Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Prognozy dla Ziemi: wrzące oceany i kwaśne deszcze

Posted by Marucha w dniu 2017-07-23 (Niedziela)

Ziemia może zamienić się w planetę, na której będą padać kwaśne deszcze i zagotują się oceany. To się wydarzy, jeśli ludzie nie powstrzymają w jakiś sposób postępujących zmian klimatycznych. Taką opinię wyraził znany astrofizyk Stephen Hawking.

„Ludność Ziemi jest bliska tego momentu, kiedy globalne ocieplenie stanie się nieodwracalnym. Ludzkość może zepchnąć naszą planetę w przepaść, a wówczas stanie się ona taka sama, jak Wenus, na której średnia temperatura wynosi 250 stopni, a z nieba zamiast deszczu pada kwas siarkowy” – powiedział Hawking.

Jednocześnie większość ekspertów zapewnia, że taki scenariusz jest nieprawdopodobny. W porównaniu z Wenus Ziemia znajduje się zbyt daleko od Słońca i biorąc pod uwagę jej skład chemiczny, nigdy nie będzie mieć tak gęstej atmosfery składającej się z dwutlenku węgla. Niemniej jednak naukowcy zgadzają się z Hawkingiem, że problem klimatu jest palący.

https://pl.sputniknews.com

Stephen Hawking coraz bardziej odlatuje w krainę bzdur i halucynacji i nie należy brać poważnie majaczeń tego chorego człowieka. Problemu klimatycznego nawet nie chce nam się wyszydzać, bo to mało ambitne zajęcie.
Admin

Komentarze 23 to “Prognozy dla Ziemi: wrzące oceany i kwaśne deszcze”

 1. Najlepszy z powyższego jest komentarz Maruchy. 🙂

 2. gallanonim said

  ten Howking to chyba jakiś kretyn jest.

  Raczej na starość skretyniał….
  Admin

 3. jazmig said

  Podzielam opinię admina, szkoda czasu na polemikę z tym nieszczęśnikiem.

 4. Stephen Hawking musi tak mówić, bo inaczej odłączą go od prądu.

 5. Jacek2 said

  Ekstra pomysł te „zmiany klimatyczne”. Nieważne czy jest cieplej czy zimniej, sucho czy deszczowo, zawsze znajdzie się pretekst żeby łupić Goja. Jakim nawozem jest CO2 to każdy powie kto miał akwarium roślinne. Ściemy globalnego ocieplenia nie da się obronić więc parchy wymyśliły sobie „zmiany klimatyczne”
  .

 6. Jacek2 said

  S.Hawking jakoś niemile kojarzy mi się z „babą z brodą” obwożoną po jarmarkach.
  Jakoś nie kojarzę dokonań naukowych tego pana poza hipotezami których nikt nie potwierdził. Pewnie mało się znam więc niech ktoś mnie oświeci.

 7. Miet said

  Zgadzam się całkowicie z Adminem.
  Hawking obecnie rzeczywiście staje się bardziej futurologiem w dziedzinie science fiction niż prawdziwym naukowcem, fizykiem.

  To jego „ostrzeżenie”, że jeżeli ludzkość nie zadziała, to będzie globalna katastrofa, wygląda tak jakby podkręcać ludzkość do przesuwania Słońca tyczką, żeby szybciej zachodziło i nie gotowało nam jajec na twardo.:-)))

  Jeżeli nawet, rzeczywiście, następują jakieś niekorzystne zmiany klimatyczne – no to co? – może zaczniemy protestować, że my się na takie zmiany nie zgadzamy???:-)))

 8. Boydar said

  Tak czy inaczej, wszyscy żydzi powinni natychmiast się z Ziemi ewakuować, co do sztuki. I tu popieram futurologię Hawkinga wszystkimi czterema łapkami jakie mam.

 9. Jacek2 said

  Cyt. za Wikipedią:
  „Ogólnie przyjmuje się, że ALS prowadzi do śmierci w ciągu 3-5 lat”.
  Ten pan urodził się w 1942 roku i niby nadal żyje, z tego co pamiętam to zachorował w wieku 20+.
  Ktoś z nas jaja sobie robi?

 10. Jacek2 said

  Re.5
  Sami się nie ewakuują, w najlepszym wypadku ktoś w szabas musi po nich kibel spłukiwać.

 11. Boydar said

  Dlaczego nie; jeśli uwierzyli że własne dziecko należy wrzucić Mamonowi, to i w „to” uwierzą. Kainowe piętno to nie tylko wartość dodana ale głównie ujęta 🙂

 12. revers said

  Eskimosi z pejsami na Greenlandii nie takie zimy przeszli lub gojskie Pingwiny. Wyglada na kolejny pseudonaukowy etap gotowanej zaby.

 13. Joe said

  S.Hawking to kolejna dobrze oplacana TUBA….ktora leje kwas siarkowy juz od dobrych kilku lat.Ktos to zamowil i ktos to oplacil..
  Szkoda Gajowki na te brednie.

  W sumie to chyba tak…
  Przyzwoity naukowiec tak by się nie sprzedał.
  Admin

 14. Re: Artykul…
  „Dinozaury” z I-sra-hell’a „goraco” napierdzialy mu do lba (pewnie za nowego „pilota” do wozka na ktorym goraco wypiarduje zydowskie dyrdymaly), ze nie tylko „zmiany” klimatyczne sie dokonuja pod jego „siedzeniem”, ale za wszelka cene (za odpowiednia odplata) pod wszystkimi „siedzeniami”…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. AlexSailor said

  @Marucha

  Nawet nie wiadomo czy to Stephen Hawking napisał, bo on ani mówić ani pisać normalnie nie jest w stanie.
  A sądząc po ilości idiotyzmów jakie do tej pory wyprodukował. może się okazać, że ktoś po prostu wkłada w jego pisaninę swoje treści.

  ——
  A wie Pan, że o tym nie pomyślałem, a to przecież całkiem możliwe. Ba, aż się prosi, by wykorzystać jego znane nazwisko…
  Admin

 16. Grace said

  Re 15. Tez tak mysle Panie Alex. Wiele ostatnich jego wypowiedzi to nic innego jak tylko jakis belkot. Bog stworzyl ziemie i Bog przeprowadza w niej swoje porzadki. Czlowiek jest za maly aby to zrozumiec a tym bardziej aby miec na to wplyw.

 17. sulavix said

  witam serdeczznie wszystkich
  o Hawkingu powiadaja rozni ludkowie, ze geniusz; ale co takiego genialnego wymyslil juz nie pedaja;

  ——
  Działał w takiej dziedzinie, która jest intelektualnie niedostępna 99% ludzi. Jego wkład w naukę jest dobrze znany specjalistom. Nie wymyślił nic na porost włosów ani na wydłużenie.
  Admin

 18. Alpen said

  Tak na marginesie – no właśnie na Wenus w atmosferze dominują formy H2SO4. O ile pamiętam, walczący z ociepleniem klimatu rozpylają w atmosferze Ziemi między innymi związki siarki. Ciekawe dlaczego …? To pierwsza wtopa, a druga to – termodynamika pana ominęła czy jak?

 19. Dziad Wernyhora said

  Popatrzmy poważnie na to co mówi Hawking:

  Wysokie temperatury i siarka – rzeczywiście jest takie miejsce i faktycznie każdy kto się tam znajdzie doświadcza tego w sposób nieodwracalny.
  Za pare lat Hawking osobiście przekona się o prawdziwości tego swojego proroctwa (oczywiście każdy może się nawrócić itd. ale w jego przypadku rokowania są pomijalnie małe).

  Ale może jego proroctwo ma wymiar metforyczno – moralny: Ziemia jest na najlepszej drodze aby stać się piekłem

 20. Anty kafelstein said

  Jeszcze nie zdechł ten Hawking?

 21. RomanK said

  KTo z Czytelnikow Gajowki widzial czlowieka chorego na ta chorobe co Hawkins????
  Kto???? Niech wam powie co moze taki chory…..

 22. Heheh said

 23. NICK said

  „Poza nielicznymi przypadkami ALS nie dotyka sfery intelektualnej człowieka, przykładem może być astrofizyk Stephen Hawking, który walczy z chorobą od ponad 50 lat, oraz amerykański gitarzysta Jason Becker, który podczas choroby wydał dwie płyty, walcząc z chorobą od dwudziestego roku życia.”

Sorry, the comment form is closed at this time.