Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Zanim padną salwy
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Piekielny plan zastraszania Bałkanów przez NATO

Posted by Marucha w dniu 2017-07-18 (Wtorek)

Grupy wojskowe są przygotowane do rozmieszczenia w Czarnogórze.

Wejście Czarnogóry do NATO pojawiło się w planach geopolitycznych jeszcze pod koniec ubiegłego stulecia. Celem końcowym tego procesu jest kontrola nad zasobami naturalnymi, przemysłowymi i ludzkimi. 

Sojusz dąży do tego celu, nie przebierając w środkach — powiedział w wywiadzie dla Sputnika profesor geopolityki Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco Filip Kovacevic.

Dlaczego proces wejścia państwa do północnoatlantyckiego bloku wojskowego odbywał się w warunkach braku konsensusu w takiej ważnej kwestii?

Ekspansja NATO niweczy wszystkie rozmowy o demokracji. Na czele Czarnogóry już od dłuższego czasu stoi rząd marionetkowy — swego rodzaju teatr lalek, czyli nieprawomocna zgraja, która prywatyzowała wszystkie decyzje polityczne i nie ma znaczenia, czy dotyczą polityki zagranicznej czy wewnętrznej.

Ten rząd nie realizuje woli swoich obywateli i to widać na każdym kroku, tak jak z decyzją w sprawie wejścia do NATO. Jest jasne, że na referendum naród odrzuciłby takie rozwiązanie. To właśnie dlatego referendum nie zostało zorganizowane.

Jak Pan uważa, jakie będą skutki wejścia do sojuszu dla samej Czarnogóry i regionu w ogólnym zarysie?

Wiedząc o poważnym oporze obywateli, można powiedzieć: istnieje prawdopodobieństwo, że czarnogórski rząd i ich „zagraniczni patroni” planują dalsze zaostrzenie sytuacji politycznej w kraju i w jednej chwili mogą wezwać NATO do, jak mówią, „obrony pokoju i stabilności w kraju”. Ten scenariusz może doprowadzić do rozmieszczenia licznego kontyngentu wojskowego bloku atlantyckiego w Czarnogórze, co niewątpliwie jest jedną z potrzeb NATO w zakresie umocnienia swojej obecności wojskowej na Bałkanach.

Jednocześnie zostaną rozwiane wszystkie nadzieje na wyjście Czarnogóry z kryzysu gospodarczego, ponieważ zostanie całkowicie zniszczona branża turystyczna. Na tym właśnie polega istota strategii ośrodków atlantyckich dotycząca peryferyjnych regionów imperium NATO — ciągła niestabilność i lęk — ponieważ tylko tak można kontrolować całą ludność.

Czy Pana zdaniem Czarnogóra jest obecnie wolniejszym i bardziej suwerennym państwem niż przed wejściem do NATO?

Opinia Czarnogóry w NATO nikogo nie interesuje. Formalne członkostwo nie oznacza, że Czarnogóra będzie miała jakiś wpływ na decyzje sojuszu. Tymczasem jej terytorium zostanie wykorzystane do przyszłych operacji wojskowych sojuszu na Bałkanach a także na terytorium Europy Wschodniej i Eurazji. Z tego właśnie powodu Czarnogóra została tak błyskawicznie wepchnięta do NATO, wcale nie po to, by na spotkaniach sojuszu jej mierni dyplomaci swobodnie wyrażali swoją opinię.

Jednocześnie jest jasne, że czarnogórski rząd najbardziej ulega ośrodkom siły NATO. Dlatego nie należy spodziewać się po nim ochrony interesów obywateli. I nie dziwi mnie, że prezydent USA Trump odepchnął przed kamerami premiera Czarnogóry Duško Markovića.

Ilu Pana zdaniem prawdziwych sojuszników, z którymi można trzymać się razem, ma Czarnogóra? Na ile mogą być skuteczni w przypadku wspólnej kampanii przeciwko państwu trzeciemu?

NATO ma wiele wewnętrznych problemów. Dlatego przez kilka ostatnich lat w euroatlantyckich mediach Europy i USA zostało sfabrykowane tak zwane rosyjskie zagrożenie. Pomysł strategów NATO polega na tym, aby różne kraje mające różne spory terytorialne i etniczne trzymały się razem przeciwko tak zwanemu rosyjskiemu czynnikowi.

Także trzeba mieć na uwadze, że poszczególne państwa NATO nie uznały niepodległości Kosowa, istnieją różnice w innych sferach. Oznacza to, że NATO jest dalekie od jedności i dążeń instytucjonalnych, które są błędnie przekazywane społeczeństwu przez zaangażowane media.

Sojusz Północnoatlantycki wywyższa się i jest niebezpieczny, ale jest słabszy niż się wydaje. Jego „skuteczność” dobrze pokazuje jego 15-letnia działalność w Afganistanie, gdzie niestety miliony euro zostawiła także Czarnogóra.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 4 do “Piekielny plan zastraszania Bałkanów przez NATO”

 1. jaja said

  A przed kim to NATO ma bronic swoich czlonkow? Jezeli przed Rosja to pudlo, bo Rosja agresorem nie chce byc, gdyz wie , ze Eutropa sama sie wykonczy, bez przemocy z zewnatrz wiec…. Jesli zas przed Kitajcami to z gory mozna przewidziec dezercje czlonkow tego sojuszu. Jakby tu wlezi to marny los Europejczykow, a szczegolnie tych przed ktorymi ostrzegal ich Song Hongbing w swojej hitowej dla aktywu chinskiego ksiazce „Wojna o pieniadz.” Takich to w mysiej dziurce kitajce wywesza. Przeciez oni tez masowo bytuja w Europie a jakie maja zadanie to by sie okazalo, w razie potrzeby. Prawie kazdy z nich jest dumny z potegi panstwa i chwali pekinskie wladze.

 2. Grace said

  Kolejne Kosowo. Obywatele Czarnogóry powinni odstrzelić swoj rzad i przejąć władzę inaczej marny ich los.

 3. Pinxit said

  2
  Grace
  Obywatele Czarnogory bardzo protestowali, czego nasza prasa oczywiscie nie podawala.
  Blokowali ulice, glosno krzyczeli, ze im sie dzieje krzywda ale jak w takich wypadkach, nikt ich nie slyszal.
  Czarnogora to malenki kraj i nie ma jak sie bronic.
  Amerykanie wstawili sobie kacyka, ktory robi za podnozek dla USA a tyrana dla ludnosci tubylczej.
  I jeszcze oskarzyli Rosje, ze szpieguje Czarnogore!
  Aresztowali ludzi, ktorzy rzekomo sprzyjali Rosji.
  Cale Balkany zdaje sie przejda pod okupacje NATO.
  Na razie nie ma pieniedzy na nowa baze w Czarnogorze i kraje NATO nie chca sfinansowac kolejnej amerykanskiej „Inwestycji”.
  A maja Amerykanie w planie przylaczyc Macedonie i Czarnogore do Kosowa..
  Kolejny polski rzad bedzie im w tym skwapliwie pomagal.

 4. PISKORZ said

  re 3 „A maja Amerykanie w planie przylaczyc Macedonie i Czarnogore do Kosowa..” SKĄD TAKA PEWNOŚĆ..?!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: