Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Marucha o Mądry głupiemu (niestety)…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  AlexSailor o Przyczyny zwiększających się w…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Przyczyny zwiększających się w…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  UZA o Przyczyny zwiększających się w…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  brys o Przyczyny zwiększających się w…
  Yagiel o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Przyczyny zwiększających się w…
  Krzysztof M o Przyczyny zwiększających się w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Sensacja: Mateusz Piskorski chińskim szpiegiem

Posted by Marucha w dniu 2017-07-17 (Poniedziałek)

Prokuratura, po ponad roku od czasu uwiezienia Mateusza Piskorskiego, doszła do wniosku, że Piskorski jest nie tylko rosyjskim szpiegiem ale również chińskim.

W piątek został doprowadzony do prokuratury i w obecności adwokatów, już oficjalnie, postawiono mu nowe zarzuty.

Rok temu, gdy Mateusza Piskorskiego zatrzymano, pisowska prokuratura podała prasie informację, że jest on podejrzewany o szpiegostwo na rzecz Rosji, Chin i Iraku.

Później Chiny i Irak już się w doniesieniach prasowych nie pojawiały. Jednak po roku, bezskutecznych prób fabrykowania dowodów i oskarżeń o szpiegostwo na rzecz Rosji, prokuratura postanowiła do tego wrócić.

Za miesiąc kolejna rozprawa o przedłużenie jego aresztowania. Aktu oskarżenia nie udało się nadal poszyć z tego co przesłała ABW i Ukraińska Służba Bezpieczeństwa. Strategia — zamknąć człowieka a potem coś się na niego znajdzie — nie wypaliła.

Ponieważ swego przeciwnika partia PiS nie zamierza wypuścić na wolność, a i być może w jeszcze przez te partię nie przejętych do końca sądach, dotychczasowa argumentacja może nie wystarczyć, trzeba było wymyślić coś nowego, co to aresztowanie będzie przynajmniej udawało, że uzasadnia.

Na ostatniej rozprawie, pisowska prokurator Anna Karlińska argumentowała jeszcze, że Mateusz Piskorski musi pozostać w odosobnieniu, ponieważ, jak to ujęła — „…niech sąd spojrzy jakie on ma poglądy!”. [Sic! To jest kurwa, a nie prawnik – admin]

Jakby tego było mało, dodała kolejny ARGUMENT OSTATECZNY: „przecież broni go na swojej stronie rosyjski portal Sputnik!”.

Jaki to miało wpływ na decyzje sądu? Trudno powiedzieć, ale każdy nie tylko normalny sędzia ale i zwykły człowiek powiedziałby, że to jakiś absurd i kompletna kompromitacja prokuratury.

Trzeba się więc zabezpieczyć, bo wkurzone na PiS środowisko sędziowskie, zmianami, które władza mu szykuje, może się jej w końcu przeciwstawić. Z braku powodów do dalszego uwięzienia, sędzia postanowi tak jak powinien postanowić już na pierwszej rozprawie, wypuszczając Piskorskiego na wolność. Ten będzie wtedy mógł znów wyrażać publicznie swe poglądy, których ta władza się tak boi.

Nie rezygnując więc z „wątku rosyjskiego”, co do którego adwokaci zgodnie twierdzą, że kontynuowany już raczej nie będzie, ale i przyznać się do błędu, a tak naprawdę celowego przestępczego represyjnego działania, nie można, prokuratura zaczęła oficjalnie w miniony piątek, wątek chiński.

Mógłbyś drogi czytelniku pomyśleć, że może tym razem pisowska prokuratura ma jakieś mocniejsze dowody na jego szpiegowską działalność? A raczej — ma dla odmiany jakiekolwiek dowody!?

Otóż podstawą podejrzeń o chińską agenturalność Mateusza Piskorskiego jest jego poparcie jakie wyraził w jednym ze swoich publicystycznych tekstów dla idei powstania chińskiego „Nowego Jedwabnego Szlaku”.

Idea chińska, co oczywiste, wspiera chińskie interesy. Ale „Nowy Jedwabny Szlak”, który na wszelkie sposoby stara się storpedować PiS, z nami, czy bez nas, ale wtedy ze szkodą dla polskich interesów, gdy znajdziemy się na jego peryferiach, i tak powstanie.

My zostaniemy z ręka w nocniku w sojuszu z amerykańskim Imperium, zakupionym od niego za miliardy przestarzałym złomem i dwa razy droższym amerykańskim gazem transportowanym stateczkami z Ameryki. W naszym polskim interesie jest więc to, by nasz kraj stał się elementem tego Szlaku.

Niestety, nie jest to zgodne z interesem USA, które po realizacji tego projektu zostaną zwyczajnie gospodarczo wypchnięte z euroazjatyckiego kontynentu, bo jakby ten szlak nie poprowadzić, to przez terytorium amerykańskie się nie da.

Powiedzą Państwo, że to trochę mało, by zarzucać komuś szpiegostwo? Też tak myślę. Może więc Piskorski został zwerbowany w Polsce przez chińskie służby i skłoniony do napisania tego tekstu? Tego w zarzutach nie było.

Zamiast tego, prokuratura zarzuciła mu, że… pojechał do Chin. Co oczywiście oznaczać musi, że tam został zwerbowany i niczego już udowadniać nie trzeba. Odradzam więc wycieczki do Chin, bo po powrocie można trafić do polskiego więzienia.

Co ciekawe, to właśnie w piątek w Warszawie gościliśmy delegację chińskich parlamentarzystów, a rozmowy dotyczyły pogłębienia współpracy handlowej i transportowej. A jak transportowej, to o czym rozmawiano jak nie o „Nowym Jedwabnym Szlaku”?

Przedstawiając Piskorskiemu zarzuty szpiegostwa na rzecz Chin, właśnie w tym dniu, rząd chciał dać chyba sygnał Chinom, że rozmawiać może, ale współpracy żadnej nie oferuje krajowi, który ma u nas swoich agentów.

Czy to zapewni PiS-owi wystarczające argumenty na to, by niejako od nowa, bo nowe zarzuty, liczyć jego tymczasowe aresztowanie? By następnie już za rok, gdy nagle ABW i prokuratura, przypomną sobie, że rok temu zarzucały mu przecież służbę w interesach Iraku i zacząć wszystko od nowa?

Lada dzień pisowski prezydent podpisze uchwalona głosami posłów PiS ustawę o ustroju sądów powszechnych, która w pełni podporządkuje sądy partii rządzącej. To minister Ziobro po nowelizacji będzie mianował i odwoływał prezesów sądów. Odwołany prezes będzie się wprawdzie mógł odwołać do Krajowej Rady Sądownictwa, ale ustawę o niej PiS też zmienił. Zasiadać w niej będą teraz sami ludzie PiS. Czterech wybranych przez Sejm posłów PiS i dwóch senatorów PiS (bo przecież innych Sejm i Senat nie wybiorą), 15 sędziów wybranych przez posłów PiS spośród starannie przez PiS wyselekcjonowanych, minister Ziobro we własnej osobie, pisowski prezydent w osobie swego przedstawiciela, Prezes Sądu Najwyższego wybrany przez PiS, Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego wybrany dla odmiany przez… PiS. Będą niezależni?

Skończy się więc udręka pani prokurator Karlińskiej, która by wykonać polityczne zamówienia PiS musi wymyślać przed sądem coraz większe, coraz bardziej obrażające inteligencję przeciętnego człowieka bzdury, by to zamówienie zrealizować.

Sędzia mający rozpatrywać kolejne jej żądania przedłużenia aresztu, dostanie teraz instrukcje od prezesa sądu (przypominam — mianowanego przez PiS). Na sali sądowej tylko mrugną do siebie z Karlińską okiem, bo grają przecież w jednej drużynie.

Dlatego jeśli za rok pojawi się choćby zarzut szpiegostwa na rzecz Krainy Muminków, sędzia klepnie aresztowanie, albo pożegna się z karierą, awansem i będzie musiał się zgodzić na przeniesienie na prowincję.

Ustawa wprowadza co prawda losowanie sędziów do konkretnych spraw, ale nie kto inny jak Ziobro (minister PiS), może ustalić kategorię spraw, w których losowania nie będzie, a do sprawy sędziego przydzieli posłuszny mu, bo mianowany przez niego prezes. Bądźmy pewni, że sprawy przeciwników politycznych proamerykańskiej partii PiS na pewno znajdą się w takiej kategorii.

Jak źle działają polskie sądy, wszyscy dobrze wiemy. Pod pozorem ich usprawnienia, które trafia w społeczne oczekiwania, PiS dokonuje zamachu na niezależność trzeciej władzy.

Zapewne, przynajmniej na początku, Ziobro zwolni kilku prezesów spośród tych opieszałych, czy tych biorących za duże łapówki, a prywatne sprawy zwykłych ludzi ruszą z miejsca. Gawiedź będzie bić brawo i prosić o więcej. Jednak w tym samym czasie wiezienia zaczną się zapełniać opozycjonistami. Może nie więzienia, bo w więzieniach odbywa się wyroki po sądowych procesach, a tu chodzi o odosobnienie politycznych przeciwników.

Być może powstanie nowa Bereza Kartuska, która przed wojną była takim polskim obozem koncentracyjnym, w którym sanacja izolowała swych przeciwników?

Piskorski jako balon próbny mający dać odpowiedź władzy jak na represje polityczne zareaguje społeczeństwo, sprawdził się.

Społeczeństwo milczy.

Milczały też prawie cały czas media. Nie tylko te reżimowe, ale i te tzw. niezależne.

Teraz Ziobro społeczeństwu rzuci na pożarcie kilku skompromitowanych prezesów, a o takich w Polsce nietrudno, nagłośnią to w reżimowych mediach i zyskają poklask. Bo robią porządek! Bo wprowadzają prawo i sprawiedliwość dla zwykłych ludzi!

Tak, na spokojnie, bez większych sprzeciwów rodzi się dyktatura.

Dyktatura sanacji czy dyktatura Hitlera nie powstawały pod lufami karabinów, nawet jeśli ta pierwsza powstała na skutek zamachu stanu. Obie miały społeczne poparcie i przyzwolenie. Jakoś je tworzono.

Po objęciu rządów w Niemczech przez NSDAP, zwykli ludzie w umęczonych Wielkim Kryzysem Niemczech szybko odczuli poprawę swej sytuacji życiowej. Hitler to nie tylko zbrodniarz jakiego znamy z historii. Hitler to na początku był całkiem dobry organizator życia gospodarczego. Podziwiany przez cały świat a następnie kopiowany w rozwiązaniach gospodarczych typu „New Deal” i natchnienie keynesowskiej ekonomii, szybko wyprowadził Niemcy na prostą. „Hitler dał im pracę i „pomoc zimową”.

Każda niemiecka rodzina żyjąca w niedostatku mogła liczyć na pomoc państwa w postaci regularnie dostarczanego do jej domu worka ziemniaków. PiS dał biednym 500 złotych. Może nie miał ziemniaków?

Niemcy kochali za to Hitlera, a polskie rodziny chwalą rząd Beaty Szydło. PiS doskonale te nastroje wyczuwa i potrafi cynicznie wykorzystać, by zrealizować swe hasło — cała władza w ręce PiS! Właśnie rzecz w tym, że w cieniu tych dobrych dla ludzi rzeczy, dzieją się inne, coraz bardziej mroczne, a historia tworzenia dyktatur ciągle się powtarza.

I choć opozycja milczy nadal w sprawie aresztowanego na podstawie zwykłych insynuacji Piskorskiego, to po aresztowaniach członków „Zmiany” do których już nawołuje publicznie np. Stanisław Janecki, były redaktor naczelny tygodnika „Wprost”, a dziś współpracownik pisowskich mediów „wSieci” i „wPolityce”, akolita partii rządzącej i rzecznik interesów amerykańskiego Imperium, dla niej też się w Berezie miejsce znajdzie.

To tylko kwestia czasu. Czasu, który swoją bezczynnością pozwolimy tej dyktaturze okrzepnąć.

P.S. Skarga Piskorskiego do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu przyjęta już 2 miesiące temu do rozpatrzenia, została odrzucona bez rozpoznania.

Nigdy wcześniej w swojej historii, przyjętej już skargi, Trybunał nie odrzucał bez merytorycznego rozpatrzenia. Nie wiadomo nadal na jakiej podstawie podjął taką decyzję i wycofał się z wcześniejszej. Czy interweniował rząd Szydło? Piskorski czeka na pisemne uzasadnienie tej decyzji.

Jarosław Augustyniak, polski publicysta, Warszawa
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

https://pl.sputniknews.com

Wszystkim, którzy z obojętnością odnoszą się do tej skandalicznej sprawy, do pisdzielskiego skurwysyństwa, życzę serdecznie, aby spotkało ich to samo.
Admin

 

Komentarze 54 to “Sensacja: Mateusz Piskorski chińskim szpiegiem”

 1. revers said

  No ale to unijny sad dopomogl, teraz mozna jechac po Piskorskim jak po starej kobyle w ramach wartosci europejskich i praw czlowieka z Helsinek, i innych czlekow.

 2. Yah said

  Aż się prosi zacytować Sakera:

  ” But Poland is just a US colony. And the fact that it volunteered for that role just makes it worse.”

  ——
  Prawdę napisał.
  A my wolimy pochlebstwa.
  Admin

 3. wiking said

  PiS dał biednym 500 złotych – chłopie jakim biednym. Wiesz co piszesz?
  Jak ktoś biedy i nie ma dzieci to tez dostaje?
  Jak jesteś niedoinformowany to 500+ dostają wszyscy niezlezienie od zamożności jak mają 2 lub więcej dzieci lub 1 dziecko ale maja niskie dochody.
  Jak już cos piszesz to pisz prawdę bo za takiego sie tu uważasz krzewiciela prawdy, chyba ze prawdy swojej jak robi to większość teraz w Polsce.
  Moja prawda jest najlepsza.

 4. Czesiek said

  Pisdzielcy nie mają odwrotu, czyli w postpisdzielskim państwie w najlepszym przypadku będzie czekało na nich więzienie. Dlatego pójdą na całość i konfrontacje z każdym i z całym społeczeństwem. Z Panem Mateuszem to typowa zagrywka na pokaz, która ma zastraszyć społeczeństwo maltretowane nowymi podatkami, rosnącymi cenami w sklepach oraz probanderowską polityką.

 5. Moher49 said

  Będzie kolejny Brunon Kwiecień.

 6. NICK said

  „Wszystkim, którzy z obojętnością odnoszą się do tej skandalicznej sprawy, do pisdzielskiego skurwysyństwa, życzę serdecznie, aby spotkało ich to samo.
  Admin”
  Dokładnie!!!
  Jest silny? Mateusz?
  Daj mu Boże!
  Trudniej wtedy zabić człowieka.

  (wam to czasem trudno nawet Zdrowaśkę)

 7. NICK said

  Aaa, powtórzę.
  Sprzed wielu miesięcy.
  Wpis.

  Najogólniej.

  500+ pomaga unym.
  Szkodzi Polactfu.

  500+ to dobry program.
  Przeciw Polakom.

  Rodzą się niewolnicy, dawcy i dzieci dla pedofilów.

 8. Grace said

  To straszne jak Polacy nie reagują na te haniebna sprawe. Piskorski to bohater i więzień sumienia. Czy polacy juz nic nie czują, zero wspolczucia? Czy pogodzili się z losem gowna, ktore sie strząsa z buta?

 9. Serowy chochlik, który ponoć steruje wszystkim z kuchni,

  to tak naprawdę śmierdzący czosnkiem samotny pokutnik kościelny o poprawnej orientacji (tfu!) zeksuanalnej, skalkowany brat czczonej w miesięcznicach, ponoć nieżyjącej, ofiary „zamachu”, którego sprawców nigdy nie znajdą, chociaż wiedzą, że są na Wschodzie. Ych wiedza jest bezdyskusyjna; również jeśli chodzi o Mateusza Piskorskiego. Czy nie znajdzie się wśród nas żaden użyteczny snajper, co trafiłby w ten skurduplony catchy cooper? Od koguś przeca trza zacząć.
  Niech się Pan trzyma, Panie Mateuszu!

 10. A to poślednie ziobro nie zasługuje nawet na hak wbijany tam harnasiom.
  To byłoby dobre miejsce

  na ten hak.

 11. Jacek said

  Gówno na wierzch wypływa.Tą oczywistą prawdę znają pewnie wszyscy.Najczęściej jednak powoli się rozpływa. Niestety gówno, które wypłynęło po upadku komuny ma się bardzo dobrze ,a śmierdzi coraz gorzej.Czy znajdzie się w końcu „szamboman” który je zutylizuje?

 12. MatkaPolka said

  Skąd pieniądze na 500 Plus? No cóż, z naszych portfeli

  RODZINA 500 PLUS: Rząd szacuje, że na wsparcie dla ponad 3,7 mln dzieci w Polsce w tym roku musi przeznaczyć ponad 17 mld zł. W 2017, gdy po 500 zł będzie wypłacał już przez 12 miesięcy, wyda na to około 23 mld zł. Z kategorii 500 plus Program Rodzina 500 plus: pamiętaj o nowym wniosku. Zmieniają się zasady przyznawania świadczeń Program Rodzina 500 plus: pamiętaj o nowym wniosku. Zmieniają się zasady przyznawania świadczeń Program Rodzina 500 Plus: będą zmiany. 500 zł już od pierwszego dziecka? Program Rodzina 500 Plus: będą zmiany. 500 zł już od pierwszego dziecka?

  RODZINA 500 PLUS:

  Margaret Thatcher, premier Wielkiej Brytanii, mówiła tak: „Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy“.

  W tym roku rząd Prawa i Sprawiedliwości szacuje, że na spełnienie największej obietnicy wyborczej, programu „Rodzina 500 Plus”, przeznaczy ponad 17 miliardów złotych. W kolejnym będzie to około 23 miliardów złotych. Po 500 złotych na drugie i kolejne dziecko lub na pierwsze, gdy nie przekroczymy progu dochodu, ma trafić do rodzin wychowujących ponad 3,7 miliona najmłodszych mieszkańców Polski.

  Skąd są te pieniądze?

  No cóż. Żelazna Dama jasno to wytłumaczyła – z naszych portfeli.

  Nowe podatki

  Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł przyznawane będzie na każde drugie i kolejne dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Jeśli dochód na osobę w rodzinie nie będzie przekraczał kryterium: 800 zł lub 1200 zł netto w przypadku dziecka niepełnosprawnego, wsparcie otrzymają również pierwsze dzieci. W 2016 roku na ten cel rząd przeznaczył dokładnie 17,055 mld zł.

  W 2017 ma dać ok. 23 mld zł. Z każdym kolejnym rokiem będą one większe – w końcu dzieci ma się rodzić więcej. Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że najwięcej pieniędzy trafi do woj. mazowieckiego (2,1 mld zł), dalej jest woj. śląskie (1,7 mld zł) i wielkopolskie (1,6 mld zł). Najmniej trafi do woj. opolskiego (37 mln zł), lubuskiego (49 mln zł) czy świętokrzyskiego (66 mln zł).

  Program ma być finansowany z wielu źródeł, m.in. dodatkowych podatków.

  Podatek bankowy już obowiązuje. I Polacy już zdążyli odczuć jego skutki na własnej skórze. Banki podniosły opłaty i prowizje, zniknęły też darmowe wypłaty z obcych bankomatów. Nie wspominając już o wzroście obsługi kredytów. Przez wprowadzone podwyżki prezesi banków trafili na dywanik do ministra finansów. Tłumaczenia, że podwyżki były planowane dużo wcześniej, nic nie dają. Bez względu na to, czy statystycznemu Kowalskiemu 500 zł na dziecko przysługuje czy nie, bankom i tak musi płacić więcej.

  Pieniądze mają też płynąć z podatku od supermarketów, którego jeszcze nie udało się wprowadzić.

  Jeśli to się uda, śmiało możemy założyć, że sklepy pójdą tą samą ścieżką, co banki.

  By zebrać pieniądze na nową daninę, sięgną do naszych portfeli – podniosą ceny. Kolejnym źródłem pieniędzy na „Rodzinę 500 Plus” są wpływy z aukcji częstotliwości LTE oraz, jak zaznaczał Paweł Szałamacha, minister finansów, pewne nieznaczne zwiększenie limitu deficytu. Nieraz zwracał też uwagę, że spore wpływy do budżetu państwa ma dać uszczelnienie systemu podatkowego. Ten proces już się rozpoczął. Ma doprowadzić do powstania KAS-u, czyli Krajowej Administracji Skarbowej.

  Za rok, za dwa – co będzie?

  Jednak samorządowcy i wielu ekonomistów zaznacza, że większość ze wskazanych przez rząd źródeł finansowania „Rodziny“ jest niepewna. Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic i prezes Związku Miast Polskich, zwrócił uwagę na ten problem podczas Zgromadzenia Ogólnego ZMP, które na początku marca odbyło się w Dąbrowie Górniczej. –

  Jeśli miałbym się czegoś obawiać, to możliwości finansowania programu w kolejnych latach. Dzisiaj nie widać pieniędzy budżetowych, z których mógłby być realizowany – mówił w rozmowie z DZ.

  Podobne zdanie ma dr Ewelina Wiszczun, polityk społeczny z Uniwersytetu Śląskiego. – Strona dochodowa programu cały czas stoi pod dużym znakiem zapytania. Już w 2017 roku nie będzie tylu jednorazowych wpływów, jak te z aukcji LTE.

  Dodatkowo program będzie trwał od początku roku, nie od 1 kwietnia, co podnosi jego koszt – zauważa Wiszczun.

  – 500 złotych na dziecko to niewątpliwie pomysł polityczny, a nie ekonomiczny – podsumowuje. Dr Wiszczun pytana, czy polska gospodarka wytrzyma taką formę wsparcia rodzin, odpowiada, że powinniśmy się skoncentrować na inwestycjach.

  – W szczególności w nowoczesne technologie. Wzrost konsumpcji w Polsce nie zmieni niczego w sytuacji gospodarczej naszego kraju. Zresztą konsumpcja wewnętrzna nie jest na niskim poziomie – zaznacza Prof. Artur Walasik z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

  – Czas, kiedy się o tym dowiadujemy, nie jest przypadkowy, zwyczajowo na początku marca minister finansów przedstawia rządowi założenia do projektu ustawy budżetowej na następny rok. Słysząc o proponowanych zmianach, można domyślać się, że prognozy dotyczące przyszłorocznego budżetu nie są optymistyczne, gdy chodzi o możliwości sfinansowania wydatków – wyjaśnia Walasik. Wiszczun zauważa, że jeśli inwestorzy nie mają pewności co do stabilnej wysokości podatków, wolą inwestować w innych krajach, gdzie poziom pewności jest wyższy.

  – Naprawdę istotne jest w tym wszystkim nie to, że mogą wzrosnąć podatki, ale fakt, że „Rodzina 500 Plus” nie jest efektywnym sposobem finansowania polityki demograficznej ani prorodzinnej – podkreśla dr Wiszczun.

  – Silne inwestowanie w edukację, stworzenie naprawdę bezproblemowego dostępu do żłobków i przedszkoli oraz motywowanie kobiet do pozostania na rynku pracy – to jest coś. Zagwarantowanie im możliwości pracy na część etatu, pracy zdalnej czy w elastycznych godzinach. Stabilna polityka gospodarcza. To są sposoby na stymulowanie polityki prorodzinnej, które przyniosłoby efekty – podsumowuje Wiszczun.

  To może obligacje, a nie gotówka

  Na początku marca Mateusz Morawiecki, wicepremier oraz minister ds. rozwoju, przedstawił pomysł, aby rodziny zamożniejsze miały możliwość długoterminowego zaoszczędzenia pieniędzy przyznanych w ramach programu. Pojawiła się koncepcja emisji specjalnych obligacji, które – według wstępnych założeń – miałyby być oprocentowane na korzystniejszych warunkach niż te standardowe (aktualnie przy obligacjach 10-letnich oprocentowanie wynosi 2,5 proc. w pierwszym roku, a w kolejnych latach – 1,5 proc.).

  Co to oznacza dla budżetu państwa?

  Specjaliści zwracają uwagę, że w przyszłości koszty realizacji „Rodziny“ wzrosną o koszty wypłaty odsetek, ale emisja obligacji teraz, pozwoli sfinansować część aktualnego deficytu budżetowego.
  Trzeba pamiętać, że emisja obligacji to nic innego jak zadłużanie się. Skarb Państwa zobowiązuje się, że po upływie określonego czasu zwróci „pożyczoną” kwotę, powiększoną o obiecane odsetki.

  – Jeżeli Skarb Państwa emitować będzie w tym celu 10- lub 15-letnie obligacje, to koszt sfinansowania ich wykupu obciąży przyszłych podatników, w tym również częściowo tych, których dzisiaj nie będzie stać na zainwestowanie otrzymanych środków. Można powiedzieć, że w pewnym stopniu spowoduje to przesunięcie kosztów realizacji programu na przyszłe pokolenia, w tym także na dzieci, na które dzisiaj pobierane będą świadczenia – wyjaśnia prof. Walasik.

  Na zakończenie jeszcze raz Żelazna Dama:

  Pieniądze nie spadają z nieba, muszą być zarobione na Ziemi“.

  http://www.dziennikzachodni.pl/500-plus/a/skad-pieniadze-na-500-plus-no-coz-z-naszych-portfeli,9800512/

 13. MatkaPolka said

  A gdyby tak Narodowy Bank Polski stał się bankiem Polskim i emitował pieniądze – BEZ OPROCENTOWANIA – zamiast oprocentowanych obligacji na prorodzinną politykę państwa

  Emisja pieniądza BEZ DŁUGU to największy przywilej i obowiązek rządu – właściwie rozumianej służby publicznej.

  Jedyną instytucją ( wg Konstytucji RP) uprawniona do emisji pieniądza na cele i potrzeby społeczeństwa jest Narodowy Bank Polski.

  Czy emitowany pieniądz (tym kanałem emisji – a nie innym) wstrzyknięty w gospodarkę ( bez Lichwy – bez procentu) pobudził by gospodarkę czy nie – bo co matki zrobią z dodatkowymi pieniędzmi – WYDADZĄ CZY NIE – na polskim rynku – z korzyścią dla polskich producentów, czy z korzyścią dla obcych producentów – zwiększy to produkcję czy nie – stworzy miejsca pracy czy nie ?

  A jeśli dodatek na dziecko wyniósłby 1000 zl miesięcznie na pierwsze dziecko, 1500 zł /m na drugie dziecko i 2000 złotych /m na trzecie i następne dziecko – to może rodzina polska miałaby gdzie mieszkać – godne warunki życia i wykształcenia i szybko spłacone byłyby kredyty i pożyczki mieszkaniowe –

  No cóż – Pan Bankowy by nie zarobił – czy przyczyniłoby się to do pobudzenia budownictwa i rynku mieszkaniowego w Polsce o tanie mieszkania ?

  Emitowanie pieniądza JAKO DŁUG na program 500+– obciążone różnymi innymi opodatkowaniami jest SKANDALEM – największym przekrętem PiS-u

 14. NICK said

  MatkoPolko.
  Rodzą się. 500+.
  Rodzą.
  Nie dla rodziców.
  Nie dla Polski.

  A, Boga? W tym? Niema.
  Widać zatem???

 15. NICK said

  To jest proste rżnięcie.
  Na poczęcie. Na daninę.
  Takimich Nas wychowali. Obcy.

 16. Pinxit said

  Z tego wynika, ze prezydent Trump zostal polskim szpiegiem- tak jakby mial malo juz do tej pory klopotow.

  Zdaje sie, ze ta glupia pani sedzina to nawet nie rozmie, ze szpieg dziala z ukrycia. Oficjalnie nikt nie jedzie na wyczieczke w celach szpiegostwa. Chyba, ze Polacy, ktorzy jezdza na wakacje do Turcji zostaja szpiegami Erdogana.
  To raz.
  Po drugie: Czy Chiny to wrog Polski?
  Po trzecie; czego jeszcze Chiny nie wiedza o Polsce co moglby im ktokowliek doniesc?
  Moze dr. Piskorski pojechal do Chin, zeby ich nauczyc jak sie korzysta z hakerstwa albo satelitow?
  .
  To jest najwieksza plama na polskiej historii wspolczesnej i nie ma zadnego usprawiedliwienia.
  Nic dziwnego, ze sa problemy z wydzialem sprawiedliwosci, ministrem i trybunalem. W ogole nie wiadomo, kto jest kto . I po co.

 17. Bogaty Miś said

  Stanisław Janecki to q..va wiadomego sortu. Donosił na JR Nowaka.,

 18. Yagiel said

  dwie uwagi:
  1. do Yah/2.: jeśli Polska is just a US colony, to podwykonawcą tego kolonializmu są Niemcy (gospodarczo Polska jest w pełni zależna, podwykonawca), z czego wynika, że US i Niemcy to jedno zło wobec Polski – jaki więc spór między Trump’em a Merkel? na pewno nie co do Polski , z czego wniosek, że nadzieje PiS co do tego Trump vs Merkel to głupota: mamy przeciwko sobie tandem USrael/Niemcy – wesoło?
  2. do Nick/6.: 500+ mnoży niewolników, dawców organów i ofiary pedolilów – to jednak przegięcie! cokolwiek robią – wszystko źle? politycznie cel „więcej Polaków” jest sensowny, a przecież 500 dostają Polacy, choć też Polacy-Żydzi czy Polacy-Białorusini; za chwilę Polacy-Ukraincy będą dostawać, przynajmniej tak zapowiadają członkowie rządu, zatem należy widzieć w tym podstęp na tym polegający, że 500+ to promocja nie-polskich Polaków, tak? zatem lepiej, żeby Polaków-dzieci było teraz/w ogóle mniej, to mniej będzie cierpienia dzieci (raczej nie tylko polskich, prawda? chyba że porywa się, sprzedaje albo gwałci tylko polskie genetycznie dzieci – są takie badania?) a na pewno mniej będzie dzieci nie-Polaków, udających Polaków…
  To już tylko zapytam, p.Nick: jaki to ma związek z tym Piskorskim? ma dzieci, a nie dostaje na nie 500+ ?

 19. Yagiel said

  aha! przecież jakieś półtora roku temu prez.Duda był w Chinach i mówił tam +-to, co Trump u nas – toż należy go oskarżyć i zamknąć jako szpiega Chin!!! jesli się tego nie robi, a oskarża się TAK Piskorskiego, to znaczy, że to nie jest poważnie i że Piskorski bierze w tym udział dobrowolnie… No bo jak on może nie bronić się Dudą?
  jakaś PiS-delegacja była przecież w Rosji Putina, żeby ostro domagać się bodaj zwrotu wraku tupolewa czy tupoprawa, prawda? więc powinni być już dawno oskarżeni o szpiegostwo, bo każdy wie, że to do aganie się to była zgrywa, co nie?
  A tak w ogóle to Mandela ile lat siedział?

 20. Adam Mondel said

  Piskorski siedzi za to ze sputnik nie nazywa go szpiegiem czy bandyta 🙂 .W USA jest znacznie gorzej ! tam niemal codziennie czyta sie w NYTimes lub Washington post ze aresztowani sa obywatele tylko za to ze czytaja Tolstoja lub Dostojewskiego!!!

 21. Tomasz said

  ad 8 Grace

  Nie znam go osbiście. Kto za niego ręczy? Może to kolejna hodowla opozycji i prowokacja?

  Jego znają ludzie. A kim Pan jest?
  Admin

 22. Komitet Obrony Gojów said

  „Rok temu, gdy Mateusza Piskorskiego zatrzymano, pisowska prokuratura podała prasie informację, że jest on podejrzewany o szpiegostwo na rzecz Rosji, Chin i Iraku.”

  Zwłaszcza ten Irak jest tu komiczny – państwo od ćwierćwiecza w rozsypce, targane wojnami i głodem, a tu pod koniec 2. dekady XXI wieku sponsoruje szpiega Piskorskiego w Polsce, nie wiadomo nawet po co, bo poglądy Piskorskiego jakoś trudno skojarzyć z irackimi interesami państwowymi. Prawdopodobnie jakiemuś niedokształconemu abewiakowi, który
  „ustawiał” prokuraturę/media, Irak pomylił się z Iranem. Albo „ustawiał” kogoś z prokuratury/mediów przez telefon, a tamten źle usłyszał.

 23. Komitet Obrony Gojów said

  Piskorski nie jest jedynym więźniem politycznym PiSuarów, jest jeszcze przypadek Marcina Karłowicza z NOP-u
  http://www.nacjonalista.pl/2017/03/30/pisowska-demokratura-skandaliczny-wyrok-dla-nacjonalisty/
  i Zbigniewa Stonogi

  Tam były przynajmniej jakieś procesy (mniejsza o to, jakie…) i zapadły wyroki,
  Tu facet siedzi od ponad roku BEZ wyroku sądowego.
  Admin

 24. RomanK said

  Panie Gajowy….. pan sie pomylil niepotrzebnie pan dodal slowo „nie”…piszac ” k..nie prawnik! Wiem co mowie:-)))
  A co do Piskorskiego..powini go oskarzyc o czary..i rzucanie urokow!
  I spalic na stosie…i nic im nie bedzie! Moga tez wyrznac tzw opozycje – jak Tytsi Hutu…za brak oporu przy okradaniu Polakow na trylionowe kwoty, plus o rzucenie urokow na glupi narod ,zeby jeszcze bardziej zglupial,,,i tu dopisac rzucajacych….uroki. miesem i zlote mysli,czyny chaniebne usprawiedliwiajace…. wg pragnienia i uznania…od Urbana do cygana,,,,,i jak nie wyrzna opozycji ….to oopozycja ich wyrznie uzywajac ich zreformowa- tfu-nego sondomnictwa….przy pierwszej zmianie koni w srodku scieku.
  W Sputniku sie martwia..polscy publicysci:-))))…moze panowie zalozcie raczej zespol mandolinistow z solowkami na balbalajce:-))) i grzebieniu….
  bo solowki na klarnety i cymbaly
  – Polakom juz sie…. osluchaly:-)))))

  ——
  Co więc możemy zrobić, prócz nieustannego nagłaśniania sprawy?
  Polakom się wszystko osłuchało, co nie dotyczy bezpośrednio żarcia, picia i dupcenia.
  Pan ma receptę, żeby z Polaków zrobić ludzi mądrych i szlachetnych?
  Admin

 25. RomanK said

  Panie Viking…jak ktos nie ma dzieci i jest biedny..nei badac uposledzonym na ciele i umysle…to trzeba zastosowac kuracje!
  Codzinnie o 5 rano prac dd,,pe kijem na czczo ….przez godzine!
  Wieczorem za darmo podac litr wody ogorkowej do picia.
  Kuracje prowadzic przezx caly niesiac plus dwa dni..jak nie pomoze ..dorznac.

 26. NICK said

  A komuż to? Panie Romanie? Napisane?
  Gajowemu?
  ON wie.

  (powiedzmy, że ja też)

  Komu?

  P.S. Porównanie klarnetów do, tych drugich instrumentów? Hm.

 27. Maćko said

  To jest, Szanowni, dobra wiesc!

  Pan Mateusz Piskorski ma teraz pretekst do zwrócenia sie do wladz ChRL o pomoc! Jesli byl ich szpiegiem, to pomoga a jesli nie byl nim, to moga sie poczuc urazeni nieslusznymi zarzutami i wymagac naprawienia bledu polskawej niesprawiedliwosci i uwolnienia MP.
  Proste.
  😉

 28. Janusz Wozniak said

  Szanowny P.Marucho,sercem i dusza jestem z P.Piskorskim,ale rozmawialem z ludzmi z roznych sfer i srodowisk o sprawie P.Piskorskiego… i kosztowalo mnie to duzo zdrowia i zawodu…BARANY egoistyczne i otumanione to malo powiedziane.Nasi rodacy w olbrzymiej wiekszosci choruja na syndrom ,,gotowanej zaby,, a i Patriotyzm to dla nich… szkoda slow na zniewolonych, upodlonych i ubeslawolnionych…Pozdrawiam serdecznie P .Marucho. Szczesc Boze ps.slicznie dziekuje za Panska dzialalnosc dla Ojczyzny i Narodu Polskiego.

 29. Tomasz said

  „Jego znają ludzie. A kim Pan jest? Admin” – zmierzam do tego że bez solidnego zaplecza nic się nie zrobi. Ja się nie pcham, ryję i myśle kto mojej rodzinie pomoże jak coś mnie trafi. Chwała mu za to co robi – ale powinien zacząć od tworzenia bojówek i ściągania kasy. Wszyscy tylko gadają – ale wygrywa realna siła. Zna pan Gajowy jakiś udany przewrót oddolny?

  ——
  Proszę nie zmieniać tematu.
  Piskorski siedzi za niewinność. Skurwysyństwo. Kropka.
  Admin

 30. Bogaty Miś said

  ad20
  Panie Mondel, chetnie zobaczyłbym fotkę takiego art. z NYT albo WP. Może Pan tu podpiąć?

 31. Grace said

  Ad:29 Czepiasz sie czlowieku bo niewiele rozumiesz. Masz racje, nie pchaj się dalej, ale też i nie wypowiadaj. Stój z boku jak większość tchórzy i tylko się przyglądaj, jak do końca rozpadnie się nasza ukochana Polska. Dbaj o swój interes i twojej rodziny. Dzieki wlasnie takim jak ty, kraje się kończą…

  Dobrze powiedziane, Pani Grace.
  Pełno takich, co stoją z boku, sami g… robią, ale potrafią puścić smroda.
  Admin

 32. Tomasz said

  ad 31

  O w morde. Skończył szanowny nerwus gimnazjum chociaż?

  ——
  Co to ma do rzeczy? O co Panu chodzi?
  Coś mi się Pan przestaje podobać…
  Admin

 33. Tomasz said

  Czytaj moja droga, ponieważ grace to po z ang. wdzięk, gracja, kreacja, łaska – więc chyba nie jesteś facetem?

  Mamy sporo powiedzeń, które mówią, że młodzież jest najlepszą częścią narodu. Ale to nieprawda. Kiedy zgarnąć na bok górnolotne poetyckie zwroty i przyjrzeć się raczej codziennemu życiu, młodzież okazuje się jedną z najgorszych części społeczeństwa. Pyszałkowata, obrażalska, zadufana w sobie, wrzaskliwa, egocentryczna, nieodpowiedzialna, naiwna, samolubna, bezmyślnie rozemocjonowana, powierzchowna, stadna, zmienna, lekkomyślna, gotowa uwierzyć we wszystko, co usłyszy, naburmuszona, sprzedajna – taka jest młodzież.

  http://www.mysl-polska.pl/457

 34. Cyborg said

  29. Panie Tomaszu , NIKT nie zna ZADNEGO przewrotu oddolnego… najblizej coce tez daleko pewno bylo naszej Solidarnosci 😉 – tej pierwszej, oraz ruchom anarchistycznyem w Hiszpanii, które doprowadzily do Guerra Civil.
  Wszystkie rozruchy, zamieszki, rewolucje i wojny zawsze byly manipulowane przez moznych i zamoznych dla ich wlasnego interesu. Czytam pare ksiazek odklamiajacych Sredniowiecze i tak tez i z nich wynika.

 35. Marucha said

  Re 33:
  No cóż, Ameryki Pan nie odkrył.
  Choć gwoli oddania sprawiedliwości trzeba powiedzieć, że jeszcze jakiś procent dobrej młodzieży – łyżka miodu w beczce dziegciu…

 36. Grace said

  Re:33 Oczywiscie ze nie jestem facetem. Potrzeba było czasu aby dotarło Panie uczony??? Dla Pana wiadomości nie jestem po studiach, tylko po biednym technikum i z panem Gajowym łączy mnie zawód, wiec niech sie Pan odpieprzy. Ja myślę że młodzież jest dobra i patriotyczna, a Pan to chyba samego siebie opisał… Wystarczy posłuchać takich młodych ludzi jak Ks. Jacek Międlar, Justyna Helcyk, Damian ze Sumienia Narodu. Nie pamiętam jego nazwiska. Trzeba obejrzeć pochody ONR. Jestem dumna z tych młodych ludzi, którzy tam przychodzą, demonstrują, sprzeciwiają się rządowi i EU. Pan chyba nie rozumie jaka to siła Panie Tomaszu? I prosze mnie nie obrażać i wyzywać od nerwusów. W 1980 byłam bardzo aktywna częścią takiej samej siły która wstała z kolan i ośmieliła się postawić zadania. Niech więc Pan Tomasz dalej wierzy w te bzdury że dzisiejsza młodzież to taka i owaka….Pewnie, stojącym z dala od wydarzeń najłatwiej o krytykę! Doradzam Panu aby zdobył się Pan na odwagę i poszedł na demonstracje np. ONR i przekonał się na własne oczy jaka to jest ta dzisiejsza młodzież w Polsce. Ja nie mowie o tej części w spoleczenstwie, ktore jest wyłącznie roszczeniowa. To wina wychowania i wartości wyniesionych z domu. Młodzież Polska jest podziwiana na zachodzie za patriotyzm i właśnie te sile ktora sie jasno objawia w czasie szczególnie obchodów 11 Listopada.

  Panu Gajowemu serdecznie dziękuję!

 37. Re: 36 Grace…
  Na Pani miejscu bylbym bardziej ostrozny z napisaniem takiego komentarza…
  Owszem jest mala czesc mlodziezy o ktorej pisze Pani pozytywnie, ale sluszna wiekszosc jednak jest po drugiej stronie I nad tym faktem nalezaloby niestety ubolewac…co wcale nie oznacza, ze nie nalezy wszelkimi sposobami prostowac (eliminowac) lewackie doktryny anty-narodowe I anty-spoleczne….No I dlatego tutaj jestesmy m.in. w Gajowce, piszemy, edukujemy, wyjasniamy, tlumaczymy I staramy sie zcalic wlasny Narod Polski pod wzledem politycznym, ekonomicznym, religijnym I historycznym w jedna Narodowa I patriotyczna sile uzbrojona w prawdziwa swiadomosc (faktyczna rzeczywistosc)…
  ==============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Mozliwe jest, aby jeden wolny czlowiek (Polak) uwolnil miliony polskich niewolnikow, ale nie jest to mozliwe (a nawet wykluczone), aby miliony niewolnikow byly zdolne stworzyc choc jednego wolnego Polaka…

 38. […] https://marucha.wordpress.com/2017/07/17/sensacja-mateusz-piskorski-chinskim-szpiegiem/ […]

 39. anonim said

  I będzie siedział jeszcze długo…nie znaleziono „dowodów” na ruskie szpiegostwo to teraz rok będą szukać „dowodów” na szpiegostwo chińskie a potem na rzecz Vanuatu albo…Lesotho

 40. karlik said

  Kiedy przyszli…
  Martin Niemöller, 1892-1984
  (niemiecki pastor luterański; wiersz napisany w obozie w Dachau w 1942 r.)

  Po polsku:

  Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
  Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
  Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
  Nie byłem przecież socjaldemokratą.
  Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
  Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

  W oryginale (po niemiecku):

  Als die Nazis die Kommunisten holten, habe ich geschwiegen; ich war ja kein Kommunist.
  Als sie die Sozialdemokraten einsperrten, habe ich geschwiegen;
  ich war ja kein Sozialdemokrat.
  Als sie die Gewerkschafter holten, habe ich nicht protestiert;
  ich war ja kein Gewerkschafter.
  Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.

  Tekst angielski:

  First they came for the Jews and I did not speak out because I was not a Jew.
  Then they came for the Communists and I did not speak out
  because I was not a Communist.
  Then they came for the trade unionists and I did not speak out
  because I was not a trade unionist.
  Then they came for me and there was no one left to speak out for me.

 41. guła said

  Robią sobie na rączkę. Więc będzie siedział i nawet pies z kulawą nogą nie stanie w jego obronie. Sąd zreformowany czy nie zreformowany niczego tu nie zmienia. ZMIANA dotyczy całości życia w S.K.

 42. guła said

  Tak się jakoś składa, że ci którzy w końcu rządzą, muszą przedtem siedzieć.

 43. markglogg said

  Pan Roman Kafel – od lat 35+ z USA – stwierdził coś takiego, co „Gajowy” przytoczył na wstępie do obecnej (z 18 lipca) swej strony:

  Broń to atrybut ludzi wolnych i odważnych, gotowych do obrony swojej wolności i swoich bliskich. Niewolnikowi i kurduplowi broń nie jest potrzebna; prędzej pobrudzi spodnie, niż jej użyje.

  Może to i „mądrość mieszkańca USA”, ale w Polsce przed 10 laty małym pistolecikiem chwalił się publicznie, przed rosłym Donaldem Tuskiem, kurdupel (163 cm wzrostu!) Lech Kaczyński.

  A jak tą „amerykańską mądrość” wykorzystał niedawno, szkolony w Jordanii przez USraków żołnierz jordański? Po prostu zademonstrował swą wolność zabijając – zapewne za pomocą broni palnej którą mu wręczono – aż trzech amerykańskich instruktorów nauczających go tej maszynki używać. Wczoraj telewizja nie tylko w Polsce doniosła, że sąd w Jordanii skazał tego żołnierza na dożywocie i na ciężkie roboty. Ale jak znam trochę kraje islamu, te roboty nie będą dlań zbyt ciężkie. A to z tego względu, że w odczuciu zwykłych Jordańczyków to przecież BOHATER NARODOWY. I CIA będzie trudno namówić kogoś z jego współwięźniów na zabójstwo takiego, rozumiejącego co to jest wolność, bohatera: wykonawca takiego wyroku sam na siebie wydał by bowiem wyrok śmierci…

 44. Marucha said

  Re 40:
  Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.

  Szli, szli, a jakoś nie doszli…

 45. karlik said

  Ad.43
  Nie wiem jak stary Pan jest..Ale ja pamiętam, że żołnierz po pracy szedł w mundurze i posiadał krótką broń, to samo dotyczyło policjantów, oni wtedy byli mili i nazywali się milicjanci, pracownicy kolejowi również..Ponadto wielu cywili tak zwanych tajniaków mieli broń pochowaną…Po służbie u każdego w domu była broń…
  Kto ich rozbroił, bo na ulicy ich nie widać….????
  Przed wojną nie inaczej żołnierze paradowali z bronią i szablą, komu to przeszkadzało???
  Oczywiście nie można cywilizowanej Polski do USA porównywać to państwo bez historii i cywilizacji, najstarszą budowlą w USA jest szałas trapera…..

 46. MatkaPolka said

  Aresztowanie i przetrzymywanie w areszcie Mateusza Piskorskiego z całą wyrazistością obnaża i demaskuje układ polityczny w Polsce

  Rządy w Polsce (nie tylko w Polsce) – To psychopaci i ludzie nienormalni – w większości nie są Polakami.

  Rządy POPiS-u w pełni realizują Orwellowski Scenariusz – fikcja staje się rzeczywistością

  George Orwell napisał w 1948 swoje arcydzieło „Rok 1984”, fikcję literacką ,ostrzeżenie przed konsekwencjami komunizmu.

  „Rok 1984” ukazuje czasy bezwzględnego totalitaryzmu. Oceanią, jednym z trzech mocarstw istniejących na świecie, rządzi nieliczna uprzywilejowana grupa ludzi zwana Partią Wewnętrzną, stanowiąca niecałe 2% społeczeństwa. Pozostali to albo wykonujący podrzędne zadania członkowie Partii Zewnętrznej albo ciemiężona, pozbawiona wszelkich praw masa nazywana prolami. Mamy więc do czynienia z typową republiką oligarchiczną, społeczeństwem silnie zróżnicowanym klasowo, gdzie nadrzędnym celem grupy rządzącej jest utrzymanie i nieustanne pogłębianie władzy.

  Mamy wroga numer jeden Partii, u Orwella Emmanuela Goldsteina,– Mateusza Piskorskiego w Polsce

  Mamy Wielkiego Brata – w Polsce Jarosława Kaczyńskiego – który jest kurduplem

  Mamy „Dwie Minuty Nienawiści” czyli „miesięcznice Smoleńskie” i wroga zewnętrznego„Dyktatora Putina”

  Mamy Ministerstwo Prawdy, na budynku którego są wymalowane trzy hasła: „Wojna to pokój; Wolność to niewola; Ignorancja to siła”. Ministerstwo Prawdy” – zajmuje się tuszowaniem prawdy i produkowaniem kłamstwa, Policja – nie ściga przestępstw – jest „Policją Myśli”.
  Demokracja w stylu Amerykańskim (u Orwella – Oceania) to DYKTATURA
  Wolność – to zniewolenie

  Ministerstwo Pokoju (zajmuje się prowadzeniem wojny Oceanii), – w Polsce MON – ministerstwo Obrony zajmuje się przygotowaniami do wojny z Rosja i wspomaganiem banderowskiej wojnie przeciw własnym obywatelom na Ukrainie, i udział w agresywnych (nie obronnych) wojnach NATO

  Ministerstwo Miłości (odpowiada za ład i porządek w społeczeństwie) – w Polsce Ministerstwo NieSprawiedliwości – skorumpowani sędziowie i prokuratorzy osłania i bierze udział w aferach, zajmuja się okradaniem społeczeństwa, zmianami w prawach własności.
  Ministerstwo Sprawiedliwości Ministerstwo Bezprawia

  Orwellowska Policji Myśli – w Polsce ABW – Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajmuje się prześladowaniem za „myślozbrodnie” – inne koncepcje polityczne Mateusza Piskorskiego lub wręcz „Ewaporywaniem” czyli zniknięciem Andrzeja Leppera lub innych „seryjnych samobójców”

  Ministerstwo Obfitości (nadzoruje gospodarkę). – w Polsce Ministerstwo Gospodarki , Ministerstwo Finansów, Skarb Państwa – zajmuje się skolonizowaniem kraju odprowadzaniem zysków na zachód, opodatkowaniem obywateli podatkami, które płyną na Zachód– VAT, CIT, PIT – to angielskie nazwy – bo une nie znają polskiego; oraz Transformacja Ustrojową – gdzie okradziono społeczeństwo z dorobku pokoleń.

  ROK 1984 – CAŁOŚĆ

  Click to access rok-1984-george-orwell.pdf

  Rok 1984 – streszczenie

  http://rok-1984.klp.pl/a-7167-2.html

 47. MatkaPolka said

  Piskorski oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji, Chin , Iranu– a gdzie DOWODY
  Powinien być zwolniony po 48 godzinach –to ABW łamie prawo – to kierownictwo ABW powinno trafić do wiezienia

  Zarzut szpiegostwa na rzecz obcego mocarstwa –trzeba postawić całej YELICIE politycznej w Polsce – małej grupce służącej obcym interesom – bo na pewno nie polskim.

  ŁAPAĆ SZPIEGÓW – donos do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – krótka lista osób którzy brały pieniądze od zagranicznych ośrodków

  Dowodów nie brakuje – na finansowanie przez obce państwa swoich agentów i ostawianie ich na pozycjach państwowych w Polsce. ZBRODNIA ZDRADY STANU JEST OCZYWISTA

  https://f6862.wordpress.com/2016/05/23/lapac-szpiegow – treściwy, obszerny artykuł

  Finansowanie „Demokratycznej Opozycji” – KOR-u Tzw. “Opozycja Demokratyczna” finansowana byla przez National Endowment for Democracy (NED) National Democratic Institute and the National Republican Institute, USAid, – KTÓRZY POTEM ZŁUPILI POLSKE

  Komitetu Obrony Robotników stanowiło trzydzieści osiem osób:
  KOR – Komitet Obrony Robotników –założycielami KOR-u byli Macierewicz, Michnik, Kuroń Lipski, Kaczyńscy. ..

  Kto finansował Gazetę Michnika?

  Dowód na finansowanie „Demokratycznej Opozycji” przez CIA, NED, USAid, Congress USA

  http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/Reagan_CIA.html

  FUNDACJA SOROSA -BATOREGO – a przemiany w Polsce

  Fundacje NIEMIECKIE FINANSOWAŁY PARTIĘ FINANSOWAŁY WYBÓR TUSKA

  KTO FINANSUJE I ZADANIUJE INSTYTUT SOBIESKIEGO?
  Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski Paweł Szałamacha – Minister Finansów to Pracownicy Instytutu Sobieskiego – Ponadnarodowego Think Tanku

  The International Visitor Leadership Program” to szkolenia prowadzone przez Departament Stanu USA, Do programu zostali wytypowani, – Bronisław Komorowski, Donald Tusk czy Aleksander Kwaśniewski, Beata Szydło

  Marek Belka i Vincent Rostowski – etatowi pracownicy Międzynarodowego Funduszu Walutowego

  Kto zaprosił OBCE WOJSKA do PolskI – według Polskiej Konstytucji to przestępstwo!!!!

  KTO TU JEST SZPIEGIEM ???? KTO TU JEST ZDRAJCĄ ????

 48. Lily said

  Re 9;Hulajdusznik
  O,Pisie,albo dobrze,albo wcale.
  Jak czlowiek Kaczynskiego,nasyla wladze na
  kobiete. Najciekawsze do 5 minuty.

 49. Tomasz said

  Panie Gajowy, tylko spytałem czy ktoś go zna osobiście. Poręczył Pan i ok. Chciałbym wierzyć bezgranicznie. Po co te emocje.

  Ekipa PIS-u to zawodowcy. Zobaczy Pan jak Samoobronę całą załatwili. Skompromitowali, pooskarżali o ochydztwa jakieś. A na koniec z Piskorskiego robią męczennika? Stawiają absurdalne zarzuty? Sprawa jako jedna z 5% została przyjęta przez Strasburg do rozpatrzenia. Może i faktycznie jest tak czysty że nie mogli inaczej.

  Przepraszam za odnoszenia ad-personam. Uwielbiam kobiety, ale uważam że polityka to męska sprawa. I nie uważam, że nie maszerując jestem gorszym Polakiem. Co do działań w różnych ugrupowaniach – znam wielu co klaszczą i ma profity. Niektórzy nawet w to wierzą, starają się przynajmniej. Też kiedyś maszerowałem, nawet blokowałem przejścia dla pieszych, zbierałem podpisy, nawet trochę agitowałem – niestety kolana mi siadły – co zabawne od sportu. Do czego zmierzam. Nigdzie Nas to nie zaprowadziło, więc chyba nie tędy droga. Nasze ulice, a czyje kamienice? Wydaje mi się że Polskość przetrwa dzięki pracy i posiadaniu na etnicznie polskich ziemiach, a gdzie powstania prowadziły – proszę poszukać jak ktoś nie wie. Oprócz poznaniaków oczywiście – oni wszystko robią porządnie.

  Co do działania – próbował Pan przecież kiedyś – z Ciemnogrodem, ale nie znam dobrze tej historii. I z tego co pamiętam spółdzielnie też założyliście? I wysyłacie ikony. Jest Pan dla mnie pozytywnym przykłądem – dziękuje za słowa krytyki.

  Co do Jacka Międlara, dlaczego wspomniał w jakimś video o ruskim bucie? On tak serio? No i podobno ma się żenić.

  Pzdr.

 50. Marucha said

  Re 49:
  Poręczyć to ja mogę sam za siebie, Panie Tomaszu.

  Natomiast jestem w 100 procentach pewny, że jeśli Piskorski jest czemuś winien, to chyba tylko zbytniej otwartości przy występowaniu ze swymi poglądami. Zarzuty o szpiegostwo są tak absurdalne, że szkoda na nie śliny. Dobór prokuratów-idiotów nie jest przypadkowy.

  Piskorski ma być odstraszającym przykładem dla tych, którzy śmieją podważać fundamenty istnienia PIS: antyrosyjskość, prożydowskość, proukraińskość.

  Nb. PIS nie jest aż tak profesjonalny, jak Pan uważa. Jego szef kieruje się zbyt często osobistymi ambicjami, urazami, chęcią zemsty.

  PS.
  Ks. Międlar, acz mówi wiele rzeczy słusznych, nie jest dla mnie autorytetem.
  Po pierwsze zdradził swe powołanie. Nie wytrzymał nacisku.
  Po drugie reprezentuje standardową antyrosyjskość.

 51. MatkaPolka said

  Dla przypomnienia – starsze artykuły z Rapoortnowaka.pl
  Były poseł Zbigniew Nowak ma tę wadę, że grzebie w archiwach
  Kim są Kaczyńscy…?
  Płk Wilhelm Świątkowski, stalinowski zbrodniarz, prezes Najwyższego Sądu Wojskowego PRL z lat 1950 -54, ur. w 1919 r. w Grenówce, powiat Gruszów, woj. odeskiego, był bratem ciotecznym do Rajmunda Kaczyńskiego. Ich rodzice mieszkali w tym samym „kibucu”.

  http://www.raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=427

  Lista 1706 osób, tajnych współpracowników służb PRL, oraz innnych osób związanych tymi organami.
  Podatek koszerny w Polsce Steblewicz i Gularowski razem chleją wódę…
  Maciej Kaczka znieważa Katolików
  Mołdawianie usuwają żydowską MENORE z miejsca publicznego
  Delegalizacja „kłamstwa oświęcimskiego”
  Roman Dmowski na stadionie LECHA Poznań
  Kim są Kaczyńscy… fakty, mity i watpliwości.
  „Rabin” Adam Szydłowski z Będzina rodziną do Kaczyńskich
  Bełchatów – 5 parti żyd. w Radzie Miejskiej/ Żydzi o nazwisku Tusk

  Ostatni „wyskok” prezydenta RP – Lecha Kaczyńskiego, pokazujący „miłość” do Izraela, tj. kultywowane chanukowej tradycji w pomieszczeniach urzędu prezydenta, poraz kolejny zmobilizował Raportnowaka.pl do zadania Panu Prezydentowi pytania o jego narodowość.
  Czekamy na odpowiedż. Już dziś w sposób bardziej wiarygodny pokazuje, kim był płk Wilhelm Świątkowski, stalinowski zbrodniarz sądowy, odpowiedzialny za wiele mordów, między innymi na bp Kaczmarku, gen. Fildorfie, Grocie – Roweckim, kolega prokurator Wolinskiej – Brus, sędziego Michnika, twórca tzw. trójek sądowych, ur. w tym samym pododeskim „kibucu”- miejscowości Grenówka, powiatu Gruszowskiego.
  Fotografia z akt osobowych Wilhelmna Świątkowskiego i wyjasnienia pod linkiem
  Chanuka A. D. 2009 w Pałacu Prezydenckim
  (foto)
  Znamiennym jest to, że prezes Świątkowski w dniu nominacji na Prezesa NSW miał zaledwie 31 lat. Tu nasuwa się porównanie do innej podobnej sytuacji. Jak wiemy – minister Zbigniew Ziobro przy powoływaniu go na urząd ministra miał niewiele wiecej.

  Pierwszy garnitur – niby Polak, młody, za to drugi rząd Chejn lub Engelking.

  Kolejnymi osobami, których biografie przedstawie będą między:

  Tusk, Zdrojewski, Klich, Sikorski, Gronkiewicz – Waltz wraz z rodziną, Cymański, Fotyga.

  Zbigniew NOWAK i

  P.S. Pare tygodni temu niejaki Palikot otrzymując od raportnowaka.pl info dotyczące Wilhelma Świątkowskiego „spalił” ten przekaz, twierdził bowiem, iż na czarno – białej fotografi widzi piwne oczka. Oliwy do pieca Palikota dolał „przemądrzały” jak zawsze mędrzec z TVN – Tomasz Sianecki, który nie weryfikując informacji na stronie edukacjaprawnicza.pl pokazał inną osobę, sugerując Nowakowi pomyłkę. Załączona dziś do tego tekstu fotografia pochodzi z akt osobowych Wilhelma Świątkowskiego i jest „uwieżytelniona” przez IPN. Dodatkowo do tekstu załączone są wyjasnienia dotyczące przyczyn dla których został on odwołany z funkcji Prezesa NSW. Szwagier był skazany na 10 lat za rzekomą przynależność do AK i KOP. Jak szybko został skazany tak szybko zmiejszono mu karę do „O”, poczym zatrudnił się Kancelarii Rady Państwa. Był Polakiem? Takim, jak Bielski, Morel i im podobni

 52. MatkaPolka said

  http://www.raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=320

  Kim są Kaczyńscy… fakty, mity i wątpliwości

  Do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie został złożony wniosek o zbadania zasadności nadania ich przodkom polskiego obywatelstwa. Wszystko bowiem wskazuje na to, że zostało ono wyłudzone.

  na wstępie trzeba powiedzieć, ze Kaczyńscy nie są to żadnymi filosemitami, nie są oni też zwykłymi Żydami. To czystej wody i największej próby nacjonaliści żydowscy, próbujący w sposób wyjątkowy budować gruzach RP… Judeopolonię.

  (Stary koncept budowania Judeopolpnii – państwa Żydowskiego pod protektoratem Niemiec; w drugiej Wojnie światowej Żydzi witali w Polsce Niemców „Chlebem i Solą”, aby koniec końców skończyć w piecach Oświęcimia. Entuzjazm Żydów w budowaniu Unii Europejskiej, a właściwie IV Rzeszy Niemieckiej jest podobny jak w początkowych latach II WS – A jak to się skończy ???
  PO i PiS to samo – przywódcy są b. członkami KOR i Uczestnikami okrągłego Stołu – opozycjoniści starannie wyselekcjonowani przez komunistów )

  Co wiemy o Kaczyńskich?

  Rajmund Kaczyński, urodzony w Grajewie z matki Franciszki ze Świątkowskich, zrodzonej w Granowce koło Odessy, z rodziny do Naczelnego Prezesa Sadu Wojskowego z okresu stalinizmu, pułkownika armii czerwonej Wilhelma Świątkowskiego – tez urodzonego w tej samej Gronowce. Sami bracia Kaczyńscy podają, że przodkowie Rajmunda Kaczyńskiego po mieczu byli wysokimi oficerami arami carskiej.

  Co to oznacza? Jedno! Nie mógł on być Polakiem, bo ci byli na ogół albo prawie zawsze – wyznania katolickiego. W imperium Rosyjskim obowiązywał od polowy XIX wieku carski ukaz, który zakazywał piastowania wysokich urzędów przez Polaków wyznania rzymsko- katolickiego oraz Żydów mojżeszowego wyznania. Identyczna sytuacja dotyczyła innych wysokich posad, np. dyrektora stacji kolejowej. Zatem funkcja oraz imiona zarówno Rajmund jak i Wilhelm wskazują na to, że mogli to być Żydzi wyznania ewangelickiego. Nic dziwnego. Zarówno w Polsce zborowej jak na wschodzie Europy było całe mnóstwo takich haskalizowanych (Haskala) Żydów.

  Do Rosji przenosili się w ramach kolonizowania południowych rubieży cesarstwa rosyjskiego tj. tworzenia tzw. „Nowej Rosji”. Pierwotnie Nazwisko Świątkowski, brzmiało Sviatkowski, co można potwierdzić w bazie genealogicznej jewishgen.org. Interesującym źródłem informacji o żydowskich i ewangelickich osadach i ich składzie są żydowskie strony www, pokazujące osadnictwo, budowanych na zasobach archiwów rosyjskich państwowych. Na wschód Europy szli polscy i pruscy (menonici) Żydzi.

  Przodkowie po stronie ojca, np. matka ojca Rajmunda, Aleksandra Kaczyńskiego, Zofia z domu GUTOWSKA, tez wykazują żydowskie korzenie.

  Zaskakujące jest też to, ze ojciec Rajmunda Kaczyńskiego ożenił się z Żydówka z Odessy, co miało miejsce około 1922 roku, będąc kolejarzem w okolicach Grajewa, granicznej stacji kolejowej. W tym czasie przez ta cześć granicy przybywało z rejonów Odessy mnóstwo żydów uciekających z Rosji wskutek prześladowań przez bolszewików lub rożnych innych pogromów. Na stronach żydowskich poświęconych koloniom żydowskim na południowej Ukrainie, są umieszczone dokumenty, np. wizy ze zdjęciami mówiące o tym ze uzyskiwano je w drodze przestępstw miedzy innymi w konsulatach polskich w krajach bałtyckich. Aby dostać się z rejonu Rygi czy Tallinna w kierunku na Warszawie niestety trzeba było przejechać jedyna linia kolejowa tj. przez Grajewo.

  Czy tam właśnie ojciec Rajmunda Kaczyńskiego wyszukał sobie przyszła żona?

  Przemyt Żydów z Rosji organizowały organizacje żydowskie z Wielkiej Brytanii oraz USA. Centralą tej przestępczej działalności była Łódź, a miejscami gdzie przechowywano na początku przemyconych żydów był szkoły religijne.

  Dalsza poszlaka żydowskiego pochodzenia jest fakt, potwierdzany przez samych Kaczyńskich, mówiący o tym, ze po przeniesieniu się do Baranowicz na Polesiu, Franciszka Kaczyńska zajmowała się prowadzeniem agencji nieruchomości. Ze stron internetowych związanych z tym miastem i rożnych innych dowodów, np: ksiąski telefonicznej, wynika, ze w 100 % pośrednictwa nieruchomościami było zdominowane przez Żydów. Jeden wpis dotyczy Kaczyńskiej – jest w nim przypis – interes żydowski. Jeszcze większe zdziwienie budzi to, że kiedy Żydzi polscy uciekali na wschód Europy, rodzina ojca Kaczyńskich, a konkretnie – jak podają sami Kaczyńscy sam Rajmund, przeprowadził się do Warszawy – czyli pod okupacje niemiecka.

  W jednej z publikacji książkowych (Zdrajcy narodu?) dotyczących Volksdeutschy jest mowa o tym, ze na Zachód jechali żydzi. Na peronach kolejowych, podczas postojów pociągów Żydzi z Zachodu dziwili się Żydom ze Wschodu, ze ci uciekają do niemieckiej strefy wpływów, tj. pod okupacje niemiecka. Wtedy nie mógł oni wiedzieć, o jakach Żydów chodzi. Wyjątkowo dziwnym jest to, ze prócz szczątkowych informacji dotyczących Rajmunda nie do odszukania w publikacjach podawanych przez samych Kaczyńskich są informacje dotyczące dziadka i babki. Co się z nimi stało? Póki co nie wiadomo.

  W przypadku Rajmunda Kaczyńskiego i jego ojca oficera arami carskiej jest znamiennym to, ze do czasu wejścia w życie Traktatu Ryskiego musiał on mieć rosyjska przynależność państwowa i być obywatele imperium rosyjskiego. Gdyby było inaczej, to nie byłby tak wysoko postawionym oficerem. Kaczyńscy twierdza, ze wśród ich przodków był nawet generał carski. Co to oznaczało dla niego w późniejszym okresie? Otóż, a aby otrzymać stwierdzenie lub uznanie obywatelstwa polskiego w ramach Traktatu Ryskiego, nie można było być wysokim oficerem armii carskiej lub piastować inne wysokie funkcje państwowe.

  Z tajnych dokumentów, różnych rozporządzeń i ogólników z lat 30 wynika, ze nie można było nadać obywatelstwa takim osobom. Nadto koniecznym było dokładne badanie życiorysów takich osób, w tym przodków począwszy od 1863 roku, w szczególności zaś, czy przodkowie nie byli beneficjantami skonfiskowanych majątków. Kaczyńscy taki majątek posiadali pod Łomża.

  W przypadku Rajmunda Kaczyńskiego istnieje jeszcze jedna wątpliwość. Jest nią okres zaraz po II wojne światowej i jego rzekoma akowska działalność. Tu nie ma prawie żadnych informacji, prócz tego, ze studiował on na Politechnice Łódzkiej. Jeżeli chodzi od działalność w Powstaniu Warszawskim, to z analizy monografii oddziału AK „Baszta”, nie wynika, aby taka osoba należała do tego oddziału.

  Dziwnym jest tez to, ze ten akowiec, już w 1945 roku w październiku, załapał się nas studia na Politechnice Łódzkiej. Inni za działalność w AK byli prześladowani, a pan Rajmund studiował zdobywają w ciągu roku z hakiem tytuł magistra.

  Dalsza działalność Rajmunda jest znana – beneficjant okresu stalinizmu

  Żona Rajmunda była Jadwiga Kaczyńska z domu Jasiewicz, córka Aleksandra Jasiewicza oraz Stefanii Szydłowskej primo voto, Fyuth.

  Jadwiga, jak sama podaje, urodziła się w Starachowicach w 1926, jako córka inżyniera budującego Zakłady Starachowickie. Kiedyś pani Jadwiga w jednym piśmie chlapnęła, ze braćmi stryjecznymi byli Adam i Jerzy Szydłowski, urodzeniu w 1924 roku w Sosnowcu.

  Dalsza kwerenda, wykazała, ze syn jednego z braci stryjecznych, Adam Szydłowski, będący obecnie zastępca USC w Będzinie, jest przewodniczącym Zagłebianskiego Centrum Kultury Żydowskiej. Informacja ta jest dostępna na stronie www tego stowarzyszenia. Adam Szydłowski w jednej z rozmowa potwierdził, ze jego ojciec i stryj wyglądali z rysów tak, ze powinni trafić jako Żydzi z pierwszym transportem do Oświęcimia. Jak wydać bliska rodzina braci Kaczyńskich ma żydowskie pochodzenie. Sam Adam Szydłowski junior, twierdzi, ze nie wie nic o tym, jakoby był rodzina do prezydenckiej rodziny.

  Obydwie rodziny dziwnym zbiegiem okoliczności twierdza, ze są z Szydłowskich tego samego herbu. Jako naczelnik USC w Będzinie nigdy tez nie zajrzał do ksiąg i nie wie, w jakiej wierze zostali ochrzczeni ojciec i stryj. Jerzy Szydłowski, stryj Jadwigi Kaczyńskiej zginął w KZ Mauthausen. Za życia był dyrektorem gimnazjum im Prusa w Sosnowcu i założycielem wielu drużyn harcerskich. Żona Jerzego Szydłowskiego pochodziła z Galicji i nazywała się z domu Mokrasinska. Z tego samego rejonu pochodzą przodkowie Szydłowskich i Jasiewiczów. Taka informacja jest do odszukania w publikacjach pianych z udziałem Kaczyńskich.

  Z monografii szarych szeregów wydanej w Starachowicach wynika, ze skończył on UJK, przy czym z rejestru danych miasta Sosnowica, wynika, iż ukończył on chemie na Politechnice Lwowskiej. Jerzy Szydłowski przynależał do klubu BBWR

  Krótko jeszcze do Aleksandra Jasiewicza. Do 1939 roku mieszkał on przy Al. Jerozolimskich 87. Próba sprawdzenia książki meldunkowej nie przyniosła efektu bowiem akurat dla tego domu się nie zachowała. Obok tak, ale nie dla tego domu.

  Aleksander Jasiewicza miał w 1940 roku dotrzeć do Starachowic i zamieszkać wraz z rodzina na czas wojny. W czasie okupacji zamieszkiwał on wraz z rodzina w urzędniczej dzielnicy, tj Orłowie. Sama Kaczyńska twierdzi jednak w wypowiedzi dla Gazety Starachowickiej, ze na koniec wojny zamieszkiwała ona w leśniczówce przy drodze wylotowej na Wierzbicy. Co wiec się stało, ze z Orłowa Jadwiga przeprowadziła się pod miasto, do leśniczówki?

  Jest jedno pewne wytłumaczenie. Otóż, AJ był inżynierem budownictwa pracującym w zakładach Starachowickich również w czasie okupacji. Zapewne tam dorabiał! W jednej z żydowskich publikacji wydanych w Starachowicach wynika, ze 20 sierpnia 1943 roku hitlerowcy otoczyli ścisłym kordonem zakłady i zabrali około 1000 osób. Wszystkie osoby wywieziono do Bliżyna filii Majdanka i dalej do Oświęcimia.

  Czy był wśród nich ojciec Jadwigi? Jeżeli zatem założyć, iż AJ był wśród internowanych, to zasadnym jest próba tłumaczenia, ze leśniczówka mogła służyć jako miejsce ukrywania się matki i córek.

  Dziwny los AJ wydaje się tez potwierdzać fakt, ze nie pojawia się on w żadnych publikacjach powojennych dotyczących losów rodziny Jasiewiczów czy tez seniorów Kaczyńskich. Jest Jadwiga, jest Rajmund, jest Stefania Szydłowska (na zdjęciu z lat 50) ale nie widać nikogo innego. Dlaczego? Czy zginęli w ramach Holokaustu? Czy z tego powodu jest patologiczna niechęć do Niemców?

  Dalsza kwerenda dziejów przodków zarówno Jasiewczow jak i Szydłowskich, doprowadziła do Bukowiny i województwa Braclawskiego. Tam właśnie na stronie internetowej ww..w.odessa3.org, lub na stronie ww..w.jewishgen.org, można było odszukać przodków tych rodzin. Są to okolice Niemirowa koło Winnicy, Radautza w Rumunii oraz Czerniewic na granicy ukraińsko – bukowińskiej.
  Można była nawet odszukać informacje dot. ślubu Jasiewicza z Szydłowską. Z tych samach dokumentów widać, ze protoplasta rodu Szydłowskich był Leon SZYDŁOWSKI.. Taka osoba jest podawana przez samych Kaczyńskich. Rejony tez był wyjątkowo żydowskie. Z innych żydowskich stron internetowych, a mianowicie z bukowińskich ewangelików, wynika wprost, ze byli to Żydzi. Strony tych ziomkostw prowadzone na amerykańskich serwerach internetowych w sposób ewidentny pokazują, ze mamy do czynienia z jednej strony z kolonizatorami niemieckimi tamtych stron, a z drugiej ci ludzie wyraźnie potwierdzają, ze są Żydami, oraz ze im tęskno za heimatem.

  Co ciekawe, nikt z tych Żydów nie używa typowego dla Żydów imienia, np. Riwka, Lejser itd. Same niemiecko brzmiące. Ostatnio media niemieckie donoszą, że do RFN przybyła znaczna ilość ukraińskich Niemców wyznania mojżeszowego. jeżeli byli by to jedynie potomkowie dawnych menonitów, to dlaczego dziś deklarują się jako wyznawcy judaizmu?

  Nie bez znaczenia jest też to, że Kaczyński podaje w dla WPROST, że Neyli Jasiewicz, stryjenka, w okresie miedzy wojennym był lekarzem na dworze króla Rumunii. Czyż to nie potwierdza skąd byli Jasiewiczowie vel Jasiewiczowie? Inna sprawa – Kaczyński twierdzi, ze Jasiewiczowie byli dobrymi znajomymi Józefa Becka, ministra Spraw Zagranicznych. W tym miejscu trzeba zaakcentować, ze Józef Beck był Żydem rumuńskiej proweniencji (zresztą zmarł w Rumuni, rzekomo – jak podają sami Kaczyńscy- na rekach Neyli Jasiewicz) kalwińskiego wyznania.

  Wszystko zatem wskazuje na to, ze rodziny Szydłowskich i Jasiewiczów byli konwertowanymi luteranami pochodzącymi z Ukrainy i Bukowiny. Pewna odpowiedz dała by analiza wykazu członków zboru ewangelickiego lub ewangielicko-reformowanego z Warszawy za lata do 1939.

  Takie dokumenty są w całości znajdują się one w AGAD – Warszawa, jednak archiwum pokazuje spis członków filialu Paproć Duża (miejsce ślubu Piłsudskiego) ale nie chce nic pokazać tego samego z terenu Warszawy. Dlaczego ?

  Indagowany ostatnio o potwierdzenie pochodzenia Lech Kaczyński odpisał, iż nie musi on tego podawać. Jednak w ostatnich dniach będąc na Kazimierzu w Krakowie – Lech Kaczyński przyznał wobec obecnych… ze historia narodu żydowskiego jest jego historia…

  Teraz pozostaje jedynie udać się do pewnych archiwów zagranicznych i zakupić metryki. Do dokładniejszego zbadania pozostaje tez inny aspekt życia Rajmunda Kaczyńskiego, a mianowicie za okres II wojny światowej. Nie da się wykluczyć ze niedługo światło dzienne ujrzą nowe okoliczności.

  Trzeba tez zadać pytanie – w jakich okolicznościach ewakuował się on z Warszawy w Kierunku na Pruszków i Skierniewice. Z dokumentów poniemieckiego zespołu archiwalnego EinwanderungsZentrale Litzmanstadt wynika, ze w tym samym czasie i w tym samym kierunku ewakuowało się około 10 tyś. Volksdeutschy. Póki co nie da się nic wyjaśnić, AP w Warszawie odmówiła bowiem wglądu do Volkslisty, przy czym wgląd do takich dokumentów wyraziła naczelna dyrekcja w odniesieniu do łódzkiej volkslisty. Na Volksliście są jednak np Sasinowie…

  Prócz tego, że Kaczyńscy są Żydami ważniejszym jest zbadanie wszystkich aspektów ich zachowania tak są jak ich przodków – to wydaje się bardziej ciekawe. Kaczyńscy maja bowiem tendencji do konfabulacji jeżeli chodzi o życiorysy.

  Najważniejszym powodem prowadzenia tych badań jest fakt wyjątkowej przychylności władz stalinowskiej Polski do rodziny Kaczyńskich. Jeżeli ma się jednak w rodzinie takich stalinowców jak płk. Wilhelm Świątkowski, to trudno było być prześladowanym. Osobne pytanie, to kwestia ministra sprawiedliwości z lat czterdziestych, Henryka Świątkowskiego. Kaczyńscy wspominają, iż maja PPSowskie konotacje. Ten ostatni był PPS-owcem.

  W związku z powyższym został złożony do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wniosek o zbadanie w trybie ówcześnie obowiązujących ustaw, czy polskie obywatelstwo nie zostało wyłudzone, a przede wszystkim – w jakim trybie nadano przodkom braciom K. polskie obywatelstwo?

  Zbigniew NOWAK

 53. Tomasz said

  Przepraszam – nie doczytałem że Strasburg odrzucił skargę. Opierałem sie na czerwcowej publikacji :

  Otóż dzień po majowej rozprawie, na której przedłużono Piskorskiemu areszt, eufemistycznie nazywany „tymczasowym”, ze Strasburga przyszła odpowiedź, że Trybunał przyjął sprawę Piskorskiego do rozpoznania. To już jest ogromny sukces, ponieważ 95% skarg kierowanych do tego Trybunału, już na etapie zapoznawania się sądu ze sprawą, jest przez ten sąd odrzucana i nie nadaje się im dalszego biegu. Przyjmując skargę Piskorskiego Trybunał uznał, że skarga ta ma wiarygodne podstawy i warta jest tego, by się nią zająć.

  Za: http://partia-zmiana.pl/2017/06/09/piskorski-oskarza/

 54. osoba prywatna said

Sorry, the comment form is closed at this time.