Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Chocholi taniec POPiS

Posted by Marucha w dniu 2017-07-22 (sobota)

Jaki rzeczywisty mandat społeczny do przeprowadzania takich doniosłych reform ma obecna koalicja?

Obrazki z Sejmu to było wyjątkowo żenujące widowisko. Do tej pory oglądaliśmy takie sceny w parlamentach Ukrainy, Korei czy Włoch. Zawsze budziły niesmak i politowanie a tu takie same sceny na Wiejskiej.

Nie mam zamiaru opowiadać się po żadnej stronie sporu bo PiS i „totalną opozycję” uważam za jednakowych, politycznych łobuzów. Osiągnęli co chcieli i do czego dążyli przez całe lata. Tak podzielili Naród, że teraz wystarczy iskra, żeby zapalić podłożony lont.

Może zdarzyć się przy okazji jakiejś „miesięcznicy” albo kolejnego „spontanicznego” protestu pod Sejmem. Grunt jest już przygotowany. Ustawa o „bratniej pomocy” funkcjonuje, siły Eurogendfor, stacjonujące w Vicenzy (Włochy) są w stałej gotowości bojowej i tylko czekają na sygnał. Polska policja nie będzie musiała nawet kiwnąć palcem w bucie a wszystko odbędzie się lege artis. Tego chcą te polityczne łobuzy z Wiejskiej?

Nie można rządzącej obecnie koalicji odmówić prawa do zmiany czy stanowienia prawa, takie są cechy ustroju, w którym przyszło nam żyć. Jednak od teoretycznych możliwości działania a działania dla dobra społeczeństwo droga bywa czasami długa i tak, moim skromnym zdaniem, jest w tym przypadku. Nikt rozsądny nie neguje konieczności naprawy wymiaru sprawiedliwości, który przesiąknięty jest komuszymi złogami i kolesiami królika. To nie podlega żadnej dyskusji. Dyskusyjny jest natomiast kierunek tych zmian.

Czy poskromienie „wyjątkowej kasty” ma polegać na podporządkowaniu jej rządzącej aktualnie ekipie? Przecież oni sami kręcą bat na swoją d…! Nawet jeśli PiS będzie rządził przez następną kadencję (w co osobiście wątpię) to i tak w końcu będzie musiał ustąpić miejsca innej ekipie. Takie są uroki niewolniczego systemu zwanego dla niepoznaki „demokracją”. A nowa władza skwapliwie skorzysta z owoców pracy PiS; nie słyszałem jeszcze o dyktatorze, który sam ogranicza swoje uprawnienia.

Scenariusze mogą być oczywiście różne, Sanacja, na której najwyraźniej wzoruje się PiS oprócz zamordyzmu politycznego wymyśliła jeszcze Berezę… Jeśli PiS chce utrzymać władzę to musi jak najszybciej nawiązać do tej tradycji i zmienić koniecznie długość kadencji parlamentu, np na 25 lat.

Oczywiście to mrzonki ale kreatywność politycznych łobuzów nie zna granic więc kto wie? Na świecie istnieje wiele systemów w miarę sprawiedliwego urządzenia wymiaru sprawiedliwości i starczy jedynie skopiować. Musi to być jednak taki ustrój sądów, który daje społeczeństwu maksymalną możliwość kontroli.

Dlaczego PiS, który ma usta pełne pięknych frazesów nie pozwoli Polakom wybierać sędziów? Mamy ponoć prawo wybierania posłów i senatorów (iluzoryczne, nie rzeczywiste) stanowiących prawo, a nie możemy wybierać sędziów, którzy to prawo mają realizować?

Dlaczego nie wprowadzić instytucji ławy przysięgłych? Czy poczucie sprawiedliwości przeciętnego obywatela jest mniejsze niż przedstawiciela „nadzwyczajnej kasty”? Ta kasta i tak zostanie kastą, tylko będzie z nadania aktualnie rządzącej ekipy. Sądzę, że zanim zacznie się majstrować przy ustawach regulujących ustrój sądów należy zadać Polakom te dwa, najważniejsze dziś pytania.

Ze zrozumiałych przyczyn PiS nie pójdzie nigdy na takie rozwiązanie bo chce zawładnąć państwem. Podobnie „totalna”, bo chce, żeby „było jak było”. Tylko interes Polaków jakoś na szarym końcu…

Daleko w tych rozważaniach zaszedł K. J. Wojtas w swojej Cywilizacji Polskiej (może dlatego jest tak atakowany ze wszystkich stron?). Odsyłam do jego książek i notek.

W każdym razie nie może tak być, żeby szemrana kasta politycznych łobuzów (niczym nie różniąca się od tej sądowej) decydowała za Suwerena, czyli Naród. I niech mi tu nikt nie wyjeżdża z hasełkami, że „PiS wygrał wybory i może robić co chce”. Tak naprawdę na PiS oddała głosy 1/4 społeczeństwa, reszta na opozycję a połowa w obliczu beznadziei i braku rzeczywistej alternatywy wolała zostać w domu.

Jaki więc rzeczywisty mandat społeczny do przeprowadzania takich doniosłych reform ma obecna koalicja?

Jarek Ruszkiewicz
http://spiritolibero.neon24.pl

Komentarze 43 to “Chocholi taniec POPiS”

 1. Tańcowali zbójnicy w sparchaciałej stolycy.

 2. NICK said

  Nie bez kozery. „kozery” i Kozery.
  Ot. Ulica Wiejska. Reprezentant.

  Woli Narodu???

  Ha!
  Idźcie.
  Na.
  Wybory.

  (albo i na miesięcznicę)

 3. Bogaty Miś said

  Bałach. Sędziowie przysięgli to przedmiot gier na sali sądowej. Ile pomyłek sądowych (kar śmierci), zafundowali przysięgli w Usraelu niewinnym ?
  PIS na pewno jedzie po bandzie; rzeczywiście wybieralność sędziów byłaby może najobiektywniejsza, ale w obojętnym, niewolniczym społeczeństwie na te wybory poszliby krewni i znajomi królika-sędziego. Im większy sq…syn, tym większy miałby elektorat. A za głosowania słupów płaciłby Soros i mafie.

 4. RomanK said

  BOgaty Misiu…myslisz ze znalazlbys Lawe ,ktora powiesi wiecej ludzi niz samotny sedzia Michnik???? Czy inny wieszatiel???
  Skad pan ma wiedze o amerykanskich sadach???? Pochwali sie pan//plissss….

 5. Kojak said

  OD 3 ! BREDZISZ ! NIE JESTEM FANEM ZYDOW ALE MUSZE PRZYZNAC Z UZNANIEM, DAJ BOZE W POLSCE TAK SPRAWIEDLIWOSC JA W IZRAELU ! WZIELI ZA MORDE PREZYDENTA I WPAKOWALI GNOJA DO WIEZIENIA Z WIELOLETNIM WYROKIEM ! BYWALI TEZ PREMIERZY ZA KRATKI I NIEZLICZONA ILOSC MINISTROW ! Z TA KARA smierci to obsesyjna mantra przeciwnikow jej ,ktorzy kazdego bydlaka bronia przed powieszeniem; o ludzie pomylka !

 6. Kojak said

  odnosnie 2 nie 3 !

 7. Boydar said

  Nie znam się zupełnie, ale Ława Przysięgłych to są sędziowie i … nie są. Są, bo współdecydują o wyroku; nie są, bo nie należą do palestry sensu stricto. Jednak mogę mieć błędne pojęcie. W każdym razie tak było jeszcze za mojej pamięci w PRL.

 8. Boydar said

  Jeszcze a’propos artykułu; jeżeli nawet Ruszkiewicza rzucono na front, to znaczy że mają sraczkę totalną. To już nie jest chyba blef; to znaczy zależy na którym poziomie 🙂

 9. ad.8
  // jeżeli nawet Ruszkiewicza rzucono na front, to znaczy że mają sraczkę totalną.//

  A kto niby „rzucił” Ruszkiewicza? I kto ma tę „sraczkę”?
  Będę wdzięczny za rozwinięcie tematu.

 10. Boydar said

  Mogę rozwinąć wyłącznie to – „… PiS nie /pójdzie nigdy na takie rozwiązanie/ bo chce zawładnąć państwem …”

  PiS, Panie Ruszkiewicz, „ma tyle gadania co biedny żyd za okupacji”. Co też jest spreparowanym frazesem, gdyż jak kto biedny, to ma zawsze gó*wno „do powiedzenia”; nieistotne czy żyd, czy Murzyn czy Eskimos, czy Polak albo Ruski.

  Proszę nie wmawiać ludziom, że PO to było takie a PiS jest taki a oba be. PiS robi co każą i PO robiło. A że pozornie co innego to i wrażenia mogą być przeciwstawne. Tylko to nie było co innego; wenż był ten sam, tylko przez lat osiem widzieliśmy dupę a teraz obserwujemy paszczę. I ta paszcza zeżre tą dupę, ale nie dla tego że jej nie lubi, tylko dlatego ze nie ma innego wyjścia, mus to mus. A Pan tworzy na siłę z tych pseudopartii samodzielne byty (nie Pan jeden, właściwie wszyscy „znakomici publicyści”) i tym samym robi wodę z mózgów. Jeśli ktoś jeszcze takowy posiada. Sraczkę zaś mają dotychczasowi animatorzy wenża, którym sytuacja zaczyna się na poważnie wymykać z brudnych łap. I zupełnie nie rozumieją dlaczego. A kredyty spłacać trzeba, bo kto jak kto ale „swoi” nie darują ani złotówki.

  „I pedzioł Ponbuczek do wenża – A idź weg, pierońsko szlango! I dupnoł wynżym ło zol i wenż boł ap”

  I tak właśnie to wszystko się zakończy.

 11. RomanK said

  Ha panie SpiritoLibero..mysli pan, ze tylko panu Wojtasu biora sie skojarzenia sklejone razem z niczego???? i niestrawnosc intelektualna:-))))
  TUuuuuu specjalistow i expertow od puszczania mysli samopas nie brakuje:-))) A nawet, jak braknie ktorego -to go natychmiast drugi uzupelni:-))))
  Pan poprostu dalej widzi..stad zazdrosc slepakow:-))))

 12. Boydar said

  Odezwał się, oględny w opiniach … 🙂

 13. RomanK said

  Dlaczego nie pozwola poprostu wybrac sedziow????
  Niech pan pozwoli zacytuje wczesniejsze wyjasnienie znajomemu cyt:
  „RPP jest organem okupacyjnej władzy,
  Mówiąc jednak językiem konfederata powiem, że RPP jest organem okupacyjnej władzy, która ma pilnować bezzakłóceniowego działanie mechanizmu okradania polskiego narodu „.Napisal pan Jozef…

  I tu pan Jozef powiedzial Prawde, Cala prawde i Tylko Prawde…..
  Reformowc tego organu sie nie da, bo natychmiast przestanie spelniac swoja Funkce zalozona. Dkladnie jak Trybunal Konstytucyjny,,powolany dokladnie do tego samego tyle, ze z inna funkcja!
  Bo-0 panie Jozefie -Polska nie ma Swojego Pieniadza!!!!!!! Nie ma prawda emitowac wlasnego pieniadza nie obciazonego dlugiem i haraczem odsetek! To ze ten peiniadz w Polsce nazywa sie Zloty Polski to znaczy tyle zamo , co tzw „Postsolidarnosc” czy „Polak gorszego sorta”, jak to nazywaja Gross z zona:-)))….bo sa to oszukancze nazwy ,,i tylko nazwy na Zydokomune…a to na globalistczny pieniadz feduciarny oparty o DLUG! i pedzony haraczem- jaki narody placa w postaci odsetek!
  To nie Rada Pieniezna decyduje,,,,,Rzad Polski musi pozyczac pieniadze na procent….bo mu Konstytutka zabrania emisji wlasnego nie obciaznego dlugiem i odsetkami!!!!!! Widzi pan TO!!!!!
  Rada Pieniezna jest tylko od udawania- te opisywane przez pana :”wady” to celowe tricki , jakich wlasnie RPP pilnuje, zeby byly nietkniete:-))))) dlatego zawsze tylko udaje, ze cos decyduje , zeby stwarzac pozory legalnosci…Dokladnie, jak Trybunal Konstytucyjny jest tylko po to,zeby nadawac pozory legalnosci nielegalnym i bezprawnym rozwiazaniom prawnym przy pomocy autorytetow i expertow utytulonych profesurami ….jak swinia gownem.\
  TYlko przywrocenie suwerennosci Panstwu Polskiemu z glownym prawem Suverena , czyli Emisji wlasnego nie obciazonego dlugiem Polskiego Zlotego przez Polski Bank Narodowy moze uzdrowic sytuacje…a do tego nalezy zmienic Konstytutke Kwasniewskiego podparta stempelkami takimi, jak TK i RPP i Inne zabezpieczenia Oszukanczego Ukladu Okraglego Stolu , jaki jest niczym innym- ale kontynuacja kolonizacji Polski pod egida Parchatej Oligarchii , jaka powstala po przemianowaniu Nomenklatury partyjnej Zydokomuny w procesie najwiekszego zlodziejstwa Millenium zwanego Prywatyzaja i Transformacja Ustrojowa.
  Proponowane przez pana reformy RPP to nic innego- jak popieranie jednej i drugiej strony tej samej chutzpy, jaka odgrywaja w Polsce prowadzac zaciekla walke o „kieszonkie”..obydwie frakcje Mamzerow i Mehesow – tej samej Zydokomuny, non stop zmieniajacej nazwy i formy dla zmylenia i oglupienia i neutralizacji gojow, a nawet do wyciagniecia ich na ulice. To scenariusz powtarzany wielokrotnie od 70 lat/……co nie widzi pan tego?????
  A przy okazji panie Jozefie- Wszystkiego co najlepsze z okazji Bozego Narodzenia i Pomyslnego Nowego Roku!
  Szczesc Boze!

 14. RomanK said

  Ogledny w opiniach na cyt:
  Mogę rozwinąć wyłącznie to – „… PiS nie /pójdzie nigdy na takie rozwiązanie/ bo chce zawładnąć państwem …”
  zapytalby natychmiast ::: Jakim Panstwem??????:-)))))

 15. Boydar said

  Ciało tego Państwa jest, Panie Romanie, zawsze było, nawet kiedy go nie było. Walka jest wyłącznie o duszę. I tej nikt za nas nie odwojuje, nawet Putin.

 16. Boydar said

  Szczel se baranka, Nikita. Tylko o jakąś twardą ścianę, bo nie jesteś wcale lepsza. „Unicestwiał neon”, kolejny „niezależny byt”, tym razem medialny, „unicestwiony” wbrew woli sponsora … 🙂

 17. revers said

  Oby ten taniec chocholi nie zakonczyl sie tancem majdanskim z niedzielna siekerka z Wolynia …

  http://xportal.pl/?p=29950

  W Polsce dziala juz rozbudowana agentura Ukrainska wspomagana przez Sororsa i jego z znany z Rosji otwarty Dialog w ktorej aktywnie pracuje nad polskim Majdanem Lyudmyla Kozlovska i jej maz
  Bartosz Kramka.

  Rowniez niemiecka BND zainteresowana jest uzyciem ukrainskiej siekerkiw jakim polskim majdanie.

 18. ad.10
  Panie Boydar – i nie odpowiedział pan na moje pytanie…

  ad.16
  Nikita, jesteś tak durny, że szkoda na ciebie klawiatury.

  Z administracją NEon24 nie mam nic wspólnego od ponad 2 lat.
  Ale z banami to trochę racji masz, wykopałem swego czasu wszystkich żydków i szabesgoji, widać ciebie też i dlatego plujesz.

 19. zagubiony czytelnik said

  nikita said
  2017-07-22 (sobota) @ 22:51:23
  Tu zresztą podobnie a pejs RomanK czy Boydar to tylko potwierdzają.

  No i widzisz Roman? Jeszcze chwilę a z Ciebie zrobią rabina.

 20. Lily said

  Re1;Hulajdusznik
  Tancowaly dwa Michaly,(pochodzenia wiadomego) jeden duzy,drugi maly…,czyli
  Donek z Lesiem.
  W internecie czytalam,ze ten pleminny taniec
  wykonli po podpisaniu Traktatu Lizbonskiego.

 21. Boydar said

  Odpowiedziałem, jak najbardziej. Oprócz składania liter wypada nauczyć się je czytać.

 22. Yah said

  Ad 5

  Usraelu panie Kojak, a nie Izraelu …

 23. Boydar
  //Oprócz składania liter wypada nauczyć się je czytać.//

  No trudno… Jestem widocznie idiotą, jakoś trzeba się z tym nauczyć żyć…
  Muszę więcej i wnikliwiej czytać komentarze Boydara 🙂

 24. Nina said

  Oczywiście, że łobuzy z Wiejskiej – jak określa ich autor tego artykułu – pragną rozlewu krwi w Polsce i pragną pod patronatem BND wrócić do władzy w wiadomym celu. Ty celem jest wyrugowanie Polaków i Polski. Całkowite i ostateczne. W necie jest dostępny scenariusz dla Polski, czyli 16-punktowy plan, opracowany nie przez kogo innego jak Sorosa, który krok po kroku ma spowodować wybuch majdanu w naszym kraju.

  https://www.magnapolonia.org/czy-soros-dazy-do-zorganizowania-w-polsce-krwawego-majdanu/

 25. Czesiek said

  Ad. 17.

  Niech tylko judeobanderowcy ruszą choć jednego Polaka, Polkę lub dziecko polskie, to ich łby będą spadać na ziemię jak dojrzałe gruszki.

 26. MatkaPolka said

  Aparat sędziowski i prokuratorski to twardy rdzeń żydokomuny
  Tu nic nie drgnęło.

  Sprawa Mateusza Piskorskiego najlepiej to ilustruje. Sam Piskorski twierdzi, że ABW opanowane jest przez SBU – Służbę Bezpieki Ukrainy (Szkoła Policyjna w Szczytnie) i amerykańskie CIA

  Przestępczy, opresyjny, morderczy; bezkarny, arogancki „Układ Zamknięty” – to Dyktatura Nietykalnych. – Wymierzony przeciwko narodowi, obywatelom, społeczeństwu, przeciw państwu.

  Związki z polityka są oczywiste – to oczywiście Układ Zamknięty ( częściowo ilustruje to film pod tym właśnie tytułem)

  Dość wspomnieć Stefana Michnika – mordercę zza biurka – brata Adama Michnika red. Gazety Wyborczej, – ale kapitan Stefan Michnik to naprawdę „cienki Bolek” w stosunku do płk. Wilhelma Świątkowskiego – Prezesa Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie czarnej nocy Stalinowskich prześladowań – bardzo bliskiego kuzyna Kaczyńskich

  Kaczyński vel Świątkowski czyli – kim pan jest
  raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=176

  Kim są Kaczyńscy… fakty, mity i wątpliwości
  raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=320

  http://raportnowaka.pl/news.php?typ=pis&id=427

  Płk Wilhelm Świątkowski, stalinowski zbrodniarz, prezes Najwyższego Sądu Wojskowego PRL z lat 1950 -54, ur. w 1919 r. w Grenówce, powiat Gruszów, woj. odeskiego, był bratem ciotecznym do Rajmunda Kaczyńskiego. Ich rodzice mieszkali w tym samym „kibucu”.

  Kaczyński (LechKacz) był Ministrem Sprawiedliwości za prezydentury Stolzmana – Kwaśniewskiego– i wstrzymał ekshumację w Jedwabnym – co otworzyło drogę do posadzenia Polaków o mord w Jedwabnem i wysunięciu roszczeń żydowskich od Polski – gruba sprawa.
  Również Aferyprawa – aferyprawa.eu – dokumentują bezprawie sędziów i aparatu sadowniczego.

  Represjonują, kradną zabijają, zamykają w wiezieniu niby w Majestacie Prawa
  Problem polega na tym, ze to ze to nie ma nic z prawem wspólnego – to PRZESTĘPCZOŚĆ ZORGANIZOWANA

  Wątpię, żeby reformy miały służyć poprawie tego stanu rzeczy – raczej chodzi o „wyścig do żłoba” albo wprowadzenie „Praw Noahickich” na zlecenie „Żyda z Manhatanu”

  Przestępstwa sędziów i prokuratorów są stosunkowo dobrze znane – to Układ Zamkniętych – to klan do którego nikt z zewnątrz nie może się dostać – żaden absolwent prawa z Uniwersytetu – pozycje są dziedziczne

  Natomiast mniej dociera do świadomości przestępstwa Urzędu Skarbowego – komorników, Policji Skarbowej

  Przestępstwa Ministerstwa Skarbu – w dziedzinie Transformacji Ustrojowej – tez wszyscy znają – tylko, ze jest to na taka skalę , ze nie wszyscy chcą uwierzyć, ze to przestępstwo

  Skala tego przestępstwa jest tak duża – że wszyscy przyjmują to za Prawdę

  Nie wszyscy zdają sobie sprawę gdzie płyną Podatki – PIT, CIT, VAT – ano płyną do Banku Światowego.

  Inna forma rabowania społeczeństwa są wszelkiego rodzaju składki ubezpieczeniowe – na ZUS lub OFE – płyną do Banku ŚWIATOWEGO

  Ten aparat wyzysku i przemocy nie ma nic wspólnego z prawem – jest bezprawiem i rabunkiem w biały dzień – przywłaszczanie sobie owoców cudzej pracy i zniewolenie.
  Natomiast warto przedstawić źródła i przyczyny takiego stanu rzeczy
  Żydowskie PODMIANKI.
  SYSTEM PRAWNY SĄDOWNICTWO A TALMUD
  .

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/02/09/zydowskie-podmianki-matka-polka

 27. Boydar said

  Ładnie się Pan wyślizgnął …

  Znaczy się, jednak nie idiota 🙂

 28. RomanK said

  ad19.. To tylko ty Januszek robisz ..to – co ci w zyciu zawsze najlepiej wychodzilo:-)))) Podesrac bizniemu udajac sasiada:-))))

  Panie Boydar..panstwo- to nie byt polityczny ale struktura organizacyjna sluzaca bytowi politycznemu…..i albo jest ..albo -go nie ma!
  Quasi panstwo…nie jest panstwem…nawet- jak posiada wiele autonomii w wielu zakresach zawzwyczaj przynaleznych panstwu.
  Nuie wolno laczyc , a absolutnie nie wolno utozsamiac panstwa z Narodem…Narodem Suverenem!
  Bo Narod to byt…i tylko Narod posiada wlasna Kulture i przynaleznosc Cywilizacyjna….tzn to co nazywaja Dusza Narodu…
  Panstwo jest tylko narzedziem…. pozwalajacym na dbanie o zarowno biologiczne potrzeby narodu, jak i zachwania jego ducha.
  ABy uwqazac panstwo za panstwo Suverenne- Narodu Suverena musi spelniac trzy konieczne warunki:
  Na okreslonym granicami terytorium pelni
  1. pelnie wladzy ustalania praw….
  2. Policji swoich prawa i obrony terytorium
  3. Tworzy wlasny system ekonomiczny z wlasnym Pieniadzem….

  jak narazie RP nei spelnia zadnego z nich…widzi to pan???

 29. Boydar ad.17

  //Ładnie się Pan wyślizgnął …//

  Dziękuję za uznanie 🙂
  Tylko cały czas nie wiem kto mnie „rzucił”? Intryguje mnie to okrutnie.

  //Znaczy się, jednak nie idiota//
  Jak zwał tak zwał ale dziękuję za słowa otuchy, Może to poprawi moją samoocenę? 🙂

  ——
  Panie Boydarze, mnie też ciekawi kto rzucił p. SpiritoLibero…
  Admin

 30. Czesiek ad.25

  //Niech tylko judeobanderowcy ruszą choć jednego Polaka, Polkę lub dziecko polskie, to ich łby będą spadać na ziemię jak dojrzałe gruszki.//

  Idę z Tobą.

 31. Boydar said

  Nie bądźcie tacy ciekawi, bo nie urośniecie; tak mówiła moja Babka 🙂

 32. Boydar said

  @ Pan Roman

  Teoretycznie ma Pan rację. Ale ja odwróciłbym kota ogonem, co może być przydatne w przyjrzeniu się mojemu poglądowi (15). Otóż nie negując Pańskich spostrzeżeń a nawet i wniosków, podchodzę do zagadnienia z innej strony. Czemu owo Państwo ma służyć, po co ono w ogóle jest. Otóż jest by służyć właśnie Narodowi (bądź społeczeństwu, szerzej ujmując w przypadku państwa wielonarodowego, np. Rosji). A w czym służyć. No w trwaniu oraz rozwoju. Trwania Pan nie neguje (28), popatrzmy zatem na ten rozwój. Czym jest rozwój. Np. nieustannie ciepłą wodą w kranie. Autostradą, byle nie do piekła. Miejscem do przyzwoitego zamieszkania. Większym zakresem wolności i swobody, tak ogólnie pojmowanej. Rzucam oderwane przykłady, ale temat jest obszerny; generalnie żeby było jakieś jutro, możliwie nie gorsze jak dzisiaj czy wczoraj. Czy ocenia Pan że jest gorzej ? W tym co już wymieniłem, tragedii raczej nie ma. Chmury zbierają się nad źródłami utrzymania. Babcie za chwilę odejdą na lepszą stroną tęczy, nabyte uprawnienia do rent czy emerytur też się skończą. Nastąpi reset. O ile jednak program depopulacji nie weźmie góry, do utrzymania nas przy życiu na poziomie wystarczającym, to co jest w dyspozycji w zupełności wystarczy, właściwie bez większego wysiłku. Temat osiągania wskaźników produkcji na głowę, z coraz mniejszym udziałem rąk człowieka poruszany był wielokrotnie. Jeśli nie nastąpi jakiś zupełnie nieprzewidziany kataklizm, praca będzie przywilejem pozwalającym na luksusy, taki jest kierunek, właściwie niezależny od nas.
  A więc może nie o to chodzi. I ja właśnie uważam że nie. Jedyny rozwój jaki jest istotny to rozwój intelektualny i etyczny. A on w ostatecznym rozrachunku zależy wyłącznie od nas, nie od rządzących. Nie oznacza to bynajmniej, że chciałbym być Kurdem. Owszem, chciałbym mieć Polskę swoich marzeń, a mam jaką mam. Cieszę się jednak i z takiego Jej stanu. Proszę popatrzeć, żydzi po wiekach dostali swoje państwo. A na szrapnelach wysyłanych przez granicę, młode żydówki wypisują noworoczne życzenia. A pie*rdolić to ! Takie państwo, taki naród, takie społeczeństwo i taki rozwój. Choć przecież ciepła woda z rury leci a technika z najwyższej półki w każdym kontekście.

  Obstaję przy swoim, a Pan rób co uważasz.

 33. Re: Artykul…
  Jak mozna nazwac „hocholim tancem” k…rwy I zlodzieja z dokladnie tego samego „kneSejmu??? (dokladnie tej samej sfory zydowskich wilkow majaca na celu oszukiwanie, okradanie I otumanianie)…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 34. Panie Jaśku z Toronto
  na Pańskich komentarzach uczyłem się kiedyś blogerki.

  //Jak mozna nazwac „hocholim tancem” k…rwy I zlodzieja//

  To tylko przenośnia, alegoria taka…

  Jak ktoś jest bardziej bezpośredni to może dołączyć do Mateusza Piskorskiego.

  Szacun

 35. Re: 43 SprititoLibero
  Nie znam osobiscie (ani posrednio) p. Piskorskiego, ale wierze, ze s.p. Pan Lepper przed morderstwem na nim opowiedzial ponad pol-godzinna rozmowe telefoniczna ze mna, kiedy byl w Chicago rezygnujac z zastawionej na pulapki majacej na celu dyskredydetacje jego osoby w oczach Polonii Amerykanskiej.
  Przypomniec nalezaloby, ze jedyna organizacja, ktora byla Samoobrona uznawala w sensie doslownym Program Kredytu Spolecznego (Narodowego) I na oficjalnej stronie internetowej ten Program byl umieszczony.
  Osobiscie, podejrzewam, ze s.p. p. Lepper po mojej rozmowie telefonicznej nie musial sie niczego bac, a w szczegolnosci ewentualnymi szantazami finansowymi ze strony lichwiarskiej sfory…No I to bylo jednym z powodow jego zamordowania przez tzw. „seryjnego zabojce”…
  Warto zwrocic uwage, ze likwidajca lichwiarskiego kartelu finansowego jest najbardziej niebezpiecznym dzialaniem jakiekokolwiek polityka wobec k…rew I zlodzieji…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. „Jeden wolny czlowiek moze uwolnic miliony niewolnikow, ale nie jest to mozlwe, aby miliony niewolnikow mogloby stworzyc choc jednego wolnego czlowieka”…(J.O.).

 36. //Nie bądźcie tacy ciekawi, bo nie urośniecie; tak mówiła moja Babka//

  Panie Boyard!

  Pewnie jestem idiotą i kretynem albo co tam pan chcesz…

  Chcę się tylko dowiedzieć kto „rzucił” Ruszkiewicza i gdzie (Ruszkiewicz to akurat ja) załatwia cudze interesy ?

  Jakie to tajemne siły „rzucają Ruszkiewiczem”? Bo może sam Ruszkiewicz tego nie wie?…

  Krótko i zwięźle proszę.

 37. RomanK said

  Panie Boydar…ja nie zajmuje sie zadnymi teoriami..jestem praktykiem. Jesli czucie i wiara wiecej mowi panu…niech pan czuje wierzac nawet Zjawom Zadusznym:-)))
  Mowiac o panstwach wielonarodowych..nie wolno panu zapominac o tym ,zeby zawsze ustalic KTO jest w takim panstwie Suwerenem… to determinuje o tym -czy panstwo ma charakter narodowy, czy obywatelski. Niech pan porowna Rosje..ze Szwajcaria , Ameryka…Israelem.
  Dlatego zawsze takie podstawowe pojecia musi zawierac Konstytucja..ktora jako Ustawa Zasadnicza -Ramowa determinuje co to Narod, kto jest Suwerenem i jaki jest charakter panstwa_ narodowe, czy obyweatelskie , czy inne….jaka jest formula panstwa- republika, demokracja , monarchia czy inne.

 38. Boydar said

  Ja też się nie zajmuję teoriami Panie Romanie. Przyglądam się jedynie obowiązującym tu i ówdzie narracjom; chcąc nie chcąc mamy z nimi do czynienia. Pan Bóg nie tworzył społeczeństwa obywatelskiego. Stworzył natomiast mechanizm Rodziny, wielu Rodzin, uwzględnił też przybyszów i wędrowców. I tylko taki punkt wyjścia uważam za prawidłowy. Jeżeli Konstytucja nie stawia na pierwszym miejscu Boga, to co by nie napisane było dalej, będzie fałszywką, w stopniu zależnym od bezczelności autorów.

  A co do czucia i wiary, to faktycznie ma Pan rację.

 39. Boydar said

  @ Pan Ruszkiewicz

  Ale co, mam po nazwisku ? Raczy Pan żartować … mam jeszcze sprawy do pozałatwiania.

 40. Czytacz said

  TU.
  Nie będzie zgody pełnej i być nie może.
  Zbyt wiele tematów a memłania jeszcze więcej.

  Nie traćcie czasu! Mimo, że qooorvica chwyta.

  A Pan jeden, po anglosyjońsku, niech się wycofa.
  Dajcie pokój. Każdy ze swych powodów.
  Czytacz.

 41. //Ale co, mam po nazwisku ? Raczy Pan żartować … //

  Ja może jestem idiotą albo kretynem (do wyboru) ale jak komuś coś zarzucam to mam twarde dowody.

  Albo Pan jesteś poważny albo doope Pan zawracasz, panie Boydar 😀

 42. Czytacz said

  Zawraca. (41).
  „A Pan jeden, po anglosyjońsku, niech się wycofa.”
  To było do (39).

  A obaj przestańcie.

 43. Boydar said

  Przestańcie ? Przecież to to SL domaga się nazwisk, a ja wyraziłem tylko swoje przekonanie. Mogę mieć inne niż pozostali ? Prawo Unii Europejskiej stanowi, że mogę. Pan Ruszkiewicz poczuł się urażony, o jakże mi przykro. W takim razie więcej nie będę bo się na poważnie obrazi i zabierze zabawki. Cóż byśmy poczęli bez tak znakomitych publicystów.

Sorry, the comment form is closed at this time.