Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

List otwarty o opamiętanie

Posted by Marucha w dniu 2017-07-19 (środa)

Burzenie pomnika Iwana Koniewa przez barbarzyńców

Pokaz polskiego barbarzyństwa oraz wdzięczności.

Dowódca Armii marszałek Iwan Koniew. Został odznaczony przez Elżbietę II i Jana Pawła II. Iwana Koniewa udekorowano najwyższymi odznaczeniami państwowymi jego kraju, a także mnóstwem orderów zagranicznych, w tym najwyższym odznaczeniem Stanów Zjednoczonych – Orderem Honoru i francuską Legią Honorową.

Ostatnią nagrodę – „Order Oczyszczającego Źródła” – wręczył wdowie po marszałku – Antoninie Wasyljewnie, przed stuletnią rocznicą urodzin marszałka, brytyjski minister obrony. Tym krzyżem, który pojawił się w Wielkiej Brytanii jeszcze w czasie Średniowiecza, na całym świecie wyróżniono niewiele ponad 20 osób.

LIST OTWARTY O OPAMIĘTANIE

NARÓD, KTÓRY NISZCZY POMNIKI HISTORII, JAKA BY ONA NIE BYŁA, JEST NARODEM BARBARZYŃSKIM, POMNIKI STAWIA SIĘ KU PAMIĘCI LUB KU PRZESTRODZE NARODÓW.

POLSKA Wpisuje się w Niemieckie barbarzyństwo

Nowy Sącz

POZOSTAŁO PUSTE MIEJSCE – ZARAZA OPANOWAŁA POLSKĘ ROZDRAPYWANIE JAK HIENY GROBÓW ROSYJSKICH

Likwidacja mogił na terenie małopolski to odrażające znieważenie miejsca spoczynku zmarłych, to niszczenie historii, jest to zbrodnia na tych żołnierzach, co oddali życie walcząc z OKUPANTEM NIEMIECKIM …

DO KLERU – POLSKA LUDOWA ODGRUZOWAŁA I OBUDOWAŁA WAM KOŚCIOŁY.

Marszałek KONIEW URATOWAŁ WAM KRAKÓW – kościół Mariacki i perłę Wawel – oraz Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze oraz Klasztoru OO. Paulinów Jasna Góra.

Nikt z was szanowni księża, biskupi, zakonnicy nie przeciwstawił się zdemontowania pomnika marszałka. Był to grzech zaniechania. Czas z ambon powiedzieć „nie” dla demontowania pomników żołnierzy armii radzieckiej i polskiej.

„Władze kościelne – pisze Garlicki – są w posiadaniu zapisu wskazującego na prośbę papieża Piusa XII do prezydenta Roosevelta w sprawie jego interwencji u Stalina, by podjęte w styczniu 1945 działania ofensywne Armii Radzieckiej starały się ocalić dwa święte miasta w Polsce: Kraków i Częstochowę.”

(…)

 

Jeden z komentarzy:

Cześć >>laseroenigmosensor<<. Burzenie pomnika tego zasłużonego dla tego miasta człowieka jest w istocie chuligańskim wyczynem, ale równie po bandycku postąpiły władze Krakowa w dniu 8.05.1992 roku odbierając mu pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Miasta, a on tam powinien mieć swoje szczególne miejsce, bo gdyby nie on i jego żołnierze (sami piechurzy – bo Kraków został ręcznie wzięty [żadnego ciężkiego sprzętu, pojazdu bojowego]) to wtedy w ’45 roku Kraków byłby w gruzach (jak np. Gdańsk).

Można wszystko zohydzić można wszystko zniesławić opluć, zdeptać zniszczyć wszystkie autorytety. Ale najbardziej żałosne ze dokonują to ludzie młodzi, których nawet nie było w planie oraz ludzie potomkowie wyklętych lub rodem z IPN… Rasa panów niszczyła pomnik Mickiewicza.

PO PIS podobnie postępuje barbarzyńsko z pomnikami, które są historią są symbolem przelanej krwi ponad 600 tyś żołnierzy armii radzieckiej oraz tysięcy żołnierza POLSKIEGO.

Takie barbarzyńskie działania zawsze maja przykre konsekwencje zemsty na naszym narodzie….OPAMIĘTANIA.

Śmierć Żołnierska jest święta.
I każdy odruch nienawiści
Podlega karze.
Czy wrogiem był, czy bliźnim?

Jednak szacunek musimy nieść
Im w darze.

Za http://okres-prl.blog.onet.pl

Komentarze 53 to “List otwarty o opamiętanie”

 1. Zbyszko said

  My burzymy pomniki, nawet kilofami, jak niedawno jeden niedorobiony z koziej łaski polityk w Katowicach pokazał a Rosjanie, zwykli Rosjanie wychodzą do narodów Europy także Polski z pięknym apelem:

 2. Zbyszko said

  Jak jako katolik STANOWCZO PROTESTUJĘ PRZECIW BURZENIU TYCH POMNIKÓW, SZCZEGÓLNIE POMNIKÓW MARSZAŁKA IWANA KONIEWA…
  Marszałek Koniew, jest tym Dowódcą, który uratował zaminowaną przez zbrodniarzy niemieckich, Jasną Górę – siedzibę naszej Królowej Matki Boskiej Królowej Polski.
  A było to tak: Gdy wojska Marszałka Koniewa stacjonowały w drodze na Częstochowę, do Marszałka przyszła Kobieta, która powiedziała, by niezwłocznie ruszył na Częstochowę ratować Jasną Górę. Marszałek niezwłocznie podniósł swoje wojska do marszu i na miejscu okazało się że Jasna Góra jest w bardzo zmyślny sposób zaminowana przez uciekających Niemców (ciekawe co im zawiniła nasza Królowa). Marszałek miał jednego sapera który znał się na takim zaminowaniu i udało się to sprawnie zrobić.
  Gdy Marszałek Koniew wszedł do kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, upadł przez Cudownym Obrazem na kolana i powiedział : „to Ona u mnie była”.
  Pozwalając na zburzenie jego pomnika, my Polacy- poddani Matki Boskiej Królowej Polski, okazaliśmy Marszałkowi naszą „wdzięczność”
  Jak myślicie Rodacy, czy ten haniebny nasz czyn podoba się naszej Królowej?

 3. ali said

  Oświadczenie Dumy Państwowej O niedopuszczalności znieważania i niszczenia miejsc pamięci i pochówku żołnierzy radzieckich w Polsce
  https://poland.mid.ru/web/polska_pl/kwestie-dot.-radzieckich-pomnikow-wojennych-w-polsce/-/asset_publisher/K1Qqsn4R36em/content/id/22200927

 4. ali said

  „Za Kaczyńskiego śmierć Ruskim”

  Jest późny wieczór w niedzielę 25 kwietnia 2010 r. 22-letni Szymon P., jego rówieśnik Dariusz D. i 20-letni Piotr K. wypili kilka puszek piwa na ławeczce w parku na Mickiewicza. Było już po północy, kiedy Szymon P. rzuca pomysł, aby na parkowym Pomniku Wdzięczności Armii Radzieckiej i Wojska Polskiego zamanifestować swoją niechęć do Rosjan. Koledzy propozycję podchwycili. Ustalono, co zrobią i rozdzielono zadania. Każdy z domu przyniósł jeden z wykorzystanych potem elementów: flagę polską, taśmę klejącą oraz farbę w sprayu. Kosz włożony na głowę Rosjanina był parkowy.
  Po wykonaniu napisu „Za Kaczyńskiego śmierć Ruskim”, po włożeniu kubła, na którym naklejono dwa pasy na krzyż, przypominające krzyż świętego Andrzeja – patrona Rosji, po wetknięciu w rękę polskiego wojaka biało-czerwonej flagi i wreszcie po namalowaniu kotwicy (wojennego symbolu Polski walczącej) i liter AK (Armia Krajowa)..

 5. ali said

  27 września ubiegłego roku pod pomnikiem Armii Czerwonej w Nowym Sączu odbyła się manifestacja patriotyczna. Podczas demonstracji przeciwko pomnikowi został on oblany białą i czerwoną farbą. Policja zatrzymała wówczas trzy osoby. Zostały one oskarżone. Sąd Rejonowy ich uniewinnił.

  Apelację wniosła Komenda Miejska Policji. W minionym tygodniu Sąd Okręgowy w Nowym Sączu utrzymał ten wyrok w mocy. Kilkudziesięciu obecnych w sądzie działaczy niepodległościowych z Małopolski i ze Śląska przyjęło ten wyrok oklaskami oraz odśpiewaniem „Roty”.

 6. ali said

  „Europejczycy bardzo wnikliwie śledzą temat niszczenia przez bojowników #ISIS zabytków na Bliskim Wschodzie i reagują na niego na różnych oficjalnych szczeblach. Moim zdaniem ci, którzy niszczą radzieckie pomniki w Polsce, w wielu aspektach postępują dokładnie tak samo jak islamiści z Państwa Islamskiego”

  Maria Zacharowa

 7. ali said

  „Wszystkie pomniki żołnierzy radzieckich w Polsce stawiano wyłącznie w związku z wyzwoleniem kraju spod hitlerowskiej okupacji, bez czego nie byłoby państwa polskiego”

  rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa

 8. peacelover said

  Trzeba zidentyfikowac tych, ktorzy wydaja takie polecenia, by niszczyc pomniki !!
  Trzeba sie separowac od tych ludzi !!! i…o ile to mozliwe bronic sie przed ta glupota !!!
  Tych gnoi nalezy wykluczac z grona Polskiego Narodu !!!!

 9. witek said

  Banderowiec Słomka zadowolony z siebie…

 10. Dinozaur said

  Wielką przyjaciółką Polaków w ciężkich czasch była śp. Maja Iwanowna Koniewa – zmarła w 1993 roku córka Marszałka , polonistka i tłumaczka literatury polskiej .

 11. Marek said

  Jeśli chodzi o pomniki „sowieckie” to Polska powinna w tym zakresie ograniczyć się do realizacji umów międzynarodowych dotychczących opieki nad cmentarzami wojskowymi. Nie ma powodu, by en bloc upamiętniać czyny bojowe Armii Czerwonej, która na terytorium Polski nie biła się o nasze interesy. To nie byli nasi przyjaciele.
  Natomiast sposób i propagandowa otoczka towarzysząca usuwaniu tych pomników są karygodne i wynikają wyłącznie z nieracjonalnej wrogości do Rosji, wykorzystywanej nadto wewnetrznie do konsolidacji elektoratru. Dzisiejsza Rosja to nie ZSRR, jednak każde poważne państwo, podrażnione w ten sposób zareagowałoby gwałtownie. Można i trzeba było to rozegrać inaczej, np. przenosząc nienaruszone pomniki na cmentarze, niech tam sobie stoją. Slomka i inni podobni mu hunwejbini niszczą te rzeczy na pokaz, w eksponowanych miejscach. Na cmentarz z farbą nie pójdą, nie zainteresowało by to psa z kulawą nogą.

  ——
  Co innego uczcić Armię Czerwoną, a co innego bohaterstwo żołnierzy i dowódców.
  Oni nie bawili się w politykę.
  Admin

 12. Magda said

  Błagam powiedzcie czy wiecie w jakim programie jestem?

  Nie potrafi się Pani sama zorientować?
  Admin

 13. entor said

  Groby – tak, pomniki – nie.

 14. Grace said

  Re. 11 Nie bili się o nasze interesy….to nie byli nasi przyjaciele. Czy Pan wie co pisze ? Slow mnie brakuje na te niekonczaca sie głupotę Polaków i nienawiść okazywana Rosjanom. Szczegolnie jak ktos powyzej napisal ze robia to ludzie mlodzi, ktorzy tamtych czasów nie znali, nie znali Rosjan. Rosjanie to wielcy przyjaciele Polaków Panie Marku..tylko ze jak tego przyjaciela sie ciagle opluwa i krytykuje….przyjaźń sila rzeczy musi sie skonczyc, ale żeby wyżywać sie na pomnikach to najwieksze skurwysynstwo na jakie sobie Polacy pozwalaja. Powiadam Panu, nadejdą jeszcze takie czasy że Polacy pójdą na kolanach do Rosji o pomoc.

 15. markglogg said

  Odnośnie PiSinicjatora burzenia pomników Armii Czerwonej, to powiedział on w Sejmie, wczoraj wieczór coś takiego:

  „Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami”

  Prezes J. Kaczyński, będący SYMBOLEM ROZUMU WOLNEJ ANTYKOMUNISTYCZNEJ PROUSRACKIEJ POLSKI ,w zapale oskarżania (głównie post UnioWolnościowej) opozycji, o „zabójstwo” swego brata (wraz z towarzyszącą mu, w misji modlitewnej do Katynia, setką innych osób), najwyraźniej zapomniał że:

  1/ Sam wysłał swego brata na dodatkową, po oficjalnych uroczystościach 7 kwietnia 2010 feralną celebrację POLSKICH ANTYKOMUNISTYCZNYCH (bo tylko tacy zginęli) TRUPÓW w Katyniu;

  2/ Sam zasugerował bratu, na 20 min przed katastrofą, by próbować lądować w Smoleńsku w bardzo niesprzyjających warunkach;

  3/ Sam wymyślił plan politycznego „uwalenia” zagrażającego planom totalnej kolonizacji przez USA Polski, znanego mi osobiście wicepremiera Andrzeja Leppera – a zatem BYŁ ODPOWIEDZIALNY za jego „samobójczą” śmierć (bo gdyby A. Lepper i jego ugrupowanie „Samoobrona” nadal tkwili i w Rządzie i w Sejmie, to uzależnienie Polski od tzw. Deep State USA, było by niepomiernie mniejsze);

  4/ sam Jarosław Kaczyński, wypełniając rozkazy Deep State USA od ponad roku każe więzić mego młodszego kolegę dr Mateusza Piskorskiego, współpracownika, w ramach „Samoobrony”, premiera Andrzeja Leppera – a to głównie za „zbrodnię myśli” partii „Zmiana” mającej w swym programie RENACJONALIZACJĘ głównych gałęzi nie tylko (resztek) przemysłu, ale także banków itd. – przecież myślenie o czymś takim TO NAJWIĘKSZA ZBRODNIA w systemie narzucanym światu przez Deep State USA.

  I tak będzie wyglądał, jeśli do niego dojdzie, ZREFORMOWANY PRZEZ PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ system prawny RP – ktokolwiek piśnie publicznie coś o socjalizmie, będzie – tak jak śp. Andrzej Lepper, który mi o tym mówił na jednej z konferencji w roku bodajże 2003 – zwiedzał zaświaty, albo – jak mój młodszy kolega Mateusz Piskorski – siedział bez wyroku w pierdlu pod zmyślonym pretekstem: taką „socjotechniczną” metodą przecież powstała, w ostatnich dwóch stuleciach, WSZECHMOC STANÓW ZJEDNOCZONYCH A.P.

  MG – Założyciel RP (Ruchu Potępienia) ŻYDOAMERYKAŃSKIEJ TYRANII BZIK’A TPD (czyli Boga Zniweczania Inteligencji Kretynizmem kultu Techniki, Pieniądza oraz Dupy komfort miłującej – czytać więcej https://wiernipolsce.wordpress.com/2017/07/03/5-solas-zniweczajacego-inteligencje-bzika/)

 16. Duce said

  Ad. 12 (Magda)

  Parę dni temu zadawałeś / aś to samo idiotyczne pytanie pod innym nickiem. Przynudzasz.

 17. adsenior said

  W latach 193945, na terenie Polski, postawiono szereg pomników żołnierzy niemieckich, również na naszych Kresach. Wszak tam wermacht, wyzwalał POLAKÓW spod okupacji sovieckiej, dlaczego te pomniki zostały później zburzone. Taka sobie dygresja, na temat pomników sovieckich.

 18. Jacek said

  Czytać hadko!!W domu wariatów wszystko jest możliwe.To podłe i obrzydliwe postępowanie kiedyś się na nas Polakach srodze zemści.

 19. AlexSailor said

  ad 13 @Entor

  Pomniki są częścią naszej historii i ich gromadne niszczenie nie powinno mieć miejsca.
  Część bez opieki za kilkadziesiąt lat rozsypałaby się sama, część ze względu na rozwój zabudowy trzeba byłoby rozebrać lub przenieść, część by została, a w szczególności niektóre byłyby pielęgnowane, bo przecież wiele rzeczy ocalili ci żołnierze i dowódcy, a nie musieli.

  Ta wojna pomnikowa, w którą bez sensu daje się wciągnąć Rosja, jest wyrazem bezsilności antyrosyjskich kręgów w Polsce.

  Teraz sytuacja jest wręcz beznadziejna, bo po groźby i protesty Rosji, to paliwo do takich działań.

 20. Marucha said

  Re 20:
  Rosjanie są wrażliwi na punkcie własnej godności. Nie mogą nie zareagować.
  To nie polskojęzyczne kundle, którym Banderlandia sra do zupy, a one dają jej wsparcie i pieniądze.

 21. ojojoj said

  Jak ma byc inaczej jak pokolenia JP2 i snou-flejkow rozumieja jedynie pomniki tutki, myszki miki oraz instalacje kupy na scianie.

 22. Joannus said

  ”Nikt z was szanowni księża, biskupi, zakonnicy nie przeciwstawił się zdemontowania pomnika marszałka”.

  Nie mogli, bo przez dziesięciolecia głosili,że jedynym wrogiem i uosobieniem zła w czystej postaci jest ZSRR. Na ”zachodzie ” były swobody, tymczasem w Polsce budowano kościoły, a tam wyburzano, sprzedawano i profanowano. O zachowaniu wiary nie wspominając.

  Ad 14
  W pełni utożsamiam się z Pani wpisem i wyrażam uznanie.
  Patriota i sędzia w jednej osobie pisze- ”to nie byli nasi przyjaciele”.
  Zapytam, a gdzie indziej ich zobaczył.
  Czy nie wie,że przyjaciół poznaje się w biedzie
  Pozdrawiam

 23. ojojoj said

  A z drugiej strony co by to sie dzialo jakby rozebrali np. taki oto pomnik w Kielcach? Aj Waj !

  http://www.wrota-swietokrzyskie.pl/image/image_gallery?uuid=58f11662-50a5-4f9c-b2f1-bd19b3e8f782&groupId=10157&t=1332424247266

  „..Niedaleko, po drugiej stronie al. IX Wieków Kielc stoi Menora, pomnik upamiętniający likwidację kieleckiego getta. Koncepcja i sposób wkomponowania tego symbolu w przestrzeń zaskakują przechodnia. Wielki żydowski świecznik (menora) jakby zapada się w bruk. Ten pomnik odsłonięto w 2007 roku..”

 24. JerzyS said

  Jak menora powinna wyglądać , to ja wiem.

  To nie menora,
  tylko symbol upadku EURO!

 25. muki said

  za to skurwysynstwo Pis zaplaci utrata koryta-moze sie myle. We Wroclawiu jest wzgorze cmentarne z pomnikiem betonowym o wysokosci 25 m-obiekt ten wybudowano w latach 70-w poblizu cmentarza na Osobowicach. Po „obaleniu komuny” obalacze zmajstrowali zelazny niby krzyz o wys jakies 3 m obok pomnika. Jak sie przyjzec to krzyz ten jest stylizowana 6-ramienna menora zydowska-jest to metafora Polski Ludowej i obecnego tworu powstalego na jej gruzach. Gdyby armia radziecka zatrzymala sie na Bugu i dala sobie spokoj z wyzwalaniem terenow Polski to pewno wogole by panstwo takie nie powstalo. Na ale coz Rosjanie ucza sie na bledach ,ale jakos nie moga pojac kto jest ich wrogiem i tak tez go traktowac

 26. ojojoj said

  Nie jestem filozofem ani artysta, ale jak dla mnie to ta menora nie tyle zapada sie w ziemie (jak to sugeruje opis z tej stronki), ile wychodzi z ziemi, polskiej ziemi.

 27. nikita said

  Polski list do obywatela Stalina

  Ministerstwo Obrony Rosji opublikowało unikalne dokumenty dotyczące wyzwolenia Polski w czasie II wojny światowej, w tym, list Dowódcy 1 Korpusu Polskiego Zygmunta Berlinga do Dowódcy Naczelnego Sił Zbrojnych ZSRR marszałka Stalina.
  „Dokumenty historyczne zostały odtajnione w lipcu 2017 roku, wcześniej nie były publikowane w otwartych źródłach i były dostępne tylko wąskiemu gronu specjalistów” — czytamy w komunikacie resortu.

  Do Dowódcy Naczelnego Sił Zbrojnych ZSRR marszałka Stalina.

  dalej.. https://sptnkne.ws/eWqm

 28. Pinxit said

  Ojejku
  Dlatego pisza o nas inni, ze nam nie dostaje czegos w genach i dlatego nie odrozniamy wroga od przyjaciela..
  Kochalismy Anglikow i zrobili nas w ciula, Francuzi tez. Kochalismy Niemcow w 38 roku i zrobili nas w ciula.
  Marzyla nam sie hameryka i zrobili nas w ciula w Jalcie – i nie tylko!
  A teraz kowboje probuja nas wciagnac w wojne energetyczna a my im robimy laske i sie cieszymy , ze Donald Trump pokochal historie Polski. Niech powtorzy z pamieci to, co naopowiadal i o tym powstaniu i barykadzie! .
  Teraz nieuki, ofiary zydowskiej edukacji w Polsce nie maja pojecia co sie stalo na Kongresie Wiedenskim, o ktorym pewnie nie slyszeli.
  Tak kochalismy Reagana a on na nas nalozyl sankcje i opustoszyl polki w sklepach.
  A juz nas NED urzadzili okradajac z majatku narodowego. My im za to … loda!
  I Reagan jest niemal bohaterem w kraju, ktory nie odroznia kto mu robi kolo dupy.

  Polscy przywodcy juz tak poglupieli, ze bedziemy kupowac drogi lupkowy gaz i znow pojdziemy z torbami.
  Samobojcy!

 29. hulsz said

  Nikt z was szanowni księża, biskupi, zakonnicy nie przeciwstawił się zdemontowania pomnika marszałka. Był to grzech zaniechania. Czas z ambon powiedzieć „nie” dla demontowania pomników żołnierzy armii radzieckiej i polskiej.

  Polski kler nie reprezentuje polskich intersesow tylko panstwa Watykan.Czy to w koncu dotrze do dewotow?

  ——
  To zupełnie nie tak.
  Duża część kleru została po prostu przekupiona w Brukseli.
  Watykanu ani ziębi ani grzeje sprawa pomnika.
  Admin

 30. revers said

  Nawet w Afganistanie pomniki, nagrobki po armii czerwonej nie sa tykane przez pastuszkow, talibow
  maja repekt do czerwonoarmistow, a PL mimo podpisania porozumien miedzynarodowych w tej sprawie z roku 1994 roku, umowy sa zlamane by bylo cywilizacyjnie.

  A przeciez chodzi tez o bialorusinow, wlasnie jeden z bialorusinow w stopniu majora zwiadu, ktory jak najbardziej nawet w armii czerwonej byl praktykujacym chrzescianinem, mozna powiedziec bialym oficerem w mundurze czerwoarmisty z poboru przyczynil sie do glebokiego rozpoznania na tylach frontu niemeickich pozycji, umocnien w rejonie Czestochowy i Krakowa , uratowania tych maist od wysadzenia lub operacji frontu z uzyciem ciezkeij altyleri i lotnictwa bombowego.

  To samo dotyczy wielu polakow ktorzy nie trafili do armii Andersa , Berlinga a zgineli w mundurze radzieckim w radzieckich formacjach z poboru i branekma teraz ich groby dewastuje sie posmiertnie.

 31. przepraszam WAS Siostry i Bracia Rosjanie jestem Polakiem i jest mi wstyd za tych zdrajców polityków którzy mienią się Polakami ja im odbieram to prawo to nie Poacy to zdrajcy oraz przepraszam Was za tych kiku krzykaczy to też nie Polacy
  простите Сестры и Братья Россияне я Поляк и мне стыдно за этих предателей политиков, которые зовут себя Поляками я им беру это право, это не Поляки, это предатели, и я прошу прощения у Вас за тех кику ускорители это тоже не Поляки

 32. osoba prywatna said

  Kiedy media zaczną pokazywać zbrodnie NIEMIECKIE z taka sama zaciętością jak KATYŃ -czytaj ROSJA..
  http://okres-prl.blog.onet.pl/2017/05/24/kiedy-media-zaczna-pokazywac-zbrodnie-niemieckie-z-taka-sama-zacietoscia-jak-katyn-czytaj-rosja/

 33. Dziadzius said

  Ciezka sytuacja-
  bo z jednej strony prawda jest ze wojska Rosyjskie w odwetowej walce o Rosje wyzwolily i Polske od Niemieckiego okupanta
  a z drugiej strony te wyzwolencze wojska przyniolsy ze soba 50+ lat nowej okupacji .
  Jak to uzasadnic ?
  Jak zrozumiec zamiane jednej okupacji na druga?
  Jak odrozroznic smierc Polakow zabitych przez Niemcow od smierci Polakow zabitych przez Ruskich.
  Czy Rosja zaatakowla Niemcy tylko w celu wyzwolenia Polski czy wyzwolenie Polski to tylko wynik sukcesu odwetowej wojny Rosji i Alliantow z Niemcami?.
  Sa jeszcze nastepne punkty do rozpatrzenia:-
  #1 Rosja zaatakowala Polske 17/9/39.
  #2 Rosja wywiozla 2 + miljony Polakow na sybir i kazakstan ( i mnie wsrod nich)
  #3 Rosja zabila tysiace Polskich oficerow i inteligencji w Katyniu i w wielu innych miejscach tylko Bogu znanym.
  #4 wojska Rosyjskie w swojej walce z Niemcami zabijali/mordowali/kradli/gwalcili Polskich cywili
  #5 to ze wojska Ruskie nie pomagaly w obronie Warszawy – to ani tu ani tam- ale dlaczego zabranialy allianckim samolotom ktore niosly pomoic Warszawie ladowania i paliwa?
  #6Rosja wychowala Rzad Lubelsi i takich jak Bierut ktorzy objeli rzady Polski i pomagali Rosji okupowac Polske

  Historii nie zmienimy.!

  Pamieci nie zagubimy ale jezeli MY Polacy bedziemy burzyc pomniki ruskich zolnierzy to jak mozemy wymagac od Rosji uszanowania Polskich pomnikow w Rosji.– Quid pro quo —

  RUSKIE POMNKIN POWINNY STAC TAM GDZIE STOJA I POWINNY BYC UZNANE NAM JAKO WIECZYSTA POCHODNIA PAMIECI OKUPANTA –

  i wlasnie te DZIS stojce pomniki to pomniki dla tych wszystkich ofiar Rosyjskieg zaboru, ofiarom ktorym nie bylo pomnika ani grobu i te pomnkin MAJA byc widoczna czcia dla tych wszystkich poleglych Polskich ofiar. .
  Pomnik to kamien bez serca ale my mozemy tym kamienion DAC POLSKIE SERCE – dac glos pamieci i czci – i wtedy bedziemy mieli spokoj i poszanowanie wedlug czyjej kolwiek opinii

 34. Stan said

  28
  Pinxit – dzieki za rzetelny komentarz.

  „Polscy przywodcy juz tak poglupieli, ze bedziemy kupowac drogi lupkowy gaz i znow pojdziemy z torbami.
  Samobójcy!”

  Panie Pinxit — polscy przywódcy nie pogłupieli, oni realizują tylko plan tych z Tel. AVI. i tych z Waszy…nu.
  „Polska jest kolonia US, a fakt, że zgłosiła się na ochotnika, z własnej nieprzymuszonej woli
  tylko pogarsza tę sytuację.”
  Dyrektywy muszą być wykonywane, a tubylcy zajęci konsumpcja kapitalistycznych dóbr
  wszystko olewają, ale i przyjdzie czas na lamentowanie, jak będzie za późno.

  Import amerykańskiego gazu o 100% droższego od rosyjskiego jest potrzebny, aby dobić to, co zostało jeszcze „polskie”.
  Będą bankructwa i kolejne przejmowanie polskich firm jak bułeczki z masłem. Oni to zaplanowali i realizują.

  A te wszystkie sankcje to są wymierzone przeciwko Europie, a nie przeciwko Rosji.
  Zachodni politycy teraz się połapali i więcej Polokom nie wierza i inwestują w Rosji na całego,
  nie tylko niemieckie firmy, ale i francuskie, a najlepsze są firmy amerykańskie, które w dziedzinie
  farmaceutycznej i innych w Rosji inwestują grube pieniądze.

  A Poloki jak to Poloki, chcą teraz odwilży z Rosja, ale nie wiedza co robić. Zostali sami z Ukraina i z sankcjami.
  Te Poloki to świry na całego, lepszych w Europie nie ma. To już nie kabaret i przestało być zabawne.

  Obrady Sejmu z dnia 18.07.2017 jak ze szpitala psychiatrycznego i przejdą do historii, ale będą jeszcze lepsze.
  Standardy nienawiści i pogardy Polok do Poloka są co dzień widoczne w Sejmie.

  Oto słowa prezesa JK w Sejmie dnia 18.07.2017 roku.
  „Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem
  mojego świętej pamięci brata, zamordowaliście go, jesteście kanaliami”.

  Krzyczał z mównicy J.K. po tym, jak poseł PO Borys Budka stwierdził,
  że L.K. szanował trójpodział władzy.

  Odwilz w stosunkach z Rosja satwia JK jasno i ostro.
  To juz nie Rosjanie jest winna tragedi w Smolensku, a opozycja w Polsce.
  To po co kurw.. te wszystkie komisje, szopki i koszty na to wszystko?

  To wszystko jest zwariowane i naprawdę pojeba…
  Większość z Sejmu i rządu kwalifikuje się na obowiązkowe badania psychiatryczne.

 35. Majster said

  W niemieckim Onecie piszą chyba idioci. „POLSKA Wpisuje się w Niemieckie barbarzyństwo” – niemieckie pisze się z małej litery.
  Jan Paweł II nie dał Koniewowi żadnego odznaczenia, bo ten zmarł 5 lat przed jego wyborem. „Order Oczyszczającego Źródła” nie istnieje. Pomnika nie zburzono, tylko wysłano do Rosji. Postawiony był przez człowieka nazywanego „Jaruzelskim” w 1987, dwa lata przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego. Sowieci zniszczyli CMENTARZ, nie pomnik, Orląt Lwowskich. W byłym Związku Sowieckim zamordowano wielu Polaków, którzy nie mają grobów, a ich rodziny żadnych informacji o ich losach.

 36. PaniWoźna said

  Polacy byli największą mniejszością narodową walczącą w szeregach Armii Czerwonej. To również pomniki naszego poświęcenia i bohaterstwa. Churchill nawet powiedział, że bez bohaterstwa Armii Czerwonej Polski by nie było.

  Porównywanie do pomników niemieckich jest słabe dosyć gdyż hitlerowcy mieli unicestwienie Słowian w ogóle wdrukowane w program. Tutaj nic dobrego nie czekało z ich strony. I jakieś marzenia o wspólnym pochodzie Niemców i Polaków na Moskwe to chore wymysły obecnej młodzieży, która nigdy nie czytała „Mein Kampf”.

  Pomijając nawet powyższe: Polacy nie potrafią prowadzić dialogu z Rosją. Jest monolog. Węgry odświeżyły pomniki radzieckie. Wiedzą, że dobre relacje z Rosją jest po prostu korzystne dla nich. My sądzimy, że politykę uprawia się emocjami. Typowo romantyczna postawa rodem z czasów powstań w XIX wieku. Zalecam odejść od tego jak najszybciej.

 37. Joannus said

  Ad 33
  ”a z drugiej strony te wyzwolencze wojska przyniolsy ze soba 50+ lat nowej okupacji ”

  Wie pan aby czym jest faktycznie okupacja, kiedy pisze w stylu banderowskiej Gaz Pol.
  O podziale stref wpływu nie decydowała Armia Czerwona tylko koalicja z przyjaciółmi Anglią i USA.
  Sanacyjna elita państwa wobec ruiny ze zniszczeń wojennych, potrzeby zagospodarowania i obronienia ziem zachodnich oraz uporania się z banderowcami, na pewno zapewniła by wolny i pomyślny byt państwa, trudno mi w to uwierzyć.
  Nie jestem związany emocjonalnie z okresem PRL, niemniej uważam iż Bierut zrobił więcej dla państwa, niż wyzwoliciel i obalacz komuny ze swymi pomagierami.
  Przez cały okres od 1945 do 1989 nie było tak jak w latach 49-56 warto o tym pamiętać w imię sprawiedliwości.
  Nie widzi pan co zrobiono z wolnością po 26 r. albo podobnie po 1989.
  Na koniec posłużę się porównaniem, by pokazać jak to widzę.
  Gospodarz w niezgodzie z sąsiadem doznał szkody gdy tenże poturbował go i podpalił mu oborę. Po kilkudziesięciu latach pozostając w jakiejś zgodzie, korzystając z pomocy rozbudował bogate i zasobne gospodarstwo. Kiedy na starość przekazał synowi, tenże wyprzedał co się da włącznie z częścią ziemi, zadłużył się a to co pozostało wydzierżawił za strawę jakimś cwaniaczkom.
  Stary gospodarz nie widzi tego jednak, bo ma w pamięci zakodowaną spaloną oborę i poturbowanie.

 38. hulsz said

  To zupełnie nie tak.
  Duża część kleru została po prostu przekupiona w Brukseli.
  Watykanu ani ziębi ani grzeje sprawa pomnika.
  Kiedy Watykan byl prorosyjski?(o ZSRR juz nawet nie wspominam).Odpowiedz jest prosta.Nigdy!!Pomijam juz to ze ktos byl przekupiony czy nie ale takie sa fakty.

  ——
  Watykan nie był, o ile wiem, ani pro- ani antyrosyjski.
  Natomiast przez setki lat był anty-prawosławny.
  Już nie jest.
  Klątwy zostały zdjęte.
  Admin

 39. hulsz said

  ad.9 I pomyslec ze te k..wy na polskim chlebie wychowane.

 40. Dziadzius said

  @37, Joannus said,….
  No niby tak i niby nie—

  Nasi allianci (Anglia- bo jej Niemcy juz boczek dobrze przypiekali) chcieli dla ochrony wlasnej skory wciagnac Rosje do wojny z Niemcami.- i tak w 1943 roku Churchill na spotkaniu ze Stalinem w Tehranie zgodzil się i nawet podpisal na papierowej serwetce obiadowej ( paper napkin) mape Polski ale z granicami wedlug Linii Kurzona( tej samej linii co kilka lat temu podpisali Ribentrop i Molotow) i to tez bez wiedzy Rzadu Polskiego w Londynie, oficyjalnie miedzynarodowo uznanego rzadu II Rzeczpospolitej Polski.
  Nasi Allianci dopiero w lutym 1945 dali smiertelny cios –coupe de grace- II R. Polski i to urzedowo na zjezdzie Stalin,Roosewelt,Churchill w Jalcie (i tu znow bez Polski) – Pogrzeb odlozono do zjazdu w Poczdamie . W Poczdamie Stalin, Attlee, iTruman zabili gwozdzie do trumny – [[ swego czasu czytalem ciekawa anegdotke o tym zjezdzie ( niestety nie pamietam ani ksiazki ani nazwiska autora). Otoz Truman nawet nie wiedzial gdzie na mapie jest Polska i delegacja Amerykanska nie miala z soba zadnych map Polski mimo ze jechali zatwierdzic nasze granice!!!. Kierowca limuzyny Trumana ( Polak z pochodzenia) opowiadal ze jezdzil po Poczdamie i szukal mapy Polski i znalaz mape turystyczna fracuzka i to była podstwa amerykanskich potwierdzen naszych granic . Stalin prawdopodobnie miał dokladne mapy i niektóre nawet w skali osobnych domkow tak jak w Drohobyczu.]]

  Co do zdrady to się chyba zgadzamy ale co do reszy to może rozpatrzymy.

  ***Co do odbudowy Polski – Zwyciezcy Drugiej Wojny Swiatowej, to znaczy Amerykanie? dobrodusznie??? zaofiaorwali Plan Odbudowy Europy zwany Marshall Plan gdzie Ameryka dala 13 miljardow dolarow( 130 miljardow w dzisiejszych dolarach) dla wojna poniszczonych kraji—
  „Plan Marshalla – Kwiecień 18, 1948 –[ cytat po Polsku ,tlumaczenie moje-paragraf drugi Wikipedia ( http://en.wikipedia.org/wiki/Marshall_Plan ) –„Zwiazek Sowiecki niestety odmowil uczestnictwa w tym Planie i ( odmowil) dobrodziejstwa (benefits) tego Palnu, jak i rownierz zabronil udzialu ( w Planie) panstwom Bloku Wschodniego tak jak Niemcy Wschodnie i Polska.”

  Na Konferencji Poczdamskiej uchwalona w sprawie Polski ze:-
  >https://en.wikipedia.org/wiki/Potsdam_Conference&lt;

  „ *Nowy legalny Rzad Polski będzie Rzad Lubelski i tym (bezapelacyjnie) zakonczono uznawanie Rzadu w Londynie za legalny Rzad Polski.
  *Zolnierze Wojska Polskiego na Zachodzie mogą wrocic do Polski ale bez gwarancji bezpieczenstwa w tym juz komunistycnym kraju.–
  —–wiemy historycznie ze to byla ostroga od Stalina zeby zolnierze nie wracali. [ Ojciec i ja mielismy dowody ze ci nasi koledzy co wrocili do Polski zatrzymali sie jusz na zawsze na Syberii i moze nawet w tych samych posiolkach z ktorych przedtem za Sikorskiego i Andersa wyszli]
  *Ustalona nowe granice Polski ale z zastrzerzeniem ze ostateczne uznanie tych granic będzie wedlug przyszlej Ustawy Pokojowej – i – Wolne Miasto Gdansk będzie niezalezne i będzie tylko pod Polskim nadzorem adminstracyjnym
  .——Ta Ustawa Pokojowa była 45 lat pozniej w 1990 i 4 okupojace panstwa podpisaly ta ustwe Rosja, Francja,Anglia i Ameryka i Ameryka ZMUSILA Niemcy do podpisania i zatwierdzenia granic Polski na Odrze i Nisie—
  * Zwiazek Sowiecki oglosil ( declared) ze on zalatwi wszystkie rzadania ( roszczenia) Polski co do reparacji wojennych z Rosyjskiej czesci reparacji wojennych jakie Rosja po wojnie otrzyma."

  To mysle daje inny poglad na odbudowe Polski.

 41. JerzyS said

  Ten problem powróci w Polsce jak zaczną likwidować pomniki rekordzisty pod względem ilości.
  Jak zniknie kult jednostki.

  Jak będą likwidować pomniki JP2!

 42. revers said

  Kneset pokarze kto rzadzi, dzis nadzwyczajne posiedzenie w sprawie pomnikow II WW
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201707195911141-Rosja-Izrael-oswiadczenie-demontaz-pomnikow-Polska/

 43. star1 said

  Jako Polska czuję wstyd za te decyzje, są mi one duchowo obce. Jest to akcja haniebna!
  Dzięki Bogu – tak sądzę – to nie Polacy stoją za tymi działaniami.
  Zresztą czego się spodziewać, w ogóle nie są szanowani Polacy, czy to ofiary rzezi czy żołnierze, np. tych, idących w 1945b roku na Berlin – upasiony historyk-pupil, nazwał po prostu bandytami.

  Czy to znaczy, że obecnie w Polsce można tylko wychwalać pod niebiosa członków SS-Galizien, banderowców i neobanderowców? Wszystko inne ma być zniszczone, upodlone, znieważone. Czy dobrze myślę?

 44. Stan said

  43 Star1
  Komantarz jest oparty na faktach i dowodach.
  „Czy to znaczy, że obecnie w Polsce można tylko wychwalać pod niebiosa członków SS-Galizien, banderowców
  i neobanderowców? Wszystko inne ma być zniszczone, upodlone, znieważone. Czy dobrze myślę?”

  Logiczne myślenie oparte na dowodach. Czyli w Polsce oficjalnie popierana jest ideologia faszystowska i banderowska.
  Niszczenie wszystkiego, co ma zawiązek z historyczna rola ZSRR w II w. św.jest zaplanowane i zgodnie
  z dyrektywami wykonywane.

  Przygotowanie gruntu pod konflikt, w wyniku którego Polska straci prawie wszystko, a inni będą się panoszyć,
  robić dobre interesy i czuć się jak w swoim kraju, a Poloki będą traktowani jako prawdziwi tubylcy.
  Tak było i będzie, Poloków można wymanewrować w biały dzień, a oni pójdą na lep i emocje
  niepoparte żadnym rozsądkiem. Niestety taka jest bardzo przykra prawda.

 45. Byłbym za tym, aby wystosować oświadczenie do braci Moskali, że jesteśmy przeciw temu, co wyczynia nasza marionetkowa władza żydowska.

 46. Grace said

  Re:45 Tak samo mysle. Panie Gajowy, co Pan na to? Może Pan napisze a my się podpiszemy?

 47. Marek said

  Marek o 2017-07-19 (środa) o 13:47:46
  ——-
  Proszę zmienić podpis.

  Marek

 48. La Reine Toronto said

  ad 20: tak Panie Gajowy Rosjanie maja swoja polityke i sa u wladzy we wlasnym panstwie, dlatego tak godnie bronia tych pomnikow poleglych zolnierzy.
  Niestety Polska to juz ‚nieposki’ rzad a ludzie to prawie gawiedz co nawet nie potrafi samodzielnie myslec a coz dopiero krytycznie podchodzic do ‚polskojezycznego;’rzadu popierajacego jawne bezczeszczenie tych postumentow.

  Ktos pisal ze na onet.pl polska mlodziez jest aktywnie anty rosyjska ale moim zdaniem wiekszosc to opalacane trolle z kibucow izraelskich i tych z U pa ny.
  Wydaje sie ze mlodzi narodowcy takim baranami nie sa?
  To tyle na teraz.
  Wara od pomnikow zolnierzy radzieckich. My Polacy musimy miec honor i przeciwstawiac sie aktywnie temu haniebnemu procederowi. Tu chodzi o jawna prowokacje i dalsze wasnie miedzy naszymi slowianskimi narodami.

 49. Yah said

  Ad 38 ad Admin

  „Watykan nie był, o ile wiem, ani pro- ani antyrosyjski.
  Natomiast przez setki lat był anty-prawosławny.
  Już nie jest.
  Klątwy zostały zdjęte.
  Admin”

  Off topic, ale gwoli ścisłości.

  Klątwy zostały zdjęte bo większość kościołów prawosławnych wstąpiła na ścieżkę herezji ekumenizmu ( jasno to widać w dokumentach soboru na Krecie ).

 50. Czesiek said

  Chazarowie to naród bez państwa. Są wszędzie i wszędzie wszystko niszczą. Najwięcej tych żygowin jest jednak w Polsce i dlatego Polakom w Polsce jest źle.

  Kaczyński, Słomka, Michnik, Brudziński, itd. to nie są żadni Polacy. To chazarskie żygowiny udające Polaków.

  Lekarz specjalista zaleciłby tylko jedną formę kuracji – jak najszybciej wyciąć chazarski nowotwór!

 51. JerzyS said

  „Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami”

  Teraz czekam na pozew zbiorowy przeciwko Kaczyńskiemu o zniewagę.

  Pod nim będzie lista Kanalji wraz z ich podpisami.

 52. Yah said

  Było burzenie cerkwi – był wrzesień 1939, był Katyń etc. Jest burzenie pomników – będzie ….. no ale burzyciele Boga się nie boja, bo w ich mniemaniu maja u Niego jakieś szczególne względy. Dla nierozgarniętych burzycieli – może i macie względy, ale nie u Boga tylko u szatana – niedługo przyjdzie zapłacić rachunek …

 53. yop said

  niech je sobie zabiorą i postawia tuz obok mauzoleum zbrodniarza Lenina na Placu Czerwonym, nazwa jak i reszta wciąż aktualne, to po co te jadaczki wykrzywiać i ze swastyka walczyć panie gajowy. Jeden wybierz pan sobie w czasie pobytu w Polinie

Sorry, the comment form is closed at this time.