Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Demokracja sięga bruku

Posted by Marucha w dniu 2017-07-17 (Poniedziałek)

Po przeforsowaniu przez Sejm ustaw oznaczających przejście rządu na ręczne sterowanie niezawisłymi sądami, w szeregach totalnej opozycji zawrzało. Podniósł się klangor, że „gewałt” i „koniec demokracji”.

Tymczasem nie jest to żaden „koniec demokracji”, tylko jej triumf. Demokracja oznacza przyznawanie racji większości, w myśl zasady – im większa Liczba, tym słuszniejsza Racja.

Czyż nie na tę zasadę powoływali się mikrocefale z żydowskiej gazety dla Polaków przy uzasadnianiu legalizacji aborcji – że mianowicie Większość tego właśnie sobie życzy?

Ale trudno od mikrocefali domagać się logiki, skoro mikrocefale, właśnie dlatego, że są mikrocefalami, nie myślą? Bo gdyby myśleli, to zauważyliby nieusuwalne sprzeczności w art. 2 konstytucji z 1997 roku, stanowiącym, iż Rzeczpospolita Polska jest „demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej”.

Otóż państwo może być albo demokratyczne, albo prawne, to znaczy – albo rządzić się według zasady, że im większa Liczba, tym słuszniejsza Racja, to znaczy – według zasady demokratycznej, albo prawne, to znaczy – rządzone według zasad uznanych za słuszne w porządku niedemokratycznym, które w związku z tym żadnym głosowaniom poddawane być nie mogą.

Tę różnicę najlepiej zilustrować przykładem. Wyobraźmy sobie, że tak się złożyło, iż wszyscy posłowie wybrani do Sejmu urodzili się w latach parzystych. Kiedy się w tym zorientowali, jednogłośnie uchwalili ustawę, w myśl której majątek obywateli urodzonych w latach nieparzystych podlega konfiskacie i rozdzieleniu między obywateli urodzonych w latach parzystych.

Z punktu widzenia zasady demokratycznej wszystko jest w jak najlepszym porządku; ustawa przeszła jednogłośnie, została oparta na kryteriach obiektywnie istniejących i łatwo sprawdzalnych. Natomiast z punktu widzenia praworządności byłby to horror – ale właściwie dlaczego? Dlatego, że ustawa ta byłaby oczywiście sprzeczna przynajmniej z dwoma prawami naturalnymi, a więc prawami wynikającymi z porządku niedemokratycznego, to znaczy – wolnością i własnością.

Prawa naturalne mogą i powinny być podstawą systemu prawnego, bo w przeciwnym razie prawo stanowione może stać się niewykonalne. Taką możliwość ilustruje rozmowa między Królem, a Małym Księciem, kiedy odwiedził on planetę zamieszkałą przez Króla.

Wprowadzając Małego Księcia w arkana sztuki rządzenia Król retorycznie zapytał: jeśli rozkażę generałowi, aby jak motylek przeleciał z kwiatka na kwiatek, albo żeby zamienił się w morskiego ptaka, a generał nie wykona tego, to czyja to będzie wina? – Waszej Królewskiej Mości – odparł Mały Książę.

A właściwie dlaczego? A dlatego, że ten rozkaz byłby niewykonalny z powodu oczywistej sprzeczności z właściwościami natury ludzkiej. Generał, pragnąć zadośćuczynić żądaniu króla z pewnością próbowałby zamienić się w morskiego ptaka, ale jest to niemożliwość pierwotna i obiektywna. A właściwości natury ludzkiej, jak życie, zdolność do świadomego wybierania oraz zdolność do wytwarzania bogactwa i dysponowania nim, przełożone na język prawa, tworzą właśnie katalog praw naturalnych w postaci życia, wolności i własności.

Prawa stanowione, jeśli mają być praworządne, przynajmniej nie powinny godzić w prawa naturalne – żeby w ogóle były wykonalne. Dlatego też Jan Paweł II w jednej ze swoich publikacji zauważył, że demokracja, aby była bezpieczna, musi być zakotwiczona w porządku niedemokratycznym. [Jak zwykle niezbyt rozumiem myśli Jana Pawła II… – admin]

Ale dla mikrocefali to są zbyt trudne kwestie, chociaż ich zrozumienie nie przekracza możliwości umysłu ludzkiego. Dlatego zamiast poddać pryncypialnej krytyce zasadę demokratyczną, manifestowali przed Sejmem w obronie… demokracji!

Przewodził im niejaki Paweł Kasprzak, który – jak wynika z życiorysu na Wikipedii – studiował i fizykę i historię, ale chyba żadnych studiów nie dokończył. Potem był w ruchu „Wolność i Pokój”, którego uczestnicy w trakcie transformacji ustrojowej licznie zasilili szeregi Urzędu Ochrony Państwa, zakolegowując się tam z ubekami pod dowództwem generała Gromosława Czempińskiego, co to z bezpieczniackiego komina wygartywał jeszcze za głębokiej komuny.

W tej sytuacji nic dziwnego, że i pan Kasprzak mógł zostać zmobilizowany do „obrony demokracji” – bo stare kiejkuty też musiały dostać stosowne rozkazy od pierwszorzędnych fachowców z niemieckiej BND, którzy takiej okazji do rozpoczęcia kolejnej kombinacji operacyjnej w Polsce nie mogą przecież przepuścić.

Nic też dziwnego, że w obronę demokracji w Polsce zaangażowało się tutejsze lobby żydowskie, które na tym etapie ściśle kolaboruje z Niemcami w charakterze folksdojczów. Najwyraźniej po latach sprawdziła się prorocza wizja anonimowego autora wierszyka z czasów okupacji: „Popatrz matko, popatrz ojcze – oto idą dwaj folksdojcze. Co za hańba, co za wstyd! Jeden Polak, drugi Żyd!”

W dodatku z obfitości serca usta mówią, toteż Sebastian Słowiński z żydowskiej gazety dla Polaków ujawnia, o co naprawdę w tej obronie demokracji chodzi. Rozszerzając przedwojenne hasło środowisk żydowskich w Polsce: „wasze ulice, nasze kamienice”, rzuca hasło zawłaszczenia również ulic. „Bruk pod Sejmem powinien być nasz”. Czegoż trzeba więcej?

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 9 to “Demokracja sięga bruku”

 1. Vici said

  Jednym mankamentem obecnej tzw.Demokracji jest (Dyzmo=kracja).Czyli debile dorwaly sie do koryta.A za nimi ktorzy ich promuja .Stoi wladza absolutna czyli za kulis Ciemne typki ktorzy promuja to tatalajstwo.I ten burdel To jest im na reke.I masa masa ‚;;;;;;;;;;;;;;;;;kundli ktorzy zyja z tego .Z tego bezprawia.
  TYLKO MAM PYTANIE KTO W TYM BALAGANIE JEST BEZ WINY.WSZYSCY WINE TU PONOSIMY .A zwlaszcza Spoleczenstwo ktore ;;;GODZI SIE NA TO WSZYSTKO/.Bo jest zdemoralizowane biernoscia tchorzostwem I zanikiem ;intelektu.
  Spoleczenstwo zostalo tak ;wytresowane I zpreparowane.Ze nie dlugo to tym krajem beda rzadzic banderowskie bydlo.O pieknie brzmiacych polskich nazwiskach.Lub zydowskie bydlo.I tak nikt nie zaareguje z spoleczenstwa.TAK ZOSTALISMY WYTRESOWANI PRZEZ naszych wrogow (wogow przyjaciol)

 2. Ona said

  Nie, demokracja nie istnieje, to utopia. A może raczej narzędzie do mamienia maluczkich. Czy wyraz bat lub niewolnik piszemy się z dużej litery? To czym narzędzie zniewolenia zwane demokracją, zasłużyło sobie na ten zaszczyt?

 3. revers said

  Demokracja po czesku, czyli po co obywatelom potrzebna jest bron …

  http://trybun.org.pl/2017/07/16/projekt-czeskiej-ustawy-konstytucyjnej-wyjasnia-po-co-ludziom-potrzebna-jest-bron-palna/

 4. Yah said

  Nie ma coś sie podniecać ładnie wyreżyserowanym teatrem dla gawiedzi. Głowni beneficjentom III RP nigdy włos z głowy nie spadnie. Ale o nich nikt nie wie, bo nie czyta KRS i raportów spółek. Politycy ( z wyjątkiem Piskorskiego i za to właśnie siedzi) to wynajęci aktorzy.

 5. Dziad Wernyhora said

  Demokracja to rzeczywiście wymysł piekła. 🙂

 6. Andrzej BR said

  dla pełniejszego zrozumienia fragment tekstu sprzed 10 lat:

   Demokracja w swej istocie jest diabelskim systemem zdobywania przyzwolenia na czynienie wszelkiego zła – i to w imieniu …OFIARY! W konsekwencji nasz wybór w swej istocie ogranicza się do: Zniewolenia mnie bo sam tak bardzo chcę… głosując! Lub też, zniewolić mnie dlatego, że jestem przeciw, aż po eliminację fizyczną w glorii demokratycznego prawa do wolności i niedyskryminacji kogokolwiek! – projekt Konstytucji zawiera np.§:”Każdy protestujacy przeciw UE podlega KARZE DO, KARY ŚMIERCI WŁĄCZNIE”- Tak relacjonował prof. przed Kongresem Niemieckim, i co… ciiiszaa.( 20 lutego 2008 roku w Niemieckim Parlamencie w Monachium odbyło się posiedzenie poświęcone Traktatowi Lizbońskiemu. Na spotkaniu tym profesor Schachtschneider z uniwersytetu w Nuerenberg’u, zacytował dodatek-.wg którego, każdy kto wyjdzie na ulicę w celu protestu przeciw UE, podlega karze …ŚMIERCI !!!)
   Jedyną Konsekwencją podpisania samej tylko listy wyborczej, jest moralnie równoważne ze współpracą z okupantem. Naród Polski od 1926 roku nie miał ani jednego wolnego wyboru!!! – co mogę udowodnić krytyczną analizą w sposób niepodważalny, oczywiście wobec ludzi Dobrej Woli, a nie wolnej …
   Każdy rodzaj pracy ludzkiej jest efektem Trzech pdst. Władz Duszy: Woli; Wiedzy i Pragnienia Dobra. Wola pragnie Dobra, i szuka w swym Doświadczeniu- jak je urzeczywistnić. Konia z rzędem temu, kto mi tą podstawową prawdę Społecznej Nauki Kościoła Katolickiego, dojrzy w ogóle w …DEMOKRACJI?
   Każdy rodzaj ludzkiego doświadczenia funkcjonuje następująco: planuję; dobieram środki; i każdy etap realizacji poddaję… krytycznej analizie – proszę mi to ukazać w DEMOKRACJI? Ona nawet liczenie przerywa w momencie… gdy chcesz postawić znak RÓWNOŚCI!!! – by oszustwo nie … wypełzło!
   Nie wolno mi uczestniczyć w jakimkolwiek przedsięwzięciu, którego się podjąłem w imię jakiegoś planu, jeżeli DOŚWIADCZENIE! Uczy, że plan ten będzie … zgwałcony – wtedy jestem po prostu … K r e t y n e m ! – przykład: chirurg wycina mózg zamiast… ślepej kiszki ! – ale byśmy protestowali, nieprawdaż?! – ale gdy nieuk, ale P O L I T Y K deprawuje nam dzieci, niszczy wiarę i demoluje wprost nasze GOSPODARSTWO! – idziemy znowu głosować, bo on tak nam … K A Z A Ł ! – to OKUPANT !
   Już przed ponad 100 laty tajne szkoły zniewalania odkryły socjalne PRAWO, że każda społeczność posiada max. 15% populacji … zdolnej do duchowego przewodnictwa, czyli wg. Prawa Bożego, każda jednostka spełnia w nim swoje z góry założone role, i biada tym, którym prawa ręka z lewą się … ppooopląąąttałłła, BIADA! – a jeszcze gorzej, gdy pastuch bolek prezydentem zostanie, BIADA! Wojna toczy się o te 15 % !!! proszę mi pokazać w RP, KTO i GDZIE wyszukuje nasze GŁOWY , nasze ELITY !? Masoni robią to od, co najmniej 300 lat i to wśród, przede wszystkim Katolików!, bo inni są dla nich bezwartościowe goje. Katolik-Ochrzczony jest skarbem, gdy odda się na służbę … ZŁA ! Gdzie są absolwenci KUL; i wszystkich tych na całym świecie, którym … przyznano prawo do nazywania się KATOLICKIMI ?! – tak, niestety Oni zasilają wroga, bo po naszej stronie , nie wyżywili by rodziny!
   To jest system sułtanów tureckich! – w jasyr brano ochrzczonych, wybierano spośród nich najładniejszych i najinteligentniejszych, aby uczynić z nich swe … męskie nałożnice – dzieci !!! po czym te złamane dusze, sprawdzone w swej poddańczości sułtanowi, stawały się wezyrami tak okrutnie broniącymi swego „boga sułtana”, że i pies lepiej nie potrafi, to właśnie są nasi przedstawiciele władzy globalnej, wezyrowie Novus Ordo Seculorum, dlatego taka wściekła obrona homozboczenia w polityce i władzy, bo… oni wszyscy zanim zajęli stanowiska… zostali tak samo ZGWAŁCENI przez ’’wtajemniczonych’’ wcześniej! – tę otchłań Obrazy Bożej trzeba najpierw … p o j ą ć !!!
   Wybrać należy wreszcie tego, który naprawdę może nas obronić od zła: Boga w Trócy Jedynego – jeżeli nasza modlitwa przekona Go, że my Polacy chcemy żyć wg Prawa Bożego, to i walczyć nie będziemy musieli, bo Pan nie da nam kamienia zamiast chleba! Tylko Pana Boga – o tym … przekonajmy!
   Kto może swego kandydata wogóle na listę wprowadzić? – jak , gdy wygra, sprawdzić, że nie kłamał, jak ukarać, gdy okazał się … oszustem; bandytą; zbrodniarzem; agentem !!!? – co możecie uczynić by go ukarać???? – chyba nie więcej jak…. przekląć, czy to jest droga sprawiedliwości społecznej??? NIGDY!
   I tak sprytnie na koniec: JAK sprawdzicie KOMU został w a s z ! głos … zaliczony?????? Niii JAK!
   Parafia jest podstawą, w niej rodzina i wszyscy w stanie wolnym żyjący, mają pełne prawo do współudziału w życiu społecznym, na zasadach Nauki Kościoła Katolickiego, bo jeżeli nauka przyjdzie z innych źródeł, to tylko płacz i zgrzytanie zębów nam jest zadane, nikt nie buduje domu mieszając kamień, beton, pustak , cegłę, gips z płytą wielką, kryjąc to strzechą – ludzie tu wystarczy zwykły przyziemny … r o z u m !!!
   Jaki mam wpływ na plany FABRYK IDEI – one są dzisiejszym G E S T A P O ! – a gdzie one ?- no gdzie?!

 7. Jerzy Habdas-USA said

  ;Demokracja to rządy hien nad osłami;-Arystoteles
  ;Ludzieee! Jedzmy gó..a, przecież miliony much nie mogą się mylić; W.Łysiak
  Jeżeli z jednej ulicy stannie do wyborów jeden biskup i 4-ry ladacznice to retorycznie zapytam kto wygra te ;demokratyczne wybory;?
  Cytat z pamięci wielkiego Waldemara ŁYSIAKA !!! J.H.-USA

 8. Joannus said

  Ad 6
  Nie wiem czyj to tekst, jednakże wartościowy i przez to wart uwagi.
  Dzięki za zamieszczenie

 9. Andrzej BR said

  Ad. 8 – to fragment prywatnego listu, który

  bez uszczerbku dla anonimowości autora mogłem zacytować,

  bo czy gdyby autor był nikim, lub samym X-sem z piedestałów,

  to niczego nie zmienia w

  sile Argumentów!

  (a list był sprzed 8 lat, małe sprostowanie)

  Dzięki za dobre słowo, dobrze wiedzieć, że jednak ktoś nas czyta,
  że nie do końca te portale są . . . „wirtualne”!

Sorry, the comment form is closed at this time.