Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Konkretne rezultaty wizyty Trumpa w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2017-07-15 (Sobota)

Wizyta Trumpa widzi się jedynie jako próba wyciągnięcia z polskiego wasala dodatkowych korzyści związanych ze sprzedażą droższego amerykańskiego gazu i bezużytecznego sprzętu wojskowego przeznaczonego do prowadzenia wojen rakietowych.

Niedawna wizyta prezydenta Trumpa w Polsce dała powód do głębszych refleksji i to zarówno z polskiej jaki i amerykańskiej perspektywy. Jedna z publikacji analizująca sytuację z tej drugiej perspektywy [i] zawiera stwierdzenie, które również Polakom powinno dać dużo do myślenia, cytuję:

“Donald Trump does not want to be like a Polish king, who depended on his gentry and the Sejm and could not make a step without their approval. He certainly does not know what this particular feature of the Polish political system caused a trouble to this once great country, stretching from the Baltic to the Black Sea.”

“Donald Trump nie chce być naśladowcą polskich królów, którzy zależni byli od szlachty i Sejmu i nie mogli zrobić kroku bez ich zgody, choć nie ma świadomości że ta cecha polskiego systemu politycznego ściągnęła kłopoty na to niegdyś wielkie państwo rozciągające się od Bałtyku do morza Czarnego.”

Niestety, trudno polemizować z powyższym stwierdzeniem. Polskie sobiepaństwo zapoczątkowało proces degrengolady Wielkiego Narodu, który do dziś jest kontynuowany głównie dzięki infantylnej emocjonalności, każącej Polakom kochać swych pochlebców i nienawidzić tych, którzy wytykają im wady. Pomijając niekończącą się plejadę historycznych tego przykładów, przejdę do wspomnianej wizyty Trumpa w Warszawie.

Pomińmy więc miłą polskiemu uchu retorykę prezydenta USA, bowiem słowa to tylko słowa. Liczą się natomiast fakty.

A fakty są następujące:

 • Rosja osaczona przez Zachód i sponsorowanych przezeń islamskich terrorystów nie ma żadnych agresywnych planów w stosunku do Polski. Biorąc pod uwagę wieloletnią już kampanię propagandową lansującą teorię o następującej rosyjskiej agresji, której to nawet najmniejszych symptomów nie widać w rzeczywistości, należy skonkludować całkowitą bezpodstawność wspomnianych enuncjacji.
 • Wojna gospodarcza prowadzona z Rosją na polecenie Zachodu dobija resztki polskiej realnej gospodarki i powoduje negatywne skutki polityczne dla III RP.
 • Wspieranie banderowskiej Ukrainy i otwarcie się na emigrację z tego kraju nie można zakwalifikować inaczej niż zdradę stanu.
 • Sprowadzenie do Polski amerykańskich wojsk okupacyjnych, to kolejna zdrada stanu, w całym szeregu tychże w żałosnej historii III RP.

Na tym tle wizyta Trumpa widzi się jedynie jako próba wyciągnięcia z polskiego wasala dodatkowych korzyści związanych ze sprzedażą droższego amerykańskiego gazu i bezużytecznego sprzętu wojskowego przeznaczonego do prowadzenia wojen rakietowych z Rosją, a nie jak wymaga tego Polska Racja Stanu, broni do wojny lądowej z Niemcami i obrony terytorium przed zalewem islamskich i banderowskich agresorów.

Przy czym obecna władza zachowuje się jakby dopiero co spadła z księżyca. Wrzaskliwą „patriotyczną” retoryką i kosmetycznymi pociągnięciami, jak np. dodatki na dzieci, usiłuje zamaskować główny cel jej sponsorów polegający na wciągnięciu Polski w konflikt z Rosją na podobieństwo ukraińskiego.

Społeczeństwo, którego pamięć ogranicza się do dnia dzisiejszego, nie wie że PiS i panowie Kaczyńscy uczestniczą w polityce III RP już od jej zarania i ponoszą współodpowiedzialność, za niezliczone zbrodnie dokonane przez „elity” na Polskim Narodzie.

Społeczeństwo, którego pamięć ogranicza się do dnia dzisiejszego, jedyną alternatywę dla obecnej władzy upatruje w łajdackiej organizacji ukrywającą się pod nic nie znaczącą nazwą Platforma Obywatelska.

Społeczeństwo pozbawione autentycznych elit znajduje się w ostatnim stadium anihilacji, czy to w wyniku konfliktu nuklearnego, czy też dalszej migracji z i na terytorium państwa polskiego.

[i] http://katehon.com/article/trump-become-polish-king

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Muszę przyznać, że refleksje dr-a Nowopolskiego bardzo dokładnie pokrywają się z opiniami prostackiego gajowego Maruchy. Któryś z gajówkowiczów nazwał to „samobiczowaniem”. Ja to nazywam realistycznym postrzeganiem rzeczywistości.
Admin

Komentarze 23 to “Konkretne rezultaty wizyty Trumpa w Polsce”

 1. Artur said

  Podobno w grę wchodzi zakup 100 używanych F16 typu A i B niepotrzebnych armii USA.

 2. Wieś Rządzi Światem said

  >“Donald Trump nie chce być naśladowcą polskich królów, którzy zależni byli od szlachty i Sejmu i nie mogli zrobić kroku bez ich zgody, choć nie ma świadomości że ta cecha polskiego systemu politycznego ściągnęła kłopoty na to niegdyś wielkie państwo rozciągające się od Bałtyku do morza Czarnego.”

  Jeśli „nie chce być naśladowcą…” to dlatego, że ma świadomość

  Dwa – prezydent amerykański realizuje interes narodowy amerykański a nie polski.
  Trzy – gdzie jest ta Bundeswehra, która szykuje się do napaści na Polskę? Po co metropolia miałaby wysyłać czołgi na już i tak wyzyskiwaną kolonie (bojąc się jednocześnie jak ognia jakiejkolwiek ostentacji)? Obecność wojsk USA, pod propagandowym przykryciem antyrosyjskim, wymierzona jest – jeśli już – to w UE/Niemcy.
  Cztery – Obecna „polska władza” robi/ła wszystko, żeby wpisać sie w linię polityczną amerykańskich neokonów, bo potrzebuje protektora, przy czym robi to TYLKO I WYŁĄCZNIE w interesie swoim i swoich rodaków, którzy pod pozorem budowy suwerennego państwa pasożytują na Ukraińcach. I dlatego Trump zwracał się do Polaków ponad ich głowami.
  Pięć – I w tym kontekście NAJWAŻNIEJSZE jest to, że na spotkanie z Trumpem NIE ZOSTAŁ ZAPROSZONY POROSZENKO. Musiały zatem zapaść już konkretne decyzje na linii Waszyngton-Moskwa dotyczące przyszłości Ukrainy. Wygląda na to, że Trump nie będzie kontynuował dotychczasowej amerykańskiej linii na Ukrainie i jest ona skazana na łaskę i niełaskę UE.
  Sześc – tym ciekawsza jest wypowiedź Waszczykowskiego, o tym, że Ukraina z banderowcami do UE nie wejdzie, bo do wyrażenia takiego stanowiska musiał mieć zielone światło od kogoś odpowiednio silnego.
  Siedem – żadnej wojny z Rosją nie będzie, bo niby jakie miałby być jej cele?

 3. RomanK said

  Panie Gajowy..zarowno pan Ignacy..jak i pan macie pelne i niczym nieskrepowane prawo wypiac sie na Trumpa i Ameryke i jesli wam to sprawi przyjemnosc- tak samo na Europe..ale radze wam ze wzgledu tylko na reszte Polakow najpierw dogadac sie z Rosja..czy dopusci was do swojego cycka…czy zlapie za leb i karze czyscic popielnik, co juz raz przerabialismy , a ja to doskonale pamietam!
  Chce tez panom przypomniec…ze od chwili chrztu Frankistow nikt inny oprocz Frankisty nie mogl byc „Krolem Polski”..i tak zostalo do dzis dnia. A kary za to sa straszliwe…za sama chec bycia krolem, nawet nie koniecznie rzeczywista, ale nawet domniemana- czy wydumana przez autorow typu pani Anastazji Zukowej.
  Prez Trump nie tylkochce byc krolem Polski , on chce byc Prezydentem Ameryki…ale, jak pan widzi sam nie chca mu na to pozwolic- te dokladnie same sily ,ktory boja sie go na tronie Polski:-)))
  To nie Trump otoczyl Rosje wianuszkiem baz, prowadzi od 30 lat permamentna wojne na Bliskim Wschodzie z zaloznymnui celami rozwalenia 8 panstw w tym Syrii i Iranu, pozostawiajac za soba zgliszcza i chaos…i morze krwi…. jak Aganistan , Balkany, Irak, Libia etc…
  TO ta polityke prowadzily Neocony bez wzgledu na przynaleznosc partyjna administracji..koszty i skutki i chca prowadzic nadal..i jak wyznal, niezbyt bystry senator ,ktory sluzy za sobotniego dupka silom postempu i humanizmu, zglaszajac wniosek o impeachment Prezydenta na pytanie dziennikarza odpowiada:
  : dotad bedziemy naciskac dopuki Prezydent NAM nie obieca ,ze nie zmieni polityki zagranicznej”..koniec cytaty!!!!!
  Uwierzy pan- czy nie????
  Mnie sie nasuwa pytanie…KOMU ??????ma obiecac cokolwiek Prezydent, ktorego wybrali Amerykanie wlasnie miedzy innymi dlatego- ze w procesie przedwyborczym obiecal im zmiane idiotycznej, bandyckiej polityki zagranicznej USA i unormalizuje stosunki z Rosja.
  KOMU????- zatem kadzi i pan Ignacy wonne dymy????przyjemne w zapachu????
  Nie wiem- czy pan Ignacy chodzil do przedszkola i kiedy..ale do dzis pamietam wierszyk ,jakiego nauczyla nas pani…w czasie, kiedy praktycznie wolno bylo spiewac tylko piesni o Stalinie…
  – Osiolkowi z zlobie dano
  w jednym slome, w drugim siano…..
  i od tego zaczala sie moja klasyczna edukacja:-)))
  Dzieki temu widze i rozumiem, to -co pani Zukowa musi sugerowc panu Ignacemu, a pan Ignacy panom braciom po sarmacku…
  Trojmorze…. jak pan mysli -dlaczego tej ideii, tak bardzo boja sie ludzie wyksztalceni, mowiacy jezykami i o miedzynarodowych sercach, ze stala lojalnoscia do Jeziora Tyberiackiego???? i zaleznoscia od Skarbu Swiatyni???

 4. rafal z said

  RomanK said
  2017-07-15 (sobota) @ 14:16:36

  – trójmorze czy też inne koncepcje tego typu(włącznie z EU etc)to tylko bajki dla baranów w celu wykastrowania społeczności z resztek wolności i zrzucenia z siebie „jarzma” DECYDOWANIA O SAMYM SOBIE
  – na chwilę obecną liczy się tylko i wyłącznie świadomościowe i ekonomiczne upodmiotowienie ludzi co ostatecznie pozwoli nam robić interesy z kim tylko będziemy chcieli…
  – układy układami a relacje często gęsto się psują jak w rodzinie. patrzcie na Turcję… Wczoraj była proamerykańska a dzisiaj jest prorosyjska. Ot tak z dnia na dzień
  – poza tym na Waszych oczach zmienia się stary paradygmat. Już nawet nie mówię o usiłowaniu stworzenia NWO i obaleniu starych struktur. Oddolnie i podskórnie tworzą się nowe koncepcje co do państwowości. Ta rewolucja nadchodzi a przetrwają organizmy, z najlepszą ofertą dla społeczeństw

 5. Marucha said

  Re 3:
  Panie Romanie,
  Mądrze Pan pisze i analizuje… a ja i tak uważam Polaków z naród zdurniały…
  Proponuję porozmawiać z pierwszym lepszym o frankistach.

 6. RomanK said

  Paniei Gajowy…co mozna wymagac od narodu..poslkiego czy szwedzkiego czy amerykanskiego…Ludziska charuja od switu do nocy zeby wyrobic z rachunkami…
  Przyjda co domu wlacza telewizor…a tu im klada szufla gnoj w glowy…
  Wcale sie nie dziwie ,ze pytam widzieliscie ostatnie news—odpowiadaja ze nie:-)))) bo…. chlopaki wlaczaja kanaly..i ogladaja Misia Yoggi…i kanal ten ma wieksza ogladalnosc niz CNN:-)))) MNBC czy Inne….
  Ja nie mam pretensji do ludzi..ale do tych , ktorzy sie mienia byc ich elita:-))) pretenduja do tego….nie rozumiejac podstawowych niuansow… Jak np Trojmorze..
  Ze…. jak kazda idea moze miec pozywtywne, jak i negatywne skutki….a to zalezy tylko i wylacznie od nas… A tam sa naprawde madrzy ludzie..tacy jak Horwci, Czesi, Madiary, Polacy..a wszystkich do kupy jest ponad 160mln…zdolnych zorganizowanych napakowanych naturalnymi bogactwami…i poszatkowanymi przez wieki strachem, zeby sie nie daj Boze w jakims momencie nie polaczyli…nawet w luznej konfederacji…
  Stad jeszcze 30 lat temu dojechac z Bialegostoku do Salonik to bylo bredzenie ciezko chorego..a to tylko 2tys km….

  Widzi pan panie RafaleZ Kazda idea, w tym Trojmorza….to tak- jak wiadro z odchodami….W zamierzeniu mialo pomoc utrzymac w czystosci miejsce schronienia….i moze pan je pelne wyniesc i wylac na uboczu, badz przyniesc i postawic go odwrotnie dnem do gory na srodku pomieszczenia….Dokladnie ….To Samo Wiadro….a juz inni podpowiadaja… te wuja…. zaloz sobie na leb..czy na leb swojemu sasiadowi….
  Blyskotliwi natychmiast w takiej sytuacji dochodza do skondensowanych wnioskow…Ooooo…..skoro wiadro jest tak przewrotne….to najlepiej srajmy pod siebie…. jak popalo:-)))) po co nam ryzyko posiadania wiadra:-))))

 7. NICK said

  Nie jest to takie proste, niestety.
  Ech, Frankiści.
  Tłumaczcie zatem. Wyjaśniajcie.

  Od dawna wiadomo, że Rosja z Usraelem są we porozumieniu. Ponad Chinami. Na razie.

  Chiny są rozgrywającym. Aliboż pretendentem?

 8. Bogaty Miś said

  „Społeczeństwo pozbawione autentycznych elit znajduje się w ostatnim stadium anihilacji…”
  artykuł trafny ogólnie, ale stadium anihilacji nie jest jeszcze ostatnie. Elity odbudowuje się najwolniej. Łatwiej o Żukowów, Rokossowskich i Koniewów, niż o jednego Stołypina.
  W Polsce tak samo. Ale Dawida Wildsztajna wyp… To kropla w morzu potrzeb, ale widać, że świadomość części społ. dojrzewa i PiS się zaczyna z nimi liczyć.
  Na wykładach o historii najnowszej i politycznych pogadankach, od lat na ogół starsi i starzy. Na odkrywczych wykładach Karonia, którego ciężko się słucha, bo jest nadmiernie emocjonalny i dygresyjny (już to wie) – sami młodzi.
  Pytanie, czy zdążymy.

  ——
  Przecież ten skurwiel Dawid Wildstein krzywdy nie dozna….
  Admin

 9. rafal z said

  RomanK said
  2017-07-15 (sobota) @ 17:34:48

  – bez obrazy p. Romanie ale to są banały, że coś może być pozytywne lub negatywne w zależności od nas
  – ja już po prostu wymiotuję od tych wszystkich koncepcji: „trójmorze” „międzymorze” „cywilizacja lądu i morza” etc. To trochę tak jakby głodnemu opowiadać historyjki z zeszłorocznych wakacji
  – i żeby nie było. Tak widzę duży potencjał w tej koncepcji ale jest to… nieistotne ponieważ połączenie stada baranów z innymi stadami baranów samo przez się nie wprowadza nowej… jakości. Tu trzeba baranom najpierw zdjąć łańcuchy.
  – odnośnie aluzji. ja nie pretenduję do bycia kimkolwiek dla kogokolwiek. pilnuję swojego interesu. tylko tyle.

 10. revers said

  Wlasnie rozwialy sie warszszawskie dreamsy transatlatyckie,

  http://pikio.pl/polska-prawica-nie-wybaczy-mu-tych-slow-nowy-sojusz-trump-zauroczony-francja/#

  a Trump z Makronem popija najlepsze szampany w retstauracji mieszczacej sie w wiezy Eifla, zdetronizowal Berlin i Bruksele.

  Rozwiały sie szybciej, niż myślałem.
  Znalazł sobie Trump kumpla…
  Admin

 11. RomanK said

  Panie Rafale Z…po co laczyc kierdle baranow wyjasnil mi Nas Jantek..
  Widzis Rumek- powiadol…po co loncymy kierdle????
  Loncymy ino na przegon bez to hole….bo tu podlo trowa…a tero jak przejdom dwa kierdle podziwoj sie na ziemie…widzis bobki..a une to racickami wbijajaom w ziemie….a to je nawoz…
  Na drugi rok tu bedziymy pasli..a trowa bedzie- ze hej,,,,,
  Widzi pan, barany moze i glupie..akle dzieki juhasom co je goniom zbijajac w kupy..maja co zrec:-))))) z roku na rok..

 12. Marucha said

  Re 11:
  Panie Romanie, baca miał rację… ale ja już nie wierzę w jakąś jedność słowiańską.
  Jedyną nadzieję pokładam jeszcze w Rosji.

 13. Wieś Rządzi Światem said

  @10 A konkretnie co się rozwiało?

  Trump daje sygnały, że chce osłabić Niemcy zwracając się do ich tradycyjnych antagonistów czyli Polski i Francji. Celem jest – o czym każdy kto myśli wie – zablokowanie lądowego wyjścia Chin z morskiego okrążania.

  Jeśli chodzi o „stosunki polsko – francuskie” to sa takie jak metropolii z kolonią. Polska powinna (po ujebaniu „przetargu” na śmigłowce) unieważnić „prywatyzację” TP S.A. na rzecz francuskiego państwowego Orange, wtedy Macron biegałby do Warszawy na czworaka niosąc w zębach kapcie. Oczywiście gdyby miała swoje elity rządzące.

  Widać że tutejsze elity rządzące sa niespójne, część jest związana z banderowską junta na Ukrainie, część służy USA a cześć Niemcom i to wszystko w ramach obecnego Układu, a to oznacza jakiś kompromis pomiędzy zaborcami.

  Co do tzw Intermarium – Dmowski zawsze mówił, że Austria jest zakamuflowaną opcją niemiecką i anty słowiańską, więc jeśłi faktycznie ma mieć silne podstawy polityczne/ekonomiczne i kulturowe musi Austrii sie pozbyć.
  ps
  Jeśli ktoś narzeka na stanem świadomości przeciętnego Polaka to niech się zastanowi nad poziomem publicystyki.

 14. marian barański said

  Dzięki Trumpowi mieszkańcy USA dowiedzieli się /niektórzy po raz pierwszy ,ze Polska istnieje/ o naszej świetne i m bohaterskiej przeszłości ; być może także inni mieszkańcy świata ; także że Polska wyznaje hasło Bóg i Ojczyzna ,że może stanowić wzorzec dla Europy .Dalej Trump uznał Trójmorze. Jak dotychczas nie uczynił tego żaden przywódca świata .Więc nie a co wybrzydzać i wydziwiać. To nam wystarczy i to jest największy zysk z całej wizyty.

 15. Bogaty Miś said

  ad12
  Ja też, choć jeszcze całkiem nie wyzbyłem się nadziei na odbudowę elity narodowej, która zrozumie, że cywilizację chrzescijańską i niepodległość można obronić tylko razem z Rosją.

 16. Bogaty Miś said

  ad14
  Trójmorze to mrzonka dla idiotów politycznych. A zysk bedzie z gazu amerykańskiego, na który Trump chciał podpisać kontrakt w 15 minut. To się nazywa zysk ujemny.

 17. Marucha said

  Re 13:
  Trump każdemu powie to, czego tamten oczekuje.
  Dlatego do jego słów nie należy przywiązywać zbyt dużej wagi.
  Jego kumplowanie się z wrogiem Polski, tym wyciągniętym z dupy Makaronem, wiele mówi.

  Re 14:
  Ma Pan rację. Największy zysk z całej wizyty, to poklepanie Polaków po plecach. Cieszmy się.

 18. Wieś Rządzi Światem said

  @15 To co dzieje się obecnie w polityce to tzw rozpoznanie bojem/szacowanie realnych potencjałów, bo one decydują o tym kto ile dostanie ostatecznie z tortu. Pewne jest tylko jedno – WSZYSCY BLEFUJĄ.

  Tak jak Trump przyjechał pokazać Niemcom i Rosji, że sprawuje tutaj rząd dusz, tak o ten sam rzad dusz ubiegają sie na wyścigi wszystkie panoszące się w Polsce mafie (oferując potem swoje usługi Obcym). Ci którzy sprzedali Polaków w niewolę wymachują teraz biało-czerwonymi flagami (odwołując sie do niedawno przecież pogardzanego oszołomstwa) przekonując, że to własne oni Polaków najlepiej reprezentują.

  Dlatego przy pomocy tzw Ruchu Narodowego i Kukiza została zablokowana możliwość rozbicia Układu. Najpierw skanalizowano nastroje, emocje i działania podgarniając je pod przygotowane krysze, a potem kierujący nimi konfidenci poprowadzili ludzi z powrotem na zmywaki Londynu i szalety Berlina.

  Dopóki Polską nie będą rządzić Polacy wszelkie zawierane sojusze/porozumienia nie będą zawarte w naszym interesie tylko w interesie „we-the-people”.

  Tak wygląda prawdziwa dobra zmiana: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_stanu_w_Turcji_(2016)#Nast.C4.99pstwa

 19. Wieś Rządzi Światem said

  @17 Trump gra swoja grę, bo to USA mogą stracić najwięcej. I wszyscy o tym wiedzą i co pokazał Macron, który lekceważył Trumpa publicznie, żeby ostatecznie sie z nim waflować i to na przestrzeni kilkunastu dni.

  Blef, szacowane swoich potencjałów itd itp. Gra, którą albo sie podejmuje jako drużyna na takich zasadach jakie są, albo będzie sie plenić rolę piłki.

 20. Wieś Rządzi Światem said

  Wizyta Trumpa stworzyła na pewno i realnieświetny klimat dla powstania polskiego lobby politycznego w USA i wejście tam do polityki na poważnie.

  Wszystko w polskich rękach, teraz albo nigdy.

  ——
  G-prawda.
  Admin

 21. Wieś Rządzi Światem said

  To się człowieku powieś i nie zatruwaj ludziom umysłów.

  ——
  Proszę się wynieść z gajówki.
  Admin

 22. RomanK said

  Panowie…bez nerwow….
  Panie Mecenasie ad 14….wbrew pozorom Amerykanie bardzo duzo wiedza o Polsce…za Polakow podaje sie 20 mln ludzi…a przyznaje do korzeni drugie tyle…i to wlasnei dzieki takim przemowieniom..
  Oczywiscie tro zjawisko tlumaczy stosunek Amerykaniw do Polakow…bo wlasnie Polakow uwazaja Amerykanie za ludzi lojalnych wobec Ameryki! WYjasnia to tez sympatier Polakow, gdzie prawie kazda rodzina ma swoja druga czesc za Oceanem.
  natomiast zeby budowac polskie lobby musi istniec polskei panstwo.
  A to panstwo od chwili powstania zniszczylo zorganizowana Polonie w USA i Kanadzie. To co nie udalo sie komunistom udalo sie rzadom Magdalenskim!
  Kiedy oni kradli Polske na 3 trln zlotych, Polonia utrzymywala umierajaca ekonomie paczkami zywnoscia i ubraniami , pomoca medyczna i sprzetem czyszczac swoje zasoby do konca i odpuszczajac walke o wlasna pozycje w USA.
  Komuchy Parchate ukradzione pieniadze Polakom w tym samym czasie wydawali na zaciekla walke z Polonusami wycinajac w pien kazdego ,ktory im nie pasowal i budujac cala nowa organizacje dintojry w USA.
  Wlasnie ogladacie dzis zarowno w USA jak i w Polsce poczatek upadku najsilniejzego Lobby jakie kiedykowliek istnialao w Ameryce i do tego wsciekle antyamerykanskie…jakim byla osmiornica Illuminckich Antynmistow Frankistow czyli Neoconow….
  ZObaczcie kto im pomaga i kto protestuje w Polsce , zobaccie co sie dzieje kiedy Trump zaczal czyscic Departament Stanu a w Polsce Min. Spraw Zagranicznych….i zgdnijcie dlaczego:-)))))

 23. Bogaty Miś said

  ad22
  „Wlasnie ogladacie dzis zarowno w USA jak i w Polsce poczatek upadku najsilniejzego Lobby jakie kiedykowliek istnialao w Ameryce i do tego wsciekle antyamerykanskie…jakim byla osmiornica Illuminckich Antynmistow Frankistow czyli Neoconow….
  ZObaczcie kto im pomaga i kto protestuje w Polsce , zobaccie co sie dzieje kiedy Trump zaczal czyscic Departament Stanu a w Polsce Min. Spraw Zagranicznych….i zgdnijcie dlaczego”
  -ja nie umiem zgadnąć – czy mógłby Pan powiedzieć dlaczego, Panie Romanie ?

Sorry, the comment form is closed at this time.