Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kiedy media zaczną pokazywać zbrodnie NIEMIECKIE z taka sama zaciętością jak KATYŃ (czytaj: ROSJA)?

Posted by Marucha w dniu 2017-07-19 (środa)

Polskie media politycy z nie słabnącą nienawiścią ujadają jak wściekłe psy na ROSJĘ.

Prezydent Gdańska: Naród powinien wyciągać wnioski z historii… Ma pan racje, ale bat skierowany jest jedynie w jedną stronę – na ROSJĘ.

 

 

RASA PANÓW MORDOWAŁA NAWET DZIECI ..

Naród, który nie potrafi wyciągać wniosków z historii, a poprzestaje tylko na wspomnieniach, nie jest narodem mądrym – mówił w sobotę podczas uroczystości na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku z okazji Światowego Dnia Sybiraka, prezydent miasta Paweł Adamowicz. Kij ma dwa końce – od 17 lat pokazuje się tylko tę jedną stronę.

Zapomina się ze na drugim końcu kija są tematy niewygodne i przemilczane..

W polskich obozach jenieckich II Rzeczypospolitej w latach 1920 wyłania się wstrząsający obraz barbarzyństwa. Wykończono w nich od 25 do 35 tys. jeńców Rosyjskich

25-35 tysięcy – to i tak jest to liczba większa, niż liczba polskich oficerów zamordowanych w 1940 roku w Katyniu przez NKWD. Z tą różnicą, że żaden samolot z prezydentem na pokładzie nie zawadził jeszcze o drzewo we mgle przed uroczystością rocznicową upamiętniająca ten mord.

Dlaczego nie powstał jeszcze ani jeden pomnik?

Dlatego też ich historia zasługuje na chwilę uwagi. Na Polskiej ziemi pochowanych jest 600 tys żołnierzy radzieckich. Oddali to, co najcenniejsze – życie – wyzwalając naród POLSKI z pod strasznej 6-letniej okupacji NIEMIECKIEJ>.

A należy dodać, że los radzieckich żołnierzy był dużo gorszy, niż polskich oficerów rozstrzelanych w Katyniu. Nie zostali oni bowiem uśmierceni strzałem w tył głowy, lecz zagłodzeni, wyziębieni, powoli umierali w męczarniach z głodu i chorób

Światowy Dzień Sybiraka obchodzony jest w rocznicę napaści armii rosyjskiej na Polskę 17 września 1939 r. Uroczystość odbyła się przed pomnikiem Golgoty Wschodu.

Kiedy będą uroczystości golgoty wywiezionych na roboty wziętych z łapanek Polaków, wysiedlonych w głąb NIEMIEC?

Liczba Polaków wysiedlonych oraz wyrugowanych z rodzinnych miejscowości przez Niemców w latach 1939-1944 

NAZWA TERYTORIUM           LICZBA WYSIEDLONYCH
 Kraj Warty                  630 tys.
 Śląsk                     81 tys.
 Pomorze                 120–170 tys.
 Okręg białostocki               28 tys.
 Rejencja ciechanowska             25 tys.
 Wysiedlenia „dzikie” (głównie Pomorze)   30–40 tys.
 Ziemie wcielone (łącznie)        918–928 tys.
 Zamojszczyzna              100–110 tys.
 Generalne Gubernatorstwo (poligony)     171 tys.
 Warszawa (po powstaniu warszawskim)   500–600 tys.
 Razem na terenach okupowanych    1 milion 689 tys.

Gdy latem 1944 r. Armia Czerwona znalazła się w odległości ok. 200 km od Auschwitz, Niemcy wywieźli z obozu na zachód ok. 65 tys. więźniów, w tym niemal wszystkich Polaków i jeńców radzieckich. Kolejna GOLGOTA.

Marsze śmierci

Do rozkazów komendanta Auschwitz-Birkenau SS-Sturmbannführera Richarda Baera esesmani stosowali się precyzyjnie: tych, którzy nie mogli już iść, zabijali na miejscu. Spośród 60 tys. więźniów, których 10 dni przed wyzwoleniem obozu pognali na zachód,

Ta GOLGOTA marszu śmierci ze wszystkich obozów Auschwitz szacuje się na 9 do 15 tys. zgonów – ludzie umierali z zimna, wyczerpania, głodu i przede wszystkim zakatowani lub zastrzeleni przez eskortujących ich esesmanów.

Prezydencie GDAŃSKA – z Syberii się wracało, ale a obozów koncentracyjnych wychodziło się kominem…

DLACZEGO NIE nagłaśnia się tych makabrycznych tragedii, nie robi się w podobnym stylu uroczystości?

25 stycznia 1945 r. z obozu koncentracyjnego Stutthof na Mierzei Wiślanej Niemcy wyprowadzili około 11 tys. więźniów i pognali ich w kierunku Gdańska, a potem Lęborka; po drodze życie stracił co dziesiąty więzień. Obóz w Stutthofie ostatecznie został zlikwidowany w kwietniu 1945 r., gdy Niemcy drogą morską zdołali wywieźć na Hel ponad 4 tys. pozostałych przy życiu. Gdy 9 maja obóz zajęli żołnierze radzieccy, znaleźli tylko 140 więźniów.

7 kwietnia 1945 r. w podobny sposób esesmani ewakuowali obóz koncentracyjny w Buchenwaldzie – z ponad 30 tys. więźniów zabili co trzeciego. Po masowych egzekucjach ci, którzy pozostali przy życiu, opanowali obóz jeszcze przed nadejściem Amerykanów.

26 kwietnia Niemcy zlikwidowali też obóz w Dachau pod Monachium, skąd pognali na południe 7 tys. więźniów. Każdy, kto nie był w stanie maszerować, był mordowany w obozie. Amerykańscy żołnierze oswobodzili Dachau 29 kwietnia, a na początku maja uwolnili więźniów z kolumn zmierzających ku miasteczku Tegernsee, około 80 km na południe od Dachau.

RAZEM 52 tys. więźniów.

Polskie Golgoty z rąk niemieckich

Miejsca największych pacyfikacji, do których doszło na terenach znajdujących się w obecnych granicach Polski to: Borów i sąsiednie wsie w Lasach Janowskich (od 0,8 tys. do 1,3 tys. ofiar), Aleksandrów (579 ofiar), Lipniak-Majorat (448 ofiar), Krasowo-Częstki (257 ofiar), Józefów Duży (217 ofiar), Skłoby (216 ofiar), Michniów (204 ofiary), Smoligów (ok. 200 ofiar), Złoczew (ok. 200 ofiar), Sochy (183 ofiary), Kitów (174 ofiary), Poturzyn (162 ofiary), Jamy (152 ofiary), Rajsk (149 ofiar), Wanaty (108 ofiar), Olszanka (103 ofiary), Jabłoń-Dobki (93 ofiary), Skałka Polska (91 ofiar), Różaniec (89 ofiar), Szarajówka (58 ofiar).

Z wielu przyczyn nieznana pozostaje wciąż liczba wsi spacyfikowanych przez Niemców lub ich kolaborantów na Kresach Wschodnich[42]. Historycy zazwyczaj podają, iż było ich „bardzo wiele”. Miejsca największych pacyfikacji, do których doszło na ziemiach kresowych to: Huta Pieniacka (0,6 tys. do 1,5 tys. ofiar), Chodaczków Wielki (862 ofiary), Palikrowy (365 ofiar), Jezierce (ok. 360 ofiar), Szaulicze (336 ofiar).

Kolejne GOLGOTY

Masowe mordy podczas tłumienia powstania warszawskiego – do których dochodziło przede wszystkim na warszawskiej Woli (Rzeź Woli, ok. 65 tys. ofiar), Ochocie (Rzeź Ochoty, ok. 10 tys. ofiar) oraz w Śródmieściu Południowym (egzekucje w „dzielnicy policyjnej”, od 5 tys. do 10 tys. ofiar). Na mniejszą skalę do zbiorowych egzekucji dochodziło ponadto w części północnego Śródmieścia (w rejonie pl. Teatralnego, w Halach Mirowskich, na Powązkach), jak również na Starym Mieście, Mokotowie, Powiślu, Górnym Czerniakowie i Marymoncie.

Wyszukałem kilka przykładów tyt. które opisują sprawę Katynia czy Syberii: lata 2016/2017.
http://dzieje.pl/aktualnosci/prezydent-gdanska-narod-powinien-wyciagac-wnioski-z-historii

Zobacz podobne z tej kategorii

W Lublinie uczczono pamięć Polaków deportowanych na Sybir

W Krakowie spotkanie w 77. rocznicę pierwszej sowieckiej deportacji Polaków
http://okres-prl.blog.onet.pl/2017/01/12/ofrenzywa-styczniowa-wojsk-radzieckich-media-zaklecie-milcza-lub-opowiadaja-o-kolejnej-okupacji/

Sejm uczcił minutą ciszy pamięć Polaków wywiezionych 77 lat temu w głąb ZSRR

Gdzie jest minuta ciszy poświęcona wyzwoleniu Warszawy?
http://okres-prl.blog.onet.pl/2016/05/08/polacy-maja-bardzo-krotka-pamiec-polak-nawet-po-szkodzie-nie-wyciaga-pozytywnych-wnioskow/

(…)

[W oryginale więcej zdjęć – admin]

http://okres-prl.blog.onet.pl

Komentarze 33 to “Kiedy media zaczną pokazywać zbrodnie NIEMIECKIE z taka sama zaciętością jak KATYŃ (czytaj: ROSJA)?”

 1. ogniomistrz said

  Generalplan Ost

  Procent przeznaczony do eliminacji „Polacy 80-85%”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni

  Podziękujcie debile propagandowe ZSRR na które tak plujecie, że żyjecie, że jest Polska której na 100% by nie było jak i was.

  Po II WŚ z nędzy totalnej przedwojennej która to była dodatkowo całkowicie zniszczona „czyli z zgliszcz/niczego” nagle w ciągu 30 kilku lat Polska STAJE SIĘ POTĘGĄ GOSPODARCZA NR 10 NA ŚWIECIE (inni mówią też o 9 i 11 a na którym dziś 70? )

  Mało tego w ciągu zaledwie 20 lat po wojnie Polska odbudowała swój potencjał ludnościowy i to już rdzennych polaków, a jutro Polaków tyle co po mordach IIWŚ

 2. Inkwizytor said

  Temat rzeka. Ludobójstwo niemieckie na narodzie polskim zostało już bardzo dokładnie opisane.Z książek popularnych należy wymienić np prace Ireneusza Lisiaka, Andrzeja Szcześniaka czy Henryka Pająka. Z tych bardziej naukowych polecam pracę Marii Wardzyńskiej „Był rok 1939” wydanej przez IPN. No i oczywiscie omówione przez dr Kosseckiego Zeszyty Oświęcimskie z 1958 roku. Tam jest wszystko.

 3. AlexSailor said

  „Zapomina się ze na drugim końcu kija są tematy niewygodne i przemilczane..

  W polskich obozach jenieckich II Rzeczypospolitej w latach 1920 wyłania się wstrząsający obraz barbarzyństwa. Wykończono w nich od 25 do 35 tys. jeńców Rosyjskich

  25-35 tysięcy – to i tak jest to liczba większa, niż liczba polskich oficerów zamordowanych w 1940 roku w Katyniu przez NKWD. Z tą różnicą, że żaden samolot z prezydentem na pokładzie nie zawadził jeszcze o drzewo we mgle przed uroczystością rocznicową upamiętniająca ten mord.

  Dlaczego nie powstał jeszcze ani jeden pomnik?”

  To jest po prostu skurwysyństwo i nie ma co owijać w bawełnę.
  Autor tekstu wolał się nie podpisywać, bo można go zrównać z Grossem i Kosińskim.
  No ale na ochronę plemienną nie mógłby liczyć.

  Że też takie coś polskim językiem się posługuje.
  Poziom zbydlęcenia ekspert.

  Jeńcy, przede wszystkim nie rosyjscy (nawiasem przymiotniki piszemy z małej litery) ale radzieccy, zostali umieszczeni w obozach jenieckich w takich warunkach jakie były możliwe.
  Przez Polskę przeszedł front, a kraj był zniszczony przez I WŚ, ogólnie była bieda i bardzo trudne warunki.
  Na dodatek po wojnie panowała pandemia grypy hiszpanki i inne choroby zakaźne, w tym przywleczone przez najeźdźców ze wschodu.
  Nikt jeńców nie głodził, ani nie chłodził, a warunków nie można nawet porównywać do standardowych w radzieckich łagrach.

  Np. obóz jeniecki w Strzałkowie powstał już w końcu 1914r., a jego rozbudowa została zakończona w 1915r.
  W obozach jenieckich z tego okresu panowały dobre warunki, były porządne budynki i sanitariaty.
  W tym i podobnych obozach zostali umieszczeni najeźdźcy ze wschodu, czerwone bydło nie przestrzegające żadnych konwencji ani cywilizowanych zwyczajów wojennych, ba mordujące i pastwiące się nad pokonanymi, szczególnie ludnością cywilną, z niezwykłą zaciętością.
  Dopuszczające się licznych zbrodni wojennych.
  W zasadzie powinni być rozstrzelani po krótkim procesie bez jakichkolwiek wątpliwości.
  Jednak ze względu na zrozumienie trudnej sytuacji jednostek, szczególnie Rosjan, którzy często musieli wstąpić do Armii Czerwonej, bądź moderowali zbrodnicze zapędy dziczy, a także ze względu na panującą w Polsce religię, zostali umieszczeni w obozach jenieckich.

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_jeniecki_pod_Strza%C5%82kowem
  .https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/da/Ob%C3%B3z_jeniecki_pod_Strza%C5%82kowem_-_tablica_informacyjna.jpg

  Takiego szczęścia nie mieli zazwyczaj Polscy wzięci do niewoli przez tych barbarzyńców popędzanych nahajem przez czerwonych komisarzy, w zadziwiającym zresztą odsetku nie Rosjan.
  Najczęściej byli mordowani na miejscu, i mieli szczęście, kiedy ich dla zabawy nie zamęczano i nie katowano.

  I jeszcze:
  „Spośród zarejestrowanych w obozie 36961 jeńców bolszewickich, 4.709 przebywało na robotach rolnych i 15.204 w oddziałach robotniczych.”
  Czy ktoś przy zdrowych zmysłach może twierdzić, że tych 4.709 jeńców na robotach Polacy głodzili???

  I dalej liczby.
  „Wykończono w nich od 25 do 35 tys. jeńców Rosyjskich”
  Z 36.961 – to jest 94,6% wykończono.
  Dziwię się, że w Polsce nie ściga się z odpowiednich artykułów autorów takich bredni.
  Ale cóż, na pochyłe drzewo każda koza skacze.
  Mogą górale, mogą ukry, mogą niemce, mogą nawet żmudzini, to i Rosjanie się przyłączają.

  @Marucha

  Proszę zauważyć, jak artykuł o zbrodniach niemieckich i przejaskrawianiu zbrodni katyńskiej, został przekreślony przez obelżywe i kłamliwe wtręty.
  Dzięki temu cały artykuł jest gówno wart.
  I w najmniejszym stopniu nie przyczynia się do poprawy stosunków polsko-rosyjskich, czy nawet tylko postrzegania ich przez Polaków, ale też i Rosjan przekonywanych nim, jak to ich jeńców mordowaliśmy.

  Co za kanalie coś takiego robią.
  Szczerze nie wierzę w głupotę w tym przypadku.
  Jest to raczej precyzyjnie zaplanowany i realizowany plan.
  Nie przesadzam.

  @Marucha
  Nie wiem, czy Pan widział.
  Trochę wiąże się z tematem.

  .https://www.youtube.com/watch?v=qJ-nxdVP9mA

  Proszę zwrócić uwagę na datę produkcji – 1974.
  Proszę zwrócić szczególną uwagę od 34:30.

  „Załatwią was. Trochę to potrwa, ale was załatwią.
  Niech się Pan nie śmieje, mają cały plan rozwalenia narodu
  od środka.
  Będziecie mieć wspaniałe przykłady, wzorce.
  Dlatego się zgłosiłem Panie majorze”

  1974r.
  Jeszcze raz – 1974r. – mną wstrząsnęło.

  ——
  Ja Panu powiem… nie wiem, co sądzić o artykule i autorze.
  Admin

 4. AlexSailor said

  @Ogniomistrz

  Nie możemy dziękować ZSRR za rozpętanie II WŚ.
  Hitler nie napadłby Polski bez układu Ribbentrop-Mołotow, a nawet nie byłby w stanie w przypadku takiej napaści jej zająć i utrzymać.
  To ZSRR ramię w ramię z Niemcami napadły na Polskę, co stało się początkiem całego łańcucha nieszczęść.
  Oczywiście możliwe to było tylko dzięki dupowatości, korupcji, nepotyzmowi i pysze ówczesnych sanacyjnych rządów.

  Wojny można było uniknąć bardzo prosto przez przyjęcie propozycji sojuszu z Czechosłowacją, który został odrzucony.
  A taki sojusz gwarantował nie tylko czterokrotną zmianę stosunku sił, ale także wsparcie takich państw, jak Węgry, Rumunia i Jugosławia.
  I to realne wsparcie.

  Stalin w takich warunkach również nie zdecydowałby się na cios w plecy, gdyż do miałby front od Morza Białego do Czarnego, a na dodatek Japonia dalej prowadziłaby z nim wojnę.

 5. nikita said

  hmm wcześniej były tu inne wpisy, kto tym zarządza kto tym manipuluje

  ——
  Putin. Któżby inny? Bo przecież nie administrator witryny, prawda?
  Admin

 6. Obcy Astronom said

  Przede wszystkim czas mówić prawdę o zbrodniach żydowskich. Żydów w mundurach SS, żydów amerykańskich, zarabiających krocie na dobrach z obozów koncentracyjnych, żydach szwajcarskich, kupujących złoto ofiar, bolszewików-żydów sowieckich, którzy mordowali Rosjan, Polaków i każdego, w swoim satanistycznym opętaniu, żydów z Ordungdienstu wydającym na śmierć swoich sąsiadów. Gdzie żydzi – tam zbrodnie. Żydzi zabili Boga, więc dlaczego nie mieliby zabić człowieka? Mają to w genach.

 7. semperparatus said

  Re.4 Sama prawda…od dawna to piszę:sojusz z Czechosłowacją we wrześniu 1938 roku zapewne zapobiegł by wybuchowi II Wojny Światowej…W obliczu koalicji obu państw Hitler musiał by się cofnąć…i wtedy zostałby-w wyniku kompromitacji-obalony przez armię…albo ryzykował by klęskę w ew.wojnie…Obie armie:polska i czechosłowacka były w sumie co najmniej równoważne Wehrmachtowi…
  Wszystko zniszczyła zgubna i nierealistyczna polityka sanacji…pogrobowców agenta i szkodnika…tow.”Ziuka”

 8. Bogaty Miś said

  ad4
  to prawda, że tylko sojusz z Czechosłowacją dawał szanse. Sowieci czekali jednak, czy Francja się nie wywiąże z zobowiązań ofensywy najpóźniej do 15 dnia od agresji na Polskę.

 9. La Reine Toronto said

  ale kto polega na prawdzie z ONET.pl ;do kogo nalezy to scierwiszonskie medium?oto jest odpowiedz…

 10. rola said

  ad 1.
  Ten Gwiazda opowiada jak w 88 roku dowiedział się ” u źródeł” o amerykańskim planie zniszczenia polskiej gospodarki.
  Ja się pytam co robił w tym i późniejszym czasie solidaruch Gwiazda aby przeciwstawić się planom które znał, przypominam – Gwiazda prominentny solidaruch. On wówczas milczał, teraz gada na zasadzie – to nie ja ,to ONI!
  Albo idiota, albo zaprzaniec teraz drapujący się w piórka Katona.
  ObŻydliwość, jak reszta S.

 11. Pinxit said

  Alex Sailor
  Przyznam sie, ze mam klopot z nazewnictwem. Jency byli rosyjscy bo w ZSRR zamieszkiwali Rosjanie i mowili po rosyjsku..
  Na ile mozna opowiadac o np. zolnierzach amerykanskich, majac na mysli zolnierzy Stanow Zjednoczonych a nie Brazylii czy Kanady?. Kubanczycy to tez Amerykanie.
  Rosja – to nazwa geograficzna. ZSRR czy Federacja Rosyjska – to nazwy polityczne. Podobnie jak Anglia i Wielka Brytania czy Zjednoczone Krolestwo WB.
  W polskich obozach jenieckich , w ktorzych przetrzymywano jencow rosyjskich/radzieckich zlamano wszelkie zasady i prawa miedzynarodowe traktowania jencow. Dane sa rozne i moze nigdy sie nie dowiemy dokladnie ale rozne zrodla podaja, ze zostalo zaglodzonych na smierc od 40-do 80 tysiecy jencow.

 12. Pinxit said

  10
  Rola

  Troche sie pan niepotrzebnie oburza.
  Kazdy, kto wtedy czytal prase zachodnia – to juz w 1980 roku uciekal z Polski.
  Zachod nigdy nie ukrywal, ze „Polacy trzymaja pieniadze w materacach” i trzeba im zabrac zalewajac polskie rynki zachodnim szajsem.

  Rozmawianie wtedy z Polakami na temat bardzo antypolskich zamiarow Zachodu bylo rownie niebezpieczne jak teraz opowiadanie, ze Rosja nam nie zagraza. Mozna sie znalezc w wiezieniu. W latach 80-tych w Polsce mozna bylo dostac w leb.
  Moze w wiekszych osrodkach miejskich problem nie byl tak razacy ale w skupiskach przemyslowyc, gdzie trzeba bylo robotnika wyciagnac na ulice – zdarzaly sie bardzo drastyczne przypadki.

  Dlatego 2 miliony Polakow wyjechalo w latach 1979-82 bo wszelkie dyskusje nie mialy sensu.
  Jak w Chinach za tow. Mao trzeba bylo „kroczyc w jednym szeregu, ramie w ramie – do przepasci”.

  Do tej pory sie nie dyskutuje ilu ludzi zginelo w tej sorosowskiej rewolucji.
  Kto i dlaczego zamordowal polskich ministrow, ktorzy probowali bronic polskiego majatku?

  Polski fanatyzm dziejowy jest przerazajacy.
  Pamietam, jak mnie zmuszano do strajku!! Dobrze, ze mnie nie pobili, ale presja byla ogromna. I nie bylo dyskusji! Bo kto nie strajkowal to byl sowietuchem, komuchem, sowieckim agentem i…. anty- Polakiem!.
  A tlumy sie darly jak zraniony zwierz: Precz z komuna! jaka komuna???

  Albo z nami – albo przeciwko nam! I Hasla typu” Polska kultura jest kultura Zachodu”. i glupactwa skandowane kompletnie bezmyslnie: Zeby „Polska- byla Polska”!! co to znaczy? I czy teraz Polska jest Polska??

  Teraz nawet o PRL-u nie mozna dyskutowac bez narazenia sie na wyzwiska.
  Slucham polskiego sejmu i uszom nie wierze: polskie nieuki sejmowe krzycza do siebie: „Zachowuje sie pan tak jak w PRL-u!!” Gadacie tak jak w sejmie w PRL-U.
  Kto z tych baranow sie przyznaje, ze wie jak sie zachowywal sejm w PRL?
  Transmisji w TV nie bylo. A sami w tych czasach ,w wielu przypadkach, chodzili w pieluchach.

  Nie mam pretensji do tych, ktorzy – podobnie jak Ukraincy na majdanie – uwierzyli, ze nas Zachod kocha.

  Ale mam pretensje do tych, ktorzy robili raban i burdy za pieniadze z Zachodu i doprowadzili Polske do upadku – a sami zostali milionerami.
  A ubecja jak rzadzila – w PRL-u z ukrycia bo ich nie dopuszczali do wladzy – to rzadzi i teraz – tylko teraz pelna piersia. Ta sama ubecja sie chwali, ze zwalczyla komune.

  A przecietny Polak dalej nie kuma o co chodzi.
  Radosnie bedziemy kupowac smierdzacy gaz lupkowy zza oceanu po podwojnej cenie.

  Zalamal mnie zachwyt publiki nad znajomoscia polskiej historii w wykonaniu Donalda Trumpa.
  Przeciez on tego nie pisal co gadal czy czytal z promptera! Pisal mu to PiSowiec co widac po stylu i tresci!!
  A gawiedz byla wzruszona jak siennik w noc poslubna!! Orgazm zbiorowy.

  Kijow teraz kupuje wegiel z Czarnej Afryki bo ten z Donbasu smierdzi .. Rosjanami. Widac, ze z Ukrami mamy wspolne spojrzenie na swiat.

 13. gościo said

  semperparatus said Do tanga trzeba dwojga a czesi mieli nas w d…i skończyli jak skończyli.

 14. rola said

  ad 12
  Oczywiście ma Pan słuszność w opisie tej polskiej radosnej wędrówki w przepaść. Ja wyleczony pałami w marcu 68 przybrałem wygodną postawę obserwatora i „analityka” rezygnując z uczestnictwa,tym bardziej że uprawiając wolny zawód nie byłem w opresji członka „kolektywu”.
  Pozwalało mi to na tym ostrzejsze widzenie zalążków tego co dzieje się teraz.
  Ale co do Gwiazdy pozostanę przy swoim, zresztą bez oburzania się, bo uprawiając m.innymi etologię nie oburzam się na zachowania np. zwierzęcia dominującego wobec osobnika zdominowanego. Taka neutralna postawa obserwatora.
  Ale Gwiazda nie zwierzątko i to co robi teraz jest oburzające. Powtórzę – idiota albo drań „nie ja a oni”.
  Człowiek przyzwoity jeśli popełnił jakiś paskudny czyn albo milczy i we własnym sumieniu bije się w swoją pierś , albo poddaje się ekspiacji przyjmując w całości na siebie winę – motyw Stawrogina.
  Nie drapuje się w piórka pierwszej naiwnej wskazując nikczemnie palcem na Balcerowicza.
  Dlatego jest oślizły i paskudny co piszę bez oburzenia bo w swym zawodzie z różnymi takimi oślizłymi i paskudnymi parazytami mam do czynienia.

 15. Pinxit said

  13
  Rola
  Naturalnie, ze kazdy w tamtym czasie mial osobiste doswiadczenia.
  Ja nie mialem kontaktow z dzialaczami Solidarnosci bo nie nalezalem.
  Ale pamietam, ze gwiazda byl… Gwiazdorem. I dalej niewiele o nim wiem.
  Natomiast zastanawiam sie, zw tych czasach bylo wiele tragicznych postaci. Nie usprawiedliwiam Gwiazdy bo nie mam z czego -niewiele wiem i wiedzialem o nim.
  Mam na mysli i tych ze steropianu i tych w wiezieniu i calej armii bezlitosnych karierowiczow.
  Dla wielu byly to tragiczne czasy. Kiedy zastrzelili w garazu ministra, ktory nie popieral Solidarnosci – wiedzielismy, ze dluzej sie w Polsce mieszkac nie da.
  Dlaczego i kto zamordowal rodzine Jaroszewicza?

  O co gowniarstwo po-PRLowskie ma pretensje do Bieruta?. Kto pamieta co zrobil dla Polski Bierut i Spychalski??

  To co hucpa zydowska opowiadala o Jaruzelskim to przeciez jakis kociokwik.
  Nigdy nie robilem kariery i nie mialem ambicji do wspinania sie po drabinie spolecznej ale ostatnia rzecza jaka mi sie wtedy marzyla – to byc w polskim rzadzie w tamtych latach. To byly tragedie tych ludzi, ktorzy cale zycie ciezko pracowali i po wojnie budowali kraj, harowali jak dziekie osly … nie dla siebie; budowali osiedla mieszkaniowe, zakladali elektrycznosc, wytapiali stal, budowali 1000 szkol na Tysiaclecie, i nagle… byle kto, byle gdzie oglosil ich
  komunistami i czarna reakcja.
  Dzialacze zas „cierpieli za miliony”, obiecywali, ze bedzie tak jak na Zachodzie.

  A gdzie sie podzialy miesieczne urlopy i panstwowe , zdrowe, wesole wczasy??
  I wtedy i teraz z perspektywy czasu – bardzo trudno jest oceniac co sie naprawde stalo i kto ponosi odpowiedzialnosc.
  Burzuazja komuny ubrala sie w piorka obecnej burzuazji ubeckiej i udaja bohaterow.

 16. WI42 said

  @4 AS
  „Hitler nie napadłby Polski bez układu Ribbentrop-Mołotow, a nawet nie byłby w stanie w przypadku takiej napaści jej zająć i utrzymać.”
  Wykazuje Pan AS często wiedzę i myślenie, ale nie w tym przypadku. Wydarzenia są dużo bardziej zagmatwane niż narzucone latami rozumowanie, rozumiem…czasami upraszczamy.
  1. Otóż twierdzenie, że II WS rozpoczęła się 1.09.39 jest dużym uproszczeniem historyków (najpewniej celowym). Na ten dzień wojnę prowadziły conajmniej trzy poważni uczestnicy II WS ( Chiny, Rosja i Japonia) i kilka pomniejszych. Straty (głównie chińskie) wynosiły …ok. 10 mln! A niektórzy uważają, że II-ej WS jeszcze nie było! Chiny i zapewnie Japonia uważają jednak, że II WS rozpoczęła się w roku 1937.
  Podkreślmy – Rosja już prowadziła wojnę z sojusznikiem Hitlera Japonią.
  2. Kilka dni przed zawarciem paktu R-M, Zukow odniósł zdecydowane zwycięstwo pod
  Khalkhin Gol.
  „Zhukov decided it was time to break the stalemate.[42] At 05:45 on 20 August 1939, Soviet artillery and 557 aircraft[42] attacked Japanese positions, the first fighter–bomber offensive in Soviet Air Force history.”
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Battles_of_Khalkhin_Gol
  3. Napaść Niemiec na Polskę była przesądzona. Gdyby Japończycy zwyciężyli, w planach mieli uderzyć dalej na Rosyjski Daleki Wschód – Hitler nie potrzebowałby żadnych paktów, tylko po zagarnięciu Polski uderzyłby na Rosję. Decyzję o pakcie podjęto natychmiast po porażce Japończyków, zwycięstwo Rosjan było dużym zaskoczeniem dla Niemiec – po czystkach w armii czerwonej liczyli na jej słabość. Trzeba było przygotować nieco poważniejszy plan napaści na Rosję – Barbarossa.

  4…. itd.

 17. Joannus said

  Ad 13
  Rola dobrze pisze.

  Ja niekiedy zastanawiam się są gdzie te bohatery panny S.
  Co i rusz kolejny się odsłania, kim są. np Piniory, Frasyniuki, Rulewskie, Gwiazdy, Pałubickie itp itd. Wszak oni nie wkroczyli po 89 r tylko startowali od samego początku tzw zrywu, w nazewnictwie Episkopatu – ”fali słusznego protestu”.

 18. guła said

  „Wojny można było uniknąć bardzo prosto przez przyjęcie propozycji sojuszu z Czechosłowacją, który został odrzucony.”
  Panie Alex, jakieś źródła na litość Boską. Bo sprawa Zaolzia jest znana, Cieszyńskiego Śląska trochę mniej, ale jednak.
  A ten (nieprzyjęty) sojusz Polsko – Czesko-Słowacki (1938 r) musiał być bardziej tajny niż układ Mołotow – Ribbentrop, co nie przeszkadza publikowaniu tych informacji. Pomimo, że co niektórzy traktują takie dictum jako pierwsze objawy stanu chorobowego (patrz: choroba endecka) .

 19. guła said

  Tak na wszelki wypadek
  http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1237541,Zaolzie-sporny-punkt-na-granicy-Polski

 20. RomanK said

  Panie Autor..pan to chyba jestes gupi!
  I to bardzo! BO naprawde trzeba byc gupim -zeby pytac_ Kiedy Media bendom to- czy tamto…..jakbys pan nie wiedzial- ze media dopiero zaczynaja ,jak im posypie ten, czy tamten ..najczesciej pokazuja to co im kaze ten co sypie stale..albo czesto i gesto.
  Media….pan to jestes gupi….:-))))))))
  Zrob se pan swoje media..i pokazuj to co sie panu widzi, za swoje..a zobaczy pan ile pan napokazuje:-))))))

 21. Pinxit said

  4
  Alex Sailor
  Prosze najpierw wytlumaczyc Poland- Ribentrop uklad a potem opowiadac arabskie baje o Rosji,

 22. RomanK said

  Joannus ,Pinxit i inni….nie mieliscie kontaktu, nie znaliscie, nie wiecie..o czym mowicie otwarcie,…..ale macie wlasne zdecydowane zdanie..plul nie bede…
  Zapytaj panie Joannus Frasymiuka…Piniora..Rulewskiego..etc…a pozbedzie sie pan watpliwosci….albo zobacz ich teczki personalne….

  Z tych ktorzy spowodowali nagle i znienacka pojawienie sie – jak pan zlosliwie nazywasz „Panny Solidarnosci_ zatrzymujac na II Bramie Stoczni,,,,wychodzacych- ze sprzedanego przez Walese Strajku Stoczni Gdanskiej…i zamienili go w Strajk Solidarnosciowy Polski….
  nie zyje zaden!
  Zaden z nich nie dozyl 60tki…i wszyscy zmarli w dziwnych okolicznosciach.
  Mowiac uczciwie -obydwaj zalugujecie w morde..za kazdym razem..ale zamiast tego dedykuje Gajowce wiersz innego nieboszczyka – o ktorym tez madrale gowno wiecie:

  Wiersz niedopalony

  Wrosnieci w ziemie korzeniami,
  ktore siegaja w antypody,
  trwamy. Trwa Polska razem z nami,
  choc gina panstwa i narody
  tanio sprzedane, oszukane,
  i uwiklane w slusznosc Swiata.
  Ktorym, ze beda zapomniane,
  jedyna dola i zaplata…

  Historia was znieczuli cisza,
  bo bedzie w niej ze was nie bylo…
  Od lat juz te historie pisza
  i wkrotce wcisna wam ja sila
  nie szczedzac kar, wyrokow, srodkow,
  aby w was zabic pamiec przodkow.

  Ksiazki, zapisy, spala skrycie,
  popioly sluszny wiatr rozwieje,
  by wmowic wam ze wasze zycie
  od wczoraj trwa – a o czym snicie
  to tylko w waszych snach istnieje…

  I tylko czasem wiatr zbudzony,
  ktory popioly wirem kreci
  przyniesie wiersz niedopalony,
  ktory zazgrzyta wam w pamieci
  mglistym wspomnieniem zakazanym,
  nieslusznym rymem, prawdy slowem,
  i zrozumiecie i lza spadnie,
  gdy pochylicie nad nim glowe.

  Lecz taki strzepek to niewiele,
  i pewnie braknie juz wam checi
  by szukac dalej w tym popiele
  co wypalono wam z pamieci.

  I chociaz, gdzies na Swiata skraju,
  gdzie nie dotarly nowe prawa,
  ludzie wciaz dobra pamiec maja
  – to bedzie zbyt daleko dla was…

  Bo to by moglo miec zle skutki.
  A wiec wasz lancuch bedzie krotki…

  /Miroslaw Krupinski, Australia/

 23. guła said

  A ten film dla przypomnienia tym którzy oglądali i tym którzy nie oglądali. Nie tylko z powodu rozmachu przedsięwzięcia, batalistyki, wirtuozerii gry aktorów i twórców tego filmu, ale i zaskakującego zakończenia. Które dużo wyjaśnia z okresu II ww.

 24. guła said

  Jasny gwint. Toczka gdzie. A?
  Pan System, da się naprawić? Mogą zablokować.

 25. WI42 said

  @21 P i @4AS
  „Prosze najpierw wytlumaczyc Poland- Ribentrop …”
  Rozumiem, że chodzi o pakt Piłsudski-Hitler, pierwszy pakt zawarty z Hitlerem w r.1934, po nim ok. 10 państw zawarły podobne pakty, Pakt R-M był ostatnim

 26. stach said

  Bo przez lata sowieckie zbrodnie były przemilczane a niemieckie nie ! Nadrabia się stracony czas.Reżyser filmu ,,Małej Moskwy,,na pytanie jak długo będzie ,,kąsał ,,Rosję odpowiedział tak długo jak Rosja mnie

 27. Peryskop said

  Re 22

  Joannus ,Pinxit i inni….
  Mowiac uczciwie -obydwaj zalugujecie w morde…

  Bingo co do zasług i w mordę, ale adresowe pudło.

  Bowiem Joannus Pinxit Rola to ten sam dr filozofii Zbigniew P.
  – proniemiecka ajentura wpływu ListwaNICKGreg + 300+.

  Dwoi się tu, troi i przepoczwarza myszlonc, że nienamierzon.

  Pamiętajmy mądre słowa @MatkaPolka said 2017-06-20 :

  … – powtarzam – PROPAGANDA NIEMIECKA MA NIEZWYKŁĄ SIŁĘ OGŁUPIANIA Dzisiejsza kontynuacją Zakonu Krzyżackiego jest Zakon Rycerzy Maltańskich im. Świętego Jana – Zakon Szpitalników Mające potężne wpływy…
  https://marucha.wordpress.com/2017/06/20/papierek-lakmusowy-na-folksdojczow/#comment-684134

 28. WI42 said

  @26 S
  „Bo przez lata sowieckie zbrodnie były przemilczane a niemieckie nie ! ”
  Sowieckie zbrodnie to 1-5% niemieckich – jakkolwiek liczyć, moralnie czy nawet liczbowo (przykro, ale od tego się zaczyna). Było to kilka razy opisywane to mi. w gajówce.
  Czas, to również Panu uświadomić.

 29. RomanK said

  Tu doknuje sie o wiele gorszego swinstwa niz panowie sadzicie!

  TU usiluje sie polaczyc cos co nigdy polaczenia nie mialo- Komunizm z jego podlym systemem i haniebnymi metodami i jeszcze gorszymi ludzmi jacy go stanowili z Rosja i narodem Rosyjskim… poprzez kreacje pojecia …Zolnierz Sowiecki…
  Tego zabiegu dokonuje sie znajac doskonale roznice myslenia Polakow i Rosjan…. co powoduje paradox….
  Rosjanie patrzac zbiorowiskowo powiadaja To Nasi ludzie… Rosjanie!
  A Polacy im odpowiadaja ..oczywiscie to Wasi ludzie Rosjanie….
  Jesli nie rozdzieli sie Komunizmu od Rosjan…dojdzie do paskudnej sytuacji.. mimo -ze obydwie strony mowia o tym samym .. z dwoch diametralnie innych punktow na to patrza….
  Owszem prawda jest ze Wyzwolili Polske spod straszliwej okupacji Rosjanie….
  i prawda jest , ze nowa okupacje przyprowadzila Komuna….
  Wiedza o tym madrzy ludzie…i dlatego idiotyzmem jest walic pomnik za pomnikiem, bo Rosjan to Boli, Obraza pamic ich ojcow i rani ich poczucie godnosci i honoru! TO porusza owa zadre wielopkoleniowa i jatrzy..nastawia negatywnie…
  Dlatego od dawna proponuje…wszedzie tam -gdzie walone sa pomniki Komunizmu musi sie odseparowac i uczcic pamiec tych co polegli na naszej ziemi, za nasza wspolna wolnosc! Jaka to sprawa ??? jaki koszt ????na tym samym miejscu , nawet z uzyciem tego samego kamienia postawic prawoslawny Krzyz..z napisem…poprosic ksiedza prawoslawnego o poswiecenie ????
  Komu zalezy zeby lansowac najgorsza wersje rozwiazania????

 30. Pinxit said

  27
  Peryskop
  Uwazaj komu chcesz dac w morde.
  Zebys sie nie przeliczyl!

  Ja ci dam proniemiecka agenture, nieuku!!!!!

 31. rolatałcenia. said

  ad 27 peryskop
  W mordę to chciałbyś dać ale poprzez internet.
  Inaczej kundelku byłbyś nosił ogonek psi w osobistym kontakcie.
  Nie wiem żałosny pyskaczu ile masz lat i jakiej jesteś postury, ale ja mimo swej siedemdziesiątki jeszcze nie boję się takich jak ty mocarzy silnych w pysku swoją anonimowością i intelektualnie zatrzymanych w rozwoju na poziomie swojego gimnazjalnego wyksz

 32. rolatałcenia. said

  ad 27 peryskop – dokończenie przerwanego tekstu
  …na poziomie swojego gimnazjalnego „wykształcenia”.
  Nie znam osób wymienionych i zakwalifikowanych do „dania w mordę”, ale gdybyś miał minimum umiejętności czytania ze zrozumieniem zauważył byś marny pisuarze że napomykając o swej pracy piszę że zajmuję się pasożytami , ale nie takimi jak ty tylko takimi jakie nosisz w swoim brzuchu i otępiałym łbie. Faktycznie jestem doktorem ale nie filozofii.
  Dyskusja z tobą nie ma sensu bo masz tak lub inaczej przez pasożyty uszkodzone mózgowie, więc zostawiam cię wraz z drugim takim samym jak ty idiotą obrażającym się z daleka na śmiących źle się wyrażać o „pannie S” i też „dającym w mordę” ze swej żałosnej nory emigracyjnej ludziom w kraju , ludziom co nie uciekli a zostali by trwać w tym raju wyścielonym narodowi przez solidaruchów.
  Możecie nie silić się na pisanie w moim kierunku inwektyw, bo nie będę czytać zwłaszcza nie gramatycznych wypocin tego drugiego idioty,co się wymądrza, ale pisać potrafi już tylko „po polskiemu”
  Bez odbioru wy łby przeżarte moherem i nicieniami mózgowymi.

  ——
  Pan nie do końca wie, co to była Solidarność i wydaje się nie rozumieć, że została przejęta przez obcych.
  Admin

 33. rola said

  ad 32
  Panie Admin – wiem,wiem, co prawda nie do końca, bo do końca to zapewne wiedzą w Moskwie i w Waszyngtonie. I rozumiem ,że bynajmniej nie została przejęta a od samego jej początku (i wcześniej) użyta.
  A miałem nie czytać i nie „ustosunkowywać się” do tego- i innych- wątku. Bozia mnie pokarze za auto krzywoprzysięstwo.

Sorry, the comment form is closed at this time.