Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Milion sztuk broni w rękach Ukraińców

Posted by Marucha w dniu 2017-07-16 (Niedziela)

Ukraińcy posiadają obecnie niemal milion sztuk broni – powiedział deputowany Rady Najwyższej Anton Gieraszczenko w jednym z programów telewizji 112 Ukraina.

„Oficjalnie — 900 tys., w tym około 130 tys. — gwintowanej i ponad 800 tys. – gładkolufowej. Odnośnie tego, ile jest niezarejestrowanej broni, nie ma na ten temat dokładnych danych. Obecnie u nas dozwolone jest posiadanie każdego rodzaju broni, oprócz broni krótkiej, którą można schować” – wyjaśnił ukraiński polityk.

Jak dodał, w tym względzie mogą pojawiać się różna cyfry, ale nie są one dokładne. Powiedział też, że popiera przeprowadzenie na Ukrainie referendum konsultacyjnego w sprawie legalizacji broni.

W czerwcu deputowany Rady Najwyższej Siergiej Paszynski poinformował o pracach nad projektem ustawy o swobodnym obrocie bronią w kraju. Jak podkreślił, w pierwszej kolejności trzeba określić kategorie ludzi, którzy mogliby otrzymać dostęp do broni krótkiej. – Są to ludzie, którzy bez żadnych uwag służyli w wojsku, Policji Narodowej lub Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy – wyjaśnił.

5 kwietnia były szef Wydziału do Walki z Przestępczością Zorganizowaną przy MSW Ukrainy Walerij Kur powiedział, że w kraju są miliony schowków z bronią, będące własnością uczestników operacji w Donbasie. Jego zdaniem byli żołnierze mogą wejść do półświatka.

W 2015 roku petycję o wprowadzeniu swobodnego obrotu bronią na Ukrainie podpisało ponad 25 tys. osób. Prezydent Petro Poroszenko opowiedział się przeciwko tej inicjatywie.

– Podkreślam, że tylko 11% Ukraińców popiera swobodne posiadanie broni. 72% sprzeciwia się temu. Ja też znajduje się w tym gronie – podkreślił ukraiński przywódca.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 32 to “Milion sztuk broni w rękach Ukraińców”

 1. I bardzo dobrze, że artykuł znowu o tym zawszonym pseudopaństwie, bo właśnie szukałem scen drastycznych z filmu „Wołyń” i nie pomyliłem się, kiedy wpadłem na pomysł, że znajdę te sceny w internecie w źródłach rosyjskojęzycznych. Rosjanie to jednak mają odwagę i pokazują zawsze w pełnej okazałości co i jak, nawet, jeśli jest to krwawa łaźnia.

  Oto jak te diabelskie pomioty mordowały naszych rodaków z Kresów w czasie II WŚ (Uwaga! Materiał nie wskazany dla osób o słabej psychice!):

  Krew się gotuje w żyłach jak się widzi te momenty!

 2. PISKORZ said

  re „Oto jak te diabelskie pomioty ” .no bo jak tą bestialską swołocz inaczej nazwać.. SŁÓW BRAK…Taki straszny los zgotowali naszym rodakom..A czy film „Wołyń” idzie w świat..?!

 3. Vici said

  Wolyn czy inne zbrodnie na NAS POLAKACH.Swiadcza tylko o ;;;;;;jednym.O slabosci Naszego spoleczenstwa.Jak mozna przebaczac w nieskanczonosc I dawac sie opluwac.Dotad tak bedzie dopoki nie oczyscimy podworka politycznego Od;;;zydowskich niemiecko anglosaskich wplywow.Na nasze zycie polityczno gospodarczo kulturowe.
  No popatrzmy co sie dzieje dzis w naszym;;;;;swiatku politycznym.KODY Nowoczesne itp.kurestwo ktore znieksztalca nam polakom nasza Historie.A my patrzmy jak bysmy bylio zachipnotyzowani I czekamy na cuda z nieba. BOG opatrznosc nic a nic za nas nic nie zrobi.TO MY MUSIMY TO ZROBIC.A czekajac na cuda .POGARSZAMY SWOJ STAN POSIADANIA.

 4. Vici said

  I JESZCZE JEDNO SILA SIE LICZY A nie dialog z hamem.Jest to oznaka SLABOSCI I TCHORZOSTWA.

 5. pick149 said

  A ile mają na swoim stanie pił ręcznych? Takich danych nie ma?

 6. La Reine Toronto said


  Prosze zapoznac sie z petycja przeciw kanonizacji zbrodniarza Szeptyckigo!

 7. andzia said

  re: 3
  Red. Michalkiewicz słusznie mówi, że w Polce mieszkają dwa narody. Dlatego uczciwym byłoby pisanie o Żydach a nie Polakach. GUS już nie wykazuje Żydów jako mniejszości. Czy tej wyborczej gadzinówki nie ma? Michnik przecież oficjalnie przyznaje się do żydostwa, a Wildstein, Kurski? Polacy w Polsce są wycofani i służą do dojenia. Dlatego przypisywanie nam zła i głupoty nie jest uczciwe. Świat stał się przewrotny Jezus mówił, że twierdzą że są żydami a nimi nie są. Teraz twierdzą, że są Polakami, a nimi nie są.

 8. andzia said

  Co do Ukraińców to pamiętam wywiad w telewizorze który brzęczy u znajomych stale z żołnierzem ukraińskim, który na pytanie dziennikarza dlaczego nie bronili Krymu odpowiedział, że nie było takiego rozkazu.Te obecne bojówki banderowskie też są finansowane przez oligarchów wiadomego pochodzenia. Bieda i indroktynacjA robia swoje.Komuś zależy na wynisczenie tamtejszej ludności, bo obszar jest atrakcyjny i naturalnie bogaty.

 9. Siekiera_Motyka said

  Ad. 1 – Nie widziałem filmu.

  Czy ja dobrze zrozumiałem. Tego fragmentu widz w Polsce nie zobaczy ?

 10. Siekiera_Motyka said

  Ad. 3 – Powrócę do tej książki odnośnie tego plucia na Polaków po całym Świecie,

  „Nieznana wojna Hollywood przeciwko Polsce 1939-1945 – Biskupski M.B.B. ”
  To jest broń „SoftPower” i jest ona bardzo efektywna.

  Czytam niekiedy stronę Saker którą zarekomendował mi kolega kilka lat temu. Strona ,tak jak Gajowego, zawiera ciekawe artykuły na temat Geo-Polityki Rosji. Ale to co napisał ostatnio ten Saker to wkurzyło mnie do nieskończoności. W skrócie, przypisuje politykę Polski do woli Polaków. Rzad Polski to Polacy !!!
  http://thesaker.is/how-russia-should-deal-with-the-pilban-syndrome-pbs/

  Widzę że siłuje być sprytnym wymyślając skróty myślowe ale ten jest kompletny niewypał. Nawet jego „Anglo-Zionist” mydli ludziom w głowie. Rozpoczynam zastanawiać się kim on jest.

 11. Re 9:
  W całym filmie zobaczy jak najbardziej. Mnie chodziło o znalezienie tych scen rzezi w internecie i w stronach polskojęzycznych nic nie było. Dopiero jak zacząłem szukać w rosyjskim języku, to od razu odnalazłem.

 12. peacelover said

  add 7 Andzia

  …bo to jest narod wysrany (przez diabla !!)

  niech mi Pani Abdzia wybaczy, ale tu nie ma innych slow !!!!!!

 13. Siekiera_Motyka said

  Ad. 11 – Bardzo dobrze ze wycieli Rosjanie. może dzięki strony Gajowego inne strony połapią ten fragment, bo ten fragment świetnie tłumaczy sporo tej diabelskiej historii.

 14. WI42 said

  #10 SM „Ale to co napisał ostatnio ten Saker to wkurzyło mnie do nieskończoności.”
  Proszę ochłonąć i przeczytać uważnie jeszcze raz…

 15. Siekiera_Motyka said

  Ad. 14 – „The big question is this: how do you deal with such hate-filled lunatics when they are your neighbors? ”
  Naród Polski to „lunatics” ?

  ” If history has taught the Russians anything is that every single time Russia was weak the Poles invaded. ”
  Polska jest głównym zagrożeniem Rosji ?Ile razy Polska napadła Rosję? Bo daje wrażenie ze jesteśmy na poziomie Niemiec i jak tylko jest okazja wyruszamy.

  „However, since the Ukrainian nationalists display exactly the same PBS symptoms as their Polish brothers, ”
  To Ukraińcy nacjonaliści (innym słowem Banderowcy !!!! ) są naszymi braćmi ale Rosja to nie jest ich bratem ?

  ” Russia has tried all sorts of strategies with Poland, ranging from outright partitioning,”
  To rozbiory był dla naszego dobra ?

  Tego podobnego jest tu bardzo dużo !!!!

  To ja powiem Panu. Niech Pan „przeczytać uważnie jeszcze raz…” i spróbuje zrozumieć co on mówi lub sugeruje.

 16. Czytam tak te wasze komentarze i czytam…
  Odnoszę wrażenie, że większość tu piszących od siebie (bo na pewno są też piszący na zlecenie) okazuje słabość, bezradność, bezsilność i nadzieję na to, że znajdzie odrobinę otuchy. W kupie przecież raźniej, czyż nie? Otóż powiem wam, co ja czuję i widzę. Walka z takimi szkodnikami, jak karaluchy czy szczury łatwą nie jest. Cóż nam pozostaje, gdy nie mamy na nią środków ani sił? Bo trzeba wam wiedzieć, że teraz to nie my zwalczamy pasożyty, tylko one nas. Bronić się, czy atakować? Większość wolałaby to drugie, tylko nie wie za bardzo jak. Część próbuje się bronić w nie do końca przemyślany sposób. Żądają jakichś przeprosin, domagają się podjęcia rzeczowej dyskusji, pokładają nadzieję w Bogu… Pytam się was: Jak można żądać przeprosin za zbrodnie?! Z kim chcecie podejmować dyskusję? Z kreaturami o wypranych, odwirowanych, wyżętych i wysuszonych organach mózgopodobnych?! Co zrobić, gdy nie ma siły? Trzeba uciec się do sprytu. Po pierwsze, nie dać sobą manipulować. Po drugie, nie dać się wkręcać w jakieś ustawione przez unych spory > potyczki > walki > krwawą jatkę. Po trzecie, demaskować i jeszcze raz demaskować te gadziny. Po mojemu, to ten cały ruch „neobanderowski” należy celowo ośmieszać, bagatelizować, marginalizować. Szukać i promować „prawdziwych ukraińców”, takich nam przyjaznych. Pokazać im, kto nimi (i nami) rządzi i do czego to zmierza. Nie szukajcie wrogów we wszystkich „Ukraińcach”. Pokażcie tej normalnej większości (?), że ten cały banderyzm to żydzi, którzy nimi manipulują po raz kolejny po to, żeby złupić do reszty bogactwo tych ziem. Proszę mi nie wciskać kitu, że nie ma tam już normalnych ludzi. Razem moglibyśmy się wreszcie pozbyć odwiecznego wroga, krwiopijcę i pasożyta. A zamiast tego, gramy tak, jak nam uny grają. Mamy się nienawidzić i w razie awarii wzajem mordować. Zgadnijcie, kto na tym skorzysta? Jakie powykrzywiane od wad wymowy mordy chłeptać będą śmietankę?

 17. anonim said

  ad. Siekiera_Motyka
  Ot kolejny kamyczek do ogródka gejopolityki…Rosja może się ułożyć z USA i poprzez to pośrednio z germanią i w zamian za wsparcie wyzwalania Chin wrócić do „kurica nie ptica” albo z Chinami i w konsekwencji toczyć bój na terenie „kurica nie ptica”
  Stąd jednak zdarzy się przeczytać/usłyszeć głosy Polakom przychylne ale częściej takie które „w razie W” wytłumaczą potrzebę z tymi Polakami wojowania.
  I naszej jelity o tym wiedzą i działają tak jak Pan karze…Pan myśli po co im te patrioty?
  Żeby zdążyli na samolot w razie w i żeby ten samolot na Okęciu jeszcze stał w całości…a potem niech się dzieje wola nieba.

  ps. Ja nie mam zwyczajnie złudzeń co do Rosji, nikt nas po głowie głaskał nie będzie tylko zrobi to co w danej chwili będzie musiał zrobić…

 18. star1 said

  Pozwolę sobie zacytować fragment tekstu z „Naszego Dziennika”, który został opublikowany także na Sputniku. Cyt.:

  „Badaczka zbrodni wołyńskiej Ewa Siemaszko w obszernym wywiadzie dla „Naszego Dziennika” ostatecznie rozprawia się z pomysłem sprowadzania na siłę pracowników z Ukrainy na polski rynek.

  Badaczka nie zostawia suchej nitki na pomyśle Jarosława Gowina”.

  Dodam nieskromnie – ja też!

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201707165888353-Sputnik-Polska-Ukraincy-sie-nie-asymiluja/

 19. Yah said

  „Broń to atrybut ludzi wolnych i odważnych, gotowych do obrony swojej wolności i swoich bliskich. Niewolnikowi i kurduplowi broń nie jest potrzebna; prędzej pobrudzi spodnie, niż jej użyje. Jego strach jest tak wielki, że chciałby, żeby wszyscy bali się tak, jak on – i żeby liczyli na to, że ktoś inny ich obroni.

  Z takimi ludźmi nie ma dyskusji. Wydaje im się, że rezygnując z wolności kupują sobie bezpieczeństwo, a zatem nie zasługują ani na jedno, ani na drugie.”

  RK 🙂

 20. Yah said

  „According to the General Prosecutor’s Office, the number of weapons-related crimes last year tripled to a record 2,523, representing a 231 percent increase over the previous year.

  Moreover, the number of such crimes in 2015 will probably surpass last year’s record. There have been 2,494 weapons-related crimes in the first half of this year alone.

  The crime data for 2014-2015 excludes the occupied parts of Donetsk and Luhansk, as well as Crimea, which Russia annexed in March 2014. „

 21. Yah said

  Najgorzej gdy „kurdupel i niewolnik” uwierzy, że mając pukawkę w dłoni jest w stanie bronić „swojej wolności i swoich bliskich” kosztem …. innych

  ——-
  Jak to – kosztem innych?
  CO Pan przez to rozumie?
  Admin

 22. Yah said

  .http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/bron/bron-przestepstwa/50844,Przestepstwa-przy-uzyciu-broni.html

  Podzielmy te statystyki przez 3700 i porównajmy z:

  .https://en.wikipedia.org/wiki/Murder_in_the_United_States_by_state

  „Texas zasadniczo nie rozni sie od Polski…to poprostu Galicja Nova…i ludzie zachowuja sie dokladnie, jak ich przodkowie.
  mamy bardzo agresywne spoleczenstwo, stad nasycenie policja jest o wiele wieksze niz w Polsce, ale zarazem to spoleczenstwo jest o wiele bardziej odpowiedzialne!!!!! W kazdym przejawie zycia…w mowie, gestach i czynach…bo wie, ze za swoje czyny moze poniesc natychmiastowa odpowiedzialnosc.
  Odpowiedzialnosc osobista…to o czym mowie…to gotowosc do uzycia broni w sytuacji zagrozenia, to gotowosc uzycia jej w obronie wlasnej i drugiej osoby , czy tez mienia.
  Glowna roznica lezy w tym ,ze w Texasie nie istnieje pojecie : postraszyc bronia”..niech pan nie pyta jak..poprostu nei istnieje! TU jak pan zobaczy w czyims reku bron to naczesciej ostatnia rzecz, jaka pan widzi….jak inaczej to znczy, ze jest pan swiadkiem cudu.. Dlatego, ze tu musi pan podjac decyzje ze uzyje pan broni , zanim pan po nia siegnie.. I tak tego ucza na kursach przed wydaniem licencji na bron, ktora pan moze nosic schowana.”

  Co wcale nie wpływa na zmniejszenie statystyki morderstw. Utrzymuje się na poziomie średniej USraelskiej.

  ——
  Co mają wspólnego statystyki morderstw z liczbą legalnie posiadanej broni?
  Adminm

 23. Siekiera_Motyka said

  Ad. 14 – Nie moglem znaleźć tego jego komentarza ale udało się,

  „The Saker on July 11, 2017 · at 3:58 pm UTC

  „turn enemies into neutrals, neutrals into friends, friends into allies”

  Yes, when dealing with sovereign countries. But Poland is just a US colony. And the fact that it volunteered for that role just makes it worse. No offense, but nobody needs a prostitute for a friend or ally.”

  http://thesaker.is/how-russia-should-deal-with-the-pilban-syndrome-pbs/#comment-377371

  Pojawiają się tu pewne emocje które maja swoje korzenie w wychowaniu. Cos podobnego obserwowałem u Niemców na temat Polaków.

  ——
  Saker napisał prawdę.
  W ryj go, sukinsyna!
  Admin

 24. Czesiek said

  Polacy swoją bezrefleksyjnością i „jakoś to będzie” sami własnoręcznie doprowadzili do tego co im zgotował styropian z popisem.

 25. Premizlaus said

  Re 16:
  Normalni „Ukraińcy”? A szto to za lude? W szczytowym okresie OUN-UPA liczyło 50 000 tzw. wojakiw. Taka ilość chazarskich wojowników nie była w żadnym stanie wymordować w tym samym czasie 99 polskich wiosek. O czym to świadczy? Że właśnie ci „normalni” czyli czerń bardzo chętnie pomagała robić krwawą łaźnię i rabunek. Gdyby ludzie na Ukrainie byli normalni, to nie daliby się zmanipulować Żydom typu Bandera, Szuchewycz czy Melnyk, tylko pogoniliby tą pejsatą wierchuszkę.
  Po tych wszystkich sprawach, które teraz są głośne i wychodzą na jaw nigdy nie zaufam „Ukraińcom” i „Ukrainkom”. Niech spadają utworzyć sobie na nowo Sicz Zaporoską i niech sobie tam siedzą w brudzie i smrodzie.

 26. Jojne Zimmermann said

  Paliaki, a na co wam broń? Krzywdu sobie zrobicie, to wydatki są, lepiej kupcie sobie smartfona, nowe gacie albo, tradycyjnie, pół litra. Wam broń niepotrzebna, chłopy wy pańszczyźniane ani zabijać ani umierać mądrze nie umiecie ani macie za co. Zostawcie to takim, co się na tym znają od stuleci. Zapłacicie, to was obroni Russki albo Giermaniec czy tam Amierykaniec. Paliak niech się zajmie robotą a nie mrzonkami i wspominkami o dawno zmarłej husarii, która to zresztą przodków Paljiaka- robaka poganiała batem aby zarobić na swoje piękne szable, rasowe konie i emaliowane napierśniki.

 27. Sprytny said

  Rozczulacie sie tu nad soba jak Dzieci we mgle …zapamietajcie bije sie tylko slabszych , nieudolnych , zagubionych , niezorganizowanych , bezbtonnych wyglada na to Z Cala pewnoscia Ze takie bylo spoleczenstwo wtedy . Jakby byli silni to by nie dostali w dupe – proste. A teraz jakie Polskie spoleczenstwo jest silne ? Kazdy wiezdza do Polski Ze swoimi interesami jak Chce praktycznie co 4-8 lat , instaluje sie Marszlkowakiej I hadziala jebiemy Polske . A Polski sie rozdziawia I patrza jak szpak w p…..

  ——
  Znowu się znalazł jakiś, co tu nagle wskoczył i chce nas ustawiać… wyjaśniać nam świat…
  Admin

 28. Panie Marucha, popatrz Pan na ich polszczyznę! Składam oficjalny wniosek, aby takich od razu в пизду! Cóż to?! Śmieciowisko?! Jakieś rozpowszechnianie powtórnego analfabetyzmu?! To jest w założeniu POLSKA strona patriotyczna, a nie przytułek dla bebloków! Za obrazę języka polskiego drzwiami w ryj. Polak tak się nie zachowuje! Ludzie to czytają! Wstyd!


 29. Duma narodowa Polaków. Husaria (z węg. huszár, serb. husar, gusar) – polska jazda należąca do autoramentu narodowego, znana z wielu zwycięstw formacja kawaleryjska Rzeczypospolitej, obecna na polach bitew od początku XVI wieku do połowy XVIII wieku. Była wykorzystywana do przełamywania sił nieprzyjaciela poprzez zadawanie rozstrzygających uderzeń w postaci szarż, które w najważniejszym okresie jej istnienia kończyły się zazwyczaj zwycięstwami.
  Ze względu na nietypowe uzbrojenie i taktykę husaria jest zaliczana do najskuteczniejszych formacji wojskowych w dziejach kawalerii.

  Tu było o „bohaterskich” Chachłach:
  https://marucha.wordpress.com/2017/06/30/kartka-z-kalendarza-30-czerwca-1651roku-bog-byl-z-nami/

  A tu antenat Jojne Zimmermana, żydka udającego tu chachła właśnie, podczas odwrotu na z góry upatrzoną pozycję.

  Zapewne usłyszał tętent polskiej jazdy z oddali.

 30. Ad 26

  http://www.rp.pl/artykul/554450-Zapomniani-Ukraincy–ktorzy-ratowali-Polakow-na-Wolyniu.html#ap-1

  http://gosc.pl/doc/3446265.Byli-i-tacy

  W latach 1941-1950 śmiercią męczeńską zginęło co najmniej 80.000 ludności tzw. ukraińskiej.
  http://www.nawolyniu.pl/artykuly/tragizm.htm

  Wciąż żyją tam też Polacy, którzy nigdy się swojej polskości nie wyrzekli!
  https://kresy.pl/publicystyka/ilu-polakow-jest-na-ukrainie/

  Oczywiście Polaków jest więcej, dużo więcej, ale boją się do tego przyznać, nauczeni przykrym doświadczeniem od czasów żydowskiej rewolucji 1917 roku, zwłaszcza w obecnej sytuacji tam panującej.

  Jest też jeszcze większa grupa ludzi, których przodkowie byli zarówno Polakami, jak i Rusinami.

 31. peacelover said

  Tak samo widze ta chazarska cholote z Warszawki ,jak na tym obrazku powyzej !!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.