Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dr Mech: Projekt nadawania Ukraińcom obywatelstwa jest zabójczy

Posted by Marucha w dniu 2017-07-23 (Niedziela)

Doktor Cezary Mech w rozmowie z portalem Kresy.pl bardzo mocno skrytykował projekt migracyjny ministra Gowina – zakładający m.in. nadawanie obywatelstwa Ukraińcom.

Minister Jarosław Gowin powiedział ostatnio, że Polska nie tylko powinna otworzyć się na imigrantów ze Wschodu – głównie z Ukrainy, ale również dać im możliwość uzyskania polskiego obywatelstwa.

Jeżeli chcemy zatrzymać tutaj naszych ukraińskich pracowników, ale także młodych naukowców, to powinniśmy otworzyć dla nich drogę do stosunkowo szybkiego uzyskiwania obywatelstwa polskiego. Jeżeli Polacy w Wielkiej Brytanii mogą uzyskiwać obywatelstwo po pięciu latach pobytu na terenie wysp brytyjskich, to wydaje mi się, że analogiczne rozwiązanie powinniśmy wprowadzić w Polsce w odniesieniu do Ukraińców – uważa Gowin.

Z takim postawieniem sprawy nie zgadza się cytowany przez Kresy.pl ekonomista Cezary Mech.

Zaprezentowany przez wicepremiera Jarosława Gowina pomysł, jak i jego argumentacja, jest olbrzymim nieporozumieniem. W sytuacji pogarszających się perspektyw gospodarczych Polski proponowane jest poniesienie olbrzymich kosztów imigracji – stwierdził.

W aspekcie ekonomicznym te propozycje są kompletnie błędne, ponieważ Polska próbując dogonić inne kraje zachodniej Europy pod względem wynagrodzeń, powinna doprowadzić do tego, aby nie zwiększać podaży siły roboczej z imigracji, jak i wtórnie nie napędzać spirali emigracyjnej Polaków. Powinna wręcz wykorzystać zaistniałą sytuację ruchu bezwizowego dla Ukraińców w Unii Europejskiej, aby pracujący w Polsce Ukraińcy stąd wyjechali, a Polacy wrócili do swoich rodzin – dodał Mech.

https://parezja.pl

Komentarze 33 to “Dr Mech: Projekt nadawania Ukraińcom obywatelstwa jest zabójczy”

 1. Żuraw said

  Odebrać Gowinowi (lub innemu miłośnikowi imigrantów) obywatelstwo i dopiero to obywatelstwo przyznać imigrantowi 🙂

 2. hellseher said

  A dla równowagi Polakom należałoby obywatelstwo odebrać, nu ni?

  Robi się już zupełnie jawnie.

 3. hellseher said

  Przepraszam panie Żuraw pan to mniej więcej napisał dwie sekundy wcześniej..

 4. joe@joeland.com said

  Zgroza. Normalnie zgroza. Moglbym powiedziec, ze jak Pan Bog chce kogos ukarac to mu rozum najpierw zabiera, ale wyglada na to, ze Pan Bog karze narod odbierajac rozum wladzom.
  Gowin niby taki wyksztalcony doslownie chodzaca inteligencja nie zna/ nie rozumie zupelnie historii okresu miedzywojennego i kropki nad i postawionej przez Ukraincow na Wolyniu i Malopolsce Wschodniej kilka lat pozniej.
  Rzad kroczacy z pseudopatriotycznymi haslami nie ma zupelnie pomyslu jak sciagnac do Polski tych, ktorzy emigrowali lub po prostu woli, zeby pozostali tam gdzie sa. Zamiast tego po prostu uzupelnia ta luke Ukraincami.

 5. Zbyszko said

  A dlaczego pan Gowin, nie występuje do Sejmu z projektem ustawy o repatriacji Polaków pozostających na tzw Kresach, którzy z całą pewnością nie wniosą do Polski zbrodniczej ideologii banderowskiej, nie będą wnosili o zniesienie naszych Świąt katolickich i zastąpienia ich innymi, nie rościli sobie pretensji o finansowanie z naszych podatków obcej, nie zawsze pokojowo nastawionej do porządku goszczących ich gospodarzy, jakieś ich ideologii, nie będą swoich dzieci uczyli w w szkołach z podręczników typu bandera mój bochater i kazali sobie to sfinansować z naszych podatków, nie wcielą się do polskiej policji by pacyfikować polskie manifestacje patriotyczne… itd, itd…
  Panie Gowin, skoro tak panu tęskno za tą kulturą, to co pana tutaj w Polsce zatrzymuje?
  Poza tym do Polski wracają Polacy którzy wyjechali do Niemiec i Anglii za chlebem, więc czy to nie dla nich należałoby stworzyć preferencyjne (przed kapitalizmem globalistycznym i obcymi najeźdźczymi kulturami) warunki?
  Polacy wysiłkiem wielu pokoleń wybudowali sobie piękny Kraj, wiem że jest teraz łakomy kąsek dla rożnych obcych kultur koczowniczo-awanturniczych, które jak szarańcza przemieszczają się z żerowiska na żerowisko…
  Ale co niektórzy odkrywają swoje korzenie…

 6. Czesiek said

  Gowin to typowa antypolska V kolumna i sprytna agencina, która świetnie się odnajduje przy każdym rozdaniu. Pytanie kto za nim stoi albo dla kogo naprawdę pracuje. Prawdopodobnie na wzór Sakiewicza w służbie banderowskiej Ukrainy.

 7. Vici said

  Gowin Gadecki lewy biskup o zydowskich korzeniach dziwisze Glodzie Nycze Kaczynskie Petru Schetyna Donaldy tuski Dudy Szydly I innne ;;;;;;;;;;;ludzki chlam Ktorzy rzadza naszym Krajem.Oni wszyscy powinni byc ;;;USUNIENCI Z ZYCIA POLITYCZNEGO POLSKI.Wine ponosimy my Polacy .Swoia biernoscia tchorzostwem maloscia Ciaglym prowadzeniem dialogu kompromisu isc na ugode.?Z kim z ;Hamem zdrajca Diablem Z zwyklymi kurwami.DOSC TEGO rozumiecie Polacy DOSC

 8. Nina said

  Z Gowinem powinno się postąpić tak, jak zrobiła to redakcja „Znaku”, czyli – won! Szkoda tylko, że krakusy zabrały głos dopiero po głosowaniu w sejmie a propos sądów, a nie wtedy, gdy sprowadzał tu banderowców, szkoda.

 9. Moher49 said

  No i komu tu uwierzyć, jak co drugi to kret. Ukraińca i żyda w Polaka nie da się przeistoczyć.

 10. Duce said

  Trwają zakusy na przywrócenie obowiązkowej służby wojskowej. Strach pomyśleć jak po wcieleniu do woja ukry w pełni legalnie będą miały broń palną.

 11. JO said

  Do Polski sprowadza sie Ukraincow=Zydow, po to by doprowadzic do wojny domowej w Polsce, majacej na celu zdepopulowac genetycznie Polakow oraz Rusinow ( ktorzy zyja ideami zjudaizowanego KK..) . Na bazie konsekwencji ( celow zaplanowanych) tej wojny maja wejsc kolejni Zydzi – Islam … a w konsekwencji Nowy Porzadek Swiata na ziemiach polskich.

  Jedynym ratunkiem dla Rusinow i Polakow jest pokuta i oddanie sie pod opieke Krolowej Polski i Jej Syna – pelne nawrocenie naszych narodow, wszystkich a nie tylko pojedynczych ludzi, tak jak to mialo miejsce za czasow Potopu. My zwyciezymy, jezeli powtorzymy to co dokonali nasi dziadowie.

  Zarowno Rusini jak i Polacy maja podszywajacych sie za Polakow i Rusinow przywodcow Zydow, ktorzy prowadza nas prosto do zaglady.

  Rusini i Polacy musza modlic sie o Dar i Laske… prawdziwych przywodcow sposrod siebie, ktorzy poprowadza nas do zwyciestwa.

  Modlitwa to czynne dzialanie. Pan Bog nie pozwoli wylonic sposrod nas przywodcow dla naszych narodow, jezeli kazda rodzina ruska i polska nie odwrocie sie czynnie od wroga, ktory pod plaszczem modernizmu narzuca nam styl zycia, ktory obraza Trojce Swieta i Przenajswietrza Matke.

  Ukraincy/Zydzi z Ukrainy to kara Pana Boga zeslana na nas za nasze grzechy.

  Bojmy sie tej kary i jak najszybciej pokutujmy!

 12. Boryna said

  Pozbawić Gołówina obywatelstwa , niech spiepsza na Ukraine.

 13. Yah said

  „Jeżeli chcemy zatrzymać tutaj naszych ukraińskich pracowników, ale także młodych naukowców, to powinniśmy otworzyć dla nich drogę do stosunkowo szybkiego uzyskiwania obywatelstwa polskiego.”

  np, tu 10 %

  .http://www.ujk.edu.pl/wpaiz/wladze-wydzialu-3/

 14. Leszek said

  Mnie pan Gajowy ostatnio pisał, że jak ktoś ma skurviałe poglądy to jest psychopatą. Otóż musielibyśmy być narodem psychopatów, bo wielu w Polsce ma pojebane poglądy.
  Spotkałem ostatnio starszą panią z mojej wsi. Jak na ludzi z tej wioski jest wyjątkowo sympatyczną praktykującą katoliczką, która z nikim zwady nie szuka. Nie mogłem jednak słuchać jak broniła PiS. Jej zdaniem Duda ściąga do Polski Polaków z Ukrainy, a nie ukrów.
  Telewizja zrobiła ludziom dziury w mózgach. Nawet ksiądz proboszcz mówi że PiS, dudowa, żydzi, bnai brith itp. (wiadomo o co mi chodzi) to internetowe kłamstwa i wymysły. Trzeba przyznać, że jesteśmy wyjątkowo popierdolonym narodem. Wolałbym przyjść na świat w Rosji, Serbii, Wenezueli lub na Białorusi. Oni tam potrafią używać mózgów.

  ——
  Nie.
  Nie każdy, kto ma skurwiałe poglądy jest psychopatą. Może być np. durniem, albo płatną dziwką.
  Ale każdy psychopata ma skurwiałe poglądy, choć umie je świetnie maskować.
  Admin

 15. Dziadzius said

  ja urodzilem sie na Wolyniu, miedzy Wisniowcem i Krzemiencem i dzis mi wstyd! przykro! i smutno! ze wogole mam Polskie korzenie ktore sa polaczone do tej Polski ktora rzadzi ta beczelna swolocz ktora w jakis szachrajski pelzajacy sposob dostala sie do rzadu.
  I ta bzdzina ktora nie ma w sobie ani jednej komorki Polskiej krwi chce z tych ryzunow zrobic Polakow – Trudno ale to chyba beda tacy sami Polacy i tego samego rodzaju pluskwy jak i ci co im chca nadac Polskie obywatelstwo!
  WSTYD!
  WSTYD! kazdemu Polakowi tak w kraju jak i na emigracji.
  To musi byc ostatni dryg tych glizd zanim ich pieklo pochlonie.
  HANBA!
  Panie Boze, w imie tej niewinnej Polskiej krwi ktora ci ukraincy w brutalny i nieludzki sposoby wylali, Blagam CIE Boze, wysluchaj wolanie tej krwi i nie odwlekaj TWEGO sadu.

 16. NICK said

  Amen.

 17. Boydar said

  To nie ma się co bać; należy uznać jej słuszność i odbyć wyznaczoną pokutę oraz naprawić możliwe do naprawienia krzywdy.

 18. ENKI said

  A Jarosław Gowin – historyk filozofii – w czyim interesie politykuje?

  Studiował historię filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 80. przebywał w ramach stypendium na Uniwersytecie Cambridge.
  W 1990 związał się z – założonym przez Aleksandra Halla – Forum Prawicy Demokratycznej, następnie w Unii Demokratycznej i Unii Wolności[3]. Nie należał jednak do żadnej z tych partii.
  W wyborach parlamentarnych w 2007 został umieszczony na pierwszym miejscu listy PO do Sejmu, po czym wstąpił do partii.
  18 listopada 2011 prezydent Bronisław Komorowski powołał go na urząd ministra sprawiedliwości w drugim rządzie Donalda Tuska.
  W 2013 roku Jarosław Gowin wystartował jako kontrkandydat Donalda Tuska w bezpośrednich wyborach na stanowisko przewodniczącego PO; uzyskał 20% głosów.
  Wtedy odszedł z PO i organizował własne ugrupowanie – „Godzina dla Polski” – Polska Razem – „Polska Razem Jarosława Gowina” i objął funkcję prezesa.
  9 września 2014 prezydent Bronisław Komorowski powołał go w skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
  W 2014 r. został przewodniczącym klubu parlamentarnego Sprawiedliwa Polska ( posłów, senatorów z Polski Razem i Solidarnej Polski).
  W 2015 klub ten nazwał się: „Zjednoczona Prawica”. Obie te partie nawiązały współpracę z Prawem i Sprawiedliwością.
  W wyborach parlamentarnych w 2015 Gowin kandydował do Sejmu z ostatniej pozycji listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu krakowskim.
  Został wybrany i zasiadł w klubie PiS.
  16 listopada 2015 objął urzędy wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Beaty Szydło.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_Gowin

  Obywatel Wyborca powinien dokładnie zapoznać się z kursem politycznym Gowina i ocenić, czyje interesy realizuje Gowin, swoje prywatne? polskie? ukraińskie? czy jeszcze inne?
  Jakie zadania podejmował wobec Forum Prawicy Demokratycznej, Unii Demokratycznej i Unii Wolności? Sprawdzał, czy warto należeć?
  Za jaką przynętę hasał na czele PO? Na co go zanęcili do PiS-u? Kto podsunął Gowinowi pomysł o polskim obywatelstwie dla Ukraińców?
  Skąd taki entuzjazm Gowina do opieki nad talentami z Ukrainy, a o polskie talenty – w Polsce i na Ukrainie – jak się minister Gowin troszczy?

  Jak powiada Jan Potocki, w Polsce jest już ok. 3 miliony Ukraińców.
  Telewizja Narodowa. Jan Potocki. https://www.youtube.com/watch?v=gISCkbQQzio.
  A przecież w Polsce mieszka już mniejszość ukraińska – pół miliona.
  W tym czasie polska mniejszość na Ukrainie zmalała do 144 tys. (oficjalne dane z 2001 r.)
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Polacy_na_Ukrainie
  Polacy na Ukrainie boją się deklarować swą narodowość! To są skutki popierania banderowców przez władze III RP.

  3 miliony! Masa młodych, poborowych, doświadczonych w wojnie przeciw rodakom Donbasu, ta armia zdolna wziąć polskie społeczeństwo na cel – pal.
  Zwłaszcza ze niektórzy, jak Gowin, przebąkują, by dawać Ukraińcom obywatelstwo polskie. I co? Wcielać ich do wojska, do policji?!
  Porównajmy
  Siła Ukrainy.14.09.2016,. Obecnie w wojsku służy około 250 tys. żołnierzy.
  http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/20395?t=Sila-Ukrainy

  Siła Polski. Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz marzy o 125 tysiącach w 2017 r.
  http://www.defence24.pl/528897,mon-125-130-tys-zolnierzy-w-polskiej-armii-w-2017-roku-reforma-dowodzenia-przywroci-jednosc-zarzadzania

 19. Archer said

  Gowin i jego rodzinka pochodzą z Jasła, a nie żadnego Krakowa. Rodzice niejakiego Gowina, żeby synalek w późniejszych latach miał ułatwioną karierę, na krótko przed jego urodzeniem przenieśli się do Krakowa. Żeby miejscem jego urodzenia był Kraków, a nie jakaś mała pipidówka o której nikt w wielkim świecie nie słyszał.
  Są ludzie w Jaśle, którzy znają tą zafajdaną rodzinkę Gowinów i jego samego bardzo dobrze (mieścina około 30-tysięcy, to się tam wszyscy znają). Chodzili z młodym Gowinem do szkoły, grali z nim w piłkę. Kanalią był już wtedy za młodu, nie lubili go rówieśnicy. Zrobił karierę „politykiera” naszego nieszczęśliwego polskiego bantustanu tylko dlatego, że miejsce urodzenia, skończone studia w Krakówku, wygląd zewnętrzny (w miarę przystojny jest), i ze względu na cechy jego paskudnego charakteru. Wiedział pod kogo się podczepić, żeby iść w górę.

 20. hellseher said

  To musi byc ostatni dryg tych glizd zanim ich pieklo pochlonie.

  Pan to jest optymista, panie Dziadziuś.

 21. Birton said

  PIS=Partia Interesów Syjonistycznych, PO=Partia Ogólnożydowska SLD=Syjoniści Lewico-Demokratyczni i wszystko jasne – fałszywa flaga od 1944 roku i ŻYDOWSKIE rządy w Polsce – Polacy nie rządzą od 1944 roku
  „probanderowski , antypolski, żydowski rząd w Warszawie z premier Żydło na czele i prezesem Kalksteinem w tle , prezydent Juda błogosławią program nienawiści do Rosji oraz bezwarunkowej miłości do USA, Ukrainy i Izraela ”
  Centrala PiS , PO , SLD , Solidarnosci jest ta sama i znajduje w Tel Awiwie. Niepokoje są potrzebne dla uwiarygodnienia przed Polakami żydowskich „patriotów” z PISu, PO, SLD a partiom do wzięcia Polaków za twarz

 22. Dziadzius said

  @19, Hellseher said:-
  no nie wiem czym optymista ale lubie miec takie ( sercu i duszy mile) marzenia i obecnie mam je coraz czesciej.

 23. hellseher said

  To ja Panu puszcze nagranie fragmentu szopki noworocznej z 1989 roku. Pan posłucha, co Hell seher miał do powiedzenia (wytłuścił meritum):

  Partyjny:

  Mamy wolne więc wybory. Niech lud wskaże z własnej woli, komu rządzic przyjdzie w kraju, a kogo sie weźmie i usunie w jasne anielkie. Lecz zastrzeżmy sobie z góry: Gdyby motłoch źle głosował, to przewaga nasze będzie trzydziesto-trzy procentowa.

  Grajcie, warble I fanfary. W świat radosną wieść wiatr niesie, że rezimu obrzydłego cząstke władezy przejmuje się. Hejże, polski demokrato, w euforię nie wpadaj błogą. Bowiem ci, co wciąż u władzy, wiele szkód wyrządzic mogą. Nim historia ich wyrzuci na bocznicę zdarzeń świata, będą jeszcze twej Ojczyźnie niejednego stawiać pata. Będzie śmiać się Ameryka, będzie śmiała się Europa, kiedy Polska w chudy tyłek jeszcze raz zaliczy kopa. Gdy ujrzymy na ulicach zdziczałego ludu rzesze myszkujące po śmietnikach, władcom świata ku uciesze. Zabrzmi dziejów dzwon żałobny, może nawet znicz zapłonie, będzie bowiem to Narodu I Polskosci smutny koniec.

  Już wyjmuje spod swej dżiby krzywą szablę brudny Arab. On uwagę świata od nas będzie się odwrócić staral…….

  (dalej już nie na temat)

 24. jaja said

  Jaka to franza wykorzystuje ped do kariery Gowina i spuszca go w kibel. Trudno jakos uwierzyc biorac pod uwage dzisiejsze diabelskie harcowania, ze Gówninek sam wylazl przed szereg i sie wystawia za frico na pal.

 25. Grace said

  Komu to jeszcze nadamy obywatelstwo a co za tym idzie posiadanie polskiego paszportu. Wiemy ilu żydów z Izraela ma polskie obywatelstwo, polskie paszporty i w wiekszosci sa to pracownicy Mossadu,, czy służb kontrwywiadu Szin Bet i wywiadu wojskowego AMAN, którzy nigdy w Polsce nie byli ani nie mają polskich korzeni. Posiadanie jednak polskiego paszportu pozwala im na właściwie bezproblemowe poruszanie się po krajach arabskich. Wiedza o tym doskonale Palestyńczycy i Libańczycy. To szastanie polskim obywatelstwem dla ukraińców wzbudza we mnie szczególne obrzydzenie i gniew na Pisowski rząd. Na słowo ukrainiec, staje mi zawsze przed oczami lista 365 sposobów torturowania i zabijania Polaków przez bandy UPA. Czy te polactwo nie ma odrobiny honoru ?

 26. Dziadzius said

  @ 23,Hellseher said:-
  Dzieki .
  Wspanialy i proroczy urywek i jak to smutny to przyklad naszej sytuacji w Polsce a w tym smutniejszy bo prawdziwy i te 28 lat nie naprawily ani ekonomii ani patriotyzmu ani honoru ani narodu ani spolecznosci ani religii ani prawa ani dobrobytu spolecznego ani lepszej policji ani naszej pozycji na swiecie—-
  — to co mysmy prze te 28 lat zrobili?
  – jakie sa nasze osiagniecia? –
  i zmiast byc popychadlem tylko Rosji to jestemy teraz popychadlem dla kazdego innego tak jak i USA i NATO i UE i Litwy i Bialorusi i nawet zapieprzonej ukrainy —
  .

 27. Lajkonik said

  GOWIN to dyletant ktory tanczy na wielu weselach rownoczesnie i ..PLECIE BZDURY. Od dawna wzial sie za reformy Wyszych UCZELNI i CO ano NOC….. ON NIC NIE DOPROWADZI DO KONCY to jest oznaka DYLATANTYZMU amoze jest to tylko UZYTECZNY IDIOTA??? W kazdym razie wypuszcza coraz to wieksze BZDURY. A to z INWAZJA dUPAincow cuy Ukraincow jest szczegolnie grozne. ZAKAZAC TEJ SWOLOCZY WJAZDU DO POLSKI NA ZAWSZE to narod bez zasad moralnych bandyci, zlodzieje i nasi otwarci wrogowie.

 28. anonim said

  Młodość spędził w Anglikowie…gdyby był z LSD to zapewne już miałby zarzucone że bez podpisania „papierów” by go tam nie puścili…ale przecież gra w drużynie prawdziwków.
  Nie znam osoby której rzydziorys mający w sobie epizod studiuf w Kurestfie nietakWielkiej Brytanii w czasie gdy w Polsce rządził „ciemny komunism” nie skutkował by później dbaniem o tej Brytanii interesy tutaj.
  A zamykają się one w jednym zdaniu…gdy nie da się NAM na tym zarobić zniszczyć to by nikt inny nie zarobił.
  pan Gowin zna historię i dlatego banderowców „spolszczać” chce i do wojska wyśle SS GALIZIEN 2.0 samo się przecież nie stworzy.

 29. Lily said

  To ten,ktory wrocil z niemocy politycznej
  na lono naczelnika.Z fucha w U.E.tez
  totalna klapa,otrzymal cos 3.5 procent poparci.Polacy nie chcieli Gowina,ani
  Zobro w U.E,nie dali im mandatu.Obaj
  teraz u naczelnika z tekami ministrow.

 30. Marek said

  Igor Isajew, ukraiński redaktor mieszkający w Polsce, uznał, że Polska powinna uczyć się od Ukrainy jak robić rewolucję. Wypuścił serię antypisowskich znaczków, które mają „przekazać w świat ukraińską soft power”.
  https://pl.sputniknews.com/polska/201707245942927-Sputnik-Polska-Isajew-ukrainizacja-polskiego-majdanu/
  ===
  jeszcze jeden ukrobanderowski pasożyt

 31. RomanK said

  Archer..tylko se nie miescina…. Jaslo to powazna czesc Trojmiasta…
  Jaslo- Krosno- Sanok… i stoi dokladnie tam- gdzie stalo ogromne miasto 14 000lat temu…
  Zapytaj starszych ezoterykow- dlaczego Niemcy- pardon Nazzisci…taka pieszczotliwa opieka otoczyli Jaslo????

 32. Archer said

  RomanK

  Rzeczywiście, Jasło to nie jest taka sobie mieścina;). Ja znam bardzo dobrze wszystkie te trzy miasteczka. W ostatnich latach strasznie się wyludniły, z wiadomych względów.

 33. Sybirak said

  Pomysł Gowina o nadawaniu obywatelstwa polskiego Ukraińcom jest zdrada stanu.
  Mniejszość ta w Polsce nie asymiluje się przenika do władz i zagraża interesom państwa Polskiego.
  Kto nie wierzy niech rzetelnie zbada temat.

Sorry, the comment form is closed at this time.