Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja szykuje odpowiedź na działania Polski ws. pomników

Posted by Marucha w dniu 2017-07-19 (środa)

Rosja przygotowuje środki odwetowe na decyzję polskich władz ws. wyburzenia pomników żołnierzy radzieckich – powiedziała przewodnicząca Rady Federacji Walentina Matwijenko w środę na posiedzeniu izby.

Parlamentarzyści poruszyli kwestię rozbiórki pomników żołnierzy radzieckich w Polsce.

Prezydent RP Andrzej Duda w poniedziałek podpisał poprawki do ustawy o zakazie propagandy komunizmu, które przewidują rozbiórkę radzieckich pomników w kraju. Ustawa wejdzie w życie trzy miesiące od daty podpisania. Według obliczeń Instytutu Pamięci Narodowej Polski ustawa o dekomunizacji obejmie około 230 pomników Armii Czerwonej.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji wydało odpowiednie oświadczenie, wiem, że przygotowuje środki odwetowe, może zapytać, jakie (one będą), aby poinformować nas” — powiedziała Matwijenko, zwracając się do szefa Międzynarodowego Komitetu Rady Federacji Konstantina Kosaczewa.

Szef Komitetu obiecał zrobić to w ciągu dnia i poinformować na bieżącej sesji plenarnej lub w przyszłą środę.

https://pl.sputniknews.com

Barbarzyństwo rządzącej Polską ksenokracji oraz poparcie narodu dla tego barbarzyństwa.
Nb. słowo „ksenokracja” jakoś dziwnie zniknęło ze słowników języka polskiego, zob. np. https://sjp.pl
Admin

 

Komentarze 34 to “Rosja szykuje odpowiedź na działania Polski ws. pomników”

 1. gosc po raz pierwszy said

  — Musi ze spelni się wrozba o wielkiej Polsce , od morza do morza . Ino ze z stolica w Kijowie . I calosci nazwe tez się zmieni . A co tam .

 2. Czesiek said

  Chazarska banda pisdzielców to nie żadne tam „polski władze” tylko okupanci Polski. Czyżby Rosjanie nie potrafili odróżnić Polaków od chazarskich żydowin/żygowin?

  ——
  A czy Polacy odróżniają bolszewików/sowietów od Rosjan?
  Admin

 3. AlexSailor said

  No jasne.
  Jeszcze dolać oliwy do ognia.
  Mało problemów.

  Pewnie kolejnym krokiem patridiotów na podjęte „kroki odwetowe” będzie stawianie pomników Armii Radzieckiej takich, jak ten z Gdańska z gwałconą kobietą w ciąży.

  Jedynym rozsądnym zachowaniem Rosji jest takie, jak Japonii po wypowiedzeniu wojny przez Rząd Londyński.
  Olanie ciepłym moczem.
  Cesarstwo Japonii w odpowiedzi ogłosiło, że nie przyjmuje do wiadomości wypowiedzenia wojny i pozostaje z Polską w pokoju.
  Bo w Japonii wiedzieli, że wojnę wypowiedziała nie Polska, ale kukiełkowy rząd w pełnej zależności od anglików.
  A co w Rosji nie wiedzą jak jest w Polsce.

  Czy to jednak nie jest tak, że w Polsce Rosja ma najlepszą agenturę na szczytach władzy i stąd te szopki z pomnikami.
  Skoro tak bardzo polskie rządy z obecnym na czele chcą dowalić Rosji, to niech chociaż zażądają złota należnego Polsce zgodnie z Traktatem Ryskim w odsetkami.
  Jakoś takich realnych posunięć nie robią.
  Ciekawe dlaczego.

 4. wincenty said

  Białoruś zarzuca Polsce próbę rewizji historii

  „Wojna” Polski z radzieckimi pomnikami jest elementem rewizji historii II wojny światowej – oznajmił dzisiaj w Mińsku rzecznik prasowy MSZ Białorusi Dmitrij Mironczyk.
  -> https://sptnkne.ws/eQr7

 5. wincenty said

  Łukaszenka: Nie pozwolimy pisać historii II wojny światowej na nowo!

  Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka powiedział, że w republice nie dopuści do pisania historii Wielkiej Wojny Ojczyźnianej na nowo.

  Białoruś nigdy nie przestanie czcić „męstwa swoich rodaków, którzy przeszli przez piekielny ogień wojny”. „Oni nie uklękli przed najeźdźcami” — dodał prezydent.

  -> https://sptnkne.ws/euny

  ——
  Już nawet dość przyjazna Polsce Białoruś zaczyna się od nas odwracać.
  Admin

 6. wincenty said

  LIST OTWARTY O OPAMIĘTANIE

  Pokaz Polskiego barbarzyństwa oraz wdzięczności .
  Dowódca Armii marszałek Iwan Koniew. …. Został odznaczony przez Elżbietę II i Jana Pawła II · Iwana Koniewa udekorowano najwyższymi odznaczeniami państwowymi jego kraju, a także mnóstwem orderów zagranicznych, w tym także najwyższym odznaczeniem Stanów Zjednoczonych – Orderem Honoru i francuską Legią Honorową. Ostatnią nagrodę – „Order Oczyszczającego Źródła” – wręczył wdowie po marszałku – Antoninie Wasyljewnie – przed stuletnią rocznicą urodzin marszałka – brytyjski minister obrony. Tym krzyżem, który pojawił się w Wielkiej Brytanii jeszcze w czasie średniowiecza, na całym świecie wyróżniono niewiele ponad 20 osób….

  -> http://okres-prl.blog.onet.pl/2017/07/02/list-otwarty-o-opamietanie/

 7. wincenty said

  Heroizm radzieckiego żołnierza, który płacił życiem za ziemie wywalczone dla Polski – jest skrupulatnie w przestrzeni publicznej rugowany. Wg obecnej władzy – żadna wdzięczność ze strony Polski i Polaków mu się nie należy…

  -> https://sptnkne.ws/eqxK

 8. z prowincji said

  ale te „nasze” pseudo rządy i podobne elity mają wielu zwolenników .wystarczy czytać wpisy na blogach o Rosji
  ,pełno tam onuc ,pełno zajadłości i wyimaginowanych niegodziwości i przywar Rosji i Rosjan -to się nijak nie broni .
  Nie wiem czy obalenie ostatniego pomnika ,zamkniecie ostatniej furtki do Rosji , zbeszczeszczenie wszystkiego co rosyjskie
  uspokoi tych oszołomów i przyniesie wreszcie „ulgę ” tej części polskiego społeczeństwa ,czy tez pójdzie to dalej aż do zatracenia .
  Czarno to widzę ,gdyż wszystko ma swoje granice .
  zauważcie to blogowicze ;czym tak naprawdę zajmują się nasze władze ,w czym Oni widza interes Polski i Polaków ,
  kogo my wreszcie trzeba sobie powiedzieć k…..a wybraliśmy ? i kiedy się to skończy ?? .

 9. Wieś Rządzi Światem said

  Hideki Tōjō: „Wyzwania Polaków nie przyjmujemy. Polacy, bijąc się o swoją wolność, wypowiedzieli nam wojnę pod presją Wielkiej Brytanii”.

 10. Joe said

  Identyczny „zont” byl przed 39tym…co poszedl sobie na Zaleszczyki,zostawiajac Narod na pozarcie masonerii .
  Z tym inaczej nie bedzie….A pseudo-patridioci tego nie widza bo widziec z powodu swojej slepoty nie moga…

 11. To jest kolejny etap. Pierwszym było usuwanie z postumentów, oryginalnych czołgów z II WS. To co się dzieje, to jest nic innego jak likwidowanie artefaktów poświadczających pisane słowo historii. Jak już zlikwidują te ostatnie dowody, to już pozostanie im tylko mały krok do obciążenia wyłącznie Polaków za ten ich cały holokaust.

 12. Kopia said

  Klasyczny przykład mentalności tłumoka i barbarzyńcy. Takiemu nie warto nic tłumaczyć, najwyżej kopnąć w dupę.
  Admin

  ——

  Zaden Ruski zolnierz nie walczyl Za Polska ziemie , Stalin pchal radzieckie wojsko jak najdalej na zachod zeby zajac jak najwiecej terenow Po wojnie. I Tak sie stalo dopiero w 1989 nastapilo prZesilenie I wyjazd Ruskich z PRL-u. Zostal Po Nich syf , smrod I SLD . Komunisci eksploatowali Polske przez ponad 50 lat – wystarczy! . Won z marksistowakimi – komunistycznymi pomnikami z Polski !

 13. anonim said

  Takie to wszystko rzydoskie…walka z zabitymi 70 lat wcześniej albo „zrozumienie poprzez zapominanie” rzezi starców kobiet i dzieci na Wołyniu też 70 lat wcześniej w imię „wyższego dobra”

 14. Zbyszko said

  Kopia @11, ty jesteś jednak jakąś marną kopią (nie wiadomo czego). Te 50 lat o których wspominasz to:
  – likwidacja analfabetyzmu (teraz za „wolności” wraca i powróci z jeszcze większą siłą, bo zapowiada to filozof niejaki prof Hartman) – edukacja była darmowa i powszechna (obecnie za „wolności”, pętla płacenia za edukację zaciska się coraz bardziej)
  – likwidacja wielu chorób bo bezpłatna służba zdrowia sobie z nimi poradziła (teraz za „wolności” wiele z nich wróciło np gruźlica i pojawiło się wiele nowych w wyniku zatrucia przez tą „wolność” wszystkiego)
  – powszechna, gwarantowana przez państwo emerytura- starzy ludzie nie musieli się błąkać po wsi z prośbą o coś do jedzenia (jak to pokazywał np Reymont) Ale znowu będą musieli, bo ten porządny system emerytalny (i zatrudnienia – umowy śmieciowe) został „zreformowany” a niektóre dupki nawołują do zlikwidowania ZUSu)
  – tania komunikacja (bo przewozy towarowe PKP i PKS zarabiały na te osobowe, by mogły być na uczniowską kieszeń i mogły dojeżdżać do najdalszej prowincji, by także i stamtąd ludzie mogli dojeżdżać do pracy a uczniowie do szkół). Można powiedzieć że komunikacja (jak i całe państwo) pełniła wtedy misję w stosunku do narodu

  marna kopio, mógłbym tak jeszcze długo ale mi się już nie chce.

  WPoloniaBis (AT) @10 w pełni się zgadzam. NIszczenie pomników Armii Radzieckiej, jest kolejnym etapem wciskania Polakom sprawstwa wywołania II wojny w celu uniknięcia wypłat odszkodowań, zbudowania podłoża pod wystąpienie o zwrot tzw Ziem Odzyskanych i ostatecznie obciążenia Polski wszelkimi odszkodowaniami.

 15. revers said

  Najwazniejsze ze muzeum zydow jest oraz wile pomnikow szbasgoji, dudajewow podobnych szarych eminecji.

  Po rzadami HGW w Warszawie rowniez pomniki powstania warszawskiego padaja ofiara reprywatyzacji, innych z noej mowy dekomunizmow pod apartamentowce a nawet islamskie meczety.

  To w nastpnej kolejce pujda pomniki zolnirzy polskich LWP, uznanych przez chisterykow od Cejrowskich bandytami jak ten Sierkierkach nad Odra pod rozwalke bo przeciez bandryzm ukrainski byl lepszy nawet jak w niedziele siekera podczas mszy wyzynano polakow.

 16. sulavix said

  @ 13 Zbyszko
  proszę Pana nie ma sensu polemizowac z marną podróbką a nie kopią;
  pozdrawiam

 17. peacelover said

  Ruscy aniolkami nie byli, ale szfabow pogonili !!! i… jak ktory padl, to mu sie nalezy jakis szacunek !!!!!
  …a nie zeby banda chazarskich lobuzow robila nagonke 70 lat po wojnie na tych wojakow !!!!
  To jest wstyd dla Narodu, ze sie nie szanuje poleglych, ze jeszcze jakis polski cymbal w tym bierze udzial !!!! SMROD !!!!!!

  Na wojnach aniołów jest mało.
  Tak było od zawsze.
  Admin

 18. Czesiek said

  Największy wstyd, że Polacy wybrali na swoich reprezentantów chzazarskie przybłędy, które już wiele razy poprowadziły naród polski w przepaść. Co kilka pokoleń robią Polakom rzeź i z tego żyją. Z naszej krwi i z prochów naszych dziadów.

 19. AlexSailor said

  Ad 7 @Wincenty

  „Heroizm radzieckiego żołnierza, który płacił życiem za ziemie wywalczone dla Polski”

  Może przypomnę, jakie ziemie wywalczył żołnierz radziecki dla Polski:

  1. Województwo Tarnopolskie,
  2. Województwo Stanisławowskie,
  3. Województwo Lwowskie – pół,
  4. Województwo Wołyńskie,
  5. Województwo Poleskie,
  6. Województwo Nowogródzkie,
  7. Województwo Wileńskie,
  8. Województwo Białostockie – 1/3.

  Tak mniej więcej połowę terytorium Polskie z 1939r.

  A to wszystko po ZDRADZIECKIM (bo to Rosjanie jako naród mądry rozumieją dobrze to słowo) napadzie ze złamaniem paktu o nieagresji, bez wypowiedzenia wojny, w sojuszu z najbardziej antysłowiańskim i krwiożerczym, zachodnim, germańskim ścierwem – Hitlerem.

  Prawdą jest, że okupacja niemiecka była 20x gorsza, jeśli idzie o ofiary, niż radziecka.
  Prawdą jest, że żołnierze radzieccy nie dopuścili do wielu zniszczeń polskich miast, jak np. Kraków.
  I że uwolnili nas od niemieckiej machiny zagłady, której efektem miało być fizyczna likwidacja Narodów II RP.

  Ale zrobili to głównie w swoim interesie, bo i tak mieli po drodze do Berlina, a także z wydatną polską pomocą,
  czy to żołnierzy I i II Armii LWP, czy też przy okazji Akcji Burza przeprowadzonej przez AK, a także przez wysiłek wojenny wszystkich Polaków, także tych walczących przeciw Hitlerowi w Afryce, we Włoszech, czy pod Arnhem.
  To między innymi polskie statki handlowe i polska marynarka wojenna dostarczała zaopatrzenie w najtrudniejszych chwilach, gdy germańskie hordy stały pod Moskwą, do Murmańska.

  Podsumowując.
  Wojna pomnikowa jest głupotą, także działania odwetowe.
  W Polsce przyjdzie czas, że jeszcze będzie się stawiać pomniki Rosjanom, w tym żołnierzom Armii Radzieckiej.
  Ale w innym kontekście, niż te bezsensownie likwidowane.

  I jeszcze warto odnieść się do „profanacji”.
  Nie ma żądnej profanacji szczątków żołnierzy radzieckich, ich groby są nadal pielęgnowane, ewentualnie przenoszone w inne miejsce.
  Czasem jest to uzasadnione, czasem nie.

  Na koniec dodam, że władze upadającego ZSRR próbowały zwrócić zagarnięte terytoria II RP w 1990-91 roku, ale spotkały się ze sprzeciwem zdrajców reprezentujących stronę polską, nie koniecznie Polaków.
  Obecnie też pojawiają się propozycje poparcia powrotu części ziem polskich II RP, ale o tym tylko wspomnę.

 20. Marucha said

  Re 19:
  Bolszewia zabrała, Rosjanie chcieli oddać…
  Żydzi urządzili Katyń, Rosjanie za niego przepraszali (już cztery razy)…

  Cholerne ruskie…

 21. Inkwizytor said

  re 2

  Tak czesiu, Ruscy nie mają innych spraw na głowie tylko będą zaglądac w majtki. Kto Polak i a kto polskojęzyczny. Dla przeciętnego Ruskiego Michnik, Kwach, i reszta sanhedrynu to Polacy, reprezentują Polskę. Czy Polacy w swej masie tak odsiewają prostych pacanów z Krasnej Armii i od pędzących ich wpieriod koszernymi z policji politycznej ?

  Dla Ruskiego burzenie pomników to czyn świętokradczy, tak jakbyś dokonał np sprofanowania Hostii. Podaję taki przykład aby uzmysłwić gajówkowiczom na ile rani to serce i dumę ruską. Dlatego też sa liczne pomniki Lenina bo nawet Ruscy, którzy mają Włodzimierza w żopie staneli by w obronie jego pomników. Taka to już cecha tego narodu

  re 12

  tobie kopia to przywaliłbym w ten tępy ryj, aż nakryłbyś się mały wuju kopytami. Antykomunista za dychę. Goowno ludzie

 22. Hen ryk zydowski słyszę :-) said

  Powinno się wyburzyć wszystkie żydłackie pomniki, bo to przez tą zarazę mamy wszystkie nieszczęścia, wojny i rewolucje na całym świecie. Rosję też zniszczyło to chazarskie bydło.

 23. ojojoj said

  do 2. Czesiek

  Polacy nie odrozniaja pejsow od Polakow. Kto glosowal 2x za Kwasniewskim?

  do 12. Kopia

  „..Won z marksistowakimi – komunistycznymi pomnikami z Polski !..”

  O jakie pomniki ci chodzi? Stalina? Lenina? Trockiego? Gdzie one sa? Z tego co widze, w Polsce pomniki sa poswiecone jedynie zolnierzom jezeli chodzi o 2-a wojne swiatowa. Przede wszystkim pomniki tzw. Nieznanego Zolnierza.

 24. Pinxit said

  Jak na razie to zydowska propaganda w Polsce ma sie dobrze.
  Bedziemy budowac budowac pomniik zydowi Churchillowi bo tylko zydowskie pomniki i zydowskie muzeum mozna teraz postawic na polskiej ziemi.

 25. Lily said

  Naczelnik republiki pookraglostolowej,domaga
  sie o wiecej pomnikow upamietniajacych brata.
  A,ja sie pytam za co te pomniki?.

 26. Rob said

  Na dzień dzisiejszy historia II WŚ według rządzących w Polsce wyglądała następująco: żołnierze rosyjscy gwałcili a Polska była wyzwalana przez Ukraińców.

 27. Iwan said

  Niestety prawda jest niewygodna, dlatego rozumiem rusofila Admina jezeli wykasuje te linki:

  „Mamy prawo do wszystkich Polek! Sowieckie gwałty nad Wisłą”
  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/04/26/mamy-prawo-do-wszystkich-polek-sowieckie-gwalty-nad-wisla/

  Czerwonoarmiści! Niemieckie kobiety są wasze! Sowieckie gwałty w Prusach i Berlinie
  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/04/14/czerwonoarmisci-niemieckie-kobiety-sa-wasze-sowieckie-gwalty-w-prusach-i-berlinie/

 28. Mariusz said

  W 28 lat po upadku „komunizmu”, którego zresztą nigdy w Polsce nie było, będą zwalczać „komunizm”, co zacznie się i zakończy zburzeniem iluś tam pomników zwykłych „sołdatów”… Aż ustawę trzeba było stworzyć, żeby to masowe burzenie jakoś „umocować” prawnie, i mieć kolejny pretekst do zagrania na nosie „Ruskim”…
  Ale ustawy o zakazie propagowania banderyzmu w Polsce to jakos sku**ysyny nie mogą przyjąć…
  Banderowskie pomniki – prawie wszystkie nielegalnie postawione – też stoją sobie nie niepokojone, chyba że w ramach lokalnej „inicjatywy obywatelskiej” ktoś się wqrwi i weźmie kawałek młota w garść… Ale lepiej dla niego żeby nie dał się złapać.

 29. Carlos said

  Jak widze skurwysyna Slomke to mi sie noz otwiera…

 30. Carlos said

  Iwan re 27- a moze bys znalazl historyczne ciekowostki jak nas mordowali szwaby?

 31. Isia said

  … Panie Gospodarzu …

  … rzeczywiście, warto więc przypomnieć, co znaczy słowo ksenokracja – to rządy obcych, inaczej obca władza … klasycznym przykładem ksenokracji w Polsce był okres zaborów, ale dziś także mamy w Polsce ksenokrację, bowiem rządzą nami żydzi – obcy, którzy realizują własne żydowskie interesy, całkowicie sprzeczne z polską racją stanu … jednym słowem rządzi nami, rodowitymi Polakami, żydostwo, śmiertelny wróg Polski i Polaków …

  … nie od rzeczy będzie przypomnieć również znaczenie pojęcia ojkofobia – to niechęć, odraza, do własnego środowiska, rodziny, klasy społecznej, w najszerszym rozumieniu do własnego Narodu … Pan Gospodarz walczy tu z różnymi fobiami, z ojkofobią chyba też …

  … przytoczę też pojmowanie słowa mediokracja – to rządy poprzez media, gdzie ludzie mediów stają się, wbrew podstawowym założeniom (patrzenia władzy na ręce), elementami systemu władzy, inaczej mówiąc, wspierają władzę na każdym możliwym polu … więcej w:

  http://www.niepoprawni.pl/blog/118/ksenokracja-z-ojkofobia-pod-oslona-mediokracji

  … ciekawie o ksenokracji pisze, w swojej publikacji, I. C. Pogonowski, pod linkiem:

  http://www.ojczyzna.pl/ARTYKULY/POGONOWSKI-IC_Rzeczypospolita-Demokracja-Ksenokracja.htm

 32. 100 lat said

  Iwan.

  W 1938r. mieliśmy 850 tys. urodzeń żywych. W 1946r. 623 tys. Co znamienne w następnych latach liczba powoli wzrastała. Z mnogości stosunków czerwonoarmistów powinno być mnóstwo urodzeń. Wszak zapładniane były nie tylko mężatki ale także dzieci, kozy, psy i staruszki, z tego co wyczytałem w pana linkach. A tu apogeum przypada dopieero w 1995 roku dopiero z liczbą urodzeń 794 tys.

 33. 100 lat said

  Źródło: http://www.prawica.net/2311

 34. yop said

  Beda stawiać sobie niemieckie ku chwale pokonanych Niemiec Hitlerowskich oraz sarkofag Hitlera ze szczątkami jakie mają z Berlina.

Sorry, the comment form is closed at this time.