Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (61 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-07-14 (piątek)

Broń to atrybut ludzi wolnych i odważnych, gotowych do obrony swojej wolności i swoich bliskich. Niewolnikowi i kurduplowi broń nie jest potrzebna; prędzej pobrudzi spodnie, niż jej użyje. Jego strach jest tak wielki, że chciałby, żeby wszyscy bali się tak, jak on – i żeby liczyli na to, że ktoś inny ich obroni.

Z takimi ludźmi nie ma dyskusji. Wydaje im się, że rezygnując z wolności kupują sobie bezpieczeństwo, a zatem nie zasługują ani na jedno, ani na drugie.

Roman Kafel.

A my, jak zwykle, dokonujemy wpisów na wolne tematy.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/07/09/wolne-tematy-60-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/07/18/wolne-tematy-62-2017/

Gajowy Marucha

Komentarzy 215 to “Wolne tematy (61 – 2017)”

 1. jasieniek said

  Czy Hitler był wariatem, czy Ziemkiewicz kłamcą?

  Wszyscy ziemkiewicze, zychowicze, michalkiewicze i TW leszki, to pospolici manipulatorzy. Ludzie, których jedynym celem jest ukrycie prawdy, a nie dotarcie do niej i jej eksponowanie…

  dalej… http://sth.neon24.pl/post/139292,czy-hitler-byl-wariatem-czy-ziemkiewicz-klamca

  ——
  Albo Pan podasz dowody na swe twierdzenia, albo wypierdalaj.
  Admin

 2. matirani said

  Z Naszego Dziennika:Porozumienie z Chinami o współpracy w sprawie energii jądrowej

  Wiceminister energii Andrzej Piotrowski i jego chiński odpowiednik Li Fanrong podpisali w piątek w Pekinie porozumienie o współpracy w sprawie pokojowego wykorzystania energii jądrowej – poinformował resort energii.

  „Aktualnie Chiny eksploatują 36 reaktorów jądrowych i budują 20 kolejnych. Pierwszy blok jądrowy w Chinach został uruchomiony w 1991 r., a najnowszy w styczniu tego roku. Tylko trzy reaktory jądrowe zostały oddane do użytkowania w latach 90. XX wieku. Pozostałe 33 uruchomiono po 2000 r. Władze w Pekinie do 2021 r. zamierzają trzykrotnie zwiększyć moc zainstalowaną w elektrowniach jądrowych do 58 GWe, osiągając 150 GWe mocy zainstalowanej do 2030 r.” – napisano w komunikacie resortu energii.

  Nowe reaktory jądrowe w Chinach budowane są w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną, a także by sprostać wymaganiom związanym z ochroną środowiska. Istotna jest także poprawa bezpieczeństwa energetycznego oraz utrzymanie racjonalnych cen energii elektrycznej niezbędnych dla dynamicznego rozwoju kraju.

  Chiny przyjęły politykę zamkniętego cyklu paliwowego i konsekwentnie wykorzystują zachodnie technologie do opracowania własnej konstrukcji reaktorów (przykładem jest zintegrowany chiński reaktor Hualong One).

  W dalszej perspektywie Chiny zamierzają zostać światowym dostawcą technologii jądrowych. Obecnie chińskie koncerny zaangażowane są w budowę elektrowni jądrowych w Pakistanie. Chiny zawarły umowy dotyczące realizacji projektów jądrowych w Argentynie, Rumunii i Wielkiej Brytanii.
  RS, PAP

 3. gość said

  LOS W SPRAWIE ANTYPOLSKICH ATAKÓW NA UKRAINIE

  Oświadczenie
  Ligi Obrony Suwerenności
  w sprawie antypolskich ataków na Ukrainie.

  http://www.wicipolskie.org/?p=25668

 4. matirani said

  PKK czyli niejaki Pedro Pablo Kuczyński szaleje w Peru :
  Peru: Były prezydent aresztowany pod zarzutem korupcji

  Były prezydent Peru Ollanta Humala i jego żona Nadine Heredia zostali w czwartek aresztowani na 18 miesięcy w oczekiwaniu na proces. Są oskarżeni o pranie brudnych pieniędzy i udział w przestępczym spisku.

 5. gość said

  Soros dostał „Order Wolności” od Poroszenki! Nie zgadniecie, jak to uzasadniono

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko odznaczył „Orderem Wolności” miliardera i spekulanta finansowego George’a Sorosa. Odznaczenie zostało wręczone osobiście na specjalnym spotkaniu.

  „Pańska aktywność w ostatnich latach ogromnie przyczyniła się do demokratycznych zmian, które mają miejsce na Ukrainie, jest więc dla mnie wielkim zaszczytem wręczyć panu wysokie odznaczenie w postaci „Orderu Wolności” – powiedział Poroszenko.

  Prezydent naszego wschodniego sąsiada wyraził wdzięczność za długoterminowe i kompleksowe wsparcie Sorosa dla Ukrainy, a także profesjonalne doradztwo w szerokim zakresie finansów publicznych.

  W dekrecie prezydenckim o przyznaniu odznaczeni, przeczytać można, że Soros otrzymał nagrodę „za znaczący osobisty wkład do wzmocnienia międzynarodowego autorytetu państwa ukraińskiego, znaczący wkład w realizację reform społecznych i gospodarczych, przez wiele lat owocnej działalności.”

  Media donosiły, że spekulant planuje inwestycje w niektórych sektorach gospodarki ukraińskiej. Soros zaprzeczył jednak, że planuje zakup obligacji tego kraju.

  http://wolnosc24.pl/2017/07/14/soros-z-ukrainskim-orderem-wolnosci-podobno-przyczynil-sie-do-demokratycznych-przemian/

 6. gość said

  To był złoty interes! Aż trudno uwierzyć ile budżet Niemiec zarobił na „pomaganiu” Grekom

  – Budżet Niemiec na kredytach i pożyczkach dla Grecji w ramach programu pomocowego zarobił na czysto 1,34 mld euro – poinformował w środę dziennik „Sueddeutsche Zeitung”. Politycy Zielonych uważają, że ze względów moralnych zysk powinien zostać zwrócony Grecji.

  Gazeta wymienia m.in. kredyt udzielony Grecji w 2010 roku przez Kredytowy Bank Odbudowy (KfW), który przyniósł dotąd budżetowi zysk z odsetek w wysokości 393 mln euro – jak zaznaczają komentatorzy – „netto, po odliczeniu wszystkich kosztów refinansowania”.

  Niemiecki budżet zarobił też na pilotowanym przez Europejski Bank Centralny (EBC) programie skupowania greckich papierów dłużnych w latach 2010-2012. Zysk z tych pożyczek odprowadzany jest co roku przez EBC do banków narodowych. Od 2015 roku do niemieckiego Bundesbanku wpłynęło z tego tytułu 952 mln euro.

  „Fakt, że Niemcy zarabiają na kryzysie w Grecji, jest być może zgodny z prawem, jednak z moralnego punktu widzenia postępowanie takie jest nieuprawnione” – powiedział poseł Zielonych Sven-Christian Kindler, autor interpelacji skierowanej do ministerstwa gospodarki.

  Jego zdaniem zysk z odsetek powinien zostać przekazany Grecji. Inny polityk tej partii Manuel Sarrazin zarzucił ministrowi finansów Wolfgangowi Schaeublemu, że należącymi się Grecji odsetkami uzdrawia niemiecki budżet.

  http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swiat/to-byl-zloty-interes-budzet-niemiec-zarobil-na-pomocy-dla-grecji-ponad-miliard-euro,20602250685

 7. revers said

  re1
  niejak Ralph Peters, moron znalazl sobie Hitlera w osobie Putina, oby jeszcze amerykanskie IBM, Thysona, IG Farben nastepcow, dzisiejszy Mayer i MonsaNTO DO TEGO DOLACZYL I ICH WLASCICELI.

  http://www.veteranstoday.com/2017/07/13/former-lt-colonel-ralph-peters-vladimir-putin-is-as-bad-as-hitler/

 8. osoba prywatna said

 9. matirani said

  Miernokracja.
  Legutko.

  A przy okazji: Gdy grupa uczniów (a dziś już studentów) najlepszego wrocławskiego ogólniaka zorganizowała w grudniu 2009 r. debatę na temat obecności w klasach symboli krzyża. W petycji do dyrekcji szkoły napisali: „Umieszczanie symboli religijnych w publicznej instytucji odbieramy jako przejaw faworyzowania przez szkołę konkretnego światopoglądu”. Nie spodobało się to prof. Ryszardowi Legutce, b. ministrowi edukacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Autorów petycji polityk nazwał „rozwydrzonymi i rozpuszczonymi przez rodziców smarkaczami”, a samą debatę określił mianem „szczeniackiej zadymy”.

  Tymi określeniami poczuła się dotknięta dwójka uczniów, współautorów petycji i organizatorów debaty – Zuzanna Niemier i Tomasz Chabinka. W pozwie domagali się publicznych przeprosin i wpłaty 5 tys. zł. na cel społeczny. Wsparła ich Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Jej sekretarz Adam Bodnar mówił przed procesem: – Profesor ewidentnie przekroczył granice debaty publicznej, poniżając swoich dyskutantów. Ale to nie jest tylko i wyłącznie sprawa uczniów XIV LO. To walka o to, by każdy mógł być traktowany poważnie i miał takie samo prawo do uczestnictwa w życiu publicznym.

 10. PISKORZ said

  re 4..”Były prezydent Peru Ollanta Humala” A TEN JESZCZE BARDZIEJ BYŁY /pół Japończyk/ też zdefraudował kupę kasy i narwał do Japonii. A po peruwiańczykach /jak pisze osoba która tam była/ spłynęło to jak woda po kaczce..

 11. revers said

  Transformacja ustrojowa, gudlajski sosob na rozbior Polski ..
  https://forumemjot.wordpress.com/2015/10/07/transformacja-ustrojowa-zydowski-rozbior-polski/

 12. Darfur said

  Ci którzy rezygnują z Wolności w imię odrobiny tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich.

  They that can give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety. (ang.)

  Autor: Benjamin Franklin

  Za: https://pl.wikiquote.org/wiki/Wolno%C5%9B%C4%87

  Co oczywiście nie umniejsza twórczości pana RomanaK

 13. ali said

  Iwan IV Groźny
  Skazał na śmierć 4200 osób w tym bojar za zdradę. Wprowadził sądownictwo.

  Henryk VIII
  Skazał na śmierć bez sądu 72000 chłopów. Kara śmierci dla dzieci od 12 lat.

  Karol IX
  Noc Świętego Bartłomieja. 30000 osób zabitych. Wielu zabił osobiście.

  Filip II
  Spalonych żywcem 28540. W Niderlandach 10000 ofiar

 14. ali said

  LIST OTWARTY O OPAMIĘTANIE

  Pokaz Polskiego barbarzyństwa oraz wdzięczności .
  Dowódca Armii marszałek Iwan Koniew. …. Został odznaczony przez Elżbietę II i Jana Pawła II · Iwana Koniewa udekorowano najwyższymi odznaczeniami państwowymi jego kraju, a także mnóstwem orderów zagranicznych, w tym także najwyższym odznaczeniem Stanów Zjednoczonych – Orderem Honoru i francuską Legią Honorową. Ostatnią nagrodę – „Order Oczyszczającego Źródła” – wręczył wdowie po marszałku – Antoninie Wasyljewnie – przed stuletnią rocznicą urodzin marszałka – brytyjski minister obrony. Tym krzyżem, który pojawił się w Wielkiej Brytanii jeszcze w czasie średniowiecza, na całym świecie wyróżniono niewiele ponad 20 osób.

  LIST OTWARTY O OPAMIĘTANIE

  dalej -> http://okres-prl.blog.onet.pl/2017/07/02/list-otwarty-o-opamietanie/

 15. ali said

  PILNE -Kolejny raz oszołomy z pod znaku PIS odbierają emerytury 200 tyś ludzi, co służyli w MON i MSW

  !!! http://okres-prl.blog.onet.pl/2017/07/05/pilne-kolejny-raz-oszolomy-z-pod-znaku-pis-odbieraja-emerytury-200-tys-ludzi-co-sluzyli-w-mon-i-msw/

 16. osoba prywatna said

  WODA ZA DARMO – „od pomysłu po wodę” czyli jak zrobić studnię krok po kroku za mniej niż 150zł
  .https://www.youtube.com/watch?v=wSGZmzBo-N8

  ——
  To będzie zakazane.
  Admin

 17. VA said

  Agent CIA wyznaje przed śmiercia: „Wysadziliśmy WTC7 w 9/11”
  http://yournewswire.com/cia-911-wtc7/

 18. SAP said

  Piosenka, wspomnienie o ojcu. Po rosyjsku.
  T-killah – Папа (Посвящается моему папе)
  .https://www.youtube.com/watch?v=9JM6fAwAfhA

 19. nikita said

  Donbas z Russellem Bentley – odcinek #33 „Ruski, Serb i Amerykanin”

  W 33 odcinku serii „Donbas z Russellem Bentley” Texas z USA spotyka się z walczącymi po stronie Noworosji żołnierzami z Rosji i Serbii celem przedyskutowania ważkich spraw.

 20. Zagończyk said

  http://polskiszaniec.pl/internacjonaly/
  http://polskiszaniec.pl/mamonizm-czyli-wspolczesny-zloty-cielec/
  http://polskiszaniec.pl/kwota-wolna-od-podatku/

  http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682832
  http://lospolski.pl/aktualnosci/pikieta-w-rocznice-krwawej-niedzieli-na-wolyniu-w-1943-roku/
  http://lospolski.pl/aktualnosci/podpalono-polska-szkole-w-mosciskach-na-ukrainie/

 21. www.wandaluzja.com said

  Ad. 1: NURZE Panie Jasieńsku. Przykro mi, ale zostałem zakasowany przez Admina: .https://marucha.wordpress.com/2017/07/09/wolne-tematy-60-2017 – 30, 33, 44, 72, 184:
  Hitler BLEFOWAŁ, ale oddanie mu przez Anglików Arsenału i Technologii czeskiej awansowało go o 2 lata, czego Beck nie przewidział. Spodziewał się raczej oddania przez Anglików 2 pozostałych strategicznych bomb atomowych: Na Warszawę i Berlin, Polakom.
  W dzisiejszej Rzeczpospolitej jest artykuł „Przemyt broni do Izraela”, gdzie czytamy „Państwo Izrael przetrwało0 tylko dzięki potajemnemu zakupowi broni w Czechosłowacji”: SZACUJE SIĘ, ŻE DO KOŃCA 1948 R. CZECHOSŁOWACJA SPRZEDAŁA IZRAELOWI M. IM. 50 TYSIĘCY KARABINÓW…
  To jakiś idiotyzm, gdyż Profesor Cyprian Iwo Pogonowski z USA krzyczał: NIE PRAWDA, ŻE W WOJNIE UKRAIŃSKIEJ WSZYSTKICH ŻYDÓW MORDOWANO, BO WEDŁUG DANYCH AMERYKAŃSKICH TO 232 TYSIĄCE WZIĘTYCH DO NIEWOLI ENKAWUDZISTÓW UZBROJONO W BROŃ CZECHOSŁOWACKĄ I WYSŁANO NA WOJNĘ PALESTYŃSKĄ…

 22. Maćko said

  Pucz w Polsce? http://wprawo.pl/2017/07/14/nasz-news-awantura-przed-sejmem-obywatele-rp-probowali-forsowac-barierki/
  Obywatele RP, którzy zebrali się dziś przed Sejmem w proteście przeciw uchwaleniu ustaw dotyczących sądów, usiłowali siłą wedrzeć się na teren parlamentu. Dowodzeni przez Pawła Kasprzaka zadymiarze próbowali przeskakiwać przez barierki. Kasprzak biegał wzdłuż ogrodzenia i prowokował policję oraz Straż Marszałkowską krzycząc: „Teraz! Tu będę wchodził!”. Na miejscu jest też Mateusz Kijowski. Funkcjonariusze policji i Straży Marszałkowskiej odparli atak zadymiarzy, ale Obywatele RP zapowiedzieli, że zostaną przed Sejmem całą noc. Być może dojdzie do kolejnej próby wdarcia się na teren i do budynku Senatu.

  Wg informacji zamieszczonej na stronie fb Obywateli RP, poseł Joanna Scheuring-Wielgus domagała się wpuszczenia zadymiarzy na dzisiejsze posiedzenie Senatu. Otrzymała odmowę, a rozwścieczeni zadymiarze ogłosili: „Kancelaria Sejmu zabrania obywatelom wchodzić, więc sami wejdziemy.” Jak widać, poseł Scheuring-Wielgus przygotowała grunt pod atak Obywateli RP na funkcjonariuszy pilnujących parlamentu.
  ***
  A wczesniej byl komunikat, ze dzialacze opozycji dostawiali takie same SMSy nawolujace do oporu i puczowania.

 23. Maćko said

  http://wrealu24.pl/7053-prezydent-poznania-oni-wzbogaca-nasze-miasto-blaszczak-nie-wytrzymal-ta-riposta-to-hit
  Na słowa prezydenta odpowiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Złożył nawet propozycję Jaśkowiakowi. „Podobno prezydent Poznania ma relokować uchodźców jako pierwszy. Mam taką propozycję: rozmawiałem z burmistrzem Góry Kalwarii, władze samorządowe Góry Kalwarii mają kłopoty z obywatelami rosyjskimi narodowości czeczeńskiej, którzy są tam w ośrodku. Może więc relokacja z Góry Kalwarii do Poznania, jeżeli jest takie zainteresowanie prezydenta Poznania” – zaproponował Błaszczak w rozmowie z wPolsce.pl.

  Szef MSWiA przypomniał, że stanowisko polskiego rządu jest stanowcze i nie ma przesłanek ku temu, by organizować jakiekolwiek referendum w tej sprawie. I znowu celnie ripostuje prezydenta Jaśkowiaka. „Nie musimy sięgać do tego argumentu. A jeżeli już, to ewentualnie w Poznaniu. Prezydent Poznania, aktywista PO, zaprasza tam uchodźców. Pamiętam, że gdy była potrzeba ustawy metropolitalnej, warszawskiej, to w lokalnych gminach odbywały się referenda. Teraz tego nie słyszę – może wypadałoby zapytać mieszkańców Poznania w tej sprawie” – powiedział.
  Na koniec minister podkreślił, że polityka migracyjna należy do rządu, a nie do samorządu.”Oni – ci z totalnej opozycji, bo siebie tak nazywają – lekceważą prawo. To nawoływanie do łamania prawa. (…) Ale to cenna deklaracja, bo można ją sprowadzić do tego. Jeśli chcecie, by w Waszych miastach powstawały dzielnice, w których będzie panował szariat, do których policja nie będzie miała wstępu, to głosujcie na kandydatów PO i PSL” – powiedział Błaszczak.

 24. Yagiel said

  Artykuł od Jasieńka stawia sprawę w sposób niemożliwy do zlekceważenia – podnosi się zatem fala faktów o naszej historii i teraz przeciw powodzi kłamstw, kłamstw, kłamstw… Teraz najważniejsze jest, by te fakty trafiły pod strze… Strzech już nie ma, lecz głowy są – do głów. Trzeba by namówić paru naszych raperów, żeby zrobili o IG Farben i ska parę jołjołjoł kawałków: na blokowiskach jest sporo zdolnych Polaków!

 25. miksa said

  Putin sie zdenerwowal?
  “Nie macie prawa dyskutowac przyszlosci Syri!i” – Putin rzucil wprost ministrowi spraw zagranicznych USA ,

  Prezydent Rosji, Wladimir Putin podkreslil. ze przyszlosc Syrii lezy w rekach Syryjczykow a nie amerykanskiego sekretarza stanu Rexa Tillersona!

  “ Amerykanski Sekretarz stanu nie jest obywatelem syryjskim i nie ma prawa opowiadac o przyszlosci tego kraju i losach prezydenta. O tym moga decydowac tylko sami Syryjczycy- powiedzial Putin na szczycie G-20 w Hamburgu.
  Putin podkreslil, ze stanowisko USA wobec Syrii nie bardzo sie zmienilo, choc jest moze troche bardziej pragmatyczne, i USA troche przyczynilo sie do zmniejszenia aktow agresji w kraju.
  Potem mowil o pozytywnym porozumieniu o wstrzymaniu ognia w poludniowo zachodniej czesci kraju i zachecal Jordanie i Izrael do wspolpracy przypominajac, ze nienaruszalnosc granic Syrii musi byc uszanowana za wszelka cene.

  Ujawnil tez, ze Rosja utrzymuje kontakt z kilkoma grupami Kurdow w Syrii, mimo, ze nie sa one tak scisle jak z USA. Rosja popiera integralnosc granic Syrii czym sie troche rozni od niektorych frakcji Kurdow i USA.
  Gdy chodzi o zakonczenie kryzysu w Syrii, Putin powiedzial, ze Rosja bedzie kontynuowac swoja polityke ustanowienia pokoju i ustabilizowania kraju i dalej bedzie wspolpracowac z Syria, Turcja i Iranem. Putin dodal, ze te wspolprace omawial juz z prezydentem Turcji Recepem Erdoganem w czasie konferencji G-20.
  Gdy chodzi o kryzys panstw Zatoki Perskiej i konflikt miedzy Katarem i panstwami GCC (Gulf Cooperation Council) – Rady Panstw Zatoki Perskiej a szczegolnie Arabii Saudyjskiej, Putin powiedzial ze juz wczesniej rozmawial z przywodcami Kataru i przypomnial, ze ten problem nalezy szybko rozwiazac zanim sie rozwinie w otwarty konflikt w rejonie.

  Opowiadajac o swojej rozmowie z Dolandem Trumpem, Putin stwierdzil, ze Trump jest zupelnie inna osoba, gdy sie z nim rozmwaia prywatnie a zupelnie inna w tv. Prywatnie jest osoba bardzo racjonalna i ze rozmowy te moga przyniesc pozytywne rezultaty.

  A gdy chodzi o domniemane wtracanie sie Rosji w amerykanskie wybory i bezpieczenstwo cybernetyczne, to Putin twierdzi , ze nie ma potrzeby zeby Rosje podejrzewac ze Rosja osmielilaby sie wtracac kiedykolwiek do wyborow w USA. Oba kraje maja utworzyc wspolna grupe, ktora bedzie monitorowac wszelkie problemy zwiazane z cybernetycznym bezpieczenstwem.

  Na zakonczenie Putin powiedzial, ze to media zachodnie probuja interweniowac w wewnetrzne sprawy Rosji i ze Moskwa doskonale zdaje sobie z tego sprawe i pilnie sledzi poczynania Zachodu.

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/139299,co-sie-dzieje-w-europie-i-w-usa-14-07-2017#comment_1398568

 26. Boydar said

  Zupełnie nie wiem, co można chcieć (a może właśnie nie chcieć) od Pippi Langstrumpf. Ten film, bo głównie z filmów ja znamy, ma dla mnie jakiś ulotny charakter, pachnący wolnością i niezależnością. Trzeba go oglądać sercem a nie rozumem. Bo według mnie rozum daje się oszukać dużo szybciej. Sama okoliczność obecnej walki z postacią Pippi, przemawia tylko na jej korzyść.

  A kasę Pippi miała od wujka. Było to dokładnie wyjaśnione w jednym z odcinków a wspomniane w wielu.

  ——
  Ma charakter totalnego oderwania od normalnego życia. Już sam fakt gówniary, która mieszka zupełnie sama, jest dziwaczny.
  Nie mam do niej serca, a rozum to już zupełnie ją odrzuca.
  Totalnie antypedagogiczna.
  Admin

 27. Boydar said

  🙂 albo od ojca który był kapitanem na jakimś dalekim okręcie, po trzydziestu latach zapomniałem 🙂

 28. Cyborg said

  Do 1 Adminie – popieram ultimatum.

  ***
  Pytanko: Polskie Radio 24 – slucham rano i wieczorem i wyglada mi na calkiem dobre. Propolskie i krytyczne w stosunku do szkodników.

  http://player.polskieradio.pl/41

  Co Szanowni na to?
  ++++

  24. Panie Boydar, podobne mam wspomnienia… zreszta walczyc z tradycja i historia danego narodu to lewacko-marksitowski sabotaz…. na pewno nie na korzysc S*wedów.

 29. Boydar said

  Nie zauważyłem oglądając, aby przewijały się watki stricte szwedzkie. Może jakieś nazwy geograficzne, no ale przecież Astrid to Szwedka, i nie ma dziwne. „Pippi” jest uniwersalna, taka ogólnoludzko pożądana. Tylko do niej właśnie człowieka trzeba, nie parapetów.

  Nie jestem w takim razie człowiekiem. Mnie Pippi tylko irytowała.
  Admin

 30. Boydar said

  Wiele błędów, nie mam pewności czy celowych; ale przeczytać można

  http://macgregor.neon24.pl/post/139257,czniac-ukraine

  Zyskanie na czasie względem biegu wypadków (absolutnie niezbędne), a także wystawienie konkretnej alternatywy jest mało oczywistym dla wielu cichym wsparciem dla polityki Rosji i Putina wobec krainy U. Wydawać się może, że te cztery miliardy to kupa szmalu; to jest NIC w porównaniu do strat jakie ponieślibyśmy gdyby sytuacja wymknęła się spod kontroli !

 31. revers said

  KOD-owcy obalaja rzad …
  http://newsweb.pl/2017/07/15/pilne-zadyma-przed-sejmem-kod-i-obywatele-rp-chca-obalic-rzad-natychmiast/

 32. Marek B said

  ŚWIAT SIĘ ZMIENIA.

  ZMIENIA NA LEPSZE.

  Kim Dzong Un wystrzelił rakiety międzykontynentalne na USA!!!

 33. E tam said

  Kwik esbeckich i ormowskich elit staje się coraz donośniejszy.
  Październik tuż tuż…………….

  http://telewizjarepublika.pl/grozi-nam-pozbawienie-podstaw-do-zycia-byli-esbecy-i-milicjanci-przerazeni,42108.html

 34. Aktualny said

  @ 15

  Wasz kwik, skomlenie byłych esbeków i ormowców, to najlepsza muzyka na lipcowy, deszczowy sobotni poranek 🙂

 35. revers said

  amen

 36. revers said

  ad36
  o podwyżkach cen paliw ani mru, mru, może naczelny kot J.K. odpowie, czyli jak finansować usraelską kolonialnie grajdołka, różne plus500 i rakietki Singera Antka.

 37. osoba prywatna said

  Robią nas w konia: PiS i PO przed i po robią to samo – podatki cena benzyny #175
  .https://www.youtube.com/watch?v=ZAoCoDRRkSI

 38. Boydar said

  Ależ oczywiście, że jest Pan Człowiekiem, Panie Gajowy. Wygląda nawet, ze przez duże ‚Cz’, ale najwyraźniej „Pippi” nie podchodziła pod Pański charakter czy ogólnie nastawienie do życia. Poza tym, mimo wszystko to był/jest utwór dla dziewczynek. A Pan jednak wygląda na chłopca 🙂

 39. www.wandaluzja.com said

  Panie Adminie, Pan Jasieniek zrehabilitował się publikacją zaginionego śledztwa Hoovera choć pod prowokacyjnym tytułem, proszę go nie Wypierdalać .http://sth.neon24.pl/post/139292,czy-hitler-byl-wariatem-czy-ziemkiewicz-klamca//

  Według śledztwa FBI to II wojna światowa była imprezą 3 Żydów: Rothschilda, Rockefellera i Warburga. Amerykanie Wymodlili: ŚWIĘTY STALINIE, CHROŃ NAS PRZED ROTSZYLDAMI, wobec czego Rotszyldy sfinansowały Hitlera. Mam nieanonimowy list z USA, że Pucz Monachijski sfinansował paryski Rothschild dając Hitlerowi 900 milionów $ a Himmlerowi 100. Mit Holokaustu został zaś SFINANSOWANY przez Rockefellerów – że w Oświęcimiu ginęli nie Słowianie a Żydzi, którzy jurysdykcji Pracy Niewolniczej NIE PODLEGALI, co było Legalizacją imigracji do USA 20 milionów rosyjskich i niemieckich Żydów.
  Według śledztwa Bundestagu w/s Hitleryzmu i Holokaustu, opublikowanego częściowo w książce HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA to Hitler był Żydem i ŻYDOFILEM, w którego armii służyło 900 tysięcy Żydów, w tym marszałkowie generałowie i admirałowie. To potwierdzili Anglicy publikacją Paszportu Hitlera z 30 IV 41: Pochodzenie ŻYDOWSKIE; Narodowość ŻYDOWSKA; Kapitał KRYMINALNY. Paszport ten był potrzebny na Emigrację do Niemieckiej Palestyny po złamaniu przez Churchilla Preliminarza Pokojowego z Zakopanego: NIE WAŻNE CZY NIEMCY SĄ WE WŁADANIU HITLERA CZY INNEGO KAPŁANA JEZUICKIEGO, CHODZI O POTĘGĘ NARODU NIEMIECKIEGO I JEGO CELE czyli Wschodnią granicę na Missisipi.
  Z tej racji wojna z Polską WYPADKIEM Przy Pracy, która NISZCZYŁA niemiecko-żydowską Granicę na Missisipi – tak jak odłożyło ją w przyszłość Rozstrzeliwanie przez Polaków Niemców w mundurach czerwonoarmijnych, bo miast Niemców mieli ją realizować Żydzi. Wiosną 1941 Hitlera uratowali jednak mnisi bułgarscy sprzedając mu bułgarski skarb imperialny (Zaginione Złoto Rzymu i Bizancjum), który Wystarczał na KUPIENIE USA, wobec czego Generałowie Wehrmachtu musieli Fuehrera PRZEPROSIĆ.
  Według Józefa Becka to wojna między Stalinem a Hitlerem była NIEUNIKNIONA, gdyż Stalin był eksponentem kapitału anglosaskiego a Hitler Rothschildów.
  Pan Gajowy może zamieścić Paszport Adolfa na emigrację do Niemieckiej Palestyny, gdzie doszedł do wniosku, że Te Żydy go Okradną. – Co za GENIALNA REFLEKSJA.

 40. Marucha said

  Re 34:
  W zasadzie racja… ale mam pewne wątpliwości, czy dotknie to tych naprawdę zasłużonych, czy zwykłych szaraków. I w ogóle myślę, że jak to u PIS-u, z dużej chmury mały deszcz.

 41. Boydar said

  @ (40) vs. (34)

  Tu nie chodzi ani o prawo ani o sprawiedliwość normalnie pojmowaną. Chodzi o HAK.

  Jest do wykonania cała masa brudnej roboty. Dlaczego my to mamy robić, niech robią szczególnie predystynowani. Poza tym wojny nie koniecznie wygrywa się zbrojnie, niektóre wygrywa się kupując. No i właśnie kupują; a my widzimy targ. Warto też czasem zanabyć brak oporu. Drogą kupna oczywiście.

  Proszę popatrzeć, jak niektóre ewidentne szuje zostają użyte/wykorzystane w miarę postępu kontrrewolucji. Obrzydliwe, to fakt, ale ktoś musi zrobić/powiedzieć publicznie pewne rzeczy. Jest to konieczne.

 42. guła said

  Wzniosła preambula Wolnych Tematów odbiega niestety od rzeczywistości w S.K. na dzisiaj i być może nie będzie obowiązywać w latach następnych. Wynika z tego że tubylcom pozostaje jedynie do dyspozycji broń nielegalna. Jako to dostosowane do potrzeb chwili, narzędzia gospodarstwa domowego, do których sam autor w poprzednich wpisach nawiązywał.
  A dlaczego?
  Ano bo zgodnie z proponowanymi rozwiązaniami zgodę na „prawo do samoobrony” udzielać miałaby władza samorządowa.
  I tu jest pies pogrzebany. Albo w tym sęk.
  Nie wspominając że w ogóle, jest to zabawa w „kota i myszkę”

  Więc powtórzę: nie ma mowy o dostępie do żadnej broni palnej dla tubylców. A z tego co zdążyłem zauważyć to nawet posiadany czarny proch jest natychmiast (jak tylko konfidenci doniosą władzy) rekwirowany, a dalszy los delikwenta (w domyśle) raczej do przyjemnych nie należy. Kilka takich przypadków w mojej okolicy już miało miejsce.
  http://3obieg.pl/normy-wspolzycia-urzedniczo-spolecznego

 43. osoba prywatna said

  Banda George Sorosa co gnębi Polaków w aspekcie spalonej kukły przez Piotra Rybaka – B. Szenicer
  .https://www.youtube.com/watch?v=xPrrb7KyPqE

 44. guła said

  @35 Revers

  „Już samo stwierdzenie, że likwidacja SN w obecnym składzie zagraża trójpodziałowi władzy brzmi intrygująco – czyżby trójpodział władzy w Polsce miał charakter personalny? A dalej jest jeszcze ciekawiej – „To sądy mają oceniać władzę, a nie władza sądy”. Gdzie tu ów „trójpodział” się podział? I kto w takim razie, w ramach „trójpodziału” władzy, będzie oceniać sądy?
  A tak przy okazji – skoro „środowisko nie musi się oczyszczać, bo nie jest brudne”, to skąd ten sprzeciw wobec powołania organu, który może to tylko potwierdzić?”
  http://3obieg.pl/watpliwosci-czlowieka-pismiennego

 45. osoba prywatna said

  Kim są nasi przywódcy?
  Michael Schudrich – naczelny rabin Polski, rabin zatrudniony na pół etatu i to w kraju tak dużym i ważnym jak Polska. Rabin, który nie studiuje i nie naucza, nie upomina i nie nawołuje do przestrzegania zasad przyzwoitości, nie pociesza strapionych i nie doradza zagubionym. Zamiast tego zajął się marketingiem i piarem społeczności żydowskiej. Można się do niego zgłosić po informację lub załatwić z nim sprawę polityczną, ekonomiczną czy biznesową. I tylko z rzadka – religijną. Ten rabin widzi wszystko, słyszy wszystko, wie wszystko i pozwala na wszystko. Idealny rabin do wspierania korupcji.

  Piotr Kadlčik – przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Człowiek, który kilka lat temu nie był w stanie zarobić na życie, przeszedł na judaizm i dzięki hojności swojego nowego Boga oraz talentowi do przemieniania większego w mniejsze, znacząco się dorobił. Nie stroni od kieliszka i można go często spotkać na ulicy, gdzie stara się ustalić swoje położenie……
  http://www.forbes.pl/kim-sa-nasi-przywodcy-,artykuly,160629,1,2.html

 46. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski – Piotr Rybak to symbol oporu Polaków przed Sorosem
  .https://www.youtube.com/watch?v=YpHg2Cclaww

 47. Kwal said

  Dzisiaj Kraków jest sparaliżowany. Wszędzie pełno Policji..W hotelu Holiday inn goszczą Chińczycy, to podobno jakaś delegacja rządowa…Zastanawiające jest że wszyscy o tym milczą….

 48. Yagiel said

  przejeżdżałem wczoraj na rowerze wzdłuż Wisłostrady i wokół Hutnika W-wa (obok Cmentarz Włoski wojenny) – tam jest strzelnica: bardzo głośno! Dużo ludzi tam strzela, choć raczej nie samorządowcy… Jestem za obywatelską bronią, ale nie wierzę, żeby to było. (Oczywiście poza mafiami.)
  W tym kontekście warto może pomyśleć o WOT: to jednak masowy dostęp do broni dla młodzieży polskiej. Że to gwardia Maciera/Kaczora, to raczej groźne, a na pewno znaczące – przy zmianach co do sądów, KRS, TK… No bo różnie można użyć broni, prawda? (Opozycja , Ukraincy, nachodźcy dżihadu…) W każdym razie kraj uzbrojony, obywatele uzbrojeni to jakościowo nowa sytuacja by była. Np. nad Odrą i Nysą Łużycką.
  I jeszcze: znaczenie Czeczenów w RP, zwłaszcza tych przyjętych przed 2000r. Umieją strzelać od dziecka 3-latka – Żydzi umieją TORA od dziecka 3-latka… Jest o czym myśleć?
  Gajowy ważny temat poruszył.

 49. Yagiel said

  do Boydar/41. i Wandaluzja/39. – ciekawe uwagi przypomniały mi fragment/wątek z „Krzyżaków” (Sienkiewicza): otóż w delegacji króla już Jagiełły do mistrza Zakonu w Marien-burgu był i Zbyszko jako świeży rycerz królewski i Maćko (uwolniony wlaśnie)… Szefem naszej delegacji był Zyndram z Maszkowic, który w rozmowie uprzejmych wrogów zadziwiał wielkiego mistrza odpowiedziami; zwłaszcza gdy poszło o potęgę całego, trzypoziomowego zamku, z 8-metrową Marien mozaikową, lsniącą na kilometry! Pamiętacie?
  Mistrz Zakonu chwalił się, że Zamek jest nie-do-zdo-by-cia! Na co Zyndram odparł, że zamków nie musi się zdobywać…??? Mogą zmienić właściciela przecież…
  Sienkiewicz akcję powieści zakonczył dopiero na tym, że syn Jagiełły odkupił Marien-burg od… Czechów. Bo Zakon był już nie-wy-pła-cal-ny. (Jestem ciekaw komentarza Wandaluzji do tego wątku.)

 50. Boydar said

  Niezły przekaz 🙂

  http://wiadomosci.onet.pl/religia/narzekanie-zabronione-tabliczka-na-drzwiach-papieza/jm133rk

 51. konik said

  Nikita Michałkow *Lobotomia*

  Pojawił się film zatytułowany „Lobotomia”, będący najnowszym produktem wybitnego rosyjskiego reżysera Nikity Michałkowa i ponoć zaczynem jego kampanii wyborczej.

  Film zaczyna się od obrazów, pokazujących barbarzyński zabieg lobotomii.
  Głos opowiada, iż „lobotomia to brutalny, ale pewny sposób na wytarcie pamięci”, „Człowiek po operacji zamienia się w warzywo” — mówi lektor. „Lobotomia jest od lat 50. zakazana w medycynie — ale nie w polityce.

  Niektórzy politycy uważają, że lobotomii należy poddać wszystkich Rosjan”. Na ekranie obrazki odmóżdżonych pacjentów na zmianę z Chodorkowskim i Nawalnym. „Zdaniem tych politycznych spikerów, prawo do życia mają tylko Rosjanie po lobotomii”.

  George Soros i jego marionetki — rosyjscy liberałowie, którzy chcą „przejąć władzę w Rosji”. W tym celu planują zmienić Rosjan w „posłuszne, zależne bydło, manipulowane przez Zachód”.

  Rosjan w bezmyślne małpy zamienia się w Centrum Jelcyna w Jekaterynburgu: „centralnym centrum lobotomii”, wybudowanym za 7 miliardów budżetowych rubli „To tu wyciera się pamięć historyczną” — mówi lektor — „to tu Rosjanom masowo odbiera się szacunek dla ojczyzny”
  –W tym momencie na ekranie pojawia się on sam–

  „W Jekaterynburgu znajduje się centrum, w którym każdego dnia Rosjanom wstrzykuje się truciznę, niszczącą narodową samoświadomość, niszczącą rozumienie historii naszego kraju”

  Centrum Jelcyna dostało dzięki Sorosowi i Chodorowskiemu — tytuł Europejskiego Muzeum Roku 2017. Michałkow „mimo wszystkich ataków, jakich padł ofiarą, „liberałowie postąpili jak prawdziwi hitlerowcy: postanowili zetrzeć Michałkowa z powierzchni ziemi”.

  Kiedy bowiem Michałkow zrobił film o „rosyjskiej godności i świadomości narodowej” — „Cyrulika syberyjskiego” — „bardziej niż wszystko inne oburzyło liberałów, że Rosjanie są tam pokazani niewłaściwie, czyli jako normalni ludzie, a nie niewolnicy, pijacy i narkomani”

  „Agentów zachodniego wpływu przeraziło to, że film Michałkowa, pokazując obraz Rosji jako silnego i godnego kraju, przyniesie Rosjanom nadzieję i stanie się zaczynem nowej narodowej idei” .To różni Michałkowa od Sorosa, który „wydawał w Rosji podręczniki szkolne, uczące dzieci zdrady ojczyzny”…


  A teraz zobaczcie to na sputniku https://sptnkne.ws/eUqk

 52. konik said

  ktoś bezczelnie kasuje mi wpisy

  wkleiłem drugi raz „lobotomia”

 53. Marucha said

  Re 42:
  Panie Guła, nie chodzi o stosunek władz polskich do posiadania broni, bo ten znamy i wiemy, że nic go nie zmieni.
  Chodzi o stosunek przeciętnego Polaka do broni.
  O ten lęk, że się nawzajem wystrzelamy.
  Że wzrośnie przestępczość (wbrew wszelkim danym z innych krajów!).
  O ten irracjonalny, nie podlegający żadnej argumentacji, strach przed widokiem naboju.

 54. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201707155883153-Rosja-jakie-miejsce-w-roznych-galeziach-gospodarki/

 55. Boydar said

  To Putin, osobiście, Panie Konik.

 56. Boydar said

  strach, to normalne uczucie … (52)

  .http://img.wiocha.pl/images/4/2/42d222a6172c73f75a952dd3d6f2ace2.jpg

 57. revers said

  ad47 w 2011 naczelny byl przeciw podwyzce podtakow i akcyz od paliw …

  https://finanse.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-zmienia-zdanie-w-sprawie-akcyzy-na-paliwo-6142630532089473a

  teraz idzie tak samo jak PO, w sumie te partie uzupelniaja sie, mimo drobnych roznic programowych i medod fiksalnych, czego dowodem byly nawet przejscia partyjnch czlonkow PIS do PO po wygranym przez PO w 2007 roku wyborow lub jesli chodzilo o listy kadydatow wyzej juz unijnach na poslow do europarlamentu.

 58. osoba prywatna said

  Żydowski Stress Przed-Urazowy i prewencyjny atak na Iran
  http://ram.neon24.pl/post/139295,zydowski-stress-przed-urazowy-i-prewencyjny-atak-na-iran

 59. osoba prywatna said

  Tajna stolica nazistów po wojnie. Sensacyjne zdjęcia! [Enigma]
  .https://www.youtube.com/watch?v=n3QXV_i-H1Y

 60. konik said

  @56 Boydar said „strach, to normalne uczucie … (52)” + debilny link

  Co to kretynie niby miało znaczyć ?
  Ktoś kasuje bezczelnie wpisy a w odpowiedzi idiota wkleja jakieś fotki z nabojami i pedałami.

  ——
  Uspokój się Pan.
  Admin

 61. osoba prywatna said

  Dlatego najlepsza i najczystsza jest sól kłodawska, a właściwie, jak powiedział przewodnik po kopalni (polecam zwiedzenie, bo jest co zobaczyć) minerały z solą.
  Można ją kupić na miejscu, a właściwie dostać za darmo – 25 kg = 10zł 40gr.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sol-morska-moze-byc-zanieczyszczona-przez-mikroczasteczki-plastiku

 62. www.wandaluzja.com said

  Ad .https://marucha.wordpress.com/2017/07/09/wolne-tematy-60-2017/ – 208

  Jacek Pawlicki, ŚMIERĆ WENECJI – Zmieniamy się w Pompeje wieszczą miejscowi aktywiści. Masowa turystyka zabija Wenecję – ostrzega znany włoski archeolog. Słynne miasta próbują bronić się przed turystami, Barcelona zaczęła nawet wojnę podjazdową; Newsweek Polska, 10-16 VII 2017, s. 54-57.

  Zostałem POBITY przez Berlusconiego i Kadafiego, którzy zachachmęcili pulę pokerową Unii Europejskiej za EXODUS Biblijny .http://www.wandaluzja.com/?p=p_310&sName=talmud-najlepszy-kodeks-mafijny// i w Moim Imieniu podjęli program MOJŻESZ, który Protestowałem techniką Moskiewsko-Warszawską .http://www.forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?t=7//. Teraz okazało się, że w tej sfinansowanej za pieniądze UE walce Prawdzic-KONTRA-Prawdzic moje Technika M-W ma całkowitą Rację, gdyż MOJŻESZ Kadafiego-Berlusconiego jest do D, co zamanifestowała turystka angielska z siłową asekuracją zdejmując w najważniejszym miejscu SERENISSIMY spodnie i wypinając się do fotografów – że dłużej tego SMRODU Nie Zniesie. Turyści mogli na całym świecie podziwiać tą żywą reklamę Zamków Szkockich.
  Ostatnio ukazała się polska reklama: TAKICH ZAMKÓW JAK MAZURSKIE, NIE MA NA ŚWIECIE. Ja twierdziłem jednak, że zamki Mazurskie nie umywają się do Szlaku Bursztynowego jako Kanału Przemysłowego. Prezes Jarosław Kaczyński podchwycił to i zapowiedział ODBUDOWĘ Zamków Jurajskich, ale jako Kazimierza Wlk. Zaatakowałem go, że Zamki Mazurskie są kultury amfor kulistych czyli ARIÓW, zaś Jurajskie greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa, który zbudował też Przedromański Wawel i CIESZYN.
  CHORAŁEM Kazimierza Wielkiego jest moskiewski Kreml.

 63. guła said

  Panie Gajowy, Szanowny, ten irracjonalny strach na pewno nie dotyczy rdzennych mieszkańców, znaczy Polaków. Którzy jako – właściwie – jedyni, jako tako opatrzyli się z bronią. Chociażby służąc w wojsku. A poza tym odziedziczyli ten trend do broni po rodzicach, dziadkach, pradziadkach.
  Ten Irracjonalny strach napędzają przybyli, którzy korzystają z możliwości medialnych. A którzy sami doskonale są zabezpieczeni w kwestii samoobrony. Che, osobistej. I to oni o ile dojdzie do ustawy „o powszechnym dostępie do brani” będą decydować o jej przydziale.
  To nasze państwo, oparte o stosowne urzędy, przywołują w moje wyobraźni drzewa – skoro i o drzewach mowa – kiedyś dorodnych, wybujałych, upstrzony zielenią liści i swoich owoców a to żołędzi, a to kasztanów, orzechów buczyny… A dziś pozbawiane soków życiowych stoją jako te straszydła obsiadłe Krukami i Wronami.

  Nic to Baśka …?

 64. osoba prywatna said

  Turcja kupi od Rosji systemy rakietowe S-400 za 2,5 miliarda dolarów
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/turcja-kupi-od-rosji-systemy-rakietowe-s-400-za-25-miliarda-dolarow

 65. osoba prywatna said

  Przecież to antysemityzm, jeśli nie holokaust.
  .https://www.youtube.com/watch?v=As9eKmRM9ZE

 66. Marucha said

  Re 63:
  Panie Guła, nie wnikam w przyczyny tego strachu przed bronią wśród Polaków. Możliwe, że ma Pan rację i został on nam sztucznie zaszczepiony.

  Faktem jest, że szczepionka zadziałała i mamy to, co mamy.
  Całe rzesze Polaków wierzących w to, że zakazanie LEGALNEJ broni zmniejszy liczbę przestępstw dokonywanych przy użyciu NIELEGALNEJ broni (a praktycznie tylko takiej używają przestępcy).

  I, co gorsza, ufających w to, że policja przyjedzie w ułamku sekundy i wybije bandycie rewolwer z ręki.

 67. Marucha said

  Re 52:
  Jeśli kasuje, to nie ktoś, a admin, czyli Marucha.
  Poza tym nie „bezczelnie”, panie Konik. To słowo nie ma zastosowania wobec właściciela witryny.

 68. Tutaj raczej nikogo nie irytuje ;]

  Pippi Langstrumpf
  https://gifyu.com/image/bPRE

 69. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski – Niskie podatki to bogata Polska! Nie dla droższego paliwa!
  .https://www.youtube.com/watch?v=cRccV88sDGI

 70. osoba prywatna said

  Kordiał żurawinowy kraśnicki
  http://smakuj.lubelskie.pl/tagi/-/asset_publisher/F6gE2uE4L50y/content/kordial-zurawinowy-krasnicki

 71. osoba prywatna said

  W krainie lubelskich produktów tradycyjnych
  http://kajaki.nadbugiem.pl/wp-content/uploads/2014/10/lubelskie_produkty_tradycyjne_netOK.pdf

 72. revers said

  re64

  Dziwne bo takie same dealy do Iranu sa zabronione lub wstrzymywane. A Bibiego mozna bylo nawet zobaczyc w wlazie izraelskiego okretu podwodnego za friko z Niemeic z wyrzutniami rakietowymi gotowymi odpalic w kazdej chwili odpowiednie rakiety na Iran.

  W Turcji nadal swieci sie Dudajewa, Habata i i innych krwawych watazkow z Czeczeni. Oby rakiety nie trafily kolejny raz w nie te rece i nie wyladowaly na zakaukaziu bo w tedy loty SU24 beda niemozliwe.

  A o masakrach na bogu nie winnych desantowcach z 2 i 6 roty Pskowskiej w przeleczach Dagestanu, Kaukazu gdzie na potege szmuglowano bron i ciezkie narkotyki dalej sie nie mowi w kregach nie tylko Putinowskich, ale nowych elit rosyjskich, a sami przekupni dowodcy posowieckiej artylerii kladali przyjacielski ogien po desantowcach za pol melona usd, masakrujac desantowcow na rowni z snajperami Dudajewa i innna zberanina najemna. Z 90 desantowcow 6 roty potrafilo wrocic o wlasnych silach tylko 6, reszta zginela na miejscu od wlasnych lub najemnikow kul, ale przrd tem wysylajac 5 razy wiecej do Alaha muhadzewinow.

  Do tego watazki Czeczenscy mieli wszystkie informacje o ruchach wojsk rosyjskich czy specjalnych, latwo organizujac zasadzki, czy trudna do przebycia w gorskich przeleczach obrone.

 73. osoba prywatna said

  Szyneczka z karpia z Pustelni. Str. 92 z powyższego.
  Kształt zewnętrzny szyneczki podobny jest do kuli o nieregularnej, nieco pofałdowa-nej powierzchni ze względu na użycie siatki do jej
  uformowania. Na przekroju ma ona kształt okrągły lub lekko owalny. Długość 10-15 cm, średnica ok. 10 cm; waga ok. 300-400 g, barwa zewnętrzna brązo-wa o zróżnicowanych odcieniach, barwa wewnętrz
  -na – biała oraz lekko różowa. Konsystencja szyneczki z karpia jest zwarta, można ją kroić tak, jak wędli-nę. Smak ii zapachcharakterystyczny dla wędzonych ryb.
  Lubelszczyzna jest uważana za zagłębie hodowli karpia w Polsce ze względu na liczne stawy ho-dowlane i gospodarstwa rybackie. Hodowla karpia, która ma w Polsce ponad 800-letnią tradycję, jest
  praktycznie prowadzona w niezmieniony sposób od wieków, jako najbardziej przyjazna środowisku produkcja zwierzęca w Europie. Szyneczka produ-kowana jest w gospodarstwie rybackim w Pustelni
  k. Opola Lubelskiego, z karpi z własnej hodowli.
  Produkt wytwarzany jest w sposób tradycyjny, bez dodatków chemicznych ani konserwantów, używane są wyłącznie ryby, sól i woda, a receptura so-lankowania przez dziesiątki lat również nie uległa zmianie.Szyneczka z karpia dostępna jest w tutejszym go-
  spodarstwie rybackim przez cały rok, a większe ilo-ści wędzi się na zamówienie. Taki system pozwala na zachowanie świeżości produktów, w wielu przypadkach prosto z wędzarni – ciepłych i pachnących.
  Szyneczka z karpia jest lokalną specjalnością. Wytwarza się ją z filetów z karpia odpowiednio ponaci-nanych, aby wyeliminować ości, i poddanych solan-kowaniu. Następnie filety są odpowiednio zwijane,
  aby nabrały kształtu małej szyneczki i wędzone przy użyciu drewna olchowego. Szyneczka z karpia wspa-niale smakuje i pachnie. Jest doskonała na ciepło i na zimno, można z niej robić kanapki lub podawać
  jako przystawkę.

 74. PISKORZ said

  ..”Wkrótce Saudowie nie będą mieli innego wyboru, jak porzucenie petrodolara – w tym zgodne są źródła CIA i Pentagonu.” NO I CZEKAMY…z niecierpliwością.. PS Info ze strony kik.

 75. Marcin said

  Reklamówki Lidla. Nie będzie Niemiec ( Żyd ) pluł nam w twarz a pluje cały czas

  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/117714-katolicy-zbojkotujmy-lidla-ktory-zakpil-z-naszej-wiary

 76. Achilles said

  Dalej, każda istota ludzka, także dziecko w łonie matki, ma do życia prawo bezpośrednie od Boga, nie od rodziców, ani nie od jakiejś społeczności ludzkiej czy ludzkiego autorytetu. Wobec tego żaden człowiek, żadna ludzka władza, żadna nauka, żadne względy lekarskie, eugeniczne, socjalne, moralne, ekonomiczne nie mogą stanowić jakiegoś ważnego tytułu prawnego do bezpośredniej ingerencji w sprawie innego życia ludzkiego, czyli nikt i nic nie może uprawnić decyzji zmierzającej do zniszczenia życia wprost jako celu, albo jako środka do innego celu, który sam przez się byłby może nawet niezakazany.

  Na przykład, ratować i zachować życie matki to cel bardzo szlachetny. Ale zabicie wprost dziecka jako środek do tego celu nie jest dozwolone. Bezpośrednie zniszczenie życia, tzw. życia „bez wartości”, narodzonego lub nienarodzonego, od niedawna masowo praktykowane, nie może być w żaden sposób usprawiedliwione. Dlatego też Kościół zaraz oświadczył zupełnie formalnie, że zabijanie niewinnych ludzkich istot, chocieżby obciążonych jakimiś brakami fizycznymi czy psychicznymi i z tego względu „nieużytecznymi” dla społeczeństwa, a nawet stanowiącymi dlań ciężar, jest przeciwne prawu naturalnemu i pozytywnemu prawu Bożemu i jako takie niedozwolone, chociażby było polecone przez jakiś publiczny autorytet. (Św. Officium, 2 XII 1940 : AAS 32 (1940) 553 – 554). Życie niewinnego dziecięcia jest nietykalne!

  Nasz wielkiej pamięci Poprzednik, Pius XI, w swej encyklice Casti Connubii (O Małżeństwie), wydanej 31. XII. 1930 r., ogłosił na nowo uroczyste fundamentalne prawa współżycia małżeńskiego. Wszelki zamach małżonków na sam akt małżeński, na konsekwencje naturalne tegoż aktu, wszelki zamach w kierunku pozbawienia aktu współżycia jego naturalnej mocy przyrodzonej, przeszkodzenie w powstawaniu życia, jest niemoralny! Żadne zalecenia, żadna konieczność nie może zmienić czynności wewnętrznie niemoralnej w czynność moralna dozwolona. (AAS 22 (1930) 259n.).

  Czymś o wiele gorszym, niż zaniedbanie gotowości w służbie życia, byłby zamach człowieka nie na jeden tylko akt współżycia małżeńskiego, ale na sam organizm ludzki, by przez sterylizację pozbawić go zdolności płodzenia nowego życia. Nauka Kościoła i w tej sprawie podaje jasne i wyraźne normy postępowania. Sterylizacja umyślna, bezpośrednia, zmierzająca do uniemożliwienia płodzenia, jako do środka, albo do celu, jest ciężkim naruszeniem praw moralnych i dlatego jest niedozwolona. Żaden autorytet publiczny nie ma prawa, nawet pod pozorem jakichkolwiek zaleceń pozwalać na ten zamach na organizm ludzki, a tym mniej ma prawo nakazywać sterylizację lub wykonywać ją ze szkodą dla niewinnych. Zasadę tę ogłasza już encyklika Piusa XI o „Małżeństwie” (str. 564 – 565 tamże). Gdy w ostatnich latach coraz częściej stosowano sterylizację, Stolica Apostolska była zmuszoną do ogłoszenia ponownie, wyraźnie, publicznie zasady, że sterylizacja bezpośrednia, czy to na zawsze, czy okresowo, mężczyzny, czy kobiety, jest niedozwolona na mocy praw naturalnych, od których jak wiadomo, Kościół nie ma władzy dyspensowania (Dekret Św. Officium 22 luty 1940 – AAS 32 (1940) 73).

  Przez wasze apostolstwo sprzeciwiajcie się, w granicach waszych możliwości tym zgubnym i przewrotnym dążnościom i odmawiajcie w nich waszego udziału!

  Staje przed nami inny znowu problem, bardzo poważny: czy i o ile obowiązek gotowości do macierzyństwa da się pogodzić z coraz częstszym w naszych czasach uciekaniem się do okresów naturalnej niepłodności u kobiety, co byłoby niedwuznacznym wyrażeniem woli przeciwnej tej dyspozycji natury.

  Słusznie oczekuje się od was, że jesteście dobrze uświadomione co do strony medycznej tej nowej teorii i co do postępów, jakich w tej dziedzinie może jeszcze poczynić nauka. Oczekuje się także od was, że wasze w tej sprawie porady i czynności nie będą opierać się na jakichś popularnych broszurach, ale na obiektywnym naukowym sądzie poważnych i sumiennych specjalistów w dziedzinie medycyny i biologii. Jest obowiązkiem waszym, nie kapłana, pouczać o tych sprawach małżonków, albo prywatnie, albo przez publikacje, mówić im o stronie biologicznej i technicznej tej teorii. Nie dajcie się jednak wciągnąć w propagandę, która nie będzie and sprawiedliwa, ani godziwa. Ale także w tej sprawie wasze apostolstwo domaga się od was, jako kobiet i chrześcijanek, byście poznały zasady moralne, odnoszące się do stosowania tej teorii i byście umiały tych zasad bronić. A tu kompetentny jest jedynie Kościół.

  Należy rozważyć dwie możliwości. Jeżeli stosowanie tej teorii oznacza tylko tyle, że małżonkowie mogą używać praw swoich w dniach niepłodności naturalnej, to nie zgłaszamy żadnego sprzeciwu. Bo wtedy małżonkowie ani nie przeszkadzają, ani nie przesądzają wypełnienia aktu naturalnego i jego dalszych, naturalnych konsekwencji. Stosowanie teorii różni się istotnie od wyżej omówionego nadużycia samego aktu. Jeżeli jednak ktoś idzie dalej, tj. dozwala na akt tylko wyłącznie w dniach niepłodności, wtedy takie zachowanie się małżonków musi być dokładniej zbadane.

  Tu znowu mamy dwie możliwości. Jeśliby już przy zawieraniu małżeństwa jedno przynajmniej z małżonków miało intencję ograniczyć prawo małżeńskie do samych tylko dni bezpłodnych, tak, że w innych dniach druga strona nie miałaby nawet prawa domagać się tego aktu, to stanowiłoby to brak istotny w konsensie małżeńskim. Pociągałaby to nieważność samego małżeństwa, ponieważ prawo, wynikające z kontraktu małżeńskiego jest prawem stałym, nieprzerwanym, nie mogącym być udaremnionym przez żadną ze stron małżeństwa.

  Kontrakt małżeński daje małżonkom prawo do zaspokajania ich naturalnych skłonności, ale również stawia ich w nowym stanie życia, w stanie małżeńskim. Natura sama i jej Stwórca, nakładają na małżonków, czyniących użytek z aktu specyficznego tego stanu, obowiązkowe czynności dbania o zachowanie rodzaju ludzkiego. Jest to czynność charakterystyczna dla stanu małżeńskiego, jego specjalny wkład dla ludzkości, stanowi to wartość właściwą tylko temu stanowi, określa się to słowami: bonum prolis – potomstwo – życie potomstwa. Jednostka i społeczeństwo, naród i państwo, wreszcie sam Kościół, wszyscy w swoim istnieniu zależą od porządku ustanowionego przez Boga, od płodności małżeństwa. Dlatego wejście w stan małżeński, używanie małżeństwa w sposób jemu właściwy i w małżeństwie tylko dozwolony to spełnienie idei małżeństwa, danie potomstwa. Stałe i rozmyślne unikanie spełnienia aktu małżeństwa bez pełnienia jego celu właściwego, wykonywane bez poważnych motywów, byłoby grzechem przeciw samej idei małżeństwa, przeciw samemu celowi małżeństwa.

  Otóż z przesłanek częściowo prawdziwych wyprowadza się tu wniosek całkowicie fałszywy. Wystarczy przestawić człony argumentacji, by się o tym przekonać. „Bóg nie nakazuje rzeczy niemożliwych. Ale Bóg zobowiązuje małżonków do wstrzemięźliwości, jeśli ich współżycie nie może być spełnione wedle praw natury. A więc w tych wypadkach wstrzemięźliwość jest możliwa. Na poparcie tego dowodu mamy naukę Soboru Trydenckiego. Powołując się na św. Augustyna uczy nas Sobór w rozdziale o koniecznym i możliwym zachowaniu praw Bożych: „Bóg nie nakazuje rzeczy niemożliwych, ale gdy nakazuje, poleca uczynić to, co możliwe, i Bóg pomaga, ażeby mógł to spełnić”. (Conc. Trid. Ses. 6, c. 11 – Denz. 804; – Św. Aug. De natura et gratia, c. 43, n. 50 – Migne P. L. v. 44. col. 271).

  Oto sprawy waszego apostolstwa, mającego prowadzić małżonków w służbie macierzyństwa, nie w sensie ślepej niewoli pod wpływem popędów natury, ale w wykonywaniu praw i obowiązków małżeńskich wedle zasad rozumu i wiary.

  Prawda zaś jest taka: Małżeństwo jako instytucja naturalna, na mocy woli Stwórcy ma jako cel pierwszorzędny i istotny nie doskonalenie osobiste małżonków, ale rodzenie i wychowywanie nowego życia. Inne cele, chociaż także zamierzone przez naturę, nie są na tym samym stopniu, co cel pierwszorzędny, a tym mniej są wyższe od tego celu, ale raczej są mu istotnie podporządkowane.

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pius_xii/przemowienia/polozne_29101951.html

 77. Achilles said

  Encyklika Ojca Świętego Piusa XI

  O MAŁŻEŃSTWIE CHRZEŚCIJAŃSKIEM
  uwzględniająca dzisiejsze warunki, potrzeby,
  błędy i występki tak rodziny jak społeczeństwa.
  Do czcigodnych Braci
  Patrjarchów, Prymasów, Arcybiskupów,
  Biskupów i innych Ordynarjuszów,
  utrzymujących pokój i jedność ze Stolicą Apostolską

  1. ZAPATRYWANIA NA POTOMSTWO
  a. nadużycia małżeństwa

  Aby już, Czcigodni Bracia, przejść do omówienia spraw, sprzeciwiających się poszczególnym dobrom małżeństwa, potrąćmy najpierw o potomstwo. Wielu ośmiela się nazywać je przykrym ciężarem małżeństwa i poleca wystrzegać się go starannie, nie przez uczciwą wstrzemięźliwość (która za zgodą obojga małżonków także w małżeństwie jest dozwolona), lecz gwałceniem aktu naturalnego. Na te zbrodnicze czyny pozwalają sobie jedni dlatego, że sprzykrzywszy sobie dzieci, zażywać pragną samej rozkoszy bez ciężarów, inni tym się zasłaniają, że ani wstrzemięźliwości zachować, ani też potomstwem obarczać się nie mogą, już to ze względu na siebie, już to na małżonkę, już też na swój stan majątkowy.

  Ale niema takiej przyczyny, choćby najbardziej ważnej, która by zdołała z naturą uzgodnić i usprawiedliwić to, co samo w sobie jest naturze przeciwne. Otóż akt małżeński z natury swej zmierza, ku płodzeniu potomstwa. Działa zatem przeciw naturze i dopuszcza się niecnego w istocie swej nieuczciwego czynu ten, kto spełniając uczynek, świadomie pozbawia go jego skuteczności.

  Nie dziw więc, że według świadectwa Pisma św. Bóg w majestacie swoim haniebną tę zbrodnię straszliwym swoim ścigał gniewem i niekiedy nawet ukarał śmiercią, jak o tym wspomina św. Augustyn: „Bezprawnie i haniebnie używa małżeństwa choć z własną żoną ten, kto unika potomstwa. Tak czynił Onan, syn Judy, i dlatego uśmiercił go Bóg”(47).

  Ponieważ od niedawna niejedni, jawnie odstępując od nauki chrześcijańskiej, przekazanej od początku i niezłomnie zachowanej, sądzili że w obecnych czasach inną w tym przedmiocie należy głosić naukę, dlatego Kościół Katolicki, któremu sam Bóg powierzył zadanie nauczania i bronienia czystości i uczciwości obyczajów, Kościół ten, pragnąc pośród tego rozprężenia obyczajów zachować związek małżeński czystym i od tej zakały wolnym, odzywa się prze usta Nasze głośno i obwieszcza na nowo: Ktokolwiek użyje małżeństwa w ten sposób, by umyślnie udaremnić naturalną siłę rozrodczą, łamie prawo Boże oraz prawo przyrodzone i obciąża sumienie swoim grzechem ciężkim.

  Upominamy zatem najwyższą swoją powagą i powodowani troską o dusz wszystkich zbawienie spowiedników i duszpasterzy, aby wiernych swoich w sprawie tego niesłychanie ważnego przykazania Bożego nie pozostawiali w błędzie. Tym bardziej upominamy ich, by sami nie zarażali się tymi zgubnymi zapatrywaniami i w sprawach tych żadną miarą nie byli pobłażliwymi. Jeślibyś zaś spowiednik albo duszpasterz jaki – broń Boże – wiernych swoich w takie błędy wprowadził, albo ich, czy to dając zezwolenie, czy też podstępnie milcząc, w nich utwierdził, niech wie, że będzie musiał Bogu Najwyższemu Sędziemu, zdać surowy rachunek z sprzeniewierzenia się powołaniu swemu, i że do niego odnoszą się słowa Chrystusowe: „Ślepi są, i wodzowie ślepych: a ślepy jeśliby ślepego prowadził obaj w dół wpadną”(48).

  http://www.nonpossumus.pl/encykliki/Pius_XI/casti_connubii/

  KATECHIZM

  MAŁŻEŃSTWA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO

  WEDŁUG ENCYKLIKI

  „CASTI CONNUBII”
  O. ARTUR VERMEERSCH SI

  PROFESOR PAPIESKIEGO UNIWERSYTETU GREGORIAŃSKIEGO

  http://www.ultramontes.pl/Artur_Vermeersch_SI_Katechizm_malzenstwa_chrzescijanskiego_wedlug_encykliki_Casti_connubii_Poznan_1932.djvu

 78. PISKORZ said

  re 40 ” czy dotknie to tych naprawdę zasłużonych, czy zwykłych szaraków. ” DOBRA UWAGA..znajoma. która pracowała w MSW /zwykła biurwa/ miała około 2700 emerytury, powiedziała mi, że będzie miała jakieś 600/700 mniej..!! PS Żeby te obniżki…to nie była para w gwizdek..

 79. osoba prywatna said

  Smart Parrot Figures Out Puzzle for Treat
  .https://www.youtube.com/watch?v=AnPC0xWN0cc

 80. denuo said

  POZNAJ SWOJEGO WROGA – Wykład Arthura „Art” Thompsona.
  .https://www.youtube.com/watch?v=IgB29FDOfek

 81. osoba prywatna said

  Muzyka z cewki Tesli
  .https://www.youtube.com/watch?v=5EQ2bJ9xO3A

 82. ali said

  607 rocznica zwycięstwa Słowian pod Grunwaldem
  http://bit.ly/2voQmeg

 83. gość said

  Izraelskie rakiety dla Polski w nowej umowie z USA – produkcja pocisków na terenie Polski pod nadzorem Ministerstwa Obrony Izraela…

  Podpisana przez Polskę umowa dotycząca zakupu ośmiu amerykańskich baterii rakietowych Patriot przewiduje dostarczenie pocisków przechwytujących systemu David’s Sling używanych w systemie obrony przeciwrakietowej Izraela.

  Transakcja warta 7,6 mld dolarów zostanie sfinalizowana w listopadzie, — o czym poinformował w ubiegły czwartek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas wizyty prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie – pisze JNS.org

  https://forumemjot.wordpress.com/2017/07/14/izraelskie-rakiety-dla-polski-w-nowej-umowie-z-usa-produkcja-pociskow-na-terenie-polski-pod-nadzorem-ministerstwa-obrony-izraela/

 84. osoba prywatna said

  Ciężkie życie latających ryb.
  .https://www.youtube.com/watch?v=bk7McNUjWgw

 85. gość said

  Przez tyle lat poszczególne ziemie należały do Polski

  Niezwykle ciekawa mapa przedstawiająca tereny należące dawniej do Polski, na przestrzeni tysiąca lat historii kraju. Do każdego z obszarów naniesiona została również liczba lat, informująca o tym, przez jaki czas dany teren należał do państwa polskiego.

  http://eloblog.pl/przez-tyle-lat-poszczegolne-ziemie-nalezaly-do-polski/

 86. osoba prywatna said

  Stójka królika przednia.
  .https://www.youtube.com/watch?v=gGludGaPKag

 87. gość said

  Gorąco na linii USA-Chiny. Chiński „okręt wywiadowczy” u wybrzeży Ameryki

  Statek od kilku dni płynie w pobliżu Alaski w odległości ok 100 mil od wybrzeży Jest to prawdopodobnie okręt należący do chińskiego wywiadu wojskowego i nie pojawił się u wybrzeży USA przypadkiem.

  http://www.dzienniknarodowy.pl/7412/goraco-na-linii-usa-chiny-chinski-okret-wywiadowcz/

 88. nikita said

  Nowości z KRLD – czerwiec 2017

  Wyczuwam ostatnio jakiś lęk przed materiałami koreańskimi. jakby prawda miała kogoś zabić. Wydaje mi się, że prawda raczej otrzeźwia, niż zabija.
  W żadnym razie nie twierdzę, że to, co przekazuję tu na temat KRLD, jest zawsze prawdą. Nie znam koreańskiego, więc skazany jestem na domysły. Bywa że domysły zwodzą nas….

  http://www.prawica.net/7879

 89. Yagiel said

  Panie Yagiel… uprzejmie proszę o nie zabieranie głosu w sprawach Kościoła. A także o nie cytowanie jakichś katechetek. Mamy trochę poważniejsze autorytety.
  Admin
  ——

  do Achillesa (ksywka wyraźnie katolicka nieprawdaż):
  1. jasne, prawa katolików, rozkazy papieża obowiązują tylko katolików – inni mogą je przemysleć i np. olać
  2. doprawdy nie wiem, komu sam Bóg szepnął na ucho, że życie matki mniej jest ważne od życia płodu; gdyby tak było, to Bóg Edenu zamiast wygnać brzemienną Hawę w raju – za to że brzemienna (jakie miłe słowo: brzemię), że przy nadziei – wraz z Adamem, wyjąłby z niej dziecko i sam wychował…
  3 zaraz zaraz! a czy Bóg Eden w ogóle planował dziecko? czy zwierzęta w raju sięmnożyły? czy Adam miał spłodzić z Hawą dziecko? (skoro Bóg nazywa się Eden=Jeden) – mniejsza o to
  4. jeśli chcesz, Achillesie, który bez matki być nie istniał ani żyć zdrowo nie mógł, zabić swą żonę, by s a m e m u wyjąć z niej i wychowywać płód, to przypomnę ci, że to sprzeczne z przykazaniem, by rodziną być, tj. by w s p ó l n i e mąż z żoną dziecko wychowywali, skoro po to są o b o j e katolikami (nie powiem ci, co myslę o Bogu, który pozwala bratu zabijać brata, siostrę, matkę, żonę, córkę…)
  5. papa Pius XI był zapwene wybitnym człowiekiem, ale czy wybitniejszym od Jezusa? Jeśli Jezus powiedział, by porzucić wszystkich i wszystko, tj. rodzine też, by iść za nim, to czy powiedział „wszyscy szagom za mnoju marsz!”? jeśli zatem wysławiasz sie Achillesie tylko w ramach katolickich, nic ci do mnie – zgoda? żadnej agresji typu Merkel teraz: nie chcecie? i tak was zmusimy: wy macie zhashady, aba my haben ojho! Jesli Merkel nie może zmuszać, to i nie Pius XI ani Pius XLVI np. (jak Bóg da ewent. Insz Allah!)
  6. ostatnie: jeśli za sprawy, na których się nie znają, bo nie praktykują, biorą sie kapłani, z najwyższym wśród was, to bzdura; bo jeśli praktykują, to… jak wytłumaczyła mi katechetka z Krakowa, księża mogą sexić się z kobietami w różnym wieku, niekoniecznie dorosłymi czy pannami, moga nawet płodzić dzieci, byle ślubu nie brali, tzn. majatkowo się nie wiązali/zobowiązywali! Różnica, prawda? Zatem mozna kapłanowi, katolikowi spłodzić dziecko z kobietą, byle nie uznawać go za swoje – doprawdy acchillesowej trzeba siły charakteru, żeby uważać to za godne i sprawiedliwe
  (ps. wiadomo, że Achilles z Patroklesem byli bardzo sobie bliscy, ciałem i duszą, do tego stopnia, że dopiero śmierć bitewna Patroklosa skłoniła Achillesa do powrotu w walkę z Trojanami – pan się na nim wzoruje w tym? wiadomo, że Achilles wyżywał się sexualnie na brankach-niewolnicach, sam żony nie miał – zabijał zaś mężów zonom i ojców dzieciom (vide Hektor): pan i w tym się na nim wzoruje? no gratuluję katolickiej szczerości tej ksywki)

 90. matirani said

  Zaznaczył, że Węgry z radością przyjęły poglądy amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, gdyż „dwustronne stosunki należy opierać na wzajemnym szacunku, a nie na prawieniu sobie kazań”.

  Dodał, że gdy przebywał w Waszyngtonie za prezydentury poprzednika Trumpa, Baracka Obamy, przedłożono mu listę warunków i powiedziano, że szanse na poprawę stosunków politycznych nastąpią tylko po spełnieniu ich przez rząd węgierski. Wśród warunków na liście było m.in. wprowadzenie zmian do konstytucji czy zmodyfikowanie ustawy o Kościołach.

  Stosunki między Waszyngtonem a Budapesztem pogorszyły się za prezydentury Obamy. USA były wśród krajów zarzucających Budapesztowi centralizację władzy, podporządkowywanie władzom wymiaru sprawiedliwości, mediów i społeczeństwa obywatelskiego po dojściu do władzy premiera Viktora Orbana w 2010 r.
  RS, PAP

 91. www.wandaluzja.com said

  Ad. 49:
  Dziękuję za zaproszenie. Tusk zlikwidował armię Polską, żeby zastąpić ją najemnikami NIEMIECKIMI. Pierwszym dziełem tych ŻOŁDOWNIKÓW niemieckich Tuska było wysłanie Złota Włastów z twierdzy MODLIN do Izraela i USA – SPRAWIEDLIWIE po 750 tysięcy ton. Izba Lordów wykorzystała Złoto Włastów w USA do rewindykacji Anglosaskich USA.
  Córka Hitlera miała za to dostać Granicę na Odrze i Skarbiec Hitlera w Wałbrzychu, ale Złota Hitlera pilnowałem ja i doprowadziłem do namierzenia go przez AGH na 2,5 miliona ton, które zinterpretowałem jako BUŁGARSKIE. Stalin zamierzał wykorzystać Złoto Hitlera w Wałbrzychu do likwidacji Dolara Numerycznego, z której to racji został ponoć ZAMORDOWANY przez IRA, jak potem Beria za podpisanie Planu Saharowa: ZNISZCZENIA WSCHODNICH STANÓW I EUROPY ZACHODNIEJ CAR-BOMBĄ NA DNIE ATLANTYKU.
  Jeśli idzie o GRUNWALD to była to Wojna Europejska Polski z Luksemburgami. Polacy zaszachowali Węgrów daniem Wołoszczyzny Turkom – wobec czego Czesi musieli iść na Kraków. BRAK Czechów pod Poznaniem spowodował zaś klęskę Luksemburgów pod Koronowem: Przez kilka godzin bitwa była Ząb za Ząb, aż Jan Naszyn z Ostrowca zdobył Chorągiew Nowej Marchii, co zapoczątkowało pogrom Niemców. Po bitwie skapitulowała Marchia Brandenburska, gdzie Polacy osadzili Hohenzollernów i dokonali okupacji Śląska.
  Skarbcem Krzyżaków było Złoto Prawdzików w cytadeli ryskiej, którym władali templariusze zwani Kawalerami Mieczowymi. Chcieli oni za to złoto Kupić Wielką Ruś a potem Wykupić Francję LENNEM PIENIĘŻNYM. Gdy po bitwie pod Koronowem Templariusze wymówili kredyt Krzyżakom to Prusy Krzyżackie były do kupienia u najemników czeskich. Kanclerz litewski odmówił jednak złota na wykupienie Malborka, ale zjawiła się Polska Joanna Dark, która WYKUPIŁA Malbork – prawdopodobnie za pieniądze z Hamburga, za Obietnicę przystąpienia Polski do wojny z Anglią, co Polacy zrobili DOSKONALE.
  PRUSACY MUSIELI ROZEBRAĆ KATEDRĘ W HAMBURGU, bo na ołtarzu Joanna POPISYWAŁA się.

 92. La Reine Toronto said

  .https://vimeo.com/jacekmiedlar

  Jacek Miedlar; vimeo.

 93. matirani said

  Boydar i Admin:

  Problemem jest wyrzucanie i palenie na stosie książek o przygodach Pippi a nie to, czy one się komuś podobają czy nie.
  Lewacka cenzura i tresura lemingów jest groźna, jak każda zresztą. Problemem jest modelowanie nowych Człowieków dla nowego porządku. Nieprawdaż?

 94. La Reine Toronto said

  93; prawdaz; niebezpieczny ten trend w Szwecji, krainie Nobla? ojejku!

 95. marian said

  Holohaust of money, down the throat of any `Jewelery`, applying for it, `Being a holocaust victim`.

  Na temat żydów i ich negatywnej wręcz morderczej roli wiele opisano, ale wciąż nic właściwie z tego nie wynikło, ciekawe dlaczego? Jakieś generalne Nawiedzenie?

  Np. to, że dostają miesięcznie 2 słownie dwa tysiące dolarów oraz jednorazowo? 30 000 $ a do tego benefity i wiele innych świadczeń oraz udogodnień, za zgłoszenie, że byli prześladowani w jakiejkolwiek formie, podczas II wojny światowej. To przechodzi, jak w dobrym małżeństwie, bez końca, na potomków danego pasożyta.

  W rzeczywistości jak ich policzył i ogłosił Czerwony Krzyż, zginęło wtedy jakieś 180 000 z całego talmudycznie wymyślonego 6-ego miliona.

  Żydzi w Rosji i w Europie Wschodniej, za pomocą komunizmu, i swoich banków, właśnie tak się ustawili i urządzili. Dziś kameleony zarządzają najechanymi nacjami. Przykład z polskiego podwórka. Najlepszy Polak to musi być żyd, to wzór na patriotę i katolika.

  Kto wierzy, że Rosja wydostała się spod wpływu żydów jest bardzo naiwny. Rosja w połączeniu z Chinami jest zarządzana i sterowana do rozpoczęcia III wojny światowej, z pozorami dobroczyńcy i wyzwoliciela, poprzez znanego konia trojańskiego- Polskę z Ukraina w tle.

  Ustawianie umysłów wrogo naprzeciw siebie to znana metoda żydowska, `dziel i rządź`. Nieliczenie się z faktami oraz typowo komunistyczne=żydowskie ustawianie zachodu przeciwko wschodowi jest, wydawałoby się, dawno przerobiona bajka, a jednak różne szumowiny, wciąż znajdują ku temu wiernych wyznawców.

  Ta nacja to wilki w owczej skórze. Słynne Jezusa Chrystusa przepowiedzenie, `…gdybyście ze mnie byli tobyście rozumieli co do was mowie, ale …` Zwiodą oni wielu, ale maja być wypaleni co do jednego, tak jak zapowiedział Pan Bóg.

 96. marian said

  …a kogo dziś nie ma na żydowskiej obroży? włącznie z dzisiejszym Nowym Jeruzalem Rzymem Ameryka. Chcący zrzucić opaskę uciskowa spotkali na swej drodze `płatnych morderców, w onucach, demonów imperium zła` i są w ruinach lub na lonie Allacha i Abrahama.

  Jak się ludzie nie ockną, to wściekł- jad zdobędzie co chce, tu nie ma litości. Musi być pobudka i tłuczenie wszy, zanim uciekną, gdzie pieprz rośnie.

 97. osoba prywatna said

  Seksualne Wybryki H. Krzywonos
  .https://www.youtube.com/watch?v=0X1e51wUau0

 98. Marucha said

  Re 93:
  Ależ bez wątpienia, panie Matirani, że o to chodzi. Mnie Astrid Lindgren ani ziębi, ani grzeje – bom się na nią nie załapał, jako dziecko – ale niszczenie książek, i to z TAKICH powodów, uważam za haniebne i barbarzyńskie.

  Wydarzenie miało miejsce w gminie Botkyrka, znanej z wyjątkowego nagromadzenia kolorowych imigrantów, co może niejedno wyjaśnić. Zaczynają rządzić prawa robactwa, któremu pozwolono się rozmnażać.

  Ciekawe jest tłumaczenie władz tej gminy: książek nie SPALILIŚMY, tylko zgodnie z zasadami ochrony środowiska i recyklingu „skasowaliśmy” je, ponieważ zawierały przestarzałe, rasistowskie wyrażenia. Na ich miejsce zakupiliśmy nowe wydania, gdzie przestarzałe zwroty zastąpiono nowoczesnymi.

  Przestarzałe i rasistowskie zwroty to np „murzyńska księżniczka”, zastąpiona przez „księżniczkę mórz południowych”. Itd. itp.

  Ciekawa była reakcja „szwedzkiej” prasy.
  Zaczęto udowadniać, że Astrid Lindgren nie była rasistką [komu i po co to udowadniać?}.
  Cytowaną ją samą: „Dziś nigdy nie uczyniłabym ojca Pippi królem murzyńskim”.

  Szwedzkie tumaństwo oczywiście nie rozumie, że słowo „murzyn” (neger) miało w czasach Astrid Lindgren zupełnie inny wydźwięk, niż obecnie. Tumaństwo nie jest zdolne do myślenia historycznego. Myśli tylko „tu i teraz”.

  Tutaj nie ma co komentować.

 99. Piast said

  http://pikio.pl/brad-pitt-szokuje-pedofilska-banda-z-hollywood-kontroluje-ameryke/

  Brad Pitt

  Według niego, wpływy pedofilskiej szajki z Hollywood są wręcz nieograniczone.

  – Media nigdy nie odsłaniają prawdy, ponieważ są częścią kłamstwa. Media, które mogą pokazywać prawdę to internet. Internet jest cudowną rzeczą i dzięki niemu można się dowiedzieć prawdy o tym środowisku – mówił Brad Pitt.

  Aktor jest bezlitosny w swoich teoriach i przekonuje, że niemalże cała branża telewizyjna oraz filmowa jest kontrolowana przez ludzi, którzy są zamieszani w handel dziećmi oraz pedofilię na wielką skalę. Gwiazdor opisuje, że wpływy ludzi z branży są wręcz nieograniczone i sięgają najwyższych szczebli świata polityki oraz wielkiego biznesu.

  – Chodzi o pieniądze, a co najważniejsze, o władzę i kontrolę. Ludzie, którzy prowadzą Hollywood prowadzą całą Amerykę i większość świata, a nie dbają o filmy. Słyszałeś o Porządku Illuminati? Tajne stowarzyszenia, politycy, bankierzy i media – to ci, którzy są umoczeni w pedofilię i to oni prowadzą świat, a to wszystko wraca do Hollywood – dodał.

  Aktor opisuje brutalną rzeczywistość i to w jaki sposób dzieci dostają się w macki ludzi z branży kinowej i telewizyjnej.

  – Chłopcy chcą być w filmie, a raczej powinienem powiedzieć, że rodzice chcą, aby ich dzieci były w filmach i zrobią wszystko, aby ich pociechy były sławne. Rodzice sprzedają swoje dusze dla sławy, rodzice zrobią wszystko, by dostać się do tego świata – kontynuuje Pitt.

  – Facet z telewizji nigdy nie powie źle o tym filmie, ponieważ facet w filmie wie co zrobił z tym młodym dzieckiem na ekranie. To samo dzieje się z politykami, bankierami i resztą – kontynuował.

  Aktor nie podał jednak nazwisk osób, które oskarża o tak straszną działalność. Przekonuje, że nie da im się udowodnić win na drodze sądowej, a są to piekielnie niebezpieczni ludzie.

  TAGI
  ameryka
  Brad Pitt
  dzieci
  film
  hollywood
  illuminati
  kino
  pedofilia
  USA
  ze świata

 100. osoba prywatna said

  Fetysze i demony.
  http://macgregor.neon24.pl/post/139311,fetysze-i-demony

 101. Piast said

  http://prawy.pl/54307-mial-zeznawac-ws-clinton-znaleziono-go-z-kula-w-glowie/
  http://yournewswire.com/haiti-exposed-clinton-dead/

 102. Piast said

  http://prawy.pl/54284-zastepca-dyrektora-generalnego-lasow-panstwowych-zaoral-rektorow-najwiekszych-polskich-uczelni/

  imigranci nieprzyzwyczajeni do ubrań:)
  .http://prawy.pl/wp-content/uploads/2017/07/Turyn-225×300.jpg
  http://prawy.pl/54149-wlosi-zwariowali-chca-zwozic-nielegalnych-imigrantow-z-libii-do-innych-krajow-a-nie-tylko-do-siebie/

  http://prawy.pl/54205-chca-aby-we-wroclawiu-ukraincy-mieli-swojego-przedstawiciela-we-wladzach-miasta/

 103. gość said

  Bogusław Wolniewicz 102 U.Z.R.E. ?

  Prof.dr.hab.Bogusław Wolniewicz o ważkim zagadnieniu: jak parszywieje Unia Europejska i czyimi siłami? Refleksja jest potrzebna natychmiast, by nie obudzić się z wyznaniem niegdysiejszego kanclerza Niemiec Helmuta Schmidta w uszach i głowie.

  .https://youtu.be/j4aeaN56pQc

 104. Cyber said

  @93, 94 Książka o Szwecji wydana w br. Czy spalić, czy przekazać do przeczytania przezydentom 11 miast Polski. Ta książka to szwedzkie wywiady, opowieści inne niż Pippi, bo współczesne. Jeśli Pan Gospodarz pozwoli to zacytuję jej fragmenty
  Tytułu i autora nie podaję, aby jej nie reklamować, chyba ze Państwo rozkażą.
  Pozdrawiam

  Tak się składa, że na spotkanie z B.N. w podsztokholmskiej Tensta umówiona jestem w czasie, kiedy w mediach pojawiają się informacje o kolejnych podpaleniach samochodów na przedmieściach. Chodzi głównie o sytuację w Malmo, gdzie w jedną sierpniową noc spłonęło szesnaście aut. Do podpaleń doszło też w Sodertalje. W Tensta został w tym miesiącu spalony tylko jeden samochód, czyli jest spokojnie. Ostatnia strzelanina miała z kolei miejsce w lipcu,o godzinie dzwudziestej drugiej, w samym centrum (dwóch rannych mężczyzn, nikt nie zginął). Poprzednia strzelanina, w czerwcu 2016 roku, była gorsza, bo doszło do niej w godzinach popołudniowych I jeden chłowiek został zabity itd.

  Szwedzkie nastawienie do takich słów jak “naród” czy “patriotyzm” jest dość unikalne. Mają tu często wydźwięk negatywny.

  Mieszkam od trzech lat w Norwegii i muszę przyznać, że jeśli porówna się na przykład szwedzki i norweski sposób obchodzenia święta narodowego, to wyraźnie widać, że w Norwegii flaga i historia maja dużo większe znaczenie. Częściowo dlatego, że Norwegia była krajem kolonizowanym przez Danię i później przez Szwecję, a także okupowanym przez Niemcy, i o tej historii się tam pamięta. Szwedzi w ogóle nie są zainteresowani historią i to jeden z powodów, dla którego mają słabe poczucie własnej narodowości. Właściwie nie czują związku z narodem, ale z państwem. A to są dwie różne rzeczy
  Szwedzka niechęć do patriotyzmu ma też silne powiązanie z tym, że Szwecja jest postrzegana przez samych Szwedów i przez świat wokół jako kraj znajdujący się w forpoczcie nowoczesności itd

 105. gość said

  Z pomocą drukarki 3D wydrukowano bijące serce

  Inżynierowie wydrukowali metodą druku 3D silikonowe serce. Testy wykazały, że sztuczny organ jest zdolny do bicia, a także pompowania krwi w taki sam sposób, w jaki robi to prawdziwe, ludzkie serce. Silikonowe serce jest w stanie pracować do 3 tysięcy uderzeń.

  Zaletą nowego projektu jest jego zwartość, lekkość oraz funkcjonalność. Urządzenie kurczy się i pompuje krew w identyczny sposób, co ludzkie serce – może to skutkować zastępowaniem nim w przyszłości prawdziwych serc u osób wymagających transplantacji.

  Sztuczne serca i inne tego typu projekty są zwykle opracowywane do stosowania jako tymczasowe substytuty dla rzeczywistych, ważnych organów. Osoby czekające na swoją kolej w otrzymaniu prawdziwego organu od dawcy mogłyby chwilowo skorzystać z przeszczepu sztucznego organu, którego czas pracy jest ograniczony.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/z-pomoca-drukarki-3d-wydrukowano-bijace-serce

 106. Piast said

  http://www.wicipolskie.org/?p=25653

  Portal Middle East Eye komentuje niedawny reportaż amerykańskiego dziennika „Wall Street Journal”, w którym walczący w Syrii bojownicy przyznają, że ich ugrupowanie otrzymuje bezpośrednie wsparcie od Izraela.

  Prof.dr.hab.Bogusław Wolniewicz o ważkim zagadnieniu: jak parszywieje Unia Europejska i czyimi siłami? Refleksja jest potrzebna natychmiast, by nie obudzić się z wyznaniem niegdysiejszego kanclerza Niemiec Helmuta Schmidta w uszach i głowie.

  Skandal! Episkopat przeprasza za zbrodnię w Jedwabnem – tego jeszcze nie było!

  Opublikowano: 15 Jul 2017 17:06
  Wpisane przez: HP

  15 Lipiec 2017

  Wideo. W przeddzień rocznicy zbrodni w Jedwabnym Jerzy Robert Nowak przypomina o odpowiedzialności Niemców. Dodatkowo masakruje Kurskiego, Dudę, Kaczyńskiego.

  Zdaniem profesora Jerzego Roberta Nowaka, autor bajek o odpowiedzialności Polaków z zbrodnie w Jedwabnym Jan Tomasz Gros to hochsztapler, nieuk i kłamca, oszczerca żydowski. Mówiąc o rocznicy Jedwabnego profesor przypomniał, że rok temu telewizja Jacka Kurskiego nie wyemitowała zaplanowanego filmu ujawniającego prawdę o Jedwabnym. Zdaniem profesora Jacek Kurski to daleki od patriotyzmu lizus, który się nie nadaje na prezesa TVP. Według profesora prezydent Duda działa w interesie żydowskim, zapewne otumaniony przez swoją żonę Żydówkę./ Zob. W przeddzień rocznicy zbrodni w Jedwabnym Jerzy Robert Nowak przypomina o odpowiedzialności Niemców. Dodatkowo masakruje Kurskiego, Dudę, Kaczyńskiego

  Dziennikarskie Biuro Śledcze w Polsce ujawnia materiał wykonany przez dziennikarzy z niemieckiej telewizji ZDF. Dziennikarze niemieccy odkrywają przed wszystkimi Niemcami tajne i zabójcze eksperymenty prowadzone na nich. W Polsce dziennikarze pracujący dla mediów – udających polskie, ukrywają przed Polakami temat chemicznych zrzutów – Chemtrails, o którym jest coraz głośniej na całym Świecie. Zobacz teraz film pt. Zabójcze smugi chemiczne, czyli chemtrails na niebie – dr Jerzy Jaśkowski .www.youtube.com/watch .www.youtube.com/watch
  To się dzieje w Niemczech z powodu bazy amerykańskiej w Ramstein. A co będzie się działo w związku z bazami amerykańskimi w Polsce? Czy władze Polskie zdobędą się na ciągłą kontrolę amerykańskich transportów powietrznych nad Polską?

  WESTERN GOVERNMENTS ARE DESTROYING THE PLANET WITH CHEMTRAILS SAYS VLADIMIR PUTIN

  Opublikowano: 15 Jul 2017 10:45
  Wpisane przez: HP

  15 Lipiec 2017
  Russian President Vladimir Putin has accused Western governments of geo-manipulation of the Earth’s environment through chemical spraying operations designed to alter the world’s climate and poison the population.Russia’s Premier was made the statements whilst speaking at a fundraising event and claimed that the spraying of chemicals into the Earth’s atmosphere via chemtrails is funded by corporations and sanctioned by governments.

  http://www.wicipolskie.org/
  https://gloria.tv/video/8AXYiMk9DiswC1tnQeoKbVYsY

  Company Rothschild Inherited When MH-370 Disappeared Sells For $12b
  Millions of Italians Rise Up Against New Mandatory Vaccination Law
  Man Seen Exiting WTC 7 on 9/11, Wearing ‘Radiation Hood,’ Was a DOE/OST Tech for Nuclear Weapons
  Jim Carrey Framed for Killing Girlfriend After Exposing Illuminati Secrets
  Putin’s WARNING: If Ukraine Joins NATO It Could Ignite World War 3

  Kimmel continues to deny any knowledge of the triangle symbol, to which Carrey finally reveals:

  “Come on Jimmy, I’m here to blow the whistle off of this whole thing. I’m sick and tired of the secrets and the lies, it’s the secret symbol of the Illumi-nutty, and you’re a part of it. It’s the all mocking tongue.”

  Carrey goes on to explain (with a not-so-serious undertone) how many people in the entertainment industry have been hired by the government to distract the masses by making us happy and docile so that we don’t know what’s really going on.

  Carrey also adds that they decide these things “out in the woods in a circle, naked.”

  http://dailynewsus.xyz/2017/07/07/western-governments-destroying-planet-chemtrails-says-vladimir-putin/#

  http://gazetawarszawska.com/judaizm-islam/5995-skazany-za-spalenie-kukly-zyda-trafi-do-wiezienia-sad-byl-nieugiety

 107. Piast said

  Odpowiedź Państwa Izrael na wniosek o ekstradycję Salomona Morela oraz opracowanie autorstwa dr Adama Dziuroka i prokuratora Andrzeja Majchera dotyczące Salomona Morela oraz historii i funkcjonowania obozu Świętochłowice-Zgoda.

  Opublikowano: 13 Jul 2017 14:36
  Wpisane przez: HP

  http://www.wicipolskie.org/?p=25646

  Brytyjski rząd chroni radykalnych islamskich sojuszników?

  Opublikowano: 14 Jul 2017 21:33
  Wpisane przez: HP

  14 Lipiec 2017
  Konserwatywny rząd Wielkiej Brytanii zapowiedział, że nie przekaże opinii publicznej raportu o finansowaniu islamskiego ekstremizmu na Wyspach. Zdaniem opozycji publikacja dokładnych danych byłaby niewygodna dla rządzących, ponieważ choćby budowę meczetów prowadzących do radykalizacji muzułmanów finansują ich sojusznicy z Arabii Saudyjskiej, Kataru czy Kuwejtu, czyli państw promujących najbardziej konserwatywną wersję islamu.

  https://forumemjot.wordpress.com/2017/07/12/holokaustianizm-i-antypolonizm/

  https://forumemjot.wordpress.com/2017/07/14/stary-banderowiec-wzywal-na-swiadka-jezusa-chrystusa-ze-upa-to-bohaterowie-padl-martwy-w-1-sekundzie/

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/skandal-watykanie-wspolpracownik-papieza-organizowal-homoseksualne-orgie-budynku-swietej-inkwizycji-2017-07

 108. Yagiel said

  A propos Szwedów – jest w Rzecz o historii ciekawy artykuł „Jak bolszewicy przejęli bogactwa carskiej Rosji”. Otóż głównie dzięki Szwedom, tj. bankierom itd. z osobą Olof Aschberg/bankier bolszewików na czele (wielkie „zasługi” miał także brytyjski premier LLoyd Georg – tych łajdaków w CCCP i na zawnątrz było oczywiście mnóstwo).
  Myślę sobie, Panie Gajowy, czy on był – w sensie: czuł się – Szwedem? Podobnie jak Rockefeller’owie itd., zakładający w 1913r. Rezerwę Federalną, czy czuli się Amerykanami? Bo raczej ponad-Szwedami czy ponad-Amerykanami. Co nie zmienia faktu, że nie żal mi dziś zwykłych Szwedów w kalifacie, tak uległych, jakby ich tożsamością był luxus/zysk, a nie narodowość.
  Czy oni, ci Szwedzi zwykli, mają poczucie tożsamości naród-kraj-historia? Jakoś nie wyobrażam sobie, byśmy – Polacy – zaczeli wyrzekać się np. Koziołka Matołka, który też miał do czynienia z Murzynami; o Sienkiewiczu, chrzczącym umierających Murzynów, nie wspomnę („W pustyni i w puszczy”)…
  Jakoś nie żal mi Szwedów, powiedzmy, wielkomiejskich (skoro tacy ulegli), natomiast żal mi tych wiejskich. Ale może tam dżihad nie wchodzi – bo po co? Czy cała Szwecja skażona? W każdym razie: żal nie żal, a granicę morską trzeba wzmacniać. Tu chyba mamy wspólny interes nie tylko z Rosją, ale i z… USA (o ile istnieje jeszcze naród amerykański) z USraelem – mieć żelazną granicę z kalifatami. Nie widzę bowiem różnicy między postawą Aschberg’a wobec bolszewików 100 lat temu a dzisiejszymi postawami multi-ku… multi-dżihad Szwedów. (Szwedów?)

 109. Cyber said

  .http://www.politico.eu/article/europes-man-problem/ – główny problem feministek

 110. revers said

  ad99

  Inny nie mniej zanany aktor Robero de Niro, wraz z Robertem Kennedym otworzyli akcje 100 tys USD dla kazdego naukoffca, konowala ktory podwazy badania na teamt szkodliwosci rteci w szczepionkach, Trump za tworzac do tego celu odpowiednia fundacje jak i wczesniej byl przeciw.

  http://www.efektsetnejmalpy.pl/index.php/wiadomosci/zdrowie1/105-vaccinegate-ciag-dlaszy-rtec-w-szczepieniach

 111. Marucha said

  Re 107:
  Zapewniam Pana, że żydowski ród bankierów o nazwisku Aschberg nigdy nie czuł się szwedzki, lecz zawsze „międzynarodowy”, podobnie jak ród Wallenbergów, Bonniersów i innych „szwedzkich” oligarchów. Zresztą potomkowie tego rodu wciąż żyją, a Robert Aschberg jest znaną osobowością telewizyjną. Zwolennikiem, ma się rozumieć, multi-kulti.

  Szwecja jest dla tych ludzi jedynie miejscem żerowania. Mają w ręku media, banki, przemysł, handel… Czego więcej potrzeba? Wystarczy jeszcze na rzucenie jakichś charytatywnych ochłapów publiczności.

 112. denuo said

  Druga faza islamizacji Wielkiej Brytanii … defensywny dżihad (radykalni muzułmanie?)
  .https://www.youtube.com/watch?v=nCvpts4KYSU

 113. Cyber said

  @ 94
  Z opowieści Sary Mohammad i Amineh Kakabaveh wyłania się obraz kraju, jakiego nie znamy. To Szwecja, w której życie wielu kobiet podlega męskiej kontroli od urodzenia aż do śmierci. Szwecja, w której wydana za mąż dziewczynka nie będzie ratowana przez państwo (w roku 2016 w szwedzkich urzędach gminnych zarejestrowano 132 małżeństwa, w których żona była dzieckiem). Szwecja, w której 19 tysięcy dziewczynek zagrożonych jest okaleczającym na całe życie obrzezaniem.

  ——
  Po ch… przyjeżdżali do Szwecji?
  Admin

 114. osoba prywatna said

  Trwa depopulacja Polaków – do końca wieku ludność Polski zmniejszy się prawie o połowę
  http://prawy.pl/54114-trwa-depopulacja-polakow-do-konca-wieku-ludnosc-polski-zmniejszy-sie-prawie-o-polowe/

 115. osoba prywatna said

  Chcą, aby we Wrocławiu Ukraińcy mieli swojego przedstawiciela we władzach miasta
  http://prawy.pl/54205-chca-aby-we-wroclawiu-ukraincy-mieli-swojego-przedstawiciela-we-wladzach-miasta/

 116. Cyber said

  Jeszcze jeden ostatni cytat:

  Pela i Fadime były ofiarami dwóch najgłośniejszych w Szwecji mordów honoru. Młode kobiety, właściwie dziewczyny, zostały zamordowane przez członków rodziny, bo zamiast podążać za tradycją i posłusznie czekać na wybranego przez rodziców kandydata na męża, chciały żyć i kochać “po szwedzku”. Pela Atroshi miała dziewiętnaście lat, gdy w 1999 roku została zastrzelona przez stryjów i ojca podczas przymusowych wakacji w Iraku. Fadime Sahindal miała lat dwadzieścia siedem, a zastrzelił ją jej ojciec w ich mieszkaniu w Uppsali.

  W Arabii Saudyjskiej jest 4 miliony starych panien, które czekają na męża który wpłaci kilkanaście kilogramów złota na okup ślubny.
  Taki to saudyjski obyczaj.

 117. osoba prywatna said

  https://vk.com/videos275530320?z=video275530320_456239040%2Fpl_275530320_-2

 118. wincenty said

  Rozpoczęła się ukraińska inwazja na Europę

  Zgodnie z przypuszczeniami, po wprowadzeniu ruchu bezwizowego między Ukrainą i Unią Europejską, masy ludzi ruszyły na zachód. Polskojęzyczne media o sytuacji na wschodniej granicy informują zdawkowo, albo wcale, a tymczasem to co dzieje się na polsko-ukraińskiej granicy to początek wielkiej ukraińskiej migracji, która na zawsze zmieni oblicze Polski jaką znaliśmy.

  Ukrainizacja Polski przyspieszyła ostatnio w niesamowitym tempie. Trudno się temu dziwić skoro sprowadzenie do Polski milionów Ukraińców jest oficjalną strategią polskiego rządu. Antoni Macierewicz marzy o wspólnej z Ukraińcami kampanii na Moskwę, ambasador Polski na Ukrainie wzywa do stworzenia jednego kraju z Polski i Ukrainy, a wydawałoby się, że rozsądny Jarosław Gowin wzywa do rozdawania jak leci polskiego obywatelstwa każdemu Ukraińcowi, który wyrazi taką chęć…
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rozpoczela-sie-ukrainska-inwazja-na-europe

 119. osoba prywatna said

  Błyskawiczna dewolucja Stanów Zjednoczonych
  http://ram.neon24.pl/post/139319,blyskawiczna-dewolucja-stanow-zjednoczonych

 120. osoba prywatna said

  DOCHÓD GWARANTOWANY! LUKSUS CZY KONIECZNOŚĆ? ROZDAWNICTWO CZY PRAWO DO ŻYCIA??
  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2017/07/15/dochod-gwarantowany-luksus-czy-koniecznosc-rozdawnictwo-czy-prawo-do-zycia/

 121. osoba prywatna said

  Volhynia genocide – ludobójstwo na Kresach Wschodnich
  https://www.facebook.com/groups/1839711859584314/permalink/2046028838952614/

 122. Jack Ravenno said

  http://petitiongo.org/pl/petition/stop-gloryfikacji-upa?mp=admin.message.success

 123. gość said

  Ten dający do myślenia filmik to 45-minutowy spacer po Paryżu pokazany w przyspieszonym tempie. To jakie zmiany zaszły w stolicy Francji w ostatnich latach jest niewyobrażalne. Zresztą zobaczcie sami.

  .https://youtu.be/Z1Js8wntdk4
  http://wolnosc24.pl/2017/07/16/tak-wyglada-45-minutowy-spacer-ulicami-jednego-z-miast-zmienilo-sie-nie-do-poznania-zgadniecie-o-ktora-stolice-chodzi-wideo/

 124. gość said

  Na ten dom czekały w kolejce 1132 osoby. Uchodźcy dostali go od ręki!

  Państwo brytyjskie przekazało dom z siedmioma sypialniami do użytku uchodźców z Syrii. Problem w tym, że na ten dom czekało aż 1132 osoby, będące przed nimi w kolejce.

  Imponująca posiadłość warta 400 tysięcy funtów w mieście Rye w East Sussex przeznaczone było na mieszkania socjalne. Choć w kolejce do niego czekało 1132 osoby, dom dostała grupa syryjskich uchodźców bez potrzeby czekania w kolejce.

  Dom z siedmioma sypialniami stał pusty przez prawie dwa lata, jednak teraz został zarezerwowany dla uchodźców przez Rother Council. Brytyjski rząd chce przyspieszyć relokację uchodźców, jednak wzbudza przy tym kontrowersje, gdyż dzieje się to kosztem rodzin, które już od dłuższego czasu czekają w kolejce na mieszkania i domy socjalne.

  – „Uważam, że to absolutnie haniebne, gdy ludzie są bezdomni. Może rodzina z trójką lub czwórką dzieci chciałaby mieszkać w tym domu, albo weterani – powiedział jeden z mieszkańców Rye.

  – Jakiego jeszcze potrzebujecie dowodu na to, że brytyjski rząd nie stawia interesów Brytyjczyków na pierwszym miejscu? – pyta retorycznie rzeczniczka UKIP Jane Collins.

  – Wielka Brytania zawsze wspierała prawdziwych uchodźców i powinna nadal tak robić, jednak fakty przemawiają za tym, że Brytyjczycy, który płacili podatki w tym kraju, powinni znajdować się na priorytetowym miejscu zarówno dla rządu jak i lokalnych urzędów – oświadczyła Collins.

  http://www.dzienniknarodowy.pl/7431/na-ten-dom-czekaly-w-kolejce-1132-osoby-uchodzcy-d/

 125. osoba prywatna said

  Polacy na Syberii Nieprzewidywalna Kamczatka
  .https://www.youtube.com/watch?v=qqSnGzMyISY

 126. denuo said

  KIM NAPRAWDĘ JEST JERZY ZIĘBA? – Pogotowie rodzinne #51
  .https://www.youtube.com/watch?v=Qe_dvlZ-UsY

 127. Yagiel said

  Panie Gajowy Marucho/89. – przepraszam za gapiostwo: oczywiście, że zastosuję się do prośby Pana jako Gospodarza. Oraz dziękuję za cierpliwość Gospodarza wobec Gościa, lepszej próby niż… Obiecałem!. (No chyba że znowu Achilles sie wypowie albo ktoś w podobie…)
  Mogłem się zakładać, któż to ten Aschberg… To znaczy, że kapitały NWO’1913 wpakowane w Rosję Bolszewicką już dawno się zwróciły, a jeśli np. ród ASchberg nadal żyje wśród unter-mensch’ów Swedów, to pewnie czegoś jeszcze spodziewają się po Rosji po przewrocie…
  A swoją drogą to smutne, że Swedowie dali się kupić na „czołówkę postępu”; jak to jednak trzeba uważać na postęp/podstęp. Choć trudno jednak mi uwierzyć, by jakaś część nie miala w sercu dziejów swych, przodków ani dumy gospodarzy po nich:? No ale tym bardziej smutne to ostrzeżenie dla nas…
  Chłopy jak dęby ,a byle kto pluje im w gęby.

 128. Yagiel said

  Panie Wandaluzja, dziękuję za odpowiedź/91. I proszę o kolejne:
  – kto to była Polska Joanna Darc? bo wykupienie Marienburga/Zamku od Czechów to coś ok. 1450? U Sienkiewicza jest mowa o proroctwie św.Brygidy, jak to złamiemy Zakon, ale że PJD jakaś z forsą…? przecież chyba nie księżna Januszowa Mazowiecka, Anna Danuta?
  – myślę, że to była wojna nie tylko z cesarzem/Luxemburgami ale i z wielo-papiestwem wtedy: Litwin Jagajla, wyedykowany w chrześcijaństwie przez franciszkanina w Wilnie (późniejszego papieża rzymskiego) od początku myślał o ewangelizacji Litwy, tj. o protestantyzmie: przez Husa-Grunwald-Konstancję-Hohenzollern’ów prosta droga do Luter’a i Prus Książęcych… Sami Litwini-Bałtowie już w Vw. mieli świadomość chrześcijaństwa, zupełnie niezalezną od Watykanu czy Konstantynopola: Prusowie to byli „dobrzy ludzie”, a nie żadna dzicz do wytę… dobrzy ludzie, więc do wytępienia! Jagiełło’1385 też bardzo nie był dzikus.
  – czyli bitwa pod Koronowem była serio i dopiero ona odłączyła post-Templariuszy od Krzyżaków?
  – czy zna pan legendę, że Templariusze, uciekając spod toporów króla Filipa, płynęli Wisłą pod prąd np. przez Czerwińsk, 10 km od Wyszogrodu? podobno zostawili coś w klasztorze czy kościele w Czerwińsku… (stamtad mogli płynąć dalej na wschód czy na południe przez Modlin…) Nikt z Zakonu tego nie przewidział, nikt nie wypatrzył 30-tys armii rycerzy na 30 tys koni, z 30 tys giermków na 30 tys podjezdków ani służby, ani karawany wozów ze sprzetem łącznej długości między 70 a 80 km? to był chyba cud jakiś niewidzialności, nie sądzi pan?
  – a wojna na dwa fronty z drugim-Węgry nie udała się przez dywersję Turcji, sprzymierzonej z Jagiełłą – ale dlaczego? za co się odwdzięczali? czy nie za Kosowe Polie’? mógł już wtedy Jagiełło planować tę jedną Wielką Bitwę z Zakonem?
  – i na koniec: Tusk – Kaszub to też Prus ale może Prusak? To zasadnicza różnica, jak dla mnie. Z tego, co pan pisze, wynika, że Prusak tylko…

 129. Yagiel said

  dopisek: nikt z Zakonu na przełomie czerwca/lipca’1410 nie przewidział tego Czerwińska jako miejsca przeprawy przez Wisłę i koncentracji dwu-armii Jagiełły-Witowda w tymże Czerwińsku?

 130. denuo said

  Beatyfikacja banderowca abp. Andreja Szeptyckiego za żydowskie szekle i ukraińskie hrywny! (112)
  .https://www.youtube.com/watch?v=XTKvZrt_p3I

  Promujmy Jacka Międlara, wszędzie gdzie się da i subskrybujmy jego kanał i stronę bo jest tego wart.
  On jest sumieniem kościoła i narodu polskiego.
  Wspireajmy wszystkich narodowców.
  Czołem Wielkiej Polsce.

 131. osoba prywatna said

  Przemilczane ludobójstwo rewolucji antyfrancuskiej (Marian Miszalski, dr Jan Przybył)
  .https://www.youtube.com/watch?v=_LohHZJlBKU

 132. Cyborg said

  Do 95. Panie Marianie – interesujacy Pan opublikowal komunikat : „Np. to, że dostają miesięcznie 2 słownie dwa tysiące dolarów oraz jednorazowo? 30 000 $ a do tego benefity i wiele innych świadczeń oraz udogodnień, za zgłoszenie, że byli prześladowani w jakiejkolwiek formie, podczas II wojny światowej. To przechodzi, jak w dobrym małżeństwie, bez końca, na potomków danego pasożyta.” – gdyby Pan podal pare zródel potwierdzajacych ta informacje to bysmy to powielili wszyscy wszedzie i pasozydom byloby trudniej pasozydowac.

 133. Achilles said

  Płodzie Yagiel,
  Jesteś poza Kościołem Katolickim, reformuj sobie swoją sektę reformowaną już 1000x.
  O co ci się rozchodzi? Pan Bóg nie dał ci licencji na chodzenie na dziwki czy stosowanie prezerwatyw?
  Jakie masz kwalifikacje teologiczne aby podważać Magisterium Kościoła Katolickiego?
  ” papa Pius XI był zapwene wybitnym człowiekiem” to twój żenujący poziom teologiczny.
  Jeśli chcesz zabić swoje dzieci Yagiel wykroić ze swojej konkubiny ( twój eden jest tak restrykcyjny że musisz miec żonę?raczej nie to zbyt wymagające dla Yagielów) nawet twój „bóg eden” ci nie pomoże uwolnić się od piętna dzieciobójstwa.
  Miej odwagę przedstaw swoją religię – pośmiejemy się z twojego zacofania.
  Podaj imie przypisze ci jakiegoś zbrodniarza, czy podpisujesz się pod jego morderstwami niewinnych ludzi? Czy naprawdę twoim wzorem jest gwałciciel, złodziej?
  Dlaczego reklamujesz gwałcicieli? Pedofile to twój autorytet?
  Gratuluję ci twojej religii dziwkarstwa i życia jak chwast.
  Kup sobie Biblię Katolicką, fakty ci się nie zgadzają. Radzę ci dobrze zostaw teologię bo to za wysokie progi dla ciebie. Jesteś krętaczem i manipulatorem.
  Twoja matka za dużo zjadła śniegu, że nawet „bóg eden” nie wykroił cie z niej i nie wziął na „wychowanie” takiego bałwana. No to zostałeś samonieukiem-bałwanem.

 134. PISKORZ said

  re 101 A Thorn…autor 3 tomów o Clintonach /też chyba wyd. Wektory/, tytułów nie pamiętam..”zdecydował się” na samobójstwo..Miał chyba 54 lata..

 135. SAP said

  Nie tak stara piosenka o braterstwie i przyjaźni białorusko-ukraińsko-rosyjskiej.
  Денис Майданов и группа „Баян Микс” – Мы с тобой одной крови
  .https://www.youtube.com/watch?v=Q0VlbgMKTLY

 136. Cyborg said

  Dobry byl wywiad z Jerzym Zieba – polecam posluchac.
  .https://www.youtube.com/watch?v=Qe_dvlZ-UsY

  A zaraz potem leci ten z J. Miedlarem – tez swietny:
  .https://www.youtube.com/watch?v=XTKvZrt_p3I
  Beatyfikacja banderowca abp. Andreja Szeptyckiego za żydowskie szekle i ukraińskie hrywny! (112)

 137. Cyborg said

  Kto pamieta Konstatina Petrova?
  Warto sobie przypomniec albo poznac:

  .https://www.youtube.com/watch?v=psGXgF8dCQI
  Published on Jun 1, 2013

  Konstantin P. Petrov (August 23, 1945, Noginsk, Moscow Region – July 21, 2009, Moscow) – Soviet and Russian military leader, a Russian social and political activist. Candidate of Technical Sciences. Member of International Informatization Academy. Major-General. Prematurely discharged from the Armed Forces in November 1995. Chairman of the Presidium of the Central Council of the political party „Course of Truth and Unity.” Head of the department at the Udmurt State University.

  Toze pa polski:
  .https://www.youtube.com/watch?v=wusSv2YwH3w
  Published on Jul 2, 2010

  pierwszy wykład generała Konstantego Pietrowa z polskim tłumaczeniem.

 138. NyndrO said

  Jaja , jak, c**j. Pije se dziś piwo w barze.Wyszedłem zapalić blanta, a tam przechodzi porządna kobieta, lecz pijana. Porządna, gdyż najpewniej niosła z działeczki kupę warzyw. I tak się przy mnie zatrzymała i powiada : „ale (sic!) ja pana skądś znom. Pan ma taką pospolity pysk”. O mało co bym się zakochał. Ale Anka jest ładniejsza.

 139. Bezrobotny said

  odnosnie Gosc #87: W kazdej firmie i instytycji od najnizszego po najwyzsze stanowisko az roi sie od Chiczykow. Kazdy z nich co najmniej
  rokrocznie wraca do swego kraju i za przywilej posiadania paszportu sklada pisemny raport o sytuacji olitycznej, wojskowej i gospodarczej w USA. Podobnie tak bylo w Polsce za komuny. Najlepsi informatorzy sa oplacani.
  USA nie jest w stanie nic same wyprodukowac. Rysunki techniczne produktow musza byc przekazywane Chinom za darmo.
  Ten statek nie nadaje sie do szpiegowania. On jest symbolem potegi morskiej Chin zabezpieczajacym drogi morskie swiata. Chandel morski (najtanszy) jest pod patronatem Chin. Z nimi trzeba sie ukladac nie z USA kolonia chinska.

 140. La Reine Toronto said

  Zamiescilam i ja material Jacka Miedlara, ale i petycje tez podpisalam; zachecam Panstwa bo jest tylko okolo poltora tysiaca podpisow…a to wazki i palacy problem dla calego ‚polskojezycznego’ episkopatu ….bo my owieczki tez wiemy co sie dzieje i mozemy tak powoli dochodzic prawdy…a prawda kazdego wyzwoli ….uwaga!

 141. NC said

  Re 33:
  „Ja skończyłem 80 lat, za 2 tys. nie jestem w stanie wyżyć – powiedział gen. Jerzy Stańczyk, który swoją służbę w MO zaczynał w roku 1959.”

  Budował ustrój, w wyniku którego 2 tys. zł jest wysoką emeryturą, więc o co chodzi? Że wciąż za wysoka?

 142. Zdziwiony said

  Polskie Radio wspomniało dziś w nocy o rocznicy mordu cara Mikołaja II i jego rodziny i ucczczeniem jego i jego syna Aleksego pomnikiem w Nowosybirsku.

 143. www.wandaluzja.com said

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/historia/tak-polacy-zdobywali-stolic%C4%99-iii-rzeszy/ar-BBASdN8?ocid=spartandhp//

  TAK POLACY ZDOBYWALI STOLICĘ III RZESZY

  Ładny opis szturmu Politechniki Berlińskiej, ale brakuje 2 rzeczy Najważniejszych. Obserwowałem WYRZUCANIE marszałka Żukowa z Polityki a głównym argumentem było szturmowanie przez Polaków Berlina. Polski generał w średnim wieku wystąpił powiedział w TV, że na Radzie Wojennej były 2 plany: Żukowa i Koniewa. Polacy poparli Żukowa spodziewając się Nagrody w postaci POLITECHNIKI, ale Żukow nie zgodził się.
  Politechnika Berlińska była CYTADELĄ Festungu, gdyż między nią a Reichstagiem był Park, gdzie Niemcy urządzili Plac Broni. Żukow zamierzał zdobyć Politechnikę uderzeniem czołgów, co doprowadziło do TRAGEDII. Gdy dostał raport, że pod Politechniką stracono 242 czołgi toi zatelafonował do Popławskiego: BIERI ETO. – ALE TANKI POD MOJU KOMENDU. – POD TWOJU.
  Przy tym szturmie Na Politechnikę utracono 2 czołgi sowieckie, które wjechały na Plac Broni i przez Park do Reichstagu, który nie był przygotowany do obrony z tej strony. Czołgi strzelały do okien a Polacy wdzierali się Po Schodach.
  Po ogłoszeniu tego Żukow skapitulował przed Breżniewem, który przestał być Prowizorem Susłowa.

 144. www.wandaluzja.com said

  Ad. 143:
  Zapomniałem napisać, że po tym wystąpieniu Polskiego Generała Susłow pokłonił się Breżniewowi Do Kolan. Tak Sportowego Pokłonu NIE WIDZIAŁEM więc skomentowałem: JA WAM SIĘ DO KOLAN NAGNE A WY ZA TO DAJCIE JAGNIE…

 145. osoba prywatna said

  Jadom goście jadem – a po kiego grzyba?
  http://att.neon24.pl/post/139330,jadom-goscie-jadem-a-po-kiego-grzyba

 146. osoba prywatna said

  W obliczu rosnących animozji pomiędzy bogatymi krajami północy, a bankrutującym południem chciałbym w skrócie przedstawić schemat, który doprowadził kraje na skraj przepaści.
  http://lotna.neon24.pl/post/139055,trader-21-schemat-upadku-europy

 147. ? said

  99 lat temu żydowscy sataniści zamordowali cara Mikołaja II wraz z rodziną:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/cara-rosji-zamordowano-w-celach-rytualnych-2013-07

 148. Yagiel said

  do Achillesa/133.: …
  (kto sie przezywa – sam siebie nazywa)

  do Gajowego: poczytałem o Aschberg’u: zebrał, tj. nagrabił, największą kolekcję ikon rosyjskich, coś 250! i oddał państwowemu muzeum – a muzeum nie oddało Rosji. dlaczego? a może oddało?
  Czy to taka kultura, że się nagrabionym chwali? Skoro palą/kasują książki z Pippi, to tym bardziej te ikony powinni oddać Rosjanom/Rusinom, czyż nie?
  A co do Pippi, to myślę, że chodzi nie tyle o Murzynów, ile o to, że dziewczynka może! Dziewczynka potężna i radosna! To chyba najbardziej wqrwia dżihadów – a Swedzi się dopasowują… Cóż, tak Polacy dopasowują się do kaczystów czy innych nachodźców. Se-la-vi.
  Ale zawsze przy tym mogą (Wandaluzja/143. i Samosierra/Volta) zrobić coś pożytecznego dla kogoś ,zasłużyć na wdzięczność i dostać od kogoś część tego, co mieli sami, tylko że spieprzyli… Jagiełło umiał dogadać się z Turkami-Tatarami/muzułmanami, na soborze katolickim promował prawosławie, zlepienie rozłamu z 1056r., ech! ale to był Jogajla, Litwin-Bałta z matki Rusinki…
  Dziś Kaczyński. O ruskim imieniu.

 149. konik said

  W Peru w pobliżu płaskowyżu Nazca znaleziono dziwną mumię
  Doktor nauk technicznych, profesor Narodowego Uniwersytetu Badawczego w Petersburgu Konstantyn Korotkow i Natalia Załoznaja, rentgenolog, specjalista w dziedzinie tomografii komputerowej Międzynarodowego Instytutu Systemów Biologicznych niedawno powrócili z Peru, gdzie byli świadkami i uczestnikami nieprawdopodobnego wydarzenia.
  … -> https://treborok.wordpress.com/w-peru-w-poblizu-plaskowyzu-nazca-znaleziono-dziwna-mumie/?preview=true


  Na pustyni Nazca w Peru odnaleziono zmumifikowane zwłoki antropomorficznych istot, które bardziej przypominają przedstawicieli pozaziemskiej cywilizacji niż ludzi.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201707165892273-sputnik-mumia-pery-kosmita/

 150. konik said

  Izrael przeciwko umowie Rosji i USA w Syrii
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201707175893434-sputnik-izrael-syria-usa-rosja-porozumienie-rozejm/

 151. konik said

  @Osoba Prywatna

  to troll pejsaty i same pejsate rzeczy wkleja jak np. filmiki z żydowskiego „idzpodprad” czy pejsów z neon.

 152. konik said

  @Osoba Prywatna

  odwołuję coś mi się pomieszało z nickami tu piszącymi

 153. VA said

 154. Pug said

  http://www.zerohedge.com/news/2017-07-16/haiti-official-who-exposed-clinton-foundation-found-dead

 155. Zbyszko said

  Dawna dziecięca gwiazda Hollywood : „trzymajcie swoje dzieci jak najdalej od Hollywood”. W swojej autobiografii opowiada o Hollywood jako siedlisku pedofilii i wszelkiej maści zboczeńców.
  https://film.wp.pl/corey-feldman-zabierzcie-dzieciaki-jak-najdalej-od-hollywood-wyznanie-gwiazdy-goonies-bylo-szokiem-6144144450836609a
  Niestety był wykorzystywane seksualnie, ale przeżył. Jak juz dzisiaj wiemy za sprawą Pana Pawła Bednarza wiele a nawet bardzo wiele dzieci, także z Polski nie miało i nie ma (bo proceder trwa nadal) takiego szczęścia:
  .https://www.youtube.com/watch?v=TTwGjD6EzHM&t=76s

 156. Polonez said

  Odra — Oksfordzki Podręcznik Chorób Klinicznych z 1992 roku, podaje taką informację:
  Odra jest to choroba wirusowa — paramykowirus, która rozprzestrzenia się drogą kropelkową, powodując katar, osłabienie, wysypkę. Charakterystyczne są tzw. plamki Koplika na śluzówce policzków, które wyglądają jak duże grudki soli. Wysypka o charakterze plamistym pojawia się za uszami w okresie od 3–5 dnia. Następnie rozprzestrzenia się na całe ciało i staje się zlewna. Leczenie: TYLKO IZOLACJA! W krajach uprzemysłowionych, na ogół choroba kończy się całkowitym wyzdrowieniem.

  Odra jako choro­ba — jej opis — mieś­ci się na 10 cm bieżą­cych druku — pół stron­icz­ki — w podręczniku, który liczy 800 stron. Podob­ne infor­ma­c­je zna­j­du­je­my w podręcznikach pol­s­kich.

  Odra lecze­nie: Izo­lac­ja, lecze­nie wtórnych zakażeń bak­teryjnych. Odra: lecze­nie obja­wowe, leki prze­ci­w­gorączkowe i uśmierza­jące kaszel. Właś­ci­we pielęg­nowanie, wietrze­nie poko­ju, nieprze­grze­wanie dzieci. Podręcznik dla śred­nich szkół medy­cznych — 1998.

  Odra: nie ma leczenia swois­tego. W odrze niepowikłanej sto­su­je się lecze­nie obja­wowe. Źródła jaskrawego światła powin­ny być przyćmione z powodu światłow­strę­tu. Poda­je się leki prze­ci­w­gorączkowe i uśmierza­jące kaszel. Podręcznik: Choro­by pasożyt­nicze i zakaźne — 1996. Powikła­nia: w kra­jach o wysok­iej stopie życiowej choro­ba kończy się całkow­itym wyzdrowie­niem. Kra­je o niskiej stopie życiowej to kra­je afrykańskie.

  http://www.kuprawdzie.pl/odra-straszenie-epidemia/

 157. Polonez said

  Przed­siębior­ca i his­to­ryk Woj­ciech Kozioł, znaw­ca rynku moto­ryza­cyjnego podał na przykładzie kon­cer­nu Volk­swa­ge­na, jak wyglą­da suw­eren­ność Pol­s­ki i Niemiec na are­nie między­nar­o­dowej. Najwięk­szy kon­cern samo­chodowy świa­ta wypro­dukował 12 mln aut, które truły spali­na­mi bardziej niż podawały to testy. W USA kon­cern został za to ukarany. Musi zapłacić 15 mld dolarów właś­ci­cielom tych aut, oraz insty­tucjom amerykańskim. Przed kon­gre­sem amerykańskim prezes VW wielokrot­nie przepraszał, mimo że w USA sprzedano w sum­ie niecałe 8 pro­cent tych sil­ników, pozostałe 82 pro­cent w Europie. Żaden kraj europe­js­ki nie wys­tąpił do kon­cer­nu VW o odszkodowanie związane z tymi oszust­wa­mi. Komis­arz uni­j­na Elż­bi­eta Bieńkows­ka, w której gestii jest ta sprawa powiedzi­ała w wywiadzie, że się przymierza do sankcji wobec VW, ale było to pół roku temu i cisza!
  http://www.kuprawdzie.pl/kaufland-poprawia-jakosc/

 158. matirani said

  PRZEMYSŁ
  Konsolidacja zbrojeniówki
  Poniedziałek, 17 lipca 2017 (02:25)

  Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) będzie miała większą kontrolę nad wydatkami i inwestycjami swoich zależnych spółek.

  Błażej Wojnicz, prezes PGZ, zauważa, że jest to element dalszej konsolidacji grupy kapitałowej. Chodzi o lepsze wykorzystanie potencjału poszczególnych spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a także eliminowanie wewnętrznej konkurencji czy sytuacji, gdy spółki powielają inwestycje lub projekty produkcyjne. Usprawnienie działalności PGZ, nowe rozwiązania organizacyjne mają być wprowadzane od jesieni.

  Ponadto PGZ ma mieć większą kontrolę nad wydatkami poszczególnych przedsiębiorstw.
  …. z ND.

 159. PISKORZ said

  re 157 „estii jest ta sprawa powiedzi­ała w wywiadzie, że się przymierza do sankcji wobec VW,
  p. Bieńkowska nie nazywa się tak..A poza tym ona jest b. zajęta, bo…wszędzie powtarza jak mantrę, że za…7 tys. miesięcznie to może pracować tylko idiota..

 160. NICK said

  Może matematycy skomentują.
  http://www.rp.pl/Swiat/170719253-Zmarla-Maryam-Mirzakhani-genialna-iranska-matematyczka.html

 161. revers said

  Kolejny dzieniakrz znaleziony martwy z kula w glowie po tym jak raczyl publikowac
  zaleznosci Fundacji Hillary Clinton z kasa 5,5 mld usd zarejestrowana w Haiti.

  http://www.zerohedge.com/news/2017-07-16/haiti-official-who-exposed-clinton-foundation-found-dead

 162. Yagiel said

  Jak to dobrze nic nie wiedzieć w żadnym nie być kontakcie z vipami! Można wtedy spokojnie – w tym sensie – rozmawiać w Gajówce… Ale i u dentysty.
  Po skończonym zabiegu, zostałem zapytany, jak mi się dobra zmiana podoba – znamy się coś ze 20 lat – i odpowiedziałem, że średnio, ale że są rzeczy ważne i ważniejsze, a najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. A póki co PiS je zapewnia – od dżihadu nachodźców – więc rzeczy mniejsze są mniejsze. Przyjęto argument ,zapłaciłem, wychodzę.
  Atoli w poczekalni siedziała starsza pani i słyszała naszą krótką rozmowę – drzwi gabinetu były otwarte. Spytała mnie, od czego/kogo jesteśmy bezpieczni? Mówię: od imigrantów islamskich przecież, zwłaszcza bojowników… A pani na to: a Ukraincy? Zdziwiłem się, ale powiedziałem, że nie boję się ich (ale już mi w głowie zaświeciło się to, co tu jest nutą dominującą), że u siebie jesteśmy u siebie… A staruszka: to Kaczyński jest u siebie? Myśli pan, że tu, na naszym Żoliborzu jest u siebie? Czuł się u siebie kiedykolwiek? – Wstała i poszła do gabinetu.
  Pierwszy raz ją widziałem, o co mniejsza, ale pytanie ciekawe, prawda?
  Czy ktoś, kto nie jest u siebie i nie czuje się bezpiecznie (nie tylko, że Kaczyński, podobnie jak Stalin, boi się tłumu, niespodzianek…) może komukolwiek z nas zapewnić bezpieczeństwo? Wszystko jedno od kogo: od Niemców, dżihadystów, Ukrainców czy Rosjan, czy Żydów. Prezes to nie jest człowiek roztaczający aurę spokoju, pewności siebie, itp. Ja się w tym gabinecie czuję całkiem bezpiecznie: nawet jeśli boli, wiem, że musi, żeby było wyleczone; płacę i wiem, że nie za dużo, a tyle ile trzeba; zapewne ta staruszka też ma tu tę pewność. A w Polsce PiS?
  Otóż jeśli PiS daje nam bezpieczeństwo od dżihadu -dziś na pewno – to co jutro? Co z Ukraincami (ja jestem u siebie, nie oni) albo Rosjanami? A co z Żydami, którzy wojny nam nie zrobią krwawej jako Żydzi, ale czyje kamienice, zakłady pracy? (Czytnąłem ostatniego Michalkiewicza.) W każdym aspekcie Kaczyński/PiS nie dają mi/nam poczucia bezpieczeństwa – więc przeciwnie? Dają nam poczucie zagrożenia, permanentnego kryzysu demokracji, który uwielbiają? Jako nie-Polak Kaczyński może nie chcieć zadowolonego bezpieczeństwa Polaków; czlonkowie jego partii, ich wyborcy to jednak Polacy-katolicy (choć pewnie i w PiS sąŻydzi): czyżby nie chcieli spokoju? Jestem na pewno spokojniejszy, niż on, bardziej u siebie.
  Męczy mnie to pytanie starszej pani: czy Kaczyński jest u siebie? Bo nie wygląda na to, że na Żoliborzu ani na Wawelu – w Sejmie? Może kiedy usunie wszystkich złych posłów i dziennikarzy, i prawników z kancelarii, itd. To gdzie on jest u siebie? Gdzie czuje się bezpieczny i spokojny? Komu może dać bezpieczenstwo i spokój? Na miesięcznicach – w szpalerze 1500 policjantów? Zachowuje się jak okupant oto. W kościele? No nie wiem, bo to raczej Rydzyk jest u siebie. Do sklepów nie chodzi ani do kin ani na mecze… Już myślę, ze Lech czuł się w Polsce znacznie bardziej u siebie. To go zabiło?

 163. denuo said

  Ekoterroryści chcą pozbawić pracy 50 tys. PL! Wśród nich politycy PiS! (112)
  .https://www.youtube.com/watch?v=3KLMLtacgj0

 164. NICK said

  Yagiel, Panie. (162).
  Pan się nieco ocucił a więcej przespał.

  A z Kaczyńskim to przegięcie. Ech.

  Odnoszę się bardziej do mniemań Pana niż do faktów.
  Tradycyjnie zastrzegam nieodnoszenie adwersarzowi.

 165. Maverick said

  Naświetlenie historii oczami Polaka żydowskiego pochodzenia, doskonale tłumaczy, jaką rolę odgrywali żydowscy komuniści nasłani do Polski poprzez samego Stalina.

 166. Bronisław said

  Re: 165. O ile wiem Panie Moravick, to Polak, aby zostać żydem-prozelitą to wraz z przyjęciem judaizmu (mozaizmu) zmuszony jest się obrzezać?!!! Ale co musi uczynić Żyd (żyd), aby można go było nazwać Polakiem???!!! Gorąco pozdrawiam Pana!

  Króluj Nam Chryste!

 167. NICK said

  Króluj. Zaiste!

  Muszę zapodać Wam jeszcze raz.

 168. NICK said

  Albo to.

 169. NICK said

  A to?
  SAP’e. Pisz Pan.

 170. NICK said

 171. Zerohero said

  Miałem dać z kropką, ale skoro spamer NICK wrzuca tu masowo bzdury, to mój filmik na pewno nie będzie z kropką.

  Poza tym ja już mam i7, masę RAM i szybki Internet. Jeden p.Maćko bronił tych kropek. Może my z Maćko byliśmy ostatnimi biedakami na tym forum którym „wolne tematy” zamulały komputer?

  ——
  Mnie też zamula. A za kilka dni, gdy będę w Polsce, w gorach, może być tylko gorzej.
  Admin

 172. NICK said

  Bez komentarza.
  Sam Pan, Zerohero świadectwo dałeś. O sobie.

  Admin zaś pisał mi:”Pan Zerohero jest tu od dawna”. Czy podobnie.

  Pan nie pisze po polsku. Zerohero.
  Pan się wścieka. Pan niewiele rozumie. Pan nie wie co to bzdury.

  Jawi się to dobrym przykładem.
  Dla lepszych.

 173. NICK said

  „Może my z Maćko byliśmy ostatnimi biedakami …”
  Niewykluczone.

 174. Marucha said

  Re 172:
  Ja lubię komentarze Zerohero. Pisane dobrą polszczyzną, Zrozumiałe, trafiające w sedno.

 175. Carlos said

  https://www.gloria.tv/article/FMUH6iPFiyrN2kNBiSCCMnFsh co sadzicie o tym?/ Ja tez lubie komentarze Zerohero

 176. NICK said

  Zatem po polsku to ja nie piszę.
  Chyba, że ‚bzdury’ same.”skoro spamer NICK wrzuca tu masowo bzdury”
  No dobrze.
  Nie bądź Gospodarzu adwokatem we sprawce nikłej.
  Na wszystko przyjdzie czas.
  Młyn. Żarnami obraca.

  ——
  Nie jestem niczyim adwokatem.
  Nawet nie mam przyjaciół.
  Admin

 177. denuo said

  #925- aktualna PRZEPOWIEDNIA Ossowieckiego dla POLSKI
  .https://www.youtube.com/watch?v=EqD_kYS-0dM

 178. NICK said

  Ciekaw jestem co zabolało? Jegomościa.
  Co?
  Zabolało?

  Ma dawna, negatywna ocena?
  Co to trudno wtedy było?

  Zła pamięć?

  Piosnki zapodane?
  Powyżej?
  Brak kropki?

  Wiecie co?
  Rozsądni wiedzą.

  Lepiej być naturszczykiem.

 179. gość said

  Ależ zwrot akcji! Przełomowa decyzja w sprawie opłaty paliwowej!

  Tego nikt się nie spodziewał. Jak osobiście poinformował sam prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, zapadła decyzja o wycofaniu projektu ustawy o nowej opłacie paliwowej.

  Projekt wprowadzenia nowej opłaty paliwowej wzbudzał ogromne emocje nie tylko po stronie opozycji oraz ogromnej części społeczeństwa, ale również wśród części posłów obozu władzy Prawa i Sprawiedliwości.

  Wszystko przez to, że przez wspomnianą opłatę, wzrosłaby cena paliwa. To z kolei doprowadziłoby to podwyżki wszystkich usług, które w opierają się na transporcie.

  Ceny przede wszystkim żywności i innych produktów codziennego użytku poszybowałyby w górę.

  http://pikio.pl/pilne-alez-historia-przelomowa-decyzja-w-sprawie-oplaty-paliwowej/

  ——
  Łaskawcy.
  Obiecują, że zarżną.
  A potem mówią, że jednak nie.
  Prymitywna gra dla lemingów pt. „Patrzcie, jacy-śmy dobrzy!”
  Admin

 180. nikita said

  BĘKARTY DUDAJEWA

  Wszystko wskazuje na to że zachodnie media zaczynają dostrzegać problem. Czeczeńskie diaspory odznaczają się szczególną brutalnością, a ich agresja skierowana jest (na razie) na środowiska muzułmańskie. Czeczeńcy tworzą kilkudziesięcioosobowe grupy i penetrują otoczenie (to wirtualne również) w poszukiwaniu muzułmanów, którzy wedle nich żyją nie dość pobożnie. Każdy kto utrzymuje przyjazne relacje z innowiercami, ubiera się po europejsku, wiedzie świecki tryb życia, może stać się celem ich ataku.

  Dalej… http://zygumntbalas.neon24.pl/post/139348,co-sie-dzieje-w-europie-17-07-2017

 181. osoba prywatna said

  Podróże Marcina Osmana – Syberia
  .https://www.youtube.com/watch?v=muEmAxI3xj4

 182. gość said

  Ken O’Keeffe mówi prawdę o ISIS, CIA, Bankierach, Bin Ladenie oraz wieżach WTC

  Ken O’Keeffe: „Idea jakoby Zachód walczył przeciwko ISIS jest niesamowicie śmieszna. Powinniśmy sobie uświadomić to, że to my jesteśmy ISIS i że nasze skorumpowane i zdradliwe rządy prowadzą taką politykę, bo oni nie reprezentują nas. Oni reprezentują bankierów, aby zarabiać na parkiecie pieniądze. Dopóki będziemy zwalczać siebie nawzajem, dopóki nie ufamy sobie, dopóki nami grają jak pionkami, utrzyma się tyrański system nieskończonej wojny…”

  .https://youtu.be/cWwpsQOWp5I

 183. Maćko said

  171 Panie 0H – Jacek Miedlar zasluguje na publikowanie bez (.) a inne bzdety publikowane bez (.) zasluguja na krytyke za zasmiecanie.

  Róznica miedzy NDL a psycholem jest taka, ze Normalny Dobry Czlowiek, jak mu sie zwróci uwage na niewlasciwe zachowanie, to bierze to pod uwage i sie poprawia. Natomiast rózne takie reny-jelenie-diabole-kretole wrecz przeciwnie, na zlosc innym szkodza wspólnocie utrudniajac innym czytanie WT.

 184. gość said

  Michnik przeprasza za brata – [Tak się zachowuje “wybraniec boży”]

 185. gość said

  Francuski film totalnie masakruje ideę przyjmowania uchodźców! Dziś na ekrany polskich kin wchodzi „Czym chata bogata”!

  Aż trudno w to uwierzyć, że jest to film, który powstał we Francji. Na ekranach polskich kin dziś premiera filmu „Czym chata bogata”. Twórcy postanowili ośmieszyć i wydrwić lewicowych ideologów, którzy chcą przez Europę przyjmowania uchodźców. Film w bardzo celny sposób rozmontowuje demoliberalny establishment, oderwany zupełnie od rzeczywistości zwykłych Europejczyków.

  Zwiastun filmu
  .https://youtu.be/mrA3YMy9nNs

  http://www.dzienniknarodowy.pl/7388/francuski-film-totalnie-masakruje-idee-przyjmowani/

 186. gość said

  „Der Spiegel”: Samobójstwa w ukraińskiej armii

  W ciągu ostatnich trzech lat około 500 ukraińskich żołnierzy popełniło samobójstwo po powrocie ze strefy walk z prorosyjskimi separatystami w Donbasie, na wschodzie Ukrainy – pisze „Der Spiegel” nie podając źródła tej informacji.

  Jak odnotowuje niemiecki tygodnik ukraińscy weterani po powrocie do domu wykazują się agresywną postawą. Ilość skarg dotyczących przypadków przemocy domowej wzrosła ośmiokrotnie.

  „Wielu z kombatantów zastrzeliło się” – pisze autor krótkiej notatki opublikowanej w najnowszym wydaniu tygodnika. Podczas walk we wschodniej Ukrainie zginęło 2696 ukraińskich żołnierzy.

  http://dziennik-polityczny.com/2017/07/17/der-spiegel-samobojstwa-w-ukrainskiej-armii/

 187. Maćko said

  186 – zastrzelili sie sam z siebie czy przy pomocy seryjnego samobójcy ich zasamobójstwowano????

 188. gość said

  Skąd w islamie bierze się upośledzenie umysłowe oraz niski iloraz inteligencji?

  .https://youtu.be/EykqyA85Pxc

 189. nikita said

  Marcin Rey, szczery Polak z Dobczyc, nadaje

  Marcin Rey, znany bloger z Francji, zjechał do Polski wspomagać współplemieńców z IIIŻydo-RP w ich totalnej wojnie z Rosją.

  Czytaj dalej → https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/07/17/marcin-rey-szczery-polak-z-dobczyc-nadaje/

 190. SAP said

  Taki „bzdet” dla Nick’a
  .https://www.youtube.com/watch?v=H_H1vfOvQrg

 191. gość said

  O ruskich agentach i przebierańcach w rozmowie na argumenty dr Jan Przybył i Maciej Poręba.

  .https://youtu.be/PgOIMYSXyVE

 192. jasieniek said

  Ukraina jako przyszła zastępcza ojczyzna Żydów z Izraela.

  8 lat !
  osiem lat temu,w 2009 r,ten problem został przeze mnie przedstawiony na forum michalkiewicza.
  Idzie o to że w tamtym czasie mer Użgoroda Sergiej Ratuszniak bardzo szczegółowo, konsekwentnie i publicznie, zaczął sygnalizować o groźbie jaka zawisła nad Ukrainą.
  . http://from-ua.com/articles/156721-s-ratushnyak-idet-strashnaya-tragediya-nazivaetsya-yacenyukizm.html
  . https://www.youtube.com/watch?v=rLTV7UROBCQ
  . https://www.youtube.com/watch?v=awv5hpUxV8I

  Ratuszniak miał z tego powodu pewne nieprzyjemności (kłamliwe oskarżenie o pobicie jakiejś żydówki) i załamanie urzędniczej kariery,zaś mój temat o nim na michalkiewiczowym forum zniknął po kilku dniach.
  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=14275&p=219426&hilit=u%C5%BCgorod#p219426

  Brawo! brawo panie profesorze Janie Robercie Nowaku za tak trafną analizę zjawiska co do którego nie było żadnych wątpliwości już w roku 2009.
  nadużycie link skomentuj
  @ikulalibal

  http://macgregor.neon24.pl/post/139346,ukraina-jako-przyszla-zastepcza-ojczyzna-zydow-z-izraela#comment_1399345

 193. SAP said

  „Otrzymałem ciekawy artykuł, ukazujący pedofilskie powiązania polskich instytucji, którymi nikt do tej pory z organów ścigania nie miał odwagi się zająć….”
  .https://zezorro.blogspot.com/2017/07/polska-pizzagate-i.html

 194. Boydar said

  Ja jestem przyjacielem Gajowego.

 195. Marucha said

  Re 193:
  Bo mnie Pan nie zna osobiście 🙂
  Ale, q…a, miło to usłyszeć..

 196. Peryskop said

  …w ciągu ostatnich 10 lat w Krakowie przez zasiedzenie przejęto blisko 300 działek należących do miasta. Sprawdziliśmy też, że od 2005 roku wydział skarbu urzędu miasta przeprowadził blisko trzy tysiące postępowań związanych z bezumownym zajmowaniem nieruchomości gminnych. Co to oznacza w praktyce? Tyle razy osoby prywatne, inwestorzy i zakony próbowały przejąć ziemię należącą do miasta.

  Z reguły jednak urzędnikom nie udaje się odzyskać polubownie ziemi, a sprawy mają swój finał w sądzie. Tam często zapadają wyroki niekorzystne dla miasta, a prywatni właściciele zyskują za darmo teren przez zasiedzenie. Tak było np. w przypadku nieruchomości przy ulicy Kordylewskiego o powierzchni 64 metrów kwadratowych. W wyniku postępowania sądowego z wniosku Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej Prowincja Krakowska, teren przeszedł na własność zakonu.

  http://krakow.onet.pl/krakow-posadzil-rabarbar-przejal-za-darmo-35-hektara-ziemi-wartej-miliony-zlotych/c2v73bg

  ——
  Cholera… 64 m2
  Admin

 197. W Galerii Narodowej ZACHETA-program lipcowy; ;Tera ja; fittnes,masaze,joga hipnoza,masaze… etc PANIE MINISTER KULTURY I SZTUKI – skandal & wstyd !

 198. Yagiel said

  Panie Gajowy Nadludzki! Jak pan to robi, tzn. ilu pana jest, że wyrabiasz się z montowaniem, czytaniem, komentowaniem tego wszystkiego?! nie nadążam – już nowe wątki, teksty, dyskusje i przypisy admin. Jak?
  Ja jestem pwrawdzie wolny, a komputer daje takie wielkie możliwości spidu… jesli się go umie ciut bardzo: ja sobie wyobrażam? Wątpię. Czasem pomylę klawisze.
  Obieram ziemniaki nożykiem. trę na tarce, bywa że do krwi – jem za to szybko te placuszki i palce liżę. No i zmywam ręcznie. No i niestety, albo placki ziemniaczane, albo czytanie tego wszystkiego… A pan siewyrabia – podziw. Lecz z drugiej strony
  pamięta pan wio koniku?
  Wio, koniku! A jak się postarasz
  na kolację zajedziemy akurat.
  Tobie owsa nasypiemy zaraz
  a ja zupę, smaczną zupę będę jadł.
  A dla nich chodź w godzinę
  kilometrów robią sto!
  ni zupy nie ma ani owsa – wio, koniku, wio!
  Nie zazdroszczę tym „dla NICH” (respektując). Myślę, że po górach polskich wkrótce to pan jednak pieszo będzie i nieśpiesznie?

 199. Marucha said

  Re 197:
  Pani Nana zapewne powiedziałaby, że w moim wieku to niemożliwe…. 🙂
  Ze to jakieś oszustwo.

 200. Martka said

  Up@181

  Dzięki za bardzo ciekawy filmik 🙂 Świetny ten pan podróżniki, piękne zdjęcia i ciekawa opowieść.

 201. Maćko said

  171 Panie 0H – MNIE nie zamula. A za kilka dni, gdy będę w Polsce, na Mazurach, może być tylko gorzej.
  Maciek…
  Ja mysle „o tych co na morzu” – co jest tez i prawda 100%, bo przyjaciel bywa ze plywa a wtedy go internet bardzo drogo kosztuje.
  O tych mysle, co na smartfonach i maja limit 1Gb albo na przedplacie kupuja po pól.
  Jak pisalem, mam 120Mb, 2Tb, jakiegos oktopusa itd… ale i tak, jak sie wpisuje 2 komentarze, to ponowne ladowanie WT z kupa bzdetów troche czasu tez zajmuje… pozdrówka i gratulacje nowego putera.

 202. NyndrO said

  .http://owned.com/media/_cache/adjusted/postblock/image/2/8/6/2/28622.jpg.png

 203. La Reine Toronto said

  ad 201 prosze Pana, dla jednego cos jest bzdetem a dla drugiego o innych zainteresowaniach to juz nie bzdet ale cos frapujaco interesujace; dlatego Gajowka spelnia swoja role i kazdy znajdzie cos dla siebie; Gajowy ma racje!
  Zycze udanych wakacji na Mazurach! Ojejku zazdoszcze Panu odwiedzin w Ojczyznie! Prosze zahaczyc o Podlasie!

 204. osoba prywatna said

  Napój sezonowy: kwas z buraków
  Tekst pochodzi ze strony https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/napoj-sezonowy-kwas-z-burakow © Poczta Zdrowia sp. z o.o.

 205. osoba prywatna said

  Z cyklu broń ratuje życie: uzbrojony Amerykanin w Tennesee ujął groźnych morderców i bandytów
  http://trybun.org.pl/2017/06/19/z-cyklu-bron-ratuje-zycie-uzbrojony-amerykanin-w-tennesee-ujal-groznych-mordercow-i-bandytow/

 206. osoba prywatna said

  Kanada wypłaciła islamskiemu terroryście 8 milionów dolarów odszkodowania
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kanada-wyplacila-islamskiemu-terroryscie-8-milionow-dolarow-odszkodowania

 207. Yagiel said

  tak pod napojem sezonowym ciut o rzeczach niezmiennych: spełnia się funkcje, a odgrywa się role, Pani La Reine T, a Gajówka i spełnia funkcję, i odgrywa rolę ku wielkiemu pożytkowi oraz przyjemności naszej. Niezmiennej.
  I jeszcze jedna niezmienność – b. krótko:
  1. brytyjska para ksią… królewska w Polsce – jak miło! choć synek grymasi…
  2. Polacy zachwyceni, polska arystokracja tym bardziej, podobno skrewniona nawet – a PiS?
  3. Gajowy jest wkurzony, że postępuje protestantyzacja Kościoła (obiecałem – dotrzymuję), tako w Watykanie jako na ziemi polskiej – co PiS/Rydzyk na to?
  4. czy rodzina królewska jest protestancka? katolicka? bo polska arystokracja taka i taka
  5. czy Polacy chcą monarchii w Polsce? film Machulskiego „Volta” pokazuje, że swołeczeństwo (określenie z filmu tylko?) zechce, by Kazimierz Dolny był górą i w koronie (ale to potem! najpierw prezydentem) – a PiS zechce?
  6. zakłądam, że prezes nie chce być królem, nie ma dzieci, więc dynastii nie założy, ale… Jagiełło był starszy, kiedy… wiemy
  7. że prezes jeszcze chwilkę porządzi/powłada, to fakt, ale co potem? króluj nam Chryste zawsze i wszędzie?
  8. a jesli ktoś, niekoniecznie w Polsce, naszym nieszczęśliwym kraju demokracji swołeczeństwa, zamyśla, żeby u nas była monarchia? swołeczeństwu na pewno się spodoba (jak Anglikom się podoba), jak teraz podoba się wizyta pary książęcej z dziećmi milutkimi
  9. ten książę raczej królem Polski nie będzie, ale jego synek, tak miło grymaszący…? PiS po prezesie może być passe, a coś ktoś musi Polskę uczynić zwartą i gotową, może nawet silną (w granicach MittelOjrop np.)
  10. czy ten grymaszący dziś synek Kate i William’a nie moze zostać ożeniony z którąś z polskich arystokratek dziś dwuletnich np? (były precedensy) nie mówię, że dziś to się odbywa (raczej bez kamer), bo można poczekać ze 20 lat – cóż to jest 20 lat ? prezes aż tyle nie pociągnie (z całym szacunkiem)
  Panie Gajowy, Pani La Reine T – tak nad sokiem buraczanym a przed sokiem wyciskanym z winogron: będzie w Polsce protestancko-katolicka monarchia brytyjsko-polska? my, za przeproszeniem, w sile prawieku, możemy pogadać se, ale młodzi dzisiejsi Polacy – czego chcą? tzn. co im suflują spin-doktorzy do głów, jakie przyszłe scenariusze? może i powyższy?
  Fantazja, ale czy taka najgorsza?

 208. gość said

  Macron potwierdził odpowiedzialność Francji za deportacje Żydów

  Francuski prezydent Emmanuel Macron w niedzielę wziął udział razem z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu w obchodach rocznicy wydarzeń z 1942 roku, kiedy w Paryżu doszło do masowej obławy na osoby pochodzenia żydowskiego. Macron uznał przy tym odpowiedzialność państwa francuskiego za deportację Żydów do niemieckich obozów koncentracyjnych.

  http://autonom.pl/?p=18935

 209. gość said

  Rosja: Opublikowano dokumenty Armii Czerwonej o Polsce

  Ministerstwo Obrony Rosji opublikowało we wtorek dokumenty Armii Czerwonej z lat 1944-45 dotyczące Polski, w tym ofensywy Armii Czerwonej oraz stosunku do niej ludności polskiej. Resort zapewnił, iż dokumenty te nie były wcześniej publikowane.

  Zestaw dokumentów, opublikowanych na stronie internetowej Ministerstwa Obrony, opatrzono tytułem „Wyzwolenie Polski. Cena Zwycięstwa”.

  W przedmowie poinformowano, że publikacja to „nowy unikalny projekt historyczny oficjalnej strony internetowej Ministerstwa Obrony Rosji”. Na stronie zamieszczono skany dokumentów, głównie maszynopisów w języku rosyjskim.

  http://fakty.interia.pl/historia/news-rosja-opublikowano-dokumenty-armii-czerwonej-o-polsce,nId,2418373

 210. gość said

  Tajne kulisy dziwnych zachowań prezydenta A. Dudy wobec Ukrainy

  W racjonalny sposób trudno zrozumieć nadmierną ustępliwość prezydenta A. Dudy wobec władz Ukrainy,, w tym przejawioną niedawno szokującą niechęć do objęcia przezeń patronatu nad społecznymi obchodami rocznicy rzezi wołyńskiej. Wszystkich zastanawiało, dlaczego prezydent – struś Duda tak mocno wymigiwał się od objęcia tego patronatu, aby w końcu odmówić poprzez utrzymany w oschłej formie list z jego kancelarii. Prezydent Duda mógł przecież liczyć się z tym, że takie postępowanie może wpłynąć negatywnie na poziom jego popularności wśród sześciu milionów kresowiaków. Dlaczego więc tak dziwnie i powiedzmy głupio zachował się w całej sprawie?. A tymczasem mnożą się krytyki niedopuszczalnego zachowania prezydenta Dudy. W najnowszym numerze tygodnika „Warszawska Gazeta” (nr z 14 lipca 2017 ) nader ostro skrytykował postępowanie prezydenta Dudy najsłynniejszy pisarz i poeta kresowy Stanisław Srokowski w tekście „Pamięć Narodu, a niegodne zachowania”.

  Czytaj dalej:
  http://jerzyrnowak.blogspot.se/2017/07/tajne-kulisy-dziwnych-zachowan.html

 211. gość said

  Żona Sikorskiego do milionów Amerykanów: „Islam? To Polacy są największym zagrożeniem dla Europy”!

  Trudno uwierzyć w to, że kobieta choć trochę związana z Polską, może dopuścić się czegoś takiego… „To, co się dzieje w Polsce, pokazuje, że największym zagrożeniem dla Zachodu nie jest radykalny islam. Największe zagrożenie płynie z wewnątrz” – pisze Anne Applebaum, żona Radosława Sikorskiego, w publikacji dla „The Washington Post”, którą zamieściła na swojej stronie „Gazeta Wyborcza”.

  http://newsweb.pl/2017/07/17/zona-sikorskiego-do-milionow-amerykanow-islam-to-polacy-sa-najwiekszym-zagrozeniem-dla-europy/

 212. gość said

  Nasz rodak wytłumaczył muzułmaninowi z Berlina, co Polacy sądzą o barbarzyńskim prawie szariatu i dlaczego nie życzą sobie islamistów w naszym kraju.

  W Berlinie muzułmanie obrażali Polskę. Jeden Polak stanął w obronie. Interweniowała policja [WIDEO]

  .https://youtu.be/i6lwcyK4bfw

  http://wmeritum.pl/berlinie-muzulmanie-obrazali-polske-jeden-polak-stanal-obronie-interweniowala-policja-wideo/192117

 213. gość said

  Ukraińcy żądają podwyżek. Zobacz jak poszybowały stawki dla nich w ciągu kilku miesięcy

  http://wolnosc24.pl/2017/07/18/ukraincy-zadaja-podwyzek-zobacz-jak-poszybowaly-stawki-dla-nich-w-ciagu-kilku-miesiecy/

 214. gość said

  Polska: Poseł chce usunąć Napoleona z hymnu

  http://xportal.pl/?p=29919

 215. gość said

  Adam Michnik wulgarnie po demonstracji KOD

  .https://youtu.be/bKSVp3BOx2w

Sorry, the comment form is closed at this time.