Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Spotkanie Trump-Putin. Media: Polacy będą zszokowani słowami prezydenta USA

Posted by Marucha w dniu 2017-07-10 (Poniedziałek)

Kto będzie, ten będzie… – admin

Światowe media zauważają, że Polacy mają prawo czuć się rozczarowani po rozmowie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w czasie trwania szczytu G20. Podejście amerykańskiego prezydenta do stosunków z Rosją zmieniło się z dnia na dzień o 180 stopni.

– Wraz z Polską wypracowujemy reakcję na agresywne działanie i destabilizujące zachowanie Rosji – mówił w czasie swojej czwartkowej wizyty w Warszawie Donald Trump.

Oznak tego rodzaju bojowego nastroju w stosunku do Rosji nie widać jednak podczas rozmów szczytu G20. W czasie rozmowy z Władimirem Putinem Donald Trump nie szczędził mu komplementów.

– Jest to zaszczyt, że mogę tu być z panem prezydentem, dziękuję – mówił do Władimira Putina prezydent Stanów Zjednoczonych.

Zapewnił on również, że USA chce zacieśniać swoje relacje z Rosją. Nie było już mowy o „agresywnych i destabilizujących działaniach” Władimira Putina.

– Chcemy jak najlepszego rozwoju stosunków dwustronnych i rozwiązania jak największej ilości kwestii na poziomie międzynarodowym, które potrzebują takich spotkań osobistych – mówił o stosunkach z Rosją Donald Trump w czasie szczytu G20.

Zdaniem wielu mediów jest to dobitny przykład na to, że w polityce nie ma miejsca na sentymenty. Według niemałej części dziennikarzy „Trump powiedział Polakom jedynie to co chcieli usłyszeć, po czym zaraz o tym zapomniał”.

Źródło: natemat.pl
http://pikio.pl

Nie było źle. Trump nic nie wspomniał o polskich obozach koncentracyjnych, o Jedwabnem, nie pomylił nawet Poland i Holland.
Admin

Komentarzy 36 to “Spotkanie Trump-Putin. Media: Polacy będą zszokowani słowami prezydenta USA”

 1. Zerohero said

  Szokujące jest bardzo można ludzi nastawić przeciw innemu krajowi/narodowi i zmusić by sami lizali d… swoim ciemiężycielom. Co np. Polactwu zrobili złego Irakijczycy, że Polacwo pomagało topić Irak we krwi? Nie zauważyłem aby Polactwo miało na punkcie Iraku najmniejsze wyrzuty sumienia.
  Teraz Polactwo domaga się prowadzenia dżihadu przeciw Moskwie. Czy od tego przybędzie dobrobyt w Polsce, pojawią się miejsca pracy, świat będzie lepszym miejscem? Czy Rosja jest za pięć dwunasta od inwazji na Polskę i zniszczenie Rosji jest po polską racją stanu?
  Przecież nie.
  Dżihad antyrosyjski upodobnił Polaków do Ukraińców. Mamy równanie w dół.
  „elity” ukraińskie w latach 90 walczyły przeciw Rosji w Czeczenii. Zamiast walczyć o silną, nie-oligarchiczna Ukrainę, oni woleli torturować rosyjskich poborowych w Czeczenii. Tak dbali by Rosja upadła, że nie zrobili nic by powstrzymać upadek Ukrainy. To samo dotyczy wyludniających się krajów nadbałtyckich i depolonizującej Polski. Kompletna utrata instynktu samozachowawczego.

 2. Jack Ravenno said

  Panie Zerohero – światem rządzi szatan i dlatego im jest gorzej – tym jest lepiej. To tylko realizacja planu – nic więcej. Niestety – cały świat, który znamy pędzi autostradą do piekła czy tego chcemy czy nie…Oglądamy tego owoce.

 3. Procent said

  Amerykanom chodzi tylko I wylacznie o interesy : sprzedarz weglowodorow , sprzetu wojskowego, zarabiania na odsetkach pozyczanych pieniedzy i Szczucie Sasiadow Polski W zaleznosci od ukladu. Za gaz zaplacimy Wiecej niz Za Ruski , sprzet dostaniemy stary bez ofsetu a odsetki juz sa ustawione na 5 pokolen w przyszlosc…

 4. Lily said

  Re 2: Jack R.
  Prawda.Szatan sprawuje/przejal wladze.
  Do kogo te slowa skierowal Jezus Chrystus?.
  „You are of your father the Devil”
  Gospel of St.John 8:44
  ‚Wy jestescie dziecmi szatana”.

 5. Duce said

  Na szczęście panem historii jest Bóg. Szatan robi tylko tyle na ile mu Bóg pozwala – nie znam planów Boga, ale mu ufam nawet wtedy gdy rozum buntuje się przeciw temu co widzę i co doświadczam.

 6. hulsz said

  ad.1 Gowno prawda .Do wojny z Rosja prze polskojezyczny zydoukrainski rzad a nie przecietny Kowalski.Zwykly Polak zapierdala zeby jakos przetrwac od pierwszego do pierwszego i nie ma juz sil na politykowanie.

 7. peacelover said

  Tych wszystkich oprychow na upadlinie, w hameryce, israhellu, i tu u nas w Polsce
  juz nie dlugo szlag trafi !!!!!

  To przeznaczenie (!!), bo tego sk***synstwa nasz Bog juz ma troche dosc !!!!!!!!

 8. Wieś Rządzi Polską said

  >Według niemałej części dziennikarzy „Trump powiedział Polakom jedynie to co chcieli usłyszeć, po czym zaraz o tym zapomniał”.

  Trump potrzebuje Polski przeciw UE/Niemcom, przeciw osi Paryż-Berlin-Moskwa-Pekin. Jednocześnie Potrzebuje Rosji przeciw Chinom tak jak Rosja potrzebuje USA z tego samego powodu.

  „Niemała część dziennikarzy” to tępe chuje.

 9. Zby said

  Nie wiem czego się spodziewaliście? Wtgląda na to, że zbyt wiele. Chcecie czegoś, liczcie na siebie i tylko na siebie.

 10. semperparatus said

  Re.5 Pana Boga możemy porównać do „Króla Wszechświata”…a także-miłości i prymatu ducha nad materią……natomiast jahwe-demiurga-szatana=żydowskiego plemiennego bożka zła i doczesności-do „dyrektora więzienia”w którym obecnie(czasowo)przebywamy…Nasz pobyt na tym „łez padole”ma na celu rozwój duchowy…poprzez doświadczanie zła i cierpienia…

 11. Yah said

  Ad 10

  „natomiast jahwe-demiurga-szatana=żydowskiego plemiennego bożka zła i doczesności-do „dyrektora więzienia”w którym obecnie(czasowo)przebywamy…”

  Powtarza Pan wymysły Junga, który zajmował się psychoanalizą Boga.

  Przepraszam , a jaki mógł być Bóg w stosunku do nich ?

 12. semperparatus said

  Re.11 Jahwe-demiurg-szatan…nie jest Bogiem…jest wrogiem Boga…(Łk.4,1-13)…tak jak talmudyczni żydzi są wrogami ludzkości…a szczególnie-chrześcijan…

 13. Yah said

  Ad 12
  Manicheizm ….

 14. semperparatus said

  Re.13 Ale czy tak nie jest?Proszę przeczytać przytoczony wyżej fragment Ewangelii Łukasza(kanonu religii chrześcijańskiej)…mówiący o szatanie jako władcy świata…A także wypowiedz Jezusa Chrystusa o królestwie „nie z tego świata”…którego to królestwa jest wysłannikiem(J,18,37)

 15. Yah said

  To nie tak Panie Semperparatus.

  Manicheizm to sekta. Za Św. Janem damasceńskim:

  „Mówią, że Chrystus istniał pozornie, czczą zaś Słońce i Księżyc oraz modlą się do mocy oraz demonów.Uznają dwie zasady dobra i złą, które istnieją wiecznie.; natomiast Chrystus objawił się i cierpiał pozornie.Bluźnią przeciwko Staremu Testamentowi przemawiającego w nim Bogu. Twierdza, że nie cały świat , lecz tylko jego część pochodzi od Boga”

  Tak wiec wg. manichejczyków zły świat pochodzi od Demiurga.

  A co do fragmentu Ewangelii Łukasza.

  Szatan nie tyle jest władcą tego świat, ile jego księciem, ale nie dlatego , że jest wszechmocny, bo wszechmocnym jest tylko Bóg. Szatan ma wpływ na świat, poprzez ludzi, których kusi, którzy dają się zwieść i postępują wg. jego wskazań.

  Na tym polega „wszechmoc” szatana na tym świecie na wykorzystaniu wolnej woli człowieka do realizacji swych planów.

  Zło panoszące się na świecie jest skutkiem odejścia od Boga i wpadnięcia w sidła szatana, który kusząc pozornymi dobrami wiedzie ludzi na zatracenie. Innymi słowy zło istnieje, bo Bóg szanuje wolna wole człowieka. Z drugiej strony istnieje możliwość ucieczki przed złem jeśli z całego serca prosimy o pomoc Boga.

  We wspomnianym przez Pana fragmencie szatan kusi Chrystusa, chcąc sprawdzić skuteczność Psalmu 91 ( w Septuagincie 90).

  I jeszcze jedno jedynym i ostatecznym celem Boga w stosunku do człowieka jest zbawienie jego duszy. Dobra ziemskie Bóg przydziela tylko w takim stopniu, by nie stanowiły one przeszkody w drodze do zbawienia. Ktoś kto wyparł się Boga – realizuje plan szatana – ma wszystko, ale to wszystko pochodzi nie od Boga, tylko od ludzi – kuszonych przez szatana.

  We współczesnym judaizmie unika się wymawiania imienia Boga (JHWE) tłumacząc to chęcią uniknięcia profanacji. Marne to uzasadnienie, to tak jak chrześcijanie unikali by wymawiania słowa Chrystus, dla uniknięcia profanacji.

  Niechęć do wymawiania słowa JHWE u talmudystów tłumaczy inny fragment Ewangelii:

  Rzekł do nich Jezus: „Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście”

 16. Pinxit said

  Nie pamietam, zeby jakis prezydent USA opowiadal co chwile cos innego. Na ogol ida w zaparte i powtarzaja w kolko te same hece.
  Natomiast Trump gada co mu podpowiedza i czyta co mu napisza, podpisuje co mu podloza do podpisania.
  Obojetnie co mowi i co robi – to z tego robi sie heca. Natomiast pilnie i konsekwentnie pilnuje interesu rodzinnego. Reszte ma w dupie.
  Obawiam sie, ze wykorzystuje swoje stanowisko do promowania swoich prywatnych dochodow. Klasycznym przykladem jest posiadlosc na Florydzie, ktora wynajmuje panstwu i w ktorej przyjmuje gosci zagranicznych. Rodzinke zagniezdzil w Bialym Domu, choc to nie ziecia wybieral amerykanski wyborca. Widac rodzina musi przyoszczedzic na wynajmowaniu domu.
  W Warszawie opowiadal to, co militariom jest na reke; nie zapominajmy, ze sam Trump ma udzialy w firmie zbrojeniowej;
  w Hamburgu naopowiadal co chcial i polecial po bandzie z ta cybernetyka.
  Jemu zdaje sie wszystko jedno co gada. Nawet pewnie nie zauwazyl , ze sie zgodzil dzielic z Rosja cybernetyczne szpiegowanie. Zawyli w USA ci co sie wystraszyli o los NSA.

  A polska publika?
  Do Janukowicza miala ogromne pretensje o to, ze ma palace z pawiami w ogrodzie (nie mial) i ze „dba” o rodzinne interesy.
  Do Poroszenko juz nikt takich pretensji nie zglasza a Trumpowi wolno budowac pola golfowe na cudzej wlasnosci.

 17. semperparatus said

  Re.15″blużnią przeciwko Staremu Testamentowi i przemawiającemu w nich Bogu””według manichejczyków zły świat pochodzi od demiurga”…Słusznie blużnią…bo ten „Bóg”ST…to tak naprawdę tylko żydowski plemienny bożek jahwe(specjalnie z małej litery)…poznać to można po jego okrutnym i kapryśnym charakterze..To on wyznaczył żydów…”narodem wybranym”…nawoływał do niszczenia wszystkich nie żydów(gojów)…nie widzi Pan tego?Jak taki potwór jak jahwe mógłby być Bogiem Miłości i Ducha?Nie…on jest tożsamy z szatanem…jest szatanem właśnie…I wtedy,kiedy to zrozumiemy-odpada konieczność zawiłego godzenia „dobrego i miłosiernego”Boga z okrutnikiem i oprawcą-jahwe…Bo są to-tak naprawdę-dwie odrębne i wrogie sobie istoty…Być może:Pan Bóg wyznaczył jahwe-demiurgowi-szatanowi czasową misję „wychowywania nas”przez zło i cierpienie….po to żeby „wypalić’w nas grzech i występek’…i podnieść duchowo…tak jak dobry władca czasami musi opornych poddanych wtrącić do więzienia…żeby ich resocjalizować…i przywrócić społeczeństwu…?Szatan byłby-w takiej wersji…”dyrektorem więzienia”właśnie…działającym z upoważnienia Boga(władcy Wszechświata)

 18. Yah said

  Ad 17

  Zło jest wynikiem wolnej woli człowieka, a nie wynika z „z upoważnienia Boga(władcy Wszechświata)”.

  Ale mniejsza o to …..

 19. semperparatus said

  Re.18 Tak jest jak Pan mówi…Pan Bóg pozwala człowiekowi na wybór….między dobrem i złem…zło istnieje po to,żeby:
  1.Człowiek miał właśnie prawo wyboru…gdyby istniało tylko dobro to człowiek byłby automatem…..czyli w postaci sprzecznej z boskimi zamiarami… (chociaż ja żałuję,ze nie jestem automatem „nakierowanym”na dobro…czy szerzej:doskonałość)
  2.Człowiek doznając zła(cierpienia)uczy się rozumieć cierpienie bliznich…i współczuć im…czyli zło pełni tu funkcję wychowawczą…
  Czyli-w jakimś sensie-zło jednak wynika „z upoważnienia”…czy raczej” pozwolenia” Boga…z przyczyn które opisałem powyżej…
  Dziękuję za ciekawą dyskusję…

 20. Boydar said

  „I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości” [2Ts 2,10–11]

 21. Yah said

  „Czyli-w jakimś sensie-zło jednak wynika „z upoważnienia”…czy raczej” pozwolenia” Boga’

  Raczej z poszanowania przez Boga wolnej woli człowieka. 🙂 Gdyby Bóg nie dopuścił istnienia zła człowiek nie miałby wolności wyboru pomiędzy dobrem i złem – byłby skazany na dobro. Gdzie wolność gdy mogę wybrać tylko jedno ?

 22. semperparatus said

  Re.21 Ale jednak szkoda…bo jak pisałem-wolałbym być doskonałym „automatem”….bez możliwości czynienia zła. I zapewne-ogromna większość ludzi-też..Niestety…muszę się pogodzić z boskimi prawami…i mozolnie doskonalić…metodą „prób i błędów”…

 23. Yah said

  Ad 22

  🙂

 24. Boydar said

  I za co miałby otrzymać Pan Semperparatus nagrodę ? Automaty się złomuje.

 25. semperparatus said

  Re.24 Nie „Semperparatus”…tylko wszystkie istoty we Wszechświecie…I nie „złomuje”…bo Pan Bóg…będący Miłością…nie zniszczyłby przecież swoich dzieci…Nietrudno przecież wyobrazić sobie sytuację…że wszyscy są doskonali „z urzędu”…na mocy boskiej decyzji…i niepotrzebny jest ten straszny „cyrk”
  …pełen zła i cierpienia…którego wszyscy doświadczamy…

 26. semperparatus said

  Za co nagrodę?Za nic…za darmo…gratis…Pan Bóg wymaga od nas bezinteresownych czynów…i słusznie…więc sam też mógłby wszystkim „zafundować”Raj za darmo…Niestety…zdecydował inaczej…

 27. andzia said

  Zaraz tam Polacy!Faktem jest, że połowa poszła na wybory i wybrała Pis, bo PO nie mogła zdzierżyć. To taka farsa- po 8 latachPO musiało ustąpić „patriotycznemu” Pisowi, który od wyborów zrobił majstersztyk z powodu pińset plus. A słuchałam w RM, że już została 2004r tj. za poprzednich rzadów PiS ta propozycja odrzucona.Teraz biedny ludek lata do fransuskiej biiedronki (według Kopacz to jeden z największych kapitałów w Polsce.A że do PKB wlicza się wartość konsumpcji, to pieją, że rośniie. Inaczejj dzieci by poumierały z głodu. Leniwi pisowcy dali biednym i bardzo bogatym. I stale opowiadają o 500 plus bo niczego innego Polakom już nie zaproponowali. Najbardziej nie cierpię obłudy, a Kaczor to kłamca Nr 1. Niekompetenty, miałki, ale dobry na Polin. Zasraniec Morawiecki podobno zaproponował podwyższenie podatków dla Polaków i pisiory to przyjęły.

 28. Marucha said

  Re 19, 21, 25, 26:

  Oj Panie Semperparatus… Pan coś za dużo kompinuje z głową na własne ręke.
  Wie Pan, co dawniej robiono z tymi, co to na własną rękę czytali Pismo Święte?
  Słusznie robiono.
  Bo wystarczyło, że nie dopilnowano Lutra i świat zaczął się staczać.

 29. semperparatus said

  Re.28 To właśnie Pan Bóg…dał mi nie tylko wolną wolę…ale i rozum…więc go używam…A poza tym-czy piszę coś złego?Namawiam kogoś do złego?Przeciwnie…ubolewam tylko nad strasznym losem ludzi na tym świecie…i przykro mi jest,że Stwórca do tego dopuszcza…Ale musimy wierzyć,że to wszystko ma swój ukryty cel……bo bez tego życie nie miałoby żadnego sensu…

 30. Stan said

  Ad:29 Semperparatus
  Bardzo, gleboko i ciekawie Pan Semperparatus pisze. Dziekuje.
  Mam moj komentarz na ten temat za 1 godzine. Prosze pozostac.

 31. Stan said

  19, 20 Semperparatus

  „Tak jest jak Pan mówi…Pan Bóg pozwala człowiekowi na wybór….między dobrem i złem…zło istnieje po to,żeby:
  1.Człowiek miał właśnie prawo wyboru…gdyby istniało tylko dobro to człowiek byłby automatem…..czyli w postaci sprzecznej z boskimi zamiarami… (chociaż ja żałuję,ze nie jestem automatem „nakierowanym”na dobro…czy szerzej:doskonałość)
  2.Człowiek doznając zła(cierpienia)uczy się rozumieć cierpienie bliznich…i współczuć im…czyli zło pełni tu funkcję wychowawczą…
  Czyli-w jakimś sensie-zło jednak wynika „z upoważnienia”…czy raczej” pozwolenia” Boga…z przyczyn które opisałem powyżej…
  Dziękuję za ciekawą dyskusję…”

  „To właśnie Pan Bóg…dał mi nie tylko wolną wolę…ale i rozum…więc go używam…A poza tym-czy piszę coś złego?Namawiam kogoś do złego?Przeciwnie…ubolewam tylko nad strasznym losem ludzi na tym świecie…i przykro mi jest,że Stwórca do tego dopuszcza…Ale musimy wierzyć,że to wszystko ma swój ukryty cel……bo bez tego życie nie miałoby żadnego sensu…”

  Głęboka prawda, podzielam te zdania.
  „Pan Bóg pozwala człowiekowi na wybór….między dobrem i złem…”

  A jaki wybór człowiek podejmie, to zależy tylko od niego.
  Często Bóg pomaga wybrać taki wybór, aby człowiek cierpiał i zrozumiał najpierw siebie samego, a później innych.
  Często cierpienie człowieka w pewnym momencie życia nauczy go doświadczenia,
  które może uchronić go przed nagłą śmiercią w przyszłości.

  Każdy z nas podejmuje codziennie, małe albo i wielkie, bardzo ważne decyzje.
  Jedni podejmują dobre decyzje, inni złe. Od czego to zależy??

  Nie zawsze to zależy od doświadczenia, inteligencji czy wykształcenia człowieka.
  Każdy z nas ma możliwość mieć bezpośrednio wewnętrzny kontakt z Bogiem — tak to trudne,
  ale możliwe, trzeba czuć wewnętrznie. Mógłbym podawać przykłady z własnego życia.

  To tak jak z internetem, rzeki z 1,0 GBit/s, albo takie jakieś połączenie, że ciągle przerywa
  i trzeba długo szukać, aby cos znaleźć, a niekiedy i serwery do pewnych informacji
  zablokowane albo nie działają sprawnie.
  Ciekawa dyskusja — szkody, że wychodzi ze strony Web.

 32. Boydar said

  Moglibyście jakąś miłą wspólnotę neocośtam razem założyć …

 33. Yah said

  Ad 32

  Panie Boydar to nie tak.

  Bo w pewnym momencie nastąpiło odpadnięcia od nauki Chrystusa i jej apostolskiego przekazu. Te wszystkie ludzkie kombinacje to próby powrotu do nieskażonej ( ludzkim kombinowaniem i uzupełnianiem by było lepiej – he, he, he uzupełniać Chrystusa – to trzeba mieć nieźle namieszane pod deklem) nauki Chrystusa. Niestety szatan te ludzkie kombinacje wykorzystuje do swojego celu – zniszczenia wiary i jednosci Kościoła.

  Aha i broń Boże nie odnoszę się do 1054 roku. Zło pojawiło się wcześniej. Kiedy ? Nie wiem …..

  Każdy pragnie poczuć działanie obiecanego przez Chrystusa Ducha Świętego:

  A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.
  Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!

  Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność: Pan jest blisko! O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie.

  A ludzie kombinują nie jak sprawić by Duch Święty powrócił, tylko jak być PEWNYM zbawienia za wszelka cenę ( stad te średniowieczne kombinacje i obecne franciszkowe – traktowanie zbawienia nie jako łaski od Boga, tylko jako towaru, którym się kupczy) – tu czuć siarę, a nie Ducha Świętego

 34. Boydar said

  Pan chce dobrze, Panie Yah; ja już chciałem. Teraz, zanim zejdę, muszę jeszcze tylko wyrównać rachunki.

 35. Yah said

  Ad 34

  Panie Boydar, po co bawić się w inkasenta. Ktoś inny lepiej to zrobi, tym bardziej, że wie, które faktury podrobiono. A podrobiono całkiem sporo

 36. Boydar said

  Inkasent zarabia na swoją premie, ja na swoją.

Sorry, the comment form is closed at this time.