Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Melinda Gates: ściśle współpracujemy z Kościołem i papież zmieni nauczanie w sprawie antykoncepcji

Posted by Marucha w dniu 2017-07-17 (Poniedziałek)

Melinda Gates, miliarderka zaangażowana w upowszechnianie antykoncepcji na świecie w wywiadzie udzielonym stacji BBC w Londynie podkreśliła, że jej fundacja ściśle współpracuje z Watykanem i że spodziewa się, iż papież Franciszek zmieni nauczanie Kościoła odnośnie antykoncepcji.

Melinda Gates przebywa na międzynarodowym szczycie poświęconym planowaniu rodziny, gdzie przedstawiciele rządów proaborcyjnych, korporacje i liderzy NGO-sów zastanawiają się, jak załatać dziurę w budżecie oenzetowskiego Funduszu Ludnościowego, któremu środki cofnął Donald Trump. [Niech mu będzie za to chwała! – admin]

Wywodząca się z rodziny katolickiej miliarderka, żona twórcy Microsoftu, Billa Gatesa, opisuje antykoncepcję jako „jedną z największych innowacji przeciw ubóstwu, jaką świat kiedykolwiek znał”.

W wywiadzie dla BBC stwierdziła, że jest „optymistką”, jeśli chodzi o zmianę stanowiska Kościoła w sprawie antykoncepcji. Mówiła, że papież Franciszek zmieni to nauczanie.

Zauważyła, że „nie zgadza się z podejściem Kościoła w tej sprawie”, ponieważ – jak tłumaczyła – „antykoncepcja to jedna z największych innowacji przeciw ubóstwu, jaką świat kiedykolwiek widział”.

Podkreśliła jednocześnie, że Fundacja Bill & Melinda Gates „współpracuje bardzo rozlegle z Kościołem katolickim” i miała „wiele dyskusji z nimi, ponieważ podzielamy wizję sprawiedliwości społecznej i walki z ubóstwem”.

– Myślę, że papież widzi to tak, że jeśli chcemy wyrwać ludzi z ubóstwa, trzeba zrobić właściwą rzecz dla kobiet, więc zgodziliśmy się do tego momentu w kwestii, w której jako całość się nie zgadzamy – stwierdziła miliarderka.

Gates odniosła się do różnicy zdań odnośnie stosowania antykoncepcji, której zabrania nauczanie moralne Kościoła.

Dodała, że papież Franciszek nie zmienił „jeszcze” nauczania Kościoła, ale „te rzeczy wymagają czasu”. Powiedziała, że jest „optymistycznie” nastawiona do tego, że Kościół zmieni nauczanie „z czasem”.

Fundacja Gatesów jest obecnie współorganizatorem międzynarodowego szczytu w Londynie w sprawie dostępu do antykoncepcji w krajach rozwijających się. Agencja Reutera podaje, że uczestnicy szczytu mają się zobowiązać do pozyskania co najmniej 2,5 miliarda dolarów na programy „planowania rodziny”, zwłaszcza w krajach rozwijających się z dużym przyrostem naturalnym.

Podczas szczytu brytyjska sekretarz stanu ds. rozwoju międzynarodowego, Priti Patel ogłosiła, że rząd zwiększy pomoc na „usługi planowania rodziny i aborcję” o 25 procent, co będzie kosztowało podatników brytyjskich ponad 1,1 mld funtów.

Działacze pro-life potępili ten ruch, a Anne Scanlan z fundacji Life przywołała ankietę ComRes, która wykazała, że 65 procent Brytyjczyków sprzeciwia się finansowaniu aborcji za granicą. Zaapelowała do rządu, by nie udzielał wsparcia „przemysłowi planowania rodziny i aborcji”, lecz przeznaczył te środki na „inicjatywy globalne wspierające kobiety w ciąży”.

Źródło: catholicherald.co.uk, bbc.com

AS
Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-07-13)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

bonifac reznicek
nie ma czegoś takiego jak “zmiana nauczania Kościoła Katolickiego”, natomiast jest coś takiego jak “herezja”, “apostazja”, “schizma”

Kazio
Czekamy na dementi Watykanu. To se poczekamy…

http://www.bibula.com

Komentarzy 20 to “Melinda Gates: ściśle współpracujemy z Kościołem i papież zmieni nauczanie w sprawie antykoncepcji”

 1. Jack Ravenno said

  Ja cie…Bezczelne są te k*rwy i zuchwałe.

 2. Isreal said

  bezpłodne, bezdzietne … nienawidzą ŻYCIA

 3. Premizlaus said

  Boże wybacz mi, że używam Windowsa.

 4. Re: Artykul…
  Ale „papierz” zmieni wszystko ku „wlasciwym organom” zarzadzajacym jego przybytkiem…na „ich chwale”…I „goracym” mocom…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. RomanK said

  Sobor Vatykanski II zlikwidowal powod Protestu Lutra…. poprostu uznal ze Luter mial acje a ojcowie Kosciola tylko nie zrozumieli jego intencji i co chcial powiedziec.
  SKoro Protest – de facto nigdy nei istnial ..nei ma tez zadnego protestantyzmu…Jest jeden wielki powszechny Kosciol Zachodu…ktory sie wazajemnie miluje…nie zwazajac na rasy, wyznania, a nawet plec….ze nei wspomne o celibacie:-))))

 6. NICK said

  Panie Romanie.
  Zawarł Pan esencję.
  Naprawdę.
  Sorki za przywoływanie Pana do mego porządku.

 7. Grace said

  Pieprzona suka. Sama ma chyba czwórkę dzieci a inne chce skazać na zagładę. Zreszta fundacja jej i jej męża robi to od lat w krajach trzeciego świata. Kobieta która jest za aborcja, antykoncepcja, nigdy nie powinna była urodzić własnego dziecka, nie zasługuje na ten szczególny dar Boży. Melinda i cala ta banda ma juz zagwarantowane miejsce w piekle. Jej twierdzenie że antykoncepcja jest największa innowacja przeciw ubóstwu wywołuje u mnie odruch wymiotny. Ubogich tworzą bogaci, tacy jak jej maz. Nikt nie powinien być tak bogaty. Bog i ziemia daja nam wszysko co potrzeba do życia i ta ziemia ma wszystkiego pod dostatkiem, tylko trzeba umieć się dzielić !!!

 8. Re: 7 Grace…
  Bog stworzyl Ziemie I w niej bogactwa dla wszystkich ludzi, ale zyd lichwiarz oblozyl Ziemie podatkami I sila rzeczy wszystkich zyjacych na niej „gojow”…
  No I tak „bujamy” sie z bieda, nedza I niesplacalnymi dlugami wobec zydow-lichwiarzy…wymyslajacych systemy polityczne od socjalizmu do tzw., „kapitalizmu”| w ktorych to systemach (nota bene wszystkich) wspolna zaleznosc jest od lichwiarskiego systemu okradania…nas gojow…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. AlexSailor said

  1. Sterowanie płodnością jest czymś innym niż mordowanie dzieci nienarodzonych.

  2. Sterowanie płodnością (antykoncepcja) przy użyciu środków sztucznych nie różni się co do celu od
  tak zwanych metod naturalnych (faktycznie też przy użyciu środków sztucznych, jak np, termometr).
  Z cybernetycznego punktu widzenia różnica jest żadna.

  3. Napisano:

  „Mt 23:4
  4. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.
  (BT)”

  „Łk 11:46
  46. On odparł: I wam, uczonym w Prawie, biada! Bo wkładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie.
  (BT)”

  Co warto rozważyć.

  4. Jako katolik podporządkowuje się w kwestii antykoncepcji nauczaniu Kościoła, czy też hierarchii kościelnej, z tym, że nauczanie to jest jakoś dziwnie głoszone.
  Nie pamiętam, bym słyszał kazanie w tej kwestii wygłoszone, zresztą nie tylko w tej.
  Natomiast często słyszę o miłości, tylko nie bardzo czasem rozumiem.

  5. Są przykazania:

  – Nie zabijaj,
  – Nie cudzołóż,
  – Nie pożądaj żony bliźniego swego.

  Antykoncepcja, zwłaszcza sztuczna, sprzyja zapewne łamaniu szóstego przykazania, ale w dzisiejszych czasach sprzyja temu dużo więcej rzeczy i to równie mocno.

  6. Napisano:

  „Mt 18:18
  18. Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.
  (BT)”

 10. Peryskop said

  Szejk Imran Nazar Hosein (1942-), imam sunnicki o hinduskim pochodzeniu, urodzony na Trinidadzie, studiował m.in. w Karachi i Genewie, 10 lat spędził w Nowym Jorku – filozof islamskiej eschatologii, światowej polityki oraz socjo-ekonomii.

  10.2015 powiedział m.in. : … Oni chcą wojny nuklearnej, bo chcą rządzić światem, chcą zastąpić Stany Zjednoczone jako państwo rządzące światem. Ale Izrael jest za mały. Albo Izrael musi stać się większy, aby stać się następcą Stanów Zjednoczonych, albo świat musi się zmniejszyć, aby dopasować się do małego Izraela.

 11. Yah said

  Ad 5

  Skoro Pan Roman wywołał wilka z lasu ..
  Bóg jest wszechmocny i nic się nie dzieje bez jego przyzwolenia. Po co w takim razie Luter i po co protestantyzm ? Bez powodu ?
  Tylko głupiec tak stwierdzi.

  Protestantyzm miał tylko zwrócić uwagę Kościołowi Zachodu, ze swoimi działaniami które osiągnęły kulminacje w 1054 roku zniszczył jedność Kościoła Powszechnego i nadal pogłębiał różnice wprowadzając koncepcje czyśćca i odpustu, które w pierwszym 1000 -leciu chrześcijaństwa w ogóle się nie pojawiły na soborach powszechnych.

  Współczesne przyznanie racji Lutrowi to oczywiście nie powrót do nieskażonych źródeł wiary tylko jedność z kościołem antychrysta „…ktory sie wazajemnie miluje…nie zwazajac na rasy, wyznania, a nawet plec”.

  Jakże ślepym trzeba być, by tego wszystkiego nie widzieć……

 12. Jack Ravenno said

  @10 YAH – Luter i protestantyzm to tylko element zwiedzenia. Kto sie temu oprze bedzie zbawiony…

 13. AJWAJTFUJJJJJJ said

  MOJ BOZE top to LUCIFER sie cieszy na calego….

 14. NICK said

  Małe przypomnienie Kazika.

 15. Joannus said

  Ad 11
  ”Bóg jest wszechmocny i nic się nie dzieje bez jego przyzwolenia. Po co w takim razie Luter i po co protestantyzm ? Bez powodu ?
  Tylko głupiec tak stwierdzi.”

  Co Pan wciska. Mnie na lekcjach Religii /tak to wówczas się nazywało/, Ksiądz przestrzegł przed wolnomyślicielstwem, które widzę w zacytowanej treści.
  Bunt przeciw odpustom to bujda odszczepieńców usprawiedliwiająca rewolucję czy jak kto woli bunt Lutra i jemu podobnych. Bunt przeciwko Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie, przeciw Najświętszej Pannie Maryi, przeciw Mszy Świętej, przeciw Papieżowi et cetera. Doskonale wpisujący się w walkę Szatana z Najświętszą Panną Maryją i jej potomstwem.
  Dlatego na tenże szatański atak, Ona odpowiedziała w Objawieniu Juanowi Diego, co szybko dało miliony wiernych.
  Tak jak Pan podaje, można tłumaczyć wszystkie zbrodnie. A tymczasem wyprowadzenie ludów większości chrześcijańskiej Europy na zatracenie dusz jest większą zbrodnią od uśmiercania ciał. Jest o tym mowa Pana Jezusa w Ewangelii świętej.

 16. Ultima said

  Dlaczego został usunięty post z linkiem do kanału YT nt transseksualistów wśród tzw pierwszych dam usa oraz wśród gwiazd przemysłu rozrywkowego?

 17. Yah said

  Ad 15

  To ksiądz nie bardzo wiedział co to jest wolnomyślicielstwo:

  „Wolnomyślicielstwo (ang. free-thinking) – ideologia, ruch społeczny zapoczątkowany w dobie Oświecenia przeciwny wszelkim dogmatom, odwołujący się do idei liberalizmu politycznego, społecznego i wyznaniowego, a zasadzający się na poglądzie, iż sądy należy formułować na podstawie wiedzy naukowej i rozumowania logicznego, bez odwoływania się do argumentów religijnych czy tradycji[1]; określenie wolnomyśliciel bywa traktowane jako synonim określenia ateista[2], chociaż wolnomyśliciel niekoniecznie jest ateistą”

  Panie Joannus, skoro wszystko postępowaniu katolików lub jak kto woli prawosławnych ( żeby nie było, że obstaje za Wschodem lub Zachodem) jest miłe w oczach Boga, to dlaczego Kościół na Ziemi spotyka to co spotyka:

  – wyparcie chrześcijaństwa z Bliskiego Wschodu;
  – protestantyzm;
  – wyparcie chrześcijaństwa z pd.- wch. Europy przez islam Turków Osmańskich;
  – prześladowania kościoła prawosławnego w Rosji;
  – SW II i herezja ekumenizmu;
  – herezja ekumenizmu w Kościele prawosławnym;
  – JP II i Franciszek rozpoczynają proces zrównywania wszystkich religii
  – powszechna apostazja narodów chrześcijańskich

  Panie Joannus to nie wolnomyślicielstwo to dociekanie co robimy w oczach Boga nie tak. A coś robimy nie tak,.

  Wolnomyśliciel wytłumaczyłby to wszystko racjonalnie. ja dopatruje się tu dopustu Boga, który stara się nami wstrząsnąć. Niestety bezskutecznie bo dajemy się wodzić za nos szatanowi, który zwodzi nawet wybranych.

  W tym co Pan pisze tez jest ( jakby to napisał pan Listwa) zwichniecie – niemiłe Bogu.

  Nikomu nic nie wciskam – ZMUSZAM DOI MYŚLENIA i rachunku sumienia.

 18. Yah said

  A na czym polega to zwichnięcie to niech się Pan sam zastanowi. To sprawa pomiędzy Panem i Panem Bogiem. Nie moja.

 19. Listwa said

  @ 6 Nick

  Panie Nick, a czym pan tak się zachwyca? gniotem schizmatyka z hameryki?

  Jak dotąd, nawet modernistyczne władze Kościoła nie uznały, że Luter miał racje. Nie zrobił tego także Sobór Watykański II. Kościół katolicki potępił protestantyzm i wystąpił przeciw jego błędom i taka ocena protestantyzmu cały czas obowiązuje. Ks. Wujek w tłumaczeniu Pisma św nazywał ich heretykami i kacerzami. Pan RomanK bzdury nawija, a pan klaszcze.

  Luter sam protestantyzmu nie zrobił i nie robił go przez ostatnie 500 lat. Luter słusznie wystąpił przeciw występującym wtedy pewnym nieprawidłowościom w Kościele, ale dołożył do tego mnóstwo swoich głupot i bzdur. Luter i jego tezy został tylko wykorzystany do zrobienia antykatolickiego ruchu zwanego protestantyzmem, także dla odbierania Kościołowi majątku.
  To nie tezy Lutra stanowią protestantyzm, a jest nim ruch jako protest i sprzeciw wobec Kościoła oraz jego władzy i nauki. Zatem sam Luter nie jest taki istotny, a głównym problemem są owe bzdury i głupoty stojące w sprzeczności z nauką katolicką, których nie da się ominąć, nawet jeśli udałoby się wspólnie władzy modernistycznej i protestanckiej, jakąś chorą ekwilibrystyka usunąć w cień samego Lutra jako przeszkodę. Sprzeczności katolicyzmu i protestantyzmu w ten sposób nie da się usunąć, gdyby nawet moderniści oficjalnie kanonizowali Lutra.

  Wpis @ 5 RomanK jest nędzny i niczego pozytywnego, ani prawdziwego nie wnosi.
  Do kibla, a nie zachwyt nad nim. A budowanie po soborze przez modernistów rzekomej jedności protestantów z Kościołem na podstawie fałszywego ekumenizmu, to jeszcze inna bajka i wcale to nie dowodzi, że Kościół katolicki stał się protestancki, a jedynym od tej pory autentycznym Kościołem jest prawosławie. Nie jest nim.

  @9 AlexSailor
  Tego się czytać nie da. Idź pan się doucz, a nie bredzisz.

  Gdy matka chce zmierzyć temperaturę 8 letniego syna, to nie znaczy, że chce przerwać ciążę. Termometr służy jedynie do pomiaru temperatury ciała , a nie do sterowania płodnością, ani jako środek antykoncepcyjny.

  Nie ma żadnego sterowania płodnością, albo ciąże można prawidłowo prowadzić albo ją przerwać. Płodność jest to zdolność do poczęcia i narodzenia dziecka. Antykoncepcja nie jest sterowaniem płodnością, jest to działanie mające na celu jedynie nie dopuścić do poczęcia i narodzenia dziecka poprzez: hormonalne niszczenie naturalnych biologicznych procesów zachodzących w ciele kobiety, niedopuszczenie do dotarcia plemnikóe do jajeczka, niszczenie plemników bądź jajeczka kobiety, albo poprzez niszczenie zapłodnionej komórki jajowej, niedopuszczenie do zagnieżdżenia zarodka, usunięcie płodu (wtedy nie są to środki antykoncepcyjne a środki wczesnoporonne albo już aborcja – chemiczna lub mechaniczna). To co pan nazywa środki naturalne, nie są antykoncepcją w rozumienieniu powyżej zacytowanych metod antykoncepcyjnych i wczesnoporonnych.
  Kobieta może zajść w ciąże tylko w określonych dniach i do tego tych dni jest niewiele. Stosunek seksualny świadomie poza okresem tych dni nie jest antykoncepcją, nie niszczy niczego i nie ingeruje poprzez blokowanie procesów biologicznych kobiety. Jest tylko stosunkiem seksualnym w dniach , gdy kobieta nie ma możliwości zajścia w ciąże i poczęcia dziecka. Jest to naturalny stan kobiety. Tzw dni niepłodne kobiety nie są wywołane ludzką, ani medyczną ingerencją i metodami. Tak stworzył Pan Bóg, bo tak chciał.

  Natomiast, czy podejmowanie współżycia świadomie tylko w dniach niepłodnych w danej i konkretnej sytuacji konkretnych i imiennie wskazanych osób jest moralne czy nie moralne, jest innym zagadnieniem , jednak nie mozna stawiać znaku równości między róznymi środkami antykoncepcyjmymi i wczesnoporonnymi , a naturalnymi dniami niepłodnymi kobiety , bądź świadomym współzyciem tylko w dniach niepłodnych. Bredzisz pan i do tego podpierasz się Pismem św głupio i na własną rękę interpretowanym, przy oczywistym wyrwaniu z kontekstu.

  Co do tych cytatów i sugerowanych wniosków to puknij się pan w łepetynę, będzie jak w dzwon.

  Yah

  Po pierwsze panie Yah, to pan zaprzestań, jak to mówią, wycierać swój pysk o mnie. Utożsamiam się z postawą pana Joannusa i wcale nie chce powiedzieć, że pan Joannus ma zwichnięcie. To pan ma zwichnięcie, jesteś pan nawiedzony schizmatyk.
  Pan sobie poszukaj innych uwiarygodnień swoich wrednych bredni.

  Oczywiście że pan Joannus ma racje określając pana wpis jako wolnomyślicielski, gdyz oni postawili sobie za cel oderwanie ludzi od Kościoła katolickiego jako arki zbawienia oraz by niszczyć i występowac przeciw temu Kosciołowi. Pan czyni i dązy do tego samego.

  „Protestantyzm miał tylko zwrócić uwagę Kościołowi Zachodu, ze swoimi działaniami które osiągnęły kulminacje w 1054 roku zniszczył jedność Kościoła Powszechnego i nadal pogłębiał różnice wprowadzając koncepcje czyśćca i odpustu, które w pierwszym 1000 -leciu chrześcijaństwa w ogóle się nie pojawiły na soborach powszechnych.”

  – i może to prawda bo tak Yah uznał? A gówno prawda, to tylko pana domniemania.

  A może Pan Bóg chciał zwrócić uwagę prawosławnym. Ponieważ prawosławni identycznie jak protestanci odrzucili papieża i papiestwo wraz z magisterium Kościoła. W tym zakresie są takie same lutrzyki robią takie same spustoszenie
  „Współczesne przyznanie racji Lutrowi to oczywiście nie powrót do nieskażonych źródeł wiary tylko jedność z kościołem antychrysta „…ktory sie wazajemnie miluje…nie zwazajac na rasy, wyznania, a nawet plec”

  – a może powinniście już sprawdzić na ile prawosławie i protestantyzm mają wspólnego ze sobą, jeśli jest już was dwóch?

  A nie silicie się na obżydzanie Koscioła na rzecz prawosławia.

  Jezus Chrystus założył jeden Kościół, który zbudowany jest na skale jaką jest Piotr. Centrum tego Kościoła to Rzym. Pierwsze 300 lat to męczeństwo i prześladowania. Po upadku zachodniej cześci Imperium Rzymskiego, jego władza przeniosła się do Konstantynopola. Ale władza nad Kościołem pozostała przy następcy Piotra w Rzymie i tak jest do dziś. Ci co tego nie chcą uznać , odrzucają Piotra i papiestwo. Ta zrobili anglikanie, protestanci , prawosławni. Idea czyśca jest już wspomniana w Starym Testamencie w Księdze Machabejskiej, Tam została w ewidentny sposób pochwalona modlitwa za zmarłych mających na sumieniu przestępstwa i zmarłych poprzez te przestępstwa.

  Prawosławie to kilkadziesiąt ośrodków autokefalicznych, także będacych w sporach i konfliktach ze sobą.
  Ani Pismo św , ani na soborach nie pojawiło sie, że Kościołów załozonych przez Jezusa Chrystusa jest kilkadzisiąt i każdy z nich ma prawo odrzucić ustanowianą przez Chrystusa Skałę Piotrową.

  Myślę że tyle wystraczy. Ale można więcej. Cechą sekciarzy jest permanentne ignorowanie faktów, historii , argumentów. I ciągłe mantry w jedną stronę.

  Zbawienie ludzi może się zrealizować tylko dzieki skarbom uzyskanym przez Chrystusa dzięki Jego Męce i Zmartwychwstaniu. Do tych skarbów łask jest dostęp tylko poprzez jeden Kościół, który założył Chrystus, dla tych którzy przyjma chrzsest i naukę Chrystusa zawartą w Depositum Fudei i ją będą realizować, w pełni. Żadne inne drogi zbawienia nie istnieją.

  Nawet jak Kościół katolicki będzie nadal niszczony i nadal ograniczany przez wrogow zewnętrzych i wewnętrzych i jeśli nawet zostanie jeden biskup, dwóch kaplanów i dziwsięciu wiernych, a innych bedą miliony wrzeszcacych kłamstwa, to tylko oni będą autentycznym Kościołem i tylko przez ten Kosciół będzie zbawienie.

  I wszyscy moga sie buntować, ale nikt tego nie zmieni. Gdyż to Pan Bóg określa drogi i środki zbawienia i nikt inny.

  Napisąłem w Gajówce sporo tekstów, i gdyby ktoś znalazłby w nich odstępstwo od Depositum Fidei , bądź od zdrowiej nauki autentycznego Kościoła Katolickiego tak jak on uczył i czynił przez wieki, to znaczy że mylę sie ja, a nie Kościół , tym bardziej Pan Bóg.

 20. Qwerty said

  „nie ma czegoś takiego jak “zmiana nauczania Kościoła Katolickiego”, natomiast jest coś takiego jak “herezja”, “apostazja”, “schizma””
  o i to trzeba zapamiętać

Sorry, the comment form is closed at this time.