Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Publikacja na Facebooku skończyła się dla Fina więzieniem i wysoką grzywną 80 tys. euro

Posted by Marucha w dniu 2017-07-23 (Niedziela)

Za publikację nazwisk i zdjęć przestępców w sieci Fin będzie musiał zapłacić 80 tysięcy euro i odsiedzieć swoje w więzieniu.

Sąd Centralnej Finlandii skazał mężczyznę z Äänekoski na trzy miesiące więzienia i grzywnę w wysokości 80 tysięcy euro za to, że ten opublikował w serwisie społecznościowym Facebook dane osobowe i fotografie osób skazanych za przestępstwa seksualne, naruszając tym samym prawo o ochronie danych osobowych, informuje fiński portal YLE.

Surowość i powagę kary sąd wyjaśnił tym, że człowiek celowo pokazał dane osobowe skazanych ludzi, aby spowodować ich cierpienia.

http://zmianynaziemi.pl

Już nawet Finlandię dopadła epidemia rozmiękczenia mózgu…
Admin

Komentarzy 11 to “Publikacja na Facebooku skończyła się dla Fina więzieniem i wysoką grzywną 80 tys. euro”

 1. Dziadzius said

  Czyz kazdy obywatel nie me prawa [ chocby i Bozego] do ochrony wlasnej osoby i wlasnych dzieci i rodziny ? To byli publicznie ukarani przestepcy i ich zyciorysy byly kazdemu znane [ lub powinne byl byc znane] wiec w jaki sposob ten biedny obywatel jest winny oglaszania tego co bylo publiczne ogloszonbe orucz tego ze podsumowal w jednym miejscu te zyciorysy– tak Panie Gajowy juz tez i sedziowie w Finalndii zachorowali na sraczke mozgu [ tonke jak nytka a dalsze jak baczysz) tak jak we Francji, Niemczech, Ameryce i Kanadzie — a sczegolnie Kanadzie gdzie [ urodzony w Kanadzie ] terorysta dostal $10.5 miljona odszkodowania i urzedowe przeprosiny od kanadyjskiego? rzadu za to ze w Afganistanie grantem zabil jednego i pokaleczyl drugiego amerykanina i ze wygodnie mu bylo raptem byc kanadyjcem jak mu boczku amarykanie przypiekli

 2. Przepraszam, ale nie doczytałem. Czy skazanymi byli tubylczy katoliccy księża czy muzułmańscy imigranci?

 3. W tym zidiociałym szambie „demonokracji”, gdzie władzę przejęli złodzieje, mordercy, zboczeńcy i psychopaci, liczą się cierpienia ym podobnych, czyli złodziei, morderców, zboczeńców i psychopatów. Wyrażanie cierpień ludzkich natomiast, robi złe wrażenie, obraża wrażliwość wrażych stróżów prawo-, czy tam lewo-, czy nie-rządności i wyraźnie widać przy tym granice oznaczone moczem z obrzezanych narządów, rozdzielające wyrazicieli ludzkich odruchów od tych drugich, którzy uważają się wszędzie za pierwszych.

  Jak uny to robią? Jest ych przecież jakieś trzysta razy mniej niż pozostałych. Po pierwsze, podwajają swoją liczbę, albo nawet potrajają, albo nawet więcej. Jak? Ano, udają zawsze kogoś innego, a to już dwa egzemplarze. Po drugie wiedzą, czego chcą. Po trzecie, wiedzą, że gdy większość otumanionych ignorantów się dowie, co tak naprawdę w trawie piszczy, to prędzej, czy później w jakiś tam sposób pozbędzie się tego tałatajstwa. Po czwarte, poobsadzali się demonokratycznie na wszystkich kluczowych stanowiskach, żeby mieć głupków pod kontrolą. Po piąte, edukują w wymyślony przez nych, bardzo przemyślny sposób: z roku na rok obniżając poziom tej edukacji, tak że dziś głupki niby czytać umieją, a nie wiedzą dokładnie, co czytają, czyli umiejętność czytania ogranicza się do składania liter w sylaby, a te z kolei w wyrazy, następnie idą zdania i tak aż do końca sensownego tekstu, który najczęściej podawany jest dla owych głupków w formie sensu pozbawionej. O ile czytanie (jako czynność) jest jeszcze w miarę powszechne, o tyle pisanie przedstawia już obraz nędzy i rozpaczy. No dobrze, przyjmijmy wariant pozytywny, to znaczy – umiesz czytać i pisać. Gdzie to opublikujesz, jak wszystkie mendia są w ych łapskach? W Internecie – odpowiesz. Ano, masz tu wyżej przykład, przykładny wariant. Zauważyłeś, że Internet powoli (a może szybko) przemienia się w Ynternet?

 4. rafal z said

  i czemu się tak dziwicie?

  To nie jest głupota ale działanie z premedytacją. Jak pokazała pizzagate elity są najbardziej skur….. warstwa społeczną. Od pedofili po satanistów torturujących w najokrutniejszy sposób małe dzieci

  I to jest powód że… ustawa o ochronie danych osobowych wygląda tak a nie inaczej. Tu nawet nie chodzi o tresurę ludzi ale o zabezpieczenie własnej dupy

  Z kolei wysoka kara to po to żeby wyperswadować małym żuczkom zmiany

 5. JerzyS said

  Czyżby było zabronione ostrzeganie prze zagrożeniami.

  Jeśli tak to poewinni posadzić pogodynkę!

 6. Miet said

  Gdy zaczynałem moją emeryturę 13 lat temu tutaj w Kalifornii i gdy osiedliłem się w rejonie Modesto, to byłem nawet mile zaskoczony, gdy dostawałem poprzez Internet ostrzeżenia o przestępcach – „sexsual offenders”, czy „child abusers”, którzy po odsiadce osiedlili się w moim rejonie.
  Każdy mieszkaniec tutaj to dostawał, jeżeli tylko sobie tego życzył.

  Teraz już tego nie ma – wygląda na to, że „religia” politycznej poprawności już się tak rozpanoszyła, że takie naturalne obronne odruchy społeczeństwa stały się niedopuszczalne.
  Może jeszcze nie są karalne ale po mału, to i do tego chyba dojdzie co właśnie zdarzyło się w Finlandii.

 7. Dziadzius said

  @2, Stonkaziemniaczana said:-
  Uwazam ze glownym celem tego artykulu byla durnowata [New World Order] filozofia sedziowskej cenzury i ukaranie cbywatela za ogloszenie legalnych wiadomosci ktore i tak i tak byly w publicznej wiadomosci – wiec uwazam ze kierowanie opinii od tego glownego celu „NWO cenzury” to typowe dzialanie *trolla* — bo tu nie robi roznicy czy to byli ksieza czy muzulmanie, czarni czy sniadzi, bo to byli seksualni przestepcy [ nie ogloszono rodzaju przestepstwa] juz raz ukarani i publicznie ogloszeni i nie o nich juz mowa ale o nadchodzacej cenzurze dla nas wszystkich na wszystkie wypwiedzi internetowe. – Jak za czasiw batiuszki Stalina!
  Kartofel ty kartofel koly ja na cibia skazal szto ty barabola

 8. AlexSailor said

  @hulajdusznik

  Tego nie robią uny.
  Sami sobie ludzie to robią.

 9. Alpen said

  Przecież pedofila w Skandynawii to powszechne zjawisko – chronią swoich. Sprawdźcie np. pewnego burmistrza, kumpla aktualnego szefa NATO.

 10. peacelover said

  Byle to bylo dobre dla zydow !!!! albo inaczej :

  Nie je wazne czyje co je !!!,… wazne to je , co je moje !!!!

  Jak dla zydow to jest dobre, by…. ludzie nie gadali o nich zle , toooo:

  NIE WOLNO TEGO ROBIC !!!!! I JUZ !!!!!

 11. piwowar said

  Dla internetu nie ma tajemnic. Fin padł ofiara pokazówki. Na to wygląda.

  W NY opublikowano listę tych,co maja zarejestrowana broń palną. I adresy. W ten sposób powstała lista tych którzy nie mają. Szwedzki stół dla włamywaczy. NIkogo nie postawiono przed sądem.

Sorry, the comment form is closed at this time.