Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kaufland poprawia jakość wyżywienia ludności Europy Wschodniej

Posted by Marucha w dniu 2017-07-17 (Poniedziałek)

Wojciech Kozioł wypowiedział się w ramach Debaty z Debatą — 2 marca 2017 roku, w olsztyńskiej Książnicy Polskiej — na temat stosunków polsko-niemieckich.

Przedsiębiorca i historyk Wojciech Kozioł, znawca rynku motoryzacyjnego podał na przykładzie koncernu Volkswagena, jak wygląda suwerenność Polski i Niemiec na arenie międzynarodowej. Największy koncern samochodowy świata wyprodukował 12 mln aut, które truły spalinami bardziej niż podawały to testy. W USA koncern został za to ukarany. Musi zapłacić 15 mld dolarów właścicielom tych aut, oraz instytucjom amerykańskim.

Przed kongresem amerykańskim prezes VW wielokrotnie przepraszał, mimo że w USA sprzedano w sumie niecałe 8 procent tych silników, pozostałe 82 procent w Europie. Żaden kraj europejski nie wystąpił do koncernu VW o odszkodowanie związane z tymi oszustwami.

Komisarz unijna Elżbieta Bieńkowska [to ta cipa, według której tylko idiota żyje za 6000 zł miesięcznie – admin], w której gestii jest ta sprawa powiedziała w wywiadzie, że się przymierza do sankcji wobec VW, ale było to pół roku temu i cisza!

Drugi przykład. Angielski „Guardian” ujawnił, że właściciel sieci sklepów Kaufland i Lidl, pan Schwartz, dostał prawie 1 mld dolarów kredytu nieoprocentowanego z opóźnioną spłatą o 20 lat od Banku Światowego i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Pieniądze zostały przeznaczone na rozwój firmy pana Schwartza na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Bank Światowy, którego jednym z zadań jest ograniczanie biedy na świecie, wyjaśnił, że Lidl i Kaufland pomoże w rozwoju krajów Europy Środkowo-Wschodniej np. przez tworzenie nowych miejsc pracy, stworzenie lokalnym producentom rynku zbytu oraz dostarczenie jakościowo dobrej żywności dla uboższej części społeczeństwa!

[Czyli pieniądze na wykoszenie konkurencji już na starcie. – admin]

Lidl w Polsce ma 14 tysięcy pracowników, a cała sieć składa się z 500 sklepów. W Olsztynie PSS Społem to „mały fiat”, który zostanie rozjechany przez niemiecki „czołg”. Jednak trzeba pamiętać, że 17 % handlu w Polsce, a więc najwięcej jest w rękach portugalskiej „Biedronki”.

Za:
http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/olsztyn/5554-polska-kolonia-czy-partnerem-niemiec-kafelek-najnowsze-slajd.html

Całą wypowiedź Wojciecha Kozioła możecie obejrzeć na załączonym filmie. Dla mnie clou jego opinii, to informacja, że Kaufland i Lidl poprawiają jakość wyżywienia ludności Europy Wschodniej, za nieoprocentowany, z odroczoną spłatą na 20 lat kredyt, w wysokości 1 miliarda euro!

http://www.kuprawdzie.pl

Komentarzy 16 to “Kaufland poprawia jakość wyżywienia ludności Europy Wschodniej”

 1. Siekiera_Motyka said

  Tak mi się nasunęła myśl , czy Pan Schwartz chodzi do Synagogi regularnie ? Bo zastanawiam się czy by nie było lepiej chodzić do tych sklepów z mycką.

 2. revers said

  O tak przez wprowadzenia coraz to bardziej skarzonego miesa

  http://poznajzdrowie.pl/zakazone-kurczaki/

  oraz GMO Bayera

  http://yournewswire.com/uk-newborns-hexa-vaccine/

 3. osoba prywatna said

  Mądrość znaleziona w necie:
  „Aktualnie świat nie potrzebuje wojen. Dziś wystarczą sklepy z żywnością, która powoli zabija ludzkość”.

 4. Moher49 said

  Tfusk, Bieńkowska i niemała grupa innych, to oddani Niemcom, antypolscy europosłowie. Handel to nie moja działka, ale widzę jak pracują ludzie w Biedronce, jak w PSS Społem. W Biedronce ruch jak na Zachodzie, pracuje cały zespół, czasem widzę kierownik zamiata i ustawia wózki. W Społem ociężałość, ruszają się jak muchy w smole. W moim mieście, w ciągu kilku lat padło wiele sklepów Społem, powstało kilka Biedronek, kilka zagranicznych galerii. W tym samym czasie miejscowi kupcy nie mogą się się porozumieć jak ma wyglądać lokalna galeria. Polscy Społem – handlowcy nie mają głowy do handlu. Hilarego Minca już przecież nie ma. Na bazarach jednak handel polski kwitnie, czyli to nie wina ludzi, że jest jak jest.

 5. NICK said

  Nnnooo.
  Une wszystkie Nam poprawiają. Wszystko.
  Np. Taki jeden miłośnik „wędlin” z Borów Tucholskich przerabia 10-letnie „mięso” pozagatunkowe, duńskie, na pyszne szynki dla Polaków.
  Znany.
  Udziały ma nomenklatura wiadomego pochodzenia.

  Podobno jest Polakiem?
  I zaczynał od pasztetowej?
  W garażu?

 6. Siekiera_Motyka said

  Poszperałem u Pan który umieścił filmik na YT i dowiedziałem się że Niemcy nie tylko dbają o nasze zdrowie ale robią porządek w naszych archiwach.

  .https://www.youtube.com/watch?v=Xy6R8oaPl40

  Grunwald był nieporozumieniem. Oni chcieli nam dać coś za darmo. Te miecze,
  https://r-scale-cf.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/0/4/04d7da668bd0ecd7d295bd2172baa0d2.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=972&srch=3000&dstw=972&dsth=3000&quality=80

 7. Grace said

  Tylko na wsiach można jeszcze znaleźć prawdziwe jedzenie. Oh te polskie kielbaski, salcesoniki, szyneczki. Można tak bez końca…ale tylko pomarzyć można. Z przymusu stałam się wegetarianka. Mój żołądek nie toleruje żadnego gówna zwanego żywnością, w kraju w którym mieszkam. Biedronka to najgorszy sklep z okropna żywnością jaki widziałam w Polsce. O reszcie a szczególnie o tych wspomnianych w artykule szkoda czasu..

  ——
  Już tylko hobbyści i entuzjaści produkują polskie jedzenie.
  Chłop chodzi do Biedronki.
  Admin

 8. Archer said

  Korwinowcy i zwolennicy Brauna twierdzą, że kapitał „nie ma narodowości” i opowiadają banialuki o „wolnym rynku”, który w żadnym kraju nie istnieje. Jak im to tłumaczyłem na przykładzie przemysłu samochodowego, czy zagranicznych sieci handlowych w Polsce, że jest inaczej. To oni dalej swoje z tym liberalizmem, bo Korwin im inaczej mówił. A kto ma inne zdanie niż Korwin, to socjalista. Mam wrażenie, że ta pryszczata menażeria korwinowska jest tak samo durna jak lewactwo.

 9. Ad. 8

  „Mam wrażenie, że ta pryszczata menażeria korwinowska jest tak samo durna jak lewactwo.”

  – Durna, czy nie, to nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, że ta menażeria jest wrzaskliwa i wszędzie jej pełno. I to jest groźne.

 10. smakosz said

  Z całą pewnością, już samo słowo Kau na początku flandowania gwarantuje lepszą jakoś. Może by jeszcze uruchomić market Moczflandy? Było by gówno czym popijać.

 11. Grace said

  Tak wiem Panie Gajowy. W moich stronach na Dolnym Śląsku jeszcze mozna kupic te prawdziwe wyroby od chłopa. Tacy tam jeszcze istnieją, ale juz niewielu, a wielce urodzajna ziemia na której rosło zboże za moich czasów, lezy odlogiem od lat. Nie wiem czy to przez te poronione nakazy EU czy Biedronka faktycznie wygrała? A mi sie marzy domowe zsiadłe mleko, takie z gruba warstwa kremówki na wierzchu, ktore mozna bylo kroic nozem. Mlode kartofelki a domowym maselkiem posypane obficie kopereczkiem z domowego ogródka.

 12. JerzyS said

  Koorviniści , to sekta wyznaniowa, a nie ruch polityczny
  Sekta wyznaniowa założona i ruchana przez neoconów!

 13. revers said

  re4
  Panie Moher niech pan nie bedzie takim szybkim billen biedronkowym, bo biedronka moze okazac sie Stonka, gdy przy kasie z pospiechu walna pana na 10 Zlp., co mi sie zdarzylo mimo monitoringu , chyba ze pan jest taki bogaty i za kazdym wejsciem do Stonek gotow pan wylozyc te dodatkowe 10 zlp za pospiech.

 14. justyna said

  ad.7 Chyba Pan zartuje.Polowa polskich rolnikow nawet nie wie jak smakuje swojskie jajko o cielecinie czy wieprzowinie nie wspomne.Na Podlasiu w zwiazku z fikcyjnym tzw.pomorem afrykanskim juz nawet malo kto choduje dla siebie swinie.Coraz wieksze rygorystyczne przepisy oblozone karami .Malo kto chce ryzykowac.Na wschodniej scianie hodowcy swin a nawet niektore zaklady miesne padaja jeden za drugim.

 15. Marucha said

  Najzdrowsza żywność jest z Izraela. Kto nie wierzy, dostanie 5 lat za zbrodnię nienawiści.

 16. Abc said

  Normalnie radio Erewań.

Sorry, the comment form is closed at this time.