czy jest gdzieś jakaś lokomotywa, którą by można przyspawać do torów, tylko tym razem naprawdę?

W wystąpieniach Trumpa każdy zresztą nieomal usłyszał tylko to, co chciał usłyszeć, choć po odarciu z nic nie znaczących ozdobników była to tylko lista żądań finansowych bez żadnej oferty pozytywnej dla Polski.

Oczywiście też całkowitą utopią jest wypieszczona przez niektórych szczerze, a przez niektórych dla połechtania mikro-patriotycznych emocji Polaków wizja Stanów Zjednoczonych prowadzących „politykę antyniemiecką”. To coś, jak oczekiwanie, że Waszyngton nagle ogłosi działania przeciw Nebrasce!

Gdyby Donald Trump rzeczywiście chciał wygłosić w Warszawie wystąpienie antyniemieckie, brzmiałoby ono:

„Wypowiadamy wojnę handlową Niemcom, ale oto w zamian oferujemy następujące amerykańskie inwestycje w Polsce:

1………….
2………….
3………….

a także następujące ulgi, także handlowe dla waszej gospodarki:

1…………
2…………
3………..

Pracujecie dla nas i wspólnie wykończymy Angelę, a wy zarobicie parę dolarów”.

Zamiast tego usłyszeliśmy zapowiedź dalszego obciążenia gospodarki w Polsce dodatkowymi wydatkami na rzecz Ameryki.

Co więcej, w obecnym stanie rzeczy nawet jakieś przekomarzanki, np. na tle motoryzacyjnym między Waszyngtonem a Bonn – wcale nie powinny nas jakoś szczególnie cieszyć. Powtarzać widać trzeba do znudzenia: POLSKA JEST GOSPODARCZO CZĘŚCIĄ NIEMIEC (tak jak Niemcy są elementem geopolitycznego ładu Ameryki).

Gdyby rzeczywiście doszło do jakiejś ekonomicznej wojenki między USA a RFN – to jej koszta w pierwszej kolejności poniesie… Polska jako niemiecki podwykonawca!

Najpierw należy odzyskać suwerenność gospodarczą – a potem kibicować czy nawet uczestniczyć w takich rozgrywkach. A nic z tego co powiedział i co robi Trump nie stanowi żadnej oferty wsparcia Polski w takim właśnie, najważniejszym, ekonomicznym wybijaniu się na niepodległość. Nie ma nawet mowy o jakimś bezpośrednim, a nie przez Niemcy podporządkowaniu Ameryce, o którym roją niektórzy trumpofile czy fani partii rządzącej.

Niestety, nasze miejsce w szeregu nie ulega zmianie i dopóki nie zostanie zakwestionowany i przewrócony cały obecny ład międzynarodowy, oparty na amerykańskiej dominacji – wiązanie nadziei z jakimiś wewnętrznymi grami sił to głupota i pocieszanie się niewolników, że ich nadzorcy się pogniewali. Oni się pogodzą, a my nadal będziemy w kajdanach.

Konrad Rękas
http://chart.neon24.pl

Komentarzy 47 to “Radość niewolników”

 1. Pinxit said

  Pan Rekas troszke przesadzil. Swiety Mikolaj zza oceanu przywiozl nam wielki worek prezentow:
  Sam prezydent USA sie pofatygowal do Polski zeby:

  -Zrobic z Polski potege klinowa – to znaczy zeby Polska robila za klin miedzy Rosja a Niemcami czym odegra niemala role na arenie miedzynarodowej.
  – dostaniemy zgode na handlowanie amerykanskim gazem skroplonym, na razie na klin, a potem na reszte Europy. Trump obiecal zezwolenie na tranzyt dla Polski. Jest to szczegolne wyroznienie.
  – dostalismy tez przywilej zakupu starszego modelu „patriotow” do pokonania Moskwy. Za piec lat bedziemy mogli nabyc, tez droga kupna, nowszy model – taki ktory juz Izraelowi nie bedzie potrzebny.
  – Po wielkich manifestacjach przyjazni z banderowcami, pan Duda dzieki protekcji Trumpa zaprzyjaznil z ustaszami i pania premier Chorwacji, ktora obiecala udostepnic porty chorwackie ukradzione Jugoslawii dla celow transportowania gazu z Bliskiego Wschodu do Europy.

  Program spotkania , zawlaszcza z grupa Trojmorza na ktora nikt zacny nie przyjechal, byl tak bogaty, ze nie starczylo czasu porozmawiac o wizach i eksporcie polskich towarow do USA.
  Widac z tego, ze mamy same tylko korzysci z tej wizyty, co nam obiecal sw. Mikolaj z USA.

  Natomiast zupelnie powaznie spodobalo mi sie wystapienie Putina na konferencji prasowj.
  Na pytanie jakiegos dziennikarza o sprowadzenie gazu do Europy z USA – Putin odpowiedzial radosnie:
  „Bardzo sie cieszymy z tej konkurencji. My, podobnie jak USA wierzymy w wolny rynek. W Rosji co prawda mamy technologie skraplania gazu, ale jest ona dosc kosztowna i niewatpliwie wplynelaby na ceny naszej ropy, wiec zarzucilismy te metode handlowania gazem”

 2. Jack Ravenno said

  @1 POCIAGOWY LENIN – myślę, że się pan mylisz. Niemcy się skończą szybciej niż Polska. mam nadzieję, że w końcu się ogarniemy i przestaniemy być wydmuszką do dymania przez wszystkich.

  Bełkot tego „pociągowego Lenina” usunąłem.
  Admin

 3. osoba prywatna said

 4. gość said

 5. Pinxit said

  A to my jestesmy wydmuszka? A kto nas tak dyma? Przeciez jestesmy wreszcie wolnym panstwem a mamy byc potega swiatowa wcisnieta miedzy Berlin i Moskwe.
  Tak jak Polnocna Korea zaklinowana miedzy Chinami i Rosja.
  Tylko, ze oni maja bron nuklearna a my nie mamy pozwolenia.

 6. Pinxit said

  6.
  Powyzszy wpis byl zaadresowany do
  @ 3
  Jacek Rawenno

 7. józek z warzywniaka said

  W Europie to my jesteśmy bardzo normalnym krajem. Jeśli chodzi o mądrych ludzi, to efekt jest wręcz odwrotny tzn, im więcej wyuczonych w tym kraju, tym bardziej sie w kraju jebie. Jeden mądrzejszy od drugiego i jeden z drugim kombinuje jak tu uj***ć se w kieszenie czyimś kosztem. Także mimo postępu na świecie cywilizacji im więcej tych mądrych i wyuczonych ( kupione szkoły, tatuś, albo mamusia pociągnęła za sobą i wciskanie na stanowiska rodzin itp) tym w naszym kraju większa tępota. Więc jakby tacy k***a mądrzy wszyscy tu nie byli, to by było w kraju elegancko. Kraj w którym za politykę sie biorą nauczyciele w-fu, disco polowcy i klawiszowcy itd. Pchają sie na stołki Ci, którzy gówno w tej dziedzinie wiedzą, ale korytko to korytko i świnie ciągną. Za politykę powinni sie brać ludzie po odpowiednich szkołach, wykształceniu i powinni mieć odpowiedzialność w swojej pracy za swoją pracę tak jak ma zwykły szarak. To by k***a wtedy Polska była mocarstwem.

 8. RomanK said

  Panie Konrad… gdybys pan lepiej znal historie…moze bys pan rozumial co znaczy Idea Trojmorza…
  Tak..w tym co zaproponowal Swiatu Trump w Warszawie nie ma dla panskiej wizji zadnej oferty…. i zaloze sie, ze nie pojawi sie zadna w panskim zyciu.
  Panski glos wpisuje sie w te same glosy . wyjace w tej samej tonacji wydawaloby sie z tak roznych miejsc ,ze az trudno uwierzyc- jak umiejetnie usadowila sie Miedzynarodowa Sitwa Globalnego Parchalsfa….
  Tym samym glosem wyja Neocony z CNN, NYT, itp co i Parchate Komuchy zgromadzoene na Sputniku…i im podobnych oraz otwarcie illuminackie srodowiska Europki i Israela…..
  Zaden oprocz kilku chwalebnych wyjatkow…zaden organ medialny nie wymienai tego co bylo najwazneijsze w Przemowieniu Warszawskim Trumpa!

  Deklaracja Obrony Cywilizacji Chrzecijanskiej-

  – My Chcemy Boga!
  My chcemy Prawa Boskiego – Naturalnego, gdzie podstawa jest Rodzina- Ojczyzna- Cywlizacja Zycia!
  Idea Trojmorza jest politycznym aparatem Realizacji Ostatniej Linii Obrony Cywilizacji Chrzescijanskiej- Cywilizacji Bialego Czlowieka i obrony bialej Rasy!
  To- oficjalne odrzucenie Multiculti..Cywilizaji Smierci….i zapowiedz obrony!
  Bez obrony Tego co dla nas najwazniejsze….tracimy wszystko!

  Bo idea Trojmorza to WIelka Jednota Chrzecijanska Slowian Zachodnich i Poludniowych…to kontynuacja Morawii Magna to podjecie Misji Cyryla i Metodego! TO wyciagniecie obydwoch rak do reszty Slowian Wschodnich na plaszczyznie Jednoty Chrzescijanskiej….opartej o rownosc podmiotow i wolnosi najmniejszych , ktorzy ja tworza.
  To co stalo sie w Warszawie…juz ma swoje konsekwencje….i czy sie to komus podoba , czy nie….Caly Uklad wydawaloby sie do tego czasu nie do zlamania…rozlecial sie- jak domek z kart….
  Stad takie wycie Globalnego Kahalu..ktoremu pozostalo tylko wyc…
  od pana zalezy czy pomaga im pan wyc…czy robic to od czego zalezy panska przyszlosc i panskich dzieci.
  Wybor nalezy do pana….do kazdego Europejczyka! Nie ma zadnego usprawiedliwienia..kazdy widzi po co Parchaci Illuminaci pchaja czarnych Afykanow do Niemiec i Europy….

 9. Marucha said

  Re 8:
  Panie Romanie, zobaczymy jakie będą KONKRETNE skutki tego, co się stało w Warszawie.
  Mogę się mylić. Oby.
  Ale tak na zdrowy rozum nic z tego nie wyniknie.

 10. RomanK said

  ad 8..Panie Jozek… w Kraju , w ktorym jedynym sposobem na zrobienie kariery , pieniedzy i znaczenia jest Panstwo….zawsze bedzie panowac korupcja, wazeliniarstwo, poplecznictwo i lapowkarstwo. A co za tym idzie zawsze gore wezmie selekcja negatywna i polityka zapelni sie karierowiczami, egoistami i ludzmi bez zadnej moralnosci i etyki…i bez zadnego wyksztalcenia..bo, jak panu wiadomo na zlodzieji i oszustow nie ksztalci zadna Uczelnia:-)))
  Zmieni pan prawo podatkowe i usunie regulacje zabzpieczajce monopole oligarchii politycznej… I cala ta przegnila piramida gnoju runie pod wlasnym smrodem. To bardzo prosty i tani zabieg..pare linijek dobrego prawa. TYlko tyle!

 11. RomanK said

  Panie Gajowy…przypomina pan sobie slowa Pana Naszego….ktory widzac tlum – jaki szedl za nim..zapytal:
  – Co przyszliscie zobaczyc????
  Jak pan mysli..ile procentowo odeszlo z tego mejsca powiadajc…
  – I co?? Nic z tego nie wyszlo?? zadnego cudu nie zrobil..zawracanie glowy….
  A jak powiesili GO na krzyzu wielu powiadalo..a co nie mowilem….???i9 na co mu przyszlo…trzeba mu to bylo???? Niech wisi…..
  A ilu szewczykom sprano dupsko za sluchanie slow Mesjasza- zmiast czyscic stare buty zostawione do naprawy????

  Poczekajmy… a gwarantuje panu, ze … Sie samo wezmie i sie samo zrobi:-))))

 12. Marucha said

  Re 11:
  Może źle odczytałem Pana wypowiedź… ale porównanie (choć zawoalowane) między Trumpem a Jezusem wydaje mi się, ehem… niewłaściwe.
  Poczekajmy.
  Bez większych nadziei. Aby znów nie było rozczarowania.

 13. RomanK said

  Oczywiscie -zle pan odczytal.-.nie prownuje Trumpa z Jezusem Chrystusem…
  Ale porownuje reakcje tzw. „normalnych” ludzi na Niezwykle Inicjatywy.
  Normalni ludzie reaguja normalnie… obojetnie ,czy to glista..czy Archaniol…W logicznym pierwszym odruchu normalnosci… to zlapac i walnac kamieniem w leb:-))))

  ——
  Pogadamy za rok, za dwa… jak Bóg pozwoli.
  Admin

 14. Re: 13 RomanK
  Ciekawi mnie, jak Pan Panie Romku wytlumaczy fakt, ze od czasu przejecia prezydentury przez D.Trump’a (20 stycznia 2017 roku) ilosc „kartkowiczow” zywnosciowych w USA wzrosla z 90 milionow do 110 milionow…, a ilosc bankructw wzrosla z 8% do 14%…????…
  Jesli ktos mysli, ze D.Trump przybyl do Polski by polpszyc byt Polakom w sensie politycznym czy ekonomicznym, to albo jest idiota albo kretynem…
  Jak Trump mowi ze zrobi, to mowi…:)))
  ============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Nie znosze „lukrowanego g…na” na prezydenckim podium…

 15. Miet said

  Już kiedyś zapytałem Pana Jaśka, tutaj w Gajówce, co jest w tym złego, że rząd takiego kraju jak USA wspomaga ludzi w potrzebie.
  Pan Jasiek nigdy nie zdobył się na rzeczową odpowiedź ale zawsze wszystkich przekonuje, że tzw. „food stamps” to bardzo wstydliwa rzecz dla USA.
  Pan Jasiek pomagałby biedakom w całkiem inny sposób – w jaki, no to jeszcze nie przedstawił ale na pewno w dużo lepszy niż to robi rząd USA.😀
  Brawa dla pana Jaśka.

  ——
  Panie Mietku, jednak jest coś wstydliwego w tym, że trzeba ludziom pomagać NA TAKĄ SKALĘ, choć nie było ani katastrofy żywiołowej, ani wojny, ani UFO nie napadło i okradło…
  Przecież to nie jest normalne.
  Nie chodzi o sam fakt pomocy biedakom.
  Admin

 16. Re: 15 Miecio. ..
  Moze zapytam wprost: „Czy podatki (ich nakladnie) sa wymyslem Boga czy czlowieka???”…

  „rzond” USA wspomaga??? Raczy Pan kpic czy o droge pyta???…
  A skad zydowski rzond ma pieniadze???
  A skad ma zydowski rzond w Polsce na „500 plus????”..
  A skad maja rzondy na programy socjalne???…

  Ja juz bardzo dawno przedstawilem sposob na likwidacje zydowsko=lichwiarskiego ku…rewstwa I rzodowego nepotyzmu na bankierskiej smyczy…
  Calkowita LIKWIDACJA WSZELKIEGO RODZAJU PODATKOW, (akcyz, licencji, pozwolen itd., itd., ) I niezwloczne uruchomienie Narodowego potecjalu tworczo-produkcyjnego w niczym ograniczonego, a zwlaszcza kwestia finansowa…
  Cos jeszcze…

  -=====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jaki kot (Amerykanin), ktoremu wlasciciel (lichwiarz) podstawia codziennie (zasilek) „miche” pod nos, bedzie (mu sie chcialo) lapac myszy???…

  Wyglada na to, ze niczego Szanowny Pan Miecio nie rozumie I nie chce zrozumiec…a zwlaszcza Prawa Naturalnego…

 17. RomanK said

  Oczywiscie panie Jasku..zeby Pan Bog sie pana sluchal we wszystkim.. to by zrobil na Ziemi- taki Raj..jak w Kanadzie:-)))
  Skad pan wzial te dane 110 mln ludzi na Food Stams???
  I wie pan Bankrupcja to bardzo dobry wynalazek:-)))) wlasnie na taki system, jak panuje!
  Przychodzi pan do Sadu Upadlosciowego i pytaja pana co pan ma..a pan na to zgodnie z prawda ,ze to kanadyjskie tuxido co widza i trucka 77…ma pan jeszcze do wyzywieni a zone, psa i kota sasiada.
  Sedzia wali mlotkiem i wychodzi pan wolny od dlugow..powodujac rozpacz Srula! I ma pan prawo do wypelnienia aplikacji o Foods Stamps:-))))
  Jak pan ma Corporacje o wartosci ponad 3 mln..to wyjdzie pan bankrutuajc – jeszcze lepiej:-))) i tez z prawem do Food stamps:-)))
  Ale wtedy musi pan odpalic prwnikowi co tez sie oplaca:-))))
  Niech pan sobie wyobrazi ze USA wypelnia tzw recivership..czyli bankrutuje…i oglaszaja ze od dzis…USA nie moze placic ani grsza swoim dluznikom….
  prosze…… oddaje panu glos:-)))) niech pan tlumaczy:-))

 18. Re: 17 RomanK
  Panie Romku, ten system finansowy zostal tak skonstruowany, by gojow upodlic w maksymalny sposob I prosze nie wymagac ode mnie, abym bral udzial w zydowskiej chutzpie, gdyz sluszna wiekszosc ludzi zapier…ala na rachunki od czeku do czeku, a tylko niewielka stara sie pracowac dla siebie I u siebie…I bynajmniej jesli zbankrutuje to nie ku rozpaczy srula…jesli juz…bo ten smieje sie z idiotow w kulak…

  „Raj” w Kanadzie jest podobny jak w USA I jesli jest Pan szczesliwy to wcale nie musi Pan brac pod uwage Prawa Naturalnego, ani Prawodawcy…Po co sobie glowe zawracac…wystarczy zbankrutowac I byc wolnym od dlugow srula.. I bedzie super…

  Skad wzialem dane n/t 110 milionow Amerykanow pobiera „kartki na miche???”…
  Prosze sobie posluchac http://x22report.com

  ==================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Pytanie: Jak wielki jest dlug Amerykanow u lichwiarzy???

  No I wszystko na te panskie dyrdymaly o bankructwie…

 19. Pinxit said

  Trojmorze Slowian z Litwinami, Lotyszami i Ustaszami?
  Dziekuje. Postoje.

 20. perpetum said

  Najlepszy niewolnik to taki ktory o tym nie wie ! A jeszcze lepszy ktory nie wie kto Pan !

 21. Maćko said

  Tworza sie nowe miejsca pracy w US, spada bezrobocie:

  U.S. employers continued an impressive run of job creation in May, tacking on 253,000 new positions as the labor market shows few signs of slowing down.

  Thursday’s ADP National Employment Report showed American companies have now created more than 200,000 jobs during four of 2017’s first five months and in nine of the past 12 months going back to mid-2016.

  The data, which typically lead the government’s official numbers by a few days and offer a rough indication of how solid the Bureau of Labor Statistics’ separate report will be once it’s published, suggest job creation has remained strong even as the economy runs up on full employment and the national unemployment rate plunges to pre-recessionary levels.
  ***
  http://www.us.jll.com/united-states/en-us/research/employment-rate-data-trends

  May saw the addition of just 138,000 net new jobs, while gains in previous months saw downward revisions.

  Overall, unemployment fell 10 basis points in the month to 4.3 percent. Minimal improvement in retail trade combined with contractions in government and information kept increases down, although professional services, education, health and leisure remained stable.
  ***
  4.3% bezrobocia to juz prawie poziom fizjologiczny. Czyli prawie pelne zatrudnienie. Jak w komunizmie. 😉

 22. Maćko said

  https://d3fy651gv2fhd3.cloudfront.net/charts/united-states-wage-growth.png?s=unitedstawaggro&v=201707061732v

  https://tradingeconomics.com/united-states/wage-growth

  To dla Pana Jaśka…. 😉

 23. RomanK said

  Dwa lata….Panie Gajowy..optymista z pana:-))))) polecam:

  http://www.globalresearch.ca/putins-assessment-of-trump-at-the-g-20-will-determine-our-future/5598070

  Czy starczy sil i ludzi do osuszenia Bagna???? to zalezy od kazdego z nas…..

  ——
  Ja nie oczekuję, że w ciągu 2 lat coś się zmieni.
  Ja chcę tylko za 2 lata zobaczyć choć jakieś wysiłki w celu zmiany na lepsze.
  Gówno się doczekam.
  Admin

 24. Miet said

  Na moje pytanie do pana Jaśka – co widzi złego w amerykańskim systemie pomocy biednym – pan Jaśko daje mi super trafną odpowiedź:
  =========
  Wyglada na to, ze niczego Szanowny Pan Miecio nie rozumie I nie chce zrozumiec…a zwlaszcza Prawa Naturalnego…
  =========

  No Panie Jaśko, ja się chyba rozpłaczę na taką opinię o mojej wiedzy… – miej pan litość Panie Jaśko, jak ja będę z taką opinią egzystował???😂

 25. Wieś Rządzi Światem said

  >Gdyby rzeczywiście doszło do jakiejś ekonomicznej wojenki między USA a RFN – to jej koszta w pierwszej kolejności poniesie… Polska jako niemiecki podwykonawca!

  Nie, bo bez taniej polskiej siły roboczej musieliby pozamykać WSZYSTKO, ze względu na koszty produkcji. TO NIEMCY POTRZEBUJĄ POLSKI A NIE POLSKA NIEMCY. Polska może produkować WSZYSTKO to co produkują Niemcy, tak samo dobrze albo lepiej ale CZTERY RAZY TANIEJ.

 26. Pinxit said

  Ja nie rozumiem jak mozna popierac imperializm, ktory trzyma wojsko w 177 krajch i straszy caly swiat; kradnie, rope, bombarduje kobiety i dzieci, niszczy cale narody i zanieczyszcza bombami uranowymi, fosforowymi i roznym napalmem cala planete?.
  Niekonczace sie wojny , obalanie rzadow wolnych panstw, urzadzanie lapanek niewinnych ludzi, tortury i handel nakotykami, bronia i robienie miliardow dolarow na sprzedawaniu ludzkiej krwi.
  Tzw. Blood business doszlusowal do listy jankesowskich biznesow na swiecie.
  Ktore to panstwo tak dobrze wyszlo na przyjazni z hegemonem?
  Nicaragua? Panama? Meksyk?, Irak? Libia?? A moze Turcja?
  Kraj, ktory oswiadcza calemu swiatu „America first” jest moze i patriotyczny ale czemu nie pozwala innym krajom na patriotyzm??

  No homes or jobs for US vets — RT USA

  http://rt.com/usa/us-war-home-unemployment-599/

  Celebrate our mad trillion dollars in national security spending! – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/celebrate-our-mad-trillion-dollars-in-national-security-spending/

  Why Big Cities Are Becoming The Third World – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/why-big-cities-are-becoming-the-third-world/
  Food Stamp Fraud in the Millions – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/food-stamp-fraud-in-the-millions/

  Heroina zabija rocznie 50 tysiecy ludzi w USA

  Subject: Heroin now kills more people than guns as drugs overdoses claim 50,000 lives in US last year | Daily Mail Online

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-4015536/A-grim-tally-soars-More-50-000-overdose-deaths-US.html

  300 tysiecy ‚synow ojczyzny’ ktorzy przelewali krew za ojczyzne bronia jej granic w dalekich krajach- umarlo z braku opieki lekarskiej w kraju

  IG Report: 300,000 Veterans Died While Waiting for Health Care at VA | Military.com

  http://www.military.com/daily-news/2015/09/04/ig-report-300000-veterans-died-while-waiting-health-care-va.html

  376 miliardow skradzionych z Funduszu emerytalnego USA

  Stealing from the poor and giving to the rich: Corporate America has stolen $376 Billion in pensions

  http://rinf.com/alt-news/newswire/how-americas-top-corporations-are-stealing-376bn-and-counting-from-their-workers/

  95 milionow bezrobotnych w USA:
  Situation Critical! 95 MILLION People are NOT In the Labor Force Right Now! – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/situation-critical-95-million-people-are-not-in-the-labor-force-right-now/

  Amerykanscy maturzysci z Nowego Jorku nie umieja czytac i pisac

  80% of recent NYC high school graduates cannot read. Somehow they’re still active on Facebook and Youtube ~ News Forage

  http://www.newsforage.com/2013/03/80-of-recent-nyc-high-school-graduates.html

  Studenckie zadluzenie w USA jest wieksze od zadluzenia narodowego?
  Nieslychane. Pelna demokracja i rowny dostep do wiedzy.

  http://21stcenturywire.com/2014/01/02/student-loans-the-new-socially-engineered-trap/

 27. assasello said

  Przekaz jest, jak najbardziej. Tylko trzeba umieć czytać między wierszami politycznych ogólników i frazesów. My oczekujemy cudów, zrobienia wszystkiego za nas, najlepiej za darmo bo Kościuszko i Dywizjon 303. Pora wydorośleć.

  „Elo ziomki. Polska to katolicki kraj o wielowiekowej tradycji. Pasuje mi to bo sam jestem prezbiterianinem i podobnie jak Wołodia i Erdogan wiem jaką rolę w budowie i trzymaniu państwa w całości odgrywa religia, a wy macie know how i mam nadzieję, że nie zapomnieliście jak go używać.

  Znajdujecie się pomiędzy dwoma wrogimi krajami. Sami sobie z nimi nie dacie rady, ani agenturalnie, ani militarnie Jakbyście nie kombinowali zawsze będziecie za słabi. Powoli stajecie się poważnym graczem w regionie, potrzebującym wsparcia technologicznego i militarnego, by móc się dalej rozwijać i nie dać się zabić sąsiadom.

  Jeśli będzie Was stać na naszą broń, i siły bojowe, z chęcią wam je udostępnimy, za odpowiednią opłatą. Tak, za hajs. Za darmo to nawet w mordę dostać nie można, i czas wyrosnąć z bajek o ideałach sierpnia. Waszą sprawą jest, czy pójdziecie po rozum do głowy i usamodzielnicie się w czym Wam pomogę, i będzie Was stać na bycie partnerami, czy też dalej będziecie sądzić, że polityka to coś innego niż interesy i do usranej śmierci będziecie państwem tymczasowym.

  Przemyślcie to, a ja wpadnę za parę lat zobaczyć co z tą ofertą zrobiliście. Doradcy mówią mi, że u Was kończy się zwykle na gadaniu, ale mam jakąś tam wiarę w rozum i godność człowieka, wiec myślę że dacie radę.

  Tymczasem zmykam spotkać się z gośćmi którzy mnie niemiłosierne wkurwiają, sądząc, że bez moje kasy pociągną dłużej niż dekadę, a których miejsce moglibyście zająć. Wasz wybór.

  No chyba, że jesteście kretynami którzy sądzą, że wpadłem do was żeby sprzedać łzawe historyjki o waszych powstaniach i będziecie się tym nacierać, miast zabrać do roboty. Wtedy sorry, ale oko mi nie mrugnie, jak przyjdzie Was znów przehandlować z Ruskimi i Niemcami. Paniali?

  Donald. Tak, ten gość ze śmieszną fryzurą.”

 28. Marucha said

  Re 27:
  Panie Assasello,

  Ja nie oczekuję, że ktokolwiek za nas cokolwiek zrobi.
  Ja tylko sobie życzę, aby USA się od nas ODPIERDOLIŁO. Wraz ze swoją „pomocą” i „poparciem”.
  Niech zabierze stąd swoich ludzi, zarówno tych pracujących w Polsce, jak i stacjonujących w Polsce.
  Poszli won, złodzieje, bandyci i kurwy. POSZLI WON, skurwysyny, z rękami ubabranymi krwią niewinnych ludzi po łokcie.

  Pierdoł obliczonych na polskie naiwne sentymenty słuchać nie muszę

 29. Yah said

  „Bo idea Trojmorza to WIelka Jednota Chrzecijanska Slowian Zachodnich i Poludniowych…to kontynuacja Morawii Magna to podjecie Misji Cyryla i Metodego! TO wyciagniecie obydwoch rak do reszty Slowian Wschodnich na plaszczyznie Jednoty Chrzescijanskiej….opartej o rownosc podmiotow i wolnosi najmniejszych , ktorzy ja tworza.”

  Taa, to na pewno na myśli miał Trump. Dziecinnieje Pan Panie Romanie.

  „Stad takie wycie Globalnego Kahalu..ktoremu pozostalo tylko wyc…”

  A Trump z kahałem nie ma oczywiście nic , a nic wspólnego.

  Panie Romanie ja wiem, że Pan na siłę chce widzieć światełko w tunelu, al;e tam nie ma światełka tam jest czarna dziura.

  ——
  Przypominam, że również Obama przez pewien czas był dla p. Romana światełkiem w tunelu…
  Ale i tak go lubię, Teksańczyka jednego 🙂
  Admin

 30. Pinxit said

  29
  Yah
  Jeden taki, co widzial swiatelko w tunelu podszedl blisko i za pozno sie zorientowal, ze to nadjezdzal pociag.

 31. Yah said

  Ad Admin i ad 30

  Świata niestety nie zmienimy. Pozostało pilnować siebie i bliskich …. przed złem.

 32. Wieś Rządzi Światem said

  > Pierdoł obliczonych na polskie naiwne sentymenty słuchać nie muszę

  Trump mówił DO POLAKÓW, a nie po „polskiego rządu”, bo dobrze wie kto to jest. Odwołuje się do tego co ponadczasowe, do fundamentów bo tylko ta można zbudować coś trwale.

  I niczego Polsce nie obiecał, jedynie skierował zaproszenie, a piłka jest po polskiej stronie. Obecny polski establiszment (ten sam od 1989 roku bez względu na to w jakiem partyjnej emanacji występuje) pozuje na arcypolski z jednego powodu: żeby utrzymać się przy władzy, żeby nie spaść z tego konia na którym siedzą czyli z grzbietu polskiego narodu. Biało-czerwonymi flagami wymachują dzisiaj wszyscy od tzw lewa do tzw prawa – dlaczego? Dlaczego szydzenie z polskości nie jest dzisiaj przepustką do elity?

  Bo NIKT nie jest pewien dnia ani godziny. Była PO i nie ma. Był Petru, Schetyna itd itp – i nie ma. Zmiany, zmiany, zmiany…

  Wymachiwanie polskimi flagami ma przekonać Polaków że już mają</b< swoją narodową reprezentację i sprawić, żeby spali dalej (w międzyczasie dyskutując o wyższość Dmowskiego nad Piłsudskim lub odwrotnie). Bali się że powstanie REALNA alternatywa, więc wystrugali z gówna Kukiza i ten cały, naszpikowany konfidentami ruch. Wystrugali media niezależne i ich internetowe emanacje pełne zatroskanych patriotów.

  Żeby Polaków dalej trzymać za mordę nie budząc ze snu.

 33. revers said

  A co mówił Trump do Merkel i Tuska w nieformalnej rozmowie przed szczytem G20 w Hamburgu?

  https://newsbook.pl/2017/07/08/merkel-ne-wylaczyla-mikrofonu-nieformalna-rozmowa-trumpa-kanclerz-niemiec-i-tuska/

 34. Marucha said

  Ponownie zaznaczam, że do Trumpa nic nie mam. Jest prezydentem USA i o interesy USA się troszczy, nawet (a może głównie?) kosztem innych. Polskę i Polaków ma głęboko.

  Wkurza mnie polactwo, które najpierw myślało, że „inwestorzy” przyjeżdżają do Polski aby pomóc Polakom z wdzięczności za „Solidarność”, potem uwierzyło że wszystko, co prywatne jest lepsze niż państwowe, a teraz witało Trumpa jak zbawcę, który sobie od ust odejmie, a Polakom da.

  Polacy stracili jakieś 300 lat temu zdolność do rządzenia własnym krajem, pozbyli się jakiejkolwiek myśli politycznej, przyjaźnią się z odwiecznymi wrogami, plują na (potencjalnych) przyjaciół – i uważają siebie za godnych spadkobierców rycerzy piastowych,

 35. Pinxit said

  23
  Romank

  re:artykul Craiga Robertsa
  Roberts jest autorem tzw. reaganomics czyli zmonetaryzowanej ekonomii. Jakby sie biedak nie krecil to kuper ma zawsze amerykanski – a taki nigdy Putina nie zrozumie.
  Ukraina, to nie Panama, a Putin to nie school bully, z tych co to pierwsi do bitki. Kijowa bombardowac nie bedzie bo to stara ruska stolica.
  A po pierwsze primo – mieszkaja tam ludzie.

 36. Wieś Rządzi Światem said

  @ 34 Bo mają podstawioną elitę, a jej podmiana odbyła/wa się za co najmniej przyzwoleniem Watykanu. Dwa – ponieważ żyją na granicy egzystencji żeby nie mieli czasu usiąść i pomyśleć.

 37. guła said

  Fajowe te bankructwa w Ameryce Północnej. W starym Kraju coby „zbankrutować” trzeba posiadać pokrycie w dobrach trwałych. Na ten przykład własnym mieszkaniu. W sumie dobra które przewyższą wartość długu.

 38. guła said

  Nie da się żyć w totalnej izolacji pod wpływem idei fixe (Każden ma swoją „pietę Achillesa”)

  Ludziom na stare lata choroba idzie w głowę albo w nogi. Jak wszem wiadomo pan Roman miał problemy z nogami. Stąd jego błyskotliwość bo umysł ma światły i wolny od choróbska.

  ad36 I jest przez sądy zwolniony z nękania przez wierzycieli na czas spłaty zadłużenia, które siłą rzecz tylko powiększają się. A potem już wiadomo, sprawę biorą w swoje paluszki komornicy.
  P.S.
  U Axela Springera na WP.pl jest zadanie p.t. Czy potrafisz zarządzać państwem?

 39. osoba prywatna said

  I co misie ?
  Koniec PiSu ?

 40. guła said

  Nawet wschodnie tygrysy przenoszą swoje interesy do Polski. Co Kraj ma stracić? No co.

  170 mld PLN wypłynęło z budżetu coby „zrolować” długi poprzedników. O czym tu rozmawiać?

 41. osoba prywatna said

  Ależ to ku&wa żałosne.
  .https://www.youtube.com/watch?v=-x9VpstqZk8

 42. osoba prywatna said

  A wcześniej śpiewał temu.
  .https://www.youtube.com/watch?v=XM2FSf5IQa8

 43. Cyborg said

  Assasello niezle napisal…
  Pan Roman byl chetny Bambiemu? 😦 nie pamietam…. byl?

 44. Re: 24 Miet..
  U mnie nie ma Pan zadnej opinii, ale komentuje panskie dyrdymaly n/t „pomcy biednym – w tym przypadku – Amerykanom.
  Skoro „rzond” USA jest taki pomocny dla biednych, to niech k…rwa zlikwiduje podatki (lub choc czesc podatkow) nalozonych na WSZYSTKICH OBYWATELI (nie tylko przedsiebiorcow, uslugodawcow, ale glownie producentow) I dlatego zapytalem Pana: „Czy nakladanie podatkow na obywateli jest wymyslem Boga czy czlowieka???”
  I odpowiedz na to FUNDAMENTALNE pytanie SKRUPULATNIE raczyl Pan pominac, a to wlasnie bylo glownym ARGUMENTEM przeciwko panskim rzadowym milosierdziem pt: „pomocy biednym” w wersji kartek zywnosciowych (nota bene realizowanych w super tanich (junk-owych) sklepach typy „Validi” itp ktore sa w posiadaniu zydowskiej szlachty…

  Bylem przekonany, ze zobaczy Pan ciut wiekszy obraz tej „pomocy biednym” ze strony „rzondu” I kto konkretnie bedzie mial z tego „ynteres”… , ale niestety pomylilem sie…

  No I dlatego jest Pan w tym miejscu jakim byl Pan na poczatku… (bez znaczenia kim Pan jest, co Pan robi I jaka ma Pan wiedze jak rowniez ilosc przezytych lat).

  =============================================
  jasiek z Toronto

  http;//polskawalczaca.com

 45. Zdziwiony said

  @ 44. Co się Pan dziwi, w usraelu najlepiej zarabiają właśnie matematycy i medycy. Gdy posłuży się w armii usraelskiej, to w ciągu dwóch lat można dostać dyplom lekarza.

 46. ufo said

  Ja na miejscu pana Rękasa poczekałbym z tym artykułem kilka miesięcy i popatrzył jak sytuacja będzie się rozwijać. Nie wiem czy autor wie, że polityka i gospodarka nie polega na tym, że przyjedzie Tramp czy ktoś inny z workiem prezentów i wyłoży zaraz wszystko na stół, to jest gra, to jest tworzenie układów i sojuszy. Dobrze, że mamy taką możliwość dzięki właśnie Trumpowi. Roszczeniowa postawa pana Rękasa w stylu jak nie dasz to jesteś be jest nie na miejscu jest wręcz głupia. Czytając to musiałem aż sprawdzić czy autor nie jest czasem z Gazety Wyborczej.

 47. http://polskawalczaca.com said

  Re: 44
  No i „miecio” juz nic nie ma do powiedzenia…No bo jakze mialby cokolwiek do powiedzenia…Bedzie siedzial cicho, az temat ucichnie..jak zreszta poprzednie moje zapytania w jego kierunku…Nic…Cisza… A noz „przyschnie”…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Ja zapodaje swoje publikacje, a „miecio” na zadne swoje sie nie powowuje, ani bynajmniej na referencje…
  Ciekawa sprawa…

Sorry, the comment form is closed at this time.