Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Allo – klęska nad Dołężą

Posted by Marucha w dniu 2017-07-14 (piątek)

Przez Internet przemykają od kilku miesięcy doniesienia o odnalezieniu między Szczecinem a Berlinem (nad rzeką Dołężą/Tollense) pola bitwy sprzed około 3300 lat o rozmiarze nieznanym innym ówczesnym cywilizacjom. Naukowców zaskoczyła skala starcia, ale jeszcze bardziej zadziwiający okazał się skład jego uczestników.

„Nawet w starożytnym Egipcie, pomimo wielu opowieści o wielkich bitwach, nigdy nie znaleźliśmy dowodów archeologicznych podobnej liczby uczestników i ofiar” – przyznał szef niemieckich archeologów Detlef Jantzen, cytowany w artykule dla „Science” po przekopaniu zaledwie kilku procent powierzchni pola bitwy z 1250 r. p.n.e.

Na zaledwie 450 metrach kwadratowych znaleziono szczątki co najmniej 130. ludzi i 5. koni. Archeolodzy szacują, że w tej walce mogło wziąć udział 4 tys. wojów, a polec na miejscu 750.

Podręczniki piszemy od nowa?

Zaangażowani w wykopaliska naukowcy twierdzą, że już dotychczasowe wyniki mogą spowodować potrzebę napisania od nowa historii Europy starożytnej. Takie dane – zdaniem współczesnych badaczy – bardziej odpowiadają homeryckim opisom walk pod Troją, stoczonych zresztą ponad pół wieku później niż nad Dołężą.

Zgodnie bowiem z „oficjalną nauką” na tym terenie, w tych czasach, można było spodziewać się co najwyżej śladów potyczek kilkudziesięcioosobowych grup pastersko-łowieckich. Tu zaś wszystko wskazuje na zorganizowane oddziały wojów wprawionych w rzemiośle bojowym i wyposażonych w technologicznie zaawansowaną broń (jak na tamte czasy).

Jednak jeszcze bardziej od skali starcia, zaskakujący dla dotychczas wykładanej historii, może być skład walczących nad Dołężą.

Genetyk Joachim Burger przyznał, że badania DNA zębów poległych dają obraz odpowiadający współczesnym mieszkańcom… Polski oraz Europy Południowej i Skandynawii.

Z tego wynika, że „prymitywni” Słowianie nie pojawili się między Odrą i Łabą dopiero w VI w. n.e., wypierając stąd „cywilizowanych” Germanów. Rezultaty analiz szczątków poległych nad Dołężą wskazują bowiem, że nie było wśród nich przodków współczesnych Niemców, ale niewątpliwie byli praojcowie dzisiejszych Polaków. [Niemców nie było aż do IX czy X wieku – admin]

I Niemcy to stwierdzili!

Skoro tak, to może polscy „poprawnościowi” historycy zaczną równie poważnie traktować ustalenia nauk ścisłych, jak ich koledzy z Zachodu? Chyba najwyższa pora zapomnieć o bajeczkach o „Wędrówce Ludów” i przyznać, zgodnie z najnowszymi osiągnięciami wiedzy, że mieszkamy między Łabą, a Donem, od tysięcy lat i żadnych Germanów czy Celtów nie musieliśmy przeganiać z ich odwiecznych ziem – raczej musieliśmy się bronić przed ich ekspansją.

A wszystkie kultury powstałe przez tysiąclęcia na naszych ziemiach tworzyliśmy wbrew nim, a nie dzięki nim. To już nie jest nawet sprawa patriotycznej ideologii, ale realnej dociekliwości i rzetelności w poszukiwaniu naukowej prawdy. Allo, allo drodzy Państwo – czas obudzić się z oparów allochtonistycznej propagandy!

[„Polscy” historycy raczej się posrają, niż przyznają coś takiego – admin]

 

http://rudaweb.pl

Komentarzy 17 to “Allo – klęska nad Dołężą”

 1. AlexSailor said

  @Marucha

  „Polscy” historycy raczej się posrają, niż przyznają coś takiego – admin”

  Ano oczywiście że tak.
  Brak elementarnych, podkreślam – elementarnych, instynktów samozachowawczych.
  O jakimkolwiek zrozumieniu rzeczywistości to już najmniejszej mowy nie ma.
  No i granty, stypendia, pozycja w chórze gęgaczy i cmokierów.

  A i korekta.
  Nie między Łabą a Donem, a co najmniej między Renem i Donem.

 2. Polecam artykuły:

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com

  https://marucha.wordpress.com/2016/04/11/slowianskie-niemcy/

  http://slawenburgen.npage.de

  oraz jeszcze raz książkę:

  https://marucha.files.wordpress.com/2014/06/jc3b3zef-kisielewski-ziemia-gromadzi-prochy.pdf

  I małe sprostowanie do artykułu.

  „…mieszkamy między Łabą, a Donem, od tysięcy lat…”

  Otóż, na pewno przez tysiące lat, i między Renem a Uralem.

  Dodam jeszcze, że za Odrą wciąż mieszkają nasi bracia, zwani dziś Serbami Łużyckimi. Języki się nam (znaczy Słowianom) trochę od niedawna zróżnicowały, ale proszę pamiętać, że jeszcze 800~700 lat temu mowa nasza była jedna.

 3. La Reine Toronto said

  Wraz z przyjeciem chrzescijanstwa wyrzeklismy sie starego pismiennictwa i praslowianskosci.Cala spuscizna zostala zniszczona a przeciwnicy wybici w pien.
  Nareszcie dowiadujemy sie prawdy o naszym pochodzeniu i o naszej wielkiej historii; zaloze sie ze w Watykanie wszystko jest i ktos to sukcesywnie ujawnia…bo od czasu do czasu dowiadujemy sie czegos interesujacego…wiemy ze jako gawiedz niczego nie wiemy a prawde ukryto przed nami ze ho ho ho!

  Czekam na dalsze detale.
  Dzieki za material.

 4. Yagiel said

  Jeszcze nie wierzę, że Niemcy to puścili…To otwiera piękne perspektywy! (O ile islamiści tego nie zadepczą.)
  2300 lat potem Mieszko-Dago bił się z braćmi i Czechami dokładnie o to samo – ciągłość ta obowiązuje, myslę, do dziś, a może i przez kolejne tysiąc lat? Oby było komu z naszych obchodzić 5000 rocznicę tej bitwy 🙂

 5. PISKORZ said

  re 1..” a co najmniej między Renem i Donem”. DOBRA KOREKTA…W pierwszej połowie xix .
  w okolicach Frankfurtu/nad Menem…..były regiony, gdzie w użyciu był jakiś słowiański język /sic!!!/ Nie wiem, może ..polski.

 6. A tu?

  to tylko przykłady.

 7. I jeszcze:

  https://marucha.wordpress.com/2013/02/07/slowianski-berlin/

  https://opinie.wp.pl/slowianskie-korzenie-niemieckich-miast-prawda-czy-legenda-6126018853889665a

  Ważne, że ludzie próbują dochodzić prawdy. Ważne, że nie kupują już umyślnego bełkotu.

  Dla mnie bycie Polakiem to pamięć przodków moich Polachów, a wcześniej Lachów, pielęgnowanie polskich tradycji, szacunek do mowy ojczystej. To miłość do mojej ojczyzny Polski. Kto mieni się Polakiem a pluje na Polskę, i kto urąga mowie ojczystej, to tak jakby na matkę własną pluł. Kto szkaluje naród polski, ten nie powinien szczycić się polskim obywatelstwem. W żadnym razie ten, który posiadł obywatelstwo polskie nie może jeszcze mienić się Polakiem. Polak rodzi się z polskiej krwi. Polakiem jest się niezależnie od miejsca urodzenia z urodzenia z deklaracji i czynów, które o tym świadczą.

 8. Siekiera_Motyka said

  „Skoro tak, to może polscy „poprawnościowi” historycy zaczną równie poważnie traktować ustalenia nauk ścisłych, jak ich koledzy z Zachodu?”

  Nie ma szansy. Jeżeli Niemcy tej roboty nie wykonają to Polacy tematu nie dotkną.

 9. La Reine Toronto said

  a co tu gadac…przeciez panstwa polskigo juz nie ma a wszystko lezy…nauka przedewszystkim;

  .https://www.youtube.com/watch?v=UA-K2P6m5Nc

  zacznijmy od tej pogadanki/wykladu dra Jakowskiego!

 10. Lily said

  Re 4;Siekiera_M
  „Polacy tematu tego nie dotkna”.
  Prawda.Bo bylo by to historycznie/politycznie niepoprawne.

 11. Tadeusz said

  Gdzieś wyczytałem, że miasto Bremen zawdzięcza swoją nazwę brzemieniu jakie na przegranych franków nałożyli zwycięzcy Słowianie. Niestety zawodowi historycy opierają sie na kronikach pisanych przez niemieckich mnichów ,a raport wywiadowczy spisany przez żyda Ibrachima dla arabskich władców pomijają bo to ….”podobno klamstawa i wymysły”…Zresztą wszystkie ślady świadczące o wielkości i dominacji Słowian traktowane są jako fałszywki. Rację ma kol.La Reine Toronto ,że w głębokich archiwach Watykanu, skrywane przed światem ,znajdują się źródła pisane o naszych praojcach.Germanowie w X wieku wcale nie byli tak silni jak się przypuszcza , a tzw.cesarz Otton usiłował dopiero zjednoczyć Niemcy pod nazwą Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego, ale książęta wcale nie mieli na to ochoty i walczyli z młodym cesarzem , tak więc sojusz z silnym państwem Lechitów był mu na rękę . Dlatego też ofiarował Mieszkowi I włócznię, a w tamtych czasach oddanie broni oznaczało tylko jedno .

 12. Zdzicho said

  Patrząc na mapę tego regionu widać olbrzymią ilość, zwłaszcza małych miejscowości ze słowiańskimi nazwami. Jest nawet Krakow. Kto pisał historię i na czyje zlecenie.

 13. Vici said

  E la rain jakis tam z Toronto.Poki my zyjemy to POLSKA istnieje.Oczywiscie teoretycznie jak ktos powiedzial ;;;;;polsko jezyczne scierwo zwane pieknie Sienkiewicz.
  Tylko ze Polacy ;;;;;;;jak bez duszy ludzie;;;;;;;;Uganiaja sie za ;;mamona tego swiata .By doruwnac tym co sa na wierzcholku tej ,,piramidki.?NIGDY nie doruwnaja.
  Czlowiek poto zyje tu na ziemi.By wyksztalcic sie ;duchowo I intelektualnie.Im wiecej obywateli ktorzy kultywuja w sobie ;;;;;;;;wielkosc ducha .Tym panstwo w ktorym zyja.
  Idzie ;;;;;DO GORY I ROZRASTA SIE ROZKWITA I POMALU STAJE SIE POTEGA W SWOIM REGIONIE.Takze wrocimy do swojej ;;WIELKIEJ LECHICKIEJ HISTORI.Ktora NAM POLAKOM zostala ;;ukradziona zniszczona BY ZNAS UCZYNIC NAROD NIEWOLNIKOW GLUPKOW I MILOSNIKOW ubustwa..
  CZYZ NIE PRAWDA ze zrobiono NAS WSZYSTKICH W h.a

  ——
  … Ja bajki tak lubię ogromnie…
  Adam Aston

  Admin

 14. Tadeusz said

  Jasne, Brema od brzemienia, Kolonia od wody kolońskiej, a Dubno od dub smalonych, które wychodzą z niejednego zdania „badaczy” Cesarstwa Słowiańskiego od Atlantyku po Pacyfik, co to wspierane przez genetykę pokonało Niemców, Franków, a nawet samego Cezara …

  Poznać głupiego po śmiechu jego – admin

 15. VA said

  Ciekawe ze rzad niemieckozydowski daje szerokie uprawnienia muzulmanom ktorzy zalewaja Niemcy, a ogranicza prawa Slowian zamieszkujacy Niemcy od wiekow.

 16. Izaurus said

  „pola bitwy z 1250 r. p.n.e.” ??? Ale utrwaliło się bolszewickie oznaczanie daty. To może od strzału Aurory? Proszę wrócić do „anty Christum natum” czyli a.Ch.n. i „post Christum natum” czyli p.Chr.n. Po polsku, to „przed Chrystusem” i „po Chrystusie”. Dziękuje

 17. Marylka S. said

  @ Tadeusz
  … i jeszcze TaDeUsz pochodzi od Tak + De + (aż po) uszy

Sorry, the comment form is closed at this time.