Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Działania Rosji w Syrii są szokiem dla NATO”

Posted by Marucha w dniu 2017-07-14 (piątek)

Marynarka wojenna Rosji w dniach od 14 do 28 lipca planuje przeprowadzenie kolejnych startów rakietowych w pobliżu wybrzeża Syrii.

O planowanych działaniach rosyjskich okrętów donoszą media, powołując są na międzynarodowy system zawiadamiania personelu lotniczego NOTAM i nawigacyjne ostrzeżenie dla marynarzy. W związku z planowanymi manewrami zamknięto rejon w międzynarodowym akwenie Morza śródziemnego przy wybrzeżu Syrii.

Wcześniej, 23 czerwca, fregaty marynarki wojennej Federacji Rosyjskiej „Admirał Essen” i „Admirał Grigorowicz”, a także okręt podwodny „Krasnodar” zaatakowały pociskami manewrującymi „Kalibr” obiekty organizacji terrorystycznej „Państwo Islamskie” w Syrii, rakiety trafiły w punkty dowodzenia i magazyny amunicji terrorystów w prowincji Hama.

Według komentatora do spraw wojskowości, szefa sekcji wojskowej Klubu Izborskiego Władysława Szurygina, wystrzały rakietowe w pobliżu wybrzeża Syrii mają charakter planowy i, jak każde inne podobne ćwiczenia, mają na celu zademonstrowanie gotowości bojowej marynarki rosyjskiej.

Właściwie, są to ćwiczenia planowe, zostały zaplanowane jeszcze rok temu, nie ma w tym żadnych okoliczności nadzwyczajnych, nie ma żadnych problemów. Marynarka ćwiczy, w tym także swoje własne zadania. W ogóle praktycznie we wszystkich zakrojonych na większą skalę manewrach w charakterze jednej z części składowych uwzględnia się demonstrację siły, a w odniesieniu do marynarki wojennej jest to także demonstracja bandery, demonstracja zdolności do pracy w dość oddalonym regionie. Jest to obowiązkowa część składowa wszystkich ćwiczeń.

Naturalnie, jeśli ćwiczenia odbywają się dobrze, demonstrowany jest wysoki poziom kunsztu zawodowego, jeśli trafiane są wszystkie cele, to wszyscy, w tym także wywiady innych krajów, robią sobie notatki o tym, że marynarka rosyjska znajduje się w od dobrym stanie bojowym — powiedział Władysław Szurygin w audycji radia Sputnik.

Ekspert wymienił także ostatnie sukcesy wojskowych rosyjskich podczas operacji w Syrii.

— W ostatnim czasie poziom gotowości bojowej zarówno rosyjskich lotników, jak też marynarzy, podniósł się bardzo. Widzimy to na podstawie wyników operacji bojowej w Syrii. Zaskoczyliśmy cały świat. Między innymi tym, że prowadząc operację w ciągu prawie roku i wykonując ponad 10 tysięcy lotów, nie straciliśmy ani jednego samolotu z powodów natury technicznej czy też ze względu na błąd załogi. Dla NATO było to w pewnej mierze wstrząsem, nie oczekiwali tego.

Nasze okręty bardzo dobrze przeprowadziły wystrzały z akwenu Morza Kaspijskiego, a następnie strzelały z Morza śródziemnego. Wszystko to przebiegało w rutynowym reżimie, bez jakichkolwiek zakłóceń, wszystkie cele były rażone — podkreślił ekspert.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 5 to “„Działania Rosji w Syrii są szokiem dla NATO””

 1. revers said

  Innego zdania sa banderowcy i flanka wschodnia NATO, ktorzy w lamach operacyjnych wprowadzili demokracje w cwiczeniach na Krymie i rejonie kremczackim.

  http://patrioty.org.ua/blogs/putin-vpade-z-tronu-vid-pobachenoho-si-bryz-2017–opublikovana-lehenda-navchan-fotofakt-181484.html

 2. Archer said

  USrael masakruje armię Syryjską, a Rosja ostrzeliwuje „bezbronnych cywili” z ISIS. Obydwa mocarstwa zamieniają powoli Syrię w kupę gruzów. Wygranym tak czy inaczej jest Israel. Bo im Syria jest słabsza gospodarczo, militarnie, jak i demograficznie, tym lepiej dla Israela.
  W Europie na razie USrael walczy z Moskalami do ostatniego Ukraińca. Kto wie, może polaczki pod rządami PiS dadzą się podpuścić i będą walczyć z ruskimi za UPAdlinę ku uciesze wszystkich, a zwłaszcza tych z „narodu wysranego”.

 3. revers said

  Moze tak przejrzec obrazki z polnocno irackiego Mosulu, krajaobrazy ksiezycowe po wprowadzeniu bombowej demokracji usraela.

  Wczesniej wiekszosc znaczacych sil isis w ramach anty terrorystycznych operacji ussmano i usraela zostala ewakulowana z Syrii.

  Za to w egipcie po plazach biegaja nozownicy ktorzy celowo wybieraja na swe ofiary turystow z Rosji, o czym informowal dzisiejszy Telegraph. Tylko 6 osob porznietych nozami. oslki cebulaki niech jezdza nad moze czerwone i posmakuja arabsko-natowskie demokracje.

 4. Peryskop said

  O tempora & mores !

  Kultura upadła na ich zbite pyski.

  Ongiś wojny uprzejmie wypowiadano wg zasad dyplomacji.
  I na końcu z honorem podpisywano kapitulacje i dzielono łupy.

  A dziś ?
  Totalny bałagan, super-zmyły i hiper-uzurpacje spoza uznanych katalogów Sun-Tzu, Dżingis-Chama, Sir Winstona…

  Że już nie odróżnisz wojny od pokoju,
  ani terrorrysty od antyterrorrysty.

  Agressora od deffensora, i od mediatora, ani od torreadora.

  Misjonarki od misjonarza, a tego ostatniego od korsarza*.

  ===

  Szejk Imran Nazar Hosein (1942-), imam sunnicki urodzony na Trinidadzie, o hinduskim pochodzeniu, studia m.in. w Karachi i Genewie, 10 lat w Nowym Jorku – filozof islamskiej eschatologii, światowej polityki oraz socjo-ekonomii.

  Eschatologia (z greckiego : έσχατος /eschatos/ ostatni + λόγος /logos/ nauka) jest to dział teologii traktujący o sytuacji ludzkości w czasie, oraz o rzeczach ostatecznych człowieka i świata : o śmierci i końcu świata.

  Szejk Imran 10.2015 : … jesteśmy w tym miejscu historii, w którym następuje przekształcenie.

  Tak jak wcześniej nastąpiło przekształcenie z Pax Britannica na Pax Americana, teraz mamy przekształcenie Pax Americana na to, co nastąpi potem. Naszym zdaniem to Pax Judaica.

  Pax’ znaczy ‚pokój’, ale w tym nie ma nic pokojowego, jest tylko krew i kłamstwa, więc sama nazwa ‚Pax’ jest błędna. Ten Pax Judaica zastąpi Pax Americana, dlatego Stany Zjednoczone i amerykański dolar znajdują się w stanie nieodwracalnego upadku.

  …Oni chcą wojny nuklearnej, bo chcą rządzić światem, chcą zastąpić Stany Zjednoczone jako państwo rządzące światem. Ale Izrael jest za mały. Albo Izrael musi stać się większy, aby stać się następcą Stanów Zjednoczonych, albo [uwaga ! szejk podaje tu główną przyczynę depopulacji :] świat musi się zmniejszyć, aby dopasować się do małego Izraela.

  Znamy odpowiedź. Dlatego właśnie oni oczekują wojny nuklearnej…

  …eschatologiczna perspektywa wskazuje, że teraz zbliżamy się do tej wielkiej wojny…

  Jak NATO się pojawia, to Rosja musi odpowiedzieć…

  Myślę o sojuszu islamsko-chrześcijańskim, nad którym pracuję. Sojusz ten ma wspierać Rosję. Ze względu na naszą wiarę chrześcijanie i muzułmanie nie boją się śmierci…

  Eschatolog szejk Imran [graduate from Institute of International Relations in Geneva, Switzerland] przewidział, jak obecna chutzpa się skończy :

  – OSZUKAJĄ SAMYCH SIEBIE !

  ===

  *W roku 1297 przebrani za mnichów (wł. „monaco”) kamraci Francesco Grimaldi ‘Il Malizia’ (wł. „cwany”) z Genui zdobyli podstępem nadmorską fortecę, i och potomkowie 3Mają ją do dziś.

  Monaco ma w herbie ten fałsz : „ubodzy” franciszkanie z mieczami, i motto Deo juvante – ‘z pomocą Boga’.

  Do dziś nie wyjaśniono, czy w 1297 zadziałali korsarze przebrani za mnichów, czy raczey mnisi przebrani za korsarzy. Nawet Komisja Wenecka jest tu bezsilna, bo ma ważniejsze zadania.

  Suwerenne księstwo prowadzi tzw politykę „dyskrecji podatkowej”, krytykowaną przez rozmaite organizacje anty-przestępcze.

  Dopiero ‘aspiruje’ do EU, a już od 2001 emituje monety euro 🙂

  Monaco 2014 population ~37k :
  French 28.4%
  Monegasque 21.6%
  Italian 18.7%
  British 7.5%
  Belgian 2.8%
  German 2.5%
  Swiss 2.5%
  USA 1.2%
  + Fibak…

  Oficjalna religia katolicyzm 83% ;
  nadto ateizm 13%, judaizm 3%, islam 1%.

  Uważajmy na przebierańców z atrapami gołąbków PAX w tle !

  Jak ten spiżowy zakapturzony Francesco Grimaldi ‘Il Malizia’ strzegący meliny wartego netto $1 mld syna Grace K. – aktoreczki z Hollyvoodoo
  https://image.yachtcharterfleet.com/photo-tour/grimaldi-statue.jpg?k=dc89&w=1400&h=934&q=90&o=sc&image_id=5741

  Suwerenny Książę Monaco Albert (II) Alexandre Louis Pierre Grimaldi (1958-), żona Charlene Lynette née Wittstock (1978-) pływaczka Anglosaxonka z Zimbabwe, Rodezja + baby-tweens + bencarts…

  Dla dociekliwszych :
  André Muhlberger (1962-2013) były dyrektor bezpieczeństwa w Tuluzie i Marsylii, 4.09.2006-12.10.2012 szef policji Monaco. Po śledztwie 2007-2009 rozbił międzynarodowy gang złodziei diamentów zwany „Pink Panthers”, lecz 12.10.2012 niespodziewanie zrezygnował z funkcji z „powodów osobistych”. Muhlberger był oskarżany o brak reakcji na mroczną działalność rosyjskich oligarchów, traktujących Monaco jako centrum pralnicze. Oficjalnie książę Albert II Grimaldi bronił swojego policmajstra, ale pono to on pod naciskiem doradców wymusił dymisję dla ratowania reputacji CASSINOlandu…
  23.06.2013 po lanczu z przyjaciółmi na 22-metrowym jachcie ‘Mangusta’ zakotwiczonym przy Plage Mala k. Cap d’Ail 300 m od brzegu, chciał przepłynąć na luxusowy jacht ‘Joÿka’ zarejestrowany na Malcie, na którym oczekiwał Alex Moiseev i jego żona Olga – rosyjscy przyjaciele, którzy ”wykształceni w USA, Londynie, czy w Szwajcarii” stanowią „zaledwie” 1% rezydentów Monaco. Wnet wyłowiono ciało 50-latka z ciężkimi ranami głowy oraz nóg – podobno spowodowanych śrubą motorówki. Policja nie zdołała jednak ustalić okoliczności zgonu…

  więcej : Vanity Fair

 5. Marek said

  …ku uciesze wszystkich, a zwłaszcza tych z „narodu wysranego”. uciesze wszystkich, a zwłaszcza tych z „narodu wysranego”
  ===
  diabłu z pod ogona

Sorry, the comment form is closed at this time.