Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (64 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-07-27 (czwartek)

Naczelnik Państwa, Jarosław Kaczyński, obiecał Ojcu Dyrektorowi, iż „Obronimy Polskę. Traktujemy to jak naszą misję.”

Przygotowani na najgorsze wpisujemy poniżej komentarze na wolne tematy.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/07/23/wolne-tematy-63-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/08/04/wolne-tematy-65-2017/

Gajowy Marucha

Komentarze 222 to “Wolne tematy (64 – 2017)”

 1. gość said

  „Powitanie” na europejskiej granicy. Imigrant od razu został znokautowany

  .https://youtu.be/26fynCPrmQI

 2. witek said

  … i pomyśleć, że nie tak dawno dałbym sobie ręce poucinać za ” jedyny katolicki głos w twoim domu” 🙂

 3. Cyborg said

  http://naszdziennik.pl/mysl/186237,badzcie-rycerzami-moralnosci-katolickiej.html
  Przemówienie ks. kard. Augusta Hlonda do rolników wielkopolskich, Jasna Góra, 29 sierpnia 1938 r. Od Redakcji: Metody propagandy antykościelnej nie zmieniają się od lat. „Mówią wam, że z Kościołem nie walczą, tylko z księżmi. Kto tak sprawę stawia, stawia ją po masońsku, bo tak masoni ją stawiają. Kto w życiu religijnym nie bierze udziału, kto nie uczestniczy w Akcji Katolickiej, ten idzie na pasku tych ruchów” – Prymas August Hlond nazywał rzeczy po imieniu. Rozbudzanie antyklerykalizmu na wsi – zapleczu katolicyzmu w Polsce, by osłabić autorytet kapłanów i rozerwać więź rolników z Kościołem, było zamierzonym działaniem sił wrogich religii. Trzeba to widzieć także dziś. Moi Kochani Wielkopolscy Rolnicy! Jakaż to piękna, radosna i uroczysta chwila, w której wieś wielkopolska pod tymi murami, o które przez wieki całe rozbijały się wszystkie ataki na wiarę świętą – składa swoje ślubowanie, że w myśl tych tradycji na wielkopolskiej ziemi stać będzie na straży zasad i wartości, na straży tego, co jest dobrem Narodu. Witam was, moi kochani rolnicy, na tych basztach jasnogórskich i tak się serce moje raduje, że całemu wieśniactwu polskiemu dajecie przykład stania na straży najwznioślejszych polskich wartości.

  Artykuł opublikowany na stronie: http://naszdziennik.pl/mysl/186237,badzcie-rycerzami-moralnosci-katolickiej.html

 4. gość said

  Czy Polska będzie płaciła emerytury stalinowskim aparatczykom, którzy wyjechali do Izraela?

  Polska emerytura w Izraelu? Sejm poparł ustawę, która to umożliwi

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/emerytura-polska-izrael,18,0,2346258.html

 5. Cyborg said

  Do 1 – Gosciu, to bylo w Afryce, nie w Yeuropie: .https://www.youtube.com/watch?v=euF9NybyTOc
  https://www.google.com/maps/place/Melilla,+Nador+Province,+España/@35.2862703,-2.9620361,14z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0xd77058d93ac5ced:0x40463fd8ca1c650!8m2!3d35.2922775!4d-2.9380973

 6. gość said

  USA: Sankcje dla Rosji i Iranu za plecami Trumpa

  Senatorzy z Partii Republikańskiej i Partii Demokratycznej porozumieli się w sprawie przegłosowania ustawy rozszerzającej sankcje wymierzone w Rosję, Iran i Koreę Północną. Stało się to mimo niechęci administracji prezydenta wobec takiego rozwiązania, które może utrudnić bardziej elastyczną politykę względem Moskwy prowadzoną przez Trumpa. Tymczasem we wtorek Izba Reprezentantów zaaprobowała ustawę, która wprowadza kolejne sankcje wobec Federacji Rosyjskiej. Powodem miało być rzekome zaangażowanie Rosji w przebieg wyborów prezydenckich w USA.

  Takie działanie może oznaczać, że „zjednoczony front” Republikanów i Demokratów może utrudniać potencjalne próby prowadzenia przez prezydenta Trumpa innej polityki, niż neokonserwatywna i wroga wobec Rosji i państw spoza bloku demoliberalnego. Porozumienie dwóch głównych amerykańskich partii może łatwo odrzucić ewentualne prezydenckie weto wobec tych ustaw.

  http://xportal.pl/?p=30029

 7. gość said

  @ Cyborg 5

  http://pikio.pl/powitanie-na-europejskiej-granicy-imigrant-od-razu-zostal-znokautowany-video/

  ——
  Jak to mówią – kropla w morzu potrzeb.
  Admin

 8. Zdzicho said

  Byli agenci WSI dorobili się kosztem innych majątków. I teraz Oni nadal chcą rozdawać karty. Rząd aby zrzucić z siebie tą blokującą wszystko – rozwój kraju, kastę agentów, musi tak jak Filip Piękny w jedną godzinę zamknął wszystkich Templariuszy, zamknąć tych bandytów. I rozliczyć do końca, do trzeciego pokolenia. Kim Oni są. To wszyscy którzy mają więcej niż to jest możliwe. Stan wojenny –
  wyjątkowy natychmiast. I nie ma znaczenia czy to jest bankier czy prezes rady nadzorczej do rozliczenia. Tylko taka droga ratuje nasz kraj przed agenturą. W jednej godzinie wszystkich…. Marzenia.

 9. konik said

  Zdrowy, bez skłonności do depresji, a mimo to dopadła go nagle śmierć. Morderstwo czy samobójstwo?

  Co mają wspólnego te dziesiątki ofiar w ciągu wielu lat? – Mogły zagrażać Clintonom – ‚Crime Family’ i ich maszynie finansowej….

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/139514,co-sie-dzieje-w-usa-27-07-2017

 10. nikita said

  Szwedzki Instytut Środowiska „samochody elektryczne są równie szkodliwe dla środowiska co spalinowe”
  http://tylkonauka.pl/wiadomosc/szwedzki-instytut-srodowiska-sugeruje-ze-samochody-elektryczne-sa-rownie-szkodliwe-dla

  To jest tylko półprawda bo trzeba przecież jeszcze doliczyć koszt utylizacji baterii. itd. itd.
  Ogólnie to są znacznie bardziej szkodliwe.

 11. gość said

  Równość ponad granicami

  Czescy i słowaccy pracownicy firmy Volkswagen chcą zrównania swoich płac z wynagrodzeniami robotników niemieckich.

  Przeprowadzony niedawno z pozytywnym skutkiem strajk słowackich pracowników fabryki zmotywował do walki o swoje robotników z Czech. Związki zawodowe w fabrykach należących do Grupy Volkswagen na Słowacji i w Czechach walczą o wyrównanie płac w zakładach leżących po różnych stronach granicy. Czesi i Słowacy chcą zarabiać na podobnym poziomie co Niemcy, a w swoich staraniach są wspierane przez słowackiego premiera i szefa niemieckich związków zawodowych.

  Według informacji portalu pulshr.pl, w ocenie Reinera Hoffmanna z DGB (to zgrupowanie ośmiu niemieckich związków zawodowych, które razem liczą około 6 milionów członków), pracownicy koncernu Volkswagen w fabrykach zagranicznych (w Czechach i Słowacji) powinni mieć takie same warunki pracy, w tym płacy, jak ci pracujący w Niemczech. Tymczasem Czesi zarabiają obecnie średnio 1413 euro miesięcznie, Słowacy zaś około 1800 euro. To nadal znacznie mniej, niż zarabiają zatrudniani przez ten sam koncern robotnicy niemieccy.

  „Dlaczego firma, która produkuje jedne z najbardziej luksusowych samochodów, płaci słowackim pracownikom jedną trzecią tego, co w zachodnich krajach?” – mówi cytowany przez agencję Reuters premier Słowacji Robert Fico.

  Fico poparł walkę słowackich pracowników o wyższe płace. 20 czerwca na Słowacji wstrzymana została produkcja we wszystkich trzech fabrykach Volkswagena. Do strajku przystąpiło około 70 proc. ponad 12-tys. załogi. Dało to impuls do wysuwania żądań płacowych także przez czeskich pracowników. Czeskie i słowackie związki zawodowe porozumiały się już między sobą w tej sprawie.

  Czy polscy pracownicy tego samego koncernu przyłączą się do fali protestów?

  https://nowyobywatel.pl/2017/07/25/rownosc-ponad-granicami/

 12. maasteer said

  A na zdjęciu danie wygląda apetycznie, kartoszka z kiełbaską?

 13. gość said

  Tysiące Jordańczyków skandowało: „Śmierć Izraelowi!”

  Wczoraj w Jordanii odbył się pogrzeb młodego obywatela tego państwa, który w niedzielę został zastrzelony na terenie izraelskiej ambasady w stolicy Amman. Jego śmierć wywołała silny gniew wśród tłumu, który skandował: „Śmierć Izraelowi!”.

  17-letni Jordańczyk Mohammed Jawawdeh był pracownikiem firmy meblarskiej i wszedł na teren izraelskiej ambasady celem dostarczenia zamówienia. Następnie miało dojść do przepychanek a ochroniarz zastrzelił go twierdząc, że Jawawdeh rzucił się na niego ze śrubokrętem. Na miejscu zginął również drugi Jordańczyk, który według Izraela został zastrzelony „przez przypadek”.

  Jednak Dyrekcja Bezpieczeństwa Publicznego Jordanii nie potwierdza informacji o użyciu narzędzia, dlatego potraktowała zdarzenie jako morderstwo. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych powiadomiło, że będzie prowadzić śledztwo aż do wyjaśnienia sprawy. Lecz ochroniarz, którzy użył broni palnej, opuścił placówkę dyplomatyczną w Jordanii wraz z pracownikami i ambasadorem, zaś w Izraelu został przyjęty jako bohater, który zabił terrorystę.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/tysiace-jordanczykow-skandowalo-smierc-izraelowi

 14. Marucha said

  Re 12:
  To jest góralska kwaśnica, zamówiona i zjedzona w przyjemnej karczmie „U Gazdy” w Klikuszowej.

 15. Polecam said

  Ad.6 Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn.http://wolna-polska.pl/wiadomosci/gotujcie-sie-swiat-sie-zmienil-rekach-satanistycznej-sekty-chabad-lubavitch-2017-04

 16. Zdzicho said

  Silnik radiowo elektryczny. Przyszłość, czy to rozwiązanie Nikola Tesli. Zasada działania: Zamiana energii fal radiowych ( antena) na pole magnetyczne, skalowanie fal – ściśnięcie i na przemian wyprostowywanie, (oscylator ) wytworzy zmienne pole magnetyczne. Te pole po wzmocnieniu ( wzmacniacz ), poruszy rotor w stojanie silnika elektrycznego. Fale radiowe są wszędzie za darmo.

 17. maasteer said

  Faktycznie karczma przytulna. Ta kwaśnica pewnie dobra na kaca?

  Myślę, że tak 🙂
  Admin

 18. maasteer said

  Kapusty nie dostrzegłem od razu.

 19. Radek said

  Agentura wpływu:

  Warto wysłuchać

 20. Isia said

  … (140 Panie Gospodarzu …

  … jakie piękne, stylowe wnętrze – pod oknem widzę maselnicę … pamiętam z dzieciństwa, że u mojej Babci, w Kieleckiem, była podobna … do tego regionalna potrawa, na pewno smaczna, podana w pięknej ceramice … a do Tatr już blisko … podziwiam kondycję Pana Gajowego, że, pomimo zmęczenia, w tak krótkim czasie, przejechał Polskę wzdłuż … życzę dużo słońca 🙂 …

 21. La Reine Toronto said

  ad 14; marze zeby spedzic urlop w takim drewnianym zdrowym, goralskim domu i odzywiac sie dobrze u pani gazdziny tradycyjnym jadlem bez GMO . Czy to mozliwe Panie Gajowy?

  Z jakiego drewna sa konstruktowane te goralskie domy, oto moje zapytanie. Przydalaby sie malenka mapka z Pana trasy, co w przyszlosci moglabym podazyc tym szlakiem.
  W tej potrawie to chyba ‚bocek’ a nie kielbaska?
  Pozdrowienia i udanej pogody. Tu w Toronto parno i nieswiezo a TAM? Swiezo i nie czuje sie chyba ciepla?

 22. andzia said

  To chyba żurek, tylko wartałoby dodać więcej śmietany

 23. Carlos said

  Wedzone zeberka, Pani Isiu. Gorale maja glowe do picia- o czym przekonalem sie niejednokrotnie w Chicago- , ale na kaca najlepsza jednak jest kwasnica.

 24. Isia said

  … Pan Carlos …

  … może być na wędzonych żeberkach i (lub) wędzonym, podsmażanym boczku … u mnie podobną potrawę nazywa się kapuśniakiem … również na kiszonej kapuście, żeberkach (pokrojonych), z dodatkiem pokrojonych w kostkę ziemniaków, boczkiem podsmażanym z cebulką, marchewką, pietruszką … bardzo pożywna zupa …

 25. Yagiel said

  Stanisław Michalkiewicz napisał kolejny felieton – coraz bardziej otwartym tekstem. Wskazując na Naszą Złotą Panią jako sprawczynię volty PADy, umieszcza naszą sytuację, tj. nasza część sytuacji, w kontekście bliskich wyborów kanclerskich w Dojczlandzie: do wyborów – nie dłużej – nie może się stać w Polsce nic, co mogłoby podważać jej nieomylność i panowanie nad gorszym sortem państw unijnych…
  Nie widzę natomiast powodu, by dokuczać red.Ewie Siedleckiej, njalepszej specjalistce od prawa w Polsce w GW: jest rzeczowa, spokojna – profesjonalizm należy cenić zwłaszcza u przeciwników. Czego świadom red.Michalkiewicz z pewnością jest.
  Przy okazji wybitnych dziennikarek: teksty Ewy Siedleckiej i Aleksandry Rybińskiej (zwycięskiej w tej chwili medialnej ambasador RzP w NIemczech) to szansa zobaczenia sensownej Polski w epoce po PO-PiSowej… To ciekawe, że ona może mówić w Niemczech to, co mówi w oficjalnych mediach.
  U nas prezes „lepszego sortu” melduje się „ojcu redaktorowi”, jak jemu kiedyś meldował się brat-prezydent. Co chyba dziwne – dyrektorowi czego? Przecież nie episkopatu ani Watykanu. W każdym razie PAD wskazał na Merkel, a prezes na Rydzyka…

  ps/ Górale mają głowę do picia i do śpiewania: raz w życiu zdarzyło mi się wchodzić do schroniska, w którym biesiadowali górale – krucyzeks, pikne! I to ich „Ale góry som nase!”

 26. Lily said

  (…) Jaroslaw Kaczynski,obiecal Ojcu Dyr…,
  ze”Obronimy Polske”.”Traktuje to jako nasza
  misje”. „Nasza misje”,zanaczy jaka?.
  Na ponizszym blogu widac,naczym ma
  plegac ta „nasza misja”.
  Jezu Chryste,bron nas Polakow,przed ich misja.
  https://rafzen.wordpress.com/2017/07/23/
  swietny-material-dowodowy-na-temat-okupacji-
  polski/

 27. Lily said

  Re 25;Lily
  Mialo byc na czym.

 28. ad Isia

  Kapuśniak a Kwaśnica to dwie różne zupy.

  R Rączka wspólnie z braćmi Golec przygotowuje kwaśnicę

 29. Zbyszko said

  Sprowadzeni do Polski, przez POPIS, ukraińcy zbierają pieniądze na Majdan w Polsce. Wpłacają oligarchowie ukraińscy, ukraińcy mniej zamożni ale także np uniwersytet w Cambridż i Rada Europy czy… miasto stołeczne Warszawa…
  .https://www.youtube.com/watch?v=yWEebPbLojs

 30. gość said

  Libia po interwencji NATO wciąż płonie

  http://bankowaokupacja.blogspot.com/2017/07/libia-po-interwencji-nato-wciaz-ponie.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+BankowaOkupacja+%28Bankowa+okupacja%29

 31. NyndrO said

  Panie Witku! * .https://youtu.be/NklSgmYbpSE

 32. Radam said

  Ad 13)
  DLACZEGO /?????????????????????
  milczą „”|??
  …………..
  te z watykanu ?
  i ……………. (bydło )

 33. NyndrO said

  Drodzy Koledzy. Czy Opus Dei cały czas istnieje i czy dyrektor ojciec jest członkiem? To chyba bardzo potężna organizacja. O ile wiem, to członkiniami były np. suchocka, czy hajka ” gronkiwicz walc”. To, że Kaczor raportuje dyrektorowi ojcu mnie nie dziwi. Dziwi mnie natomiast taka jawność raportu.Takie symbole, jak z pewnością wiecie, nigdy nie są przypadkowe.

 34. gość said

  Musisz to wiedzieć(236)Niemiecka firma otworzy w Polsce kopalnię węgla! I co? Opłaca się?

  .https://youtu.be/CnOSQxfKNy4

 35. Peryskop said

  Poszczepienna zapaść społeczeństw

  Prof. Maria Majewska mejlem 28.07.2917

  Wcześniej pisałam o tym, że USA, podobnie jak inne intensywnie szczepiące kraje, w szybkim tempie się degenerują, ponieważ ciężko okaleczone szczepieniami dzieci i młodzi ludzie nie nadają się do normalnej nauki i odpowiedzialnej pracy. Normalne niegdyś szkoły zamieniają się w kliniki zajmujące się serwowaniem leków oraz w ośrodki specjalnej opieki i edukacji dla dzieci chorych i upośledzonych.

  Dramatycznie ciągle spada iloraz inteligencji dzieci i młodzieży, tak że brakuje już dostatecznie zdolnych młodych ludzi, którzy kwalifikują się na studia wyższe oraz do kształcenia w zawodach wymagających inteligencji, zdolności do myślenia i skupiania się.

  Często pojawiają się w mediach artykuły alarmujące, że amerykańskie dzieci i młodzież są coraz głupsze i są już najgłupsze na świecie. A przecież przed laty USA przodowały w wyższym wykształceniu obywateli i znajdowały się w awangardzie postępu naukowego i technologicznego świata, więc miały miliony wybitnie zdolnych ludzi.

  Z niepokojem pisze się też o znikaniu zdolnych do pracy mężczyzn. W 1957 r. w USA 97% mężczyzn w wieku 25-54 lat było na rynku pracy, a dziś ich liczba zmniejszyła się do ok. 89% i ciągle spada.

  Dziennikarze i „eksperci medialni” wymyślają coraz to bardziej egzotyczne teorie na wytłumaczenie tego zjawiska, lecz nikt w mediach nie wykazuje dość wiedzy, uczciwości lub odwagi, żeby przyznać oczywiste, że to amerykański skandalicznie skorumpowany przez kartele farmacji system szczepień, jest odpowiedzialny za masowe okaleczenie trującymi szczepieniami prawie całego amerykańskiego społeczeństwa, wskutek czego stało się ono dysfunkcjonalne.

  To upośledzenie społeczne widać już na każdym kroku. Rzetelni naukowcy przewidują, że całkowita zapaść amerykańskiego społeczeństwa nastąpi prawdopodobnie wciągu najbliższych 20 – 30 lat.

  Należy oczekiwać, że równie skorumpowany polski system przymusowych, toksycznych szczepień wkrótce doprowadzi do podobnego kolapsu demograficznego także w Polsce. Polacy dziś emocjonują się zamieszaniem wokół planowanych przez PIS reform w sądownictwie, lecz nadal – dzięki zakłamanym, skorumpowanym mediom – pozostają głusi i ślepi na galopującą poszczepienną degeneracją biologiczną polskich dzieci i młodzieży, która może się skończyć zagładą dla naszego narodu.

  Radykalna reforma programów szczepień dzieci, zwanych eufemistycznie „ochronnymi”, oraz zniesienie ich przymusu są konieczne dla ratowania zdrowia i egzystencji naszego narodu. Te zmiany są nawet pilniejsze do przeprowadzenia niż reformy sądownictwa albo powinny być realizowane równocześnie. Socjalny program 500+ uratował tysiące polskich dzieci przed głodem i degeneracją z biedy, lecz w żaden sposób nie zrekompensuje i nie uleczy trwałego poszczepiennego kalectwa, które dotyka już setek tysięcy polskich dzieci i młodzieży.

  Potrzebujemy szybkiego prezydenckiego dekretu albo sejmowej ustawy, które całkowicie zniosą przymus szczepień „ochronnych” w Polsce i nałożą surowe kary na urzędników medycznych lub wojewodów, którzy stosują wobec Polaków sprzeczny z Konstytucją RP i prawami człowieka przymus szczepień.

  http://www.ageofautism.com/2017/07/where-have-all-the-young-men-gone-long-time-passing.html

  http://www.ageofautism.com/2017/07/special-ed-should-be-renamed-regular-ed.html

 36. Isia said

  … (27) Panie Krzyśku …

  … oczywiście, ma Pan rację, dlatego napisałam, że są podobne – czyli nie takie same … dziękuję za pouczający i bardzo ciekawy film, do tego w muzycznej oprawie; obejrzałam go z wielką przyjemnością, tym bardziej, że lubię braci Golców i naszą góralską muzykę … 🙂 …

 37. Polo said

  Zgadzam się z życzeniami pana Kudlińskiego.
  .https://www.youtube.com/watch?v=-rJL9-_DrS4

 38. Janek said

  Czy Europa popełnia samobójstwo?

  Niedawno oglądałem w TVN24 wywiad z Katarzyna Tubylewicz, Polką mieszkająca od dłuższego czasu w Szwecji, która napisała książkę na temat obecnych problemów tego kraju pt. “Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie.” http://krytycznymokiem.blogspot.com/2017/05/moralisci-jak-szwedzi-ucza-sie-na.html

  Autorka stara się być poprawna politycznie, ale zwróciła uwagę na rewolucję jaka dokonała się w mentalności tego narodu w ostatnich kikudziesięciu latach. Okazuje się, że w Szwecji jeszcze do lat 1970-ych obowiązywała ideologia czystości rasowej. W latach 1934-75 realizowano państwowy program sterylizacji, na podstawie którego poddawano sterylizacji nie tylko osobnikow upośledzonych umysłowo, ale również inne osoby stanowiące obciążenie dla systemu ekonomicznego państwa, w tym Cyganów.

  Sama koncepcja ulepszania rasy i eugeniki powtały w USA na wiele lat przed II wojną światową, gdzie w wielu stanach uchwalono prawa dotyczące przymusowej sterylizacji osobników w ramach polityki eugenicznej. Amerykańskie Stowarzyszenie Eugeniki, które promowało aborcję, sterylizację i eutanazję było finansowane przez żydowskiego miliardera Rockefellera. Idee te budziły jednak opór ze strony społeczeństwa USA, które wtedy ciągle jeszcze wierzyło w chrześcijańskie wartości. Instytut Eugeniki przeniesiono więc do Niemiec. Jednym z jego pracowników był slynny „doktor śmierć” Josef Mengele.

  Po dojściu Hitlera do władzy wielu „naukowców” z tego instytutu musiało powrócić do Ameryki z powodu panującego w Niemczech antysemityzmu, ale naziści przejęli od nich ideę eugeniki i wprowadzali ją „w życie” na masową skalę. Po II wojnie światowej zmienił się stosunek opinii publicznej do eugeniki i programów sterylizacyjnych, w związku z ich obecnością w ludobójczych praktykach III Rzeszy. Nawet organizacja propagująca eugenikę American Birth Control League zmieniła nazwę na International Planned Parenthood Federation.

  Wydawałoby się, że Żydzi, którzy wycierpieli tak wiele w czasie Holocaustu powinni być w awangardzie ruchu w obronie życia (pro-life). Tymczasem jest odwrotnie. Obywatele pochodzenia żydowskiego (miliarderzy, lekarze, politycy, dziennikarze, prawnicy, itd.) zdominowali ruch proaborcyjny. Znany felietonista Stanisław Michałkiewicz napisał kiedyś, że przy tak masowej skali mordu na nienarodzonych dzieciach nawet Hitler wygląda na przeciętnego zbrodniarza.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/aborcja-koszerna-rzeznia-2012-12

  Mimo tych przerażających wojennych doświadczeń, eugenicy nie zaprzestali promowania niektórych swoich idei i niestety odnieśli potworny „sukces” np. w propagowaniu aborcji. Jakkolwiek można się jeszcze doszukać jakiejś logiki w postępowaniu ludzi, dla których moralność chrześcijańska jest rodzajem przesądu, kiedy próbują racjonalnie uzasadniać konieczność eutanazji lub sterylizacji osobników, których uznają za obciążenie dla system ekonomicznego państwa, to zabijanie zdrowych płodów, z których mogliby wyrosnąć normalni, wartościowi i przydatni dla społeczeństwa ludzie, graniczy z jakimś szaleństwem. Skutki tego już widać gołym okiem w Europie, gdzie społeczeństwa starzeją się w zastraszającym tempie. Czy jednym z motywów zaproszenia islamskich imigrantów do Zachodniej Europy nie była próba uzupełnienie populacji narodów, które pozbyły się swoich białych dzieci poprzez upowszechnienie aborcji? Chyba naiwnościa, graniczącą z głupotą, jest przekonanie, że kiedyś tymi europejskimi staruchami zaopiekują się młodzi, kolorowi muzułmanie.

  Kiedy obecnie obserwujemy masowy napływ kolorowych imigrantów z Azji i Afryki do Europy, należałoby się zastanowić, co spowodowało taką rewolucję w mentalności Szwedów, Niemców, itd., którzy kiedyś wierzyli w koncepcję czystości rasowej.

  http://www.polishclub.org/2012/11/06/stan-sas-korowod-smierci/

  Wspomniana Autorka mówiła o szwedzkiej poprawności politycznej, która stała się ideologią tego kraju. Szwedzi chcieli uchodzić za wzór moralności dla reszty świata. Dzisiejsza sytuacja ich przerosła, ale nadal nie rezygnują z tej ideologii. Autorka z uporem podkreślała, że te ujawniane na youtube filmiki z molestowaniem i kopaniem Szwedek przez islamskich imigrantów to margines. Ona (blondynka) odwiedzała wielokrotnie obozy dla uchodźców i nic złego się jej nie stało. Czyżby w krajach zachodnich wpojono społeczeństwom tak mocne poczucie winy (kolonializm, Holocaust), że zatraciły już instynkt samozachowawczy? To samo zresztą próbuje się robić z Polakami, wmawiając nam m.in. współudział w Holokauście (“polskie obozy koncentracyjne”). Implantowanie w ludziach poczucia winy to jak widać bardzo skuteczne narzędzie manipulacji społeczeństwami.

  Pogarszająca się sytuacja gospodarcza w Europie powoduje wzrost niezadowolenia oraz radykalizację społeczeństwa. Liberalne (czytaj żydowskie) ośrodki biją na alarm, że w Europie rośnie popularność skrajnych ruchów młodzieżowych, określanych nawet jako nazistowskie lub rasistowskie. W Londynie powołano nawet specjalne Centrum do Studiów nad Radykalizacją i Przemocą Polityczną, współpracujące z podobnymi ośrodkami w USA i Izraelu. Niedawno przeprowadzono tam badania, mające na celu identyfikację i rozpracowanie „skrajnych nacjonalistów” oraz „białych rasistów” na internecie przy użyciu nowoczesnych metod badawczych
  http://foreignpolicy.com/2013/03/28/fringe-following/
  W tym wszystkim zastanawiające jest jak głęboko w żydowskiej świadomości zakorzeniony jest kompleks i równocześnie nienawiść wobec białej rasy. Kiedyś amerykańska intelektualistka żydowskiego pochodzenia Susan Sontag określiła białą rasę jako „raka na ciele ludzkości.”
  https://wirtualnapolonia.com/2013/04/23/czy-biala-rasa-to-rak-na-ciele-ludzkosci/

  Zastanawiam sie czy nie czuła się białą kobietą i patrzyła na swoich amerykańskich białych współobywateli w taki sposób jakby żyła w obcej cywilizacji, której w głębi serca nie znosiła? Muszę przyznać, że zawsze intrygowało mnie ambiwalentne podejście Żydów do białej rasy. Z jednej strony, poczucie własnej wartości, wynikąjce z bycia „narodem wybranym,” oraz izolowanie się od białych chrześcijan przez całe wieki przez Żydów ortodoksyjnych w gettach w Europie. Z drugiej strony, dążenie do akceptacji przez białych i uznania, że Żydzi też są białymi ludźmi. Stąd np. wielu nieortodoksyjnych Żydów w USA przechodziło na chrześcijaństwo i zawierało mieszane małzeństwa z białymi kobietami (np. uwielebienie dla aktorek blondynek w Hollywood). Podobnie robili bogaci Żydzi w XIX wieku w Europie, którzy nie tylko że brali sobie za żony białe chrześcijańskie kobiety, ale nawet kupowali sobie herby i nazwiska szlacheckie. Znalazłem ciekawą ksiazkę napisaną przez Karen Brodkin pod wiele mówiącym tytułem pt. „Jak Żydzi stali się białymi ludźmi” („How Jews Became White Folks & What That Says About Race in America”)
  http://www.h-net.org/reviews/showrev.php?id=4113
  Żydzi zawsze podziwiali Niemców i germańską cywilizację, równocześnie lekceważąc Słowian, których próbowali sobie podporządkować jako mniej wartościowych i stojących niżej pod względem kulturowym. Nawet we współczesnym Izraelu występuje biały rasizm. Przybywający tam kolorowi Żydzi z Azji i Afryki czują się dyskryminowani. Paradoksalnie, duży zastrzyk białej rasy Izrael otrzymał dzięki masowej imigracji rosyjskich „slowianskich” Żydów po pierestrojce.
  http://www.raceandhistory.com/cgi-bin/forum/webbbs_config.pl?md=read;id=1140
  Biali ludzie, ulegąjac wpływom obcej nam kultury, zachowują się dzisiaj tak jakby dążyli do samozniszczenia. Upowszechnienie aborcji, promowanie zachowań homoseksualnych, eutanazji, ideologii gender czy innych antychrzescijańskich idei w ramach tzw. poprawności politycznej, która obowiązuje w większości państw zachodnich, prowadzi nieuchronnie do samolikwidacji białej rasy. Trwa nieustannie „wypalanie” tego raka na ciele ludzkości.

  Trudno nie dostrzec opłakanych wpływów obcej nam chrześcijanom kultury, dla której zabicie nienarodzonego dziecka, eutanazja starca lub niedorozwiniętego umysłowo pacjenta zaczyna być traktowane jako „normalne zachowanie.” Tak się składa, że na promowanie tych „idei” przeznacza się olbrzymie pieniądze z różnych fundacji oraz wykorzystuje się szeroko media do ich propagowania a promotorzy tych chorych pomysłów oraz finansiści na ogół wywodzą się z obcej nam cywilizacji, rasy czy grupy etnicznej ,dla której liczą się tylko przedstawiciele ich plemienia. Jak widać, mimo wszystko, nie stali się oni „białymi ludźmi” chociaż wśród nas żyją od wieków i za takich się uważają.
  Jan Saski

 39. Re 14:
  A karczmarz przyjazny? Zaserwował piwo?
  Kwaśnica to bigos w formie zupy.

  ——
  Karczmarki. Ładne. Piwa odmówiłem ze względu na przesądy panujące w drogówce…
  Admin

 40. Kwal said

  „Zdzicho” (8) z tym Filipem Pięknym to też tak nie do końca. On podobno był zadłużony u Templariuszy i dlatego ich zlikwidował….

 41. Łasy był na ich pieniądze.

 42. NyndrO said

  A Pani Kierowniczyni czyta Gajówkę? Ja tak życiowo. Czasem jadąc z Anną pojazdem rzucam ( często prowokacyjnie) : ” patrz, jaka ładna dziewczyna”. I dwa dni jem kawał chleba z paprykarzem szczecińskim.

  ——
  Maruszyna nie czytuje gajówki, albowiem nikt nie jest prorokiem we własnym domu 🙂
  Ale na tego typu zaczepki reaguje z wyrozumiałoscią.
  Admin

 43. JasiekR said

  Szanowny Panie Gajowy , czy podrozuje Pan bialym camperem z rowerami z tylu….
  dzisiaj czekajac na przejscie przez Zakopianke ponizej zabytkowego kosciola Sw Krzyza ,
  mialem okazje widziec taki pojazd, na S numerach, pomyslalem o Panu i bardzo sie ucieszylem,
  zycze Panu i wspoluczestnikom wyprawy, przemilych przezyc wsrod Gorczanskich wierchow i wszedzie gdzie Pan bedzie !!!
  Jasiek z Rabki

  ——
  Jeżdzę Loganem, białawy, istotnie z tyłu mam rower – ale to nie byłem ja.
  Admin

 44. Polecam said

  Skąd nasze po-ciągi do Ukrainy. Wyjaśnia prezydent.http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/prezydent-poroszenko-vel-waltzman-oswiadczyl-w-izraelu-ze-zydzi-zalozyli-ukraine

 45. gość said

  Takiej ZDRADY Ukraina się nie spodziewała

  Takiego werdyktu Ukraina najwyraźniej się nie spodziewała. Decyzja londyńskiego trybunału została przez nią odebrana jako zdrada Zachodu. Fakt, że eksperci nie do końca wierzą, że Ukraina rozliczy się ze swoich długów wobec Rosji.

  Wysoki Trybunał w Londynie skonkretyzował marcowy werdykt wydany na korzyść Rosji, zobowiązując Ukrainę do spłaty trzech miliardów dolarów tytułem wykupu obligacji i naliczonych odsetek, a także do pokrycia części kosztów sądowych. Mowa o trzech milionach funtów szterlingów. Połowa tej sumy ma być spłacona przed upływem 20 września.

  Czy Ukraina wypełni decyzję sądu?

  Dalej:
  http://dziennik-polityczny.com/2017/07/28/takiej-zdrady-ukraina-sie-nie-spodziewala/

 46. gość said

  Niemiecki europoseł ubolewa: Nie możemy wjechać czołgami do Polski

  https://parezja.pl/niemiecki-europosel-ubolewa-mozemy-wjechac-czolgami-polski/

 47. gość said

  Naukowcy odkryli przyprawę, która pomoże w walce z rakiem

  Okazuje się, że wszyscy w szafkach z przyprawami mamy składnik nowego, niesamowicie skutecznego specyfiku, który zwalczy raka. Doniesienia amerykańskich naukowców nie pozostawiają złudzeń, ta metoda leczenia chorych na nowotwory będzie rewolucyjna z dwóch powodów.

  http://pikio.pl/naukowcy-odkryli-przyprawe-ktora-pomoze-w-walce-z-rakiem/

 48. gość said

  Cudowne, polskie jedzenie…

  Wróciliśmy z zagranicznych wojaży, zwiedziliśmy Kahlenberg, zatokę Kvarner, z urokliwymi miejscowościami Opatija, Lovran, Ika, Ičići oraz włoską Wenecję. Pierwsze wrażenie po powrocie, to „Aaa!!!”, ale o tym trochę później…

  https://wolnemedia.net/cudowne-polskie-jedzenie/

 49. Zdzicho said

  Dr Franc Zalewski pokazuje na YT, że w Krakowie były olbrzymie kamieniołomy wapienia. Prechistoryczne, z racji metod cięcia kamienia, przy użyciu wierteł otworowych trójkątnych. Takich metod obecny poziom wiedzy nie zna. ( I być może nie chce poznać, albo pozna w stosownym czasie ). Można zobaczyć te ślady w kamieniołomie Liban, Parku Bednarskiego i w wielu innych miejscach. Moje pytanie jest takie: Gdzie są te wszystkie bloki i jako, że Sz. Pan dr ma próbki kamieni z Giza, z piramid, to może je porówna z tymi jakie są w krakowskich kamieniołomach. Może, to właśnie tam trafiły. A jak nie tam to gdzie Jura Uranos ( wg. rosyjskich badaczy twórca piramid w Giza ) je wykorzystał ? Pytanie na koniec dnia. Dobranoc.

 50. Cyborg said

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/555131,maglena-ogorek-marek-borowski-jaroslaw-gowin-nazwisko-twitter-berman-wpis.html

  Ogórek do senatora na Twitterze: Czy oznaką kręgosłupa jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski?

 51. Lily said

  Re 48;Gosc
  To najzdrowsze jedzenie z Polski (np jajka
  od kur karmionych rzesa wodna,albo gesi
  karmione tylko karma naturalna) trafia na
  inne stoly,ciekawe czy placa za nie,czy biora
  za fryko.

 52. Koniec schabowego?

  http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,415144,koniec-schabowego.html

 53. Isia said

  … (49) Pan Zdzicho … ciekawy temat, pozwolę sobie załączyć link, zatytułowany:

  „Nieznane dzieje Polski – dr Franc Zalewski pokazuje ślady starożytnej cywilizacji w Krakowie”… https://www.youtube.com/watch?v=QGBSgwmSEjM

  … kilka słów o drze Francu Zalewskim – doktorat zrobił na Uniwersytecie Śląskim, w Instytucie Nauk o Ziemi, z wykształcenia geolog, mineralog, historyk i z zamiłowania archeolog, zajmujący się dziejami starożytnego Egiptu, mający opinię kontrowersyjnego egiptologa – urodzony na Ukrainie w polskiej rodzinie kresowej, mieszkający i pracujący w Krakowie …

 54. Isia said

  … (53) przepraszam, poprawny link:

  .https://www.youtube.com/watch?v=QGBSgwmsEjM

 55. Peryskop said

  Re 38

  Eugenika, poprawianie rasy, karmelowi wżeniani w blondynki,
  krypto-nibychrześcijanie, zaklinacze, red-aktorzy rapsodyczni, neokony, staroCohny, hokusy pokusy, fiki miki, sztuki magiki…

  A tymczasem szukając poukrywanych śladów, w którym to szprechającym kantonie HELLvetii aka AusSchwitz do lat 70. XX wieku oficjalnie praktykowano niewolnictwo – znalazłem im zaginione XIII plemię 🙂 😀

  Co prawda nie potwierdzają expressis verbis ale wiki tak ma:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Yenish_people

  The Yenish, Yeniche (French spelling), or Jenische (German spelling), are the third-largest population of nomadic people all over Europe, living mostly in Germany, Austria, Switzerland, Luxembourg, Belgium and parts of France. They are one of the most geographically widespread groups in Western Europe. They often claim to be descendants of the Celtic Helvetii, but it is commonly believed that the origin of the Yenish can be attributed to members of the marginalized and poor classes of society of the early modern period and the 19th century.

  Features of this historic Yenish were their economic, legal and social exclusion from the majority population and a consequent permanent migration. In this regard and also in their lifestyle, they resemble the Scottish and Irish Travellers. There are about 700,000 Yenish people all over Europe, over 200,000 in Germany, 35,000 in Switzerland, 3,000 in Luxembourg and the rest spread all over France, Belgium, and Austria. In the Netherlands the ‚Woonwagenbewoners’ are a small community of travelling families related to the Yenish people. In Romania the Yenish are known as ‚deitsche Zigeiner'[citation needed] which means ‚German Gypsies’. In Pennsylvania there are Yenish families with roots in Switzerland, Germany and Luxembourg. They are called Dutch Gypsies or Black Dutch.

  Culture
  The Yenish have been concentrated mostly around the Rhineland.
  The Yenish differ culturally and ethnically from the Roma and are considered a different group, although they may fall under a more generic but often more loosely defined category of Gypsy. [Cyganie to nie są, ale właściwie to są – przyp. Pery]

  They live within extended families.
  Their Yenish language or jargon (argot, cant) is essentially the Rotwelsch language enriched with distinctive vocabulary, partially based on other languages like Yiddish, Judeo-Latin and Romani. [Żargon stepowy przechwycili w locie podczas mijania się taborów – przyp. Pery]

  The adjective jenisch is first attested in the early 18th century in reference to a jargon of this kind. Use as a self-designation arose by the end of the 18th century, first recorded by Johann Ulrich Schöll, who published a treatise on itinerant groups in Swabia in 1793.
  Traditionally, many Yenish lived in horse-drawn wagons (vardos) and worked as transient farm workers, street musicians, circus and fairground showpeople or made and sold arts & crafts.

  Switzerland
  Today 35,000 Yenish live in Switzerland, mostly concentrated around Graubünden.
  Only about 5,000 of them currently live the traditional traveller lifestyle.
  Until the 1970s, the Swiss government had a semi-official policy of institutionalizing Yenish parents and having their children adopted by more „normal” Swiss citizens, in an effort to eliminate Yenish culture.[1] The name of this program was Kinder der Landstrasse („children of the road”).
  In all, 590 children were taken from their parents and institutionalized in orphanages, mental institutions and even prisons.[2]

  Sources
  1. On Swiss Crimes against Yenish (in German)
  2. Le Temps (Geneva), December 12, 2007, „Le passé enfin écrit des enfants enlevés en Suisse”, an historical study spanning the years from 1926 to 1973.

  ===

  Dlaczego zabrakło tu nośnych odnośnych odnośników?

  Verdingkinder
  https://en.wikipedia.org/wiki/Verdingkinder

  2012 – Swiss ‚contract children’ speak out
  http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-16620597

  2012
  http://www.wykop.pl/link/1012515/170-lat-legalnego-niewolnictwa-w-nowozytnej-szwajcarii/

  https://marucha.wordpress.com/2014/05/31/170-lat-legalnego-niewolnictwa-w-nowozytnej-szwajcarii/

  2014 – Switzerland’s shame:
  The children used as cheap farm labour

  http://www.bbc.com/news/magazine-29765623

  ===

  Dla miłośników ukrytych tropów :

  Why Switzerland never takes sides
  What most people don’t know is that the Swiss had to choose a policy of neutrality, because for centuries, they’d been a country of mercenaries…
  21 July 2017 By Billie Cohen
  http://www.bbc.com/travel/story/20170717-the-country-that-cant-choose-a-side

  ===

  MatkaPolka said 2017-06-20 (wtorek) @ 19:52:04
  …powtarzam – PROPAGANDA NIEMIECKA MA NIEZWYKŁĄ SIŁĘ OGŁUPIANIA
  Dzisiejsza kontynuacją Zakonu Krzyżackiego jest Zakon Rycerzy Maltańskich im. Świętego Jana – Zakon Szpitalników
  Mające potężne wpływy…

  https://marucha.wordpress.com/2017/06/20/papierek-lakmusowy-na-folksdojczow/#comment-684134

 56. Peryskop said

  Zgadula dla trenujących skojarzenia : Gdzie jest flaszka ?

 57. Sebastian said

  Historie niezwykłe. „Orzeł” z Budapesztu

  W 1939 roku Jan Łożański wyrusza na front, przekonany, jak wielu jego kolegów, że wojna szybko się skończy. Tak rozpoczyna się pasjonująca historia młodego mężczyzny, żołnierza, sportowca, którego działania napędzają dwa pragnienia: walki z hitlerowskim okupantem i służby ojczyźnie. Te pragnienia każą mu najpierw uciec z niemieckiej niewoli, później przedostać się na Węgry, a wreszcie – zrezygnować z marzenia o walce w polskiej armii na Zachodzie na rzecz niebezpiecznej, często niewdzięcznej służby kuriera na trasie Budapeszt–Warszawa. Wspomnienia Jana Łożańskiego czyta się jak powieść przygodową, tym bardziej fascynującą, że napisaną przez życie. Jak w najlepszej powieści, nie brak w nich niespodziewanych zwrotów akcji, niezwykłych zbiegów okoliczności, dramatycznych pościgów, a także… pięknych kobiet. Sytuacje humorystyczne sąsiadują z tragicznymi, a prozę życia przeplatają momenty niezwykłych wzruszeń i patriotycznych uniesień. To naprawdę niezwykła opowieść zwykłego-niezwykłego człowieka, osnuta na tle wydarzeń wielkiej historii.

  http://www.demart.com.pl/product/444,historie-niezwykle–%E2%80%9Eorzel%E2%80%9D-z-budapesztu.html

  Zapomniani Bohaterowie – Jan Łożański „Orzeł z Budapesztu”

  Jan Łożański ps. „Orzeł”, „Jan Madejski” urodził się w Zarszynie, 4 lutego 1912 r, Zapalony sportowiec (grał w piłkę nożną, odnosił sukcesy jako bokser) został zawodowym wojskowym. Wybuch II wojny światowej zastał go w plutonie przeciwpancernym 6 pułku strzelców podhalańskich w Samborze. Po klęsce wrześniowej uciekł z niewoli niemieckiej i wrócił do rodzinnego Zarszyna. W grudniu 1939 roku postanowił przez Węgry udać się do polskiego wojska, tworzącego się we Francji. Jednak do służby zaangażowano go już na terenie Węgier – wysportowany, zawodowy żołnierz został kurierem bazy „Romek” w Budapeszcie. Początkowo szedł do Polski przez Tatry, później 45 razy przemierzał trasę „Jaga” – „Kora” (przez Beskid Niski, w okolicach Rymanowa Zdroju). Służbę kurierską pełnił z przerwami do 1945 roku, (przerwy: od grudnia 1941 roku, do końca lata 1942 był kurierem do dyspozycji ks. Łaskiego oraz od jesieni 1943 roku, przez sześć miesięcy przebywał w sanatorium – ciężka choroba płuc). W czasie trudnej i niebezpiecznej służby był dwukrotnie aresztowany przez gestapo, czterokrotnie przez Węgrów. W dniu 19 marca 1945 po zajęciu Budapesztu przez wojska radzieckie został wraz z pracownikami Bazy uwięziony przez kontrwywiad sowiecki. Mimo licznych wojennych przeżyć – ocalał. Gestapo natomiast zastrzeliło jego siostrę – Irenę oraz osadziło w więzieniu na pół roku podeszłego już w latach ojca. W przerwach pomiędzy wyprawami do Kraju studiował na budapeszteńskiej politechnice pod nazwiskiem Jan Madejski. Zapewniało mu to doskonałe alibi i możliwość swobodnego poruszania się na terenie Węgier.
  Koniec wojny nie oznaczał dla Jana Łożańskiego powrotu do spokojnego życia. Dotarł do dowództwa II Korpusu w Anconie i tam otrzymał polecenie powrotu na kurierski szlak. Przekraczanie granic ułatwiała mu uzyskana od władz państwowych zgoda na ukończenie studiów w Budapeszcie. Głównym zadaniem kuriera „Orła” po zakończeniu było wyprowadzanie z Polski osób zagrożonych aresztowaniem i rodzin oficerów PSZ na Zachodzie. Aresztowany został 17 lipca 1947 r w Cieszynie przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa w Krakowie. Po ciężkim śledztwie w osławionym X Pawilonie skazany został przez Rejonowy Sąd Wojskowy w Warszawie (18 marca 1948 r.) na 15 lat więzienia oraz utratę praw obywatelskich i honorowych na 10 lat. Od jesieni 1948 roku aż do amnestii w sierpniu 1956 r. przebywał w jednym z najcięższych więzień we Wronkach. Podczas pobytu w więzieniu nawiązał kontakt z Władysławą Litwin z Sanoka i w tym mieście zamieszkał po wyjściu z więzienia.

  http://wpolityce.pl/polityka/146605-zapomniani-bohaterowie-jan-lozanski-orzel-z-budapesztu

  Jan Łożański – „Orzeł z Budapesztu. Wspomnienia kuriera KG AK”

  Wydawać by się mogło, że największe niebezpieczeństwo, z jakim mógł się zetknąć kurier w czasie marszu, to spotkanie z funkcjonariuszami służb granicznych. Owszem, ale z lektury wspomnień wyłania się także inny ważny, jeśli nie ważniejszy aspekt, mianowicie dobór właściwych, pewnych współpracowników na trasie. Należy sobie bowiem zdawać sprawę, iż w czasie pokonywania kolejnych odcinków szlaku niezbędna jest logistyka, a ta wiązała się z pomocą miejscowej ludności i po stronie węgierskiej, i po stronie słowackiej, i rzecz jasna po stronie polskiej.

  Gdy w odstępie kilku dni otrzymałem książki do recenzji, miałem w głowie ułożony harmonogram lektury i przygotowania tekstów. Po rozpakowaniu przesyłek uwagę moją zwróciła książka Jana Łożańskiego. Patrząc na okładkę, przypomniałem sobie początek lat dziewięćdziesiątych, gdy na rynku księgarskim pojawiło się mnóstwo książek opisujących dzieje polskiego podziemia niepodległościowego w okresie II wojny światowej, w tym także łączności między władzami krajowymi a rządem emigracyjnym. Mimo że tematykę szlaków kurierskich poruszano jeszcze w okresie PRL, i to zarówno za pomocą słowa pisanego, jak i obrazu filmowego, wielu kwestii nie można było poruszać, w tym także powojennych losów bohaterów tamtych wydarzeń. Dlatego zdecydowałem się zmienić wcześniej ustalony program działania i na tapet trafił „Orzeł z Budapesztu”.

  Wspomnienia jednego z kurierów Komendy Głównej ZWZ – AK były spisywane przez panią Krystynę Chowaniec przez kilka lat aż do momentu śmierci bohatera książki w 1990 roku. Jak sama wspomniała (s. 9), to pierwsze całościowe opracowanie, ponieważ do tego momentu udało się wydać część tyczącą się okresu powojennego. Liczy ono 536 stron, a ukazało się nakładem wydawnictwa Demart SA. Praca prezentuje się okazale: twarda okładka, szyta, dobrej jakości papier – to wszystko pozytywnie wpływa na pierwotny odbiór przez Czytelnika. Jestem także pod wrażeniem okładki, która przyciąga uwagę i świetnie dopełnia obrazu publikacji. Jednak nie zewnętrzny sznyt jest ważny, ale to co w środku.

  Losy Jana Łożańskiego nie różniły się w momencie wybuchu II wojny światowej znacząco od losów tych wszystkich, którzy walczyli we wrześniu 1939 roku, a następnie znaleźli się w niewoli. Po ucieczce Łożański postanowił wrócić w rodzinne strony, a następnie – tak jak wielu jemu podobnych – skierował uwagę na Francję, gdzie formowały się oddziały Polskich Sił Zbrojnych. I tak jak inni postanowił tam się udać, ówcześnie najbardziej „uczęszczaną” trasą, a mianowicie przez Słowację i Węgry. Po przedostaniu się do Budapesztu w grudniu 1939 roku został poddany weryfikacji i po jej pozytywnym wyniku zaproponowano mu udział w działalności konspiracyjnej w charakterze kuriera. Zawdzięczał to wszechstronnemu zainteresowaniu sportem z okresu przedwojennego, co przejawiało się zaangażowaniem Łożańskiego w szeregu imprez sportowych o charakterze tak indywidualnym, jak i masowym. Znany był bowiem z udziału w zawodach lekkoatletycznych, roli bramkarza w drużynie piłkarskiej, a także treningów bokserskich, utrzymywał zatem wysoki stopień sprawności fizycznej, tak niezbędny w pracy kuriera. Po wyrażeniu zgody został zaprzysiężony jako żołnierz konspiracji, a następnie wziął udział w kursie dywersyjnym. Pierwszy swój „kurs” do kraju odbył jako praktykant, towarzysząc kurierowi, który miał pokazać jemu i jeszcze jednemu koledze szlak. Po powrocie do Budapesztu zwrócił uwagę przełożonym na różnego rodzaju niedogodności napotkane na trasie i zaproponował utworzenie nowej trasy. Pomysł zaakceptowano i Jan Łożański opracował nową marszrutę, która przeszła do historii szlaków kurierskich pod kryptonimem „Jaga”.

  Wydawać by się mogło, że największe niebezpieczeństwo, z jakim mógł się zetknąć kurier w czasie marszu, to spotkanie z funkcjonariuszami służb granicznych. Owszem, ale z lektury wspomnień wyłania się także inny ważny, jeśli nie ważniejszy aspekt, mianowicie dobór właściwych, pewnych współpracowników na trasie. Należy sobie bowiem zdawać sprawę, iż w czasie pokonywania kolejnych odcinków szlaku niezbędna jest logistyka, a ta wiązała się z pomocą miejscowej ludności i po stronie węgierskiej, i po stronie słowackiej, i rzecz jasna po stronie polskiej. Trzeba przyznać, że w czasie swojej służby kurierskiej Łożański „miał nosa” w tej kwestii. W ciągu całego okresu funkcjonowania mógł liczyć na grupę osób, które z narażeniem własnego życia i życia swoich rodzin pomagały kurierowi w jego drodze. Oczywiście zdarzało się, że odmawiano pomocy lub dochodziło do zerwania kontaktu. Najczęstszą przyczyną takich sytuacji były zasadzki lub obławy na kurierów.

  Przewracając kolejne kartki książki, odnosiłem parokrotnie wrażenie, jakby pokonywanie trasy na odcinku Budapeszt–granica polsko-słowacka było typową podróżą turystyczną. Wykorzystywano środki lokomocji takie jak kolej, ale także regularnie korzystano z usług Słowaków dysponujących własnymi samochodami – taksówkami, którymi kurier i towarzyszący mu ludzie szybko przemieszczali się po terenie Słowacji. Co nie oznacza, że nie czyhały na nich niebezpieczeństwa, w postaci spotkania z słowackimi pogranicznikami czy węgierskimi żandarmami. Nieraz zdarzało się zanurzyć w lodowatej wodzie, by prześliznąć się obok posterunków granicznych, nie mówiąc już o ewentualnym spotkaniu z Ukraińcami zamieszkującymi po polskiej stronie granicy wieś Polany Surowicze, którzy znani byli ze mocno antypolskiego charakteru. Do tego dochodziło niebezpieczeństwo zetknięcia się z Niemcami, czego doświadczyli inni kurierzy idący szlakiem „Jagi”.

  Mimo daleko posuniętej ostrożności i możliwości uzyskania podwójnej tożsamości, dzięki której Łożański rozpoczął studia na Politechnice Budapeszteńskiej, o charakterze jego pobytu na Węgrzech wkrótce dowiedziały się węgierskie służby specjalne. I mimo dwukrotnego aresztowania udało mu się wyjść obronną ręką. Podobnie było w przypadku próby zatrzymania przez uzbrojonych Niemców w pociągu jadącym z Krakowa do Nowosielc, gdzie ocaliły go zimna krew i umiejętności bokserskie, a on sam wyskoczył z pędzącego pociągu. Twarzą w twarz zetknął się z funkcjonariuszami gestapo w marcu 1944 roku w Budapeszcie. Został przewieziony do siedziby gestapo i tam poddany brutalnemu śledztwu, z wykorzystaniem typowego dla tej instytucji arsenału tortur. W trakcie przesłuchań Niemcy ujawnili, ile tak naprawdę wiedzą o kurierze, a wiedzieli już dostatecznie dużo. Znów dzięki niebywałemu zbiegowi okoliczności udało się Łożańskiemu wyjść cało z opresji.

  Pracując w „wyuczonym” zawodzie, przemierzał szlak z Węgier do Polski i w odwrotnym kierunku również po zakończeniu wojny. Ale nie tylko Węgry były miejscem docelowym. Korzystając z jego doświadczenia, władze podziemia w porozumieniu z władzami emigracyjnymi przerzucały ludzi i dokumenty dalej, do Austrii. Do faktu, że nie zaprzestał działalności, przyczyniły się bez wątpienia wydarzenia w kraju, jak również bezpośredni stosunek przedstawicieli nowej władzy do niego samego. Szczęśliwa passa trwała do lipca 1947 roku, gdy oficjalnie jako repatriant powrócił do kraju z Austrii wraz z grupą innych repatriantów. Był już wtedy obserwowany. Gdy zaufany człowiek poprosił go o przysługę polegającą na przerzuceniu jeszcze jednej osoby na Węgry, nie mógł mu odmówić. Akcja okazała się prowokacją Urzędu Bezpieczeństwa. Osoba, którą miał przeprowadzić, była podstawiona, o czym nie wiedział pośrednik. W ten sposób znalazł się w rękach UB. Przeszedł okrutne śledztwo, czego stara się Czytelnikom oszczędzić w szczegółach, choć trochę miejsca poświęca martyrologii innych osób, których miał okazję spotkać w X Pawilonie na Rakowieckiej. Wyrok piętnastu lat, wymierzony w 1948 roku, miał odsiedzieć we Wronkach, skąd wyszedł w 1956 roku. Następnie podjął pracę, ale nie zapomniał o kolegach ze szlaków kurierskich i tych, którzy byli mu pomocni w trudnym dla kraju okresie. Starał się aż do śmierci aktywnie propagować wiedzę na temat tego, czym zajmował się on i jego koledzy.

  Przedstawione powyżej epizody to tylko fragmenty bardzo ciekawej, wręcz frapującej biografii człowieka, który z całego serca kochał swój kraj i gotowy był dla niego poświęcić życie. Kilkaset stron książki przeczytałem równie szybko co prace Sławomira Kopra, ale z tą różnicą, iż ta poruszyła mnie do głębi. Mimo że zajmuję się historią zawodowo i wydawało mi się, iż jestem już w pewien sposób uodporniony mentalnie na różnego rodzaju przekazy, nie mogłem ukryć wzruszenia w trakcie lektury. Przypomniały mi się czasy dzieciństwa i „okresu buntu”, gdy zaczytywałem się pracami pokroju „Zośki i Parasola” Aleksandra Kamińskiego. Dlatego z tym większą wdzięcznością chylę czoła przed panią Krystyną Chowaniec i wydawnictwem Demart za ich pracę i fakt, że te wspomnienia ujrzały światło dzienne i możliwy jest dostęp do nich dla szerszego grona odbiorców. Dla każdego, kto interesuje się okresem II wojny światowej, a w szczególności dziejami polskiego podziemia, lektura tej książki winna być obowiązkowa. Na okładce nie widnieje cena, nie sprawdziłem jej też w internecie, ale myślę że pieniądze wydane na tę publikację nie będą wyrzucone w błoto. O to jestem spokojny.

  http://www.konflikty.pl/recenzje/ksiazki/jan-lozanski-orzel-z-budapesztu-wspomnienia-kuriera-kg-ak/

  W sobotę, 27 maja, staruje nowy bieg górski – Ultramaraton Jaga-Kora. Nazwa jak i logo biegu nawiązują do trasy kurierskiej Jaga-Kora, która prowadzi z Rymanowa Zdroju do granicy Polsko-Słowackiej i Rezerwatu Przyrody Źródliska Jasiołki. Trasa Ultramaratonu Jaga-Kora została pomyślana tak aby pokonać jak największą część wytyczonego już szlaku kurierów, jak również odwiedzić wiele pięknych zakamarków Beskidu Niskiego. Organizatorzy zaplanowali dwa dystanse: ok.70km oraz ok.40km.

  Trasę historyczną trasę pokonywali wielokrotnie podczas II Wojny Światowej polscy kurierzy, którzy przedostawali się tędy w kierunku Węgier. Legendarny kurier Jan Łożański, pseudonim „Orzeł” i „Jan Madejski”, od wiosny 1940 do jesieni 1942 przemierzał ten szlak 45 razy. Trasa Ultramaratonu Jaga-Kora została pomyślana tak aby pokonać jak największą część wytyczonego już szlaku kurierów, jak również odwiedzić wiele pięknych zakamarków Beskidu Niskiego.

  Biegacze będą rywalizować na dwóch górskich dystansach – 70km oraz 40km. Dystans dłuższy ze startem i metą w Rymanowie Zdroju. Dystans krótszy ze startem w Moszczańcu i metą w Rymanowie Zdroju.

  Organizatorem biegu jest firma Kardach T.T.E. z siedzibą w Rymanowie Zdroju, przy współpracy z Klubem Biegacza Finisz Rymanów oraz Stowarzyszeniem „Nasz Rymanów”. Patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Rymanów.

  Zapraszamy do Rymanowa Zdroju w najbliższą sobotę, doping dla biegaczy będzie bardzo cenną nagrodą za ich wysiłek. Będzie też grill i znakomita, sportowa atmosfera.

  http://www.jasliska.info/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=13&schemat=&dzialy=13&akcja=artykul&artykul=96

 58. Zdzicho said

  Kamienie, które były transportowane na olbrzymie odległości ( z Krakowa? ) w celu budowy z nich piramid ( w Egipcie ), powinny mieć taką właściwość, której inne nie posiadały. To po pierwsze, po drugie, do czego ta właściwość była potrzebna. Może są jeszcze takie właściwości kamieni, których nie znamy, ale które poprzez podejrzenia i śmiałe, czy zuchwałe przypuszczenia, mogą zakładać ich ewentualną funkcjonalność. Takie zastanawianie się nad tą kwestią powoduje postawienie podstaw fizyki na głowie. Bajki nie bajki, ale może trzeba spróbować. Od tylnej strony, ale jednak. Bez autorytetów. I na skróty. A zatem do czego służyły. Myśląc pozytywnie, to służyły głównie do wydłużenia życia, dla wybranych. Spowalniały podziały komórek. Poprzez częstotliwość drgań kamieni, wchodziły w rezonans z błoną komórkową, a zwłaszcza z jej jądrem, zmniejszając częstotliwość jego skurczów, i spowalniając wzrost, który prowadzi do podziału i do szybkiego starzenia. Po drugie, negatywnie, były rodzajem broni, które działały jak antyhaubica, namierzająca miejsce do ataku ( druga piramida), przekazująca sygnał do małej piramidy, gdzie ten był zamieniany na skompresowaną falę o określonej częstotliwości i przekazywany do trzeciej największej. W tej z kolei sygnał był wzmacniany i wysyłany do celu w tym samym czasie. Celem było rezonansowe zniszczenie celu na poziomie atomowym. Drgania wiązań struktury celu, poprzez rezonans narastającego sygnału wyjścia z dużej piramidy, powodował kumulację energii w wiązaniach celu. I w końcu jego implozję i rozpad. Po tzw.wojnie Bogów o piramidy i zniszczenie dużej piramidy- wnętrza wraz z jej wierzchołkiem, nastąpiła próba rekonstrukcji tych piramid, jako Czerwonej i Łamanej. Są one w liniach równoleglych zbudowane, do tych dwóch dużych w Gizie. Taka funkcja tego kompleksu, wyjaśniałaby budowę wielu świątyń, gdzie kamień modelowano poprzez tzw. znikanie jego nadmiaru ( rzeźba i kamieniarka bez użycia dłuta, czy innych narzędzi, jakby antymaterią ). Trzecia funkcja piramid, to ich funkcja elektromagnetyczna. Odbijająca i pochłaniająca promieniowania Słońca i Księżyca. Taki rodzaj voltaiki. Mega kondenacja energii fotonów- elektronów światła. Może, to co tu napisałem, to totalne bzdury i iluzja. Ale zapytajcie Bena Alego Czarnomistrza Krakowa. Ja idę zagrać w trzy karty.

 59. re1truth2 said

  Coś dla naszego eksperta pana Wandaluzji
  http://rzeszow-news.pl/amfora-grecka-chotyncu-unikatowe-odkrycie-archeologow-uniwersytetu-rzeszowskiego/

 60. Yagiel said

  Pani Isiu, pokaz krakowski w kamieniołomach jest oszałamiający – od razu ciekaw jestem komentarza Wandaluzji, który od lat walczy o swoje datowania zamków w Europie i Polsce, czyli +3-4 tys lat… Trójkątne wiertła – ale jak? z czego?
  A wykład MaTma o liczeniu 15-30-60 obejrzę jeszcze raz, kiedy przestanę się śmiać (z tego, jak wiele wysiłku włożono w ukrycie tego, co było przed tem, co było na PO-czątku; PO-czątek jak PO-piątek, jak PO-ranek) widząc tak wyraźnie pokazywany CZĄTEK (CZĄD+ek) naszych dziejów. Dzieci 6-7-letnie powinny od tego zaczynać poznawanie świata 🙂

 61. re1truth2 said

  http://rzeszow-news.pl/wielkie-odkrycie-rzeszowskich-archeologow-wymiar-europejski-video-foto/

  Twierdzą, że mają twarde dowody…

 62. Peryskop said

  Kilka uwag nt tajemniczego pomnika masona w Warszawie
  https://marucha.wordpress.com/2017/06/04/jak-zabito-mit-blekitnej-armii-hallera/#comment-682660

  Brak jest jakiejkolwiek wzmianki aby ufundowany przez masona Ignacego Jana Paderewskiego pomnik masona Edwarda Mandella House’a, stojący od roku 1932 w Parku Skaryszewskim w Warszawie – aż do zniszczenia go około roku 1950 – został zdemolowany czy zdemontowany przez hitlerowców od 1.09.1939, podczas Powstania Warszawskiego w 1944, lub podczas walk do 17.01.1945 gdy Rosjanie wyzwolili Warszawę. Czyli Niemcom i ich Generalnemu Gubernatorowi Hansowi Frankowi nie przeszkadzał mason współtwórca filarów NWO – Ligi Narodów i CFR. Więc zapewne jego pomnik zachowali celowo, bo znani z niemieckiej precyzji wiedzieli, że E.M.H. był zdrajcą USA.

  A wróg naszych wrogów uchodzi za naszego przyjaciela.

  Pomnika EMH nie zniszczyli też Rosjanie, a określenie około roku 1950 wskazuje na matactwo, bo przecież to był okres stalinowskiego zamordyzmu i sprawca dewastacji nie mógł być niewykryty (choćby pro forma), ani czas wandalizmu nieokreślony, bo Park Skaryszewski położony na obrzeżu mało zniszczonej wtedy Saskiej Kępy był miejscem spacerów aparatczyków mieszkających obok wygodnie, bo wystarczyło przejść przez most Poniatowskiego wyremontowany 22.07.1946, aby być w centrum po minięciu gmachów Muzeum i budowanego w latach 1948-1952 „Białego Domu” PZPR.

  Ten pomnik zachowali też Rosjanie, a określenie około roku 1950 wskazuje na matactwo, bo to był okres stalinowskiego zamordyzmu i sprawca dewastacji nie mógł być nie wykryty (choćby pro forma), ani czas wandalizmu nieokreślony. Bowiem Park Skaryszewski położony na obrzeżu mało wtedy zniszczonej Saskiej Kępy był miejscem spacerów aparatczyków mieszkających obok wygodnie, bo wystarczyło przejść przez most Poniatowskiego wyremontowany już 22.07.1946, aby być w centrum po minięciu gmachów Muzeum i budowanego w latach 1948-1952 „Białego Domu” PZPR.

  Ta rozmyta data spycha więc podejrzenia o zniszczenie pomnika na prosowiecką ekipę Bolesława Bieruta [wiki] (ur. 18.04.1892 w Rurach Brygidkowskich, zm. 12.03.1956 w Moskwie) … działacz komunistyczny, agent NKWD, Przewodniczący Krajowej Rady Narodowej (KRN) (1944), prezydent KRN (1944-47), prezydent RP od 1947 (po sfałszowanych wyborach), przywódca PZPR (od 1948 roku jako sekretarz generalny), członek Komisji Wojskowej Biura Politycznego KC PZPR nadzorującej ludowe Wojsko Polskie od maja 1949, prezes Rady Ministrów PRL od 1952 (faktycznie kierował Radą Ministrów nieformalnie od 1950 roku)…

  Bierut miał zatem już wtedy pełnię władzy, zwłaszcza, że :
  W lecie 1948 w kierownictwie PPR zaistniał kolejny konflikt – Władysław Gomułka niechętnie odnosił się do planów kolektywizacji i sankcji przeciwko Komunistycznej Partii Jugosławii (po tym jak Przewodniczący Ministrów, Marszałek Jugosławii Josip Broz „Tito” zerwał w 1948 związki z ZSRR, wypowiadając posłuszeństwo Stalinowi), natomiast Bierut popierał tendencje skrajnie stalinowskie. Podczas wizyty na Kremlu w Moskwie 15.08.1948 Stalin udzielił Bierutowi zgody na usunięcie Gomułki z życia politycznego. Na plenum KC PPR 31.08. Bierut doprowadził do ustąpienia Gomułki, ostro atakując go w głównym przemówieniu i oskarżając o tzw. odchylenie prawicowo-nacjonalistyczne. [2.08.1951 Bierut doprowadził do aresztowania Gomułki, do procesu jednak nie doszło na skutek śmierci Stalina w 1953, a Gomułka został zwolniony w 1954].
  Po połączeniu z PPS, co nastąpiło formalnie na Kongresie Zjednoczeniowym 15–21.12.1948, gdy powstała Polska Zjednoczona Partia Robotnicza (PZPR), Bierut został 22.12.1948 Sekretarzem Generalnym PZPR. Na stanowisku tym kierował czystką w aparacie partyjnym PZPR (zwłaszcza osób powiązanych lub sympatyzujących z Gomułką), doprowadzając do zdominowania partii przez skrzydło ściśle stalinowskie. Zwiększył również liczbę sowieckich doradców wojskowych w Wojsku Polskim i milicji, jednocześnie powołując 6.11.1949 marszałka Związku Radzieckiego Konstantego Rokossowskiego na stanowisko ministra Obrony Narodowej i marszałka Polski…

  Ale uwaga : pół roku później wybuchła wojna koreańska toczona zaciekle w okresie 25.06.1950 – 27.07.1953, która przeistoczyła się w konfrontację komunizmu z kapitalizmem – tym ostrzejszą, że sowieci na poligonie w Kazachstanie 29.08.1949 dokonali swojej pierwszej próby jądrowej, doganiając USA.

  Tło tamtej wojny, która się wciąż tli – wg wiki:
  …Kim Ir Sen, przywódca KRLD, od chwili utworzenia państwa północnokoreańskiego snuł plany „wyzwolenia” południowej części półwyspu, apelując o pomoc do Stalina, ten jednak odmawiał, obawiając się otwartego konfliktu ze Stanami Zjednoczonymi. ZSRR nie miał jeszcze w swym arsenale broni jądrowej, nie mógł też liczyć na żadne poparcie ze strony Chin, w których nadal trwała wojna domowa. Dlatego przezornie i zgodnie z rezolucją ONZ nakazującą wycofanie obcych wojsk z Korei (rez. 112/II- 14.02.1947) do końca grudnia 1948 roku wycofał swe wojska z KRLD (wojska amerykańskie Republikę Korei opuściły dopiero w czerwcu 1949 roku). Podobne plany miał [prezydent Republiki Korei] Li Syng Man, tym bardziej że ONZ, zdominowana przez państwa niepodporządkowane ZSRR, uznawała jego rząd za jedyne legalne przedstawicielstwo narodu koreańskiego. Zarówno Kim Ir Sen jak i Li Syng Man oraz oba państwa koreańskie czyniły przygotowania polityczne i militarne do wypełnienia swej „misji dziejowej”. Powodowało to stałe incydenty na granicy, które w sierpniu 1949 roku przybrały formę „małej wojny na 38 równoleżniku”.

  Armia południowokoreańska po wycofaniu wojsk amerykańskich w czerwcu 1949 roku miała charakter sił policyjnych. W 1948 roku na wyspie Czedżu [Jeju] wybuchło zbrojne powstanie antyrządowe, a niestabilną sytuację kraju potęgował fakt, że południowokoreański rząd więził ponad 30 000 domniemanych komunistów i około 300 000 podejrzanych o sympatyzowanie z komunistami lub jakimikolwiek grupami opozycyjnymi. Uzyskanie w 1949 roku przez ZSRR broni jądrowej i proklamowanie 1 października 1949 roku ChRL przez Mao, kończące wojnę domową w Chinach, stworzyło warunki do „zjednoczenia Korei” drogą agresji zbrojnej przez Kim Ir Sena. Uzyskanie zapewnień o pomocy materialnej z ZSRR i ewentualnego wsparcia Mao otwierało drogę do wojny. Nieroztropna wypowiedź Deana Achesona z 12 stycznia 1950 roku pomijająca Koreę Południową w systemie obrony globalnej Stanów Zjednoczonych stała się zapalnikiem do wybuchu. KRLD zgromadziła na granicy z Republiką Korei siły wystarczające do opanowania całego Półwyspu Koreańskiego, przekonana, że aneksja Korei Południowej nie spotka się z reakcją militarną Stanów Zjednoczonych, przeżywających szok po upadku rządu Czang Kaj-szeka w Chinach…

  A więc wydało się !
  To Czang Kaj-szek upadając w Chinach na Formozę (czyli Tajwan) spowodował lawinę tragicznych wydarzeń, która w Warszawie miała swoje echo w formie zniszczenia w odwecie „przez nie znanych sprawców” pomnika Amerykańskiego dostojnika Edwarda Mandella House’a przezywanego dla żartu „Pułkownikiem” !
  Może ten przydomek go pośmiertnie tu nad Wisłą pogrążył, bo odwet za rozpoczynaną właśnie „zimną wojnę” był ślepy.

  OTO zestawienie sił i ofiar (przez wiki zwanych „stratami”) :

  Chiny, ZSRR i północna część Korei w sile przy rozpoczęciu wojny 415 tys. żołnierzy – do ponad milion w fazie największego zmasowania, w tym Chiny 780 tys., ZSRR 26 tys. – ofiar zabitych ogółem ponad 1 mln.

  USA, południowa część Korei i inne wojska w ramach kontyngentu pod egidą ONZ – wojska lądowe z Korei południowej zaangażowane w konflikt 150 tys. w fazie wybuchu wojny – do 594 tys., kontyngent łącznie od 941.356 do 1.139.518 żołnierzy, a w tym :
  Stany Zjednoczone – 440 tys.
  UK (3 brygady piechoty, bryg panc, ½ pułku artyler) – 63 tys.
  Kanada (brygada piechoty) – 26.791
  Australia (2 batalion piechoty, dywizjon lotnictwa) – 17 tys.
  Filipiny (batalion piechoty, kompania czołgów) – 7.430
  Turcja (brygada piechoty) – 5.455
  Holandia 3.972
  Francja (batalion piechoty) – 3.421
  Grecja (batalion piechoty) – 2.163
  Nowa Zelandia (pułk artylerii) 1.389
  Tajlandia (batalion piechoty) 1.294
  Etiopia (batalion piechoty) – 1.271
  Kolumbia (kompania piechoty) – 1.068
  Belgia (batalion piechoty) – 900
  Związek Południowej Afryki (dywizjon lotnictwa) 826
  Luksemburg (kompania piechoty) 44

  – ofiar zabitych ogółem kontyngentu ONZ 454 515.

  Wynik polityczny wojny koreańskiej : zawieszenie broni i utworzenie strefy demarkacyjnej pomiędzy Koreą Północną a Południową.

  Czyli remis trwający faktycznie do dziś.

  A podtrzymywany przez 64 lata tlący się lont wymusza ogromne zyski dla Amerykanów, bo np. wciskana Seulowi obecnie „tarcza” antyrakietowa THAAD (częściowo poza wiedzą Prezydenta !) ma kosztować miliard dolarów – przy czym nikt nie wie ile właściwie i za co – czy za cały zestaw, czy za każdą baterię, czy z atrapami pocisków, z którymi radarami…

  Tak że nie tylko Leszek M., Radek S., Boguś K., Donek T., Lech. K., Ewa K., Tomek S., Jarek K. i Antek M. negocjują i robią zakupy zbrojeniówkowe w śmieszny sposób 🙂

  A battery of the THAAD is capable of firing up to 48 interceptor missiles and consists of six truck-mounted launchers, fire control and communication equipment as well as a powerful X-band radar.

  Te artykuły są już nieaktualne, bo poprzednia Prezydenta Park Geun-hye, która była zamówiła Patriot-o-podobne bateryjki u Obamy została impicznięta i od 30.03.2017 jest zaparkowana w więzieniu, obok dużej grupy prominentnych osób, z szefem Samsunga, który był głównym donatorem ok. $70 mln lewizny korupcyjnej.

  Natomiast jej następca President Moon Jae-in had ordered an investigation into an unauthorized deployment of four more launchers that have arrived recently in the South and are currently being stored at a US army base in the country. According to Moon’s office, top military officials had deliberately withheld information from the president. Moon removed Deputy Minister for Defense Policy Wee Seung Ho on Monday over the matter…

  http://www.bbc.com/news/world-asia-39716099
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/media-w-korei-poludniowej-do-usa-kto-zaplaci-za-thaad/yt0ctq3
  http://presstv.com/Detail/2017/06/07/524463/South-Korea-THAAD-environmental-impact-assessment
  http://presstv.com/Detail/2017/06/01/523859/China-Hua-Chunying-THAAD-removal

  ===

  Skoro udało się już z dużą dozą pewności ustalić chuliganów odpowiedzialnych za zniszczenie około 1951 roku pomnika masona i zdrajcy Ameryki – to warto by było jeszcze ustalić chuliganów odpowiedzialnych za jego odbudowanie w 1991 roku „wspólnym wysiłkiem Polaków w kraju i U.S.A.”

  Czy tylko przez skromność nie nazwali się „patriotami” i nie wykuli tego w kamieniu po tzw „wsze czasy” – czyli aż do kolejnego przesilenia ?

 63. Rick said

  1@7E56hZpXr+kREp0bXkjx/IhPyJhFWGroRjIFESkZYBVQt68BooWBSwQ8,EY+s1Izicnk6WJ9CKZEOSbPM5suqKjaEnO7ek16bxiM=,f26sdW25hEwarzHtsNKqsw==

 64. Międzymorze czy Izrael bis – ?

  https://gloria.tv/article/V2UkaCRGvDc13LJGXXHkfcUrf

 65. Ad. 57

  Scyt, szczyt – tarcza. Scytowie, to po prostu kasta wojowników słowiańskich.

 66. Cyborg said

  SM o balansie sil…

 67. re1truth2 said

  Ad 54 i 60 część 2 nowa/stara technologia wiercenia/drążenia
  .https://www.youtube.com/watch?v=h0VPeH18iA8 bloki w starych zamkach, Krakowie itd.

 68. Zbyszko said

  Francja jest już praktycznie skończona. Policja bije księży katolickich i wiernych, wywleka ich z kościołów. Władze zamykają i burzą kościoły itd, itp:
  .https://www.youtube.com/watch?v=S1rHK17QseE
  I ta sama Francja jest bita przez muzułmanów:
  .https://www.youtube.com/watch?v=SHovqiv4Lxg
  Nie ulega wątpliwości, że jest to kara Boska za te wszystkie rewolucje seksualne, za to zepsucie moralne, za ten cały liberalizm, aborcje, eutanazje itd, itp
  „MÓDLCIE SIĘ I NAWRACAJCIE SIĘ, BO IDZIE NA WAS CIĘŻKA KARA. MÓDLCIE SIĘ CODZIENNIE NA RÓŻAŃCU” z takim orędzie przychodzi Matka Boska do ludzi. Oto jedno z nich:
  .https://www.youtube.com/watch?v=SKHGlZS8rK0&t=12s
  Zły duch wyraźnie mówi na egzorcyzmach: GDYBY NIE RADIO MARYJA, TO POLSKA BYŁABY JUŻ DAWNO MOJA.
  Szkoda Francji z jej tysiącami średniowiecznych kościołów które są już wyburzone…
  .https://www.youtube.com/watch?v=RkKzNWemmMQ&t=13s

 69. ? said

  Re 57: Ten szlak wiódł przez wioski łemkowskie. Tam wpadek nie było.

 70. wiesio said

  Chiński szpieg – Piskorski
  http://jeznach.neon24.pl/post/139548,chinski-szpieg-piskorski

 71. wiesio said

  ACTA DIURNA (1039) Po długiej przerwie wznawiam serwis bieżących informacji i komentarzy ze świata. Zapraszam.
  http://jeznach.neon24.pl/post/139546,sobota-29-lipca-2017

 72. www.wandaluzja.com said

  Ad. 53, 58, 59, 60, 61, 65:

  Zostałem poproszony o skomentowanie, co niniejszym czynię:

  Dr Franc Zalewski STWIERDZIŁ, że Z WAPNA UZYSKANEGO Z KAMIENIOŁOMÓW KRAKOWSKICH MOŻNA BYŁO ZBUDOWAĆ PIĘĆ ŚREDNIOWIECZNYCH KRAKOWÓW – CO SIĘ Z NIM STAŁO?
  Ponieważ na budowę twierdzy KRAKÓW nie poszło, gdyż była budowana z wapna z cementowni, a we Wszystkich kamieniołomach krakowskich zaprzestano eksploatacji 7 tysięcy lat temu RÓWNOCZEŚNIE, to znaczy, że wapno było przeznaczone na Jakąś Wielką Inwestycję ?
  Moim zdaniem była to budowa przez wnuka Posejdona Ogigesa Kanału Przemysłowego Sosnowiec-Bydgoszcz, BORODZIEJA czyli Wielkiej Wenecji w Bydgoszczy, OGIGII-Gdańska oraz Metalurgii Kaszubskiej na cieszyńskim węglu – dostarczonym Kanałem Przemysłowym – i szwedzkiej rudzie.
  Po zbudowaniu Kanału Przemysłowego wapienniki krakowskie ZLIKWIDOWANO, gdyż TAŃSZE wapno produkowały zamki jurajskie. Również później tańsze wapno od Krakowa produkował Chrzanów, gdzie Austriacy zbudowali cementownię, która produkowała cement i wapno na budowę Twierdzy Kraków.
  Jeśli idzie o OBÓZ scytyjski k. Jarosławia to było to dzieło wyraźnie OKUPACYJNE z lat 510-490 pne. Gdy Scytowie ratowali Greków pod Maratonem to Kaszub Leszek Złotnik zdobył z partyzantami antyscytyjskimi skarbiec scytyjski w Płocku a potem pokonał wracających spod Maratonu Scytów w Puszczy Sandomierskiej, co przetworzyło kulturę łużycką w POMORSKĄ. Leszek urzędował na zamku GARGAMELL w Krakowie, od którego Rzymianie urobili GERMANIĘ.

 73. Bronisław said

  Re: 68. Panie Zbyszku!

  Bardzo potrzebne i przerażające podał Pan informacje dotyczące świata zachodniego. Natomiast, co do Radia Maryja to bardzo mnie niepokoi, że powoli, ale jednak odchodzi ono od Tradycji, na rzecz posoborowej, tak zwanej „Nowej Ewangelizacji”, a nawet
  obwołano tak, nowowybudowaną świątynię?! Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie i również zalecam gorąco modlitwę i pokutę!!

  Króluj Nam Chryste!!!

  ——
  Radio M. NIGDY nie skłaniało się ku Tradycji, a katolików jej wiernych zwało heretykami.
  Admin

 74. La Reine Toronto said

  75 Rocznica utworzenia AK i niesmiertelni zolnierze polegli za nasza wolnosc !

 75. Cyborg said

  Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało do Prokuratury Okręgowej w Warszawie trzy nowe zawiadomienia o uzasadnione podejrzenie przestępstwa przy reprywatyzacji działek m.in. przy Placu Defilad – ustalił nieoficjalnie portal wPolityce.pl. W grę wchodzą nieruchomości przy Zielnej, Złotej, Wielkiej i Chmielnej. Jak wynika z informacji, do których dotarł portal wPolityce.pl pracownicy Biura Gospodarki Nieruchomościami mogli przyjmować łapówki w zamian za to, że celowo nie dopełniali swoich obowiązków i niedostatecznie analizowali wnioski o ustanowienie użytkowania wieczystego dla nieruchomości przy niezwykle atrakcyjnych lokalizacjach. Jak dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze “wP”, chodzi o nazwiska osób, które już wcześniej występowały w aferze dzikiej reprywatyzacji.

  Źródło: teFakty.pl http://tefakty.pl/2017/03/24/pilne-hgw-jedna-noga-w-celi-cba-odkrylo-kolejne-przestepstwa/

  ——
  HGW nigdy nie poniesie żadnej odpowiedzialności.
  Admin

 76. Cyborg said

  https://warszawskagazeta.pl/wydarzenia/item/3339-olejnik-klamala-mamy-dokumenty-ojciec-braci-kaczynski-nie-nalezal-do-partii

 77. Cyborg said

  Minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński zwrócił się do ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego z wnioskiem o kontrolę w Fundacji Otwarty Dialog. To efekt wpisu Bartosza Kramka, szefa Rady FOD, który w 16 punktach przedstawił plan destabilizacji państwa.

  https://dorzeczy.pl/kraj/36944/Niech-panstwo-stanie-wylaczmy-rzad-Kaminski-wnioskuje-o-kontrole-w-Fundacji-Otwarty-Dialog.html

 78. gość said

  Polska: Fundacja Otwarty Dialog ma sojuszników w PiS

  Afera z Fundacją Otwarty Dialog, która niedawno otwarcie wzywała do obalenia rządu polskiego, intensywnie się rozwija. Dwa dni temu media poinformowały o działaniach polskiego MSZ, które na mocy stosownego prawa o fundacjach zwróciło się do organizacji, z poleceniem przesłania do wglądu wszystkich uchwał jej zarządu, z lat 2013-2017. Warto jednak przywołać kontekst, niezbędny do zrozumienia dlaczego MSZ zdecydował się na taki krok.

  http://xportal.pl/?p=30063

 79. gość said

  Ogórek do senatora: Czy oznaką kręgosłupa jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski? Senator: Nieszczęsna i głupiutka

  Wpis Magdaleny Ogórek na Twitterze wywołał burzę. Internauci wytykają byłej kandydatce lewicy na prezydenta antysemityzm.

  Magdalena Ogórek skomentowała wypowiedzi senatora Marka Borowskiego, który zarzucał wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi „brak kręgosłupa moralnego”.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/555131,maglena-ogorek-marek-borowski-jaroslaw-gowin-nazwisko-twitter-berman-wpis.html

 80. gość said

  Wielomski: Zwrot geopolityczny? O Trójmorzu

  https://konserwatyzm.pl/wielomski-zwrot-geopolityczny-o-trojmorzu/

 81. www.wandaluzja.com said

  Krzysztof Malski, jeden z najmłodszych żołnierzy powstania warszawskiego, TO BYŁA TRAGICZNA ZABAWA, Rzeczpospolita PLUS MINUS, 29-30 VII 2017, s. 12-14.

  Niemcy porównywali ZACIEKŁOŚĆ walk w Warszawie do Stalingradu, ale mi Powstanie Warszawskie kojarzyło się bardziej z Blokadą Leningradu. W obu wypadkach była to hekatomba ludności cywilnej, której straty nie zostały oszacowane; w Warszawie straty te szacuje się od 200 do 430 tysięcy, bo komuniści robili wszystko, aby je ZAGMATWAĆ.
  W tytułowym artykule mamy wspomnienia małolata, który bawił się w Berka ze Śmiercią, jakich było Więcej. Jeden starszy brat Poznaniaka z inteligenckiego domu Przeżył, drugi Zginął.
  Uważam tytuł wywiadu za NIECENZURALNY a nawet Obraźliwy, gdyż sugeruje Powszechną Zabawę w Berka. Nie można bowiem nazywać czegoś, nieporównanie Bardziej Makabrycznego od bomb atomowych na Japonię ZABAWĄ Taką czy Inną, tak jak nazywać tego Tragiczną Pomyłką czy ABSURDEM…
  Schoerner zapewnił Fuehreram że utrzyma front na Wiśle, jeśli zostanie zbudowana Festung Warschau – na sto tysięcy młodych Niemek ??? Wymagało to wysiedlenia Polaków, co bez wielu tysięcy ofiar obejść się nie mogło. I aktem tego było Wezwanie do Prac przy kopaniu Rowów Przeciwczołgowych, co zostało Zbojkotowane.
  To ten EINBERUGUNGSBEFEHL był faktycznym Rozkazem do Walki, bo lepiej było zginąć w walce niż w rowie Przeciwpancernym. W momencie krytycznym Niemcy rozdaliby Kopaczom PANCERFAUSTY jako Karnym Batalionom: PRZED TOBĄ CZOŁGI A ZA TOBĄ KAPO Z AUTOMATEM.
  Jest pytanie, czy Plan Schoernera był rzeczowy? Sądzę, że TAK. Schoerner miał dwa Asy a może więcej? Gdy Hitler przyjechał do Stalingradu to zapytał generałów, co im najbardziej potrzeba? na co pokazali mu szmajsera, na co on: PRZECIEŻ ZAKAZAŁEM PRODUKOWANIA TEGO, na co Generałowie: MY TO KUPUJEMY ZA WŁASNE PIENIĄDZE W CZECHACH.
  Szmajser (kałasznikow) był niestosowny logistycznie w Rosji, gdzie wąskim gardłem był Transport a szmajser zużywał KILKAKROTNIE więcej amunicji od mausera. W miarę jednak przesuwania się fronty na zachód to Wąskie Gardło poszerzało się a arsenał czeski miał tych szmajserów MILIONY.
  Jeśli więc I atutem Schoernera było zablokowanie Strasznej Słowiańskiej Dragonii na STUDEBACKERACH przez wysypywanie żelaznych JEŻY, gdy samochody niemieckie miały mieć opony LANE, to II atutem było przezbrojenie piechoty w czeskie szmajsery, co ELIMINOWAŁO uzbrojoną w pepesze fizylierską piechotę sowiecką.
  Właśnie do tego potrzebna była logistycznie Festung Warschau ze stoma tysiącami młodych Niemek, ZNIWECZONA Powstaniem. Schoerner po zniszczenieu II frontu białoruskiego nad Narwią wycofał się do Czech czekając na Festung Warschau. FW poza funkcją logistyczna grało też ważną rolę POLITYCZNĄ.
  Otóż w razie powtórzenia się klęski nad Narwią nad Wisłą – na co czekali Kaganowicze – następowało Odwrócenie Sojuszy na rzecz Antybrytyjskiego Sojuszu NUKLEARNEGO niemiecko-sowieckiego na Atlantyku i Antyamerykańskiego Sojuszu NUKLEARNEGO japońsko-niemiecko-sowieckiego na Pacyfiku, wobec czego Anglosasi, NIEMAJĄCY broni nuklearnej, byli Bezbronni.
  Z tej racji Churchill dał Himmlerowi 200 milionów $ za UMOŻLIWIENIE wybuchu Powstania Warszawskiego, co ten, ufny w ekspertyzę, że takie powstanie potrwa 4-7 dni, Zaakceptował jako UŁATWIAJĄCE budowę twierdzy na Sto Tysięcy Niemek. Niemcy liczyli się zresztą z wybuchem w Warszawie powstania od złamania przez Golde Meir i Menachema Begina Planu Barbarossa, ale uważali, że takie powstanie mogliby wywołać i przeprowadzić z pewnym skutkiem tylko Nacjonaliści, z której to racji zamordowali 200 tysięcy nacjonalistów warszawskich.

 82. Ale Dlaczego? said

  @78

  Skopiowałem z jnnego mojego wpisu o współpracy wspomnianej fundacji Otwarty Dialog ze względu na istotne informacje:

  Dziś oglądałem na TVPinfo program „Woronicza 17″…
  Pisiory nawet instynktu samozachowawczego już nie mają!
  Pomomo wcześniejszych informacji o wspieraniu fundacni Otwarty Dialog przez Sorosa i wspieraniu ukraińskieho majdanu, w tymże programie ani słowa o Sorosie, Ukrainie czy majdanie. Za to podali informacje (?), że owa fundacja jest m.in. finansowana przez ROSYJSKIE firmy.
  A Kozlovska to ROSJANKA!!!

  Priorytet to dokopać Ruskim i chronić banderowców.
  Za wszelką cenę!
  To bardzo istotne.
  W dupie mają nie tylko interes Polski, ale i swojej pisowskiej partii.
  Została naga, agenturalna propaganda wg rozkazów.
  Skąd?
  To już nie jest kabaret. To wstęp do tragedii…

 83. NyndrO said

  Wojciech Sumliński opowiada historię, kiedy to świat miał poznać rotmistrza Pileckiego jako bohaterskiego żyda. * .https://www.youtube.com/watch?v=Po3jkBzK8GU

 84. Bronisław said

  Re: Szanowny Panie Waclawie!

  Pisze Pan: „Radio M. NIGDY nie skłaniało się ku Tradycji, a katolików jej wiernych zwało heretykami.”

  A przecież o. Rydzyk ciągle twierdzi, iż wzoruje się i wierny jest nauczaniu Jana Pawła II?!!!

  —–
  Właśnie. Jest wierny nauczaniu JP2, ale nie Tradycji.
  I w ogóle nagminnie łamie ósme przykazanie.
  Admin

 85. Yagiel said

  Panie Wandaluzja, jeśli Churchill (nazwisko od church ?) cynicznie sprzedawał krew Polaków za 200 mln $ (przy 200 tys ofiar ile wychodzi za polskiego trupa?) to jaki miał w tym cel? Formalnie był w sojuszu z Sowietami… i Polakami. Ani Angolom, ani Sowietom nie zależało na tym, by narodowa elita Polaków przeżyła wojnę – ani NIemcom. Natomiast Polakom/elicie powinno zależeć na tym, by rządzący przeżyli; czy ci Polacy/elita mogli nie rozumieć dwulicowości Churchill’a?
  Tylko jak liczebnie rozumieć tę elitę: 10 tys ludzi? 100 tys? 1 milion? Czy warszawiaków uważali za elitę, czy mięso wojenne?
  Elita narodowa polska to także episkopat – co biskupi rozumieli, co robili wobec możliwości wybuchu powstania? Musieli rozumieć, że powstanie jest krwawym samobójstwem (choć czy rozumieli, że kupionym przez Churchill’a?) – wie pan coś o tym?

 86. Bronisław said

  Re: 84. Drogi Panie Wacławie!

  Pytanie moje – jak Pan chyba sam odebrał – było prowokacyjne. Miałem bowiem możliwość i to wielokrotnie oraz bezpośrednio (od roku 1967), spotykać się z ks. kard. Karolem Wojtyłą. Powszechnie czuć było i to wyraźnie, że wokół Jego postaci krzewiona była nadzwyczajna aura, a założyć można z dużym prawdopodobieństwem, iż komuś na tym bardzo zależało?!!!

  Pierwsze, z czym nie moglem się pogodzić to masowe stawianie Jemu, jako papieżowi, pomników, co za życia obce było i jest Naszej Cywilizacji!!!

  Po wyraźnym zaleceniu, aby Polacy opowiedzieli się za UE coś we mnie pękło i nagle straciłem wielkie zaufanie do (jak nazywa o. Rydzyk) „największego z rodu Polaków”!!!

  Kiedy potem poznałem aktywność ks. kard. Wojtyły w tworzeniu modernistycznych dokumentów II Soboru Watykańskiego, Jego
  kontakty z Żydami oraz lożami masońskimi, a także wrogość do tych, którzy nie zgadzali się z postanowieniami II SW oraz wiele więcej wątpliwości, to już sam nie wiem, co o tym wszystkim sądzić?!!!

  Najserdeczniej pozdrawiam Pana, Panie Wacławie oraz życzę przyjemnych wojaży i interesującego zwiedzania!

  Króluj Nam Chryste!!!

 87. www.wandaluzja.com said

  Uleszka, CAŁKIEM INNĄ HISTORIĘ ZIEMSKIEJ CYWILIZACJI, Leszek Wiktor Klimek, BUDOWNICZY III WIELKI, ze Wstępem:
  Polska, a właściwie dzisiejsze ziemie zamieszkane przez Polaków są usiane pozostałościami po przodkach je zamieszkujących. Zdołałem wyłuskać ponad czterysta obiektów noszących miana warowni, twierdz, zamków, pałaców, dworów itp, a to dzięki nietypowej publikacji wydanej bodaj w latach 80-tych ubiegłego stulecia przez Państwowe Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych w formie mapy „Zamki w Polsce”, gdzie część opisową opracowali panowie – Józef Matusik i Jerzy Miszalski. Zainteresowany byłem najstarszymi budowlami tego typu, a szczególnie budowanymi w wiekach od X do XV czyli polskim średniowieczem, bo przedtem nie było tu nic oprócz hord wałęsających się po lasach i mieszkających w ziemiankach. Podobno…, bo ruiny mówią, że w początkach naszej państwowości wcale nie ustępowaliśmy zachodowi i co ciekawe też potrafiliśmy budować nawet na bagnach.

  To historiografia sponsorowana przez Volkswagen Busines Care po 40 latach Zabsurdalizowała Się, ale Co Zgarnęła to akcjonariuszy VOLKSWAGENA. Fakt, a więc gazeta Niemiecka, WYCOFUJE SIĘ Z TEGO. Pisze bowiem w Fakt HISTORIA: KAZIMIERZ TROCHĘ MNIEJSZY: Król, znany z wizerunku 50-złotowego, znów jest na fali. Mówi się o odbudowaniu jego zamków. TVP kręci zaś film o wzlotach i upadkach syna Łokietka. Czy ostatni Piast na polskim tronie zasłużył na swój przydomek? (29-30 VII 2017, s. I, III)

  TE zamki Kazimierza Wlk to JURAJSKIE, które zbudował grecki bóg Prapoczątku Jur-Uranos. I. jego zamkiem był CIESZYN, zozebramy na pałac Imperialny Wazów, którego nie zbudowano, ale Wizualizację opublikowano. II. dziełem Jura-Uranosa były właśnie zamki Jurajskie na metalurgię jurajską a III. PRZEDROMAŃSKI Wawel, rozebrany przez Tyfona z Pragi, co odbudowała KONSTRUKTYWISTYCZNIE cegłą Waleska Złotowłosa, od której zamek nazwano WAWELEM.
  Po zbudowaniu Przedromańskiego Krakowa Jur udał się z kochanką na Ural, w trakcie czego zbudował Białokamienną Moskwę, co weryfikowali archeologicznie Hiszpanie. Zapytali, SKĄD czerpano kamień na Białokamienną Moskwę więc wskazano im kamieniołom nad Dubną, gdzie dokonali wykopów i znaleźli sieci sprzed 7 tysięcy lat do połowów Towarowych. Wniosek z tego był taki, że łowiono na użytek kamieniołomu PRZEMYSŁOWEGO i Miasta.
  Przedromański Kreml jest na akcie DZIĘKCZYNNYM Iwna Kality dla Władysława Łokietka i Gedymina za wygnanie z Moskwy Wielkiego Tumnika. Przedromański Kreml odpowiada PRZEDROMAŃSKIEMU Wawelowi. Kreml Gotycki ma być dziełem Dymitra Dońskiego, ale nie ma w nim KRZTY bizantynizmu.
  Dymitr Doński nie był jednak władcą suwerennym, gdyż po bitwie pod Bełzem w 1364 r. Kazimierz III anektował Moskwę. W bitwie tej zdobyto artylerią turkiestańską, co jest widoczne architektonicznie, gdyż w budowanym wówczas krakowskim Barbakanie zmieniono funkcję z Puszkowej (z nitrogliceryną) ma Artyleryjską. To URATOWAŁO Francję, czego pamiątką jest portret Kazimierza Wlk z Parlamentu Paryskiego.
  Moskiewski Kreml jest sekwencją architektury Kazimierza Wlk: Zespół Jezuicki w Lublinie, Zamek Niski we Lwowie zwany Pałacem Franciszka Józefa no i Gotycki KREML. Gotycki kreml ukończył dopiero Stalin, gdyż budowa Gotyckiej Moskwy była alternatywą Odbudowy zaburzonego przez Jana Luksemburskiego GARGAMELA.
  Z tego wynika, że Pałac Waleski Złotowłosej na południowym stoku cytadeli krakowskiej miał być ODBUDOWANY na Zamoskwiu jako Imperialny i połączony mostem fortecznym z Kremlem. III kopią ROTUNDY tego pałacu jest prezbiterium bazyliki watykańskiej jako postument wysokiej wieży. Ponieważ Grakch I wystąpił jako protektor Ptolemeuszy to umieścili oni jego statuę w ELEKTRYCZNEJ aureoli na latarni FAROS i zbudowali KOPIĘ pałacu Waleski w Aleksandrii.
  Najbardziej niesamowita historia z Architekturą Kazimierza III miała miejsce w l. 60. Krakowska Szkoła Archeologiczna szofera Hitlera Oskara Schindlera zleciła Lwowsko-Wrocławskiej Szkole Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej zametrykowanie Gotyku Krakowskiego.
  Wysłano Hawrota, który odatował Wawel Przedromański na kulturę łużycką a nacjonalistka Elżbieta Ostrowska, z którą miałem ćwiczenia archeologiczne, powiedziała mi, że SPODZIEWAJĄ SIĘ TAM CZEGOŚ NA MIARĘ PAŁACU DIOKLECJANA W SPLICIE, co odnosiło się do Pałacu Waleski na cytadeli, ale puściłem to mimouszu jako zbyt egzotyczne.
  Potem sprowadzono historyka architektury z Oxfordu, który odatował wszystko – jak leci – Kazimierzem Wielkim, BO ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANA A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ – za co został z pewnością Ozłocony przez kapitał Juden SS VOLKSWAGENA. Wobec tego Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną WYTRUTO jako Nacjonalistyczną, że zostałem Tylko Ja.
  Na Korfantego było Sto Zamachów a na mnie chyba WIĘCEJ ???

 88. www.wandaluzja.com said

  Jak Pan może i nie wstydzi się tego pisać? To był IMPERATYW, przed którym Nie Ma Ucieczki. Pan CHCIAŁBY ODDAĆ WARSZAWĘ stu tysiącom Młodych Niemek a warszawiaków wysłać do Niemiec na wyniszczenie, oddać USA Niemcom i Żydom a Anglię Cyganom ???
  Żeby było ciekawiej to powiem Panu coś, co powiedział mi jeden jezuita: GDYBY NIE BYŁO POWSTANIA WARSZAWSKIEGO TO WOJNA POLSKO-SOWIECKA BYŁABY W ROKU 1956, a wówczas Polacy pojechaliby na Syberię, bo Związek Sowiecki CIERPIAŁ na brak niewolniczej siły roboczej, bez której ŻYĆ NIE MÓGŁ.
  Już Katkow zamyślał sprowokować Powstanie w Polsce, żeby zesłać Wszystkich Polaków na Syberię – w którym to celu był utrzymywany w Kongresówce od roku 1831 stan wojenny: JEŚLI ZNIESIEMY W KRÓLESTWIE STAN WOJENNY TO ROSJANIE BĘDĄ MUSIELI WYBIERAĆ MIĘDZY ROSYJSKĄ BIEDĄ A POLSKIM DOSTATKIEM.
  Mój ojciec spotkał znajomego, który powiedział mu, że Sowieci mają bombę atomową – na co ojciec: TERAZ ZAMINUJĄ PORTY AMERYKAŃSKIE. Uważałem to za Niedorzeczność, tak jak Idiotyczną CAR-BOMBĘ – aż przeczytałem o Planie Saharowa: ZNISZCZENIA WSCHODNICH STANÓW I EUROPY ZACHODNIEJ detonacją na dnie Atlantyku Car-Bomby. Na dokumencie z czasów Stalina UŻYCIA Car-Bomby brak podpisu Stalina a jest podpis Berii bez daty podpisu, więc mógł zostać zmuszony do tego przez Stalina ???
  Ten DOKUMENT jest uważany za POWÓD zamordowania Stalina i Berii przez Irlandzką Armię Republikańską.
  Z tym wiąże się POBICIE mego pełnomocnika w NASA na Rozkaz Prezydenta Busha-Juniora ze skutkiem 11 miesięcy leczenia. To jest zrozumiałe jako REZYGNACJA USA z Doktryny Teodora Roosevelta, w postaci wycofania się US Navy z Morza Południowochińskiego – GWARANCJĄ czego jest Nieprodukowanie Aerobusa-SADDAMA z Dniepropietrowska, bo Bez Tej Techniki nie można było Morza Południowochińskiego ani Obronić ani Odzyskać.
  Rosjanie produkują SADDAMA jako KAMAZA na licencji Sióstr Alvarado, które zostały zastrzelone przez swego ochroniarza, czym Chińczycy i Rosjanie wygnali US Navy z Morza Karaibskiego.

 89. Yah said

  Ad 79

  „Ogórek do senatora: Czy oznaką kręgosłupa jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski? Senator: Nieszczęsna i głupiutka”

  No i jak to zwykle bywa chlapniecie senatora pokazuje nam jak jest naprawdę.

  Pani Magda uwierzyła, że jak może Pan Stanisław, może Pan Grzegorz to może i ona. Niestety nie może, to kto inny decyduje co kto może.

  Pan Andrzej tez uwierzył …..

 90. NyndrO said

  Akcja odwetowa pod kryptonimem „aj waj” * http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rem-red-ogorek-zlamala-zasade-szacunku-i-tolerancji/4nmelmp

 91. NyndrO said

  .http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2015/705751043721441363472.jpg

 92. Peryskop said

  Równoczesny autyzm poszczepienny u trojaczków

  Prof. Maria Majewska mejlem 31.07.2017

  Warto przeczytać i obejrzeć poniższy film dokumentalny – zeznania kanadyjskich rodziców, których wielo-jajowe trojaczki zachorowały równocześnie na autyzm/encefalopatię tylko po jednym szczepieniu przeciw pneumokokom. 9-miesięczne niemowlęta gwałtownie cofnęły się w rozwoju, straciły umiejętności chodzenia, reagowania na bodźce i komunikowania się w dniu, kiedy otrzymały to szczepienie. Wcześniej można było mieć nadzieję, że ryzyko rozwinięcia autyzmu poszczepiennego wiąże się głównie z podaniem wielu szczepionek na raz, teraz wiadomo, że może się to stać także po pojedynczej szczepionce i nie ma szczepień bezpiecznych.

  Potwierdza się maksyma wypowiedziana przez dra Maurice Hillemana, który przez kilkadziesiąt lat zajmował się opracowywaniem szczepionek w firmie Merck, że jedyna bezpieczna szczepionka to ta, której nie wzięliśmy. Dziś wiemy, że praktycznie wszystkie stosowane w Europie czy USA szczepionki są bardzo zanieczyszczone metalami i chemikaliami ze ścieków przemysłowych. Każda szczepionka to rosyjska ruletka i jej podanie może skończyć się trwałym kalectwem bądź śmiercią.

  Żadna z chorób, przeciw którym się szczepi dzieci, nie stanowi tak wielkiego zagrożenia dla ich zdrowia i życia jak szczepienia, tym bardziej, że nawet przy braku szczepień niewielki procent dzieci zapada na choroby zakaźne, a przymus szczepień stosuje się w Polsce do wszystkich dzieci, także tych u których występują zdecydowane przeciwwskazania medyczne. Co więcej, szczepienia nie gwarantują, że dziecko nie zachoruje na chorobę, przeciw której było szczepione. Nierzadko dzieci szczepione chorują na te choroby częściej niż nieszczepione.

  https://steemit.com/vaccines/@canadian-coconut/triplets-regress-into-autism-all-on-the-same-day-genetics-could-not-do-this-vaxxed-story

  Encefalopatie/autyzm po różnych szczepieniach (baza VAERS). Zgłoszone przypadki to tylko 1 do 5% wszystkich prawdopodobnych, więc te liczby trzeba pomnożyć przez 20 lub 100.

  Total 7,513 168.11%
  ….

 93. Sebastian said

  Dostałem na służbową pocztę elektroniczną taki oto e-mail

  „28.7.2017 19:09
  Jan Szuszkiewicz

  Witam,

  nazywam się Jan Szuszkiewicz, jestem prawnikiem.

  Specjalizuję się m.in. w obsłudze firm na Allegro na zasadzie „*prawny
  anioł stróż*”, tzn: jest sprawa prawna do załatwienia, to ja ją
  załatwiam, bez względu na to jaka to jest sprawa i co trzeba zrobić,
  żeby ją załatwić.

  Czas specjalizacji prawnej jest mirażem, który nie służy klientom. Ja
  oferuję stałe i bieżące załatwienie każdej prawnej potrzeby klienta.
  Jeśli przekroczy moje kompetencje, to mam grupę znajomych prawników,
  którzy się tym zajmą (w tym komornik, rzeczoznawca, biegli sądowi,
  adwokaci karniści, radcowie do prawa pracy oraz księgowe, tłumacz
  francuskiego i bardzo fajny notariusz, dający duże zniżki). Przekraczam
  branże i gałęzie prawa jeśli sprawa tego wymaga. Podstawa to dobre
  znajomości z różnych dziedzin, a ja je mam.

  To jest do przetestowania przez Waszą firmę, ale oferuję kontakt ze
  swojej strony, jak mało który prawnik, tj. *z klientem jak ze znajomym*.
  Znany jestem z tego, że utrzymuję z klientami taką współpracę, jakbyśmy
  się znali od podstawówki: zapewniam prywatny kontakt, dyspozycyjność,
  pomaganie czasem większe niż tego oczekuje i wsparcie, także pozaprawne.
  Nie ma mowy o zabawach w mecenasa, o etykiecie i bizyntyjskim stylu.
  Jest prosto i po ludzku, byle załatwić to, co trzeba.

  *Moje najważniejsze osiągnięcia:*

  1. wygrana w Sądzie Najwyższym, jako jeden z najmłodszych prawników w
  Polsce (reprezentowałem bank).

  2. publikacje naukowe (innowacje prawne) w prestiżowych czasopismach
  prawnych, recenzowane przez profesorów prawa

  3. stabilizacja kryzysu finansowego u firmy z Allegro na ponad 120,000
  zł (zawarcie ponad 20 ugód z klientami).

  4. apelacja napisana tak, że mój szef (były) powiedział: Panie Janku, to
  jest mistrzostwo świata.

  Moja strona: *www.krakowskiprawnik.org* (jest tam *film* ze mną).

  Czy byliby Państwo zaintersowani, aby mieć w swojej firmie na żądanie,
  pod telefonem i mailem, w każdej chwili, ludzkiego, skutecznego, Waszego
  prawnika, który załatwi Wam każdą prawną sprawę, tak jak trzeba? Jeśli
  tak, uprzejmie proszę o kontakt.

  *Oferuję pierwszy miesiąc obsługi bezpłatnie*, w celu oszacowania
  potrzeb klienta oraz przetestowania współpracy. Ze względu na moje
  możliwości ilość *miejsc ograniczona do dziewięciu*. Oferta ważna do 15
  sierpnia 2017 r.

  Pozdrawiam

  jakieś komentarze ?

 94. NyndrO said

  Ogólnie masowa zmiana nazwisk z żydowskich na polskie (oczywiście nie tylko na polskie) jest praprzyczyną wszystkich afer. Trzeba powołać komisję śledczą, tylko kto by miał w niej zasiadać ?! 😉

 95. matirani said

  Jeśli polskie państwowe spółki, które za Platformy przynosiły straty i miały przejść za bezcen w obce ręce, dzisiaj się podnoszą i są zyskowne, to pokazuje, że była to celowa robota i jak słusznie zwróciła uwagę z mównicy sejmowej premier Beata Szydło – wystarczyło nie kraść i już dawno działalność wielu polskich przedsiębiorstw byłaby opłacalna…
  …Inni urzędnicy też w podobny sposób traktują swoje ojczyzny?

  – Ależ skąd. Na przykład urzędnicy UE, którzy są obywatelami Niemiec, są aż nadto reprezentantami interesów swojej ojczyzny. Każdy Niemiec zatrudniony na stanowisku w UE otrzymuje cyklicznie przekaz ze specjalnej instytucji rządowej o tym, jakie są interesy niemieckie i jak należy postępować, by właściwie reprezentować interesy państwa niemieckiego.

  Proszę sobie wyobrazić, co by się działo, gdyby takie podejście dotyczyło polskich pracowników unijnych agend. Przecież rozszarpano by nas medialnie, a Polska nie schodziłaby z ust unijnych technokratów. Natomiast w przypadku Niemiec jest to jak najbardziej normalne. To jest przykład, który pokazuje obłudę i hipokryzję, która na unijnych salonach stała się normą niestety. I tak właśnie wygląda ta spójność UE.

  Jeśli widzimy, jak funkcjonuje instytucja, która ma służyć wszystkim krajom, tymczasem działa w interesie określonych grup interesów tylko jednego państwa, tym samym zatracając swoją bezstronność w relacjach z krajami członkowskimi, to niewątpliwie mamy do czynienia z kryzysem całej tej organizacji, której na imię Unia Europejska.
  http://m.naszdziennik.pl/artykul/186515

 96. denuo said

  Duda vs Ziobro. Kto wygra? Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 31.07.2017
  .https://www.youtube.com/watch?v=JJ43Lh3Gn3A

 97. Radek said

  http://rdi.org.pl
  Niemiecka prasa tubą propagandową niemieckich elit politycznych – udowodnione naukowo
  W prasie niemieckiej głównego nurtu nie ma praktycznie dnia bez negatywnych doniesień na temat Polski. Od 2015 r. Frankfurter Allgemeine Zeitung, Spiegel, die Welt informują obywateli Niemiec o końcu demokracji w Polsce i dyktaturze Prawa i Sprawiedliwości.

  Reduta Dobrego Imienia dotarła do raportu Fundacji Otto Brenner Stiftung pt. „Kryzys uchodźczy w mediach”, w którym znajdziemy dokładną analizę prasy niemieckiej w kontekście przyjęcia tzw. uchodźców. W przekazach medialnych w Niemczech w tych latach dominowały zwroty o entuzjastycznym witaniu przybyszów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Wielu artykułom towarzyszyły poruszające obrazki i komentarze.

  Analiza Fundacji rzuca nowe światło na działania mediów niemieckich, co jest niezwykle istotne także w kontekście doniesień na temat bieżącej sytuacji w Polsce.

  Badanie obejmuje publikacje ukazujące się od lutego 2015 do marca 2016 r. Na ponad 170 stronach zespół pod kierunkiem, Michaela Hallera, dyrektora Europejskiego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji przeanalizował szczegółowo około 1600 artykułów prasowych drukowanych w prasie codziennej Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Welt i Bild, jak i portalach internetowych (Spiegel online. Focus online, Tagesthemen.de) oraz 85 gazetach lokalnych.

  Wnioski zawarte w raporcie nie pozostawiają złudzeń – dziennikarze z roli bezstronnego obserwatora stali się politycznym graczem, tubą propagandową politycznej elity. Reporterzy sprzeniewierzając się swej misji przejęli entuzjastyczną, bezkrytyczną narrację dotyczącą kryzysu uchodźczego, jaką narzucili im politycy. Niewygodne dla władzy zdarzenia były eliminowane z przekazu, w artykułach mało jest informacji o troskach, niepokojach i obawach zwyczajnych ludzi. Jeśli jednak już się znalazły, to potraktowane w mentorskim, protekcjonalnym tonie. Tak więc przekaz na temat uchodźców miał wymiar jednostronny. Czytelnik na podstawie relacji medialnych mógł odnieść wrażenie, że wśród migrantów znajdują się stateczni ojcowie ze swoimi żonami i dziećmi, którzy są błogosławieństwem dla niemieckiej gospodarki i wzbogaceniem społeczeństwa.

  Na łamach magazynu Cicero wyniki badań podsumował filozof i publicysta Alexander Grau: „kto sprzeciwił się kolektywnej euforii, kto wskazał na to, że wśród przybyłych do Niemiec przeważają słabo wykształceni młodzi ludzie, którzy w świetle genewskiej konwencji o uchodźcach nie są uchodźcami, lecz migrantami ekonomicznymi, których profil czyni przynajmniej problematycznym integrację w zachodnich, liberalnych społeczeństwach może być problematyczny, został zaszufladkowany jako populista, rasista i prawicowy outsider.”

 98. Sebastian said

  Drogi Sebastianie,

  Po raz kolejny stajemy do walki z ohydnym bluźnierstwem finansowanym z naszej kieszeni.

  Walczymy o zablokowanie pokazu pseudosztuki „Klątwa” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Kliknij w poniższy link – zaprotestuj i stań do walki razem z nami!

  STOP BLUŹNIERCZEJ „KLĄTWIE”
  W CHORZOWSKIM TEATRZE
  ZA NASZE PIENIĄDZE!

  Sebastianie, czy wiesz, że „Klątwa” to 80-minutowy pokaz bluźnierstwa, znieważania i opluwania wszystkiego, co ma związek z polskością i chrześcijaństwem?

  Aktorzy występujący w „Klątwie” w swym obrzydliwym wyuzdaniu nie oszczędzają Chrystusowego Krzyża – używając go do imitacji stosunku seksualnego (sic!);
  Obrażają postać św. Jana Pawła II – przedstawiając jego figurę w wielu obraźliwych, seksualnych kontekstach i nazywając „obrońcą pedofilii”;
  Wulgarnie wyśmiewają ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

  Zaledwie kilka miesięcy temu protestowaliśmy przeciwko wystawianiu tej „sztuki” na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie.

  Udało się nam wówczas zebrać ponad 51 000 podpisów, dzięki czemu sprawą zajęła się prokuratura, a sam spektakl został publicznie napiętnowany przez społeczeństwo i polityków. Doszło do dziesiątek wieców i pikiet pod teatrem, nasze stanowisko poparł m.in. wicepremier Jarosław Gowin.

  Mimo tych oczywistych argumentów przeciwko wystawianiu „Klątwy”, chorzowski Teatr Rozrywki zgodził się na włączenie jej do repertuaru „Wakacyjnego Przeglądu Przedstawień”.

  Nie możemy pozwolić na to, by polski teatr ponownie stał się miejscem publicznego zgorszenia i ohydnej obrazy wartości chrześcijańskich oraz postaci św. Jana Pawła II.

  Domagamy się natychmiastowego zdjęcia z repertuaru 19. edycji Wakacyjnego Przeglądu Przedstawień w Chorzowie pseudosztuki „Klątwa”. Petycję kierujemy do Marszałka Województwa Śląskiego. Jest on władny podjąć taką decyzję, jako że chorzowska scena to instytucja kultury samorządu Województwa Śląskiego.

  Kliknij tutaj i wyślij Twój protest: NIE dla finansowania bluźnierczego spektaklu z publicznych pieniędzy

  Pamiętaj! Chorzowski teatr finansowany jest przez śląski samorząd, który z kolei otrzymuje pieniądze z podatków lokalnych oraz – w niemałej części – z centralnego budżetu państwa. Oznacza to, że każdy polski obywatel ma być zmuszony do wspófinansowania swoimi podatkami bluźnierstwa pod nazwą „Klątwa”.

  Dołącz do nas i podpisz apel skierowany do Marszałka Wojciecha Saługi, który może zatrzymać ten występ.

  Jesteśmy to winni nie tylko naszemu wielkiemu rodakowi, świętemu Janowi Pawłowi II, ale także naszym dzieciom i wnukom – to od nas zależy, czy będą żyły w Polsce opartej o etykę i moralność chrześcijańską, czy też w kraju skrajnie zdemoralizowanym, wyzutym z wszelkich wartości i autorytetów.

  Z pozdrowieniami,
  Zespół Protestuj.pl

  PS. Drogi Sebastianie, już 3 sierpnia 2017 r. wystawienie bluźnierczej „Klątwy” w Chorzowie. Mamy niewiele czasu, aby temu zapobiec. Kliknij tutaj i dołącz do naszego protestu. W wielu sprawach udowadnialiśmy, że nasz głos ma ogromną siłę. Tylko masowa presja na polityków nadzorujących chorzowski teatr może zablokować tę pseudosztukę.

  http://www.protestuj.pl/stop-bluznierczej-klatwie-w-chorzowie—apel-do-marszalka-wojewodztwa,78,k.html

 99. Radosław said

  Niech sędziów wybiorą Polacy. Nasza alternatywa dla reform PiS

  http://jagiellonski24.pl/2017/07/18/niech-sedziow-wybiora-polacy-nasza-alternatywa-dla-reform-pis/

  Problemem polskiego państwa nie jest zbyt duża władza sędziów – wręcz przeciwnie. W rzeczywistości polski sędzia ma jej niewiele. Tymczasem ani reformy Platformy, ani postulaty PiS-u nie dotykają istoty problemu, wręcz przeciwnie: oparte są na milczącej akceptacji istnienia biurokratycznego Lewiatana. To kim ma być polski sędzia?

  Polskie sądy są jak polskie drogi – coraz lepsze w statystykach, tylko że doprowadzające do szału każdego kto musi z nich skorzystać. Skąd bierze się ta sprzeczność? Po części ze wzrostu aspiracji i oczekiwań, szybszego niż faktyczne tempo modernizacji. Stan infrastruktury, zarówno tej drogowej, jak i tej służącej wymierzaniu sprawiedliwości na przestrzeni ostatniego dwudziestolecia poprawił się w stopniu gigantycznym. Jednak znaczna część zwiększonej wydolności obu systemów została skonsumowana przez wciąż na bieżąco rosnące potrzeby. W stosunku do roku 1989 mamy więcej aut, jeździmy nimi coraz dalej i oczekujemy większego komfortu podróży. Ale też procesujemy się coraz więcej i wymagamy szybkich oraz przejrzystych systemów obsługi prawnej naszych firm i naszych transakcji. Nikogo nie zadowala że „jakoś to działa”, podobnie jak nikogo nie zadowala przejazd na trasie Kraków – Warszawa nieszczęsną „siódemką”. Polacy chcą autostrad, również w wymiarze sprawiedliwości….

  Radek to jak „Zdradek”… lepszy Radosław

 100. Yah said

  Ad 90

  Casus Ogórek udowadnia tylko, że w Polsce istnieje antysemityzm koncesjonowany, który podlega ochronie ….

 101. Peryskop said

  poszczepienny autyzm u trojaczków

  Prof. Maria Majewska mejlem 31.07.2017

  wywiad z polskimi napisami z rodzicami trojaczkow, ktore zapadly na autyzm zaraz po szczepieniu.

 102. Marucha said

  Re 86:
  Dziękuję za życzenia i pozdrowienia, panie Bronisławie.
  Wakacje są udane, pogoda dopisuje, wnuki są zadowolone z różnych atrakcji (choć nieraz dają nam w kość 🙂 ).

 103. konik said

  Sprawdza się przepowiednia Kadafiego

  „Słuchajcie wy, ludzie w NATO! Wy bombardujecie mur, który wstrzymał falę emigracji afrykańskiej do Europy. Ten mur powstrzymywał terrorystów z Al-Kaidy.

  Czytaj dalej → https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/07/31/sprawdza-sie-przepowiednia-kadafiego/

 104. konik said

  ACTA DIURNA (1041) Zapraszam na codzienny serwis bieżących informacji i komentarzy medialnych ze świata, z niewielką domieszką informacji z kraju.

  http://jeznach.neon24.pl/post/139577,poniedzialek-31-lipca-2017

 105. konik said

  konik @ Sprawdza się przepowiednia Kadafiego

  POLECAM

  Czego dowiedziałem się o Libii i Muammarze Al-Kaddafim.

  W 1951 roku Libia była najbiedniejszym krajem świata…
  … przed inwazją NATO Libijczycy cieszyli się najwyższym standardem życia w Afryce.
  … wyższym niż w Rosji, Brazylii czy Arabii Saudyjskiej
  W Libii posiadanie domu uważane jest za jedno z praw człowieka…
  Nowopoślubieni małżonkowie otrzymują 50 tysięcy dolarów na zakup własnego domu…
  … a prąd elektryczny jest darmowy dla WSZYSTKICH.
  Nie, nie zmyślam…
  Kaddafi przysiągł dać dom każdemu Libijczykowi przed własnymi rodzicami
  … dotrzymał obietnicy i jego ojciec zmarł przed tym niż otrzymał własny dom.
  Przed erą Kaddafiego, mniej niż 1/5 Libiczyków potrafiła czytać i pisać…
  … obecnie edukacja jest darmowa i ma wysoką jakość, a wskaźnik piśmiennictwa wynosi 83%
  Wysokiej jakości i darmowa jest też służba zdrowia…
  a jeśli Libijczycy nie mogą znaleźć w Libii edukacji albo opieki zdrowotnej, jakiej potrzebują…
  … wtedy rząd Libii umożliwia im to, fundując wyjazd zagraniczny.
  Wszystkie pożyczki oprocentowane są 0%, jest to regulowane prawnie…
  Gdy Libijczyk kupuje samochód, rząd dopłaca 50% ceny…
  cena benzyny wynois 0,14 dolarów za litr??
  Każdy Libijczy chcący zostać rolnikiem otrzymuje prawo do użytkowania ziemii za darmo, dom, sprzęt, żywy inwentarz i nasiona
  1 lipca 2011 roku 1,7 miliona ludzi zgomadziło się na Placu Zielonym w Trypolisie, by pokazać opór przeciwko bombardowaniu Libii przez NATO…
  … reprezentowali oni około 95% ludności Trypolisu…
  … i około 30% populacji całej Libii!
  Bank centrlny Libii jest własnością państwa w odróżnieniu do WSZYSTKICH banków na Zachodzie…
  jego właścicielem nie jest Rothschild i emituje pieniądze wolne od długów.
  W latach 90. XX wieku Libia oskarżona została o bycie odpowiedzialną za zamach nad Lockerbie na lot nr 103 samolotu PanAm…
  … wyszło na jaw, że Stany Zjednoczone zpałaciły świadkom procesu po 4 miliony dolarów, by zeznawali przeciwko oskarżnym Libijczykom.
  Tak, zapłacono im, by kłamali i od tego czasu odwołali już swoje zeznania.
  Kaddafi pracował również nad tym, by zmienić sposób zapłaty za libijską ropę z dolarów amerykanskich na złoty dinar afrykański.
  Skłoniło to Sarkozy’ego do nazwania Libii „zagrożeniem dla bepieczeństwa finansowego ludzkości”
  Jednym z pierwszych działań libijskich „rebeliantów” było stworzenie nowego banku centralnego…
  … takiego, którego właścicielem był Rothschild, jak to ma miejsce z naszymi bankami na Zachodzie…
  Szacuje się, że rodzina Rothschild jest właścicielem ponad połowy światowego majątku.
  Banki należące do Rothschilda produkują pieniądze z niczego i sprzedają ludziom z oprocentowaniem.
  Oznacza to, że nigdy nie będziemy mieć wystarczająco dużo pieniędzy, by spałcić to, co do nich „należy”…
  Więc my i nasze nienarodzone dzieci jesteśmy niewolnikami długów wobec interesów finansowych Rothschilda.
  W odróżnieniu od naszych liderów – Camerona, Obamy i Sarkozy’ego – Kaddafi odmówił sprzedaży swoich ludzi.
  Libia była WOLNA OD ZADŁUŻENIA!
  Czy zaczynasz dostrzegać, dlaczego Kaddafi otrzymuje taką odpowiedź od swoich poddanych?
  … i kto stoi za bombardowaniem NATO na wolny i suwerenny naród?
  Libijczycy mieli znacznie więcej, niż my w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej…
  Mają przywódcę, który jest uczciwy i odważny, i który pracował w icj najlepszym interesie.
  … a nie najlepszym interesie Rothschilda.
  Libijczycy mieli udział w bogactwie swojego kraju wolnym od kajdan lichwy i iodsetek bakowych Rothschilda.
  Bez tyranii w kontrolowaniu emitowania pieniędzy przez Rothschilda, wszyscy moglibyśmy żyć jak bogaci ludzie.
  Zostaliśmy dosłownie obrabowani z bilionów funtów, dloarów, euro przez bankierów Rothschilda i posłusznym jemu polityków.
  Zostaliśmy pogwałceni i zniewoleni.
  Tak samo jak zostanie zgwałcona i zniewolona Libia, jeśli nie zatrzymamy tej zbrodni przeciwko ludzkości.
  Szacuje się, że 30 tysięcy Libijczyków zostało zabitych przez NATO i ich „rebeliantów”.
  Kaddafi wierzy w demokrację bezpośrednią zgodnie z ty, co pisał w swojej „Zielonej książce”
  Umieściłem poniżej link do „Zielonej książki” Kaddafiego. Przeczytaj ją.
  Wierzył on, że demorkacje paralamentarne są z natury skorumpowane…
  i że ludzi mogą i powinni reprezentować samych siebie.

  Link do „Zielonej Książki” (j.ang.):

  http://911-truth.net/other-books/Muammar-Qaddafi-Green-Book-Eng.pdf

 106. konik said

  AMMAR AL-KADDAFI – PRAWDZIWY MĄŻ STANU

  http://orbo.neon24.pl/post/126748,mu-ammar-al-kaddafi-prawdziwy-maz-stanu

 107. konik said

  Ksiądz Piotr Natanek: Przywódca Libii Muammar Kaddafi został zamordowany za wydrukowanie pieniędzy!!

 108. La Reine Toronto said

 109. Zbyszko said

  Najnowsze wystąpienie Pawła Bednarza:
  .https://www.youtube.com/watch?v=orKO4kb9Qbg
  Jak to jest możliwe, że ta garstka ludzi terroryzuje całą resztę. Pan Paweł ujawnia morderców Gen Papały, który prawdopodobnie chciał z tym zrobić porządek i dlatego zginął.
  Dzisiaj o 19 live stream z Panem Pawłem Bednarzem, który walczy o polskie dzieci, które są sprzedawane za granicę (pewnie nie tylko, bo podobno pedofilskie lokale są już także w Polsce i zaglądają tam ludzie z polskiego „świecznika”) giną w strasznych męczarniach u sadystycznych pedofilów…
  Jak długo Polacy będą się temu przyglądać ze spokojem i obojętnością.

 110. Zbyszko said

  Zaczyna się np od kartki świątecznej z jałowymi życzeniami typu ” Miłego spędzania czasu… itd, itp” (zamiast np Wesołych Świat Bożego Narodzenia), potem jest zakaz śpiewania kolęd, by w końcu ewoluować do czegoś takiego:
  .https://www.youtube.com/watch?v=d8ywBrI9s9c
  Reagujmy już na samym początku tego procesu, wysyłając np kartki z chrześcijańskimi życzeniami Błogosławieństwa Bożego… ze Świętą Rodziną w stajence betlejemskiej, korporacjom które przysyłają nam kartki marketingowe udające te świąteczne. Pokazujmy naszą Wiarę poprzez liczny udział we Mszy Św niedzielnej (i nie tylko), różnorakich procesjach i innych uroczystościach religijnych jak np pielgrzymki, póki… jeszcze możemy.
  Potem (tak jak tutaj):

  będzie już za późno

 111. Zbyszko said

  Piosenkarzyna komuch Bono na koncertach popiera KOD-owskie szumowiny:
  .https://www.youtube.com/watch?v=lbOXCUuLUfs
  Ja już dawno wyrzuciłem te jego egzaltacje na koncertach. Kiedyś dałem się na to nabrać, chodziłem na jego koncert, kupowałem płyty i… wylądowały, połamane na śmietniku. WON z Polski komuchu!

 112. Yah said

  Ad 110

  Takiej mszy katolickiej ?

  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=eRSdmqAs09s

  To że w Polsce możemy uczestniczyć w pewnych obrzędach wynika tylko z tego, że nie mamy świadomości tego, że z prawdziwymi obrzedami katolickimi nie maja nic wspólnego. Tam od dawna nie ma Ducha Świętego.

  Jak wiem, że to posoborowie, ale dla niektórych kościół posoborowy to jedyny kościół jaki znają. Proszę mi wyjaśnić fakt, że na Mszy Świętej z okazji tak ważnego sakramentu jakim jest ślub jest ‚ O stworzycielu, Duchu, przyjdź” ale Wyznania Wiary już nie ma ?

  Przypadek ? Wątpię, nie ma przypadków. Celowe, stopniowe niszczenie obrzędów tak by ludzie nie zorientowali się ( i rzeczywiście tego nie zauważają), że to nie kościół. katolicki tylko synkretyczna świątynia miłości i godności ludzkiej

 113. Zbyszko said

  Wystąpienie polskich patriotów pod domem Frasyniuka:
  .https://www.youtube.com/watch?v=nvdOPzbqAvs

 114. Yah said

  Ad 111

  Bono jest ważnym elementem NWO.

  Pamiętam na jakimś rozdaniu MTV Awards w sposób egzaltowany wypowiadal sie przeciwko korporacjom, a parę lat później:

  Zresztą co sie spodziewać po wielkim przyjacielu Kremówkowego ….

 115. Yah said

  Sorry za brak kropki, znikła …

 116. Leszek said

  Dobrze, że w Rosji zdelegalizowano świadków Jehowy. Były członek opisuje jak wygląda życie w tej sekcie:

  https://swiadkowiejehowywpolsce.org/bylem-swiadkiem-nasze-historie/bedziesz-jak-poganin-nie-jestes-juz-swiadkiem-jehowy!-nie-zaluje!!!/

  A tak po drugie to czy oni mają pozwolenia na stawianie tych swoich stoisk na mieście?
  Metoda pókania od drzwii do drzwii najwidoczniej zawodzi.

 117. witek said

  Dawid Wildstein został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę. Publicysta „Gazety Polskiej” oraz „Nowego Państwa” został uhonorowany za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania prawdy o najnowszej historii

  http://niezalezna.pl/103258-autor-gazety-polskiej-odznaczony-przez-prezydenta-dawid-wildstein-otrzymal-srebrny-krzyz-zasl

  ——
  K…wa. Odznaczać takiego bydlaka…
  Admin

 118. Yagiel said

  Szanowny Gajowy Marucho, podróżujący akurat po Polsce naszej pięknej a upalnej,
  w ramach przygotowania na najgorsze (?) zwracam uwagę na wczorajszą wypowiedź cioci b.prez. Komorowskiego, wspominającej swój udział w powstaniu w-skim, a szczególnie – uratowanie życia Rajmundowi Kaczyńskiemu, ps. Irka, późniejszemu ojcu bliźniąt wysoce politycznych.

  Być może ten jej czyn powstaniowy jest znany od dawna, tylko ja to przeoczyłem; jednak przypomnienie go teraz trudno uznać za przypadkowe – to prośba o łaskę dla siostrzeńca?
  Ja oczywiście nie wiem, jakim cudem prezes/zakon PiS może zrobić w Polsce „najgorsze” np. temu Komorowskiemu ani na czym by to miało polegać, zdaje się jednak, że Halina Hołownia z domu Wołłowicz, ps. w AK Rena, wie więcej… Może nawet nie tylko więcej wie?

  (No i kto to jest ten Rydzyk?)

 119. Bronisław said

  Re: 117. Należy koniecznie rozpocząć Panie Witku, wielką kampanię dla wymuszenia rezygnacji A. Dudy z zajmowanego dotąd stanowiska – prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej!!!
  Naród Polski powinien mieć swoją Głowę dla Naszego Państwa, a nie namiestnika okupującego Nas wrogiego narodu?!!!

  Łącze dla Pana serdeczne pozdrowienia, Panie Witku!

  Króluj Nam Chryste!!!

 120. Zamieszczam tutaj te cytaty Stanisława Cat-Mackiewicza ku przestrodze i pamięci. Nie oceniam ich, ani nie komentuję. Pragnę jeno przypomnieć je tym, którzy o nich zapomnieli, jak i pokazać je tym, którzy poznać ich nie mieli jeszcze okazji. W taki dzień Stanisław Cat-Mackiewicz był jedyną osobą obecną w mojej głowie…

  Chwała bohaterom za ich odwagę i waleczność! Nie miejmy jej jednak dla tych, którzy realizm i powagę sytuacji zastąpili romantycznymi wizjami, doprowadzając do tych pierwszych do nieuchronnej zguby.

  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/08/01/ku-przestrodze/

 121. anonim said

  ad117 Witek
  https://web.facebook.com/david.wildstein/posts/1804757622884402
  Jak sobie pięknie szydki z dziubkuf spijają…
  Maliniak odznaczył „Boksera młodszego” za zrównywanie PW z „ruchawką w Gettcie”

  Miasto dwóch powstań ahh ohh…

 122. Lily said

  Re 120; Anonim
  Swoj,swoich. Kontynuuje testament swojego
  mentora. „Wszystko co wiem,i czego sie
  nauczylem zawdzieczam L.K”,oswiadczyl.

 123. Lily said

  Re 83;NyndrO
  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/5783/
  pilecki-byl-polakiem-ale-bedzie-zydem

 124. Yagiel said

  ad Robertgrunholz/120. – cytaty z Cat-Mackiewicza w punkt!

 125. Przemko said

  ad. 116
  w pósty łeb się pan póknij
  też sobie cerkiew prawosławna – ekstremistów i terrorystów znalazła! jak im wiernych ubywa to niech naciskają na zmianę straszliwej ustawy (pro)aborcyjnej, a nie czepiają się najbardziej pacyfistycznej religii na świecie …

 126. Radosław said

  http://wolnosc24.pl/2017/07/30/skandal-to-jego-organizacja-stoi-za-masowym-blokowaniem-prawicowych-stron-na-facebooku-nie-uwierzysz-kim-jest-rafal-gawel/

  ——
  Znamy tego ch…, znamy…
  Morda aż się prosi o nahajkę.

  Admin

 127. Peryskop said

  Opada misterny kamuflaż z zwei jewrejkami w HauptRollen ?

  Dr Sarah Wagenknecht ujawniła „prawdę” o dr Angeli Merkel

  Uwaga : Published on Dec 16, 2015 – I WCIĄŻ NICHTZIG ?

  PROPAGANDA NIEMIECKA MA NIEZWYKŁĄ SIŁĘ OGŁUPIANIA

  https://marucha.wordpress.com/2017/06/20/papierek-lakmusowy-na-folksdojczow/#comment-684134

  #4 MatkaPolka said 2017-06-20 (wtorek) @ 19:52:04

  … Niemcy nie są państwem POWAŻNYM – Niemcy są państwem BANDYCKIM
  – są wiecznym agresorem – od najazdów krzyżackich na ziemie Polskie, sfałszowania
  Aktu Nadania Ziemi Chełmińskiej, Rzezi Gdańszczan, przez rozbiory Polski, …

  Krzyżacy byli zakonem militarnym – średniowieczna Legią Cudzoziemską – które pod pretekstem nawracania na chrześcijaństwo dokonywali podbojów – napadali, łupili, palili, zabijali, zniewalali.
  Paweł Włodkowic w 1413 r. nazwał to „Herezją Pruską” – nawracanie na chrześcijaństwo nie polega na ucinaniu głów – bo cóż to za Chrześcijanin z uciętą głową.
  Wszystko co dotyczy Niemców jest jednym wielkim kłamstwem. Istnieje pilna konieczność napisania historii Polski historii Europy

  NIEMCÓW NIE MA I NIGDY NIE BYŁO.
  To co nazywamy teraz Niemcami – to podboje Krzyżackie i Prus

  Prusy to kolejna mimikra zakonu Krzyżackiego.
  Krzyżacy osiedli na ziemiach polskich w 1226 r na zaproszenie Konrada Mazowieckiego. Król Węgier Andrzej przegnał ich z Węgier w 1208 r – kiedy dowiedział się co to za „element”
  Zakon Krzyżacki został rozwiązany w 1525 r.- kiedy to Krzyżacy wypowiedzieli posłuszeństwo papieżowi i przeszli na Luteranizm

  …W 760 r Chazarzy – plemię mongolsko – huńskie (Hunowie) przyjęło Judaizm jako religię panującą. Po rozbiciu Chazarii w 960 r. przez Światosława – starszyzna uciekła, a biedota została tzw. Żydami. Część Chazarów osiedliła się na zachód od Odry i zaczęła się ekspansja na ziemie Zachodniej Słowiańszczyzny.
  W języku chazarskim Aszkenazi to znaczy Germanie. W tym należy upatrywać zagadkę pojawienia się Niemców na Mapie Europy.

  …Zwycięzcy Alianci rozwiązali Państwo Pruskie drogą Umowy Poczdamskiej
  i Uchwały 46 Sojuszniczej Rady Kontroli nad Niemcami
  – Niemcy BEZWARUNKOWO KAPITULOWAŁY – nie miały nic do powiedzenia – nie były stroną Umowy Poczdamskiej.
  NIEMCY PRZESTALI ISTNIEĆ.
  I bardzo słusznie – bo powstały na drodze podboju i napadu na sąsiadów.

  …Powstanie Unii Europejskiej to kolejny Majstersztyk Dyplomacji Pruskiej
  – Finis Germania viva Europa – Skoro nie ma Niemców niech żyje Europa,
  Unia Europejska – została stworzona przez byłych nazistów
  – Nazistowskie Korzenie UE. http://www.relay-of-life.org/pl
  Przy współpracy z Żydami – IG Farben, General Electric – AEG , ….

  …powtarzam – PROPAGANDA NIEMIECKA MA NIEZWYKŁĄ SIŁĘ OGŁUPIANIA
  Dzisiejsza kontynuacją Zakonu Krzyżackiego jest Zakon Rycerzy Maltańskich im. Świętego Jana – Zakon Szpitalników
  Mające potężne wpływy…

  ——
  O ile wiem, Zakon Krzyżacki wciąż istnieje i nie jako Zakon Rycerzy Maltanskich.
  Obecną siedzibą wielkiego mistrza jest dom zakonny w Wiedniu przy Singerstraße 7, obok archikatedry św. Szczepana. Austriackie zakonnice mają swój dom w Friesach. Oprócz Austrii zgromadzenie ma swe domy również w Niemczech (Weyarn, Frankfurcie nad Menem, Darmstadt, Wetter (Hessen) i w Sielenbach; zakonnice w Passawie), Włoszech (Lana), Słowenii (Ljubljana; zakonnice w Ljutomer), Słowacji (podlega prowincjałowi w Opawie, konwent w Topoľčanach) i Belgii (Alden Biesen). Zakon kieruje parafiami, prowadzi pracę duszpasterską, sprawuje opiekę duchową w szpitalach zakonnych, prowadzi placówki służby zdrowia, domy starców i domy dziecka.
  Admin

 128. NICK said

  Ważne.
  http://wpolityce.pl/swiat/351376-chiny-maja-pierwsza-zagraniczna-baze-wojskowa-powstala-w-dzibuti-w-rogu-afryki

 129. denuo said

  Marian Kowalski śpiewa dla Powstańców Warszawskich „Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka .https://www.youtube.com/watch?v=PP98T7rkfac

 130. Leszek said

  Przemko @

  Sam masz pusty łeb, bo nie potrafisz pisać poprawnie po polsku.

  Masz szczęście, że nie mam cię teraz przed oczami, bo dostalbyś w pysk za popieranie antykatolickiej sekty ŚJ i czepianie się Rosjan!

 131. Yagiel said

  mądrzy luudzie słuchają gróźb uważnie:

  Pod rozmową z drem Tomaszem Pugacewiczem z UJ taki głos:
  „~z Rosji : My sobie zdajemy sprawę z przewagi ilościowej jaką ma NATO, przecie u nas w sztabie nie pracują Misiewicze, tylko fachowcy 🙂 To jednak nie oznacza że Rosja rozłoży przed wami nogi, wy zachodnie zgnitki. Tak samo jak NATO chciało użyć broni atomowej w razie ataku ZSRR na zachód (Układ warszawski miał przewagę konwencjonalną 7:1) to tak samo teraz my wycelujemy rakiety w Polskę, na tej samej zasadzie, doktryna jest taka że, nie będziemy bawić się w następną wojnę ojczyźnianą, tylko od razu użyjemy taktycznej broni atomowej, zrobimy z Polszy radioaktywny bufor przez który nic nie przejedzie. Zachód nie będzie raczej chciał podzielić losu Polszy, dlatego z góry mówię, to że Rosji stanie się krzywda „z powodu Gdańska” to wcale nie jest pewne, zważywszy na to, że zachód nie raz was Polaczki zdradzał, używał jako tarana i wystawiał do wiatru 🙂 Tragedia Polszy będzie nauczką dla każdego, żeby nie zadzierać z Rosją. Ja to nie mówię ze złości, takie są realia, tak sprawa wygląda. Powinniście to wiedzieć, wy sobie nie myślcie że będą jakieś gonitwy ze specnazem po lesie, tego nie będzie, walniemy rakietami.”

  Tak się uwyraźnia scenariusz tego, co najgorsze. I pasuje to do obrazka prezesa Polski, który nie ma rodziny, dzieci ani wnuków i może nie mieć pomysłu na przyszłość inną niż… wojenka z Rosją. Dziś czczą podłą, zmanipulowaną ofiarę AKowców i Warszawiaków 73 lata temu, czczą katastrofę smoleńską – kto wie, co chcą czcić za rok…? Cytadela na Żoliborzu w przebudowie, szeroki wjazd od Wisłostrady, czyli od wschodu.
  NIe zakładałbym się o poczytalność prezesa, wodza WOT i dyrektora, któremu ci dwaj składają obietnice publiczne…

 132. Przemko said

  ad. 130
  chłoptasiu – jesteś nie tylko bęcwałem, który nie zrozumiał jasnej aluzji w pierwszym wersie mojej wypowiedzi (i pomyśleć, że tacy kretyni mają prawa wyborcze – ZGROZA!)
  ale na dodatek internetowym napinaczem – zapewniam cię chłopcze, że gdybyś stanął przede mną, to mając swój parchaty pysk na wyskości mojego ramienia, mógłbyś co najwyżej bąknąć pod nosem „aj waj – psieprasiam’ i szybko pobiegłbyś zmienić majtasy – a razem z tobą stado much zwabionych odorem świeżych odchodów w rzeczonych barchanach. 😀
  a teraz PÓKNIJ się w łeb, troglodyto – I DO KSIĄŻEK! na początek niech to będzie słownik ortograficzny….

 133. Ale Dlaczego? said

  @127
  Panie Peryskop.
  Ciekawy filmik.
  Z tym żo owa Niemka ma rację pròcz jednej sprawy.
  Merkel wykonuje rozkazy nie rządu USA ale chłoptasiów od NWO. Na co wskazuje dobitnie późniejsze zaproszenie Arabów i Afrykanów do Europy.

 134. gość said

  Będą wyrzucać zmarłych z Powązek. Dekomunizacja

  Szef IPN ogłosił, że to rozważa. Prawicowe środowiska kombatanckie cieszą się i już planują, kogo z Powązek usunąć: Jaruzelskiego, Kiszczaka? A z pewnością Bieruta, Gomułkę i Marchlewskiego.

  http://strajk.eu/beda-wyrzuicac-zmarlych-z-powazek-ddekomunizacja/

 135. gość said

  Ks. Natanek apeluje do papieża Franciszka o nawrócenie

  .https://youtu.be/bJC_tNi06co

 136. Procmistrz said

  Hamerykanskie Patrioty Maciora okazaly sie zydowskimi procami dla glupolakow”

  https://wzzw.wordpress.com/2017/07/31/%e2%96%a0%e2%96%a0-grzegorz-braun-patrioci-patrioty-i-proca-dawida-%e2%96%a0%e2%96%a0/

 137. gość said

  Ogórkowa już ugotowana

  Wygląda na to, że afera z nazwiskiem ojca Marka Borowskiego pogrąży Magdalenę Ogórek jako publicystkę.

  Jest reakcja Rady Etyki Mediów na „aferę twitterową”. Organ wydał oświadczenie, w którym stwierdził kategorycznie, że „Magdalena Ogórek, która prowadzi program w TVP Info, złamała zasadę szacunku i tolerancji, czyli poszanowania ludzkiej godności, praw, dóbr osobistych, a szczególnie prywatności i dobrego imienia, wytykając senatorowi Markowi Borowskiemu, w utrzymanym w antysemickiej retoryce wpisie na forum społecznościowym rzekomą zmianę nazwiska na polsko brzmiące”.

  https://wolnemedia.net/ogorkowa-juz-ugotowana/

 138. La Reine Toronto said

  Margaritta dla Panstwa?

 139. ocena said

  re127

  Peryskopie, zerknij wyżej nosa, bo ci jucha uleci i nie kituj, jak to wagenknecht – odważnie zniewalająca, uwodzi na zlecenie..

  A te grube cytaty musiały wypaść z żyda zamówionej kupy;

  „PROPAGANDA NIEMIECKA MA NIEZWYKŁĄ SIŁĘ OGŁUPIANIA
  W języku chazarskim Aszkenazi to znaczy Germanie. W tym należy upatrywać zagadkę pojawienia się Niemców na Mapie Europy.
  … Niemcy nie są państwem POWAŻNYM – Niemcy są państwem BANDYCKIM
  – są wiecznym agresorem – od najazdów krzyżackich na ziemie Polskie, sfałszowania
  Aktu Nadania Ziemi Chełmińskiej, Rzezi Gdańszczan, przez rozbiory Polski, …
  NIEMCÓW NIE MA I NIGDY NIE BYŁO.
  To co nazywamy teraz Niemcami – to podboje Krzyżackie i Prus
  W języku chazarskim Aszkenazi to znaczy Germanie. W tym należy upatrywać zagadkę pojawienia się Niemców na Mapie Europy.
  – Niemcy BEZWARUNKOWO KAPITULOWAŁY – nie miały nic do powiedzenia – nie były stroną Umowy Poczdamskiej.
  NIEMCY PRZESTALI ISTNIEĆ.
  I bardzo słusznie – bo powstały na drodze podboju i napadu na sąsiadów.
  …Powstanie Unii Europejskiej to kolejny Majstersztyk Dyplomacji Pruskiej
  Unia Europejska – została stworzona przez byłych nazistów„

  Koniec wypocin żydopeda.

  100% PROPAGANDA ZYDOWSKA MA NIEZWYKŁĄ SIŁĘ OGŁUPIANIA!!!! Z prostego względu. Oni są jej właścicielami. Panie parchatka pan Durniów wciąż szukasz i pełnisz zaszczytne obowiązki komusze. Panu order się należy!

  Takiego skowytu dawno nie słyszałem. Zwierzęca zjadliwa nienawiść. Kazali szwindlerom iść do roboty i przestac się ukrywać, jak bandyci pod czyjaś bandera. Operacje plastyczne nie zakryją waszych krzywych ryjów oraz waszej parszywej natury. Nie ma na to rady.

  Powiadają ze żydzi to pamiętliwi zwyrodnialcy.

  Niestety admin robi pod tym Posiadówkę.

  Taniec chocholi z pobratymcem i kijkami.

  .https://www.youtube.com/watch?v=KpHOmntsVnE

  A tu na wesoło jak piekle siara i strach.

 140. Peryskop said

  Re 133 re 127
  Owa dr Sahra Wagenknecht (dosł. woźnica) born 16.07.1969 Jena, NRD, po ojcu Irańczyku nazwisko musiała odziedziczyć po mamie, lub dziadkach, którzy ją wychowywali w dzieciństwie.

  W 1997 po(ś)lubił ją biznesmen Ralph-Thomas Niemeyer.

  However, on 12 November 2011, politician Oskar Lafontaine stated publicly that he and Wagenknecht had become „close friends” (German: eng befreundet). At the time, Wagenknecht and Lafontaine had already separated from their respective spouses. Wagenknecht married Lafontaine, 26 years older than herself, on 22 December 2014.

  ===

  Admin : O ile wiem, Zakon Krzyżacki wciąż istnieje i nie jako Zakon Rycerzy Maltanskich… Zakon kieruje parafiami, prowadzi pracę duszpasterską, sprawuje opiekę duchową w szpitalach zakonnych, prowadzi placówki służby zdrowia, domy starców i domy dziecka.

  Adam Weishaupt twierdził, że trzeba opanować filantropię i akcje humanitarne, a to wiodące przykazanie sztuki podstępu znalazło się potem w Protokołach Mędrców Syjonu.

  Krzyżacy realizują tę politykę skutecznie usypiając czujność.

  Nikt tu nie pomylił obu zakonów. Cytowałem za MatkąPolką, która napisała o kontynuacji zaborczej działalności :
  …Dzisiejsza kontynuacją Zakonu Krzyżackiego jest Zakon Rycerzy Maltańskich im. Świętego Jana – Zakon Szpitalników
  Mające potężne wpływy…

  Zakon Rycerzy Maltańskich czyli SMOM – Sovereign Military Order of Malta – m.in. z własną walutą, ambasadorami, afiliacją przy ONZ w randze członka-obserwatora obok Vaticanum. Przecież swoje czeba obserwować…

  http://romannacht.blogspot.de/2015/05/brudy-tego-swiata.html

  a także :
  https://marucha.wordpress.com/2015/06/30/el-economista-strefe-euro-zniszczy-nie-grecja-lecz-francja-i-wlochy/#comment-494539

  MatkaPolka said 2015-07-01 (środa) @ 00:38:59

  ….KL Warschau będzie miał za swojego wroga tak potężnego sprzymierzeńca niemieckiego rewanżyzmu, jakim jest masoński Zakon Rycerzy Maltańskich. Zanim zatrzymamy się przy niemieckich Rycerzach Maltańskich, prześledźmy znakomitości europejskie i światowe w ostatnim półwieczu, które były lub są członkami Zakonu Rycerzy Maltańskich. Byli wśród rycerzy maltańskich tacy politycy jak Francesco Cossiga, Andreotti, Fanfanii, John Volpe (ambasador USA), Simpson (były sekretarz skarbu USA). Są lub byli członkami Zakonu Maltańskiego przemysłowcy: Gianni Angelli (Fiat), zarazem członek Komisji Trójstronnej i Bilderberg Group, Lee Iacocca (koncern Chrysler), Peter Grace (ropa, statki), brazylijski miliarder Dino Samaja. Idąc śladem członków Zakonu Kawalerów Maltańskich dochodzimy do czołowych agend Rządu Światowego, jak wspomniana Komisja Trójstronna i Bilderberg Group, amerykańska Rada Polityki Zagranicznej, zakon „Czaszka i Piszczele ” („Skull and Bones”), o którym pisałem szeroko w książce „Lichwa rak ludzkości „.

  Jednoznaczną masońską pieczęcią na Zakonie Kawalerów Maltańskich jest członkostwo słynnego masona francuskiego Yves’a Marsaudon, wolnomularza najwyższego, 33 stopnia wtajemniczenia rytu szkockiego, przyjaciela Jana XXIII. Papieże są bowiem obligatoryjnymi zwierzchnikami tej światowej loży, z wyłączeniem papieża Piusa XII, który odmówił zwierzchnictwa nad tym kryptokatolickim bractwem. Był członkiem tego „zakonu” słynny lider masońskiej loży „P-2″ Lucio Gelli, jest członkiem „zakonu” maltańczyków Henry Kissinger, członek wszystkich decyzyjnych agend Rządu Światowego, jest Aleksander Haig. W Polsce maltańczykom przewodzi kardynał Józef Glemp. Maltańczykiem jest abp Gądecki, jest nim również Jan Olszewski, były premier.

  Spieszę wyjaśnić, dlaczego wspominam o maltańczykach w kontekście KL Warschau, w związku z niemieckim rewanżyzmem. Z książki Jana Marszałka „Germanizacja powiatu bartoszyckiego na przełomie XX i XXI wieku” dowiadujemy się, że Niemiecki Rycerski Zakon Joannitów, inaczej zwany Zakonem Kawalerów Maltańskich, wybrał na swojego Wielkiego Mistrza rycerza Hansa Petera von Kirchbacha. Pięć lat później ponownie wybrano von Kirchbacha na Wielkiego Mistrza, co dowodzi jego rangi nie tylko wśród niemieckich maltańczyków. Kirchbach to czołowy niemiecki strateg wojskowy, który w latach 1990-2000 był dowódcą dywizji pancernej, potem Generalnym Inspektorem Bundeswehry i wspólnie z grupą niemieckich i NATO-wskich sztabowców przygotowywał zbrodniczy najazd na Jugosławię. Rozbili ją z powietrza głównie siłami lotnictwa amerykańskiego, bez inwazji lądowej, z wybitnym sztabowym udziałem „Herr” rycerza szpitalnika – joannity generała von Kirchbacha.

  Ten amerykańsko-NATO-wski najazd na Jugosławię, duplikat inwazji niemieckiej na Polskę w 1939 roku, dobiegł zwycięskiego dla nich końca w 1999 roku w czasie, kiedy generał von Kirchbach pełnił funkcję Generalnego Inspektora Bundeswehry, a więc w czasie, kiedy Jan Paweł II, zwierzchnik Zakonu Maltańskiego był jeszcze sprawny intelektualnie i fizycznie i powinien był – tak mi się przynajmniej wydaje, z pewnością naiwnie – wezwać rycerza von Kirchbacha „na dywanik” i zapytać go, co ma wspólnego misja szpitalników maltańskich z inwazją na Jugoslawię.

  W innej książce Jana Marszałka: „Germańska Polska XX wieku ” widzimy fotografie rycerza von Kirchbacha w mundurze wojskowym, do połowy ukrytego za workami z piaskiem podczas bestialskich bombardowań Jugosławii. Autor wymienia jeszcze innych czcigodnych „szpitalników” maltańskich z Niemiec, zastępcę generała von Kirchbacha – Chrystiana von Basewitza, wtedy dyrektora niemieckojęzycznego banku Hamburg das Düsseldorfer, podległego koncernowi Oetker. Jeszcze inny członek sztabu tegoż Niemieckiego Rycerskiego Zakonu Joannitów to Rafał Plettke. Kolejny z nich to Rainer Lensing. W tym arcyrycerskim gronie wymienić należy także Wilhelma von Gottberga. Tenże Gottberg okazuje się być czołowym niemieckim rewizjonistą, wiceprezesem partii BDV oraz działaczem partii CDU.

  Tak oto niemieccy joannici są sztafetowo rozstawieni we wszystkich głównych partiach niemieckich, także w rządzie, armii, bankach, przedsiębiorstwach.

  Te ich koneksje wyjątkowo ponuro rokują dla przyszłości Polski znajdującej się w stalowym uścisku pogrobowców hitleryzmu. Joannici niemieccy założyli kilka tzw. komturii joannickich na terenie tak zwanego województwa warmińsko-mazurskiego. Jest to jawna agentura niemieckiego „Drang nach osten”. Działa tam jako organizacja pozarządowa, w dodatku z błogosławieństwem Jana Pawła II, a obecnie Benedykta XVI, nie zachodzi więc formalny przypadek jawnego naruszenia Umowy Poczdamskiej. Tym sposobem neohitlerowcy odzyskują przedwojenne tereny zniewolonej obecnie Polski bez jednego wystrzału, skuteczniej niż za pomocą dywizji pancernych, wspólnymi siłami niemiecko-języcznej finansjery, niemieckiej generalicji, niemieckiego przemysłu wojennego, niemieckich partii politycznych i – w istocie niemieckiego – NATO. (***)

  Zatrzymajmy się jeszcze przy innych dziedzinach oficjalnego posłannictwa Rycerzy Maltańskich. To tzw. Rada Wojskowa Rycerzy Maltańskich: półtajna, arcywpływowa organizacja wojskowa bezpośrednio zespolona z Watykanem, zamaskowana działalnością charytatywną wzorem wszystkich innych obiediencji masońskich. Wielkim Mistrzem owej Rady Wojskowej Rycerzy Maltańskich był, a może jeszcze jest rycerz – kawaler Andrew Berti. W języku angielskim nazwa tej Rady ma skrót SMOM. Powstała ona ponoć jeszcze przed Zakonem Krzyżackim, który dał nam, Polakom dawnych wieków, ostre cięgi przerwane dopiero pod Grunwaldem.

  SMOM posiada bezpośrednie, zażyłe powiązania towarzyskie z monarchami europejskimi, bogatymi rodami arystokratycznymi. Utrzymuje stałe kontakty towarzysko-zakonne z CIA, o czym pisał w swojej książce J. Sozański: „Tajemnice Zakonu Maltańskiego „, wydanej w 1993 roku w Warszawie. Cytowana przez Sozańskiego amerykańska autorka Betty Mills ustaliła, że w latach 30. ubiegłego wieku braciszkowie z amerykańskiej filii SMOM uknuli spisek zmierzający do siłowego zawładnięcia Białym Domem. Miał w tym zamachu stanu uczestniczyć maltańczyk John Rascob. W ramach przygotowań do zamachu, amerykański rycerz S. Butler miał dowodzić tym puczem, a głównie tą jego częścią, której zadaniem miało być zacieranie dowodów zamachu w wykonaniu SMOM.

  Zamach nie doszedł do skutku, bo jak wyjaśniła Betty Mills, generał Butler zdradził spiskowców. Wspomniany Rascob to jeden z kilkunastu założycieli amerykańskiej filii SMOM, zarazem prezes ówczesnego General Motors. Kongres prowadził w tej sprawie specjalne dochodzenie, ale rycerz Rascob nawet nie został wezwany na przesłuchanie. Dodam już od siebie, że tamten spisek miał szanse uczynić z Ameryki coś innego niż jest ona obecnie, nie tak ludobójczego potwora, toteż niepowodzenie puczu traktuję z pewnym ubolewaniem. W każdym razie gorzej by nie było, niż jest…

 141. Peryskop said

  Re 139 re 127
  Zabolało, że coraz trudniej propagandzie przechodzić ?

  @wawel na Neonie24 też nieźle rozgryza 🙂
  http://wawel.neon24.pl/post/139501,krajobraz-po-bitwie-hybrydowej

  ===

  Re 140 re 127 a propos fałszywa „filantropia”

  „Filantrop” George Soros nie dorównuje „filantropowi” Billowi Gates’owi, który otwartym textem lansuje redukcję populacji z zastosowaniem „świetnej pracy z nowymi szczepionkami, służbą zdrowia i usługami zdrowia reprodukcyjnego”.
  Mengele przy nich to był drobny partacz.

  Ale Włosi i Włoszki budzą się i burzą :
  http://ram.neon24.pl/post/139592,wloscy-zydzi-boja-sie-faszystow-antyszczepionkowych

  ===

  Jak się tworzy nową „prawdę” za pomocą sprytnych przemilczeń operacyjnych pokazuje przykład Protokoły mędrców Syjonu
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Protoko%C5%82y_m%C4%99drc%C3%B3w_Syjonu

  … Pomimo szerokiej akcji demaskatorskiej Protokoły w dalszym ciągu są traktowane przez antysemitów jako ważne świadectwo.
  Niektórzy naukowcy porównują Protokoły do Nauczania Alta Vendita, znalezionego jakoby przez włoską tajną policję i potwierdzonego przez kilku papieży. Natura planów w obu dokumentach jest podobna, choć Protokoły są bardziej szczegółowe, jeśli chodzi o projekt zastąpienia papieża jako głowy Kościoła katolickiego.
  Inną teorią popularną w środowisku naukowym była taka, że Protokoły zostały napisane przez jakąś uboczną gałąź loży masońskiej (z których wiele posługiwało się wtedy nazwą Syjon), jako rodzaj fantazji na temat kontrolowania biegu rzeczy.
  Dowody zdają się dyskwalifikować tezę, że dokument został napisany przez Żydów. Przykładem jest na poły mesjanistyczna idea, która pojawia się stale w tekście, ustanowienia „Króla Żydów”. To nigdy nie był żydowski termin i odnosił się wyłącznie do ukrzyżowania Jezusa.
  Protokoły stały się w końcu częścią propagandowego arsenału nazistów w ich usprawiedliwianiu prześladowania Żydów. W 1934 szwajcarski nazista, dr Alfred Zander, opublikował serię artykułów przyjmujących Protokoły jako fakt, ale został pozwany do sądu przez dr J. Dreyfusa-Brodsky’ego, dr Marcusa Cohena i dr Marcusa Ehrenpreisa. Proces rozpoczął się w sądzie kantonalnym w Bernie, 29 października 1934. 19 maja, sąd, po przeprowadzonym śledztwie, uznał Protokoły za fałszerstwo, plagiat i plugawą literaturę, wydając wyrok zgodny z kantonalnym prawem. W podobnym procesie, w południowoafrykańskim Grahamtown, w sierpniu 1934 roku, sąd nałożył grzywnę w wysokości 1775 funtów (ok. 4500 ówczesnych dolarów amerykańskich) na trzech mężczyzn rozpowszechniających jedną z wersji Protokołów… koniec cytatu

  UWAGA !
  Bo anonimowe qrwiki typowo „wyrokiem zgodnym z kantonalnym prawem” zrobiły i tu mgłę zostawiając czytelnika w błędnym domniemaniu, że Zander był w Bernie skazany ! No bo jeśli … W podobnym procesie, w południowoafrykańskim Grahamtown

  A jakie są fakty ?
  Nie 19 maja lecz 14.05.1935 dr Zander i dwaj inni pozwani zostali uniewinnieni ! https://de.wikipedia.org/wiki/Berner_Prozess

  Natomiast wydawca jego komentarzy i tekstu PMS Theodor Fischer i Silvio Schnell zostali skazani na „kary raczej symboliczne” w kwotach 50 i 20 franków odpowiednio + udział w kosztach procesu.

  W apelacji berneński sąd odwoławczy w dniu 1.11.1937 uniewinnił obu skazanych w pierwszej instancji oskarżonych Theodora Fischera i Silvio Schnella, utrzymał jednak ich partycypację w kosztach procesu, bo „Kto rozpowszechnia takie zapalne artykuły z najbrzydszej odmiany na rynku, musi ponosić tego koszty”.

  Nie jest tu moją intencją wybielanie Alfreda Zandera (1905†1997), który szefował w «Nationale Bewegung der Schweiz», w 1941 przeniósł się do Reichu, a w 1943 zaciągnął się do Waffen-SS.

  Ilu jeszcze takich „Niemców” AusSchwitz było i wciąż jest poustawianych na najrozmaitszych frontach ?

 142. La Reine Toronto said

  wymiana Uk raincow w UK; Polacy wracjaja do Polski a Ukraincy w to miejsce do UK!

 143. Był sobie wynalazek…

  Polscy naukowcy mieli zostać multimilionerami. Dziś walczą, żeby dzieło ich życia nie skończyło na złomie

  Polacy mieli doprowadzić do rewolucji w elektronice. Prestiżowy amerykański magazyn pisał o nich, że to przyszli multimilionerzy. To był 2010 rok. Dziś ich dziecko – Ammono – walczy o życie. To już ostatnie tchnienie. Za kilka miesięcy prawdopodobnie firma zostanie rozebrana na części, budynki sprzedane, unikalne na skalę światową maszyny wylądują na złomie, a patenty zostaną sprzedane za granicę.

  https://manager.money.pl/wiadomosci/artykul/ammono-polscy-naukowcy-mieli-podbic-swiat,166,0,2237094.html

 144. Marucha said

  Re 139:
  O co Szanpanu chodzi?

 145. Yah said

  „Jest reakcja Rady Etyki Mediów na „aferę twitterową”. Organ wydał oświadczenie, w którym stwierdził kategorycznie, że „Magdalena Ogórek, która prowadzi program w TVP Info, złamała zasadę szacunku i tolerancji, czyli poszanowania ludzkiej godności, praw, dóbr osobistych, a szczególnie prywatności i dobrego imienia, wytykając senatorowi Markowi Borowskiemu, w utrzymanym w antysemickiej retoryce wpisie na forum społecznościowym rzekomą zmianę nazwiska na polsko brzmiące”.”

  Chodzi o to, że ktoś się czegoś wstydzi czy tez o to, ze Pani nie uzyskała koncesji na ….. mogla się skonsultować z Grzesiem lub Stasiem i dowiedzieć kogo można, a kogo nie można.

  A tak to ….”głupiutka i naiwna” bo sadziła, , że w Polsce prawo i sprawiedliwość i Polacy mają coś do powiedzenia i coś mogą …. no i zobaczyła co mogą

  A temu świętej pamięci Panu to nie zaszkodziło, ale to tylko, że na Polaków można pluć do woli ….. taki kraj ( cytując Kaczyńskiego)

  .https://www.youtube.com/watch?v=TKrp4lJO1DQ

 146. www.wandaluzja.com said

  Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie, opowiada o swej najnowszej książce RUBINOWE OCZY KREMLA o fascynujące i złożonej historii kraju, w którym pracuje i zdradza, o czym chce rozmawiać z Putinem – PRADAWNA CYWILIZACJA UKRYŁA NA SYBERII COŚ, CO POMOŻE ZIEMIANOM W OBRONIE PRZED INWAZJĄ Z KOSMOSU? ROSJA INTRYGUJE NAS CORAZ BARDZIEJ; Gazeta Wrocławska, 1 VIII 2017, s. 10-11//HISTORIA.

  Przeglądając wczoraj prasę zauważyłem tytuł: WALKA MOSKWY Z BUKARESZTEM O KISZYNIÓW. Znaczy to, że Moskwa uważa sprawę Ukrainy za ZAŁATWIONĄ, bo Ukrińcy będą uciekać przed Korupcją do ROSJI więc można podjąć walkę z Rumunią o Kiszyniów? bowiem tak jak Niemcy finansowali korupcję w Polsce tak Rosja finansuje korupcję na Ukrainie.
  Ten Spór i Walka o Kiszyniów zdaje mi się być jednak walką o wywieziony do Szwajcarii przed Armią Czerwoną Skarb Nestora Machno. Lenin dał Kozakom Zadnieprzańskim ziemię między Donem a Dnieprem i GWARANCJĘ Demokracji Szwajcarskiej, tak jak Piłsudski, co stało się Oficjalnie powodem konfliktu Denikina z Piłsudskim.
  DARCZYŃCY Denikina: Francuzi, Anglicy i Grecy DOPUŚCILI do Awantury na Wojskowej Komisji Polsko-Rosyjskiej, gdzie Narodowców Wielkopolskich nazwano Piłsudczykami a jego Polskim Panem – Obywatelem Rosji. To doprowadziło do odczytania przygotowanego na taką okazję Ultimatum Piłsudskiego.
  Biali uderzyli na Kozaków Zadnieprzańskich, co było casus beli między Polska a Białą Rosją ze względu na Gwarancje Piłsudskiego i wycofanie się Kozaków Zadnieprzańskich na Polski brzeg Dniepru.
  To spowodowało przyjęcie przez Kozaków Zadnieprzańskich GWARANCJI LENINA i udział ich w bitwie pod Orłem, gdzie zagarnęli pociągi ze skarbami Setek Arystokratycznych Rodów Rosyjskich. Lenin zaś dał zdobyczna i porzuconą broń, z pociągami z nierozładowaną bronią aliancką Kemalowi, który pobił nią Ormian i Greków oraz wygnał Rosjan z Konstantynopola.
  Zadnieprzańscy Kozacy na podstawie Gwarancji Lenina wzięli udział w likwidacji Białej Rosji zdobywając Krym, ale wówczas Bolszewicy napadli na nich. Machno kazał flotylli ze skarbami rosyjskimi płynąć do Polskiej Odessy, ale byli tam już Chińczycy, którzy SMAŻYLI Polaków, wobec czego Machno skapitulował przed armią rumuńską, w jaki to sposób Rumunia stała się MOCARSTWEM. Rumuni odesłali go do Polski jako Obywatela Rzeczypospolitej.
  Wynika z tego, że Walka o Kiszyniów jest zasłoną dymną walki o wywieziony do Szwajcarii SKARB NESTORA MACHNO. Rosja uzna Rumuński Kiszyniów za rewindykację skarbów Rodów Rosyjskich.
  I jeszcze jedno: Rosja nie zwróciła Narodowego Skarbu Rumuńskiego w postaci 37 ton biżuterii, który jest uważany za Skarb Gepidów płockich. Według mnie jest to jednak ewakuowany po bitwie nad Nidą Majestatyczny Skarb Attyli z zamku w Budzie. Skarb Imperialny musiał być wywieziony isterami i został prawdopodobnie przechwycony przez Bizantyjczyków w Belgradzie a jeśli tak to został ukryty w podziemiach Semlinu.
  Jastrzębski awansuje cywilizację Nuklearną na Syberii do KOSMICZNEJ i szuka Bizantyjskiej Biblioteki Iwana Groźnego. To jest kazusem Skarbca Iwana Groźnego, który był Największy, bo każdy podejrzany o posiadanie złota był mazany smołą. Dawno wytłumaczyłem, że Skarbiec ten został wywieziony przez postoprycznę do Kazania, a w czasie Smuty ewakuowany do tureckiej naówczas Odessy dla finansowania Wojen Kozackich. Podczas wojny napoleońskiej popłynął do Nowego Jorku a wraz z nim BIBLIOTEKA. Poniatowski BŁAGAJĄC Napoleona, by Nie Przekraczał Dniepru, na co ten KAŻĘ ROZSTRZELAĆ TEGO OFICERA, KTÓRY ZABRANIA MI PROWADZENIA WOJNY, chciał prawdopodobnie zachachmęcić skarb Iwana Groźnego ??? Mickiewicz opisuje w Dziadach carskie śledztwo w/s Skarbu Iwana Groźnego.

 147. ocena said

  re141
  Peryskopie bredziochy zawsze pobudzają u domniemanych Polaków, którzy pozjadali wszystkie rozumy, w szkole żydowskiej. A może pan tez spokrewniony z Mac Cain, po polsku Wielki Kain, z rokującym mózgo pląsem.

  re144
  Szanadmin o nic nie chodzi.. free d’affaire.

 148. konik said

  MIESIACZKI KACZYNSKIEGO
  http://bar-bara.neon24.pl/post/139600,miesiaczki-kaczynskiego

 149. SAP said

  Alasdair MacIntyre
  CZY PATRIOTYZM JEST CNOTĄ?*

  „Warto podkreślić, że w konsekwencji patriotyzm, w takim sensie, w jakim mówi się o nim w tych rozważaniach, możliwy jest w pewnych typach wspólnoty narodowej i pod pewnymi warunkami. Na przykład wspólnota narodowa, która
  systematycznie wypiera się swojej własnej, prawdziwej historii lub wprowadza
  w jej miejsce historię w dużym stopniu fikcyjną, czy też wspólnota narodowa, w której więzi wyprowadzone z historii nie są w żadnej mierze więziami rzeczywistymi (bo zostały na przykład zastąpione przez więzi obustronnej własnej
  korzyści), będzie wspólnotą, wobec której patriotyzm byłby – z jakiegokolwiek punktu widzenia – postawą irracjonalną. Z tych samych powodów, dla jakich rodzina, której wszyscy członkowie uważają, iż przynależność do niej wynika tylko z obustronnego własnego interesu, przestaje być rodziną w tradycyjnym sensie, naród, którego członkowie zajęli podobną postawę, nie będzie już narodem, dostarcza odpowiednich podstaw do twierdzenia, że stanowiący go projekt po prostu się załamał. Ponieważ wszystkie nowoczesne państwa biurokratyczne zmierzają ku sprowadzeniu wspólnot narodowych do tego stanu, wszystkie te państwa zmierzają do stanu, w którym nie będzie miejsca na prawdziwą moralność
  patriotyzmu, a to, co będzie afiszować się jako patriotyzm, okaże się niemającym rzeczywistych podstaw pozorowaniem.”

  Całość (22 strony PDF) można pobrać tu:
  http://etykapraktyczna.pl/pismo/numer-3/czy-partiotyzm-jest-cnota

 150. Wacław Słowikowski said

  Nabór do polityki! Jeżeli jesteś matołem, na miarę Kuchcińskiego, Kaczyńskiego, Dudy, Schetyny, Kopacz, Petru, etc, etc, etc, jeżeli jesteś na ich miarę złodziejem, sprzedajną kurwą, kosmopolitą, jak masz tyle wstydu co oni co „ludzie ich konduity, jak jesteś śmieciu bez wstydu jak oni, jak nie masz ludzkich zahamowań jak oni, to akurat kurwo nadajesz się do polskiego parlamentu! Tylko tam takie ścierwa potrzebują. Po wylizaniu jąder i dupy szefom przestępczych organizacji, wpiszą cię kurwo na listę wyborczą i będziesz posłem albo senatorem plugawego państwa, na usługach naćpanych jankesów. Będziesz kurwą taką samą jak kurwami są obecni parlamentarzyści , którzy w zmian za koryto władzy są gotowi na czele z prezesem Kaczyńskim Jarosławem , lizać jaja i dupę bękartom naszych banderowskich ludobójców, którzy ustanowili tych zbrodniarzy swoimi narodowymi bohaterami. I żaden parlamentarny kurwa- z wyjątkiem Kukiz15, nie domaga się by bękarty naszych ludobójców zaprzestali ich gloryfikowania jako bohaterów, by w banderowskiej Ukrainie znali prawdę o ich „bohaterstwie” Więc jeżeli jesteś kurwą na miarę obecnych parlamentarzystów, to w sam raz nadajesz się na polityka, na prezydenta III RP, na prymasa Polski, jesteś stu procentową znormalizowaną kurwą III RP.

 151. gość said

  Niemcy zapłacą Polsce za II wojnę światową? Trwa analiza prawna!

  Biuro Analiz Sejmowych przygotowuje informację dotyczącą możliwości domagania się przez Polskę odszkodowań od Niemiec za straty wojenne – taką informację podał dzisiaj poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Analiza ma być gotowa do 11 sierpnia.

  http://www.dzienniknarodowy.pl/7711/niemcy-zaplaca-polsce-za-ii-wojne-swiatowa-trwa-an/

 152. Ola said

  ad 152, Gosch

  ale jesli Niemcy zaplaca , to chyba trzeba bedzie powrocic do granic sprzed I Wojny Swiatowej .

  Tylko na co niemiaszkom te ziemie? NRDowo od cwiercwiecza odlogiem lezy . Na terenie przygranicznym tam wiecej Polakow niz Niemcow mieszka , bo i domy , ruinki takie znaczy ,tam tansze niz w Polsce.
  Ale co tam, Napoleon tez napadl Niemcy , niech im Francja zaplaci to sie wyrowna. Ale ruskim tez trzeba bedzie zaplacic !
  No i zydkom. A ile amerykance beda musieli placic . Ten Kaczor to ma pomysly. O laboga.

 153. denuo said

  Macierewicz: Niemcy są nam winni pieniądze za II wojnę! Kowalski & Chojecki NA ŻYWO IPP TV

 154. kura domowa said

  Transseksualiści w natarciu:

  https://www.youtube.com/watch?v=9-qXTUQw7Bw Jessica Alba-wyznanie : ” I’m a man”. Sala sie śmieje, nikt nie wierzy.

 155. Trzeba zwołać Konferencję Pokojową, która zakończy II Wojnę Światową.
  Sejm Walny proponuje Gdańsk- Oliwę w październiku 2017r. https://www.youtube.com/watch?v=V2yymbp2LvE

 156. Ola said

  ad Brygida

  ad Brygida

  tak jest, jak juz to juz! zadac odszkodowan za ostatnich 400 lat !

  ( ja pie*dole, kraj wariatow, jakiego swiat nie widzial)

 157. Czesiek said

  Żydek na preŻYDenta POLIN.

  https://wiadomosci.wp.pl/chca-cejrowskiego-na-prezydenta-ten-sondaz-moze-namieszac-6150841561015937a

 158. re1truth2 said

  http://www.tvp.info/33450487/rosyjscy-biznesmeni-powiazani-z-kremlem-dotuja-fundacje-otwarty-dialog

  Po co pisać tak enigmatycznie, powiązani z Putinem. SKW we współpracy z FSB załatwili koncesję na obrót kamizelkami kuloodpornymi dla Fundacji. CI zawieźli na majdan, czy to zły cel. Mieszają tą Fundacją, aż się śmiać chce z tych informacji, to tak jak Piskorski Irackim szpiegiem.

 159. SAP said

  Chopin po włosku.
  .https://www.youtube.com/watch?v=xigHDe3DMrA

 160. Peryskop said

  Kalectwo po szczepieniach HPV

  Prof. Maria Majewska mejlem 1.08.2017

  Warto przeczytać poniższy list matki, opisujący jak jej zdrowy 18 letni syn w ciągu 2 lat został zamieniony w kalekę po szczepieniach HPV. Proszę zwrócić uwagę na podstępne , kryminalne zachowanie szczepiących lekarzy, którzy wykorzystują naiwność młodych ludzi, by ich nakłaniać do przyjmowania zabójczych i okaleczających szczepień.

  Poniższa amerykańska strona SaneVax jest poświęcona udokumentowanym przypadkom okaleczeń i zgonów zdrowych dziewcząt i chłopców po szczepieniach HPV. Rodzice, którzy zgodzili się na szczepienie dzieci nie mogą sobie darować, że przez własną naiwność i brak wiedzy zniszczyli swym dzieciom zdrowie lub życie.

  W załączonej tabelce z tej strony wyliczone są NOPy i zgony po tych szczepieniach zgłoszone do amerykańskie bazy VAERS. Trzeba pamiętać, że zgłaszanych jest tylko od 1 do 5% wszystkich prawdopodobnych NOPów, więc ich prawdziwe liczby są 20 lub 100 razy większe.

  W tabelce na czerwono ❗ zaznaczono dysplazje, patologiczne cytologie i raki szyjki macicy występujące po tych szczepieniach, które rzekomo mają przed nimi chronić. Miliony dziewcząt, młodych kobiet i chłopców zostały już trwale okaleczone lub wysterylizowane przez szczepienia HPV, które można podsumować – okaleczają, sterylizują i zabijają, lecz nie chronią przed rakiem.

  Namawianie lub przymuszenie do ich przyjmowania jest tożsame ze stosowanie broni biologicznej. A najgorsze jest to, że w tych medycznych zbrodniach uczestniczą świadomie lub z ignorancji rządy wielu krajów, które niszczą własne narody.

  http://sanevax.org/gardasil-sharing-carnage-boys/

  HPV Vaccine VAERS Reports

  DESCRIPTION TOTAL

  Disabled 1,974
  Deaths 324
  Did Not Recover 9,686
  ❗ Abnormal Pap Smear 618
  ❗ Cervical Dysplasia 279
  ❗ Cervical Cancer 129
  Life Threatening 825
  Emergency Room 14,518
  Hospitalized 4,795
  Extended Hosp. Stay 321
  Serious 6,836
  Total Adverse Events 51,522

 161. re1truth2 said

  http://odfoundation.eu/szukaj/tg.kamizelki-kuloodporne dotyczy wpis 159 i Fundacji Otwarty Dialog

  Dobry ten Putin i Kreml.

 162. re1truth2 said

  .http://odfoundation.eu/i/articles/7166_720_0_1_21c40fb6c2_print-skriny_onet.png

 163. Jack Ravenno said

  @153 OLA – a g*ówno nie powrót do granic sprzed pierwszej wojny GŁUPIA CI*PO! O ile nie wiesz – to Polski wtedy na mapie nie było. Niemcy nie zapłacili Polsce za ogromne straty IIWŚ i tyle. Wiszą nam w cholerę kasy – wybitej inteligencji żaden k*urwa szkop nie zwróci. Prawda czy nie? Zresztą ruskie tak samo – banda NKWDowskiej swołoczy.

  W*KURWIASZ MNIE GŁUPIMI TEKSTAMI! PIERD*OLISZ i PLAPLASZ…

  ogarnij się.

  ——
  Pan Jacek też mnie WKURWIA tym pierdoleniem o ruskich jako bandzie NKWD-owskiej swołoczy.
  Kto wymordował miliony Rosjan? Sami, kurwa, siebie?
  Admin

 164. Jack Ravenno said

  @150 WACŁAW SŁOWIKOWSKI – ciekawe, że żadnemu „komentatorowi” Powstania Warszawskiego nie przeszło przez gardło to, że oddział ukraińskiej formacji SS Galizien brał aktywny udział w mordowaniu Warszawiaków. Ciekawe – co?

 165. Yagiel said

  Legia gra z Astaną, do przerwy 0:0, a grają zupełnie bez pomysłu – czarno to widzę…

  Cały czas z tyłu głowy mam sytuację w dniu poprz wybuch powstania: w poniedz rano jest odprawa sztabu AK i po ciężkiej dyskusji decyzja większością głosów: nie ma warunków do powstania. I wtedy Chruściel ps. Monter wsiada na rower i jedzie przez most na Pragę sprawdzić, czy ruskie czołgi juz tam są – czy już samo to nie brzmi idiotycznie? Bo:
  1. front coraz bliżej, słychać artylerię, na moscie są wzmocnione posterunki NIemców, a Chrusciel jedzie jak po cukier…
  2. powie potem w sztabie, ze widziano ruskie czołgi na Pradze (konkretnie gdzie?) – a Niemcy co? blokują most? wysadzają? to chyba logiczne, że zaminowany…przepuszczają rowerzystę z powrotem, jakby to był dzień targowy na Pradze
  3. co musieli zrobić Niemcy, gdy(by) pojawiły się ruskie czołgi? no strzelać do nich – byłoby słychać i byłby wielki alarm takze na lewym brzegu, prawda? Nie było. Chruściel spoko przejechał w tę stronę i zameldował ok.16.30: są ruskie czołgi! – kto je widział? powstanie/decyzja oparta na słowach jednego człowieka? był jakiś kontr-meldunek, inne źródło, nasłuch NIemców?
  4. od. 16-17 w pon. 31 lipca nic nie wskazuje na ruskie czołgi na Pradze – nic w zachowaniu Niemców
  – jak to: Festung Warschau nie ogłasza alarmu z powodu ruskich czołgów na Pradze? nie wysadzają mostów ani nie przerzucają za rzekę pancernych odwodów?
  – poproszę o wspomnienia z W-wy z tego poniedziałku: czy ktoś widzi objawy paniki Niemców czy choćby wzmożenia frontowego? ci siedzący w sztabie mają jakies rozeznanie w sytuacji na mieście? muszą mieć!
  5. o godz. 17 podjęto decyzję – w niepełnym składzie, głosami napieraczy na walkę już! – że jutro zaczynamy walczyć, bo Sowieci na Pradze; jeszcze raz: w oparciu o słowa jednego człowieka, który pojechał na rowerze… jak daleko mógł dojechać? ile km poza Wisłę? – przecież to jakaś bajka, bzdura! nie wierzę, że na takich „podstawach” zdecydowano o powstaniu…
  6. most nie wysadzony, odgłosów ani objawów walki czołgowej, artyleryjskiej na Pradze nie ma… Bujda, nawet nie na resorach.

  Proszę, powiedzcie, że coś jeszcze w ten poniedz/31.o7 się działo, że nocą na wtorek ktoś obserwował z jakiejs wieży kościoła czy z Pasty, co dzieje się na Pradze; że we wtorek w ciągu dnia ktoś weryfikował wczorajsze meldunki, tzn. jeden jedyny Chruściela/Montera, że była kontrakcja w dowództwie w celu weryfikacji wczorajszego rozkazu – proszę o jakies wspomnienia o tym: są? meldunki, dokumenty?
  Mam uważać, że Monter jednoosobowo zmontował powstanie na śmierć ponad 200 tys Polaków i zagładę Warszawy?

  Wiekszą szansę ma Legia wygrać 2:0 – patrzę…

 166. www.wandaluzja.com said

  ZEZNANIE Juliusza Prawdzica-Tella, syna deponenta Stanisława Antoniego Prawdzica-Tella.

  W związku ze skierowaniem przez depozytora francuskiego sprawy depozytu Stanisława Antoniego Prawdzica-Tella do Sądu Najwyższego z powodu śmierci ŁŻEGO deponenta Klemensa D. Prawdzica z żoną i córką w wypadku samochodowym w 2012 r, oświadczam co następuję:

  Nie życzę sobie, aby wysokie instytucje państwowe podejmowały decyzje i ferowały wyroki w mych sprawach Bez mych zeznań, jak to robi jurysdykcja III RP na podstawie Prawa Stalinowskiego o Niewiarygodnym Świadku. Po otrzymaniu listu od depozytora francuskiego o skierowaniu mej sprawy do Sądu Najwyższego udałem się do Konsulatu Francuskiego dla złożenia Zeznań, ale poinformowano mnie, że sprawy Prawne załatwia Konsulat Francuski w Krakowie. Odczekałem 2 tygodnie, aby dziś dowiedzieć się, że TAM PRAWNIKA TEŻ NIE MAJĄ.

  Klemens D. Prawdzic, syn mego stryja Czesława Stefana Prawdzica i Barbary Bierutówny, córki Prezydenta Polskiej Rzeczpospoitej Ludowej Bolesława Bieruta, wszedł w posiadanie depozytów mego ojca drogą Gangsterstwa Politycznego jako eksponent KGB-Mossadu. Mój stryj, robiąc w Moskwie Doktorat, MUSIAŁ zostać agentem KGB, co wiem od dziadka, Juliana Prawdzica-Tella, który został ZAKATOWANY przez KGB.

  Tym ZAKATOWANIEM szantażowało mego ojca, zmuszając go do przyjęcia NOWEGO Paszportu Amerykańskiego i PRZEPISANIA na podstawie tegoż depozytów francuskiego i brytyjskiego na obywatela izraelskiego Klemensa D. Prawdzica, co było Wywłaszczeniem mnie, jako JEDYNEGO spadkobiercy mego ojca i Wszystkich Spraw Amerykańskich mego dziadka, gdyż mój brat i siostra nie interesowali się sprawami rodzinnymi i uprawiali działalność agenturalną, kradnąc i niszcząc pamiątki i dokumenty rodzinne oraz grożąc mi Domem Wariatów.

  Sprawa Złota Stalina znalazła się w mej rodzinie z racji, że Bierut wysłał mego dziadka do Waszyngtonu w/s kapitału amerykańskiego na Górnym Śląsku. Tam dziadek spotkał swego ucznia ze szkoły IRA, generała CIA, który powiedział mu o wydanym w Moskwie akcie aresztowania sowieckiego komendanta okupacyjnego w Niemczech, marszałka Żukowa. Dziadek przekazał tą wiadomość do ambasady Jugosławii.

  Akt aresztowania Żukowa był w związku z tworzeniem przez teścia Stalina, Nadrabina ZSRS Kaganowicza Państwa Żydowskiego na Ukrainie przy pomocy dywizji NKWD, zapostulowanego przez kardynała Richelieu. Kaganowicz anektował Krym, co wywołało reakcję Pitrowców, którzy poskarżyli się komendantowi okupacyjnemu w Niemczech. Ponieważ w Polsce rządzili Żydzi to eszelony Żukowa mogło przeprowadzić z Niemiec na Ukrainę tylko zbrojne podziemie antykomunistyczne, z której to racji marszałkowie Rokossowski i Malinowski REAKTYWOWALI NSZ, którego komendantem został Kasznica, ale SZANIEC Paderewskiego powołał Komendanturę Ukraińską NSZ, której komendantem został mój ojciec.

  Był to epizodyczny sojusz Armii Czerwonej z Narodowymi Siłami Zbrojnymi, który doprowadził do wzięcia przez marszałka mego ojca Górę-Dolinę w Kijowie do niewoli Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA. Złoto to mój ojciec, po spłaceniu marszałków Żukowa, Roli-Żymierskiego i Broz-Tito-Pindara, wysłał statkami do Szwajcarii, ale rząd Republiki Francuskiej nie zgodził się na to i skierował statki do Wojennego Skarbca Polskiego.

  Kilkanaście lat temu był w Lublinie proces Piotra Osucha, wnuka gomułkowskiego komisarza Złota Marszałka Roli-Żymierskiego z wojny ukraińskiej: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza// którego głównym bohaterem był słynny brazylijski piłkarz Romario, najęty przez panią Aleksandrę Nowak-Tomaszewską dla asekurowania mnie.

 167. Ola said

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/04/29/w-co-gra-wojciech-olszanski-ksywa-aleksander-jablonowski/

 168. Peryskop said

  Re 166 Yagiel

  Coś w tym było – może uczestnik spisku londyńskiego z udziałem m.in. Józefa Hieronima Retingera (rodem z Wittembergii), a może tylko tzw „użyteczny idiota” ?

  Komentarz z GW – więc z należną ostrożnością – także co do autora : prof. Andrzej Leon Sowa (ur. w 1946 r.), profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, badacz historii Polski w XX w., autor m.in. książek: „Historia polityczna Polski 1944-1991”, „Od Drugiej do Trzeciej Rzeczypospolitej (1945-2001)”, „Stosunki polsko-ukraińskie 1939-1947”. W tym roku w Wydawnictwie Literackim ukazała się jego monografia „Kto wydał wyrok na miasto? Plany operacyjne ZWZ-AK (1940-1944) i sposoby ich realizacji”

  http://wyborcza.pl/alehistoria/1,121681,20481054,general-antoni-chrusciel-monter-dowodca-powstania.html

  ===

  A z życiorysu w wiki wynikałoby, że latem 1944 płk. Antoni Chruściel – poza enigmatycznym epizodem wrześniowym 1939 – nie miał DOŚWIADCZENIA BOJOWEGO :

  …W sierpniu 1914 roku wstąpił do Legionu Wschodniego, a we wrześniu tego roku, po rozwiązaniu legionu, wcielony został do cesarskiej i królewskiej Armii w której został skierowany do szkoły podoficerskiej, a następnie oficerów rezerwy. Po ukończeniu szkoły oficerskiej w latach 1915-1918 był kolejno: dowódcą plutonu, instruktorem szkoły i dowódcą kompanii w c. i k. 90 Pułku Piechoty z Jarosławia. Porucznik Antoni Chruściel przyczynił się wydatnie do tego, że jego jednostka, jako jedyna w armii austriackiej wróciła w listopadzie 1918 do garnizonu z bronią i sprzętem. [trudno obiektywnie ocenić – przyp. Pery]

  Z dniem 1 stycznia 1919 roku został przyjęty do Wojska Polskiego z zatwierdzeniem posiadanego stopnia podporucznika ze starszeństwem z 1 sierpnia 1916 roku, zaliczony do 1 Rezerwy z powołaniem do służby czynnej na czas wojny aż do demobilizacji oraz przydzielony z dniem 1 listopada 1918 roku do 14 Pułku Piechoty w Jarosławiu. We wspomnianym oddziale dowodził 5 kompanią, a od grudnia 1921 roku – I batalionem. 19 sierpnia 1920 roku został zatwierdzony z dniem 1 kwietnia 1920 roku w stopniu kapitana, w piechocie, w grupie oficerów byłej armii austriacko-węgierskiej.

  3 maja 1922 roku został zweryfikowany w stopniu kapitana ze starszeństwem z 1 czerwca 1919 roku i 854. lokatą w korpusie oficerów piechoty. Od października 1922 roku był dowódcą 3, a następnie 6 kompanii w 42 Pułku Piechoty w Białymstoku. Jednocześnie studiował prawo na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie. 10 października 1923 roku przeniesiony został do Korpusu Kadetów nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Lwowie na stanowisko dowódcy kompanii[9]. 23 maja 1927 roku otrzymał przeniesienie do 6 Pułku Strzelców Podhalańskich w Stryju na stanowisko dowódcy II batalionu.

  W latach 1929-1931 był słuchaczem Kursu Normalnego Wyższej Szkoły Wojennej w Warszawie. Z dniem 1 września 1931, po ukończeniu kursu i uzyskaniu dyplomu naukowego oficera dyplomowanego, przeniesiony został do Centrum Wyszkolenia Piechoty w Rembertowie na stanowisko wykładowcy. W październiku 1934 roku powrócił do W.S.Woj. na stanowisko wykładowcy taktyki. W styczniu 1937 roku rozpoczął staż na stanowisku zastępcy dowódcy 40 Pułku Piechoty „Dzieci Lwowskich”. W marcu 1938 roku objął dowództwo 82 Syberyjskiego Pułku Strzelców im. Tadeusza Kościuszki w Brześciu.

  Na czele tego oddziału walczył w kampanii wrześniowej 1939 (do 28 września). Po kapitulacji Twierdzy Modlin dostał się do niewoli niemieckiej i został osadzony w obozie przejściowym Soldau (KL) w Działdowie, z którego zwolniony został w końcu października tego roku.

  Od czerwca 1940 roku w konspiracji, szef Wydziału III taktyczno-wyszkoleniowego. Od października szef sztabu Komendy Okręgu Warszawa-Miasto ZWZ, a od maja 1941 – komendant tego okręgu. 10 sierpnia 1942 awansowany do stopnia pułkownika służby stałej.

  W powstaniu warszawskim faktyczny dowódca całości sił powstańczych…

 169. Yagiel said

  widać związki piłki nożnej z polityką – o Romario a Polska coś kojarzę… Swoją drogą jaka ta polityka rodzinna! Mało kto spoza rodziny rodzin ma do niej dostęp, chociażby intelektualny. To zbyt poważna gra dla amatorów.

  Legia przegrała dwumecz 1:2 w stylu i tak nieco lepszym niż KG AK powstanie, kiedy to 2 sierpnia rano było już coś 0:4, a skonczyło się 1:62 czy jakos tak…. Swoja drogą ciekawe, kto teraz tak winduje polską reprezentację ZA WYSOKO w rankingu FIFA ? Na 6 czy 5 miejsce? Inna rzecz, że gdyby dzisiejsi politycy nasi pożal się Boże grali jak reprezentacja Nawałki, mielibyśmy ok. 10 miejsce na globie i remis z NIemcami; ale nawet Legii nie dorównują i spadają z Ligi Europy… PiSPolska mistrzem Polski!
  Chociaż może w kategorii ‚kibice/oprawa meczu’ jest tożsamość: dzisiejszy trybuna-megaobraz w nawiązaniu do powstania’44 bardzo dokopuje Niemcom! Chyba zwolnią Lewandowskiego z Bayern…
  Cóż, sport to też polityka.
  A polityka to sport, tyle że polegający na wybijaniu kibiców, np. Legii. A przecież to nasza najsilniejsza armia, której Europa się boi. (Intelektualnie także.) A za rok finały mistrzostw świata w Rosji – Kreml wpuści tysiące megapolskich kibiców? (A ukrainskich?) Bo chyba już zakwalifikowaliśmy się. Jakoś tak łatwo…
  Już widze na rosyjskim stadionie megapłachtę z „zamachem smoleńskim”, itd.

  Pozytywne jest to, że do tych finałów nic złego się nie stanie…

 170. La Reine Toronto said

  http://tinyurl.com/yarxcnrs

  Lobuzy pod sad ale jaki?

 171. La Reine Toronto said

  ad 168:Ola zamow wizyte u doktora! Nie sugeruj sie czyims zdaniem, ocena ale mysl i wyciagaj wnioski jako Polka? czy nie?

 172. NyndrO said

  Tej, Szefie! Olga Tokarczuk nas nawiedziła! No to jest coś Chyba upiekę biszkopt. * .
  http://kresy.pl/wydarzenia/znana-pisarka-olga-tokarczuk-polacy-to-mordercy-zydow-kolonizatorzy-i-wlasciciele-niewolnikow/

 173. Jack Ravenno said

  Panie Admin – proszę czytać uważnie – ruskie z małej i NKWD – wszyscy wiedzą co to było NKWD i kto to ruskie. Nie napisałem o Rosjanach, których ruskie sponiewierali gorzej niż Polaków – więc nie rozumiem o co halo.

  ——
  Nie uznaję tego tłumaczenia.
  Admin

 174. Yah said

  Ad 171

  W przypadku tej pani i wielu, wielu innych mieszkańców kraju to tzw. syndrom wyparcia, którego ofiara są Polacy.

 175. Czesiek said

  Polacy dobrze wiedzą kto jest największym wrogiem Polski i od razu reagują. Duch narodowy jeszcze nie umarł.

  https://wiadomosci.wp.pl/polscy-kibole-zaatakowali-pilkarzy-z-izraela-policja-zniknela-po-ostatnim-gwizdku-6151110094817409a

 176. Yagiel said

  w komentarzach w GW do oprawy meczu Legia-Astana jest taki wpis:

  „ta oprawa, ten kadr tak użyty to jedno z najstraszniejszych oskarżeń powstania, a raczej dowódców powstania, jakie widziałem: hańba temu, kto takie dzieci, setki dzieci w mundury ubierał!
  Jeśli taki ma być obraz powstania dla świata, to lepiej, żeby powstania w ogóle nie było! Niemcy wywołali powstanie, czy Polacy? NIemcy wybrali głupi moment i okłamywali o ruskich czołgach na Pradze czy Polacy/dowódcy? Niemcy mundurowali i wysyłali na śmieć dzieci czy Polacy? – Tak mamy być pamiętani przez ludzi?
  Gdyby ten dzieciak był w swoich ciuchach i tylko z opaską… Dzieci nie moga być żołnierzami – wojna to sprawa dorosłych, zwłaszcza głupich!
  Kibice Legii jako przerażone dzieci w rękach śmiertelnych wrogów – gdzie są dowódcy powstania? Pytam, gdzie są dowódcy, którzy oddali 200 tys Warszawiaków, w tym dzieci, w ręce morderców? Gdzie jest rozum Polaków?
  Im większy obrazek, tym mniejszy rozumek.”

 177. www.wandaluzja.com said

  MAJESTATYCZNE SKARBY ATTYLI I CZYNGIS CHANA

  Dziś nocy o godz. 2 oglądałem film o Społecznej Akcji Odbudowy Zamków Jurajskich, co obiecał Jarosław Kaczyński. Ponieważ odbudowa tych zamków na HOTELE jest dobrą inwestycją to PiS nie musi wykładać pieniędzy, bo zaangażowanie społeczne generuje Kapitał Społeczny – najlepiej przez prawo SPÓŁDZIELCZE. Jura jest jednym z najbardziej atrakcyjnych dużych obszarem Polski o NAJLEPSZEJ lokalizacji. Zamki te zachowały się w oryginalnej formie, choć często w ruinie, gdyż Jura była do Jagiellonów Parkiem łowieckim Gargamela i Wawelu, a Stół Królewski wymagał łosiny, niedźwiedziny i turzyny.
  Wczoraj przeczytałem, DLACZEGO NAJLEPSZE MIĘSO JEST Z ANGIELSKIEGO SZOTA? Otóż dlatego, że szot był skandynawskim turem. Gdy wybito tury to na Pomorzu hodowano szoty. W r. 1622 pryszczycę na Mazowszu przeżyła jedna krowa, która chodziła po puszczy i RYCZAŁA. Pozostałością Tura Małoazjatyckiego jest bydło Watutsi. Na Ukrainie tury wybili Turcy w II poł. XVII w. a Syberii Kozacy w wieku XVIII.
  Atrakcyjność i efektywność Jury zostałaby spotęgowana odbudową Kanału Przemysłowego. Skandynawski jachting jest wielkim kapitałem a skandynawskim RAJEM był Dunaj. Odra nie nadaje się na drogę jachtingową do Dunaju, którą SKRACA dwukrotnie Kanał Przemysłowy, będący atrakcją turystyczną PRAWIE na miarę Remu, który dla jachtingu skandynawskiego jest Niestosowany. Niemcy NAHAROWALI SIĘ Jak Woły przy budowie kanału Men-Dunaj, gdzie żaden Skandynaw Nosa Nie Wsadził, bo Gorszy od Odry i Nie Zwróci Się. Mówiłem Rosjanom w l. 60, że jak chcą zarobić na rudzie kurskiej to niech sprzedają ją Polakom i Czechom.
  W związku z drogą jachtingową do RAJU skandynawskiego Prezydent Duda powinien wystąpić od ONZ o rewindykację z Moskwy Rumuńskiego Skarbu Narodowego, w postaci 37 ton biżuterii. Jest on uważany za skarb Gepidów Płockich, ale ja to mam za Majestatyczny Skarb Attyli, który po rozgromieniu Hunów przez Wandalów nad Nidą został ewakuowany z zamku w Budzie na wschód i ukryty przed Wandalami, którzy z Gepidami pogonili do Żelaznej Bramy, żeby zablokować drogę isterom ze skarbem Imperialnym Attyli. Narodowy Skarb Rumuński powinien być eksponowany na zamku Attyli w Budzie przez finansową spółkę rumuńsko-węgierską pod patronatem ONZ.
  Pojechałem do Niemiec, żeby OTRUĆ Niemców Satelitarną Detekcją Złota, ale Niemcy ZJEDLI już to złoto przez Czarne Konta Kanclerza Kohla – przez co stali się Właścicielami Rzymu, pożartego przez łykaczy złota.
  Byłem też komisarzem Skarbu Tysiąclecia, bo nikt inny nie podjął się: http://www.wandaluzja.com/?p=p_196&sName=skarb-tysiaclecia//. Bawarzy ZARAZ sprzedali mi Skarb Tysiąclecia za Polskiego Bobra Kasztelańskiego, którego skaperowali Amerykanie dla NAWODNIENIA Zachodu, i teraz rozbierają tamy Dzięki którym zagospodarowanie Zachodu w ogóle możliwe było. Rewindykowanie go okazało się jednak niemożliwe, gdyż Premier Mazowiecki wyrzucił dyrektora WOAK na zbitą morde – na podstawie Doradztwa nałożnika Hitlera i sowieckiego dystrybutora Satelitarnej Detekcji Złota Bronisława Geremka, którego ojciec i bat byli szefami wielkiego kapitału Zachodniego Wybrzeża USA.
  W WOAK szacowaliśmy Skarb Tysiąclecia na 30 ton biżuterii Majestatycznego Skarbu Czyngis Chana, czyli mniej od Majestatycznego Skarbu Attyli. Jeśli Niemcy oddadzą skarb tego Ogierka Żydowskiego to będzie mógł być eksponowany przez Mongołów w zamku Legnickim. Bawarzy SKONSUMOWALI sprzedaż majestatycznego Skarbu Czyngis Chana, czyli nie chcieli ZJEŚĆ Mongolii tak jak Rzymu.

 178. Bryś said

  Odnośnie kobiet mieszających się do polityki. Dyskutujecie Panowie o polityce z swoimi Matkami lub Ciotkami lub Żonami? No proszę….

 179. Yagiel said

  jaki zabawny najnowszy tekst Michalkiewicza! nie mówię, że wesoły – zabawny, czyli dający do myślenia…
  ale nie przymusowo 🙂

 180. Czesiek said

  Polska – POLIN 1:0, czyli Olszański dał z liścia po pysku chazarskiemu prowokatorowi:

 181. Lily said

  https://www.wellaware1.com/disney-hitler
  https://www.wellaware1.com/mark-quits

 182. Bronisław said

  Re: 178. Panie Cześku, kiedyś, jak Polacy mieli Honor (a nie tylko mówili o Nim), to taka swołocz zmuszona była zamykać swą „mordę na kłódkę”!!! A teraz trzeba pytać: „Gdzie są chłopcy z tamtych lat”, którzy trzymali fason – kulturę życia społecznego?!!
  Mam Nadzieję i głęboko w to wierzę, że przyjdzie Polaków Nowe Plemię i przywrócą prawdziwie polskie obyczaje i porządki?!!!

  Bardzo gorąco Pana pozdrawiam, Panie Cześku i życzę stalowego zdrowia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 183. Miet said

  Re.174.
  Dla mnie to wygląda na dość prymitywną prowokację.
  Chodzi o to aby ciągle szła w świat wiadomość, że Polacy to antysemici, którzy swą nienawiść do Żydów piją z mlekiem matki.

  To jest ciągle potrzebne naszym wrogom, którzy mają dalekosiężne plany na Polskę i systematycznie, małymi krokami je realizują.

 184. Isia said

  … wczoraj, w wieku 88 lat, zmarła Wanda Chotomska – pisarka, poetka, autorka ponad 200 książek dla dzieci … debiutowała na łamach pisma harcerskiego „Świat Młodych”, pierwszy wiersz „Tata nie wraca wieczory i ranki” , z książek np: „Gdyby kózka nie skała”… pomysłodawczyni Orderu Uśmiechu, przyznawanego przez dzieci (sama otrzymała go w 1969 roku) … sanitariuszka podczas Powstania Warszawskiego, później obóz przejściowy w Pruszkowie … R.I.P. …

  http://www.prawy.pl/55207-wanda-chotomska-nie-zyje/

 185. Isia said

  … (182) oczywiście „Gdyby kózka nie skakała” …

 186. Isia said

  … 3 sierpnia 1946 roku, 71 lat temu, na karę śmierci skazana została 17 – letnia sanitariuszka 5 Wileńskiej Brygady AK – Danuta Siedzikówna pseudonim „Inka” … 28 sierpnia 1946 roku wyrok wykonano …

  http://www.inka.ipn.gov.pl

 187. Leszek said

  Przemko @

  Czepiasz się ruskich, a mnie zarzucasz parchactwo? Chcesz zobaczyć parcha to stań przed lustrem rusofobiczny kretynie udający jasnowidza. Guzik o mnie wiesz głupcze o lalusiowatym nicku.
  ŚJ to organizacja antykatolicka. Rozumiesz to durniu?

 188. SAP said

  Piosenka i balet o miłości.
  Sia – House on Fire
  .https://www.youtube.com/watch?v=29r63SfgZ0I

 189. gość said

  Żyd i mason z sekty B’nai Birth Jan Hartman przeprasza Niemcy… za żądania odszkodowań za wojnę

  http://prawy.pl/55228-zyd-i-mason-z-sekty-bnai-birth-jan-hartman-przeprasza-niemcy-za-zadania-odszkodowan-za-wojne/

 190. Jack Ravenno said

  @187 – LESZEK – każda organizacja, która twierdzi, że Jezus Chrystus NIE JEST Bogiem z zasady jest satanistyczna – służy szatanowi. Tak więc ŚJ to sataniści. Tyle mam do powiedzenia na nich temat. Zresztą – po owocach ich poznacie a jak widać po lekturze świadectw byłych „członków” tej organizacji – te owoce są parchate i zgnite…

 191. www.wandaluzja.com said

  Ad. 171:
  To Rezunka: RIEZAT LACHIEW za sowieckie i niemieckie pieniądze. Chodzi jej o Zamazanie prawdy, że w II wojnie światowej NAJOKRUTNIEJSZYM OKUPANTEM BYŁA CZERWONA PARTYZANTKA, która np. na Białorusi zamordowała więcej Białorusinów niż Niemcy, z której to racji straty były tam NAJWYŻSZE, bo 25% ludności.
  Rodzice mówili mi, że Polscy partyzanci płacili ZAWSZE, nawet komuniści, a Sowieci i Żydzi NIGDY. Mój ojciec był Komendantem Narodowych Sił Zbrojnych na Ukrainie Naddnieprzańskiej a jego podwładnym był Nikita Chruszczow, i czy jakiś Ukrainiec poskarżył się na Polskich Nacjonalistów ???
  Der Spiegel napisał w transparencie: ŻADNEMU POLSKIEMU, CZESKIEMU CZY WĘGIERSKIEMU NACJONALIŚCIE DO GŁOWY BY NIE PRZYSZŁO WYWŁASZCZANIE, WYPĘDZANIE CZY MORDOWANIE OBCOPLEMIEŃCÓW, ALE ZOSTALI DO TEGO PRZYMUSZENI PRZEZ HITLERA, KTÓRY POWOŁYWAŁ SIĘ NA DOBRY PRZYKŁAD TURKÓW W ARMENII. Hitler był Talmudycznym Żydem. Gdy Żydzi usiłowali zmusić Anglików do ZAPRZESTANIA Liczenia kapitału żydowskiego to ci ogłosili paszport Adolfa Hitlera z roku 1941: Pochodzenie ŻYDOWSKIE; Narodowość ŻYDOWSKA; Kapitał KRYMINALNY.
  Gdy Żydzi poduszczyli Murzynów Amerykańskich, żeby Europejczycy zapłacili 20 bilionów $ za Handel Niewolnikami to odpowiedziałem: Z TĄ SPRAWĄ DO ŻYDÓW I MASONÓW. Przywilej RZYMSKI na handel niewolnikami i eksploatację niewolników mieli Żydzi, a gdy Oliwer Cromwell chciał handlować niewolnikami to musiał powołać MASONERIĘ – z Obrzezaniem Po Śmierci

 192. Żółkiewski said

  Wprowadzenie do cyklu „Kościół i Asmodeusz” Don Pietro Leone. C. Erotyzacja Gaudium et Spes.

  Diabeł jest nieocenionym pomocnikiem w spełnianiu woli Bożej, bo dokładnie swoim działaniem ukazuje, co czynić należy. I tak niniejszy wpis poświęcony numerom 48 i 49 Gaudium et Spes pisany jest po raz wtóry, gdyż napisany i sformatowany zniknął dziwnie z bloga, na którym został umieszczony. Don Pietro Leone ubolewając nad erotyzacją posoborowego nauszania Kościoła słusznie przytacza właśnie końcowy dokument Soboru Gaudium et Spes, będący między innymi owocem działalności Karola Wojtyły, gdzie znajdujemy ciekawe odejście od nazewnictwa i ujęcia tradycyjnego etyki seksualnej, jak i wielką nieostrość pojęć. Z pewnością Gaudium et Spes stanowi prekursora Amoris Laetitia, jeśli chodzi o zbędność, rozwlekłość, mglistość, rozmazanie pojęć, przegadanie i nie wiadomo co. Piszący te słowa czytał w roku 2012, to jest w okresie zerwania rokowań FSSPX z Watykanem, dowcipne zdanie, w którym ktoś stwierdził, że żądanie uznania wszystkich postanowień Vat. II jest nierealne, bo on osobiście nie spotkał nikogo, kto by przeczytał całe Gaudium et Spes, więc nikt tak naprawdę wszystkich postanowień Soboru nie uznaje, bo ich nie zna. Piszący te słowa Gaudium et Spestakże w całości nie przeczytał, bo jakoś mu się zawsze oczy zamykają i z pewnością o to autorom tegoż dokumentu chodziło. Ann Barnhardt i Steven Skojec rozmawiając, w którymś z podcastów na onepeterfive stwierdzili, że dokumenty Soboru, porównane z Magisterium przedsoborowym, są rozwlekłe, źle napisane, wieloznaczne (buzzwords) i nie mówią nic, stanowiąc, nasze określenie, gumę do żucia dla intelektu. Jes to to prawda, a dotyczy to szczególnie Gaudium et Spes, które zdaje się nie do przebrnięcia, a które każdy odczyta inaczej, podobnie jak AmorisLaetitia. I tak odnośnie „miłości małżeńskiej”, to jest copula carnalis, w Gaudium et Spes 48 czytamy:

 193. maasteer said

  Ad 180 Czesiek
  Brawo! Aleksander/Wojciech!
  Trochę za słabo – matoł powinien zakryć się nagami a nie jeszcze pyskować. Tak powinni na początek obrywać zdrajcy … Może to będzie precedens …

 194. Boydar said

  Okazuje się, że dość znane pisemko żydowskie, rozwiązało trapiącą nas kwestię. Otóż Polacy, to „.. nieżydowscy mieszkańcy Polski …”

  Powyższe znalazłem w artykule pod linkiem – http://www.newsweek.pl/historia/zydzi-po-ii-wojnie-swiatowej-jak-wygladaly-ich-powroty-do-domow-,artykuly,403464,1.html

 195. maasteer said

  A takie tam różności:

  HAARP – klimatyczna broń synagogi Szatana

  Studio Filmowe „SŁOWO” przedstawia film znakomitej reżyserki i producentki filmów ostrzegających ludzi przed rozrastającym się potworem NWO, Galiny Cariowej, który zatytułowany jest ” HAARP – broń klimatyczna „. Oglądanie filmu zdecydowanie nie zaleca się osobom o słabym systemie nerwowym. Amerykańskie instalacje HAARP sterują i zmieniają nasz klimat. Sterowanie klimatem już od dawna nie jest fantastyką.

  HAARP – Co się dzieje z pogodą w 2017 roku? Część 1

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/haarp-klimatyczna-bron-synagogi-szatana-2017-07
  ———————————–

  Ludobójczy plan UE i wspierający go Chazarowie. Sven Longshanks
  UE zawsze była innym systemem po to żeby dać władzę Żydom i zniszczyć ich wrogów

  Od początku UE była żydowską operacją. Ma 2 główne cele:

  Zniszczyć każde z różnych europejskich państw narodowych poprzez wciągnięcie ich wszystkich pod nie-etniczną nazwę „europejskie”, choć jednocześnie konsoliduje żydowską władzę na szczycie rządzącą wszystkimi.
  Fizycznie zniszczyć wszystkie różne białe etniczności poprzez przymusową integrację i krzyżowanie się z nie-białymi hordami z Azji i Afryki.

  Te umyślne cele można ustalić z pism ‚ojców założycieli’ UE i trwają do dnia dzisiejszego, stale ukryte różnymi sztuczkami odwracania uwagi przez uczestniczących żydowskich wywrotowców.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ludobojczy-plan-ue-i-wspierajacy-go-chazarowie-2017-07
  ————————————————-

  Poszczepienna zapaść społeczeństw. Prof. Maria Dorota Majewska
  Wcześniej pisałam o tym, że USA, podobnie jak inne intensywnie szczepiące kraje, w szybkim tempie się degenerują, ponieważ ciężko okaleczone szczepieniami dzieci i młodzi ludzie nie nadają się do normalnej nauki i odpowiedzialnej pracy.

  Normalne niegdyś szkoły zamieniają się w kliniki zajmujące się serwowaniem leków oraz w ośrodki specjalnej opieki i edukacji dla dzieci chorych i upośledzonych. Dramatycznie ciągle spada iloraz inteligencji dzieci i młodzieży, tak że brakuje już dostatecznie zdolnych młodych ludzi, którzy kwalifikują się na studia wyższe oraz do kształcenia w zawodach wymagających inteligencji, zdolności do myślenia i skupiania się.

  Często pojawiają się w mediach artykuły alarmujące, że amerykańskie dzieci i młodzież są coraz głupsze i są już najgłupsze na świecie. A przecież przed laty USA przodowały w wyższym wykształceniu obywateli i znajdowały się w awangardzie postępu naukowego i technologicznego świata, więc miały miliony wybitnie zdolnych ludzi. Z niepokojem pisze się też o znikaniu zdolnych do pracy mężczyzn. W 1957 r. w USA 97% mężczyzn w wieku 25-54 lat było na rynku pracy, a dziś ich liczba zmniejszyła się do ok. 89% i ciągle spada. Dziennikarze i „eksperci medialni” wymyślają coraz to bardziej egzotyczne teorie na wytłumaczenie tego zjawiska, lecz nikt w mediach nie wykazuje dość wiedzy, uczciwości lub odwagi, żeby przyznać oczywiste, że to amerykański skandalicznie skorumpowany przez kartele farmacji system szczepień, jest odpowiedzialny za masowe okaleczenie trującymi szczepieniami prawie całego amerykańskiego społeczeństwa, wskutek czego stało się ono dysfunkcjonalne. To upośledzenie społeczne widać już na każdym kroku. Rzetelni naukowcy przewidują, że całkowita zapaść amerykańskiego społeczeństwa nastąpi prawdopodobnie wciągu najbliższych 20 – 30lat.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/poszczepienna-zapasc-spoleczenstw-prof-maria-dorota-majewska-2017-07
  ——————————————

  Oficer CIA: Wszystkie ataki terrorystyczne to operacje służb specjalnych [wideo]Przyklejony
  Były oficer CIA Robert David Steele przyznał publicznie, że służby specjalne używają ataków terrorystycznych do sterowania opinią publiczną, według jego słów wszystkie ataki terrorystyczne to teatr służb specjalnych.

  Robert David Steele (ur. 16 lipca 1952 w Nowym Jorku) – amerykański aktywista, polityk, były oficer CIA (1978- 1988), znany z promowania tzw. białego wywiadu (ang. open- source intelligence; OSINT). W 2012 zabiegał o nominację Partii Reform na kandydata na urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Więcej informacji na temat Roberta Davida Steele na stronach:

  http://robertdavidsteele.com/
  https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_David_Steele

  „Większość terorystów są terorystami pod fałszywą flagą, którzy zostali powołani przez nasze służby bezpieczeństwa. Nie mam bezpośredniego dostępu do Anglii, ale powiem, że tutaj, w Stanach Zjednoczonych, każdy atak terrorystyczny, który mieliśmy, został dokonany pod fałszywą flagą albo przez informatora od FBI. Tak naprawdę mamy obywateli którzy próbują zatrzymać informatorów FBI lansujących terroryzm. Staliśmy się domem wariatów. Jeśli chodzi o Jihadi Johna, to mogę powiedzieć, że jest on fundowany przez Arabię Saudyjską, trenowany przez CIA, to całe niszczenie starożytnych artefaktów, itd. To jest tajna operacja, to nie jest coś, co by zwykle robili. To jest, jednym słowem, wielki teatr.” – były oficer CIA, Rober David Steele

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oficer-cia-wszystkie-ataki-terrorystyczne-operacje-sluzb-specjalnych-wideo-2017-05

 196. gość said

  Niemiecka bezczelność nie ma granic! Traktują Polskę jak KOLONIĘ

  Niemieccy przewoźnicy jeżdżą autobusami po Świnoujściu bez zgody polskich władz samorządowych. Na szczęście na bezprawie Niemców zareagowała lokalna Straż Miejska!

  Zagraniczny przewoźnik UBB uruchomił dwie linie autobusowe – bez wiedzy i zgody polskich władz – żeby wozić pasażerów po Świnoujściu.

  Niemieckie autobusy wjechały bezprawnie do Świnoujścia 1 sierpnia. Kierowcy zostali ukarani mandatami za zatrzymywanie się na przystankach polskiej komunikacji miejskiej. Niemiecki przewoźnik nie otrzymał bowiem zgody na prowadzenie działalności po polskiej stronie granicy.

  Byłem tym zaskoczony. Kilka dni temu dostałem wniosek od przewoźnika o zgodę na korzystanie z przystanków. Po dwóch dniach kolejne pismo wycofujące ten wniosek, a potem informację, że uruchamiają od 1 sierpnia linię autobusową. Dla mnie to było wielkie zaskoczenie, bo tak się nie prowadzi współpracy – powiedział Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

  http://malydziennik.pl/niemiecka-bezczelnosc-nie-ma-granic-traktuja-polske-jak-kolonie,6900.html

 197. matirani said

  Aleksander Jabłonowski: Biskupi nas zdradzili nie służą już Narodowi, a lewactwu.

  Zakwestionowanie listu biskupów i deprecjonowania przez nich określenia NACJONALIZM – słowami Prymasa Stefana Wyszyńskiego – przez Aleksandra Jabłonowskiego, który nazwał ten list FARYZEJSKIM.

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/08/aleksander-jablonowski-biskupi-nas-zdradzili-nie-sluza-juz-narodowi-a-lewactwu/

 198. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=1PZhXNGEaLo
  Jakuboski odwaznie mowi nt .niewolnictwa w Polsce za czasow POPi’Sowcow, Ludowcow i Unitowocow…etc.

  Kredyty i inne narzedzia ekonomiczne do zniszczenia Polakow i zmuszania do banicji.

 199. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=W3QvI0QL3LI
  prosze sprawdzic jednocentowki, bo moze jestescie w posiadaniu wielkigo numizmatu?

 200. Isia said

  … (57) Panie Sebastianie …

  … dziękuję za barwne wspomnienia o Janie Łożańskim pseudonim „Orzeł” – niezwykłym, dzielnym człowieku i wspaniałym Kurierze Tatrzańskim z czasów II wojny światowej … to wielka postać zasługująca na upamiętnienie obok tak legendarnych Kurierów Tatrzańskich i zarazem Wielkich Polaków i Patriotów jak: utytułowany, sławny skoczek narciarski Stanisław Marusarz, Helena Marusarzówna (zamordowana przez Niemców w wieku zaledwie 23 lat), Józef Uznański, wybitny sportowiec i olimpijczyk Bronisław Czech (zamordowany w Auschwitz), Stanisław Frączysty (przewodnik Rydza – Śmigłego), Józef Krzeptowski, Stanisław Motyka … swego czasu, w latach 70 -tych, nakręcono doskonały serial fabularny, poświęcony Kurierom Tatrzańskim, zatytułowany „Trzecia granica” … w roli głównej wystąpił Andrzej Wasilewicz, zmarły niedawno w Nowym Jorku (filmowy mąż Ani Pawlaczki w „Nie ma mocnych”) …

  http://www.dzieje.pl/tag/kurierzy-tatrzanscy

 201. matirani said

  http://m.naszdziennik.pl/artykul/186821
  Służba Ochrony Państwa. Dobry pomysł rządu?
  Czwartek, 3 sierpnia 2017 (21:07)

  Z dr. hab. Andrzejem Zapałowskim, historykiem, wykładowcą akademickim, ekspertem ds. bezpieczeństwa, prezesem rzeszowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, rozmawia Mariusz Kamieniecki
  Biuro Ochrony Rządu zostanie przekształcone w nową formację – Służbę Ochrony Państwa. BOR rzeczywiście wymagało reform?

  – Różne się pojawiały głosy. Część uważała, że BOR jest niedoinwestowane, ale byli i tacy, którzy uważali, że poszczególne rządy wprowadzały zbyt dużo funkcjonariuszy do tej służby – lojalnych wobec określonej opcji politycznej. W każdym razie zmiany nazwy tego typu służb robi się po to, żeby dokonać wymiany kadr dowódczych. Przypomnę, że tak było w ubiegłym roku, w przypadku Akademii Obrony Narodowej, kiedy w ramach reorganizacji zmieniano jej nazwę na Akademię Sztuki Wojennej, przy okazji zwalniając ponad stu pracujących tam naukowców, nie proponując im pracy w wojskowej uczelni pod nową nazwą.

  Nie wykluczałbym, że w przypadku przekształcenia Biura Ochrony Rządu w Służbę Ochrony Państwa może być podobnie. Jednak tego, jak ostatecznie będzie, tego nie wiem. Są to to sprawy wewnętrzne dotyczące jednej ze służb specjalnych. Skoro jednak obecny rząd czy ochraniani przez BOR VIP-owie nie mają zaufania do tych ludzi, to mają prawo przeprowadzić niezbędne reformy.

 202. dprice said

  re 161

  tym kursem Peryskopie historii lepiej nie powtarzać,

  re195

  „Otóż Polacy, to ‘. nieżydowscy mieszkańcy Polski …” genidy przewrotność nie ma sobie równej, poza piekłem.

  biedne żydy, musza żyć na ziemi polskiej, mimo ich zbawiennego `Izraela`,..

 203. Polo said

  Pan dr Zbigniew Kękuś ostro o żydach.
  .https://www.youtube.com/watch?v=iijLDw5AAEI

 204. 🔥 LIST DO KAPŁANÓW: KOŚCIÓŁ W CZASIE WIELKIEGO ODSTĘPSTWA OD WIARY

  https://gloria.tv/article/2JsmwQsCBt4W3H29wFM6x42fQ

 205. Czesiek said

  Ad. 183,194 Pan Bronisław, Pan Maasteer

  Pan Wojciech pokazał jak powinien się zachowywać prawdziwy Polak który ma Honor i za to należą się mu słowa podziękowania i szacunku.

  Chazarów należy lać po pyskach, tylko znacznie mocniej i od razu z pięści. Chazar rozumie tylko jeden argument – SIŁĘ. Niech się s.kur.wysyny w końcu nauczą szacunku do Polaków!

  Króluj Nam Chryste!!!

 206. Boydar said

  No właśnie, i to było przedstawienie. Za udział w przedstawieniu, aktorom wypłacana jest gaża. Końcowe napisy to głównie „za udział wzięli”.

  Jeżeli przyjmiemy, że Naród ma być wychowywany poprzez przedstawienia, w porządku, jeśli „również”, nic w tym złego nie ma. Tylko kto zagwarantuje wychowanie reżyserów ?

  Przedstawienie podobało się. Pornosy też się podobają; inaczej nikt by ich nie oglądał. Podobają się do tego stopnia, że po projekcji korci aby samemu się wykazać. Czy tu nie jest jakoś podobnie ?

 207. Czesiek said

  Panie Boydar, to jakaś zakodowana uwaga na temat Pana Wojciecha? O jakim Pan mówi przedstawieniu? Niezbyt rozumiem Pański komentarz…

  Czyżby Pan nie popierał lania po pyskach chazarskich szkodników? Uważa Pan, że udając Polaków mogą panoszyć się po polskich cmentarzach, zaczepiać Polaków czy wypowiadać się w ich imieniu bez jakiejkolwiek zgody?

 208. Murzyni, czyli kulturowego „ubogacenia” Europy część pierwsza

  http://prawica.net/8066

 209. maasteer said

  Ad 206 Pan Czesiek

  Panu Jabłonowskiemu na rożnych portalach są przypisywane niejasne intencje – w tym ruskiego agenta. A nic tak nie obliguje człowieka jak „ruski agent”. Więc chyba dobrze gada. Przecież Aleksander nie dostał nagrody od zagranicznej bezpieki jak pewien „dziennikarz”.
  Zresztą cała Gajówka to „ruska agentura” – wszyscy o tym wiedzą.
  Ale …. ale … póki co Jabłonowskiemu daleko do represji Mateusza Piskorskiego – więc chyba nie jest on aż tak niewygodny dla władzy – lub ma licencję na propagowanie swoich przemyśleń – czas pokaże.

 210. Czesiek said

  Ad. 210.

  Każdy kto nie zgadza się z PiSraelem lub krytykuje PiSrael za chodzenie do łózka z banderowcami, w POLIN uchodzi za „ruskiego agenta”.

  Niedługo każdy Polak będzie uważany w POLIN za „ruskiego agenta”, na podobnej zasadzie jak syjoniści uważają każdego Palestyńczyka za „terrorystę”.

 211. Boydar said

  Panie Cześku, pomimo 174 cm wzrostu bez kapelusza i boso, nie mam tak długich rąk, aby sięgnąć aż na Bliski, nie mówiąc już o Dalekim Wschodzie. znana mi większość również. Co za tym idzie, nie mogę popierać lania czy nielania kogokolwiek tam po mordach.

  To była zawoacośtam aluzja. Ponieważ nie wszyscy aluzje rozumieją, zwłaszcza te zawoacośtam, przełożę z polskiego na nasze – miejsce chazarskich szkodników nie jest w Polsce. Nie mam pewności, gdzie w takim razie oprócz piekła jest, ale na pewno nie tutaj. Angażowanie się więc w jakieś śmieszne półśrodki nie leży w moim interesie. Pan Wojciech natomiast wskazuje nieżydowskim mieszkańcom Polski jak odreagować stres tysiącletniego sąsiedztwa. Inni „wojciechowie” również mieli w nieodległych czasach różne w tym celu, jednak zawsze podobne propozycje. I zawsze kończyło się to odreagowywanie smutno, szczególnie dla nas. Nawet kol. Dmowski, którego w sumie trochę lubię i chyba nawet szanuję, nie przedstawił Polakom programu kompleksowego rozwiązania problemu. Dlatego tylko trochę. Czy teraz ma Pan jasność w temacie ?

 212. Czesiek said

  Wszystko jasne Panie Boydar i bardzo dziękuję za wyjaśnienia.

  Pański głos jest głosem najwyższego rozsądku.

 213. Yah said

  Ad 210

  Tak Panie Maaster niektórzy maja koncesję. Niektórzy są tolerowani bo wpisują się w pewien scenariusz. Naprawdę niezależni i niekoncesjonowani siedzią w pierdlu. Ponieważ siedzi tylko Piskorski ( porównajmy z ilością w Berezie przeciwników sanacji), więc status quo obecnej Polski jest niezagrożone ( to tym pod rozwagę, którzy oczekują pewnych zmian na lepsze). Tak wiec nam Polakom pozostała rola siedzących pod stołem i czekających na okruchy. Wiadomo, że łaszącym się i trefnisiom można więcej a ponadto dostają co lepsze kąski.

  Nasze popierdywania nic nie znaczą, ba są nawet pewnym wentylem bezpieczeństwa, a taki powinien funkcjonować w każdym systemie. Oczywiście wentyl może być zaplanowany, albo powstać samoczynnie. Niemniej rola jest jedna odprowadzenie nadmiaru ciśnienia niezadowolenia.

  Większość ( tak koło 80%) jest tak zmanipulowane przez media, że te 5-10 % myślących nie stanowi żadnego zagrożenia.

  Jakiekolwiek próby realnego wpływu na status quo ( co zagraża interesom elit finansowych w Polsce) kończą się tak, jak skończyło się w wypadku posła Wójcikowskiego. Jakiekolwiek działania bez uzyskania koncesji, kończą się tak jak przypadek Magdy Ogórek.

  Parafrazując Pawła Bożka – we współczesnych czasach, w Polsce „Mądrość to smutny przywilej postrzegania mechanizmów funkcjonowania systemu, bez możliwości zmiany jego działania”

 214. Yah said

  Tak wiec Olszański vel Jabłonowski mówi to co chcielibyśmy usłyszeć od jakiegoś polityka lub wojskowego, a Red. zmusza nas do interpretowania swoich felietonów a rebus, bo pisząc jedna prawdę stara się odwrócić nasza uwagę od prawdy zasadniczej. W jakim celu ? Kto to wie ….

 215. Boydar said

  Nigdy nie było inaczej. Prawdę istotną to chcemy i możemy mówić my, tutaj.

 216. Yah said

  Ad 216

  Zastanawia mnie jedno. Gdzie byli podobni ludzie w czasie zaborów, w okresie międzywojnia. Bo przecież musiało być tych 5-10 % myślących.
  Tak wiec albo ślady ich myślenia zostały wymazane, albo przy braku Internetu ich myślenie nie dotarło do szerszych kręgów społeczeństwa, albo …. ich nie było.

 217. Boydar said

  Jest jeszcze opcja, że uznali iż pod wiatr nie nadmucha. Mogli też przyjąć sytuację za dopust boży, i słuszny i naukowy zarazem. Tak czy siak, wpier*dol się nam należał. A lepiej odcierpieć co swoje i przeżyć, niż na choince dyndać. Nie wiem, jakaś logika w tym na pewno była, a wszystkich aspektów nie tylko nie znamy jeszcze, ale może i nigdy. Trzeba się nam zawsze prawą ręką żegnać, nie kłamać i nie kraść. A do tyłu oglądać tyle, co przydatne do rozumienia win własnych. Cudzymi zajmie się Ten nad nami.

 218. Wielki powrót Pana Baydura Kalesoniarza. Czyżby sam oglądał owe pornosy, o których tak namiętnie się wypowiedział?

 219. Boydar said

  Tak, oglądałem. Fatalnie, że zostały wyprodukowane. Gdybym nie oglądał, nigdy nie zdałbym sobie sprawy, jak wielką ten przemysł robi ludziom krzywdę. Tak czy inaczej, ostrzegam przed praktycznie nieodwracalną destrukcją psychiki. Ja w każdym razie, podniosłem się z najwyższym trudem.

 220. www.wandaluzja.com said

  Jacek Cieślak, STRAŻNICA I KLUCZ KRÓLESTWA, Rzeczpospolita 4 VIII 2017, s. R7.

  NASRALI im Prusaki do talerzy a ci miast to UPRZĄTNĄĆ Raczą Się Tym. LANDSHUT – a więc niemiecka nazwa Okupacyjna – powstał w wyniku wojny Rekuperacyjnej, w trakcie której książęta Krajeńscy Odbili w r. 1248 Poznań, gdzie był skarbiec śląski. Wobec czego niemieccy najemnicy Króla Polski Bolesława Dzikiego wzięli go na arkan i pociągnęli ZA KOŃMI z Wrocławia do Legnicy, gdzie wypłacili sobie Honorarium w postaci SANTOKA, który w ten sposób stał się LANDSHUTEM. Polaków zaś wygnali na dalekie przedmieście, którzy zabrali ze sobą Prestiżową nazwę SANTOK.
  Hiszpanie przez 500 lat szukali Eldorado, aż znaleziono na zdjęciu Satelitarnej Detekcji Złota w postaci plamy ZŁOTA w Północno-Zachodnim Haiti. Gdy Indianie zorientowali się, że Hiszpanie szukają ZŁOTA to kopalnie ZAKOPALI i odpłynęli do Wenezueli a gdy Hiszpanie pytali o Eldorado to Indianie pokazywali na WENEZUELĘ, gdzie Hiszpanie szukali Kopalń Złota !!! aż znaleźli je na rosyjskim zdjęciu Satelitarnej Detekcji Złota.
  W artykule jest zdjęcie konstrukcji drewnianych: ODKOPANE PODWALINY WAŁU. Wystarczy zbadać to DENDROLOGICZNIE, aby uzyskać Wczesny Neolit, prawdopodobnie kultury naddunajskiej. Teraz jednak badanie dendrologiczne nie jest łatwe, bo Nie Można OSZALBIERZYĆ, jak niegdyś. W Gdańskim Urzędzie Konserwatorskim mówiono mi, że UGd odatował belki żelbetowe DENDROLOGICZNIE jako Przedkrzyżackie a te same belki ze spichrza Daleka Droga UJ odatował na 2100-2300 p.n.e.
  Nic łatwiejszego niż zbadać DENDOLOGICZNE tą Podwalinę Wału, ale Boją Się Tego jak Diabeł Święconej Wody: PRZYSZLI AGENCI, HUJA ZWIĄZALI…
  Według mej Wandaluzji to królem całego Pomorza, aż do Niemna był Ajgialos-Ogiges, który dał Prawobrzeże Wisły Asklepiosowi ze Lwowa a PomZach swemu zięciowi Lyrkosowi, aby otrzymać od Śnieżki z Pragi po Karze-k’Orfeuszu Kraków, skąd podjął budowę kanału Przemysłowego Sosnowiec-Bydgoszcz. Otóż PRZED opuszczeniem PomZach zbudował on katedrę w Kołobrzegu dla komunikacji świetlnej z Bornholmem oraz SANTOK w Gorzowie Wlkp.

 221. Asa said

  Pedofile arabscy już atakują polskie dzieci: .http://www.pudelek.pl/artykul/114818/w_trojmiescie_dwoch_algierczykow_molestowalo_niepelnosprawna_dziewczynke_krzyczalam_ze_ona_ma_zaledwie_14_lat/

Sorry, the comment form is closed at this time.