Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Sympatyczny błazen czy…?

Posted by Marucha w dniu 2017-07-28 (piątek)

Przyznam się Wam do czegoś. Kilka lat temu poznałam Jerzego Targalskiego (na dowód zdjęcie mojego autorstwa).

Ba, nawet zdarzało mi się przesiadywać z nim w kawiarni (i jeszcze kilkoma innymi osobami, należącymi wówczas do tzw. koncesjonowanej opozycji, a dziś siedzącymi bardzo wysoko w mediach). Były to lata 2011/2012.

Pan Targalski – prywatnie nawet sympatyczny – opowiadał wtedy równie absurdalne teorie jak obecnie. Problem w tym, że te kilka lat temu wydawało mi się, że on ma po prostu takie specyficzne poczucie humoru. Myślałam wówczas, że te jego historyjki, to taki oryginalny patent na rozbawienie towarzystwa. Jakież było moje zdziwienie, kiedy odkryłam, że… ON TO WSZYSTKO NA POWAŻNIE.

Pamiętam, że Targalski niemal wszystko zwalał na spisek Rosjan. Dodam, że w tamtym czasie zrzucanie całej winy na „ruskich agentów” nie było jeszcze tak modne, jak po wybuchu Majdanu na Ukrainie. Jakiś czas później Targalski zaczął brylować w mediach.

Wymownym przykładem „rozumowania” Targalskiego jest wypowiedź z listopada 2015 roku, kiedy to na antenie Telewizji Republika obwieścił on teorię, że zestrzelenie przez Turcję rosyjskiego samolotu SU-24, to… prowokacja samego Putina, który miał specjalnie wydać taki rozkaz, aby samolot znalazł się w przestrzeni powietrznej Turków (w rzeczywistości samolot został strącony przez Turków w przestrzeni powietrznej Syrii, a nie Turcji).

Obsesja tego człowieka na punkcie Rosji jest wyjątkowa (Targalski nienawidzi Rosji – choć kto go tam wie, a może to maskirowka?).

Zimą bieżącego roku portal Kresy.pl odnotował, że Targalski zapowiedział zbrojne zajęcie Moskwy przez Polaków wspólnie „z Kozakami”. Z kolei wiosną w wywiadzie udzielonym portalowi fronda.pl Targalski powiedział, że jesteśmy na wojnie z Rosją. A konkretnie, to Rosja – jego zdaniem – wypowiedziała wojnę Polsce i innym krajom Europy.

I wreszcie latem 2017 roku Targalski przebija samego siebie. 25 lipca obwieszcza publicznie, że „Ucho Prezesa” to dzieło bezpieki, która tworząc ten kabaret chciała wpływać na… decyzje Prezydenta Polski. (Targalski był aparatczykiem PZPR – czyżby znowu maskirowka?).

Lubicie się pośmiać? Ja też! Tylko jakoś przestaje mi być do śmiechu, kiedy dociera do mnie, że ten człowiek jest obecnie „ekspertem” przy… Ministerstwie Obrony Narodowej.

Podsumowując. W pełni zgadzam się z tym, co o Targalskim napisał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: „Jaki jest jego portret psychologiczny (czytaj: psychiatryczny)? Stary komuch z obsesjami, który dla większego kamuflażu, w tym też zatarcia swojej przeszłości, stara się przedstawiać jako „super prawicowiec”. Ach, jakie to żałosne. PS. Wstyd dla MON, że za pieniądze polskiego podatnika kogoś takiego zatrudnia”.

[Stary komuch, w dodatku tronkowy – admin]

Agnieszka Piwar
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 16 to “Sympatyczny błazen czy…?”

 1. wiesio said

  a tu jego brat 🙂

  targalski SL https://i2.wp.com/iddd.de/rys/JaroslawRuszkiewiczKLKL.jpg

  ten udaje że z nim walczy a jest tym samym głosem a z neonu24 zrobił szalom szalom24

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/07/25/miedzymorze-czy-izrael-bis/#comment-34466

 2. wiesio said

  Już zblokowane o czyś to świadczy

  targalski SL https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/07/25/miedzymorze-czy-izrael-bis/#comment-34466

 3. Inkwizytor said

  Po mordzie widać, ze towarzysz Targalski za kołnierz nie wylewa 🙂

 4. ad.1
  Czyżby następny rozżalony żydek, którego wykopałem z NEon24?
  Dużo ich było, wszystkich nie jestem w stanie spamiętać.

 5. Vici said

  Same imitacje ;;ludzkie chca rzadzic POLSKA.
  DOSC TEGO

 6. Lovshak Russkij Agient said

  Targalski – czyli w wiernej służbie żydobolszevii z usa, wierny pies targalski ssie loda ameryce aż miło i na pewno nie zobaczycie go jak sie uzala jak ten debil u sowy mudzahedini sikorski że ssał za darmo, targalski bowiem wierzy w to co mówi, nie wiem czy psychopata maciorewicz wierzy czy tylko udaje bo schizofrenika ciezko rozgryzc….

 7. Bronisław said

  Re:4. Robi Pan znakomitą robotę na NEon 24, Panię Spiritolibero i dostrzegam, że wyznaje Pan zasadę: ” Psy szczekają, …!!! Tak dalej trzymać!!! Gorąco Pana pozdrawiam i niech dalej Pan czyści portal „z wilków w owczej skórze”!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

 8. Bronisław

  Dzięki za miłe słowa. Mimo, że nie zajmuję się administracją NEonu już od prawie dwóch lat to jednak pewne wprowadzone przeze mnie standardy funkcjonują.
  Do takich głupawych komentarzy jak wyżej już się przyzwyczaiłem. Zamieszczają je zwykle walczący ze mną żydzi z hasbary i szabesgoje. Wiedzą, że Polaka można wkurzyć jak się będzie nazywało go żydem, to są kanalie ale wiedzą doskonale, że „żyd” to nie jest miły epitet. Dobre chociaż to 🙂

 9. Bronisław said

  Re: 8. Widziałem kiedyś Pana, Panie SpiritoLibero w „zażyłym” kontakcie z Panem Sendeckim i nie wiem, jak dla Pana, ale dla mnie jest to osobnik wyjątkowo „obleśny”, który mając swoją hasbaryczną postawą czyni wiele, aby Ruch Narodowy zawsze był zmarginalizowany, a przewrotność u niego jest, wprost dla mnie, porażająca!!! Pan jest jednak bardzo spostrzegawczy i jestem przekonany, iż dawno to Pan zauważył i trzyma się od tego „chazara” daleko!!! Pana działalność obserwuję już od wielu lat oraz bardzo ją cenię i życzę Panu wielu, zasłużonych sukcesów!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

 10. Ryszard said

  Panie Marucha przecież jest ponoć demokracja Targalski nienawidzi ruskich a Pan ich kocha . To nic takiego tylko różnica poglądów.

  ——
  Kto powiedział, że „kocham” Rosjan? Bo nie ja.
  Ja tylko chcę NORMALNYCH stosunków, co nie może polskim pojebańcom pomieścić się w głowie.
  Dlatego Polską każdy poniewiera i nie ma się za nią kto ująć.
  Admin

 11. Ten gościu, to typowy psychopata. 🙂 Czy wy tego nie widzicie? 🙂

 12. WI42 said

  @10R
  Tu nie chodzi o miłość czy nienawiść. Chodzi o to kto jest idiotą – a to nie jest sprawą poglądów. Wydaje się, że ma pan kłopoty z oceną?

 13. Ryszard said

  A Pan już wie kto jest idiotą – gratuluję. Pewnie Pan jest psychiatrą. Wycofuję się z polemiki bo widzę że mocno najeżeni już się nakręcają. Przykro że nie można spokojnie podyskutować. Pozdrawiam wszystkich.

 14. WI42 said

  #13R
  Jeżeli jesteśmy na forum u Maruchy, to poprzez szacunek do samego siebie nie możemy uważać go za idiotę. Zatem…

 15. Bronisław said

  Re: 13. Znakomicie, że pan, panie Ryszardzie na czas się usunął! Nie ma „kupy”, więc nie śmierdzi!!!

 16. Ryszard said

  Aleś się Bronek wysilił ha ha …

Sorry, the comment form is closed at this time.