Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W roku Pańskim 966 nie spadliśmy z drzewa.

Posted by Marucha w dniu 2017-07-23 (Niedziela)

Dziwna jest nie tyle teza tytułowa, ale to, ze ktoś mógłby sądzić inaczej.

Od lat napotykam wpisy i komentarze zawierające tytułową tezę, wydawałoby się oczywistą jak słońce w dzień, a jednak opatrywane dodatkami w stylu „wbrew temu, co nas uczą w szkole, wbrew propagandzie kleru itd”.

Trudno mi odpowiadać za wszystkie szkoły i za cały kler, zwłaszcza, że za moich komunistycznych czasów dobra podstawówka dawała lepszą znajomość historii niż niejeden dzisiejszy uniwersytet gotowania na gazie, zaś normalne przygotowanie do Pierwszej Komunii i bierzmowania przekazywało więcej wiedzy religijnej, niż dzisiejsze „religioznawstwo porównawcze” na wyższym uczyliszczu zorganizowanym na … amerykańską modłę.

Tak czy siak, za moich czasów, zarówno w szkole jak i w kościele uczono mnie, że żydowski szpieg i handlarz niewolników Ibrahim ibn Jakub, pracujący dla kalifa Kordoby, w swoim sprawozdaniu z podróży po krajach słowiańskich, odbytej w latach 965-966, pisał tak (wg kompilacji Al Bekriego):

A co się tyczy kraju Mieszka, to jest on najrozleglejszy z ich krajów. Obfituje on w żywność, mięso, miód i rolę orną. Pobierane przez niego podatki stanowią odważniki handlowe. Idą one na żołd dla piechurów. Każdemu przypada co miesiąc oznaczona ilość. Ma on 3 tysiące pancernych, podzielonych na oddziały, a setka ich znaczy tyle, co dziesięć secin innych wojowników. Daje on tym mężom odzież, konie, broń i wszystko, czego tylko potrzebują.

A gdy jednemu z nich urodzi się dziecko, on każe wypłacać mu żołd od chwili urodzenia, czy będzie płci męskiej, czy żeńskiej. A gdy dziecię dorośnie, to jeżeli jest mężczyzną, żeni go i wypłaca za niego dar ślubny ojcu dziewczyny. A dar ślubny jest u Słowian znaczny, w czym zwyczaj ich jest podobny do zwyczaju Berberów. Jeżeli mężowi urodzą się dwie albo trzy córki, to one stają się powodem jego bogactwa, a jeżeli mu się urodzi dwóch chłopców, to staje się to powodem jego ubóstwa.

Z Mieszkiem sąsiadują: na wschodzie Rus, a na północy Burus (Prusy). Siedziby Burus leżą nad Oceanem (tzn. Morzem Bałtyckim). Obszerne państwo w krainach Słowian, nad morzem, wśród gęstych lasów, przez które trudno się wojskom przedzierać. Imię króla jest Mieszko”.

No z całym szacunkiem, ale nie da się spaść z drzewa razem z 3 tysiącami pancernych, których setka znaczy tyle, co dziesięć secin innych wojowników, a którzy w dodatku utrzymywani są przez księcia.

W sukurs przychodzi tez tradycyjna, oficjalna (bynajmniej nie tajemna) archeologia, mówiąca o dziesiątkach jeśli nie setkach wysoko zorganizowanych grodów na terenach Polan, Lędzian, Goplan i in, poczynając od co najmniej VIII wieku (kolejne wieki wskazują na rozwój zasięgu i ilości nowobudowanych grodów).

[Podkreślał to bardzo mocno m.in. Feliks Koneczny w swoich popularnych opracowaniach historycznych, wydawanych chyba jeszcze na przełomie XIX i XX wieku, umieszczając początki dynastii Piastów na rok około 870, co dawało mu potem okrągłe 500 lat Polski Piastów].

Tyle w moich czasach wiadomo było po podstawówce. A że teraz te same teksty źródłowe z wypiekami na twarzy odkrywa dopiero co bardziej dociekliwy absolwent wyższego uczyliszcza, to przepraszam, czyja to wina? Wina m.in. różnych reformatorów „oszwiate”, wcielających w Polsce plan gubernatora generalnego, Hansa Franka, który uważał, że Polakom wystarczy umieć liczyć do 500 oraz się podpisać.

Sporą winę za wciąż pokutującą wśród niedouków tezę o powstaniu państwa w 966 ponoszą komuchy za czasów Gomułki. Wiem, wiem, dziś panuje tendencja, żeby wszystko co złe zrzucać na komuchów, ale tu akurat nie piszę bezpodstawnie. Kiedy bowiem KK w Polsce pod znakomitym przywództwem kardynała Wyszyńskiego organizował milenijne obchody CHRZTU Polski (nie założenia państwa, ale jego chrztu w osobie księcia Mieszka), w ramach przeciwwagi komuchy zorganizowały konkurencyjne obchody Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Tak więc za obcięcie dynastii piastowskiej całego stulecia nie odpowiada ani KK, ani Grzegorz Braun, ani „plebani z miąszą szyją, Jiżto barzo piwo piją, I podgardłki na pirsiach wieszają”.

Bajkę o Polanach spadłych z drzewa podtrzymuje też oficjalna narracja żydowska, m.in. w MHŻP Polin w Warszawie, z tą drobną różnicą, że wg nich cywilizację przyniósł nam nie chrzest, a pojawienie się Żydów, którym gdy wędrowali przez naszą dzicz, spadła z nieba kartka z napisem „po-lin” czyli „tu odpoczniesz”. Nie rozumiem tylko, czemu żydowski książę Mojsze I postanowił się wychrzcić, zamiast zrobić nam tu drugą Chazarię.

A jeszcze przy okazji samego chrztu księcia Mieszka, znów pozwolę sobie na kilka oczywistości, które jak mi się wydaje wciąż spędzają sen z powiek co niektórym pasjonatom z klubu „bocian i kapusta to oszustwo!” (w sensie, jak mogliście mnie okłamywać aż do tej pory, że mnie przyniósł bocian, a siostrę znaleźliście w kapuście!!!)

Proces chrystianizacji polskich ziem był dość podobny do procesów zachodzących w innych krajach (z wyjątkiem krwawego podboju i chrystianizacji Sasów ostrzem miecza przez Karola Wielkiego, co potem jakoś genetycznie chyba przeszło na teutońskich krzyżaków, którzy zawsze mylili nawracanie z wytępianiem, czym zasłużyli na przydomek „latrones cruce signati” czyli łotrzy znaczeni krzyżem).

Chrześcijaństwo docierało na nasze tereny (najwcześniej na Śląsk) co najmniej od czasów Cyryla i Metodego (Cyryl jak Cyryl, ale te metody! – por. legenda o postrzyżynach Ziemowita) z terenów Wielkich Moraw czyli sto lat wcześniej, zapewne w (zaaprobowanym przez papieża) rycie słowiańskim.

Dlatego też za czasów Mieszka chrześcijaństwo nie było czymś zupełnie nieznanym, ale po roku 966 uzyskało status religii państwowej. Oczywistym jest, że zanim na dobre trafiło pod strzechy (nawet w wersji synkretycznej), minęło kilka wieków.

Tzw. reakcja pogańska 1038 roku miała za swoje podłoże bunt przeciwko wzrostowi powinności książęcych (polityka imperialna Chrobrego i Mieszka II, niesłusznie zwanego Gnuśnym, doprowadziła do skrajnego fiskalizmu) – warto zauważyć, że zamieszki zupełnie ominęły Mazowsze, na którym cześnik Mieszka II, niejaki Masław/Miecław ogłosił się udzielnym władcą.

No i to by było chyba na tyle 😉

PS:
Starofrancuska „Pieśń o Rolandzie” z XI wieku opisuje dzieje wyprawy Karola Wielkiego przeciw hiszpańskim Saracenom z 778 roku. Wśród najemników walczących po stronie muzułmańskiej wymienieni są m.in. „Puillain”, których najczęściej utożsamia się z Polanami. Przyznam się, że byłem zaskoczony – po stronie muzułmanów???

http://macgregor.neon24.pl

Komentarzy 38 to “W roku Pańskim 966 nie spadliśmy z drzewa.”

 1. Czesiek said

  Najstarsi Polacy to kultura oryniacka, później Wenedowie, a potem dopiero Słowianie, o których pisze autor.

 2. https://marucha.wordpress.com/2014/10/21/ponad-3000-lat-panstwa-polskiego/

  http://wspanialarzeczpospolita.pl/2014/07/22/lechici/

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/lechia/

  http://bc.wimbp.lodz.pl/Content/12337/Paplonski_Helmolda_kronika_a.pdf

  https://rapidu.net/1921203290/3000-lat-Panstwa-Polskiego-jakiego-nie-znamy.zip

  https://www.easypaste.org/file/iuwIxz/3000-lat-panstwa-polskiego.zip?lang=pl

  Poczytać zawsze warto. Rozum, jeśli jest, dokona oceny, korekty i ewentualnego przyswojenia.
  „Nie zawsze pisz, co wiesz, lecz zawsze wiedz, co piszesz”.

 3. MatkaPolka said

  Polacy, są starożytnym, antycznym wielkim imperium z 18. wieku przed naszą erą! – a więc dużo starszym niż Cesarstwo Rzymskie

  W samej Gajówce można pobrać

  • T. Miller – 3000 lat Państwa Polskiego (DOCX + JPG) – albo tutaj
  • Winnicjusz Kossakowski – Polskie runy przemówiły (zbiór plików JPG) – albo tutaj – albo w formacie PDF

  W gajówce publikuje pan Wandaluzja – i ze strony http://www.wandaluzja.com
  SŁOWIAŃSZCZYZNA STAROŻYTNA I WCZESNOŚREDNIOWIECZNA – Antologia tekstów źródłowych; Gerard Labuda, czy też zapoznać się ETNOGENEZA SŁOWIAN

  Wspaniała Rzeczpospolita – 3 tysiące lat Państwa Polskiego

  O starożytnej Polsce – imperium Lechitów mówi wiele opracowań i kronik historycznych ale również potwierdzają to badania genetyczne i zasięg haplogrupy słowiańskiej R1a1

  http://bialczynski.pl

  Poczet władców Lechii –
  Polski starożytnej – przedchrześcijańskiej

  13 marca 2016 Paweł Lech Ruszczyński
  http://polskabc.pl/poczet-wladcow-lechii-polski-starozytnej-przedchrzescijanskiej

  Sarmata około 1800 p.n.e.
  Kodan około 1770 – ? p.n.e.
  Lech I, Wielki 1729-1679 p.n.e.
  Filan 1679-1649 p.n.e.
  Car ?
  Lasota ?-1479 p.n.e.
  Szczyt 1482-? p.n.e.
  Alan II ?-1272 p.n.e.
  Wandal 1272-? p.n.e.
  Lech II Chytry 336-323 p.n.e.
  Polach 231-188 p.n.e.
  Lisz (wnuk Polacha) ?
  Posnan (wnuk Polacha) ?
  Sandomir – Książę ?
  Lublin – Książę ?
  Lubusz – Książę ?
  Lech III Ariowit 74-25? p.n.e.
  Awiłło Leszek IV Uznany 25 p.n.e. – 34 n.e. ?
  Wisław I 35-91
  Witosław 91-127
  Alaryk I 127-162
  Dieteryk 162-201
  Teneryk 201-237
  Haldwiryk 237-292
  Wizymir, Budowniczy 292-340
  Mieczysław 340-388
  Radgoszcz 388-394
  Witosław II 394-405
  Corsico 405-454
  Wisław II 477-486
  Alaryk II 487-507
  Alberyk II 507-526
  Jan 526-566
  Radgoszcz II 566-613
  Wisław III 613-652
  Bezkrólewie 652-659
  12 Wojewodów 659-694
  Krak I, Scyta 694-728
  Krak II, Scyta 728-733
  Lech V, Zabójca 733-735
  Wanda, Amazonka 735-740
  12 Wojewodów 740-760
  Lech VI, Przemysław 760-780
  Lech VII, Oszust 780 6 pazdziernik przez 4 godziny
  Lech VIII 780-800
  Lech IX, Waleczny 800-824
  Popiel I, Gnuśny 824-830
  Popiel II, Zbrodniczy 830-840
  Bezkrólewie 841-842
  Koszyszko 842-862
  Ziemowit, Reformator 862-892
  Wrocisław 892-896
  Lech X, Dzielny 896-921
  Ziemomysł 921-957
  Mieszko I 957-992

 4. MatkaPolka said

  Cykl wykładów na Internecie prowadzi pan Paweł Szydłowski

  Wykład 86-9.a 4/5
  Kroniki niemieckie, rzymskie i arabskie o Imperium Lechitów i antyczne nazwy Polaków.

  Pod filmem linki do

  Poczet królów, książąt, władców polskich. Przed katoliccy królowie Polski według Długosza, biskupów Boguchwała i Kadłubka, kroniki Franciszkańskiej i Bielskiego, i o Imperium Polan.

  PRZEDKATOLICKICH KRÓLÓW POLSKI WEDŁUG KRONIK NIEMIECKICH https://www.youtube.com/watch?v=RNUYp

  64.Od Krakusa do Mieszka I. Królowie Polski w Imperium Lechitów.-Starożytni Polacy. Polska starożytna

 5. MatkaPolka said

  Nie było żadnego chrztu Polski w 966 r. – król Mieczysław, zwany Mieszkiem, zamienił wprowadzany stopniowo na naszych ziemiach od czasów króla Ziemowita chrześcijański ryt wschodni na ryt zachodni, pozwalając sfeudalizować Polskę Watykanowi

  Nie było żadnego „chrztu Polski” w 966 roku. Pierwszy „chrzest Polski” w obrządku rzymskim odbył się bowiem 1 stycznia 845 r. za króla Koszyszko herbu Kroy. Chrzest przyjęło wówczas czternastu lechickich książąt i możnowładców (wraz ze swoimi dworami, wojskiem i ludnością) mieszkających na terenach południowych Lechii, przy granicy z Morawami i Czechami (władca państwa wielkomorawskiego Mojmir I przyjął chrzest już w 818 roku).

  „Chrzest Polski” w obrządku wschodnim (cyrylo-metodiańskim, „słowiańskim”) miał zaś miejsce w 874 r. za króla Ziemowita (syna króla Koszyszko).

  Biorąc pod uwagę powyższe fakty historyczne opisane w wielu kronikach polskich i zagranicznych, król Mieczysław zwany Mieszkiem nie mógł więc dokonać żadnego „chrztu Polski”. Watykańska religia, kolejne „polskie” rządy oraz „polscy” naukowcy od wielu, wielu wieków z premedytacją najzwyczajniej w świecie cię okłamują.

  Kolejne fakty historyczne w postaci dowodów archeologicznych potwierdzających fakt, że w 966 r. nie mogło być żadnego „chrztu Polski”: w 966 roku istniały już na terenie Lechii liczne cerkwie chrześcijańskiego obrządku wschodniego (budowle przedromańskie)!

  44. Król Koszyszko – Piast [czyli prawdziwy Chrzest Polski]

  Panował w latach 842-862. W maju 841 roku zwołano wiec w Kruszwicy na który zjechali się także rycerze i krewni pomordowanych książąt ze wszystkich dzielnic Imperium. Przybyli też ocalali synowie i krewni Popiela II. Narady i kłótnie ze znienawidzonymi powszechnie potomkami Popiela trwały, a Imperium zaczęło się rozpadać, bo dzielnice zachodnie za Odrą zaczęły nawiązywać kontakty z księstwami niemieckimi.

  Dopiero na wielkim wiecu rok później, zgodnie z prawem i obyczajem wybrano na króla szlachcica, rycerza, zarządcę dworu królewskiego – nazywanego piastunem – doświadczonego i rozważnego „urzędnika” Koszyszko herbu Kroy.

  Starał się uspokoić sytuację w pomorskich i zachodnich dzielnicach ale tamci synowie Popiela wyłamywali się z powinności wobec króla. Dopiero jak poślubił ich córki i siostry książęce ustały wszelkie wojny domowe i rozboje.

 6. MatkaPolka said

  POCZET KRÓLÓW LECHII,
  Polacy, są starożytnym, antycznym wielkim imperium z 18. wieku przed naszą erą! – a więc dużo starszym niż Cesarstwo Rzymskie

  Poczet Królów Wielkiego Imperium Lechitów z klasztoru– Jasnej Górze

 7. MatkaPolka said

  Poczet władców Lechii –
  Polski starożytnej – przedchrześcijańskiej

  http://polskabc.pl/poczet-wladcow-lechii-polski-starozytnej-przedchrzescijanskiej

  Sarmata około 1800 p.n.e.
  Kodan około 1770 – ? p.n.e.
  Lech I, Wielki 1729-1679 p.n.e.
  Filan 1679-1649 p.n.e.
  Car ?
  Lasota ?-1479 p.n.e.
  Szczyt 1482-? p.n.e.
  Alan II ?-1272 p.n.e.
  Wandal 1272-? p.n.e.
  Lech II Chytry 336-323 p.n.e.
  Polach 231-188 p.n.e.
  Lisz (wnuk Polacha) ?
  Posnan (wnuk Polacha) ?
  Sandomir – Książę ?
  Lublin – Książę ?
  Lubusz – Książę ?
  Lech III Ariowit 74-25? p.n.e.
  Awiłło Leszek IV Uznany 25 p.n.e. – 34 n.e. ?
  Wisław I 35-91
  Witosław 91-127
  Alaryk I 127-162
  Dieteryk 162-201
  Teneryk 201-237
  Haldwiryk 237-292
  Wizymir, Budowniczy 292-340
  Mieczysław 340-388
  Radgoszcz 388-394
  Witosław II 394-405
  Corsico 405-454
  Wisław II 477-486
  Alaryk II 487-507
  Alberyk II 507-526
  Jan 526-566
  Radgoszcz II 566-613
  Wisław III 613-652
  Bezkrólewie 652-659
  12 Wojewodów 659-694
  Krak I, Scyta 694-728
  Krak II, Scyta 728-733
  Lech V, Zabójca 733-735
  Wanda, Amazonka 735-740
  12 Wojewodów 740-760
  Lech VI, Przemysław 760-780
  Lech VII, Oszust 780 6 pazdziernik przez 4 godziny
  Lech VIII 780-800
  Lech IX, Waleczny 800-824
  Popiel I, Gnuśny 824-830
  Popiel II, Zbrodniczy 830-840
  Bezkrólewie 841-842
  Koszyszko 842-862
  Ziemowit, Reformator 862-892
  Wrocisław 892-896
  Lech X, Dzielny 896-921
  Ziemomysł 921-957
  Mieszko I 957-992

 8. MatkaPolka said

  O starożytnej Polsce – imperium Lechitów mówi wiele opracowań i kronik historycznych ale również potwierdzają to badania genetyczne i zasięg haplogrupy słowiańskiej R1a1

  http://bialczynski.pl
  (***)
  Czy tylko Tacyt łączył nazwy Germania ze Słowianami? Nie! Był też taki gość jak Adam z Bremy i żył już wtedy, kiedy Niemcy oficjalnie już istnieli jako plemiona. Adam pisał po łacinie, więc nie wiemy, czy jego językiem ojczystym był niemiecki czy jakiś inny. Ale napisał coś takiego w XI wieku:

  “Sclavania igitur, amplissima Germaniae provintia, a Winulis incolitur, qui olim dicti sum Wandali; decies maior esse fertur nostra Saxonia, presertim si Boemiam et eos, qui trans Oddaram sunt, Polanos, quaia nec habitu nec lingua discrepant, in partem adiecreris Sclavaniae”. [1]

  Powyższy cytat to oryginalne słowa Adama z Bremy, niemieckiego kronikarza i geografa, żyjącego i piszącego w XI w., opisujące kraj Słowian. Oto polskie tłumaczenie tego tekstu:

  “Słowiańszczyzna, największa z krain Germanii, zamieszkana jest przez Winuli, których wcześniej nazywano Wandalami; podobno jest ona (ta Słowiańszczyzna) większa niż nasza Saksonia, zwłaszcza jeśli zaliczyć do niej Czechów i Polan po drugiej stronie Odry, którzy nie różnią się ani językiem ani obyczajem (od reszty Germanii)”.

  DNA PRAWDĘ CI POWIE

  Nie ma takiej grupy genetycznej DNA jak Grupa germańska

  O pangermańskim szowinizmie i nacjonalizmie, o nieustannych próbach naciągania faktów i anglo-niemieckich manipulacjach przy Y-DNA

  http://bialczynski.pl/2011/12/26/o-germanskim-szowinizmie-nacjonalizmie-i-nieustannych-probach-naciagania-faktow-anglo-niemieckie-manipulacje-przy-y-dna

  Wysoce Oświecone Kręgi w Polsce nieustannie wmawiają Polakom jak chorobę, chorobliwy nacjonalizm, pansłowianizm, ksenofobię, szowinizm a nawet rasizm, a czasami także faszyzm. Ciekaw jestem co powiedzą owi Światli Europejczycy, Europofile, Salonowi Berlino-Paryżanie i jak nam wyjaśnią uporczywe germanofilskie i pangermańskie „zagrywki” stosowane na internetowych anglo-niemieckich stronach poświęconych projektowi Genetycznemu gdzie prowadzona jest klasyfikacja ras w oparciu o badania genetyczne haplogrup męskich Y-DNA?! Mam tu na myśli stronę Eupedii – czyli European Y-DNA haplogroups : http:/…/ww..w.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.sht…ml

  Strona ta zawiera oczywiste fałszerstwo i jest żywym dowodem takiego naciągania faktów ku chwale Rasy Panów Germanów, że gdybyśmy coś podobnego zrobili w Polsce

  Tzw. Niemcy twierdzą że hapolgrupa R1b – to Grupa Germańska – tymczasem R1b to Grupa Celtycka

  We Francji występuje R1b jest tutaj 61%, Hiszpanii 69%, -Walia R1b: 83,5%, a Irlandia: 79%. R1b w Italii w 49%

 9. Pinxit said

  No dobra, takie stare a takie glupie. Wpuscilismy niemieckei czolgi na polskie ziemie

 10. Leszek said

  Polecam poszukać info o bitwie pod Tołężą. Już tysiące lat temu na terenie Polski istniały silne organizmy panstwowe.

 11. Fotka umieszczona w artykule przedstawia Mieczysława (Mieszka) na planie filmu „Gniazdo” z 1974 roku, którego zagrał tam żyd Wojciech Pszoniak (Józef Kenitzer). Jan Rybkowski, prócz wspomnianego filmu podpadł mi jeszcze z filmem „Album polski”, ale to tak na marginesie. Tak ważna historyczna postać… a tu żyd. W dodatku film bardzo przeciętny. Jak widać pracują nad nami nie od dziś. I jeszcze mała ciekawostka: otóż podczas kręcenia tego filmu w bardzo tajemniczy sposób zmarł 44-ro letni wówczas, lubiany aktor, Mieczysław Stoor.

 12. NICK said

  Tak, MatkoPolko.

  Wydaje się, że TEN
  „Poczet Królów Wielkiego Imperium Lechitów z klasztoru– Jasnej Górze”
  jest ważny.

 13. Isreal said

  coś przeoczyłem albo nic o Wiślanach,….
  choć raz w życiu do Wiślicy każdy Polak i katolik ….
  namacalne dowody … na długo przed Polanami, z domem Długosza, w którym mieszkał niemal całe życie (nie w krakowie czy Sandomierzu)

 14. Siekiera_Motyka said

  „Bajkę o Polanach spadłych z drzewa podtrzymuje też oficjalna narracja żydowska, m.in. w MHŻP Polin w Warszawie, z tą drobną różnicą, że wg nich cywilizację przyniósł nam nie chrzest, a pojawienie się Żydów, którym gdy wędrowali przez naszą dzicz, spadła z nieba kartka z napisem „po-lin” czyli „tu odpoczniesz”. ”

  Oni już odpoczneli i teraz po całym Swiecie gadają ,

  „Dla nich muzeum jest w dużej mierze okazją do edukowania Polaków nie-żydowskich o spuścizny, które utracili wraz z ich zepsutymi rodakami. „Największą wiadomością tutaj jest to, że kultura zachodnia nie tylko wyłoniła się z próżni” – powiedziała Taube, kiedy rozmawiał przez telefon.

  „To nie była tylko kultura żydowska, która była stracona w Holocauście, a nie tylko zagubiona a była zamordowana – zasadniczo była większą częścią kultury Polskiej i Zachodniej.” 🙂

  https://www.anschechesed.org/wp-content/uploads/2017/01/The-Curator-of-Joy-and-Ashes-print.pdf

 15. MatkaPolka said

  Paweł Szydłowski w oparciu o badania historyczne – mapy kroniki
  82-5.a.-1/5 KRONIKI NIEMIECKIE, RZYMSKIE I ARABSKIE. IMPERIUM LECHITÓW I ANTYCZNE NAZWY POLAKÓW.

  POCHODZENIE NIEMCÓW

  (***)
  5:30 min – 9:40
  Mnie interesuje historia Polaków Lechito – Wandali czyli Wiślan.
  tak jak nasze najstarszej kroniki biskupie i mniejsze opisują precyzyjnie naszą historię tak samo najstarszej kroniki Biskupiej niemieckie opisują precyzyjnie pochodzenie Niemców czyli narodu który w swoim języku nazywa się z Deutchami i to jest pochodzenie Almanów nazywanych naszych kronikach Alamenami. Biskupi Adam z Bremy, Kietmar i kanonik Helmond napisali dokładnie starożytne pochodzenie Wiślan zamieszkujących tereny Niemiec po Łabę i Hamburg. jakoś Słowian i Wiślan -Wandalitów to ściśle określi z wojen germańsko – rzymskich plemiona jako Słowian i Wiślan. Dlatego ja poświęcona te opisy kim byli słowiańscy mieszkańcy Germanii według Niemców cały następny film

  W tym filmie Chce dokładnie ustalić kim są Polacy, a kim są Niemcy i jak Niemcy wzrośnie siłę.

  Kronikarze niemieccy zgodnie podają, że Alamanów nie było w Europie w czasach, gdy Germanie walczyli z Rzymianami, co potwierdzają wszystkie mapy.

  Pierwsze oddziały Alamanów pojawiły się w Europie dopiero na przełomie czwartego i piątego wieku naszej ery jako wojska posiłkowe Lechitów, kiedy to całe federacyjne Lechitów pod przywództwem Wiślan – Wandalitów to uderzyła na Franków.

  Wielka migracja Alamanow, kiedy to wszyscy Alanowie zwinęli namioty i przybyli do Europy odbywało się dopiero w czasach imperium Karola Wielkiego, Kiedy to któryś z synów Karola ściągnął do Europy i pojawili się całą siłą powodujący rozkład imperium Karolingów.

  Kroniki niemieckie są zgodne przed Ottonem I Niemcy mieli tu tylko dwóch królów.
  Dopiero po zdobyciu Rzymu, gdy Otton I zdobył Rzym I koronował się na króla Rzym stał się bezpośrednim przełożonym biskupa Rzymu to jest Papieża.

  Dopiero wtedy po zamordowaniu w okresie około 100 lat około 20 Papieży Niemcy ustanowili pełną kontrolę nad Watykanem i wykorzystali katolicyzm i krucjaty czyli miecz wiary całej Zachodniej Europy do zniszczenia Imperium Wiślan Lechitów.

  O tym jak się To odbyło bardzo precyzyjnie opowiada Długosz w Rocznikach. Przy czytaniu Roczników musimy pamiętać o stronniczość Długosza. Długosz był katolickim dostojnikiem, duchownym, który skończył karierę jako arcybiskupów Lwowa, dlatego wszystko co czynił cesarz – głowa Świętego Rzymskiego Cesarstwa narodu niemieckiego było chwalebne.

  Głową Kościoła Katolickiego kapłanem najwyższym bombowiec cesarz Rzymu, któremu podlega bezpośrednio biskup Rzymu, jako ksiądz nadworny.
  Ta tradycja ustaliła się w czasach Imperium Rzymskiego. Każdy z cezarów był kapłanem najwyższym tak zwanym „Princepsem” i piszę o tym obszernie Svetoniusz w „Żywotach Cezarów”
  I to podam tylko dwa przykłady cytaty w religii zwanej wiedza kapłani najwyższy bylibyśmy a jednocześnie bogami kapłanami najwyższymi przywódcami państwa boski Juliusz w szesnastym roku życia Stasiu ojca następnym został wyznaczony na kapłana Jowisza

 16. Re: Artykul…
  No jak to nie „spadlismy” z drzewa w 966 roku???. A kto dzisiaj na tych wszystkich demonstracjach „przeskakuje z galezi na galaz szczerzac przy tym kly z zachwytu, kiedy jakas lewacka k…rwa obiecuje „gruszki na wierzbie???”…
  ==================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. JerzyS said

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/07/biskupi-polscy-dlaczego-ukrywacie-przed-polakami-historyczne-fakty-dotyczace-prawdziwych-korzeni-naszego-narodu/

  Biskupi polscy, dlaczego ukrywacie przed Polakami historyczne fakty dotyczące prawdziwych korzeni naszego narodu?

  Biskupi polscy na Jasnej GórzeBiskupi podczas Konferencji Episkopatu Polski na świętym dla naszych Pramatek i Praojców słowiańskim miejscu mocy – Jasnej Górze. Fot. niedziela.pl

  Biskupi polscy, jeśli – jak głosicie – jesteście patriotami i zależy wam na prawdzie, dlaczego ukrywacie przed Polakami olejny obraz z drugiej połowy XVIII w. przedstawiający prawdziwy poczet królów i książąt lechicko-polskich, począwszy od króla Lecha I Wielkiego rządzącego wielkim Imperium Lechitów w latach 1729-1679 przed naszą erą?!

  Poczet królów starożytnego wielkiego Imperium Lechitów z klasztoru na świętym dla naszych Pramatek i Praojców słowiańskim miejscu mocy – Jasnej Górze – powinien być wyeksponowany w miejscu łatwo i ogólnie dostępnym.

  Obraz ten jest unikatem, więc – jako taki – ma status dobra narodowego i należy pomyśleć o jakimś szczególnie godnym miejscu jego stałej ekspozycji.

  Lechia poczet królów na Jasnej GórzePoczet królów starożytnego wielkiego Imperium Lechitów z klasztoru na świętym dla naszych Pramatek i Praojców słowiańskim miejscu mocy – Jasnej Górze [POWIĘKSZ ZDJĘCIE]

  Biskupi polscy, prawda o „chrzcie Polski” w 966 r., którego nie było (prawdziwy chrzest Polski w obrządku rzymskim miał miejsce za króla Koszyszko Piasta herbu Kroy dnia 1 stycznia 845 r., a w obrządku słowiańskim za króla Ziemowita Reformatora w 874 r.), oraz o istnieniu starożytnego wielkiego Imperium Lechitów już zaczyna budzić i obudzi w końcu Polaków.

  Historyczne fakty o Polsce jako wielkim starożytnym imperium (Imperium Lechitów), o epokowym dla wszystkich Słowian znaczeniu, a przez Słowian i dla wszystkich Ziemian (konsekwencja: rozpad Unii Europejskiej, upadek Kościoła katolickiego w Polsce, a więc i na świecie), po wielu wiekach ciemności powoli zaczynają wreszcie wychodzić na światło dzienne (apokalypsis = podniesienie zasłony niewiedzy) i docierać do świadomości najpierw polskiej młodzieży. A współczesna polska młodzież tym różni się od swoich zapóźnionych nauczycieli rodem z epoki dinozaurów, że – w przeciwieństwie do nich – potrafi bardzo sprawnie i błyskotliwie wyszukiwać Najważniejsze-z-Ważnych informacje z sieci.

  A informacje o naszych prawdziwych naRodowych korzeniach są przecież tymi Najważniejszymi-z-Ważnych…

  LechiaWielkie Imperium Lechitów graniczące z Królestwem Franków (pierwsze państwo niemieckie powstało dopiero w 919 r. we Fritzlarze) [POWIĘKSZ]

  Biblijny dowód na istnienie starożytnego wielkiego Imperium Lechitów: Księga Sędziów 15, 9.

  To wymienione w Biblii imperium zachowało swoją państwową ciągłość od XVIII wieku przed naszą erą (!), a ujarzmione zostało dopiero w 966 roku naszej ery przez Watykan, który zniszczył prawie wszystkie artefakty przebogatej duchowej i materialnej starożytnej kultury naszych Pramatek i Praojców Słowian, paląc na stosach najbardziej sensytywne dzieci naszego słowiańskiego naRodu – funkcjonujące na pierwotnych algorytmach Ziemi, żyjące w harmonii z przejawioną Naturą i wedle wzorcowego, macierzystego kosmicznego boskiego prawa.

  Polacy są do dziś trzymani w głębokiej niewiedzy i celowym zakłamaniu przez oficjalną rządową naukę (co najmniej od czasów Komisji „Edukacji” Narodowej) oraz od 966 r. przez Kościół. I właśnie teraz, właśnie w tym 2016 roku przyszedł wreszcie czas na Wielką Pobudkę Śpiących Słowiańskich Rycerzy…

  TAW

  Opublikowano za: https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/05/25/biskupi-polscy-dlaczego-ukrywacie-przed-polakami-historyczne-fakty-dotyczace-prawdziwych-korzeni-naszego-narodu/

  Od Redakcji KIP: Polski dyplomata będący w Libii na placówce dyplomatycznej opowiedział piszącemu te słowa następującą historie. Opiekujący się nim Libijczyk z ramienia Władz Libijskich, który go polubił, podczas powrotu z jakiegoś spotkania autostradą wzdłuż Morz Śródziemnego, zawiózł go do ruin starożytnego miasta.

  W tych ruinach pokazał mu zachowany pomnik jeźdźca na koniu i zapytał: czy wiesz kto to jest ?

  Polski dyplomata odpowiedział mu że nie wie – kto to jest. Na to Libijczyk objaśnił mu:

  TO JEST POMNIK LECHITY, KTÓRY RZĄDZIŁ NAMI 2500 LAT TEMU !!!

  Tym dyplomatą był Albin Siwak – autor 10 poczytnych książek z 4 obiegu, których nie można kupić inaczej, jak bezpośrednio od Autora lub czytelników jego książek.

 18. JerzyS said

  „Opiekujący się nim Libijczyk z ramienia Władz Libijskich, który go polubił, podczas powrotu z jakiegoś spotkania autostradą wzdłuż Morz Śródziemnego,
  zawiózł go do ruin starożytnego miasta.

  W tych ruinach pokazał mu zachowany pomnik jeźdźca na koniu i zapytał: czy wiesz kto to jest ?

  Polski dyplomata odpowiedział mu że nie wie – kto to jest. Na to Libijczyk objaśnił mu:

  TO JEST POMNIK LECHITY, KTÓRY RZĄDZIŁ NAMI 2500 LAT TEMU !!!”

  A gdzie są nasi historycy
  i archeologowie?

 19. Ad 17
  Ja rozumiem, że najłatwiej jest skopiować i wkleić, ale czy nie rażą już nikogo błędy? Nawet te merytoryczne? Powinno być: „… rządził tu…”, a nie „… nami…”. Wiem, że tak było napisane u źródła, ale co z tego?
  Poza tym warto wspomnieć, że owym dyplomatą był Albin Siwak.
  A nasi historycy i archeolodzy(!)? Tak, jak i pozostali uczeni mężowie i uczone niewiasty są i pracują w okupowanej Polsce, jak też za granicą. Część z nich jest nawet patriotami, inna część użytecznymi idiotami, inna sprzedajnymi kurtyzanami, inna jeszcze udaje Polaków. Razem do kupy jest tego sporo.

 20. Ad 17
  Nie czepiam się Pana specjalnie. Nie jest Pan jedynym. „Matce Polce” już kiedyś zwróciłem uwagę, ale jak grochem o ścianę. A tak na marginesie: zamiast wklejać skopiowane teksty do komentarzy, szczególnie te, które są dość obszerne, wystarczyłoby użyć odnośnika do strony źródłowej.

 21. RomanK said

  Zara panie Jerzy….kto objasnil???
  Kon ?? Jezdziec??? czy Libijczyk???
  bo 2500 lat temu nie bylo tam zadnych Libijczykow…tylko Kartaginczycy…
  nas tez nie bylo ino Lechici..a ci pisali scyzorykami na drzewach ”
  Nie bylo nas byl las….i podpis
  Tuscyjta…
  co profesorowie od lat tlumacza. na podpis krola Scytow -Tuja:-)))

 22. JO said

  Panie Matko Polko, Polska ma umowny Chrzest w roku jaki ma a Watykan do swego czasu nic a nic nie uktywal z przeszlosci Polski. Dowodem jest wlasnie to co Pani wskazuje a jest na Jasnej Gorze.

  Pani czepianie sie do KKatolickiego przedsoborowego jest zastanawiajace , a calkowicie niewlasciwe.

 23. Marek said

  Pani czepianie sie do KKatolickiego przedsoborowego jest zastanawiajace , a calkowicie niewlasciwe.
  ===
  Bo Panu JO wydaje się, że wszystko, co dobre, to przed soborem V2, a wszystko, co złe, to po V2.
  Pan rozumuje czasami, jak małe dziecko, chce widzieć tylko czarne i białe.
  Kościół niepodzielony do XI wieku również przechodził kryzysy, walki z herezjami, z antypapieżami, etc.
  Od XI wieku również nie ma sielanki.
  Pan JO postrzega świat chrześcijański, historie kościoła z perspektywy wyłącznie półwiecza.

 24. NICK said

  P. Marku. (20).
  Pan JO ciągle się uczy.
  Trudny to proces ale zbytnio nie przeszkadzajmy.
  Toć My też się uczymy? 🙂 .

 25. JO said

  ad.20. Pan jest w bledzie. Uwazam jednak, ze zarzucanie przedsorowemu K ukrywanie przeszlosci Polski jest klamliwym zarzutem. Pamietam , ze za PRL uczylismy sie o tym, jak wlasnie Cesarz Niemiec podporzadkowal sobie Rzym, ale to wladze PRL ukrywaly przeszlosc Polakow a nie Kosciol.

  Polska rzeczywiscie powstala po chrzcie… , czyli przejsciu na obrzadek zachodni. Co bylo i jak bylo ze wschodnim i tym polskim, slowianskim, to a bardzo nie wiemy. Wiemy jednak, ze dochodzilo do sekciarstwa i nasi przodkowie zdecydowali sie z takich a nie innych przyczyn wyznawac wiare chrystusowa w obrzadku lacinskim, ale uznajac obrzadek wschodni przez kolejne stulecia. Do ostatecznej schozmy doszlo dopiero w 12 wieku, ale problemy pomiedzy obrzadkami powstaly wczesniej.

  Oczywiscie, ze polityka Cesarza Niemieckiego powodowala, ze historia byla zamazywana, ale to niestety my jestesmy sobie sami winni, ze ja tak porzucielismy i wydaje sie dopiero w XX wieku, bo jeszcze w czasach XIX wieku ( Kraszewski) wiedza o przeszlosci Polakow byla dosyc powszechna.

  Dochrzanianie sie do KRK w czasach posoborowych jest b latwe, ba na topie.

  Radze Matce Polce by przestala kopac Obrzadek Lacinski i Watykan, gdyz to wlasnie on powodowal, ze Polska trwala przez 1000 lat.

  Nie ma juz KRK a li Posoborowy. Zobaczymy czy przetrwamy bez tego, co Matka Polaka kopie.

  Gieroje…

 26. JO said

  Przypomne tez, ze Cerkwia Wschodnie przetrwala a potem rozwinela sie w Rosji wlasnie dzieku Watyklanowi, gdyz to KRK dbal o Prawoslawie w Polsce, ktorego w swoim czasie Lawra przejeta zostala przez Rosjan.

  Nie kopie sie lezacego…..Panowie.

 27. JO said

  Czy jest tak? – Alemanni, czyli Chazarzy, czyli Niemcy . My Polacy Niemcow nazywamy Szwabami i nawet nie wiemy, ze to powiedzonko / przezwisko niemcow tak zakorzenione u nas, niesie zrodlo prawy, gdyz to wlasnie plemina chazarskie w pierwszych wiekach naszej ery podbijajac zachodnia slowoanszczyzne osiedlili sie w Szwablii.

  Alameni rozplyneli sie w morzu Wededow oraz Celtow. To dlatego dzis Zydowo/zydowki w Niemczech maja calkowiecie slowianskie rysy – niebieski eoczy, blond wlosy, ale wciaz wiedza , ze sa zydami/chazarami, germanami – JO:

  I znow teoria o najwazniejszym czynniku narosowosciawym – DUCHU! , kladzie na lopatki Pana Gajowego :)))

  Capture of ancient genomic DNA of individuals recovered from a Medieval Alemannic gravesite provides evidence for high mobility of fellowships during the 7th century CE.

  O’Sullivan et al.

  Whether the historic spread of cultural/language groups such as the Alemanni were migrations or local adoption of culture is still unresolved in archaeology. The Alemanni were a confederation of tribes that inhabited an area, from the third to the 10th century CE, which approximately overlaps with the modern distribution of Alemannic German dialect in Swabia. We present the genomic and isotopic data of eight individuals excavated from a gravesite in Niederstotzingen, Germany of supposed Alemannic origin dated to the 7th century CE. There were two multiple burials at the site suggesting either kinship or fellowship between the individuals. The tombs in the gravesite contained cultural artefacts and weapons indicating close contact of the Alemanni with Longobards and Byzantines. We investigated the genetic affinity of these individuals between each other and to modern West Eurasians. The genetic analysis utilised the targeted enrichment and sequencing of over 1.2 million genetic markers that have known ascertainment. From these data, we found no familial relationship among the individuals in the multiple graves, thus supporting a burial practice based rather on fellowship. All individuals were genetically male. The genetic affinities of the individuals, based on modern genetic distributions, were five Eastern Europeans, two Germans/Austrians and one Southern European. Isotopic data supports that only the Southern European individual was certainly born outside this region. The genetic data appear to correlate with the provenance of the burial artefacts, showing that westward movements and interactions among cultural groups likely occurred in this region during the 7th century CE.

 28. JO said

  http://eurogenes.blogspot.co.uk/2016/09/isba7-palaeobarn-abstracts.html

 29. Marucha said

  Re 27:

  I znow teoria o najwazniejszym czynniku narosowosciawym – DUCHU! , kladzie na lopatki Pana Gajowego :)))

  Idiotyzm i antynaukowy bełkot.
  Narodowości / plemienności nie definiuje się przez jakiegoś „ducha”, ale przez geny.
  Proszę sobie przeczytać Tadeusza Millera.

  Na tej samej zasadzie niektóre osoby zmieniają sobie płeć. Bo dla nich ważniejsza od weryfikowalnych cech fizycznych jest „duchowa przynależność” do jakiejś płci.

  Takie osoby, jak Michnik, Bauman, czy Hartman przysięgną się, że są duchowymi Polakami. I udowodnij Pan, że nie są.

 30. Jojogłowi już tak mają z urodzenia, a że jeszcze jakieś szekielki im wpadną za sranie na dywanie, to otoż y som, y skrobiom, jak yno umiejom.

 31. Boydar said

  Po przeczytaniu tekstu zacząłem się zastanawiać o co braciom/towarzyszom się rozchodzi. I wymiękłem. Wyszło mi w końcu, że o wodę z miózgu.

  http://cygnus.neon24.pl/post/139422,polskosc

 32. piwowar said

  Kraszewski też zakładał że jesteśmy potomkami Scytów. Poważnie mówiąc, nie wiadomo, która wersja jest najbliższa prawdy. Wiadomo jednak, że Scytowie pod przewodnictwem Sarmatów (dynastia Saaków) rządziła w pólnocnych Indiach (Pięciorzecze) lat temu 2200. A językiem urzędowym oprócz sanskrytu i ku południu Maranthi, była nieco archaiczna greka. Czasy były ciekawe. Coraz więcej sprawdzalnych szczegółów wychodzi na światło dzienne.

 33. Boydar said

  Tak zupełnie serio, Panie Piwowarze, jest mi osobiście zupełnie obojętne, skąd śmy się wziuny i jak długo TU jesteśmy. Na pewno długo i na pewno dużo dłużej niż próbują nam inseminować. Podejrzewam, że wbrew oświadczeniom podpisanym przez Adolfa H. jesteśmy od samego początku. Może zabrzmi to śmiesznie, ale uważam że dowodem na to jest pewnego rodzaju miłość jaką Polaków darzy właśnie TA ziemia. Takie relacje nie zawiązują się przez wymuszenie, podstęp czy zabór. To musi być za Wolą Najwyższego.

 34. piwowar said

  A mnie bardzo interesują dzieje Słowian i Prasłowian. Czasu mało i życia nie starczy, żeby to zgłębić.

  Współcześni nazywaja nas turbo.

 35. Boydar said

  Niech Pan nie przesadza; naturalna ciekawość historii to jedno a tendencyjne manipulacje z wykorzystaniem jej elementów (nawet i prawdziwych) to drugie. Pan nie jest żaden „turbo”, przynajmniej ja do tej pory nie zauważyłem.

 36. piwowar said

  To pan nie wie? Zwolenników wersji autochtonicznej nazywaja z pogarda turbosłowianami. Tak więc, skoro piszę o Prasłowianach to automatycznie muszę sie zaliczyc do tej kategorii. Brzydka nazwa, ale co robić. Nie chce mi sie uczyc od nowa po niemiecku…

 37. Boydar said

  Nie może Pan „pisać o Prasłowianach”. Pan pisze o przesłankach, jacy oni byli. I to nie jest „turbo”. Turbo by było, gdybyś Pan przysięgał na Talmud, że np. jedli dzieci 🙂

 38. JO said

  „Takie osoby, jak Michnik, Bauman, czy Hartman przysięgną się, że są duchowymi Polakami. I udowodnij Pan, że nie są.” – admin

  No przeciez, ze taki dowod latwo mozna przeprowadic, wlasnie w oparciu o ich duchowosc, ba przede wszystkim w oparciu o nia.

  Zdaje się Panu
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.