Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Dinozaur o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Jerzy o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Zbigniew Kozioł o Upadek nauki? W przyszłym roku…
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  zen o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  JanuszT o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Boydar o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Rosja i Izrael wydadzą wspólne oświadczenie ws. demontażu pomników w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2017-07-20 (Czwartek)

Duma Państwowa Rosji i izraelski Kneset (parlament) zamierzają dzisiaj jednocześnie przyjąć oświadczenie w związku z decyzją polskich władz w sprawie demontażu radzieckich pomników.

„Prezydium izraelskiego Knesetu przyjął pod nadzwyczajne obrady na dzisiejszym posiedzeniu plenarnym oświadczenie pod tytułem „Zadania w zakresie zachowania pamięci historycznej o II wojnie światowej”. Zgodnie z regulaminem Knesetu nadzwyczajne obrady są wyjątkową procedurą stosowaną nadzwyczaj rzadko… Kwestia zostanie rozpatrzona przez Kneset o około godzinie 15:00 (czasu miejscowego)” — powiedział szef Komisji do Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej Rosji Leonid Słucki na plenarnym posiedzeniu Dumy Państwowej.

„Projekt komunikatu Dumy Państwowej przygotowany z Państwa udziałem wspólnie z szefami wszystkich czterech frakcji parlamentarnych pod adresem parlamentów państw Europy i europejskich instytucji parlamentarnych w związku ze zbezczeszczeniem pamięci żołnierzy poległych podczas wyzwolenia Europy spod okupacji nazistowskiej, ofiar holocaustu i tak dalej. Proponuję postawić ten dokument synchronicznie z rozpatrzeniem analogicznego dokumentu w Knesecie, o ustalonej godzinie 16:00″ — dodał parlamentarzysta.

„Szefowie frakcji pracowali nad projektem tego oświadczenia. O ile wiem, jest to solidarne stanowisko wszystkich frakcji. Dlatego byłoby słusznie rozpatrzyć tę kwestię rzeczywiście dzisiaj. Tym bardziej praktycznie w tym samym czasie ta kwestia zostanie rozpatrzona w izraelskim Knesecie” — oznajmił przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin podczas posiedzenia plenarnego.

Według niego odpowiednie porozumienie zostało osiągnięte podczas wizyty w Rosji przewodniczącego Knesetu. „Omawialiśmy kwestię właśnie synchronicznego podjęcia decyzji w sprawie pielęgnowania i niedopuszczalności wypaczania pamięci historycznej” — dodał.

Wołodin także podkreślił, że Izrael „jak żaden inny naród zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie dzięki żołnierzom Armii Czerwonej zostało uratowanych wielu ludzi. „To pamięć o naszych dziadkach, którzy poświęcili życie wyzwoleniu Europy” — oznajmił, podkreślając, że analogiczna do polskiej sytuacja „bezczelnie rozwija się” w wielu państwach europejskich.

https://pl.sputniknews.com

To, że stosunki między Polską a Rosją są takie, jakie są, zawdzięczamy w ogromnej mierze właśnie izraelskiej diasporze i jej nieustannym szczuciu na Rosję.
Admin

Komentarzy 50 do “Rosja i Izrael wydadzą wspólne oświadczenie ws. demontażu pomników w Polsce”

 1. justyna said

  Nie normalnie rece opadaja.

 2. piotr said

  Panie Wolodin nie badz Pan taki zyd.Wiadomym jest ze gdyby Hitler podbil ZSRR to los biedoty zydowskiej bylby przesadzony.Dlatego enkawudzisci zydowscy pchali armie czerwona ze swoich tylow.Nie bylo mowy o zadnym cofaniu sie kto sie cofal dostawal kulke od zyda przebranego w radziecki mundur oficera NKWD.Przyklad zydowskiej wspolpracy Rosjanie juz przerabiali w 1917 r.Jak to sie dla nich skonczylo wyjasniac nie trzeba .Do dzis Rosja jeszcze sie nie pozbierala.

 3. Radosław37 said

  Cyrki w Sejmie, burdy…wystąpienie Klaksteina wszystko ma przykryć przygotowanie do jesiennej ofensywy na Ukrainie przeciwko Rosji.

 4. Zbyszko said

  W sumie nic nie rozumiem. Czy przy okazji demontażu pomnika Marszałka Koniewa zdemontowano jakiś pomnik upamiętniający żołnierzy izraelskich wyzwalających Polskę?

 5. anonim said

  Strofowanie pomniejszych poliniańskich rzyduff przez rzyduff pustynnych…ważniejszych.
  I pomniki zostaną…wszystkie…Bismarka i dUPA także…

 6. Plausi said

  Podstawy polityki imperialnej

  jego zdaniem polityki USA, opisuje żydowski fanfaron Friedman, wmawiając biednym słuchaczom, że to USA są tym decydentem globalnego imperium

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/07/friedman-rekomenduje-wspierana-przez-usa-wyniszczajaca-wojne-w-europie/

  co my uważamy za mocno przesadzone, przeciwnie, obserwujemy oznaki przebudowy globalnego imperium. Nie odbędzie się to bez bólów, aby przejąć globalne imperium firmowane przez W.Brytanię, potrzebowały USA dwie wojny światowe, tym razem nie odbędzie się to bez krwawych bólów porodowych, które ten fanfaron z USA najchętniej widziałby jak zwykle na terenie Europy.

  „Izrael „jak żaden inny naród zdaje sobie sprawę z tego”, że jego funkcja na BW także dobiegnie końca,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Izrae

  Administracja zarówno Ukrainy jak i Polski od dawna otrzymały polecenie zapwewnienia środków dla przyjęcia fali uchodźców z Izraela, co dość dziwacznie interpretuje prof. Nowak

  http://macgregor.neon24.pl/post/139346,ukraina-jako-przyszla-zastepcza-ojczyzna-zydow-z-izraela

  Admin: „że stosunki między Polską a Rosją są takie, jakie są, zawdzięczamy w ogromnej mierze właśnie izraelskiej diasporze”, zgodnie zresztą z drugą metodą Chomskyego

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Chomsky_2

  ale społeczność żydowska, który tworzy jedyną w swoim rodzaju międzynarodową sieć przestępczą (w tym zbrodniczą), ma więcej metod w swym repertuarze. Adepci talmudu mogą być jedynie przestępcami, zbroniarzy nie wykłuczajmy

  http://www.wandaluzja.com/?p=p_310&sName=talmud-najlepszy-kodeks-mafijny

  jak nie bez racji argumentuje się w powyższym linku.

 7. AlexSailor said

  @Marucha

  Znaczy się, nie koniecznie możemy mieć rację co do tych pomników.
  Po tym oświadczeniu – wspólnym – warto jeszcze raz zastanowić się, czy racji nie mają tych pomników
  demonterzy.

  Oczywiście nie szczekacze, zadymiarze i prowokatorzy, jak niejaki słomiany, tylko ci co chcą to zrobić systematycznie, cierpliwie i metodycznie.

  Być może te pomniki właśnie mają antagonizować Polaków i Rosjan, przez okoliczności ich postawienia.
  Nawiasem, wtrącanie się obcych państw do naszych spraw wewnętrznych, tym bardziej nie zainteresowanych bezpośrednio, wręcz nakazuje oparcie się tym naciskom.

  Ciekawie się porobiło.

  ——
  Się obudzili po prawie 30 latach… Z „dekomunizacją”, z pomnikami… Widać, że jest zamówienie na dalsze rozdrażnianie stosunków polsko-rosyjskich.
  Admin

 8. Pinxit said

  To jest nieprawdopodobne posuniecie!
  Napuscic Izraelitow na Polakow w sprawie historycznych pomnikow do usuniecia!.
  I choc jestem ostatnia osoba, ktora popieralyby kiedykolwiek polityke Izraela, to uwazam, ze wielu polskich zydow zupelnie niepotrzebnie zginelo w czasie tej wojny.
  Mozna sie ze mna nie zgadzac, ale bez watpienia bezczeszczenie pamieci tych, ktorzy walczyli z faszyzmem – jest faszyzmem samym w sobie.
  Zachowujemy sie jak Ukry, ktorzy niszcza cerkwie rosyjskie tylko dlatego, ze … rosyjskie!
  Cerkiew prawoslawna, to tez Dom Bozy.

  Zdaje sie, ze zaden syjonista nie zginal w obozach. Zginelo bardzo wielu zydow, ktorzy musieli oddac krew, zeby powstalo panstwo Izrael.
  Polscy zydzi ze Wschodu, i mam na mysli glownie zwyklych zydkow w zarekawkach, nie nadawali sie do Izraela z powodu… religii.
  Chasydom Torah nie pozwala wrocic do Jerozolimy, dopoki nie pojawi sie mesjasz, na ktorego pobozni zydzi dalej czekaja.

  Niemcy zachowywali sie wobec tej bezbronnej grupy wierzacych zydkow okropnie!
  Syjonisci zas sluzyli w armii Hitlera!

  Przeciez we Lwowie pisarze, poeci polscy zydowskiego pochodzenia gineli razem z Polakami!. W obozach koncentracyjnych gineli zydzi razem z Polakami.
  Osobiscie nie wierze w statystyki holokaustu, a o Polakach, ktorzy zgineli w obozach statystyk nie ma.
  Zalozylismy podobno IPN, ktory sie nigdy takimi rzeczami nie mial czasu zajac.

  Nie wolno chronic tych, ktorzy chca nam zabic pamiec historii.

  Nie podoba mi sie pomysl napuszczenia Izraela na Polske.
  Ale tez nie mam nadziei, ze Polacy zaczna kiedykowiek szanowac wlasna historie i szanowac pamiec tych, ktorzy polegli zamordowani przez faszystow.
  I tych, ktorzy nas przed faszystami obronili.

  Dokad mozna pluc na Ruskich, Armie Czerwona, i pomniki historyczne, ktore stawiali nasi rodzice z wdziecznosci dla tych, ktorzy pomogli nam w walce z okupantem?.

 9. Marucha said

  Re 8:
  Nie ma sensu I nie ma szans na powodzenie przekonywanie Polaków, że są w sposób prymitywny manewrowani. Nie docierają do nich żadne fakty. Tępe pospókstwo z wiadrem na głowie.

 10. Marucha said

  Mądry naród zachowuje pomniki i budowle.
  Jedne jako pamiątkę chwały.
  Inne jako świadectwa tamtych czasów.
  Jeszcze inne jako ostrzeżenie dla potomnych…

 11. RomanK said

  Madry narod …sam buduje pomniki z nieymuszonej niczym checi…ktora nazywamy wdziecznoscia….madremu narodowi nei przeszkadzaja pomiki..NO na Slasku stalo wiele starych neimieckich pomnikow , niektore z urwanym lbem…czy inne..i nikt ich nei rozbieral..
  TYlko glupi ewladze, z wielkim ego robia miejsca dla siebie:-)))

 12. Pinxit said

  10
  Marucha
  Bardzo madre slowa.

  A polska ekipe od burzenia pomnikow mozna wyslac pod Palmire, bo ta krolowa Palmiry, Zenobia to byla taka swinia i awanturnica. Nawet Rzymian pobila ale w koncu dobrze, ze ja zlapali i musiala popelnic samobojstwo.

  Juz nie mowiac o tym, ze te faraony, tyrany i zboczence tylko szpeca piramidami (do wyburzenia) egipski krajobraz.

 13. leo69 said

  Tak tak, Izrael wie i ogłasza wszem i wobec ,że dzięki Armii Czerwonej uratowano tysiące żydów , z Polskich Obozów Śmierci

 14. RomanK said

  DO pozytywnych zjawisk zaliczam ,ze nawet przemaiajacy w Dumie pan posel Zyrynowski..nie mowil o Polakach …..ale o polskich wladzach…

 15. leo69 said

  Burzenie , usuwanie pomników to nie polska specjalność. W ZSSR od początku lat 30-tych XX wieku bolszewicy wyburzyli tysiące , a może nawet dziesiątki tysięcy pomników przeszłości , swiątyń i cerkwi. O milionowych ofiarach ludzkich nie wspomnę. Bolszewizm jak widać jest zaraźliwy.. i objawia się w różnych najmniej spodziewanych miejscach.. niestety.

 16. Pinxit said

  Zyrynowskiemu nie wypada .. w Dumie. W studio jest mniej precyzyjny.

 17. #4 p. Zbyszko, wszystko w porzadku. Juz zalatwione..przetopiono Gen. Koniewa na Moshe Dajana

 18. Siekiera_Motyka said

  „To, że stosunki między Polską a Rosją są takie, jakie są, zawdzięczamy w ogromnej mierze właśnie izraelskiej diasporze i jej nieustannym szczuciu na Rosję.”
  Śmiechu warta Operetka.

  „Rosja i Izrael wydadzą wspólne oświadczenie ws. demontażu pomników w Polsce”

  Ale piękne robi Polinowcow w buko ich bliski sojusznik Izrahell. Typowy Talmudystyczny podstęp który nie raz był użyty w ważnych wydarzeniach narodowych Polski gdzie Polska krew się lała.

 19. Majster said

  Zgadzam się z panem Alexem Sailorem, że Chazarowie szczują Słowian przeciwko sobie. Najpierw powinny przeprosić za swoich czekistów, strzelających żołnierzom w plecy – wynalazek Bronsteina-Trockiego, Dzierżyńskiego, Lenina, sadystycznego mordercę Morela, który spokojnie żył w Izraelu i wielu innych. Powinni przeprosić za pomordowanych Rosjan w Odessie. Chazarowie doprowadzili do obu wojen światowych i rewolucji październikowej i są winni śmierci milionów ofiar. W Polsce to Polacy decydują kogo należy upamiętnić.

 20. Siekiera_Motyka said

  Ad. 15 – Słuszna obserwacja. Jak sami wiemy, „bolszewicy” z Polskimi obywatelstwami mają się dobrze w Polsce. Kto wie, może Talmudyści z Izrahell dają nam dodatkowy kop w dupę byśmy nie zapomnieli że „Operacja HEART” dalej spieszy do przodu.

 21. Siekiera_Motyka said

  Dla Polaków którzy się nie orientują, to w centrum Wiednia jest ten Pomnik Bohaterów Armii Czerwonej ,

  .http://c8.alamy.com/comp/BCK3P7/monument-of-russian-army-at-schwarzenbergplatz-austria-vienna-BCK3P7.jpg

  Austriakom nie przeszkadza.

 22. Majster said

  ad.21 A na pomniku takie kłamstwa. Z przodu – „Pomnik ku chwale żołnierzy Armii Radzieckiej, którzy wyzwolili Austrię od faszyzmu. Kwiecień 1945.” Wielu Austriaków narodowymi socjalistami. Z tyłu – „Wieczna chwała bohaterom Armii Czerwonej, którzy polegli w walce z niemieckim faszystowskim najeźdźcą o wolność i niezależność narodów Europy.” Jakby nie napadali, to by nie musieli ginąć, a i tak nie wyzwolili. Obozy koncentracyjne gdzie mordowano Polaków są niszczone. O to Austriacy nie dbają.

 23. Ad 10 (Marucha)

  Chapeau!
  Będę cytował.
  W postaci nietkniętej. Zawsze z podaniem autora.

  —–
  ☺️ Admin

 24. Birton said

  parę uwag jedynie słusznych :
  1. Żydowskie Zjednoczone Szatany Ameryki na polecenie Izraela realizują scenariusz, którego celem jest pozbawienie Rosji samodzielności w sprawach międzynarodowych i uzyskanie za bezcen dostępu do jej zasobów naturalnych Syberii i Arktyki.; metody dowolne jak widać i słychać i czuć
  2. Pojawiła się niedawno nowa koncepcja, że Izrael, jak dziedzic i spadkobierca wszystkich światowych Żydów bierze w całości moralną, prawną i materialną odpowiedzialność za wszystkie zbrodnie żydowskiego aparatu przemocy jak UB w Polsce , CzK i NKWD w Rosji, a to za wymordowanie sumarycznie ponad 20 milionów obywateli tych krajów, a następnie bierze całkowitą odpowiedzialność materialną za żydowską grabież majątku narodowego tych krajów na szkodę Polaków w latach 1944-2017 i Rosjan w latach 1917 -2017 wypłacając poszkodowanym obywatelom lub ich rodzinom stosowne odszkodowania , w kwocie nie mniejszej niż 200 miliardów w przypadku polskich ofiar lub ich rodzin oraz zwraca zagrabione przez żydowskie rządy w tych krajach mienie wraz ze stosownymi procentami, w kwocie nie mniejszej niż 1200 miliardów w przypadku Polski
  3. PIS=Partia Interesów Syjonistycznych, PO=Partia Ogólnożydowska SLD=Syjoniści Lewico-Demokratyczni i wszystko jasne – ŻYDOWSKIE rządy w Polsce – Polacy nie rządzą od 1944 roku
  „probanderowski , antypolski, żydowski rząd w Warszawie z premier Żydło na czele i prezesem Kalksteinem w tle , prezydent Juda błogosławią program nienawiści do Rosji oraz bezwarunkowej miłości do USA, Ukrainy i Izraela ” Centrala PiS , PO , SLD , Solidarności jest ta sama i znajduje w Tel Awiwie. Niepokoje są potrzebne dla uwiarygodnienia przed Polakami żydowskich „patriotów” z PIS, PO, SLD a partiom do wzięcia Polaków za twarz
  4. Wielka Żydowska Rewolucja Francuska
  Wielka Żydowska Wiosna Ludów
  Wielka Żydowska Rewolucja Październikowa
  Wielka Żydowska Jesień Narodów
  Wielka Żydowska Migracja
  i tak dalej, i wszystko jasne
  5. Żyd nie jest Polakiem jest tylko polskojęzyczny, rosyjskojęzyczny, anglojęzyczny, może być obywatelem polskim, ale zawsze jest Żydem, to wiedzą, nawet dzieci w przedszkolu
  6. Niech żyje Wielki Arcypremier Benjamin Netanyahu, Chorąży Pokoju Światowego, Budowniczy Nowego Świata, Głos Prawdy , Mąż Natchniony, Tytan Myśli i Czynu, Niestrudzony Orędownik Rozbrojenia, Ten, Który Przekuwa Miecze Na Lemiesze, Wcielona Wola i Rozum, Inżynier Naszych Marzeń, Słońce Ludzkości, Pokoju i Postępu, Nadzieja Całej Ziemi, Światłość i Woda Pustyni Judzkiej, Większy od Największej Góry Synaj, Demiurg Rodzaju Ludzkiego, Wielki Przyjaciel Dzieci i Młodzieży Palestyńskiej, chwała Mu, po czterystu-kroć sława!!!!
  7. a pewien pan na przystanku autobusowym rzekł, że to Mosad zorganizował ten zamach, aby Żyda Lecha Kaczyńskiego zabić i poróżnić Polaków i to im się udało , ale ja temu panu powiedziałem, że mu nie wierzę wcale a wcale
  8. Polska jest w ruinie za przyczyną Żydowskiego Złodziejskiego Okrągłego Stołu i rządów polskojęzycznych żydowskich politykierów po 1989 roku
  9. Uważam, że żadni obrzezani bokserzy nie powinni walczyć na ringu ( ewentualnie na trawie albo w lesie) , bo posiadając mniejsza wagę, są bezzasadnie na samym początku uprzywilejowani, to nie jest fair, chodzi o czysty sport
  10.najlepszym kaznodzieją jest ostry miecz, rozżarzony żelazny pręt i karabin z pełnym magazynkiem
  11. Rabin do przeglądającego folder wycieczkowy Jasia:
  – Jasiu, gdzie się wybierasz?
  – Tam, gdzie jest dobrze.
  – Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma – Jasiu!
  – To akurat wiem, tata mi mówił! Wszędzie dobrze, gdzie was nie ma
  12. jesteśmy okradzeni po 1989 roku przez żydowskie banksterstwo, Polacy nic się nie stało,
  mamy 1000 mld dług, Polacy nic się nie stało
  mamy 2,5 mln emigrację za chlebem , Polacy nic się nie stało
  wyprzedano 90% majątku narodowego w żydowskie ręce lub rozkradziono, Polacy nic się nie stało
  od 1944 roku mamy w Polsce żydowskie rządy , Polacy nic się nie stało
  Polacy nic się nie stało
  czyli jest OK
  13.Jana 8:44, Jezus o Żydach : „Waszym ojcem jest diabeł i to jego żądze chcecie zaspokajać. On od początku był mordercą i nie wytrwał w prawdzie, ponieważ w nim nie ma prawdy. ”
  14. „Żydzi, masoni, liberałowie, socjaliści i komuniści łączą się ze sobą i spiskują po to, by podkopać istniejący porządek światowy i czynią to szerząc niezadowolenie i przygotowując światową rewolucję, która ma w ostatecznym wyniku doprowadzić do zapanowania Żydów nad światem” O.Maksymilian Kolbe
  ……
  125. Kalkstein Jarosław, pamiętasz jak ryczałeś w Kijowie „Sława Ukrainie!” – żydowski zdrajco interesów Polski ?
  ……
  847. moim zdaniem, wszystko jest zaplanowane przez międzynarodowe bankierstwo żydowskie, w celu dalszego przejmowania Polski za bezcen, Kaczyński jest jednym z wykonawców, podobnie Kijowski, Petru, poprzednio Tusk, Kopacz, Mazowiecki,Kwaśniewski,Kaczyńscy,Maciarewicz itd. słowem wszyscy Żydowie z pozmienianymi nazwiskami albo szabesgoje
  Główny problem polega na tym, jak się Żydów z Polski pozbyć ?
  Z pomocą przybywa nam nie kto inny jak Konstytucja samego Izraela, dostępna na stronie Sejmu RP: „Ziemia izraelska stanowi kolebkę Narodu Żydowskiego. Tutaj ukształtowała się jego tożsamość duchowa, religijna i polityczna. Tutaj po raz pierwszy utworzył on własne państwo, stworzył wartości kulturowe o znaczeniu narodowym i ogólnoludzkim oraz dał światu wieczną Księgę Ksiąg.Po wypędzeniu przemocą ze swojego kraju, naród pozostał mu wierny w Rozproszeniu i nigdy nie przestał modlić się o powrót do niego, i o przywrócenie w nim swojej wolności politycznej ani nigdy nie utracił nadziei na to. Pobudzani przez tę historyczną i tradycyjną więź, Żydzi podejmowali w każdym kolejnym pokoleniu starania o ponowne osiedlenie się w swojej dawnej ojczyźnie. W ostatnich dekadach powrócili masowo”
  ……..

 25. Stan said

  Ad:18 Siekiera_Motyka
  „To, że stosunki między Polską a Rosją są takie, jakie są, zawdzięczamy w ogromnej mierze właśnie izraelskiej diasporze i jej nieustannym szczuciu na Rosję.” Śmiechu warta Operetka.

  Bardzo trafne informacje. Ale to już nie Operetka, a śmierdząca, cuchnącą sprawa. Nasuwa się kilka pytań.

  1. Kto był głównym inicjatorem i prokursorem sankcji na Rosję? Odpowiedz: „Poloki”
  2. Kto najwięcej skorzystał na sankcjach na Rosję ? Odpowiedz: Izrael
  Bardzo szybko wszedł na rynek rosyjski głównie z warzywami i owocami (przetwórstwo)
  i czerpie z tego największe zyski.
  3. Czy sankcje na Rosję były uzgadniane z Izraelem? Odpowiedz: tak (ale proszę zapytać dokładnie o to piesków i kundli).

  4. Czy na początku „zachód” wierzył, że te sankcje zadziałają destrukcyjnie na Rosję? Odpowiedz: tak.
  5. Czy dzisiaj „zachód” wierzy dalej „polskim” politykom? Odpowiedz: nie
  6. Czy „zachód” wyciągnął wnioski z błędu wprowadzenia sankcji na Rosję? Odpowiedz: tak
  Dowodem są olbrzymie inwestycje korporacji zachodnich w Rosji.

  7. Czy dzisiejsze demolowanie pomników żołnierzy Armii Czerwonej zostało uzgodnione z Izraelem?
  Odpowiedz: tak (wyjazd do Tel. xwiwu.rządu i inne)
  8. Po co są demolowane pomniki żołnierzy Armii Czerwonej w Polsce? Odpowiedz: aby sankcje
  na Rosję były dalej utrzymane, a korzyści z nich czerpał dalej jak najdłużej Izrael.

  Nie to jest ważne co pieszą, ale to, czego niepieszą i nie mówią.

  Wniosek: Jak to zwykle w historii było, jest i będzie — Poloki zostały same z Ukraina i z sankcjami na Rosję
  trzymając ręce w śmierdzącym, cuchnącym nocniku, aby „wszystkim żyło się lepiej i dostatniej”.

 26. Minus said

  @10 Pan Marucha,
  gdyby w Niemczech stały dziś pomniki Hitlera, to były by one świadectwem „tamtych” czasów jako pamiątki chwały czy ostrzeżenia dla potomnych? Dla Niemców, dla Polaków, dla Rosjan? A Rosjanie zostawili pomniki Lenina jako pamiątki chwały, czy ostrzeżenia dla potomnych? Sądziłem do tej pory, że stawianie pomników komuś, czemuś powinno mieć jednoznaczny wymiar, a nie jakieś dna- może postawmy parę pomników Hitlera i Stalina, Lenina u siebie, a co!

  ——
  Pan mnie nie zrozumiał.
  Admin

 27. Minus said

  a może właściwą archetypową funkcją pomników jest jak moczem zwierzęta, oznaczanie swojego terytorium? Więc tu nie ma miejsca na subtelności tylko albo, albo.
  Barbarzyństwo na cmentarzach jest mi obce, ale co do pomników, budowli- ten bon mot @10 chyba Panu Gajowemu niekoniecznie wyszedł. Jest różnica między Soborem Św. Aleksandra a Pałacem Kultury?, np. Albo niemiecki napis na Poczcie Polskiej w Gdańsku- nic się nie dzieje?
  A tu Mośki z Ruskimi krzyczą o pomniki w Polsce… no, zagwozdka w gajówce.

 28. Re: Gajowy.
  Alez ma Pan slusznosc w kwestii niedopuszczenia zydostwa do tego,aby Polacy w jakikolwiekk sposob dogadali sie z Rosjanami, gdyz bylby to definitywny kioniec zydowskiej dominacji w RP, a to oznaczaloby, ze zydzi zmuszeni byliby do roboty..tj., do lopaty…
  Wyglada na to, ze Rosjanie sa bardzo cierpliwi I czekaja na jakis ruch z naszej strony…Konkretny ruch…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. adsenior said

  Z niecierpliwością oczekuje, by rada plemienna Pago-Pago, lub innego Tobago, wydała oświadczenie, o swojej trosce, o pomniki, ruskie pomniki w Polsce!

 30. Pinxit said

  28
  Adsenior
  Przeciez tu nie chodzi o jakies Pago-pago. Chodzi o pretekst i tak zwane konsekwencje. Polacy powinni sie dobrze zastanowic zanim otworza gebe i zaczna robic raban i zachowywac sie jak slepy glupek z demencja. Powinni nauczyc sie liczyc z konsekwencjami.
  A to nietrudno bylo przewidziec. Podobnie jak konsekwencje nalozenia bezprawnych sankcji na panstwo duuuzo wieksze od naszego i takie panstwo, z ktorym mamy kontakty handlowe!
  Z tymi sankcjamii i gazem naroblismy sobie we wlasne gacie i o smrod oskarzamy wszystkich dookola.
  Czy Polacy calkiem oslepli, czy wydaje nam sie, ze zyjemy na wyspie bezludnej?.
  Czy moze chodzilo o ukaranie polskiego rolnika i sadownika??

  Skoro oddalismy zydom muzeum w Oswiecimiu to powinnismy przewidziec, ze bedziemy za to wisiec na wlasnym sznurku.
  Oswiecim jest teraz zydowski i wiadomo, ze go wyzwolila Armia Czerwona.
  A wiec pomniki sie naleza.

  I nie jest to zadne Pago-pago bo historia II-ej wojny jest zwiazana i z martyrologia narodu polskiego i powstaniem panstwa Izrael.

  Przydaloby sie troche zdjac klapki historii na oczach.

 31. Marcin said

  Dekomunizacja k..ich mać! Wzrasta wprost proporcjonalnie do upływającego czasu. Jakoś te pomniki jeszcze 10 lat temu nikomu nie przeszkadzały dopóty nie zaczęła się ta ruchawka na upainie. I tam i tu polecenia do niszczenia przychodzą z jednego ośrodka decyzyjnego – białej meliny chazarskiego żydostwa.

 32. błysk said

  Źle robią Rosjanie łącząc się w tej sprawie z żydostwem .Komplikują sprawę .

 33. Pinxit said

  32
  Blysk
  Zle robia Polacy zadzierajac ze wszystkimi tylko po to, zeby sie przypodobac tym zza oceanu, ktorzy nawet nam obiecanych wiz nie chca dac.
  Ale tez robia zle burzac pamiatki historii.
  Komu chca zrobic na zlosc?
  Polakom, ktorzy walczyli z faszyzmem? Przeciez sami nie dawalismy sobie rady z Niemcami jak nas opuscila Francja i Anglia.

 34. piotr said

  ad.32 Jacy Rosjanie?Swoj swojego zawsze zwacha.

 35. Ad 30, 32 i podobne
  Powtórzę za Panem Piotrem: Jacy Rosjanie?
  I dodam: Jacy Polacy?
  Ludzie, czy naprawdę nie czujecie tego smrodu?
  Coś przygotowują; to pewne, bo starają się jak jasna cholera.
  Ciekaw jestem, jaki będzie następny kij w to mrowisko. Nie daj Boże rozlew krwi.

 36. Minus said

  @33 Pan Pinxit,
  z jakim faszyzmem Polacy walczyli? To jest termin radziecki, chyba z wojny światowego lewactwa przeciw legalnej władzy w Hiszpanii wzięty, trenowany dalej w ZSRR do patieri pulsa , coś jak II wś zaczęła się 22 czerwca 1941 i nazywa się Wielką Wojną Ojczyźnianą. Toż nawet w 4 tankistach i sabace, aktor Gajos tłumaczy to przekłamanie. Pamiętam jak mieszkając z młodym Rosjaninem ok.30lat pod Nowym Jorkiem byłem znokautowany jego narracją- w jego wyobrażeniu jednym z najgorszych wyzwisk było nazwanie kogoś faszystą, przy jakichś tam śmiesznych nieporozumieniach, on startował w ten sposób do mnie, co się mijało z jego intencją, bo ten kod Polakom jest obcy, i niech tak zostanie. Uczynny, uczciwy, sympatyczny człowiek poza tym… defektem propagandowym, zrozumiałym i akceptowalnym w końcu przeze mnie, cukrzycy się nie wybiera.
  Z kim mianowicie zadzieramy, co to znaczy zadzieramy?, jest jeden front państw w Europie przeciwko Polsce pod dyktando Niemiec, przy współudziale Francji i do niedawna nikt głosu z polskiej strony nawet nie podniósł, i to było dobrze? Trump pokazał Niemniaszkom miejsce w szeregu kierując się oczywiście interesem amerykańskim, jakieś to poczucie, że nie jesteśmy sami w tej konfrontacji z realizowaniem pomysłu mitteleuropy, takie patykiem po wodzie pisane, ale cokolwiek, od kogoś, z kimś się bardziej liczą niż z nami- też źle?

  Przewodniczący Knesetu, Duma Państwowa- to są decyzyjne ośrodki władzy w Rosji, Izraelu? No to co, że oni coś tam podpisali? Co z tego wynika?

 37. Siekiera_Motyka said

  Ad. 33 – „Ale tez robia zle burzac pamiatki historii.
  Komu chca zrobic na zlosc?
  Polakom, ktorzy walczyli z faszyzmem? Przeciez sami nie dawalismy sobie rady z Niemcami jak nas opuscila Francja i Anglia”

  Panie Pinxit, „nas opuściła” ?? Oni nas nawet nie przytulili. Oni Nas PODPUŚCILI.

  Brytole latali i ulotki zrzucali na Niemców, gdy nas Luftwaffe rozpieprzało jak mogło. Franko-Żaby siedziały w okopach i kawę pili bo buty był mokre.

  A teraz tłumaczą że nie chcieli Niemców wściec bo ONI NIE BYLI przygotowani do ataku. Ch$^ na patyku kuku ryku.

  Nie mieszajmy terminów. Polaki w 1990 nie mieli problemu z pomnikami. Polacy w 1995 nie mieli problemu z pomnikami. To jakie to Polaki w 2017 maja problemy z pomnikami. Dla mnie to jakieś z kosmosu Polaki z krzywymi nosami. Nie pamiętam ze swojego otoczenia przez swoje życie by było więcej nisz na jednej ręce Polaków którzy powiedzieli, „Cholera, czemu oni nie usuną te Sowieckie pomniki.”. To co się dzieje to teatrzyk urwisa księżycowego Kalksteina.

 38. andzia said

  To Rosji jest potrzebne poparcie Izraela? Zdaje się, że politycy przeceniają wagę Izraela, ale może być tak, że traktują ten kraj jako nieodpowiedzialne dziecko z bronią nuklearną. To ich tylko utwierdza w pysze. Marcel Proust pisze o nich jako sodomitach (ze względu na miasto Sodoma) i pastuchach, którzy się rozplęgli po świecie i ukrywają swoje pochodzenie, bo ich naturalną cechą jest kłamstwo.Dlatego pewnie zrobili mu opinię homosia, chociaż pisze on o zboczeńcach i pederastach. I pisze o miłości do Alberty i Gilberty.W jego czasach zapraszanie żydów do towarzystwa było nietaktem. Zgadzam się z Gajowy, że niszczenie pomników jest głupotą, bo są one dowodem na przeszłość narodu, o której powinien pamiętać.

 39. Efka said

  Antysemitów produkują w Knesecie

 40. markglogg said

  Ot, coś ciekawego, czytając numer 28 „Warszawskiej Gazety” przyszło mi do głowy. Mianowicie w Starym Testamencie określenie „Bóg w dom” oznaczało pożar, śmierć pierworodnych i inne nieszczęścia jakie na taki, „nawiedzony przez Boga” dom spadły (historyk Tadeusz Zieliński w książce „Hellenizm i judaizm” z roku 1927)

  Spójrzmy na to, co się obecnie w Polsce dzieje z tego, znanego historyka Antyku punktu widzenia.

  Otóż swe tytułowe sprawozdanie z wizyty prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie, „Warszawska Gazeta” rozpoczeła wielkimi literami MY CHCEMY BOGA! wziętymi z tegoż prezydenta przemówienia – przemówienia wygłoszonego symbolicznie na placu Krasińskich, pod pomnikiem ofiar NIESZCZĘŚCIA jakie spadło na Polskę w roku 1944, w formie Powstania Warszawskiego. Jeśli zestawimy ze sobą dwa fakty, czyli to, że przysięgający na Biblię Prezydent USA jest przedstawicielem Narodu Wybranego w którym, jak zauważył to Karol Marks przed 170 laty, „duch chrześcijański został całkowicie przytłamszony przez komercyjny duch żydowski”, z zauważonym przez znawcę Biblii Tadeusza Zielińskiego faktem, że hasło „bóg w dom” w judaizmie oznacza nadejście wszystkich możliwych, dla tego domu nieszczęść, to ta wizyta przysięgającego na Biblię prezydenta zapowiada dla Polski większe nieszczęścia niż to, symbolizowane przez pomnik, pod którym „prezio USA” przemawiał 7 lipca br.

  Bowiem jak za skinieniem magicznej różdżki czarodzieja, już w 10 dni po tym „historycznym” wydarzeniu (na które, wg partii „Zmiana”, wynajęte przez Ambasadę USA autobusy dowoziły uczestników), nie tylko w Warszawie wielotysięczne tłumy zaczęły się zbierać na ulicach złorzecząc rządowi partii o biblijnej, żydowskiej nazwie Prawo i Sprawiedliwość. Jaki bowiem dobry „news” przywiózł do Polski prezio USA ze swą, importowaną ze Słowenii żoną, przystrojona w spódnicę imitującą ubiory ulicznych Cyganek i ze swa córką, które oficjalnie przeszła na judaizm? Otóż zgodnie z planami kół wojskowych USA, teren Polski ma się stać Centrum uzbrojonego w amerykańskie tarcze antyrakietowe w Polsce i Rumunii Trójmorza, wbitego jako KLIN między Niemcy i Rosję, rodzaju bastionu ultrareligijnych Okopów Świętej Trójcy ze sztuki Zygmunta Krasińskiego „Nieboska Komedia”. Czyli jest to, rozszerzony na całą Środkową Europę plan „Londynu” z roku 1944 wbicia „polskiego klina” między wojska niemieckie i radzieckie w Warszawie latem owego roku.
  Co się wtedy skończyło dla Warszawy i Polski tragicznie – i obyśmy nie powtórzyli, w 80 lat później, tego samego pomysłu tym razem pochodzącego „od naszych” nie z Londynu, ale z Waszyngtonu. Obecna akcja niszczenia pomników Armii Czerwonej w Polsce sugeruje, iż o właśnie taki „plan dla Europy” USrańcom chodzi i po to, przy okazji relacji z wizyty „BOGA USA” w Warszawie, lokalna Warszawska Gazeta już na drugiej swej stronie wypisywała entuzjastyczne artykuły na temat instalacji – oczywiście pomyślanej jako antyrosyjska – tarczy atomowej w Rędzikowie koło Słupska.
  .

  Aldona Zaorska na https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4957-tylko-u-nas-donald-trump-czlowiek-ktory-doprowadza-lewakow-do-wscieklosci

 41. Pinxit said

  36
  Minus
  Polacy w ogole z nikim nie walczyli.
  Faszyzm nie jest terminem radzieckim tylko wloskim.
  Nalezaloby sobie sprawdzic.
  A Niemcy sa okupowane przez USA.

  Dzis rzeczniczka Departamentu Stanu USA ostro skrytykowala Polske i awantury „konstytucyjnde ‚ w Polsce.
  A przeciez Trump kocha Polske.
  Jak smie jego rzeczniczka w konferencji prasowej z dziennikarzami pyskowac na Polske.
  Czy to moze z USA tez „zadzieramy”?

 42. markglogg said

  Pisząc „okopy Świętej Trójcy” miałem oczywiście na myśli „świętą trójcę TPD – Technika-Pieniądz-Dupa” dominującą na Zachodzie a w szczególności w USA.

 43. Siekiera_Motyka said

  Bardzo ciekawy artykuł na temat osi Żydy-Rosja, pokazujący jak oni sprytnie operują niewinnymi ruchami,

  https://tomaszmajewskishow.wordpress.com/2014/10/23/dlaczego-chruszczow-przekazal-krym-ukrainie-projekt-krymska-kalifornia/

  MatkaPolka podał filmik na ten temat wcześniej,
  https://marucha.wordpress.com/2017/03/14/neonazistowska-ukraina/#comment-661485

 44. Yagiel said

  ad 15. Leo69 – dlaczego najmniej spodziewanych? Kaczyński jest bolszewikiem nie z przypadku tylko z wychowania… przez rodziców czy dziadków z okolic Odessy/Ukraina. Czy nie bierze pan pod uwagę, że te rodziny przenoszono do Polski 70 lat temu właśnie po to, by przenieść do polski bolszewizm internacjonalny? Dla mnie to powód do uznania profesjonalizmu tych, którzy piszą scenariusze dziejów z wyprzedzeniem np. 70 lat.
  Kiedy byłem na studiach i czytałem Jasienicę, myślałem, ze Kreml wymyśla czas na 20 lat… Jak to z wiekeim człowiekowi oko bystrzeje 🙂

 45. andzia said

  Zdaje się, że u Jankesów wymyśli to specjalne traktowanie Żydów jako zadośćuczynienie za zaniedbania im w pomocy w czasie ostatniej wojny. Bo nawet statki z nimi odsyłali. A teraz to obowiązuje taka niepisana umowa, że wszyscy maja bić się w piersi. I traktować ich priorytetowo tj.jako kogoś bardzo ważnego. Politycy tamtego kraju chytrze to wykorzystują. O harpiach w USA to każdy wie.

 46. Pinxit said

  45
  Andzia
  Zydow do Ameryki nie wpuscili zydzi.

 47. andzia said

  re 46
  To zdaje się być oczywiste, ale wpuść robactwo do własnego domu, to zobaczysz jak się rozprzestrzeni.

 48. yop said

  Niemiaszki mają tyle do gadanie w swoim kraju co Polaczki w swoim, panie Minus.

 49. Pinxit said

  Wiecie co?
  Podsumowujac te dyskusje, to moze da sie zaproponowac, zeby „wieksza” polowe Rzymu wyburzyc, bo tam same takie budowle poswiecone rzymskim tyranom i zaprzancom.
  Zaczac mozna od Forum Romanum; no i Luk Triumfalny tego Tytusa, ktora to swinia historyczna napadla na Judee i zydow poszczerbila urzadzajac im mini-holo.

 50. Marucha said

  Re 49:
  Właśnie tak.
  Ale barbarzyńca nigdy nie uzna, że jest barbarzyńcą, ani swojego barbarzyństwa nie zrozumie. Znajdzie dla swoich, barbarzyńskich poglądów masę usprawiedliwień.

  Panie Pinxit… ja bym jeszcze mógł zrozumieć, gdyby ta ogólnonarodowa akcja niszczenia pomników żołnierzy radzieckich miała miejsce w roku 1990 czy 1992 – czyli tuż po wyzwoleniu nas z jarzma komunizmu. To byłaby taka dość normalna reakcja uciskanego narodu, któremu wydaje się, że wreszcie Pana Boga za nogi złapał.

  Ale teraz? Po prawie 30 latach?

  Przecież chyba każdy głupek widzi, że to zwyczajne odwracanie uwagi społeczeństwa od spraw naprawdę ważnych. Sztuczna zadyma.

  I niestety, skuteczna. Nie trzeba bowiem wiele, by Polaków napuścić na Rosjan. Wystarczy pierwszy lepszy żydek..

Sorry, the comment form is closed at this time.