Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Verhofstadt chce „pilnego posiedzenia” Komisji PE w sprawie Polski

Posted by Marucha w dniu 2017-07-13 (czwartek)

Czyż ta debilna morda parszywego eurokundla nie prosi się o wybicie wszystkich zębów?

Guy Verhofstadt chce aby komisja wolności obywatelskich pilnie zbadała nowelizację polskiej ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Liberalny belgijski polityk stwierdził: Wczoraj polski Sejm przyjął reformę wymiaru sprawiedliwości, która zasadniczo likwiduje jego niezależność i bezstronność.

Jak słyszę przygotowywane są dalsze kroki, aby wprowadzić limit wieku dla sędziów Sądu Najwyższego, aby przez to umożliwić partii rządzącej zastąpienie sędziów przez lojalnych wobec niej. To oznacza, że jesteśmy w trakcie obserwowania likwidacji państwa prawa w Polsce.

[A ch… go to obchodzi – admin]

Verhofstadt zaznaczył, że konieczna jest pilna sesja komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Jego zdaniem obecni na niej powinni być wiceszef KE Frans Timmermans [kolejny antypolski eurokundel… – admin] i polski minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Verhofstadt uważa, że musieliby oni wyjaśnić, w jaki sposób chcą zachować praworządność w zgodzie z unijnymi traktatami w Polsce.

Parlament Europejski rozpoczął przerwę wakacyjną. Posiedzenie komisji jakiego żąda Verhofstadt może odbyć się odbyć dopiero pod koniec sierpnia lub na początku września. Ministrowie rządów państw członkowskich nie mają również obowiązku pojawiać się na posiedzenia komisji.

Uchwalona wczoraj nowelizacja ustawy o KRS zakłada m.in. wygaszenie kadencji 15 członków Rady będących sędziami. Następcy zostaną wybrani przez Sejm. Obecnie decydują o tym środowiska sędziowskie.

Uchwalona nowelizacja spowodowała poruszenie w części frakcji Parlamentu Europejskiego. Szef centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej w PE Manfred Weber stwierdził, że wprowadzone zmiany są przekroczeniem granicy przez PiS. Jego zdaniem to poważne złamanie fundamentalnych wartości UE.

Krytyka odrzucana jest przez Prawo i Sprawiedliwość. Europoseł PiS Tomasz Poręba stwierdził, że szefowie grup politycznych w PE, do których przynależą posłowie polskiej opozycji, w brutalny sposób atakują polski rząd. Ich wypowiedzi świadczą o tym, że nie mają pojęcia o meritum proponowanych zmian, jeśli chodzi o reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce, a jedynie mówią głosem polskiej opozycji – stwierdził Poręba.

Prawo i Sprawiedliwość złożyło również projekt nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, który m.in. zmniejsza granicę wieku uprawniającą do przejścia sędziego SN w stan spoczynku i ustanawia ją na poziomie 60 lat, gdy chodzi o kobiety i 65 lat w przypadku mężczyzn.

kresy.pl / interia.pl
http://kresy.pl

Komentarzy 20 to “Verhofstadt chce „pilnego posiedzenia” Komisji PE w sprawie Polski”

 1. NyndrO said

  Pan Rychu Kalisz mimo kary-godnej otyłości, ma mimo wszystko więcej godności. A podobne mogliby być, gdyby tylko pan Guy przytył. Bo
  pan Ryniu raczej już nie da rady schuść * http://cdn3.se.smcloud.net/t/photos/164613/ruszyl_sezon_na_grilla_rysiek.jpg

 2. www said

  widać nie wiedzą to się wypowiedzą lewackie kundle

 3. Marek B said

  @1 Rychu Kalisz dałby radę schuść jakby dostał raka albo adadisa. Widziałem raz był na paradzie zboczeńców, więc adadisa może złapać, jeśli jest zbokiem nie tylko platonicznym.

  Życzę powodzenia Gejowi Verhofstadtowi w dziele wsadzenia do euro-tiurmy Małego Karakana. Trzymam kciuki! Choć obawiam się że kurwa kurwie łba nie urwie.

 4. Kwal said

  Przecież widać że to psychol….

 5. NyndrO said

  Psychol psycholem ( co oczywiste- widać, tak jak u nas i w Mozambiku), ale ma tyle forsy, że może ćpać ile wlezie. I jego zdaniem, to Pan jest psycholem, bo przecież to Pan mógłby być na jego miejscu. Tam nie ma wyższej inteligencji.Znaczy u nas też. System działa doskonale, a psychole przecież nie będą wydziwiać.

 6. NyndrO said

  Znaczy wydziwiać mogą, ale raczej nie traktują tego zbyt poważnie. System dzieła elegancko. Nic nie może się stać.

 7. revers said

  Tez chce wrocic do lat 60-tych Cyrankiewicza?
  http://fakty.interia.pl/polska/news-sejm-przyjal-nowelizacje-ustaw-o-krs-i-ustroju-sadow-powszec,nId,2416458

  Brejza o ustawie …

  http://polityczek.pl/index.php/twitter/4782-brejza-projekt-ustawy-pisu-o-sn-jest-kopia-ustawy-cyrankiewicza-z-1962-r

 8. Peryskop said

  AhGuyznim.

 9. Rob said

  Niestety, jak się weszło do burdelu to burdelmama ma wymagania.

 10. La Reine Toronto said

  On mi na Belga przyszywanego wyglada i tyle! Cholera ze takie kreatury dorwaly sie do wladzy i pomiataja narodami Europy jak tylko chca! Na taczki i do bagna/blota to by bylo za kare bezmyslnosci i tych wielu podlosci!

 11. NC said

  „gay-o-meter”
  http://gay-or-straight.com/Guy%20Verhofstadt

 12. kura domowa said

  a to dobre, PE idzie na wakacje! mam rozumiec, ze pensji nie beda otrzymywac…(pobozne zyczenia)

 13. veri said

  ” … aby przez to umożliwić partii rządzącej zastąpienie sędziów przez lojalnych wobec niej.” –

  – i tym sposobem dowiedzielismy sie, ze niezaleznosc, niezawislosc Sedziow w demokracji nalezy wlozyc miedzy bajki.

  … dzieki ci, .uju !

 14. veri said

  http://bobry7.salon24.pl/689658,dyktatura-pis-guy-verhofstadt-marc-dutroux-oettinger-i-thilo-sarrazin

 15. guła said

  Z …iści się.
  „Warszawska Gazet” ; nr 52 z 23 – 30 grudnia 2015 r.

  ” … Konieczna jest też absolutna przejrzystość życia publicznego, w tym ujawnienie nazwisk wszystkich byłych TW, innymi słowy konieczna jest lustracja.
  Trzeba też zwrócić uwagę na działalność Trybunału Konstytucyjnego, który dotychczas zablokował cały szereg ustaw mających wprowadzić demokratyzację życia publicznego w Polsce, m.in. właśnie lustrację, dekomunizację, czy otwarcie zawodów prawniczych.
  Czas skończyć z sytuacją w której Trybunał Konstytucyjny jest bajpasem demokracji.”
  http://3obieg.pl/paszkwile-na-polske-ohydne-porownania-michnika-polska-to-ladacznica

  Aj waj goje sędziami i prawnikami. Swiat sze konczy.

 16. Yagiel said

  Czegoś nie rozumiem: z jednej strony jest wqrw antyukraiński z powodu NWO/iluminatów, którzy dyrygowani przez elitę żydowską chcą zniszczyć Polskę na rzecz chazarsko-żydowsko-ukraińskiego Polin, w czym rząd Kaczyńskiego jest gorliwym poddanym, jak oceniacie, a z drugiej strony – tenże rząd Kaczyńskiego, gorliwy poddany USraela ma być ok, więcej: nietykalny i nieomylny w sprawie „zaorania trzeciej władzy”? Przecież pełna dyspozycyjność wymiaru sprawiedliwości oznaczać może bezradnosć wobec ustawodawstwa Polin-twórczego! Nie obawiacie się tego?
  Cieszycie się, że wreszcie sędziami będą „nie-pejsy” – na jakiej podstawie ta radość? Jeśli czytujecie Michalkiewicza, a może też Pierre de Villemarest „Źródła finansowe (ideowe też) komunizmu i nazizmu”, to wiecie, że ekipa Kaczyńskiego nie jest samodzielną patriotyczną ekipą polską… „Zaoranie złogów peerelowskich” z prokuratorem Piotrowiczem jako chorążym? Z Ziobro jako katem? Wg wzorcownika Cyrankiewicza, który zamordował rtm.Pileckiego, żeby zamazać swą kl-hańbę, a przejąć jego? To są gwaranci „absolutnej przejrzystości życia politycznego”?
  Panie Gajowy Szanowny?!

 17. Yagiel said

  errata: …a przejąc jego, Pileckiego, dzielność i sławę

 18. hulsz said

  Czyż ta debilna morda parszywego eurokundla nie prosi się o wybicie wszystkich zębów?
  Panie Gajowy prozne nadzieje ten ch.j ma protezy.

  ——
  🙂
  Admin

 19. hulsz said

  ad.10 Nie do bagna tylko do dolu z wapnem zracym.

 20. Rytl said

  Zdjecie fizjonomii ucznia ze szkoly specjalnej.

Sorry, the comment form is closed at this time.