Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (53 – …
  Krzysztof M o Faza fermentacji
  Boydar o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Krzysztof M o Byliśmy przeciw powstaniu
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  marteczka o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Korab o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  maasteer o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Święta Tradycja vers… o Być wyjątkowym w Kościele…
  Adrem o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Szykuje się nowy dyplomatyczny skandal między Rosją i USA?

Posted by Marucha w dniu 2017-07-11 (Wtorek)

Budynek ambasady USA w Moskwie

Media dowiedziały się, że Rosja planuje odesłać 30 amerykańskich dyplomatów.

Moskwa planuje odesłać ok. 30 amerykańskich dyplomatów i nałożyć areszt na kilka obiektów, będących własnością USA w Rosji — pisze gazeta „Izwiestija” powołując się na kompetentne źródło w MSZ Rosji.

Jak podkreśliła gazeta, do takich kroków zmusiła Rosję decyzja Waszyngtonu, aby nie zwracać własności Ambasady FR, na którą nałożono areszt w grudniu 2016 roku. Kwestia ta nie została rozwiązana również na pierwszym spotkaniu prezydentów Rosji i USA Władimira Putina i Donalda Trumpa.

[A to bezczelne kacapy! Represje USA należy przyjmować w pokorze i na kolanach, całując reprezentantów Waszyngtonu po rękach i dziękując za ojcowską, wychowawczą troskę. – admin]

„Izwiestija” piszą, że po minionych negocjacjach przywódców dwóch państw na szczycie G20 stało się jasne, że Stany Zjednoczone nie przedstawiły żadnego planu ws. uregulowania powstałego kryzysu.

W tej sytuacji, jak podkreślają źródła gazety, Moskwa jest zmuszona odpowiedzieć symetrycznie — odesłać ok. 30 pracujących w Rosji amerykańskich dyplomatów i wprowadzić sankcje odwetowe w stosunku do własności dyplomatycznej USA. Jednocześnie Moskwa podkreśliła, że nie chciałaby podejmować podobnych kroków, jednak nie może pozostawić bez odpowiedzi wrogich działań Waszyngtonu.

Umówiliśmy się wstępnie ws. przeprowadzenia spotkania wiceministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Riabkowa i zastępcy sekretarza stanu USA do spraw politycznych Thomasa Shannona w Petersburgu. Jeśli również tam nie uda się osiągnąć kompromisu, będziemy musieli zastosować podobne kroki — skomentował powstałą sytuację przedstawiciel resortu polityki zagranicznej.

Wcześniej inne źródło „Izwiestij” w rosyjskich kręgach dyplomatycznych poinformowało, że w ramach kroków symetrycznych areszt może zostać nałożony na należącą do USA daczę w parku „Sierebriannyj Bor” i magazyn w Moskwie, natomiast rezydencja ambasadora USA Spaso House i angielsko-amerykańska szkoła w Sankt Petersburgu dla dzieci pracowników ambasady nie zostaną objęte restrykcjami. [I tak usraelcy nie docenią wielkoduszności Rosjan: uznają ją za słabość – admin]

Administracja amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy pod koniec grudnia 2016 roku wprowadziła szereg antyrosyjskich sankcji w związku z „ingerencją Rosji w amerykańskie wybory” i „presji, wywieranej na amerykańskich dyplomatów”, pracujących w Rosji. Stany Zjednoczone zamknęły m.in. dostęp do dwóch kompleksów mieszkalnych — tak zwanych podmiejskich „daczy” Stałego Przedstawicielstwa Rosji w Nowym Jorku i Ambasady FR w Waszyngtonie, będących rosyjską własnością dyplomatyczną.

Doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow, komentując areszt majątku dyplomatycznego powiedział, że Moskwa uwzględnia wewnętrzne trudności prezydenta USA Donalda Trumpa, jednak w przypadku bezczynności Waszyngtonu, nie pozostawi tych działań bez odpowiedzi.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 6 to “Szykuje się nowy dyplomatyczny skandal między Rosją i USA?”

 1. Joe said

  Jaki skandal? Zwyczajna retorsja.

 2. RomanK said

  Bardzo pozna retorsja i oczekiwana…
  Ale zeby nie wiem -jak sam Trump chcial poprawic stosunki z Rosja nie uda sie kiedy caly establishment Washingtonu wspomagany przez blok medialny tego nie chce. I nie chce do tego dopuscic!
  A robi to tylko po to, ze na Nowej Zimnej Wojnie, i na wojnach proxy ten blok i jego pryncypaly zyja jak paczki w masle kosztem reszty narodu i wielu innych narodow ,ktorych zycie zamienili w Pieklo na Ziemi.
  O przyklad nieslychanego egoizmu i pazernosci- jaka nie ma porownania z niczym.
  Stad taki odruch wymiotny na przemowienie o pryncypiach cywilizacji chrzeascijanskiej w Warszawie.
  Oczywiscie ten blok wspomagany jest przez milony oszolomow nie wiedzacyc co i jak , nie wiedzacych dlaczego…ale za to wiedzacych lepiej:-)))) dzieki CNN i calej plejadzie Fake News….

 3. Kojak said

  OBY RZECZYWISCIE ROSJA SIE NA TAKI KROK ZDOBYLA ! JAK DOTAD TYLKO COS MRUCZA POD NOSEM A USRAEL ROBI ABSOLUNIE CO CHCE ! TAKIE TYLKO POBRZEKIWANIE WYSZCZERIONA SZABELKA I TYLE !

 4. Pinxit said

  Chyba jednak najwiekszy skandal bedzie miedzy Polska a USA jak nasz wielki wodz Duda napisze note protestacyjna do Waszyngtonu ze dziennikarze USA szkaluja jego dobre imie. Bo on, skromny Polak awansow nie potrzebuje i nie szuka:

  Kabaret. Dziennikarze „The New York Times” żyją w przekonaniu, że Andrzej Duda to…

  http://pikio.pl/kabaret-dziennikarze-the-new-york-times-zyja-w-przekonaniu-ze-putin-to-andrzej-duda/

 5. NICK said

  Romanie Panie. Dzięki. Bez poręki.
  Teraz to rozumiem!
  I inni.
  Wie Pan. (2)

 6. Zdziwiony said

  Przytoczę cytaty ze „Strategii bezpieczeństwa narodowego USA” z 1994 roku („Niezawisimaja gazieta”, 26.10.1994). „Rozwój narodu zależy od wysiłków poza jego granicami. Teraz dysponujemy rzeczywiście globalną gospodarką i zintegrowanym systemem łączności…Możemy i powinniśmy swoim udziałem wywierać wpływ na procesy globalne…przyczyniać się do wzmocnienia demokracji za granicą. Granica pomiędzy polityką wewnętrzną a polityką zagraniczną coraz bardziej się zaciera…My jesteśmy największym mocarstwem świata, które ma interesy globalne…Amerykańskie przywództwo w świecie jest teraz ważne jak nigdy…my utrwalimy je za granicą…otwierając nowe rynki, pomagając demokratycznym rządom…Zakończenie „zimnej wojny” nie zmieniło tych fundamentalnych celów jak i nie zmniejszyło potrzeby amerykańskich wysiłków wewnątrz kraju i za granicą dla ich osiągnięcia…”.

  No a jeżeli takie „globalne interesy” komuś wydadzą się nie do przyjęcia?

  „Siły Zbrojne USA odgrywają kluczową rolę w osiągnięciu sukcesu w realizacji naszej strategii. Nasz kraj nie ma sobie równych w możliwościach militarnych. Stany Zjednoczone to jedyne państwo zdolne do przeprowadzania dużych i pomyślnych operacji w oddaleniu od swoich granic…Do nich odnoszą się działania antyterrorystyczne i karne…Od czasu do czasu będziemy musieli dokonywać także uderzeń w bazy terrorystów za granicą albo w obiekty w tych państwach, które popierają organizacje terrorystyczne…Pomyślne rezultaty mogą być osiągnięte za pomocą integracji działalności wywiadowczej, dyplomatycznej i prawnej…Zwiększenie możliwości amerykańskiego wywiadu to ważna część działalności USA…”.

  „W specyficznych przypadkach, kiedy na szali mogą być położone żywotnie ważne interesy…zastosowanie przez nas siły będzie decydujące i, jeżeli będzie to konieczne, jednostronne…Dlatego będziemy kontynuować utrzymanie naszych sił jądrowych na takim poziomie żeby były one zdolne do uderzenia w szerokie spektrum celów, które mają dla politycznych i wojskowych przywódców innych państw kluczowe znaczenie”.

  http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/5971-usa-to-skrystalizowany-duch-zydowski

Sorry, the comment form is closed at this time.