Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Chińskie okręty wojenne na Bałtyku. W jakim celu?

Posted by Marucha w dniu 2017-07-13 (Czwartek)

[A co robią usraelskie okręty na Bałtyku? Rozdają dzieciom cukierki? – admin]

Polska i Litwa protestują przeciwko udziałowi Chin w ćwiczeniach Joint Sea 2017.

[Dwa najgłupsze państwa w Europie – admin]

Na Morzu Bałtyckim startują manewry pod kryptonimem Joint Sea. Zaplanowana na wrzesień druga część manewrów odbędzie się na Dalekim Wschodzie, na Morzu Japońskim i na Morzu Ochockim — informuje „Niezawisimaja gazieta”.

W ramach przygotowań do manewrów jednostka chińskich okrętów płynących w kierunku Bałtyku przeprowadziła wczoraj ćwiczenia strzeleckie na Morzu Śródziemnym.
Okręty rosyjskiej Floty Bałtyckiej już przystąpiły do ćwiczeń.

Jednostka chińskich okrętów dopiero kieruje się na miejsce wspólnych manewrów, wprawiając się do nich na Morzu Śródziemnym. Poza okrętami, w ćwiczeniach Joint Sea 2017 wezmą udział chińskie śmigłowce pokładowe i piechota morska.

„Głównym motywem tegorocznych manewrów są wspólne operacje ratownicze i wspólne akcje mające za zadanie zagwarantowanie bezpiecznej działalności gospodarczej na morzu” — informuje chińska agencja Sinhua. Tegoroczne manewry Joint Sea mają za zadanie w szczególności „zwiększenie umiejętności przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa na morzu i podniesienie poziomu organizacji i dowodzenia wspólnymi działaniami bojowymi okrętów obydwu państw”.

Minister obrony Antoni Macierewicz oskarżył Rosję i Chiny o to, że ich strategiczny sojusz „zagraża wolnemu światu” . W takim samym duchu wypowiedział się szef litewskiej dyplomacji Linas Linkevicius. Amerykańskie czasopismo Newsweek nazwało chińsko-rosyjskie manewry „wyzwaniem rzuconym NATO na Morzu Bałtyckim”.

„Manewry u samych drzwi Europy niosą są ze sobą polityczną informację dla prezydenta USA Donalda Trumpa i NATO: Rosja i Chiny wspierają się wzajemnie i są gotowe do wzajemnej obrony” — pisze gazeta.

[A to skandal! Że się wspierają wzajemnie na złość amerykańskim bandytom… – admin]

„Gotowość Chin do zademonstrowania swoich sił morskich na Morzu Bałtyckim mówi po pierwsze o daleko idących planach geopolitycznych ChRL, w których figuruje też Europa. Po drugie Pekin zamierza realizować te plany z udziałem Rosji. Jak wiemy, floty wojenne Rosji i Chin już wcześniej przeprowadzały wspólne ćwiczenia na Morzu Śródziemnym i w akwenie Oceanu Spokojnego. Dzisiaj ich zakres poszerza się o Ocean Atlantycki i Morze Bałtyckie” — zauważa komentator „Niezawisimoj gaziety” Władimir Muchin.

Po wypełnieniu zadań na Bałtyku floty wojskowe ChRL i Rosji przemieszczą się na Daleki Wschód. Tam również są przeciwnicy takich manewrów. Na Morzu Ochockim, gdzie we wrześniu odbędzie się kolejny etap ćwiczeń Joint Sea 2017, leżą Kuryle, wokół których trwa spór między Rosją i Japonią, zaś Morze Japońskie jest obszarem konfliktu w związku z planami rakietowymi Korei Północnej. Tutaj też pojawiały się amerykańskie lotniskowce, które w razie zaostrzenia sytuacji mogą rozpętać regularny konflikt zbrojny.

Komentator Newseeka Tom O’Connor uważa, że miejsce do przeprowadzenia wspólnych ćwiczeń zostało wybrane nieprzypadkowo.

[Ale bystrzacha! Zgadł! Zgadł! – admin]

„Rosja i Chiny nie pierwszy raz jednoczą się przeciwko inicjatywom wysuwanym przez Zachód w ONZ, a niedawno Rosja wmieszała się w polityczny spór między USA i Chinami powstałym w kontekście działań Korei Północnej”.

Moskwa i Pekin tak zaplanowały tegoroczne ćwiczenia Joint Sea, aby bronić swoich interesów wobec NATO i USA zarówno na Zachodzie jak i na Bliskim Wschodzie.

[Niesłychane! Próbują bronić swoich interesów, zamiast wzorem Polski bronić interesów Żydolandii, Banderlandu i USRaela… – admin]

https://pl.sputniknews.com

Powiedzcie mi, Państwo, co takiego robią Chiny i Rosja, czego w jeszcze większym wymiarze nie robi światowy bandyta USA?
Hipokryzja i zakłamanie tych kurew nie poddaje się żadnemu opisowi.
Admin

Komentarze 52 to “Chińskie okręty wojenne na Bałtyku. W jakim celu?”

 1. Artur said

  Bandyckiej hameryce przeszkadza brak bezkarności i sprzeciw polityki prowadzonej przez inne państwa. Ratlerki szczekają, bo są na smyczy swego pana. Co za ponizajacy SERWILIZM.

 2. Wieś Rządzi Światem said

  Arctic Corridor : https://youtu.be/jovIfvlE4fI

 3. AlexSailor said

  @Marucha

  „”[Dwa najgłupsze państwa w Europie – admin]”

  Bez jaj, są głupsze.

  ——
  Które?
  Admin

 4. AlexSailor said

  Ad 2

  Droga Północna otwarta jest w zasadzie 1-2 miesiące w roku i na dodatek nie zawsze w tym samym czasie.
  Gdyby globalne ocieplenie miało miejsce, wówczas arktyczny korytarz morski byłby otwarty może ze 3 miesiące.
  I to wszystko.

 5. Pinxit said

  Ja tu „czegus” nie rozumiem.
  To znaczy, ze amerykanskie sily zbrojne na granicy Rosji w ogole nie zagrazaja Rosji bo sa wyrazem przyjazni miedzy narodami?
  I dlatego flota USA broni bezpieczenstwa Rosji na Morzu Czarnym a Japonii na Morzu Japonskim?

 6. Vici said

  Super .POLACY my nie sluchaimy wadzy warszawskiej.Gdyz to sa wazeliniarze tak jak.Poprzednicy;po.To ta sama druzyna tylko pod innym szyldem.Pro zydowsko=hamerykanska.My jako ;;;;;;;Suweren robmy swoie.

 7. AlexSailor said

  Ad 3

  Ukraina, Gruzja (napadła na wojska rosyjskie z mandatem ONZ), obecnie Niemcy, Szwecja przeprowadzająca autodestrukcję.
  Francji też wiele nie brakuje do prześcignięcia Polski.
  Dalej mamy doganiającą nas Grecję z gigantycznym długiem i importem dzikich, oraz Włochy niemogące się doczekać zalania kraju przez dzikich wraz z ich absurdalnym fiskalizmem.

  Owszem, jak porównamy Polskę z Białorusią, WB, czy Czechami, to faktycznie żenada.
  Ale Upadlina, Gruzja, Niemcy i Szwecja (po co wstępowali do UE?), są chyba nie mądrzejsze od nas.

 8. AlexSailor said

  @Marucha

  Bardziej niż reakcją na chińską flotę martwiłbym się drugim podatkiem drogowym narzucanym właśnie na paliwo i podatkami od tego podatku, jak VAT.

 9. Marek B said

  @ admin

  Proszę bardzo.

  Reszta sowieckiej Pribałtyki, znaczy Łotwa i Estonia, ponadto Ukraina, Albania i „państwo” Kosowo.

 10. Pinxit said

  3
  No jest jeszcze Lotwa i Ukraina ale te sie nie licza bo nie pyskuja na Chiny. Na razie.

 11. Pinxit said

  Marek B
  Prawde mowiac Marucha ma racje bo nikt tak nie pyskuje na roznych narodowych i miedzynarodowych konwektyklach jak Polska i Litwa, ktore sie maja za wielkich reformatorow unijno-swiatowych i potege euro-pejska..

 12. Marucha said

  Re 9, 10:
  Łotwę i Estonię można by tu od biedy doliczyć.

  Ukraina? Lepiej realizuje swe cele, niż Polska. MILION razy lepiej. Mają po swojej stronie USA i całą resztę szwiata. Dostają miliardy dolarów ZA NIC. I nikt im nie wspomni, że byli sojusznikami Hitlera.
  Ukraina podporządkowała sobie Polskę. Wstawia u nas swoich ludzi.
  Gdzie, kurwa, głupiej Polsce do nich…?
  Jesteśmy dla nich śmieciem, gównem.

  Albania i Kosowo? Są na najlepszej drodze do zrealizowania Wielkiej Albanii. Mają cel.
  Jaki cel ma Polska? Być gównem deptanym przez USA.

 13. zero said

  jest dowód na to że złość piękności szkodzi (vide antek) ale niedługo antek tupnie I postraszy chińczyków patriotami a oni się bardzo pszestraszą I uciekną.

  ——
  A „zero” wciąż tu się wpieprza? Dalij jazda, bo psami poszczuję.
  Admin

 14. Marucha said

  Re 11:
  Oczywiście. Polska i Litwa to najgłupsze ch… w całej Europie, a może i poza nią.
  Inne kraje, włącznie z Ukrainą, starają się realizować WŁASNE interesy.
  Polska to idiota wsród narodów.

 15. Marucha said

  Re 7:
  Tamte kraje przynajmniej walczą o WŁASNE interesy, mądrzej lub głupiej… Polska zawsze walczy o czyjeś inne interesy i jeszcze placi tym, którzy ją walą po dupie.

 16. Zerohero said

  I jak tu nie uznać, że polskojęzyczną wersję Sputnika prowadzi antyrosyjski dywersant albo głupek? W tej wiadomości aż prosi o komentarz, a Sputnik ograniczył się do suchego info. Nawet nie przypomnieli amerykańskiego okrętu a AEGIS pływającego po Bałtyku 70km od Kaliningradu.
  Na Sputniku używają takich sformułowań jak „interwencja amerykańska”, ale proamerykańskie media w Polsce raczej nie piszą „interwencja rosyjska”. Wolą: „agresja rosyjska”.

  I ten głupi system komentarzy z pejsbuka promujący antyrosyjskich trolli. Mam na myśli czysty trolling, tzn. komentarze ograniczone do czytego jadu, np. „cały cywilziowany świat was potępia kacapy” itp. a nie po prostu komentarze nieprzychylne, proamerykańskie, trudne.
  Czemu ma służyć tolerowanie takiego łajna?

  Działacz żydowski wchodzi na Sputnika i pisze co chce, nawet pisze „u was kacapy to cenzura”, a ten sam działacz jako moderator w „strefie wolnego słowa” albo Wyborczej tnie wyważone komentarze, bo nie radzi sobie z polemiką.

 17. Yah said

  ad 14

  Tak sobie przeczytałem co Pan Gajowy napisał i zacząłem się zastanawiać z czego to wynika. Być może z tego, że w przypadku krajów słowiańskich ( w tym Polski) elity zawsze miały obce pochodzenie. Oczywiście to tylko teoria, do dalszych badań i rozważań. Czyż polskie przedpiastowskie elity nie miały sarmacko-scytyjskiego pochodzenia. Czy po dojściu Piastów ( są koncepcja o ich normańskim pochodzeniu) sarmacko scytyjskie elity nie były eliminowane przez prozachodnie elity piastowskie. Elity sarmacko-scytyjskie odzyskały trochę za panowania ( znów obcych) Jagiellonów. Po przeniesieniu stolicy do Warszawy do głosu dochodzą obcy ze Szwecji i elity ruskie . Te z kolei zostaly zastąpione przez elity frankijskie, które przez 200 lat wżeniały się w resztki szlachty.

  Zawsze , ktoś z zewnatrz.

  Z tego wynika chyba głupota narodu, który ZAWSZE upatruje ratunku nie w sobie, swoich działaniach SWOICH ELITACH, tylko w zagranicy.

  Słowiańskie elity są przez naród wyśmiewane, niszczone bo za granica są lepsi.

  Takie trwające kilkaset lat działania sprawiły, że wybitni przedstawiciele Słowian, nauczeni przez przykre doświadczenia swoich przodków, nie wychylają się . Poglądów pobratymców nie zmienią , natomiast jakiekolwiek działania zwiększają tylko ryzyko kłopotów ( casus Piskorskiego) .

  Stad tak wściekłość w reakcjach „patriotów” przy próbach demaskowania ich pozornego patriotyzmu, który de facto jest działaniem na rzecz obcych ubranym w szaty działania na rzecz Polski i Polaków.

  Dziwimy się pewnym zjawiskom, ale po głębszym zastanowieniu – taka u nas tradycja – pomagania obcym, nie bacząc na nasz słowiański interes, byle by tylko ktoś na poklepał po pleckach.

 18. Yah said

  „I ten głupi system komentarzy z pejsbuka promujący antyrosyjskich trolli.”

  Dlaczego / Można komentować przez Sputnik, a nie przez FB. Trolling jest, ale im płacą w ramach środków wojny informacyjnej to i piszą

 19. Yagiel said

  Ale jak to: chińskie okręty na Morzu Śródziemnym (strzelają sobie!)? To pewnie wpłynęły przez Kanał Suez… A czyj jest kanał? A na Bałtyk to chyba wpłyną przez Kanał La Manche – czyj jest KLM? A Bałtyk to czyj jest, gdy tam… tu w 1/2 to już kalifaty ? (A w 2/3 NATO)

 20. Kojak said

  ZYDZI MOWIA ZE POLACY TO NA|JBLUPSZY NAROD SWIATA ! I CHOC RAZ ZYDOM PRZYNAJE IM RACJE ! POLSKIE BYDLO NIE ZASLUGUJE ZEBY MIEC PANSTWO ! NAROD IDIOTOW TYLO POTRAFAI WARCHOLIC NIESTETY ! JAK DO POLSKIEGO IDIOTY COKOLWIEK MOWIC TO NIC Z REGULY DO TAKIEGO BYDLAKA NIE DOCIERA BO MA MOZG ZAIMPREGNOWANY PRZEZ ZYDOWSTWO !

  ——
  Warcholić? Polacy? Ten udupiony naród „warcholi”?
  Gdzie, jak, kiedy?
  Admin

 21. anonim said

  Pan Panie Alexie „martwiąc” się Niemcami nie dostrzega „Big Picture”
  Numer Wielkiego Brata z „uchodźcami” jest obliczony na dekady, (jako zabezpieczenie gdy nie wyjdzie wojna Rosyjsko-Chińska) gdzie albo uda się ich asymilować i wykorzystać ich mniej lub bardziej wrodzoną skłonność do agresji jako „nowi niemcy” do 3 rundy nowożytnego Drang Nach Osten, lub też użyje się ich jako katalizatora do obudzenia tubylców i ich uśpionej latami propagandy i przegranej wojny agresji.
  W ten czy inny sposób za 10 czy 20 lat znów wpadną do nas z odwiedzinami.
  Do nas bo my jesteśmy „po drodze” na Moskwę…bo chyba nikt się nie spodziewa że to Polska z jej operetkowym wojskiem wystąpi jako główny atakujący na wschodzie.
  My możemy tylko szczekać…co właśnie widać.

 22. revers said

  Chinczycy sa rowniez obecni w Nikaragui gdzie buduja drugi kanal Panamski, jak i w cisninie Adenskiej i w samym Adenie gdzie zabezpieczaja drogi handlowe z Chin do Europy z drugiej strony kanalu Sueskiego.

  https://www.nzz.ch/international/auslaendische-armeestuetzpunkte-in-djibouti-ein-zwergstaat-als-drehkreuz-der-militaerischen-grossmaechte-ld.1305606

  Razem z baza rosyjska w Taurusie daje do duzy obszar do kontroli najwazniejszsych szlakow morskich, ktore odgrywaja zasadnicza role w handlu z Chinami i nie tylko bo innymi krajami azjatyckimi.

  To samo pytanie mozna zadac natowskim krajom co robia na Morzu Czarnym mimo umow miezynarodowych z 1936 roku.

 23. Cyborg said

  Kanal w Nicaragua jeszcze w fazie projektowej, niestety: https://www.perspectiva.com.gt/noticias/se-llevara-a-cabo-la-construccion-del-canal-interoceanico-de-nicaragua/

  Todo el contenido de http://www.prensa.com pertenece a Editorial por la democracia S.A. Razón por la cual, el material publicado no se puede reproducir, copiar o transmitir sin previa autorización por escrito de Editorial por la Democracia S.A. Le agradecemos su cooperación y sugerencias a internet@prensa.com y Servicio al Cliente. En caso de necesitar mayor información, llámenos al 323-6400.

  Twórca projektu od 2 lat sie nie pokazuje na miejscu, zakonczenie budowy w 2020 wyglada na niemozliwe, nic nie zaczeto robic poza planami. A to bedzie 278km.

 24. Pinxit said

  22
  Revers

  W Nicaragui?
  To stare dzieje.

  Obecnie Chinczycy buduja PIERWSZA baze militarna poza Chinami.
  W Djibouti.
  I wcale sie nie boja, ze juz inne bazy innych panstw tam sie zagniezdzily .
  Na cyplu Polwyspu Arabskiego dobrze jest miec oko na piratow i roznych takich co chca kontrolowac Kanal Suezki, Morze Czerwone i okolice.

  No to beda kontrolowac i nowy Kanal Panamski – taki nowoczesny, i kanal Sueski.

 25. Siekiera_Motyka said

  „Komentator Newsweek-a Tom O’Connor ”

  Tak ogólnie można powiedzieć że,

  Newsweek = CIA
  Washington Post = CIA
  Time Magazine = CIA

  „Operacja Mockingbird” działa cały czas w USraelu,

  https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Mockingbird

 26. Joannus said

  Ad 15 Pan Gajowy

  ” Polska zawsze walczy o czyjeś inne interesy i jeszcze placi tym, którzy ją walą po dupie.”

  Święta prawda.
  Nie tak dawno, na krytyczne słowa o hameryce – polski dorobkiewiczowski ynteligent gównozjad dostał niemal szału, Natomiast Rosja jemu zła, bo nie posiada dobrobytu powszechnego.
  Rusofob a zatroskany o Rosjan – schizofrenia gwarantowana.
  Do czego z takimi durniami można dochodzić

 27. Baniol said

  Taaak, nie ma to jak pluć na matkę tylko dlatego że została WIELOKROTNIE I ZBIOROWO zgwałcona i pobita niemal na śmierć w wyniku czego została ZNIEWOLONA I ZMUSZONA do karmienia zwyrodnialców zrodzonych z tego gwałtu. Jak może prawy syn tak traktować UPODLONĄ MATKĘ?! Czy wy aby na pewno jesteście jej prawami synami? Szczerze wątpię…

 28. Baniol said

  A poza tym jesteście zwykłymi chamami, którzy o polityce nie mają pojęcia. Od kiedy to polityka polega na uczciwości i dobroci?! Weź się człowieku nie kompromituj tymi komentarzami między wierszami. Innej jak żydowskiej Polski nie będzie, czasu cofnąć się nie da, no chyba że zostanie po raz kolejny ZGWAŁCONA I POBITA, problem w tym że zgwałcić i pobić mogą jedynie inni żydzi. Tego właśnie byście pewnie chcieli kolejnego gwałtu niemiecko-ruskich Żydów na Polsce, bo wyraźnie wam obecna konfiguracja przeszkadza…zwykłe szpiony z was i pospolici idioci jakich WSZĘDZIE JEST TYLE SAMO CZYLI WIĘKSZOŚĆ. Macie przestać szkalować państwo i naród Polski, zrozumiano Gejowy Parówo i Spóło?! Czy mam was zgłosić do ABW?!

  ——
  Oho, kolejny (który to już?) co nas zgłasza do ABW.
  Państwa ponownie przepraszam na pół godzinki, bo muszę wyjść i posrać się ze strachu 🙂
  Admin

 29. Jack Ravenno said

  @28 BANIOL – zryta bania…pohamuj agresję a dalej zajdziesz niż myślisz.

 30. Marucha said

  Re 27, 28:
  Baniol już zaszedł do kresu swych możliwości intelektualnych.
  Niewielkich.

 31. M.B said

  Panie gajowy Baniol to zwykły żydowski parch.

 32. RomanK said

  Ja tam wierze Baniolowi….urodzony z gwaltu , bity , wykorzystywany za pieniadze, jako parowa i dymal…wie chlop co mowi! A nawet nie tyle wie- ile tak czuje:-)))

 33. http://polskawalczaca.com said

  Re: 32 RomanK
  Panie Romku, baniolowi doskwiera obolala d..pa codziennie dymana przez zydowski establiszment z „kneSejmu” i faktycznie pisze co czuje…na swej wlasnej d…pie…
  Rozgoryczony i na wszystkie mozliwosci dymany wciaz usilnie szuka dymajacych zwalajac wine na nich, a nie na wlasna slepote…nie tylko polityczna…
  No i takich jest co niemiara, gdzie wszyscy sa winni…, ale bynajniej nie on…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 34. rose said

  Marusia drapak edytor niewygodnych postów, haker i bandyta piszą, ze pedo i zoo filskie.
  Facjata jego wujem malowana. Fryzjera po dupie drapie, z bojdurem 69 skręca. Ciężko pracują dyszą chłopaki, inseminują jak mogą żydom Wand aluzje. Hej rubelki wy moje. A do Baniola macie jak do księżyca na piechotę, parchy kosmate.

 35. wski said

  No proszę artykuł o chinczykach na Bałtyku.a Wy tu o jewrejach na Warszawie,poprawcie się.

 36. GonDar said

  A może Chiny chcą się przyjrzeć armii rosyjskiej jak działa i czym dysponuje?
  Rozpoznanie konfucjańskie-każdy obywatel Chin szpiegiem być może.

 37. Yah said

  Jak to w komentarzach chlapnie się zawsze odrobina prawdy 🙂

  „A poza tym jesteście zwykłymi chamami, którzy o polityce nie mają pojęcia. Od kiedy to polityka polega na uczciwości i dobroci?! Weź się człowieku nie kompromituj tymi komentarzami między wierszami. Innej jak żydowskiej Polski nie będzie, czasu cofnąć się nie da, no chyba że zostanie po raz kolejny ZGWAŁCONA I POBITA, problem w tym że zgwałcić i pobić mogą jedynie inni żydzi. Tego właśnie byście pewnie chcieli kolejnego gwałtu niemiecko-ruskich Żydów na Polsce, bo wyraźnie wam obecna konfiguracja przeszkadza…”

  „Innej jak żydowskiej Polski nie będzie”

 38. Stan said

  27,28
  Baniol
  Specjalnie dla Szanownego Pana Baniol, aby w końcu zrozumiał, wyciągnął wnioski i przyjął te fakty do wiadomości.

  „Co zrobić z tymi pojebanymi Polakami? Im bardziej się im dokręca śrubę, tym bardziej im odbija szajba.

  I choć jesteśmy największą zakałą i zawalidrogą Europy, jakoś nam się udaje to skromne klepisko utrzymać przy sobie.
  A przecież nie mamy żadnych atutów, argumentów, siły ani racjonalnych podstaw, by sądzić, że tak będzie nadal.

  No to tera wam powiem, dlaczego głośne i dumne celebrowanie Powstania nam się opłaci.
  Nie – dlaczego powinniśmy je czcić, nie – dlaczego jest to słuszne i chwalebne, ale właśnie – dlaczego nam to się opłaci.
  Tak po inżyniersku.

  Bo jakoś nam wyszło, że przez tysiąc lat zostaliśmy Polakami w Polsce, pośrodku Wielkiej Niziny Europejskiej.
  W samym przeciągu. Ni w chuj, ni w dupę to nam wyszło, ale innej Polski nie mamy.
  Dokładnie między Wschodem i Zachodem tkwimy jak noga wciśnięta pomiędzy drzwi a framugę.

  Niewygodnie nam z tym jak cholera, z obu stron ciśnie, sąsiadom też nie pasujemy, bo muchy lecą i ani im wejść, ani wyjść,
  ani się położyć, ale trwamy tak, bo naprawdę nie mamy dokąd stąd się wynieść.
  Za dużo nas, żeby się rozproszyć w diasporach, jak kiedyś Żydzi, za bardzo się różnimy od innych,
  by się roztopić w tłumie i zniknąć.

  Nie możemy być drugimi Czechami, bo nikt nas nigdy nie potraktował i nie będzie traktował jak Czechów.
  Na miękką opresję kulturową w stylu Habsburgów raczej nie możemy liczyć.

  I choć jesteśmy największą zakałą i zawalidrogą Europy, jakoś nam się udaje to skromne klepisko utrzymać przy sobie.
  A przecież nie mamy żadnych atutów, argumentów, siły ani racjonalnych podstaw, by sądzić, że tak będzie nadal.
  O tym, że zbudujemy taką samodzielną potęgę militarna, by być bezpiecznym zarówno od tych z lewa jak z tych z prawa, możemy zapomnieć. Śmiech na sali.

  Wiemy też, że stworzenie twardego sojuszu z jednym, przeciwko drugiemu też nas w efekcie unicestwi.
  W istocie więc nie mamy broni ani żadnych szans. Dlaczego więc wciąż tu jesteśmy?

  Co mogło powstrzymać Rusków w 1956 i 1980? Przecież nie nasze czołgi. Co mogło skłonić Stalina, żeby osobistymi poprawkami złagodził treść peerelowskiej konstytucji napisanej przez naszych nadgorliwych renegatów?
  Dlaczego pozwolili nam być najweselszym barakiem w obozie i nie dokręcili tak śruby, jak w okolicznych barakach?

  Jaki występuje związek między zaciekłym zwalczaniem mitu Powstania przez Michnikoidów, a ich stałym szukaniem obrony przed Polakami zagranicą? Jaki to jaskrawy kolor ostrzegawczy nosimy na plecach, że działa jak ostrzeżenie?
  Ależ oczywiście, że Powstanie Warszawskie. Naszą, kurwa, popieprzoną niepoczytalność.
  Nasz mit totalnej nieobliczalności. Nasze, kurwa, szaleństwo.

  Patrząc na mapy sztabowe to gołym okiem widać, ze militarnie strategiczne cele można tu zdobyć najpóźniej w tydzień.
  To jest bułka z masłem.Tylko co potem? Co zrobić z tymi pojebanymi Polakami?

  Tu się nie da jak w Danii czy innej Francji rozwiesić obwieszczeń po placach z nowymi rozporządzeniami
  i wszyscy rozejdą się do chałup. Nawet jak się rozejdą, to będą knuć, wichrzyć, kombinować,
  coś majstrować po piwnicach, spotykać się po mieszkaniach i oczeretach.
  I terror ich nie powstrzyma. Wręcz przeciwnie.
  Im bardziej się im dokręca śrubę, tym bardziej im odbija szajba.

  A w ostateczności, to są w stanie rozjebać wszystko. Naprawdę wszystko i jeszcze więcej.
  Słyszeliście o Powstaniu Warszawskim?
  Oni tam, kurwa nie mieli broni, a przez dwa miesiące doborowe jednostki bały się do nich zbliżyć na odległość strzału.
  Niemcy rozjebali im całe miasto w pizdu, do fundamentów, a oni nie dali sobie luzu.
  Trzeba było z dużym nakładem sił i środków ich wszystkich pozabijać.
  Dasz wiarę? Dwa miesiące trzeba było ich bombardować, ostrzeliwać, rozjeżdżać czołgami, palić miotaczami płomieni,
  żeby opanować sytuację. Na samym zapleczu frontu!
  To nieobliczalne świry są, ci Polacy.

  Jak tam w tej Polsce usiedzieć? Ani tam spokoju, ani wygody.
  Jak spać stale z pistoletem pod poduszką? Jak chodzić po ulicach?
  Jak się urządzić na dłuższą metę, gdy te pojeby to zniszczą, nie kombinując zanadto, czy to im się opłaca?
  Sami zginą, a nam spokojnie żyć tam nie dadzą.
  Przecież nie da się przez dziesięciolecia siedzieć w czołgu, jak w jakimś Afganistanie?
  Bo te pojeby będą ginąć setkami, a nie odpuszczą.
  Taką to informacją o nas dla świata, porozwieszaną na wszystkich naszych granicach jest Powstanie Warszawskie.
  To taka tabliczka na furtce z napisem: „Uwaga, możliwość występowania wkurwionych Polaków w znacznych ilościach”.

  My w zasadzie nie musimy już nic robić.
  Powstańcy zapłacili już cenę tej polisy z nawiązką. Fakt, drogo wyszło jak cholera.
  Ale tylko tak droga polisa może działać.

  Niestety, wszyscy o niej zapomną, gdy i my przestaniemy pamiętać.
  Z pewnością przestanie działać, gdy my zaczniemy Powstania się wstydzić.
  Wtedy już na pewno ta cała krew pójdzie na marne.
  Pewnie, że nie zrobili tego specjalnie. Nie chcieli przecież umierać. Nikt nie chce.
  Ale skoro tak już wyszło, to może nie marnujmy tego ich poświęcenia, ich walki, przez pozbawianie jej sensu?

  Celebrując nadal głośno i z dumą Powstanie dajemy znać, że to nie było wszystko dawno i nieprawda.
  Że cos z tego nadal w nas żyje.
  Że rozumiemy, co zrobili i że nam też jeszcze całkiem rura nie zmiękła.”

  autor tekstu:Pitu Pitu

 39. Jack Ravenno said

  @37 YAH – no właśnie też ten okruszek zauważyłem i zastanawiałem się o czym to zryte pisze? Od siebie dodam, że i owszem – będzie Polska nieżydowska ale to parchatej Baniolowej personie jakoś nie mogło wyjść spod pióra, heh… Nie żebym cokolwiek sugerował ale…

 40. Jack Ravenno said

  Mam jedną ciekawostkę związaną z przepowiedniami A. Irlmaiera – w niektórych materiałach (BALD TV – youtube) mówi się o „skośnookich” idących nad Bałtykiem do Niemiec na pomoc w czasie III wojny. Interesuję się akurat tymi wizjami i ten szczegół w powiązaniu z powyższym artykułem mnie zastanowił. Bo – w sumie – co Chińczykom do Bałtyku??

 41. Bryś said

  ad 38. Stan

  Idąc tym tokiem rozumowania. Jak uchowali się Czesi, Węgrzy, Litwini, Gruzini, Bułgarzy, Włosi nawet i Grecy skoro u nich powstań nie było i za tak poje…anych nie uchodzą? A nawet się czasami bezwstydnie ze swoim rozsądkiem obnoszą?

 42. anonim said

  Stan w swym gloryfikowaniu rzydowskich rzondów w Polsce nie przestaje zaskakiwać.
  Tego nawet szkoda sensownie komentować.
  Zapytam tylko jak to jest że „małpa z atomową brzytwą” w Pjongjangu jest zła a „małpa w Warszawie” bez brzytwy w dodatku jest tak szalona że aż dobra.
  I to gloryfikowanie „Warszawskiej głupoty”…jak bardzo cofnęliśmy się w rozwoju skoro taki Jagiełło ponad 6 wieków wcześniej na rok przed wojną zarządził gromadzenie zapasów mięsa dla jego kilkudziesięciotysięcznej armii o przygotowaniu uzbrojenia nie wspominając a o takim Powstaniu Warszawskim zdecydowano w jedno popołudnie z racji czyjegoś „wydajemisie”
  Z jakiegoś powodu ta „starożytna” Polska potrafiła trzymać za mordę swoją część Europy a nowoczesna decyduje tylko o Powstaniach bo dostaje wciry w każdej wojnie…ale dla Stana to jest dobre

  ——
  Polska nie musiała nikogo trzymać za mordę.
  Admin

 43. Bryś said

  „dostaje wciry w każdej wojnie” – nie jest tak źle. Tylko dlaczego o tym nie uczą w szkołach?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_wielkopolskie

  Oczywiście niemcy uchonorowali ich potem odpowiednio: Po wybuchu II wojny światowej niemieckie oddziały einsatzgruppen w ramach akcji eksterminacyjnej Intelligenzaktion wyszukiwały uczestników powstania i przeprowadzały ich publiczne egzekucje.

 44. anonim said

  Bryś.
  Powstanie Wielkopolskie to chlubny wyjątek potwierdzający regułę.
  No i nie wybuchło tak samo z siebie o piątej po południu…

  A co do trzymania za mordę może nie musiała ale powinna to by i Chmielnickiego nie było…

 45. Isia said

  … Panie Gospodarzu …

  … z całym szacunkiem, ale … państwa, jako takie, nie mogą być ani mądre ani głupie – natomiast decyzje, podejmowane przez rządzących w tych państwach, mogą być mądre lub głupie, roztropne lub szkodliwe etc. … w przypadku Polski takie decyzje, szkodliwe i antypolskie, podejmują rządzący żydzi, wśród nich i minister Macierewicz (Izaak Singer) … toteż zgodzi się Pan ze mną, że należy takie rozróżnienie mieć na uwadze, kierując się racjonalnością i obiektywizmem w ocenach …

 46. Bryś said

  ad Anonim

  A gdzież tam. 4 były!

  Było to jedno z czterech (wielkopolskie 1918-1919), obok powstania wielkopolskiego 1806 roku, powstania sejneńskiego w 1919 roku i II powstania śląskiego w 1920 roku, zwycięskich powstań w dziejach Polski.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_wielkopolskie

 47. Marucha said

  Re 45:
  Zatem niech mi Pani wytłumaczy, dlaczego Niemcy są w stanie wyłaniać elity kontynuujące strategie sprzed wieków, konsekwentnie dążące do swych celów – a Polska nie potrafi nawet swych celów sformułować?
  Żydzi rządzą w Polsce – bo maja POPARCIE milionów zdurniałych judeopolaków.

 48. Isia said

  … (47) Panie Gospodarzu …

  … przecież Pan doskonale wie, że w Niemczech (jak i w innych krajach, także w Polsce) od dawna rządzi żydostwo, realizując konsekwentnie własne, dalekosiężne cele (interesy) … przypomnę, że światowe żydostwo sfinansowało rewolucję bolszewicką, I i II wojnę światową, Hitlera (nota bene pochodzenia żydowskiego) też żydzi wypromowali … i swoje cele (zamiary) żydzi urzeczywistniają, z całym okrucieństwem: takie jak depopulacja Słowian, którą śmiało można nazwać holokaustem Słowian, powstanie państwa Izrael etc., nieźle się przy tym obławiając – grabiąc, rabując bogactwa i majątek innych narodów … a tak na marginesie, mógłby Pan podać nazwiska tej „niemieckiej elity”, kim oni są z pochodzenia i komu (czemu) naprawdę służą … wszak stricte narodu niemieckiego nie ma …

  … Pan chyba nie wierzy w tzw. wybory, które tak naprawdę są farsą wyborczą – świadczą o tym chociażby fałszerstwa wyborcze, o których ostatnio było bardzo głośno … w rzeczywistości Polacy nie mają wpływu na wybór rządzących, cała scena polityczna w Polsce jest pod kontrolą żydów … tak więc nie ma z czego wybierać, bo wszystkie liczące się partie polityczne powstały z inspiracji żydów i obsadzone są przez żydów – nie mamy, my Polacy, naszej czysto polskiej partii narodowej, a żydzi robią wszystko, by nie dopuścić do jej powstania – jak trzeba sami przejmują inicjatywę … a o wejściu Polski do UE, i w konsekwencji jej rozgrabieniu, nie zadecydowali Polacy tylko żydzi, i to dużo wcześniej …

 49. Yah said

  Ad 47

  „Zatem niech mi Pani wytłumaczy, dlaczego Niemcy są w stanie wyłaniać elity kontynuujące strategie sprzed wieków, konsekwentnie dążące do swych celów – a Polska nie potrafi nawet swych celów sformułować?”

  Panie Gajowy bo od 300 lat polskie elity są nie polskie. Cały ten patriotyzm tez ma niepolskie pochodzenie. Cele zostały sformułowane i z całą konsekwencją są wprowadzane – dzieje się to na naszych oczach. Oczywiście cele są niepolskie.

  I jeszcze jedno czy sadzi Pan, że wciągniecie Niemiec w dwie wojny światowe, zgoda na zalew przez imigrantów to dzieło niemieckich elit ?
  Sadzę, że to tak ma wyglądać, ale ostatecznym celem nie jest potęga Niemiec. Powiem więcej elity niemieckie są tak samo niemieckie, jak elity polskie. Jakby pogrzebał w metrykach ….

  Cel jest jeden – podszycie się, wtopienie , wżenienie tak aby nikt nie był w stanie rozpoznać …

 50. Marucha said

  Re 49:
  Panie Yah, antypolskość Germanów przewija się przez całą polską historię. Nie wszystko można przypisać wpływom starszych braci Jana Pawła II Wielkiego.

 51. Yah said

  Ad 50

  Tak Panie Gajowy, ale antypolskość znacznie nasiliła się po procesie wtapiania starszych w Germanów. A ponieważ starsi są równie antypolscy co Germanie …..

  ——
  W ogóle, Panie Yah, Żydy i Germańcy tworzą przedziwny konglomerat, tak że nie sposób nieraz odróżnić jednych od drugich, a ich cele bywają zbieżne.
  Admin

 52. Yagiel said

  no ale w temacie idzie raczej o temat Chinczycy a Żydzi, a tym bardziej o Chinczycy a NWO/Żydzi – czy ci NWO/Ż wtopili w Ch antypolskość?

Sorry, the comment form is closed at this time.