Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Skazani na Banderę?

Posted by Marucha w dniu 2017-07-10 (Poniedziałek)

Kolejna rocznica apogeum banderowskiego ludobójstwa przemija przy minimalnym zainteresowaniu organów państwa polskiego.

Prezydent RP odmówił patronatu nad obchodami społecznymi w dniach 8-9 lipca, a marszałek Sejmu zablokował projekt uchwały w tej sprawie wniesiony przez PSL.

Z kolei przedstawicielka Urzędu ds. Kombatantów podczas skłania wieńców przy Grobie Nieznanego Żołnierza nie bardzo wiedziała w czym bierze udział, a z jej mowy wynikało, że uważa, iż jest to jakaś rocznica związana z „żołnierzami wyklętymi”. [sic! – admin]

Skąd to się bierze? W przypływie szczerości ujawnił to podczas rozmowy w Polskim Radio (program 1) Jarosław Sellin, wiceminister kultury. Oto kluczowy fragment:

„Ukraina jest w stanie wojny z Rosją, Rosja również wyraża różne agresywne skłonności wobec innych państw, również wobec nas, Iskandery są skierowane na nas między innymi. I warto o tym pamiętać i pamiętać o tym, że różne nieporozumienia z przeszłości, trudne sprawy do wyjaśnienia z Ukraińcami będą możliwe tylko wówczas, jeśli przetrwa niepodległe państwo ukraińskie.

Jeśli nie przetrwa niepodległe państwo ukraińskie albo zostanie w jakiś sposób rozmontowane przez agresywną Rosję, to z kim będziemy dialogować? Z kim będziemy wyjaśniać swoje trudne sprawy z przeszłości? Podstawą doktryny politycznej państwa polskiego dzisiaj powinno być to, żeby pomóc przetrwać niepodległemu państwu ukraińskiemu, odbudować się również temu państwu i włączyć się również do wspólnoty narodów europejskich, do ich struktur, do Unii Europejskiej, do NATO.

To jest daleka przyszłość, oczywiście, ale warto nad tym pracować. A jednocześnie właśnie z tym niepodległym państwem ukraińskim twardo rozmawiać o trudnych relacjach z przeszłości. Jeśli się chce osłabiać to państwo, no to niestety się pomaga komuś innemu”.

[No właśnie – jeśli nasz sąsiad-bandzior zginie, to z kim będziemy się mogli wtedy dogadywać? Z kim będziemy rozmawiać o trudnych relacjach, komu będziemy mogli wyjaśniać? Bełkot Sellina jest porażający. Więcej niż porażający. – admin]

To typowy styl myślenia w PiS i PO. Najbardziej kuriozalne jest pytanie – „Jeśli nie przetrwa niepodległe państwo ukraińskie albo zostanie w jakiś sposób rozmontowane przez agresywną Rosję, to z kim będziemy dialogować? Z kim będziemy wyjaśniać swoje trudne sprawy z przeszłości?”. Odpowiedź jest bardzo prosta – z nikim, bo nie będzie potrzeby takiego „dialogu”.

Każda Ukraina niebanderowska będzie dla Polski i jej interesów korzystniejsza niż ta, która jest obecnie. Bo ta obecna jest zbudowana na fundamencie banderowskim i jakikolwiek „dialog” z nią jest zajęciem bezsensownym i uwłaczającym polskiej godności narodowej.

Bezczelność Kijowa wynika z faktu, że jest on przekonany, że ma powierzoną przez Zachód misję „powstrzymywania agresywnej Rosji”, a mówiąc bardziej dosadniej „obrony Europy przed rosyjskim imperializmem”. W tej sytuacji Ukrainie dużo wolno, więc nie musi zawracać uwagi na polskie pretensje.

Skazywanie Polski na droczenie się z bezczelnymi władzami w Kijowie, nadawanie naszym relacjom z nimi jakiegoś wymiaru na poły religijnego, tak jakby od tego zależało istnienie Polski – jest przejawem z jednej strony fałszywej oceny sytuacji a z drugiej ciężkiej choroby, zwanej rusofobią.

Chorobę tę zdiagnozował już przed 100 laty Roman Dmowski, i w tej kwestii niewiele się zmieniło, a nawet jest gorzej niż kiedyś.

Jan Engelgard
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 13 do “Skazani na Banderę?”

 1. nikita said

  tu więcej o tym

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/07/szef-psl-pis-zablokowal-uchwale-upamietniajaca-ofiary-wolynia/

 2. nikita said

  komentarz powtórzono mi pisze ale gdzie on niby jest?
  Przecież był w temacie dokładnie o tym i nikogo nie obrażał.

 3. Cyborg said

  Nikita, pewne slowa budza automat kontrolny ( np. s*wec*a abo Sw*den ) wiec spoko, za chwile dzielny Admin pusci

 4. RomanK said

  Kazdy ..kto traktuje Ukraine jako oranizm panstwowy popelnia niewybaczalny blad!
  Ukraina to twor mafijny…tak organizowany i tak dzialajacy!
  Majdan tylko wzmocnil owa strukture.
  Banderowcy to jedna jedyna ideologia i mit – jaki to trzyma w kupie…
  Pewnego dnia juz zreszta wkrotce rozleci sie, jak spruchnialy pien.
  Wydaje sie ze oststnio i nawet rzady PiSu przyszly do zmyslow..badz zostali pouczeni…o tym jak naprawde jest.

 5. miksa said

  Duda z banderowcami!!!

  Ten od budowy w Polsce tzw. międzymorza a wiec ,,wielkiego Izraela”, odmówił patronatu organizatorom obchodów 74 rocznicy tzw. ,,rzezi wołyńskiej”, czyli ludobójstwa na kresach. Co na to pisowskie hejterowskie społeczne mendy. zw

  DALEJ .. http://wrzodakz.neon24.pl/post/139252,duda-z-banderowcami

 6. To, co myśli PolishPolackski nie ma znaczenia, ale każda kropla drąży skałę, a ja właśnie zaprzestałem trzymania kciuków za PiS po ich ostatnich antypolskich, za to baaardzo banderofilskich występach.

  Tfu!

 7. Wieś Rządzi Światem said

  Czemu PSL nic nie „wnosił” kiedy ostatnio przez niemal-kurwa-DEKADĘ współrządził?

 8. La Reine Toronto said

  ad 6 no to jaka partie Pan POPiSowo ludowo popiera?

 9. Stan said

  Prezydent Polski Pan Duda nie spełnił swego patriotycznego obowiązku, nie uczestniczył w Ogólnopolskich Społecznych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej
  w dniu 9.07.2017 w Warszawie. Kwiatów również nie złożył.

  Olał na całego Polaków i uciekł do Kijowa, aby tam właśnie w tym dniu rozmawiać
  z prezydentem Ukrainy reprezentujący ideologię banderowską. Hańba i wstyd.

  Bardzo głębokie słowa.Proszę posłuchać przemówienia Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski:
  „Czy my jesteśmy dziećmi gorszego prezydenta?”

 10. Ja said

  Żeby ich wszystkich bomba j-bła!

  http://wolyn1943.eu.interiowo.pl/artykuly.html

  Tego łupańca szlag trafił na miejscu:

  http://pikio.pl/przywodca-upa-w-ostatni-weekend-umarl-na-oczach-setek-ludzi-video/

 11. stach said

  Na uroczystościach byli http://prawy.pl/54117-na-skwerze-wolynskim-odslonieto-tablice-z-zakazanym-dotychczas-slowem-ludobojstwo/

 12. stach said

  Na uroczystościach był A.Maciarewicz. J.Kaczyński ,Beata Kempa

 13. stach said

  https://wpolityce.pl/polityka/300213-prezydent-duda-oddal-hold-ofiarom-rzezi-wolynskiej-tylko-na-prawdzie-historycznej-mozna-opierac-dobre-wzajemne-relacje

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: