Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Sensacja! Projekt o dostępie do broni dla Polaków zatwierdzony!

Posted by Marucha w dniu 2017-07-30 (Niedziela)

Projekt ustawy o szerszym dostępie do broni dla Polaków został pozytywnie rozpatrzony przez sejmową komisję ustawodawczą. Jego zadaniem jest skonkretyzowanie przepisów i ich liberalizacja.

Pomysł Kukiz’15 zaopiniowano pozytywnie w tym miesiącu. Pod głosowanie trafi najpewniej we wrześniu.

Stworzony został po konsultacjach z kołami strzeleckimi i myśliwskimi oraz niezrzeszonymi w żadnej tego typu organizacji obywatelami. Proponowaną zmianę prawa skrytykowano na łamach „Gazety Wyborczej”.

– Skandal. Polska stanie się Dzikim Zachodem – powiedział GW gen. Roman Polko.

W Polsce, na stu mieszkańców przypada jedna sztuka broni palnej. Jest to jeden z najniższych wskaźników na świecie. Większe mają nawet takie kraje, jak Szwecja, Czechy czy Estonia.

Obecnie funkcjonujące w naszym kraju prawo, paradoksalnie zapewnia łatwiejszy dostęp do broni czarnoprochowej, niż do broni nowoczesnej. Muszkiety i ogółem broń z pierwszej połowy XIX wieku są uzbrojeniem dużo niebezpieczniejszym dla użytkownika, niż broń z gwintowaną lufą.

Z tego typu nie do końca zrozumiałymi rozwiązaniami skończyć ma prawo proponowane przez Kukiz’ 15.

http://pikio.pl

Nie ma się co podniecać. To tylko projekt. Potem będzie głosowanie nad projektem… etc. Dużo wody upłynie, zanim przeobrazi się on w obowiązujące prawo… ale do tego oczywiście nie dojdzie, a ten co uważa inaczej, to chyba zgłupiał. Zbrójcie się w proce, dmuchawki i łuki.
Admin

Komentarze 93 to “Sensacja! Projekt o dostępie do broni dla Polaków zatwierdzony!”

 1. Vici said

  G.Polko on zolnierz gromu.Mowi ze bron w rekach Polakow to (dziki zachod).
  PYTANIE do wszystkich .Po jakiej stronie stoi ten Jeneral Polko.Po stronie narodu polskiego.Czy finansowej sitwy ktora niszczy ten kraj I ograbia.A obywateli spychajac do nedzy.

 2. Duce said

  Dla przypomnienia: generał Polko jest jednym z głównych orędowników stworzenia Armii Europejskiej, której głównym zadaniem będzie dyscyplinowanie rozwścieczonych mas gdy w którymś momencie zostanie przekroczony próg krytyczny (w pierwszej kolejności obstawiam Niemcy). Jego oburzenie jest zatem całkiem zrozumiałe.

 3. Maliniak vel Adrian said

  Polko to jest świnia. Takich jak ta q..a jest wiele milionów. Ten projekt qkiza, to kosmetyczny gniot, utrzymujący nadal uznaniowość policji i niezliczone badania (medyczne) (nadal 21 lat życia ukończone sic!), egzaminy. To bubel prawny, nic nie wnoszący, do sprawy, by dać wreszcie Polakom broń palną, do ręki, bez jakichkolwiek obostrzeń prawnych itp. Tak jak p.Marucha przewiduje, gów…no co z tego wyniknie i będzie coś z tego dla Polaków.

 4. Duce said

  Mam mieszane uczucia co do liberalizacji dostępu do broni. Znam paru skur…, którzy przy pierwszej okazji zatłukliby mnie za moje prorosyjskie poglądy (pretekst znaleźliby na poczekaniu). Byle zbok (płci obojga, o ile o płci tych człekopodobnych odchodów można mówić) aż kipi z niecierpliwości, żeby rozładować swoją furię.

  ——
  Nie będą tacy szybcy, jeśli będą wiedzieli, że Pan też ma broń.
  I wyznaje zasadę: broni nie wyjmuje się na postrach, ale po to, by jej użyć.
  Poza tym – przestępstw niemal NIGDY nie dokonuje się legalnie posiadaną bronią.
  Admin

 5. Boristhenes said

  Pan Polko to pewnie ma na myśli takie popularne powiedzenie:
  „Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie”.
  Ja nie spodziewam się aby to wszystko wyszło poza fazę projektu, przepadnie w Kne…, pardon Sejmie. Za bardzo się une boją.

 6. narozniak said

  Rebe Singer (ok tydzień temu) w rozmowach niedokonczonych powiedział że biorąc pod uwagę poziom emocji na manifestacjach nie wyobraża sobie powszechnego dostępu do broni.

 7. JerzyS said

  Polko powinien regularnie łykać tabletki, bo ma stres -Syndrom stresu pola walki…
  Ostatnio z jednej jednostki wszyscy, którzy powrócili do
  Polski takie coś mieli jak ma jenerał Polko!
  Wszyscy na rentę i zakaz kontaktu do końca życia z bronią.

  Gen. Polko powinien dostać jeszcze zakaz zajmowania określonych stanowisk!
  Jako najemnik przez pewien czas mógł być dobry,
  ale jako ekspert od zabijania powinien zostać przy swoim fachu.

  Ekspert od zabijania, a nie ekspert od legislacji!

  Powinien regularnie zażywać tabletki zalecone przez prowadzącego go psychiatrę!

 8. Marcin said

  Do kompletu brakuje projektów o wyrównaniu płac do zachodnich, bezpłatnym korzystaniu z komunikacji miejskiej i budowy Polski „od morza do morza”.

 9. peacelover said

  W momecie, gdy kilka magazynow broni zostanie zdobytych, a bron i amo rozdane ludziom,
  wtedy ponoc dojdzie do legalizacji jej posiadania !!!! a to sie moze stac juz nie dlugo !!!!!

 10. Rick said

  Każdy Polak – mezczyzna ma prawo a nawet obowiązek posiadania broni palnej. Wynika to z tragicznej historii naszego Narodu ale też indywidualnego prawa do obrony.

  Każdy obywatel narodowości niepolskiej nie może posiadać tego prawa, gdyż byt materialny i duchowy naszego Narodu jest zagrożony. Jest to faktem, gdyż liczebność naszego Narodu maleje , zadłużenie wzrasta, zaś katolicyzm hierarchii kościelnej w istocie jest antykatolicki i antypolski.

  Żadna imigracja nam nie zagrozi gdy imigranci wiedzą że każdy Polak narodowości polskiej posiada broń palną. Możemy wtedy przyjmować nawet samych Żydów z Izraela, muzułmanów czy zdemoralizowanych Ukraińców banderowcòw.

  Jasnym jest, że prawo i obowiazek posiadania broni przez Polaka bez odpowiedniego prawa dającego mu możliwość użycia tej broni w każdej sytuacji dla niego niebezpiecznej lub dla zaprowadzenia porządku – jest prawem jałowym.

  Każdy obcokrajowiec lub obywatel Polski obcej narodowość musi wiedzieć, że jego prawa są ograniczone nadrzednoscia praw Polaka. To Polacy są gospodarzami a obce narodowości, czyli Żydzi, Ukraińcy,Czeczeńcy, Cyganie itd są gośćmi. Kto nadużywa gościny a fakty wskazują, że większość tak robi winien liczyć się odpowiedzialnością osobista przed Polakiem uzbrojony w broń za którym stoi prawo polskie.

  Każdy obcokrajowiec, który w sposób poważny narusza porządek prawny i bezbieczenstwo rodzin i Narodu Polskiego winien opuścić Polskę a jeśli tego nie zrobi spodziewać się nie tylko ścigania prze instytucje państwowe ale też każdego obywatela Polski narodowości polskiej.

  To są oczywiste rzeczy, które będą wprowadzone prędzej czy później niezależnie od wpływów państw USA i Rosji, Izraela,UE, nowego komunizmu, apostaty Franciszka wraz z jego lucyferiańską hierarchią, wydmuszek masonskich w postaci partii PiS, PO czy sodomickiej Nowoczesnej,niezależnie tez od skomunizowanej opinii większości Polaków.

  Polakom wyznajacym poglądy komunistyczne, tęczowe, antykatolickie jako osobom pozbawionym rozsądku, wystarczających hamulców moralnych – prawo do posiadania broni przysługiwać nie powinno do czasu zrozumienia tej podstawowej rzeczy, że fundamentem państwa Narodu i każdego zdrowego człowieka może być tylko zdrowa nauka katolicka.

 11. Zerohero said

  gen. Polko mówił, że gdy Rosja zaatakuje NATO na terenie Polski, WSTYDEM byłoby gdyby jakiś amerykański żołnierz zginął przed polskim żołnierzem. Serio, tak powiedział.
  To jest zwykły antypolski pojeb.

  Ponadto ok. pół roku temu mówił, że w ciągu najbliższego pół roku Rosja dokona prowokacji na polsko-rosyjskiej granicy. Minęło pół roku. I co?
  Jajco. Facio szczuje nas.

  Łajza bez honoru, rozumu i godności. Nic dziwnego, że jest przeciwnikiem dostępu do broni palnej. Nic dziwnego, że jest za jedną armią UE. Typowy komplet poglądów pluskwy globalistów.

 12. Rysio said

  Generał Polko, to taki koszerny kapral, który swego czasu dowodził żydowskim GROMem. 🙂

 13. Ola said

  ad 9

  …… brak mi slow

  jeszcze sklepy i kina tylko dla Polakow , niewolnictwo , Klu Klux Klan i polskie oddzialy SS?
  A Tobie za nie polska ksywe na poczatek liscia w pysk . Za poglady i postawe podsluch i kontrola przez CBW, CBA , CIA i BND.
  I absolutnie zadnego pozwolenia na bron!!!

 14. Rysy said

  Ola – kobiety nie powinny mieć praw wyborczych.

 15. Rysy said

  ad 3 Duce – mogli by Ducego młotkiem zastukać, jak by chcieli. Brak broni was nie obroni.

 16. Zbyszko said

  Obawiam się że pan gen Polko ma rację. Obejrzyjmy do jakiego stopnia jest już wystraszona i przez zdeprawowana amerykańska policja, która każdego podejrzewa o posiadania broni: 17. Fuzja said

  ad1 Vici
  Chyba juz dawno to pokazal na slawetnym zdjeciu z Iraku tak zreszta jak i caly GROM komu tak naprawde sluzy. Co do wywodu tego trepa o dzikim zachodzie to przeciez w Polsce mamy zliberalizowany dostep do czarnoprochowcow i jakos nie widac na ulicach pojedynkow rewolwerowcow. Nurtuje mnie jeszcze jedno, dlaczego osobnicy tacy jak np Dziewulski (kolejny medialny autorytet moralny i przeciwnik powszechnego dostepu do broni dla Polakow dlatego o nim wspominam) pacyfikujacy strajk w Ususie nadal ma takie prawo dostepu do legalnej broni?

 18. JerzyS said

  Zerohero said
  2017-07-31 (poniedziałek) @ 01:08:22

  gen. Polko mówił, że gdy Rosja zaatakuje NATO na terenie Polski, WSTYDEM byłoby gdyby jakiś amerykański żołnierz zginął przed polskim żołnierzem. Serio, tak powiedział.
  To jest zwykły antypolski pojeb.

  Ponadto ok. pół roku temu mówił, że w ciągu najbliższego pół roku Rosja dokona prowokacji na polsko-rosyjskiej granicy. Minęło pół roku. I co?
  Jajco. Facio szczuje nas.
  ================================================================

  Ciekawe co ten Polko jara.
  Powinien pójść siedzieć razem ze swoim dilerem!

 19. Czesiek said

  Będzie czym pogonić z Polski żydowską psiarnię. A jeżeli chodzi o proce, to ich skuteczność w walce z żydowskimi terrorystami udowodnili już dzielni Palestyńczycy. Procą na gumki można wybić terroryście oko, ale już na przykład z takiej dwuręcznej puszczawki na sznurki to można miotać kamieniami wielkości połówki cegły.

 20. guła said

  ad 9
  Każden polko narodowości polin taką broń posiada. Nawet sztuk kilka w jednej chałupie. I to jest punkt zaopatrzenia, w razie godziny W.

 21. makry said

  Troche to dziwne, ze pan general, wytrenowany na gromowca w kraju, w ktörym niemal kazdy obywatel posiada w domu kilka sztuk broni palnej, wiec jednak na „dzikim zachodzie”, sprzeciwia sie posiadaniu broni przez Polaköw. A taki byl kiedys pisowy…

 22. adsenior said

  Każdy obywatel POLSKI, będzie mógł wykonać lub zlecić wykonanie broni, pokazanej na fotce przy tym artykule! / procy/

 23. Pinxit said

  Biorac pod uwage, ze petycje w sprawie dostepu do broni prowadzil agent Trumpa Max Kolonko, nalezy sie spodziewac nowego kontraktu dla Polski w sprawie zakupu kolejnj broni z USA. Wlasnie podali, w TV, ze firmy zbrojeniowe od czasu wyboru Trumpa maja sie nieslychanie dobrze i wszystkie akcje im podskoczyly. A najbardziej w Reyonthonie gdzie Trump ma udzialy!!

  Dopoki Polakom nie wolno bedzie kupowac najlepszej broni , mianowicie kalasznikow (sankcje) to do dupy cale to zezwolenie na dostep do broni, ktora przede wszystkim sie przyda do prywatnych porachunkow sasiedzkich.
  Ciekawe czym sie beda bronic dzieci przed pedofilami a kobiety przed gwalcicielami lub zazdrosnymi kochankami.
  Bezpieczenstwo w kraju jest obowiazkiem panstwa, bo na to zbiera podatki i rowniez obowiazkiem panstwa jest szkolic policje w Polsce a nie w Izraelu.
  Polakow nalezy przede wszystkim nauczyc prowadzic samochod w stanie trzezwym..
  Zdaje sie, ze szal mordowania przejelismy z dalekiej prerii..

 24. ad 17 Czesiek

  wie o czym pisze ,pewnie z tego rocznika co ja :}
  z dobrej [mocnej] procy kulkami z łożyska to i czerp można rozwalić.
  Doszło do tego że gumki na wentylki rowerowe tylko w kawałkach były sprzedawane ,znikneli też szturmówki a saletra jedynie dla dorosłych była dostępna, to samo Nadmanganian potasu.
  Doszczętnie nas rozbrojono.

  ——
  Tylko ta celność procy… i jej szybkostrzelność…
  Admin

 25. a dlaczego ktokolwiek miałby mi wydawać na coś pozwolenie?
  czy kiedykolwiek straciłem prawo do obrony własnego życia i mienia?
  czy jestem czyimś niewolnikiem, żeby prosić o pozwolenie?
  na jakiej podstawie jacyś nielegalni urzędnicy roszczą sobie prawo do kierowania moim życiem?
  czy ktokolwiek z państwa zrzekł się kiedykolwiek dobrowolnie i świadomie prawa do broni?

 26. Racjonalista said

  Powszechne pozwolenie na broń będą dostawać KODowcy, antifa i wszelkie lewactwo ziejące nienawiścią do Polski, by można było zmajstrować majdan w Polsce. Każdy podejrzany o jakiekolwiek cieplejsze uczucia do narodu polskiego zostanie określony jako niezrównoważony psychicznie nienawistnik, i nie będzie miał cienia szansy na to, by dostać zezwolenie na broń.

 27. AntyGłupota said

  Sam Dziki Zachód opiewany w westernach trwał coś ponad 20 lat. I to wystarczyło, żeby życie z bronią pozwoliło ludziom nauczyć się bronić swojego mienia. W Polsce wojna i czasy powojenne stworzyły systemowy wstręt do broni. Dziś jako Polacy jesteśmy dosłownie bezbronni. Może powolutku, małymi krokami zaczniemy przyzwyczajać się do broni. Jakoś nie słyszę, żeby policjanci, myśliwi lub kolekcjonerzy broni czarnoprochowej niekontrolowanie pozbawiali współobywateli zdrowia lub życia. Panie Polko – więcej zaufania. Mój tata jest myśliwym. Broń jest w domu od dawna. Ale nie ciągnęło mnie zupełnie ani do jej trzymania, ani do strzelania na strzelnicy. Widać, że osobiście broni nie potrzebuję.

 28. Pinxit said

  25
  Antyglupota
  Mysliwi sa przygotowani do poslugiwania sie bronia i wiedza co robia. I maja karte mysliwska.
  Nie kazdy jest mysliwym.
  Moj wujek, ktory pracowal w nadlesnictwie opowiadal, ze nie ma gorszego drania jak klusownik, ktory usmierca nawet w okresie ochronnym. A ze strzelac nie potrafi to ciezko zrani zwierze i czesto porzuca.
  Mysle, ze kazdy w Polsce zna przynajmniej kilku osobnikow, ktorym niechetnie by powierzyl dostep do broni.
  Nie zawsze „uszczesliwianie” calego narodu nieprzemyslanym pomyslem grupki entuzjastow przynosi szczescie wszystkim obywatelom.
  I zastanowmy sie zawsze najpierw, kto najbardziej skorzysta na sprzedazy broni.

  I chyba nalezy byc ostroznym w ocenianiu wszystkich ludzi wedlug siebie.
  Ja nie tkne broni, zeby mieli mnie zabic. Mam bardzo przykre doswiadczenia.
  Nie kazdy sie nadaje do strzelaniny. Nawet we wlasnej obronie.

  ——
  Niektórzy jednak się nadają. Panu nikt nie nakazuje mieć broni. Co nie znaczy, że mamy innym jej zabronić.
  Admin

 29. Duce said

  Zboczone bydle, jedno z drugim, czy gazetopolak nafaszerowany jadem antyrosyjskim to śmierdzący tchórz który nie pobrudzi sobie rączek krwią bijąc mnie młotkiem. Widziałem na jewtube tych gnojków amerykańskich, którzy mordują z dronów bezbronnych Afgańczyków czy Irakijczyków. Rączki jak patyczki, buźki jak maliny, mdleją na widok pająka. Tego ścierwa bardziej się boję niż twardzieli w F22 czy innych Abramsach.

  Ad. Pinxit
  „Ciekawe czym sie beda bronic dzieci przed pedofilami a kobiety przed gwalcicielami lub zazdrosnymi kochankami”
  No jasne, dajmy dzieciom i sukom, które niejednokrotnie same prowokują gwałty broń do ręki.

  Ad. jaroslawraczynski
  Ja trzymam przy drzwiach niewielką siekierę. Nie chcę żadnej broni palnej u siebie w domu. Nie chcę też żeby miał ją mój sąsiad, który ma gorącą krew. Uważam, że MUSI być obowiązek rejestrowania broni, choćby dla ułatwienia identyfikacji napastnika. Nie godzę się na dziki zachód.

 30. Joannus said

  Ad 26
  Jestem podobnego zdania.

  Tylko dać broń ludziom o niskim morale, narwańcom, zawistnym i mściwym oraz używającym dopalaczy i narkotyków, na czym też skorzysta napływowa hołota banderowska, to na pewno nastąpi raj na polskiej ziemi. Już to widzę.

  ——
  Panie Joannus, przestępcy NIGDY nie używają legalnie posiadanej broni.
  Admin

 31. Isia said

  … Panie Pinxit …

  … „Zdaje się, że szal mordowania przejelismy z dalekiej prerii” …

  … w imieniu jakiego narodu Pan się wypowiada, bo na pewno nie w imieniu Narodu Polskiego ? … broń jest atrybutem wolnego człowieka i Polacy od zawsze mieli broń, umieli się nią posługiwać, w razie konieczności także kobiety polskie – bronili siebie, swoje rodziny, Polskę … Polacy mają we krwi obronę najsłabszych (kobiet i dzieci) i obronę swojej Ojczyzny …

  … „Ja nie tknę broni, żeby mnie mieli zabić.”

  …Pan stracił instynkt samozachowawczy ? … Polak nigdy by czegoś takiego nie powiedział … mnie broń nie przeraża … Pan się czegoś, a może kogoś, boi ? … może właśnie Polaków, skoro tak bardzo obawia się Pan posiadania przez nich broni … jest rzeczą oczywistą, że ludzie chorzy psychicznie i karani za przestępstwa (mordercy etc.) nie powinni mieć dostępu do broni …

  ——
  Racja, Pani Isiu.
  Legalne, powszechne posiadanie broni łagodzi obyczaje.
  Admin

 32. Jack Ravenno said

  @29 ISIA – ukłony za porządną ripostę, A ja dodam od siebie – a KIM wy wszyscy ZAKAZYWACZE jesteście? Jak wróg wywali z kopa drzwi i poczęstuje na dzień dobry sąsiadów ołowiem to czym się obronicie? Siekierą? NIE ROZSMIESZAJ mnie „Duce”. Mam zamiar kupić sobie porządny łuk i nauczyć się strzelać ale i tak zdaję sobie sprawę z tego, że do szybkostrzelności i celności kałacha będzie mu daleko…

  Osobiście jestem pacyfistą ale to zawsze może się zmienić, prawda?

  P.S. Bandyci się nie przejmują takimi duperelami. Mają broń wszelaką, legalną i nie – i co im Pinxit zrobisz?

 33. Leszek said

  Zbyszko @

  W Polsce nie ma dostępu do broni, a policja taka sama@

 34. Fryc CHWD said

  Ale tu wielu żydokomuchów pisze żeby Polakom nie dać broni palnej do ręki. Nawet ten bucowaty Polkio.

 35. Nikodem said

  To nie tykaj broni palnej niejaki „Pinxit” i zdychaj…

 36. NC said

  Re 19: Guła: Informacja godna rozpowszechnianaia.
  Poza tym, jak już pisałem – ustawa jest błędnie skontruowana, i trzeba ją poprawić jak nastepuje:
  1) Każdy pełnoletni obywatel RP ma prawo do zakupu i posiadania broni palnej.
  2) Ewentualny zakaz posiadania broni dotyczy okoliczności przewidzianych ustawą (uprzednia karalność za przestepstwa kryminalne, chroba psychiczna lub umysłowa itd.).
  3) O odebraniu prawa do posiadania broni orzeka sąd.

 37. NC said

  Re 27, Pinxit:
  „Nie kazdy sie nadaje do strzelaniny. Nawet we wlasnej obronie.”
  To prawda.
  Ale jego współplemieńcy nie powinni winić sąsiadów, gdy zostana zamordowania.

 38. Kazek said

  Otrzymanie pozwolenia na broń wbrew pozorom nie jest takie trudne ale dosyć kosztowne około 3000 PLN . Trzeba zapisać się do klubu strzeleckiego, uczestniczyć w strzelaniach i po około 3 miesiącach mozna pozwolenie dostać . Trzeba zakupić też sejf do przechowywaania broni. Pozwolenie wydaje policaja na 4-5 sztuk
  Przechodzi sięteż badania lekarski.

  Wielu wyobraża sobie ,że po prostu powinno się pójsć do sklepu wylegitymować się i zakupić kałacha.

  ——
  Tak było np. pod rządami dyktatora Iraku, Saddama Husejna…
  On się jakoś nie bał narodu.
  Admin

 39. NyndrO said

  Ja tam se mogę pukawkę załatwić w kilka dni z okazji koneksji rodzinnych. A że bywam narwany, to myślę, że mój porządny sąsiad chciałby również móc mieć prawo do posiadnia broni. Nigdy nie był karany, psychotesty zdałby bez problemu, a jak go znam, to również chętnie przeszedłby kursy na strzelnicy.Ja nie wiem, czy przeciwnicy prawa do posiadania broni są durniami, przestępcami, czy politykami. Oczywiście wszystkie opcje na-raz mogą stanowić kapitalną synergię. Kto na tym zarobi? ZUS napewno, bo porządni ludzie placą do kasy państwa, a bandyci raczej nie. W przypadku prawa do posiadania broni, porządni ludzie mają szansę przeżyć i jeszcze trochę popłacą. No i rodzina porządnego człowieka może mieć jakiś tam zysk. 😉 * Trzeba chyba zakazać gry w „kosza”, bo jeszcze Chiny zarobią na amerykańskich butach firmy NIKE 🙂 . No i Gortata nie wpuszczać do Polski, bo jest agentem ligi NBA. * A tak na serio, to jakim słabym trzeba być taktykiem, żeby nie rozumieć efektu psychologicznego. Ktoś, kto ma wstręt do broni palnej, wcale nie musi jej tykać. Może trzymać ją w zabezpieczonym sejfie, a nawet nie mieć jej wcale. Ale potencjalny złodziej, gwałciciel, czy morderca, dwa razy się zastanowi , zanim wtargnie do domu tego kogoś. A może ten ktoś ma świetny słuch, pukawkę w kaburze, siedzi przed telewizorem, a na strzelnicy trafia w „dychę” 9 na 10 razy. Można nie rozumieć teorii kwantów, ale jak można nie rozumieć tak banalnych spraw? Proszę zrozumieć! Pukawkę można kupić w każdym większym mieście w Polsce. Trzeba tylko znać odpowiednich ludzi. Niestety porządni ludzie raczej ich nie znają.

 40. NyndrO said

  Na marginesie, jeśli ktoś czegoś nie rozumie, to może zastosować bardzo prosty sposób na podjęcie prawidłowego ruchu. Otóż jest niezawodna zasada. Mianowicie jeśli gazeta wybotcza, tvn, „Bono” , czy Magdalena Środa coś krytykują, to jest to niechybnie dobre dla Polaków.

 41. Duce said

  Ad. 32 (Jack Ravenno)

  Siekierę trzymam na drobnego złodziejaszka lub chuligana. Nawet do głowy by mi nie przyszło bronić się siekierą przed bandziorem, który nie ma skrupułów by zabić.

  Ad. 37 (Kazek)
  Dzięki za informacje.

  ——
  Broń nie gwarantuje unieszkodliwienia bandyty. Ale daje jakieś szanse. Bez broni – owe szanse są zerowe.
  Admin

 42. Rick said

  Re. 13 Re. 16
  Czy „Olę” da się uratować ?

  Panie Gajowy, i widzi Pan do czego prowadzi demokracja ? Bo ma Pan demokrację na tym blogu, czyli równość bez moralności i logicznych argumentów.
  Czy „Ola” jest zdemoralizowanym półgłówkiem czy zastraszonym szabesgojem o mentalności niewolnika ? – Jedno i drugie.
  Tak, to nie jego („Oli”) wina. Tak samo jak nie jest winą psa, że pogryzł dziecko. Ale psa niestety trzeba zabić, bo ten pies jest zdeprawowany na zawsze.
  Wina jest właściciela, który psa źle wychował.
  Ola nie jest psem, zatem „Ola” ponosi winę, bo dostał rozum, którego nie używa. Ale winny jest też właściciel „Oli.”

  Kto jest właścicielem „Oli” ? Ano, te idee neomarskistowskie, neokomunistyczne o których mówi pan Karoń (www.historiasztuki.com.pl i youtube).
  Typowe dla dla tych osób jest STRACH przed odpowiedzialnością, przed życiem na poważnie.
  To niebezpieczne zdziecinnienie sprawia, że Naród staje się bezbronny.
  Strach przed bronią i śmiercią, strach przed tym, że inni ją mają.
  Pan „Ola” nie wierzy w śmierć jak dziecko lub jak pies, który o tym nie myśli.

  Dlaczego „Ola” boi się broni ?
  Może dlatego, że fundament moralny Oli nie ma nic wspólnego z moralnością katolicką ?
  Ola nie ma żadnego kręgosłupa moralnego, wie, że jak się zdenerwuje może kogoś zabić.
  Ola wie, że żadnej broni nie może posiadać. Ale też wierzy, że inni są JAK ONA – ZDEPRAWOWANI, bez moralności.

  Ola nie wie, że państwo bez fundamentu katolickiego działa tak jak policjanci w USA (Re. Zbyszko).
  Ci policjanci są w strachu, gdyż wiedzą, że nikt w USA nie ma już moralności katolickiej. Oni też nie mają.
  Nikt nikomu nie ufa.

  Jest więc teraz NOWA MORALNOŚĆ: masz ochotę kogoś zastrzelić ? – strzelaj ! Rób co chcesz. Źle się czujesz – nie hamuj się – wyrzuć to z siebie.
  „Róbta co chceta”.- Owsiak. Nie podoba ci się mąż – rób rozwód ! Nie chcesz dziecka- abortuj ! Znudziło ci się życie ? – dokonaj eutanazji.

  „Ola” blisko jest tych zasad nowej moralności. „Ola” jest przerażony samym sobą. A przecież zakłada, że inni są jeszcze gorsi.
  Więc skoro „Ola” nie może posiadać broni palnej, to tym bardziej inni….

  Świat Oli nie może posiadać broni, bo ten świat jest wrogi katolicyzmowi.
  Gdyby choć trochę skomunizowany „Ola” myślał, wiedziałby, że ten kto wierzy w religię katolicką, posiada HAMULCE MORALNE, najlepsze z możliwych.
  Bo transcendentne. Taki człowiek stara się żyć zgodnie z religią katolicką, która zabrania zabijania, natomiast uprawnia do obrony.

  Czy „Olę” da się uratować ?
  Czy Ola może się nawrócić ? Nie wiem. Raczej jestem realistą. Jeśli „Ola” jest kobietą – nie wróżę jej dobrze. Jeśli mężczyzną – jest trochę lepiej, ale też źle.
  Kto jest gotów pomodlić się za „Olę” ?
  Gdyż nawrócenie jest łaską. A może „Ola” sam(a) pomodli się o swoje nawrócenie i zrozumienie ?

  I właśnie dlatego osobiście oskarżam hierarchię kościelną za ten stan „Oli”.
  Bo „Ola” nie zna prawdy. Nie zna, bo ŻADEN ksiądz jej nie głosi !
  Właścicielem „Oli” jest Kościół.
  Lecz księża przestali dbać o Kościół, przestali być pasterzami.
  „Ola” to błąkająca się owca, którą wilk trzyma już w zębach.

 43. Marucha said

  Re 42:
  W gajówce nie ma demokracji, natomiast staram się, by istniała maksymalna wolność wypowiedzi. Maksymalna, co nie znaczy nieograniczona. Granice są wyznaczone przez idiotyzm i prowokacje.

 44. NyndrO said

  Panie Rick, proszę się nie gniewać, ale pański wpis przypomniał mi pewien skecz. Zupełnie nie wiem dlaczego… * .https://www.youtube.com/watch?v=LrFpNmi4xTQ Nic do Pana nie mam, serio. I to nie jest żadna parabola. Po prostu mi się przypomniał.

 45. No to wkrótce zrobić poważną zadymę będzie bardzo łatwo…

 46. NyndrO said

  Panie Krzysztofie, jeszcze łatwiej, niż na wyspie Utøya ?!

 47. NyndrO said

  …to oczywiście zależy również od pojmowania definicji słowa „zadyma”? Na wyspie Utøya nie było żadnej zadymy. Wszystko szło gładko i zgodnie z planem. Ale gdyby któreś z opiekunów tych dzieciaków miało broń… ojj to mogłaby być zadyma!

 48. Ronald said

  ad30 Joannus
  Jak Pan mysli? Czy gdyby sanacja nie miala podobnego hopla na punkcie dostepu do broni to czy taki Wolyn mogl by miec miejsce? Ukraincy juz bron maja https://marucha.wordpress.com/2017/07/16/milion-sztuk-broni-w-rekach-ukraincow/ wiec o co tak naprawde Panu chodzi? O to zebysmy nie mogli sie przed nimi bronic gdy rzad polski znowu bedzie rezydowal na uchodzstwie?
  ad45 Krzysztof M
  Trzeba jeszcze przeforsowac tkzw Gun Free Zones tak zeby ewentualny zamachowiec czul sie pewnie i wiedzial ze tylko on ma bron.

 49. peacelover said

  add9 „OLA”

  Dla uspokojenia nerwow informuje :
  ze jestem w posiadaniu :

  1 Beretta Model 92F cal 9mm para,
  2 Browning HP cal 9mm para mag 14 and 20 rounds
  3 AK47 cal 7.62 prod 1974 USSR 3mag/30rounds + 17000amo box
  4 SIG SAUER Pistol Model P228 cal 9mm para/13 rounds
  5 LLAMA pistol 9mm para +74350amo

  to podobno przekonywujace argumenty !!!!!

 50. NyndrO said

  🙂

 51. NyndrO said

  …i stąd ta ksywa. Mówię serio, po prostu nie dopuszcza Pan do agresji! Peace! 😉

 52. peacelover said

  mialo byc add 13 „OLA”

  do milosniczki nie polskiej „ksywy” !!!!

  Chcesz miec pokoj , to szykuj wojne !!!!!!!!

 53. Ola said

  ad 49 , Peacelover

  ten tez przekonuje na argumenty. Peace and love?

 54. SAP said

  Sposoby noszenia broni przez damy.

 55. RomanK said

  TO glupota///!!!! Straszna glupota!!!!
  Ustawa potrzebna, ale….. o Zakazie posiadania broni dla:
  1. Nieobywateli Rzeczypospolitej Polski
  2. Nieletnich i dotknietych chorobami i zaburzeniami psychicznymi
  3. Osoby skazane za czyny agresywne prawomocnymi wyrokami sadow.
  4. Kobiet do lat 5 po rozwodzie i z syndromem PMS…

 56. Jack Ravenno said

  @41 DUCE – nie trzymaj siekierki bo Cię człowieku wsadzą za zagrożenie życia bandziora gdy jej użyjesz. Takie prawo mamy w Polsce. Zanim prawo do posiadania broni zostanie uruchomione – MUSI powstać prawo jej użycia. Inaczej będzie tak jak zwykle – bandziory będą górą…

 57. Duce said

  Ad. Admin

  „Broń nie gwarantuje unieszkodliwienia bandyty. Ale daje jakieś szanse. Bez broni – owe szanse są zerowe.”

  Pełna zgoda. Broń Boże nie jestem za zakazem posiadania broni palnej, po prostu nie odczuwam takiej potrzeby. Właściciel strzelnicy (były milicjant) powiedział mi, że jeśli mam choć 1 promil wątpliwości czy strzelać do bandyty to już jestem trupem. Z pewnością miałbym inne zdanie gdybym czuł się poważnie zagrożony lub był napadnięty.

 58. Duce said

  Ad. 55 (RomanK)

  Z ust mi Pan to wyjął. Zwłaszcza punkt 5.

  Ad. 56 (Jack Ravenno)
  Jak twierdzi Wojtek Olszański (niedawno miałem przyjemność poznać go osobiście) siekiera jest tym narzędziem, które bez żadnych konsekwencji prawnych mogę swobodnie, nosić przy sobie nawet w miejscach publicznych (państwowy – nie prywatny – autobus, ulica).

 59. Rychu z pola said

  Do chętnych, którzy chcą mieć bron ostra.
  Zapisz się do klubu sportowo-kolekcjonerskiego.
  Wejdą na stronę ” braterstwo.eu”
  Przeczytaj ustawę o broni (od dechy do dechy) najlepiej piec razy
  Odszukaj na ww. stronie testy
  Ucz się pilnie bo za m-c na egzamin w ośrodku egzaminacyjnym
  Uczęszczają na strzelnice i dużo siej ale tez nie zbankrutuj
  Na egzaminie pójdzie Ci dobrze bo jesteś Polakiem
  Po miesiącu przyjdzie patent strzelecki
  Z tym patentem do klubu niech wysla do PZSS
  I znowu czekać
  Jak przejde całość to dopisze resztę
  Znaczy trzeba mieć cierpliwość i parę zloty
  Do tego czasu zakupić czarnoprochowca
  Remington, firmy uberti 5″ w jedynym słusznym kalibrze 44
  Do tego zapasowe dwa bebenki do szybkiej wymiany
  Dziurki na strzelnicy robi cudowne
  Nawet glockowcy podziwiaja
  I siać Panie i Panowie SIAĆ jak najwiecej.

 60. Zby said

  A tak naprawdę, prawo do posiadania broni to jedno, a prawo do użycia jej w obronie np. siebie, czy swojego domu, to zupełnie inna para kaloszy. To jest całe stado praw do sprecyzowania. Czy jak się naglę obudzę, bo ktoś po ciemku buszuje po moim lokalu i go „ustrzelę”, to nie zamkną mnie z uwagi na: „użycie siły nieproporcjonalnej do zagrożenia”? Prawo „własności” w PL stoi tak niesprecyzowane od dawna. Działka niby Twoja, ale jak wykopiesz garnek „dutków”, albo inny złoty pociąg, to już nie jest Twoje. Niby zmiany ustrojowe, ale przez cały czas jest komusze „Państwo Przede Wszystkim”!

 61. Romanus Minutus said

  Ustawa może nie jest taka bardzo zła. Teraz starosta ma wydawać zezwolenia. To dużo lepiej niż policja. Ale rzeczywiście – na 99,99% sejm uwali tą ustawę.
  Obecnie, głównie ze względów praktycznych, dostęp do broni jest niemal niemożliwy.
  Przede wszystkim potrzeba na to mnóstwo czasu – szkolenia, uczestnictwo w zawodach. No i oczywiście badania lekarskie, opłaty,… Bezrobodni i samotni bez rodziny może znajdą czas, ale pozostali – bez szans!
  Ale Kukuzek też sie nie popisał. Biuro Legislacyjne Sejmu wyciągnęło, że ustawa w kilku miejscach nie jest zgodna z dyrektywą unijną o bronii (to raczej drobne braki, które łatwo poprawić; ustawa nie uwzględnia kilku rodzajów broni mimo że powinna). Mogli się bardziej postarać.

 62. Jack Ravenno said

  @58 DUCE – napisałem o użyciu siekiery przeciw bandycie. Nosić to sobie można 🙂

 63. Jack Ravenno said

  A no i jeszcze jedno – jakakolwiek broń do walki w zwarciu z góry przekreśla jej zastosowanie np. przez słabszych obywateli, kobiety, starszych. Broń palna daje cień szansy. Nie wyobrażam sobie jak drobna kobieta miałaby się obronić nawet nożem czy siekierą przed rosłym chłopem 100kg wagi. Serio…Ja jestem średnio wysoki i średnio ważę. Gdyby szedł na mnie taki zawodnik no to bez możliwości realnej obrony miałbym przechlapane :/ a nie miałbym wcale problemu ze strzeleniem w jego kierunku gdyby mi bezpośrednio zagroził utratą zdrowia bądź życia.

  ——-
  Dlatego Colta nazwano „wyrównywaczem (szans)”.
  Admin

 64. Wacław Słowikowski said

  59.
  Rysiu, ale to droga przez mękę co wy proponujecie. Ja się nie godzę na to I ZNACZĄCA WIĘKSZOŚĆ PRAWDZIWYCH, RDZENNYCH POLAKÓW, TUTAJ ŻYJĄCYCH.
  Ja chcę bronić siebie i swojej rodziny od ręki, a nie gołymi rękoma. a TAKŻE przy nagłym napadzie na mnie.
  To co tu piszesz jest nie do przyjęcia!

 65. NyndrO said

  Pan Romuś przebiegunował sprawę i słusznie. Choć czasem pie*doli, jak połamany. Podobnie jak ja.

 66. Pinxit said

  65
  Nyndr0
  Zdaniem pana Romusia do kobiet z PMS bedzie mozna strzelac.
  I po to jest potrzebny dostep do broni

  ——
  Zdaniem p. Romana trzeba na nie bardzo uważać i nieraz lepiej nie podchodzić bez broni.
  Admin

 67. NyndrO said

  Panie Pinxit, przepraszam za kolokwializm, ale Pan je gupi. Jeśli Pan się na mnie obrazi, to Panu tego nie wybaczę. Pan Romuś, Romeczek jest wkurw**ny na cały Świat, ale nie chciałby, żeby do nich strzelać. A czasem by trzeba. Choć ja w tym przypadku proponuję strzał z liścia.

 68. NyndrO said

  Tam jeszcze jeden mój komentarz będzie, jak go mój Kieras przepuści. * Pan Romuś pisze coś przeciwnego, niż Pan sugeruje.

 69. Pinxit said

  67
  Nyndr0
  Pan Roman pisze tak:

  Ustawa potrzebna, ale….. o Zakazie posiadania broni dla:
  1. Nieobywateli Rzeczypospolitej Polski
  2. Nieletnich i dotknietych chorobami i zaburzeniami psychicznymi
  3. Osoby skazane za czyny agresywne prawomocnymi wyrokami sadow.
  4. Kobiet do lat 5 po rozwodzie i z syndromem PMS…

  Tajk jak ja to rozumiem to kobiety po rozwodzie i te niedysponowane – nie maja prawa sie bronic.

  Kobita po rozwodzie to niekoniecznie malpa.
  A i taka co miesiaczkuje to tez nie zwierze, tylko czlowiek.
  Ja rozumiem, ze RomanK sobie zadworowal, niemniej jednak wstawil to w kontekscie razem ze zbrodniarzami i zaburzeniami psychicznymi.
  Mol jakos to sprytniej ujac ale widac nie mial czasu.

 70. NyndrO said

  Prawo się bronić mają. Zresztą są conajmniej ssakami, więc bronić się będą bez względu na ustawę. Cbodzi o to, czy zaliczyłaby psychotesty.

 71. RomanK said

  Panie Duce..pan ma madrego kolege policjanta!
  Jak opan wdzi malpododobne wywijajace pistoletami…moze sie pan czuc bezpiecznie..oni strasza. Ale jesli widzi pan faceta, o ktorym pan wie ze ma bron, nie spuszcza go pan z oka i dokladnei slucha jego polecen. jak siegnei po bron- znaczy juz ktos jest trupem.
  Widze ze wybitni intelektualisci maja problem z rozroznieniem pojec
  – Prawo do obrony kazdego czlowieka
  z Prawem do posiadania broni…
  ..wlasnie z tego samego powodu prawodawca zakazuje posiadania broni osobom mlodocianym, niezrownowazunym pstychicznie i t p jak wyzej:-0)).

 72. Marucha said

  Re 55:
  Ma Pan całkowitą rację. Jakieś świergolone „pozwolenia” na broń nie są potrzebne. Potrzebne są ZAKAZY jej posiadania przez pewne osoby.

 73. Marucha said

  Ci, którzy nie chcą mieć broni i brzydzą się wszelką przemocą – niech nie kupują broni, a na drzwiach swego mieszkania, czy na bramie wjazdowej niech napiszą dużymi literami:
  W tym domu nie posiadamy broni i nie mamy zamiaru stawiać oporu intruzom

  Pozostałym zaś niechaj nie utrudniają czynić tego, co od wieków było uważane za słuszne i godne pochwały.

 74. Jack Ravenno said

  @72 MARUCHA – dokładnie. Zwłaszcza, że pozwolenia i rejestracje zostawiają ślady, które w razie najazdu wroga i przejęcia tych danych mogą doprowadzić, jak to już bywało, do wyłapania posiadaczy i ich eliminacji – zabicia na przykład. Rejestrowanie czegokolwiek jest NIEZWYKLE groźne. Może się wydawać, że kto nie ma nic na sumieniu no to nie ma się czego obawiać – a to nieprawda. Dam przykład – rejestrowanie odbiorników radiowych i telewizyjnych. W razie wojny najeźdźca może zażądać wydania i zniszczenia całego sprzętu komunikacyjnego. Wystarczy, że dopadnie rejestry Poczty i już pozamiatane w dużym stopniu.

 75. peacelover said

  Po co w ogole jakies prawa posiadania czy uzywania broni !!!???

  Jak jakis debil wyciagnie kopyto np w tramwaju czy sklepie, to slusznie publika go odstrzeli !!! i… juz !!!

  I po jakims czasie bedziemy mieli mniej idiotow w naszym polskim narodzie !!!!!!! …i w tym cala kozysc !!!!!!!!!!!!!!

 76. RomanK said

  Powszechnie widziany w Texasie element dekoracyjny wiszacy przy wejsciu do domu na zewnatrz, w tym i w moim domu , z ktorego w ulamku sekundy patrzacy na niego dowiaduje sie wiecej niz z lektury opaslych tomow legislacji, pozwolen, przepisow i ..opinii:

  http://www.thegadgetexperience.com/dont-dial-911-we-dont-call-911-hanging-sign/

 77. Pinxit said

  Tak to oprocz gazu bedzie nam Ameryka sprzedawac jeszcze bron. Trump wlasnie obiecal Amerykanom duzo miejsc pracy w Europie.

  Jakub Korejba twierdzi, ze nie wazne sa koszty. Wazna jest przyjazn z Ameryka.

 78. RomanK said

  WAM …….panie Pinxit ,nikt, niczego nie sprzedaje… WAS….. panie Pinxit kupili za czapke gruszek dobre 26 lat temu,,..i powoli przejmuja udzielajac drobnych pozyczek i allowances na duperele i zachcianki..zapisujac a conto. Ot…. zeby w milej atmsferze bez kopniakow i nahaja,,,,,trzymac w klacie:-)))) po kosztach:-)))

 79. Boydar said

  @ Pan Pinxit (69)

  „… A i taka co miesiączkuje to też nie zwierzę, tylko człowiek …”

  Panie Pinxit, czy Pan litery to po polsku na siłę składa ? Poza tym, wydaje się, że niewiele Pan wie o kobietach; kiedy kobieta miesiączkuje, to jest już tylko cierpiąca. Demony przebywają w niej kilka dni wcześniej.

 80. NyndrO said

  Nawet Anna się uśmiechła-była. „Boydar to ch*j”. 😉

 81. Pinxit said

  79
  Boyar
  To niech pan najpierw to wytlumaczy Romanowi K, ktory proponuje, ze takim kobietom nie mozna powierzac broni.
  Mnie uczyli pisac.
  Czy Boydara ktos uczyl czytac?

 82. NyndrO said

  Ten C*u*j sam się nauczył…Te Bydle. A o co Panu tak ogólnie chodzi?

 83. NyndrO said

  Pan na serio, Panie Pinxit myśli, iż My tu w Gajówce jesteśmy głupi i/lub przypadkowo? Naprowadzę, że otóż nie.

 84. NyndrO said

  My jesteśmy RUSKA MAFIA BEZ ZASAD! 🙂

 85. NyndrO said

  Szczególnie ja. Tej, Tybet to już/jeszcze Rosja ? https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_YqARRByoSrPvGKZcQRlTKis6bq8XNEIT.gif

 86. Boydar said

  Zespół napięcia przedmiesiączkowego (Premenstrual Syndrome) to zespół subiektywnych i obiektywnych dolegliwości, które występują zawsze w drugiej fazie cyklu, ustępują w chwili rozpoczęcia miesiączki /…/ głównymi objawami /…/ są silny kłujący ból w nadbrzuszu oraz drażliwość nerwowa czy zmiany nastroju /…/ szacuje się, że około 50% kobiet w ogólnej populacji ma objawy PMS …”

  za https://portal.abczdrowie.pl/zespol-napiecia-przedmiesiaczkowego

  No i co, ob. Kafel nie ma racji ? Wsadźmy sobie dla zobrazowania nieostrugany kołek w dupę, złapmy giwerę i hajda na miasto ! Jak to mówiła w nieco innych okolicznościach moja straszna kolega – „cmentarz aż do Piask, ale porządek będzie”.

  Piaski, miejscowość ok. 20 km od Lublina.

 87. NyndrO said

  Ale jajca. A zoba na tego ( sory, Kieras,ale są Wakaje) Z tym Braszką przegięli… * .https://www.youtube.com/watch?v=g4zh6KrOzio

 88. NyndrO said

  27 luksusowych aut 😉

 89. NyndrO said

  Ale najlepszy był „Juras” Maliszewski pt. „Najmrocki”. albo nawet „dz”.

 90. NyndrO said

  Powiem więcej : ” Zdzisław”. 😉 Wakaje wakajami, ale trzeba iść spać.

 91. Pinxit said

  83
  Nyndr0
  Acha!
  Wreszcie do mnie dotarlo:
  Ja – i reszta gajowki.
  Bo kto nie z nami – to przeciwko „nam” – a w ogole margines.

  Nawet jesli wiekszosc wpisywaczy popiera posiadanie broni – czy to znaczy, ze nie mozna miec pewnych watpliwosci?.
  Kazda pospieszna decyzja polityczna – to znaczy podjeta przez rzad bez uwzglednienia wszystkich mozliwosci – jest decyzja do dupy i tysiace przykladow mozna podac jak szkodliwe sa nieprzemyslane decyzje.

  Nie da sie w zadnej ustawie przewidziec wszystkich okolicznosci i zadna ustawa nie pokryje wszystkich nieprzewidzianych przypadkow.
  Dlatego, moim zdaniem bezpieczenstwo obywatela jest przede wszystkim obowiazkiem sluzb porzadkowych, ktore podatnik oplaca. I dopiero wtedy mozemy rozpatrywac samoobrone.

  Nie pomoga i cztery karabiny w rodzinie, jesli dzieci nie beda mogly bezpiecznie chodzic do szkoly, przebywac na terenie szkoly i na terenie wokol szkoly.

  Opowiadali mi Polacy z Poludniowej Afryki, ze czesto strach zatrzymac sie na swiatlach bo obskocza bandziory i wywala z auta, i tym autem pojada dalej.
  Mnie sie wlasnie wtedy przypomnialo, ze kazdy moze przeciez miec bron w RPA.
  Moze. Ale moze nie zdazyc jej uzyc.
  I mnie wtedy uswiadamiali znajomi dosc dlugo, ze najlepiej to samemu jechac do RPA i samemu sprawdzic mozliwosci samoobrony przed zawodowymi bandziorami.
  Zwlaszcza jak sie na przyklad ma dzieci w aucie.
  Kobiety prowadzace auto sa bardzo narazone na ataki. Dwie rece na kierownicy a trzecia siega po spluwe.

  To tylko na westernach amazonka rzuca sie na caly oddzial Indian i rozpedza cale indianskie plemie z kulbaki.

  Polska policje wysyla sie na szkolenie do Izraela.
  Ciekawe dlaczego?
  Czyzby nie chodzilo o ochrone obywatela?

 92. NyndrO said

  O ja pierdykam. Przekonałeś mnie, że broń jest potrzebna porządnemu Człowiekowi, żeby odstrzelić Ci łeb. Oraz pochować bezpiecznie Polaków z Afryki. 😉

 93. Pinxit said

  92
  NyndrO
  Sam se strzel w leb.
  Jak wytrzezwiejesz.

Sorry, the comment form is closed at this time.