Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (65 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-08-04 (Piątek)

Polski naukowiec Jarosław Duda opublikował własny algorytm kompresji danych ANS do darmowego wykorzystywania przez wszystkich chętnych.
Firma Google wzięła go, jak swój – i zgłosiła na niego wniosek patentowy. Oczywiście bez wiedzy naukowca i bez wymienienia go jako autora. No bo kto by się tam jakimś gojem przejmował… 

Wpisujemy poniżej uwagi na wolne tematy, zanim Google nie opatentuje „wolnych tematów”.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/07/27/wolne-tematy-64-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/08/09/wolne-tematy-66-2017/

Gajowy Marucha

Komentarzy 199 to “Wolne tematy (65 – 2017)”

 1. Boydar said

  O mamuciu … co to za am ?

 2. Maverick said

  Problem w Puszczy Białowieskiej.

  Dzięcioły pomagają zwalczać kornika, jednak jest ich za mało, ale za dużo mamy lewackich dzięciołów.

  Patrz co taki dzięcioł napisał:

  Zachodzi obawa, że lewactwo dla tkanki Polski jest tak samo szkodliwe jak korniki.

  Gdyby tych kilka drzew wycięto 8 lat temu nie było by problemu, ale lewacy nie mają wyobraźni ani źdźbła wiedzy, a na każdy temat zabierają głos. Kiedyś twierdziło to lewactwo, że jak mamy kapitalizm to musimy wszystko sprzedać zachodowi bo potrzebni są inwestorzy strategiczni.

  Owoce ich głupoty znają miliony co wyjechały szukając pracy i nigdy już nie wrócą.

  Jak wiemy i pamiętamy to nieudolność PO doprowadziła do tragedii w Puszczy Białowieskiej.

  Zachodzi obawa, że drzewa są inteligentniejsze od lemingów próbujących ich bronić. Drzewa poprzez podziemną strukturę rozmawiają z sobą i komunikują i są szczęśliwe, że usunięto te już martwe.

  Takie drewno nie nadaje się na nic, nawet na opał się nie nadaje.

  A oto przykład lewackich idiotów co nie mają ani wiedzy, ani know how. Pewnie gdy lewackie dziewki złapią rzeżączkę  w na imprezie Owsiaka zwanej Woodstock też ją roznoszą.

 3. Isia said

  … zupa w chlebie … w Polsce, na święta wielkanocne, podaje się żurek w chlebie – dosyć pracochłonne danie, ale wyśmienite … natomiast zupa w chlebie, podana przez Pana Gajowego, przypomina czeską polewkę czosnkową, na pewno równie smaczną jak polski żurek …

 4. PaniWoźna said

  Prof. Wolniewicz zmarł.

 5. Maćko said

  Kolejny wielki Polak odszedl… smutne.

 6. Inkwizytor said

  Reqiuescta in pace. Był prawym człowiekiem i dobrym Polakiem

 7. AC said

  .https://youtu.be/tUNmgaUAcms

  David Duke na temat Aszkenazi i Chazarow.

 8. Maćko said

  http://www.sklep.agru.pl/szczerbiec-miecz-koronacyjny-krolow-polski-pokrycierekojesci-zlotem-p-212.html

 9. LAJKONIK said

  Nikola TESLA OSWIETLIL SWIAT i PORUSZYL SWIAT bo WYNALZL GENERATOR I SILNIKI pradu zmiennego TRANSFORMATORY I TURBINY, OSWIETLENIE i sprzedal (oddal) jak…IDIOTA w dobrej wierze te patenty do Westinghausa. ON ZAS ZAROBIL na tym i zarabia MILIARDY DOLAROW. Tesla zyl przez lata na kredytach od parchatych bankierow i umieral jako nedzarz na skromnym zasilku od….rzadu Serbskiego. Gdyby to inaczej zrobil bylby miliarderem i mogla zalozyc fundacje wieksza od NOBLOWSKIEJ.

  SLOWIANIE to IDIOCI. CZEMU DUDA NIE OPATENTOWAL swojego wielkiego wynalazku i nie ZADA SOWITYCH normalnych OPLAT za LICENCJE i UZYTKOWANIE????

  TAK NIE ROBI NORMALNY CZLOWIEK tylko SLOWIANSKI albo POLSKI PALANT ktory to naiwny niby w dobrej wierze oddaje procedure do dobrego uzytku niby to spoleczenstwu.

  SWIAT ZAS to znaczy zachodnie bandziory bezwzgledne zimnokrwiste typy i mafiozi KRADNA TO I ROBIA BAJONSKIE INTERES I ZYSKI. PANIE DUDA OPAMIETAJ SIE PAN. ZA GEBE te szajke bandziorow to Pana algorytm a wiec i PATENT a wiec za ich uzytek i PANA PIENADZE. SZLACHETNIE UCZCIWIE I WSPANIALE ZAROBIONE GRATULACJE. NIE MOZE PAN TEGO ZANIEDBAC!!!!!

 10. Ola said

  to sie zapisze zlota czcionka w historii kinematografii internetu i polskiego „patriotyzmu”:

 11. Moher49 said

  W pewnym polskim zakładzie, konstruktor opisał swój projekt i usiłował go opatentować. Poszedł do swego szefa a ten mówi: co pan chce opatentować ?, gdyby to było takie proste jak pan napisał to amerykanie dawno by to wynaleźli. Dyrektor ekonomiczny mówi, że nie opłaca się, nie stać nas na ochronę patentową.
  Tak panowie dyrektorzy z partyjnego nadanie, słowiańskie mózgi mają zdecydowanie wyższe IQ od tych jankeskich. Żeruje na nas pół świata z nacją handlową na czele.

 12. Ad. 2

  Trzeba zafundować lewakom koszulki
  z nadrukiem „I LOVE KORNIKI”. 🙂

 13. Ad. 9

  Żeby coś opatentować, to trzeba mieć pieniądze. Te pieniądze – zainwestowane w patent – powinny generować zyski pokrywające koszty patentu.

  Czy mamy prawo oczekiwać, że naukowcy będą biznesmenami?

 14. NyndrO said

  Pani Woźna, ja się nazywam Woźniak. Mam ksywkę „Woźny” i chciałem podać to samo. Profesor Boguch czmychnął.

 15. NyndrO said

 16. Sebastian said

  Re 4: Panie świeć nad jego duszą, niech spoczywa w spokoju (*)

  Re 10: Dawniej jak ktoś zasłużył to dostał w pysk i ten co dał w mordę nie obawiał się konsekwencji, teraz tylko policja sądy i prokuratura.

  Papież Franciszek powiedział do 33 000 katolików w Rzymie, że należy unikać za wszelką cenę, osobistych relacji z Jezusem Chrystusem: – Szukanie osobistego związku z Jezusem jest niebezpieczne i bardzo szkodliwe – stwierdził papież Franciszek, mając na myśli kontakty poza Kościołem.

  Czym jednak wywołał wiele nieprzychylnych komentarzy na temat jego rzekomo kontrowersyjnej roli w Kościele katolickim. Pojawiły się też głosy, że jest antychrześcijańskim papieżem. To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia tak dyskusyjna wypowiedź. Wystarczy wspomnieć stosunek Franciszka do islamu i uchodźców.

  Z kolei w zeszłym tygodniu papież Franciszek powiedział włoskiej gazecie La Repubblica, że ​​Stany Zjednoczone mają „zniekształconą wizję świata”, a Amerykanie muszą jak najszybciej powołać rząd światowy „dla własnego dobra”.

  Tydzień wcześniej wezwał także do tworzenia „jednego rządu światowego” i „autorytetu politycznego”, twierdząc, że jest to potrzebne w celu zwalczania poważnych problemów, takich jak „zmiany klimatu”.

  Udzielając z kolei wywiadu gazecie El Universo w Ekwadorze oświadczył, że Organizacja Narodów Zjednoczonych nie ma już wystarczającej siły i musi zastąpić ją światowy rząd, który „dla dobra ludzkości” uzyska pełną kontrolę nad światem.

  Czyżby papież był kluczowym graczem w planie budowy nowego porządku światowego i odgrywał swą rolę w tym wielkim oszustwie? -pytają niektóre zachodnie media.

  https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:_FhSuH1heMoJ:https://newsbook.pl/2017/07/18/papiez-franciszek-zwiazki-z-jezusem-sa-niebezpieczne-i-szkodliwe/+&cd=33&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b

 17. PaniWoźna said

  ad. 14

  Czysta telepatia.

  ad. 16

  Dokładnie w ten samsposób pomyślałam, kiedy P. Olszański „sprzedał liścia” prowokatorowi w czerwieni. Kiedyś to były porachunki między panami i ten, który otrzymał w twarz w taki sposób, był pohańbiony i takim się czuł. Teraz wzywają tacy pseudomężczyźni policję jakby co najmniej zostali napadnięci przez grupę chuliganów i okradzeni. To zanik człowieka kultury łacińskiej czyli państwa etycznego. Człowiek łaciński nie zadzwoniłby na policję. Widząc okradaną kobietę przyszedłby jej z pomocą itp. Człowiek państwa prawnego natomiast odwołuje się do służb, jednocześnie utwierdzając ich w słuszności istnienia. Uważa, że przepisy stoją ponad etyką. Piękny przykład na powyższym nagraniu.

 18. Ola said

  ad 17

  to byla etyczna zagrywka ze strony szkodnika Jablonowskiego ? Aha!

  osobiscie uwielbiam wschod i szczegolnie Rosje , z dziada i ojca ( przekonani socjalisci – komunisci , tak! i dumna jestem)
  ale to co robi ( juz pomijam nawet ten incydent na Powazkach ) i co glosi i do czego stymuluje i zagrzewa ten pseudopatriotyczny typek Olszanski vel Jablonowski , to przeciez wola o pomste wsrod srodowiska naprawde patriotycznego a u nawet naszego , hm hm , Stworzyciela i pasterza , nas biednych i zagubionych owieczek w tym neoliberalnym swiecie upadajacego , na szczescie, morderczego kapitalizmu.

 19. Boydar said

  Ola da se spokój.

 20. Ola said

  ad. 19, Bordar

  почему?

 21. Boydar said

  Bo nawet wylewać gó*wna trzeba umieć.

 22. Zbyszko said

  Przełom w handlu polskimi dziećmi. Samotnie walczący z mafią handlującą dziećmi, Pan Paweł Bednarz wywalczył spory postęp z zatrzymaniu tego procederu.
  .https://www.youtube.com/watch?v=U2aDtgP7n88

 23. Yagiel said

  Nie żyje Bogusław Wolniewicz – dusza opuściła zmęczone ciało. Czy to oznacza koniec kontaktu Jego z nami, naszego z NIm? Czy nic nowego nie powie?
  Wysłuchałem dziś jego pięknej wypowiedzi o Izraelu Szahak’u (dziękuję, Nyndro), pięknej treścią i formą – nie śpieszy się mówić… Widać nie ilość ceni, a jakość. Więc czy to źle, że juz nic nowego nie powie, że nie skomentuje ponownie TGAsh’a, Michnika czy Weiss’a, itd.? NIe, wystarczająco wiele powiedział – nie wiem, czy wystarczająco wiele uwagi poświęciliśmy jego wypowiedziom. Internetowo np. nie odszedł – jest z nami i będzie.
  Suweren PiSowski czy POwski nie zauważy jego nieobecności, jak nie zauważał obecności – nie wiem, jak był odbierany w Radio Marya – życie większości jest normalne, tzn. jest normą. Prof. Wolniewicz to wiedział i – za przykładem Szahak’a – nie potępiał: większość stanowi normę. Rzecz w tym, by norma/większość nie była przymusowo zakazująca czegoś-inaczej albo -więcej…
  Jeśli większość jest bierna, jak woda, której równie dobrze w kazdego kształtu naczyniu, to problemem czy zadaniem są naczynia: te naturalne, rzeki, jeziora czy stawy, są naturalne, do bezwzględnego szanowania; naczynia ludzkie zaś, dzieła kultury, są sztuczne – jak ustroje, dania obiadowe czy fryzury – narzucane siłą, perswazją bądź zazdrością, bywa że podziwem.
  Polskość, człowieczość Bogusława Wolniewicza jest mi bliska przez podziw.
  Polskość, człowieczość Kaczyńskiego jest mi daleka – Żoliborzanie są różni… I przez to oporni, a może nawet odporni na normalność większości. Pytanie tylko: czy sytuacja w Polsce, sytuacja Polaków – rdzennych i przez obywatelstwo – jest jeszcze normalna, czy już nienormalna?
  Ktoś tej wodzie ‚Suweren’ zniekształca naczynie czy po prostu przekształca…? Głównie chodzi bodaj o sposób uchwytu naczynia: za ucho, za brzuszko czy za dno? a może za dziubek?

  Jak to dobrze, że tyle deszczu tego roku, tego lata; ale że akurat ani razu 10 kolejnego miesiąca? żadnej nawet mgły?
  Gdzie i kiedy była – była. Naturalna czy sztuczna? Prof. Wolniewicz uważał, że naturalna – mglisty Smoleńsk dla normalnych Polaków za trudny, czyli dla większości.
  A może nawet zbędny? Nieistotny? Ba! być Polakiem bez Smoleńska?
  Za to z prof. Wolniewiczem 🙂
  Za parę dni, 10. można by pójść na grób profesora Wolniewicza, nie na Krakowskie/Smoleńskie Przedmieście. A może nawet zostać w domu czy gdzieś wspólnie poczytać jego mądry tekst…?

 24. chamstwo said

  Ad. 9 – Ty jestes niedorozwiniety, najgorzej ze Twoje stadium choroby sięgnelo zenitu i się postrzegasz w nim nadzwyczaj normalnie przy czym od tego juz nie ma odwrotu..

 25. PaniWoźna said

  ad. 18

  Oceniam gest i jego znaczenie ogólnie przyjęte. Pani chciała ewidentnie wylać żal na jegomościa doczepiając się słowa „etyczny”. Trzymamy się tematu albo rozpoczynamy nowy wątek bez odnoszenia się do cudzej wypowiedzi.

 26. gość said

  Kolejne zmiany w TVP. Zarząd stacji zatwierdził trzech nowych zastępców dyrektora Jedynki Mateusza Matyszkowicza. Jednym z nich jest Dawid Wildstein, syn Bronisława Wildsteina.

  http://film.onet.pl/nowe-nazwiska-we-wladzach-jedynki-wildstein-i-oleszczyk-z-nowymi-posadami/17d344

 27. NyndrO said

  Ja się uczę, ale jeszcze nie umiem tak prz*pierdolić jak mój Kolega Boydar. Ola, Ty może zła,czy jeszcze gorzej nie jesteś, Ale na głupie pytania do Boydara……no k*urwa masz pasującą odpowiedź. Napisałbym,że cię kochom,ale po pierwsze moja Żona by mnie strzeliła bardzo mocno w głowę (mówię o łbie na szyi), a po drugie, jesteś raczej chłopem. Być może nie do końca. Obraziłeś się? Plis. Najlepiej, jakbyś napisała, że taki głupek, jak ja nie jest w stanie Cię obraził. 😉

 28. NyndrO said

  ć. 😉

 29. Boydar said

  ć.

 30. gość said

  Polska: Gruzja żąda ekstradycji Saakaszwilego

  „W związku z wizytą Michaiła Saakaszwilego w Polsce, na podstawie doniesień medialnych, prokuratura generalna Gruzji zwróciła się do odpowiednich polskich organów i zgodnie z prawem rozpoczęte zostały wszystkie odpowiednie procedury” – brzmi cytowany przez serwis wprost.pl komunikat prokuratury, przytoczony przez rosyjską agencję Interfax.

  Rosyjskojęzyczne media powołują się na posłankę PiS Małgorzatę Gosiewską, która mówiła, że Saakaszwili przybył do Polski w związku z obchodami 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Polityk, który w ostatnim czasie został pozbawiony ukraińskiego obywatelstwa, udzielił wywiadu Telewizji Republika.

  Agencja Interfax informuje też, że według danych ukraińskich służb, w obecnej chwili Saakaszwili nie posiada żadnego paszportu.

  Zostając Ukraińcem, polityk stracił bowiem obywatelstwo gruzińskie, a pod koniec lipca decyzją prezydenta Petro Poroszenki Saakaszwili został pozbawiony obywatelstwa Ukrainy. Polityk przebywał w Stanach Zjednoczonych, skąd przyjechał do Polski. Sam twierdzi, że stało się to bez żadnej pomocy dyplomatycznej

  http://xportal.pl/?p=30202

 31. gość said

  Jabłonowski – Ukrainiec nie jest bratem Polaków, a Ukraina jest wrogiem Polski

  .https://youtu.be/8JwibyZa98g

 32. La Reine Toronto said

 33. La Reine Toronto said

  ad 10 Ola Ola wracaj se kobito do Kijowa!
  Od….pi e rd o l sie od naszego Pana Jablonowskiego.
  Niech zyje Jablonowski oby takich wiecej w Polsce!

 34. Jacek2 said

  Re.2 Maverick
  Mniej więcej 10 lat temu naliczono takich drzew kilkadziesiąt, w tej chwili to prawie milion. Ciekaw jestem kto ich sponsoruje bo ci, pożal się Boże, „obrońcy” nigdy nie urządzają takiej hecy za darmo. Szczególnym obrzydzeniem darzę ich za obwodnicę Augustowa. Żaby okazały się ważniejsze od rolników uprawiających swoją ojcowiznę od pokoleń.

  Re.9 Lajkonik
  My też sroce spod ogona żeśmy nie wypadli:
  .https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Michał_Doliwo-Dobrowolski
  Generator trójfazowy zbudował przed Teslą.

  Problemy pana J. Dudy zgrabnie podsumował na money.pl pewien Wujek Szmul:
  Cyt.:
  „Dlaczego skandaliczne ? Typowe kolonialne zachowanie. Jankesi mają święte prawo kraść wszystkim wszystko. Reszta planety ma święty obowiązek oddawać im wszystko czego się dorobili za darmo lub za świeżo wydrukowane zielone papierki które są święte odgórnym ukazem. Każdemu kto ma jakieś wątpliwości co do sensowności w/w systemu Wujek Sam „przywozi demokrację” mordując przy tym setki tysięci a nawet miliony tubylców. Wszyscy pozostali mają obowiązek uczestniczyć i pomagać w tych awanturach i popierać kolejne „demokratyczne interwencje”. USA to książkowy przykład zbrodniczego kolonializmu.”

 35. La Reine Toronto said

 36. Boydar said

  Pani La Reine, p. Jabłonowski nie mówi kim jest ów „Ukrainiec”. Może to być mieszkaniec Żytomierza albo Donbasu. Po urawniłowce p. Jabłonowskiego to wszystko „Ukraińcy”, i na tym polega żydowski myk. I kanadyjska głupota.

 37. La Reine Toronto said

  ad 34 czy Pan jest Ukraincem z pochodzenia Panie ‚boydar’? to chyba tlumaczy takie zachowanie i kryptopolskosc na tym forum?
  Wara od Polakow chloptasku probanderowski! A kysz a kysz a kysz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 38. Jacek2 said

  Re.34
  No i wroga Pan sobie zrobił…
  Nie lepiej było ugryźć się w język?

 39. Jacek2 said

  Re.33 La Reine
  Chciałbym żeby nie była to prawda ale oglądając kilka filmów A. Jabłonowskiego mam podejrzenie że jest to koncesjonowany produkt miłościwie nam panującej „dobrej zmiany”. Inaczej siedziałby podobnie jak M. Piskorski.
  A tak w ogóle to jaki z niego pożytek?
  Aby coś osiągnąć to raczej powinniśmy ryć jak krety pod swoim wrogiem, przebierać się za tego wroga, zastępować go swoimi gdzie tylko się da, wyrzec się swojego chrześcijańskiego miłosierdzia, nie mamy żadnego obowiązku stosować go wobec naszych wrogów. Innymi słowy pokonać go jego własną bronią. Paradując przed kamerami tylko wystawiamy się na strzał.
  Kogo przekona ten Jabłonowski? Przysłowiowe lemingi popatrzą na niego jak na wariata, nielicznej reszcie która zdaje sobie sprawę z rzeczywistości ten pan nie ma nic do powiedzenia.

 40. Jacek2 said

  Re.28 Gość
  Sakaszwili wreszcie ostatecznie wyjaśnił przyczyny katastrofy w Smoleńsku: osobista robota Putina. Macierewicz nie ma tu już nic więcej do roboty.
  Wszystko ok gdyby nie morda tego „eksperta”: cytując Gajowego, aż się prosi żeby nahajem zdzielić.

 41. Boydar said

  „Panie Boże, strzeż mnie tylko od „przyjaciół”, z wrogami sobie jakoś poradzę”

  To baaaaardzo dobry tekst, Panie Jacku 🙂

 42. Jack Ravenno said

  @16 SEBASTIAN – dodam nieodmiennie od siebie: współczuję wiernym Kościoła Katolickiego mającym TAKIEGO pasterza…

 43. Marucha said

  Re 1:
  To jest zupa grzybowa w chlebie.

  Re inne…
  Jabłonowski, moim zdaniem, to fejk, fake, lipa.

 44. Isia said

  … (39) Panie Jacku …

  … ma Pan rację, też tak uważam … to szyte zbyt grubymi nićmi … przebieranie się w mundury polskie, nie liczenie się ze słowami, czynami – jakby się niczego nie obawiał … inni – Mateusz Piskorski za „nieprawomyślne” poglądy, Piotr Rybak za spalenie kukły żyda na manifestacji we Wrocławiu – zostali oskarżeni, właściwie za nic… Pan Jabłonowski długo się uwiarygadniał, poprzez mówienie prawdy i to mocnymi słowami, więc nie dziwię się, że zyskał poklask i sporo ludzi uwierzyło w jego działalność z pobudek patriotycznych … teraz Pan Jabłonowski stanął na czele nowo powołanego Frontu Narodowego … a więc wszystko pod kontrolą … żydów …

 45. La Reine Toronto said

  ad 43 No to jak Gajowy tak twierdzi no to dalam sie oglupic, przyznaje. Znakomicie odgrywa role pod cudzym nazwiskiem i to arystokrackiego rodu ! Fake cholera?
  Przepraszam ze sie unioslam!
  Komu wobec tego wierzyc?

  ——
  Pani La Reine… ja nie twierdzę, ja tylko wyartykułowałem swe podejrzenia.
  Admin

 46. maasteer said

  Zbrodniarze szczepionkowi zawieszają prawo wykonywania zawodu dr Jerzemu Jaśkowskiemu

  Zobaczcie co ci zbrodniarze szczepionkowi robią.
  Jednemu z najlepszych lekarzy w Polsce, dr J. Jaśkowskiemu zawieszono prawo wykonywania zawodu.

  Należy zacząć demonstrować pod domami skurwysynów pseudolekarzy, a właściwie zbrodniarzy, którzy w ten sposób chcą zastraszyć uczciwych lekarzy. Mam nadzieję, że dr Jaśkowskiego tylko to zmobilizuje do jeszcze bardziej intensywnego ujawniania prawdy o ludobójstwie szczepionkowym.
  Obiecuję wam ludobójcze skurwysyny z Okręgowych Izb Lekarskich, którzy ukrywacie prawdę o masowej zbrodni na Polakach, że zostaniecie rozliczeni. Świadomość zbrodni szczepionkowych wśród społeczeństwa jest coraz szersza. Zamiast upragnionej przez was depopulacji rodem z Protokołów Mędrców Syjonu, będziecie mieć przymusową depilację przed wejściem do zakładów karnych, które na was niedługo będą czekały. Przypomnę, że za ludobójstwo jest dożywocie.

  Dowody na ludobójstwo szczepionkowe są m.in. na moim blogu w kategorii „szczepionki”: https://www.monitor-polski.pl/category/szczepionki/

  Czas zakończyć ich zbrodnicze biznesiki na bazie trucizn farmaceutycznych.
  —————————
  https://www.monitor-polski.pl/

 47. Boydar said

  Właśnie Gajowemu; lepiej z mądrym zgubić, jeśliby się miał pomylić.

 48. Isia said

  … (44) oczywiście, nieliczenie się …

 49. La Reine Toronto said

  http://porozmawiajmy.tv/konkrety-z-londynu-jan-zbigniew-hrabia-potocki/

 50. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=wCW_uriMMqk
  ten film tylko jeszcze na youtube pare godzin; kto chce prosze bardzo!

 51. Boydar said

  „… W wolnym od „pracy” czasie rysował komiksy. A przed podjęciem pracy w archiwum w 2005 roku zorganizował w swoim domu burdel dla gejów …”

  Czy w porównaniu z taką np. bufetową, Hiszpania nie wyszła jednak na swoje ?

  za https://pl.sputniknews.com/swiat/201708056022714-Hiszpania-praca-zwolnienie/

 52. jowram said

 53. La Reine Toronto said

  .https://www.wykop.pl/wpis/17788649/aleksander-jablonowski-to-wojciech-olszanski-aktor/

  kto szuka ten znajdzie….

 54. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=6P2-i8LKWo8

  trudno sie nie zgodzic z tym Panem; dlaczego tylko on porusza ten temat?
  dlatego:?” huzia na Jozia”?

 55. ad 51-BURDEL DLA GEJOW-dark room zaprasza ; OW ZPAP ul MAZOWIECKA11 a

 56. Maćko said

  https://marucha.wordpress.com/2017/08/04/wolne-tematy-65-2017/#comment-692645
  Dziekuje! Dobry link. Da sie sluchac z 2x wieksza predkoscia. 😉
  Kochany Wolniewicz – tak wolno mówi.

 57. Rokitnik said

  A mnie p.Jabłonowski vel Olszański się podoba ! Wygląda dobrze ( medialnie ) mówi przekonywująco…i tylko znając polskie REALIA w i e m y, że z JAKIEGOŚ powodu ( ktoś ) pozwala mu istnieć w przestrzeni publicznej ! Stąd po nieszczęśnych doświadczeniach z ” Bolkiem ” podejrzewamy iż jest to następna podpucha. fejk, czyli nie prawda / co uwypuklił p. Gospodarz w swoim powyższym wpisem /. Możnaby się zastanowić KTÓRE służby specjalne chronią naszego bohatera albo – ku czemu ten teatr uliczny zmierza. Czyżby wewnątrz owych struktur toczy się jakaś walka frakcyjna…raczej any PISowska, na co wskazwalby fakt sprzeciwu pchania polskiej młodzieży do wojenki Macierewicza, sprzeciw co do obecności USArmy na terenie Polski, czy zachłysnięcie się ” przyjaźnią z UPA-dliną ” w swoim jądrze bardzo SZKODLIWA dla Polski. Powoływanie przez Jabłonowskiego jakiegoś politycznego ciała kolegialnego zakrawa na kpinę, albowiem bez wyrazistej postaci wodza – wszystko się rozleci, jak nieszczęsna Samoobrona po śmierci Andrzeja Leppera.
  Dowalenie z ” liścia ” prowokatorowi dobrze świadczy o charakterze naszego aktora scen ulicznych ale… dopiero obrobka prawna owego incydentu – może odsłonić nam, JAK mocne plecy ma p.Jabłonowski.

 58. Maćko said

  Szanowni, co do Jablonowskiego: Wiecie jak dziala zawór bezpieczenstwa? Piorunochron?

  Czy.. pewnosci nie mam, ale ze to mozlliwe, to mozliwe.

  Ktos moze sie dowiedziec jaki jest stan materialny pana J i jak sie zmienial w ostatnich latach?

 59. NC said

  Re 9: Podobnie postąpiła Maria Skłodowska-Curie.

  Zamiast opatentować rad i polon, z dochodów stworzyc fundacje i wtedy mieć środki na czynienie dobra, ona oddała swe odkrycia „ludzkości”.

 60. kot said

  Panie Maćko, wątpię.
  Na aż taka finezję to ICH nie stać.

 61. Maćko said

  59 Kocie, pan powaznie???? Socyjotechnika jest znana i stosowana od czasów LeBona, czy tego zboczenca Frojda, zupelnie poprawnie, a to ze Polska Szkola Cybernetyki odkryla na wlasna reke wiele praw dotyczacych charakteru i zachowania ludzi, nie znaczy wcale, ze Pasoszydy nie maja podobnych badan przeprowadzonych od lat i popartych 3000 lat doswiadczenia w manipulowaniu grupami. Zreszta, troskliwie kompiluja nasze opracowania.

  Ktos moze sie dowiedziec jaki jest stan materialny pana J i jak sie zmienial w ostatnich latach?

 62. La Reine Toronto said

 63. La Reine Toronto said

 64. www.wandaluzja.com said

  UBOLEWANIE TOGLIATTIEGO NAD RENESANSOWYMI PRAKTYKAMI WŁOSKIMI W XX-WIECZNEJ MOSKWIE, przez co został Płaczkiem Żydowskim

  Historię zamordowania Stalina i Berii ZAFAŁSZOWAŁ Nikita Chruszczow, który był beneficjentem politycznym Rządu II Rzeczpospolitej w Londynie, ONR-Falangi Piaseckiego i ONR-Szańca Szaniawskiego-Prawdzica. Na ROZKAZ Sikorskiego i Churchilla Chruszczow ZŁAMAŁ Samowładztwo na stalingradzkiej radzie wojennej, wobec czego front stalingradzki podporządkował się komisarzom leningradzkim, Dzięki Czemu wojnę WYGRAŁ LENINGRAD.
  Chruszczow UCIEKŁ samolotem do Piaseckiego w Nowogródku, gdzie Podpisał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu, dzięki czemu został KATEM jurysdykcji Des Antikomunistischbefehls w Treblince.
  Na zdjęciu https://i1.wp.com/cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/337/97/3379787.jpg?zoom=2// Adolf Hitler GRATULUJE Nikicie egzekwowania Den Antikomunistischbefehl. Obok Chruszczowa stoją Bracia Mazowieccy i Tatar. Tadeusza, I Premiera III RP, i Tatara jako Najlepszego Chirurga znam z rodzinnego domu.
  Bolesław Piasecki PODAROWAŁ Nikitę Chruszczowa memy ojcu na Prowodyra Narodowych Sił Zbrojnych na Ukrainie, gdzie ten przyczynił się do aresztowania przez marszałka NSZ Górę-Dolinę GENERALISSIMUSA, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA. Ojciec podarował Generalissimusa Nikicie, którego ten zawiózł do Moskwy jako JEŃCA z wojny ukraińskiej. Gdy interpelowano Trumana, czy tym Holokaustem w Norymberdze był Stalin, czy też ktoś do niego podobny? to odpowiedział: ŻAL MI TEGO FACETA, JEST WIĘŹNIEM BIURA POLITYCZNEGO.
  Gdy Truman dowiedział się o Planie Saharowa – zniszczenie Wschodnich Stanów i Europy Zachodniej wybuchem na dnie Atlantyku CAR BOMBY – to WYGNAŁ Oppenheimera jako agenta i domownika Berii i kazał Irlandzkiej Armii Republikańskiej zamordować Stalina i Berię. IRA zleciła to memu dziadkowi, który dokonał tego według planu najwybitniejszego Sowietologa i mego krewnego Jerzego Szaniawskiego. Polegało to na OSKALPOWANIU Stalina – bo tylko w ten sposób można było obejść rozkaz Zastrzelenia Incydencjonalistów, co miało chronić Wodza przed czynami gwałtownymi – i zastrzeleniu Berii.
  Obu tych czynów dokonał mój stryj Czesław Prawdzic, co w I akcie awansowało Berię na następcę Stalina, a w II Chruszczowa kosztem Berii.
  Chruszczow zdradził jednak mego ojca i Polaków dogadując się z Marszałkiem Broz-Tito: Broz-Tito weźmie na siebie, Aresztowanie Stalina w Kijowie, OSKALPOWANIE Stalina i Zastrzelenie Berii za co OTRZYMA Złoto Stalina na Wykupienie przez Holokaustów USA. Chruszczow zapodał tą wersję Togliattiemu, który NIE WYTRZYMAŁ i zaczął Boleć nad RENESANSOWYMI PRAKTYKAMI WŁOSKIMI W XX-WIECZNEJ MOSKWIE.
  CAR-BOMBA nie była dziełem Oppenheimera jako DOMOWNIKA Berii, ale dwoma bombami czechosłowackimi, na Warszawę i Berlin, które w 1944 r. miały być rzucone z Łucka na Moskwę i Leningrad, co ZNIWECZYŁA Armia Krajowa. Wobec tego obie Car-Bomby zostały ukryte Pod KSIĄŻEM, skąd wyprowadził je SmerSz – o czym mówiła córka leśniczego niemieckiego i żona polskiego w Komendzie MO we Wrocławiu. III Car-Bombę, na Londyn, zarekwirowali Anglicy w Dyktacie Monachijskim.
  Wygnany przez Trumana Oppenheimer jako Tancerz Tesli mógł być POMYSŁODAWCĄ Planu Saharowa.

 65. guła said

  „Jaki jest główny problem gospodarczy strefy euro?

  – Strefa jest regionem rozwiniętym, ale z narastającym problemem demograficznym. Europa ma ledwie około 7 proc. światowej populacji, a wytwarza 25 proc. światowego PKB i finansuje 50 proc. wydatków socjalnych w skali globu. Utrzymanie obecnego poziomu życia w UE w długim terminie będzie trudne bez radykalnych zmian. Europa musi albo przyjąć mnóstwo imigrantów, albo przeprowadzić dogłębne reformy ekonomiczne. Obecnie to pierwsze rozwiązanie z różnych powodów jest trudne, a to drugie wymaga silnego przywództwa politycznego i współpracy wszystkich państw strefy.”

  Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/raport/euro_w_polsce/news/strefa-euro-przejdzie-wstrzasy-ale-przetrwa,2531597,5422?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 66. www.wandaluzja.com said

  https://marucha.wordpress.com/2017/08/05/tekst-brytyjskiego-dziennikarza-bije-rekordy-nic-dziwnego-ze-polacy-chca-od-niemcow-miliardow/

  Ad. 1:
  To że Powstanie Warszawskie wybuchło Po To, żeby „WYMORDOWAĆ Resztki Ocalałych z Holokaustu Żydów”, jest godne uwagi. Według relacji Ponurego Endeka w Chicago to tych Ocalałych Żydów Niemcy trzymali w GĘSIÓWCE, ale w pierwszych dniach Powstania wdarli się tam Polacy i Żydów ROZSTRZELALI, a przy okazji kilkudziesięciu Muzułmanów i Cyganów – wszystkich w dobrej kondycji i wieku wojskowym. Gęsiówkę zdobyło AK, ale Rozstrzelał NSZ. Poprzednio Śledztwo Przeciw Żydom prowadził NSZ a Rozstrzeliwało AK.
  Jak by złapali Adolfa Hitlera to by też Rozstrzelali jako ŻYDA: https://www.google.pl/search?q=Paszport+Hitlera&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiDydWci8LVAhXCIsAKHSg7A7sQsAQILQ&biw=853&bih=625//
  W r. 1968 publikowano, że Żydzi ZAROBILI na na Holokauście – tylko w krajach kapitalistycznych – prawie 6 bilionów $, a ponieważ kwota była podana Co Do Miliarda to pochodziła z instytutów finansowych. Wówczas kapitał żydowski liczyło kilkadziesiąt instytutów a dziś Tylko Anglicy – choć nie wyobrażam sobie, aby nie robili tego Szwajcarzy? choć nie publikują.
  Podczas WTC w Moskwie ogłoszono, że kapitał stalinowsko-holokaustyczny liczy 300 bilionów $ a jeden finansowy działacz żydowski w USA oświadczył: GDY W ROKU 1917 PRZEJMOWALIŚMY ROSJĘ TO DO ROTSZYLDÓW NALEŻAŁO PÓŁ ŚWIATA, A DZIŚ JESTEŚMY TAK BOGACI JAK ROTSZYLDY; czyli Polowa Świata ROTSZYLDY jako ogierki żydowskie, a Połowa ŻYDZI.
  Nad Pięknym Neckarem wykształcony w Leningradzie Ukrainiec powiedział mi, że POD GRUNWALDEM POLACY WALCZYLI Z ŻYDAMI ????? Strach mnie wziął – że Żydzi siedzieli na ROTSZYLDACH…
  Gdy Żydzi zaczęli się Dopierdalać do Anglików, że LICZENIE kapitału żydowskiego jest ANTYSEMITYZMEM to Anglicy opublikowali paszport Adolfa Hitlera: Pochodzenie ŻYDOWSKIE; Narodowość ŻYDOWSKA; Kapitał KRYMINALNY.

 67. Isia said

  … Zbliża się okrągła 20 letnia rocznica tragicznej śmierci księżnej Diany …

  … w związku z tą rocznicą – dokładnie w dniu 31 sierpnia 1997 roku – media rozpisują się o nowych, nieznanych dotąd informacjach z życia księżnej … Earl, młodszy brat Diany Spencer, ujawnił prawdziwe miejsce pochówku księżnej – nie została ona pochowana w grobie w Althorp Park lecz w St. Mary’s Church w Great Brighton, w pobliżu miejsca, w którym znajduje się urna z prochami ojca księżnej Diany … na życzenie synów księżnej, na terenie pałacu Kensington, powstanie pomnik księżnej Diany – w ten sposób chcą oni uhonorować swoją matkę …

  … od siebie dodam, że dobrze to pamiętam …w tym czasie byliśmy w Helu, na Półwyspie Helskim, lato, słońce … a tu nagle taka wstrząsająca wiadomość, ludzie oglądali telewizję …

  https://www.wprost.pl/swiat/10068917/Mlodszy-brat-Diany-Spencer-ujawnil-prawdziwe-miejsce-pochowku-ksieznej.html

 68. Yagiel said

  ad Wandaluzja/66
  .szok! traktuję powstanie warszawskie krytycznie, ale nie mieści mi się w głowie, że było dla wymordowania resztki Żydów – nie przy okazji, ale właśnie po to? To po co trwało po wymordowaniu tej garstki (trzech garstek), z tysiącami ofiar polskich?
  Bzdura jakaś. NIemcy trzymają w Gęsiówce specjalną jakąś grupę Żydów (Cyganów, muzułmanów), jakoś ogólnikowo pan pisze – królów, cohen’ów, krewnych Rotszyld’ów czy innych Oppenhe… Nie wywieźli nigdzie ich po wybuchu powstania, tylko czekali na AKowców? – Trzymali na wymianę: za kogo? Aż przyszli AKowcy i pozabijali ich? (Są jaieś dokumenty sprawy?) Panie Wandaluzja – co to jest? Toż to prawie polskie obozy koncentracyjne. A Marek Edelman z grupką przeżył i getto i powstanie i w ogóle II wojnę? (Hitler/Disney też przeżył…)
  Przecież to już nie jest lekceważenie 200 000 polskich ofiar powstania, to jest traktowanie Warszawiaków/Polaków jak powietrze! Zmienia pan nazwę „powstanie warszawskie” na „egzekucja AKowsko-NSZetowska”?

  Co innego Jagiełło-Grunwald. Ale cóż to znaczy „POLACY WALCZYLI Z ŻYDAMI” – sojusznicy ramię w ramię walczący z Zakonem, czy Zakon był żydowski i dlatego Jagiełło na nich? Tyle że coś ponad 30 lat przedtem to Żydzi/kupcy Wilna uwolnili Jagajla z niewoli stryja i Witowda, bo woleli handel bałtycki niż kolejne pogaństwo bezwzględne. (A kunig Jagajla stryja uśmiercił – Witowd zwiał jako żona) Niewątpliwie Jagiełło miał za sobą Żydów na Litwie i w Polsce (odziedziczonych po Piaście Kazimierzu Wielkim Jeb…cu). Może pan objaśnić zatem, w jaki sposób Zakon miałby być w rękach Żydów/Aszkenaz?
  (Dziwnym trafem Jagiełły nie łączy się z Żydami – w ogóle nie ma sprawy. A z prawosławiem jest.)
  W każdym razie wyrażenie POLACY WALCZYLI Z ŻYDAMI jest tak pojemne, że można walczyć z częścią przeciw części Żydów. Co akurat raczej stała praktyka Żydów (tych i tych).

  Uprzejmie proszę o objaśnienie.

 69. Yagiel said

  Aha! I jeszcze 3-Car-Bomba Czechów, która Tesla zrobił w latach 30., a Londyn wziął sobie jedną w Monachium’38. Dwie zagarnęła III Reich… tak?
  Ponieważ to troszkę inna wersja od tej znanej Suwerenowi/studentom, poproszę o opis źródeł do zdjęcia Mazowieckich wpatrzonych w Hitler’a (dlaczego mieliby nazywać się Mazowieccy, a nie Kujawscy albo Śląscy?) oraz o dane tej 3-C-B Tesli. Może przy okazji i chińskiej bomby w oparciu o Curie-Skłodowską? Bo nie da się wykluczyć współpracy Tesli z naszą noblistką, prawda?

  Jesli coś w moich pytaniach-prośbie wydaje się panu śmieszne, to proszę łaskawie wybaczyć.

 70. niedowiarek said

  Z informacji policji wynika, że 30-latek wywiózł brytyjską modelkę do miejscowości Borgial, położonej w pobliżu Turynu. Polak oraz jego pomocnik, którego tożsamość pozostaje na razie nieznana, próbowali sprzedać kobietę w internecie za ponad 200 tysięcy funtów. Kiedy im się to nie udało, zażądali od agenta modelki okupu za uwolnienie kobiety. Przez sześć dni młoda kobieta była uwięziona i przywiązana do mebli. Agent Brytyjki po otrzymaniu żądania okupu zgłosił całą sprawę na policję. Zanim służby podjęły interwencję, Łukasz H. oraz jego wspólnik postanowili…uwolnić kobietę twierdząc, że dopiero dowiedzieli się o tym, że 20-latka jest matką dwuletniej córki, a oni matek nie porywają. Polak zawiózł kobietę pod brytyjski konsulat w Mediolanie. Kilka dni później został zatrzymany przez włoską policję.

  Porywacze dżentelmeni? Jeden z nich z polsko-unijnym paszportem.

 71. niedowiarek said

  @32 Jabłonowski vel Olszański czy przeciwnie, to nie jest ważne, bo jego aktorstwo jest dobre. Istotne jest to, że nie jest otoczony przez drużynę ochroniarzy. Śp. Lepper nie miał także ochroniarzy, a informatora o dziwach w Starych Kiejkutach, no i został trafiony. Każdy aktor pracuje dla jakiegoś teatru, filmu, sceny i odgrywa rolę według nieswojego scenariusza. To taka uwaga dla wątpiących.
  Pozdrawiam

 72. Zbyszko said

  bakterie kałowe, e-coli, jaja pasożytów itd na wózkach w hipermarketach:
  .https://www.youtube.com/watch?v=YEaHE1Y8ZtI
  smacznego…

 73. Yagiel said

  ad Niedowiarek/71. – o nie-ochronie pan wie, czy przypuszcza? (rozumiem, że z obawy o życie JvO)
  Jasne, każdy aktor pracuje dla jakiegoś teatru, a teatr – dla jakiegoś rządu czy kiejkuctwa, jak uważa felietonista Michalkiewicz. Jabłonowski-jaszczurkowiec powołuje się na tradycję, która pozwoliła naszym pokonać Zakon pod Grunwaldem, wybić większość rycerzy Zakonu i tysiące rycerzy Zachodu – przy niemal żadnych stratach własnych Polaków! I dlatego, zwłaszcza dlatego uważam go za osobę cenną dla Polski nie-za-leż-nie-od te-go-czyj-jest-te-atr-wktó-rym-gra…
  Co do powstania w-skiego, a raczej jego szczwanych kreatorów, pełna zgoda z nim/i. Oczywiście pełna na miarę mojej niepełnej wiedzy.

  A co do Polaka paszportowego (70.), to wiele paszportów polskich świeżych jest: czy one zawierają personalia i adresalia domniemanego Polaka? Bo zapewne coraz więcej będzie domniemanie polskich przestępstw w Europie, w UE, w Polsce, gdziekolwiek respektowane są polskie paszporty…

  W sumie pan Niedowiarek przedstawia b. niepokojący obraz naszych spraw – b. słusznie, jak myślę.

 74. gość said

  Jak się okazuje, uderzonym na cmentarzu przez Jabłonowskiego jest polityk PIS Sławomir Wróbel!

  http://pikio.pl/polityk-pis-dostaje-w-twarz-na-cmentarzu-video/#

 75. gość said

  Reduta Dobrego Imienia pozywa izraelski dziennik za zniesławianie Polski

  http://www.dzienniknarodowy.pl/7759/reduta-dobrego-imienia-pozywa-izraelski-dziennik-z/

 76. gość said

  Udany debiut sieci DINO na GPW! Wciąż powstają nowe sklepy, a polska marka coraz lepiej konkuruje z Lidlem i Biedronką!

  Szymon Piduch, prezes Zarządu Dino Polska – Sieci sklepów Dino, która ciągle się rozwija z powodzeniem rywalizując z zagraniczną konkurencją, poinformował, że ma już zabezpieczonych ponad 400 lokalizacji pod budowę nowych placówek.

  Na koniec czerwca br. sieć Dino liczyła 677 sklepów. Celem firmy, według słów prezesa, jest osiągnięcie liczby ponad 1200 sklepów do końca 2020 roku.

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/12562-udany-debiut-sieci-dino-na-gpw-wciaz-powstaja-nowe-sklepy-a-polska-marka-coraz-lepiej-konkuruje-z-lidlem-i-biedronka

 77. Leszek said

  A jednak! Biografia Cejrowskiego jakiej nie znacie:

  https://www.salon24.pl/u/jan-bodakowski/255187,cejrowski-biografia

 78. Lily said

  Re 67;Isia
  Pani Isiu,amerykanski blogier stara sie
  udowodnic,ze nie wszystko jest tak jak
  to wyglada.
  Jak dotad,nikt tego Pana nie oskarzyl o oszczerstwo,pomowienia,zniewage,chociaz ludzie Ci zajmuja tak wysokie stanowiska.
  Cos musi w tym byc.
  Na ponizszym blogu znajdzie Pani zdiecia,a
  po nacisnieciu na wybrane,znajdzie sie informacja.
  https://www.xdisciple.blogspot.com.au

 79. Radam said

  Zmarł
  ŚW, pamięci
  B O G U S Ł A W WOLNIEWICZ
  R . I. P.

  …………………
  ………………….
  ………………….
  Zostałeś sam J.R. NOWAK -u
  Bo reszta , to ………………………………….. i reszta mułu
  ……………….
  Dziadki , … i prawnuki MOŻE (?????????????) COŚ TAM POCZYTAJĄ (>>>>)
  a może i ZROZUMIEJĄ ?

 80. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=-aZIzEUL9S4

 81. La Reine Toronto said


  Pasje w zyciu sa wazne dla mlodych Polakow

 82. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=YIofr95yBPE
  protest we Wroclawiu przed domem Dutkiewicza prezydenta miasta!

 83. Isia said

  … (78) Pani Lily …

  … dziękuję za link 🙂 …

 84. Kontynuując ostatni wątek z Panem Baydurem.
  Cieszę się, że Pan się przyznał. W takim razie ja też muszę się przyznać iż byliśmy w tym samym klubie. I faktycznie te filmy przedstawiają jedną wielką, ohydną patologię. Tylko pytanie: kim są ci „ludzie”, którzy się tam pokazują i robią te różne świństwa? Skąd się oni biorą? Że Żydzi za to odpowiadają, to wiadomo, ale to czapa, która na tym zarabia.

 85. matirani said

  Ławrow: USA są gotowe do dialogu z Moskwą
  Z NASZEGO DZIENNIKA.MB
  Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w niedzielę po spotkaniu z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem w kuluarach szczytu ASEAN w Manili, że jego zdaniem USA są gotowe do dalszego dialogu z Moskwą mimo obustronnych napięć i nowych sankcji USA wobec Rosji.
  Rosyjski minister spraw zagranicznych powiedział, że podczas spotkania z Tillersonem na szczycie ASEAN (Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej) amerykański sekretarz stanu zapytał go o kroki, jakie Rosja zamierza podjąć w odpowiedzi na rozszerzenie wobec niej amerykańskich sankcji. „Interesowały go przede wszystkim szczegóły tych decyzji, które jesteśmy zmuszeni podjąć w odpowiedzi na antyrosyjskie sankcje” – powiedział Ławrow. Dodał, że Rosja jest gotowa do normalizacji dialogu z USA, jeśli Waszyngton porzuci pozycję konfrontacyjną.
  Na spotkaniu poruszono też kwestię konfliktu na Ukrainie. Szef rosyjskiego MSZ oświadczył, że w niedługim czasie amerykański specjalny przedstawiciel ds. Ukrainy, Kurt Volker, spotka się w tej sprawie z doradcą prezydenta Rosji Władisławem Surkowem.
  Obie strony zgodziły się, że należy kontynuować format spotkań Riabkow – Shannon. „Wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow i zastępca sekretarza stanu Thomas Shannon spotkali się już kilka razy. Uznaliśmy, że warto zachować ten format i warto w jego ramach nadal omawiać wszystkie problematyczne kwestie w naszych codziennych relacjach, których, niestety, na razie nie ubywa” – oświadczył Ławrow.

 86. Lily said

  Re 83;Isia
  Pani Isiu :-),cala przyjemnosc po mojej stronie.
  Mam jeszcze cos dla mojej rodaczki.
  https://www.wellaware1.com

 87. Waclaw-L said

  „ale to co robi ( juz pomijam nawet ten incydent na Powazkach ) i co glosi i do czego stymuluje i zagrzewa ten pseudopatriotyczny typek Olszanski vel Jablonowski , to przeciez wola o pomste

  p. Jabłonowski nie mówi kim jest ów „Ukrainiec”. Może to być mieszkaniec Żytomierza albo Donbasu. Po urawniłowce p. Jabłonowskiego to wszystko „Ukraińcy”, i na tym polega żydowski myk. I kanadyjska głupota.

  Jabłonowski, moim zdaniem, to fejk, fake, lipa.

  ma Pan rację, też tak uważam … to szyte zbyt grubymi nićmi … przebieranie się w mundury polskie, nie liczenie się ze słowami, czynami – jakby się niczego nie obawiał …

  Znakomicie odgrywa role pod cudzym nazwiskiem i to arystokrackiego rodu ! Fake cholera?

  Szanowni, co do Jablonowskiego: Wiecie jak dziala zawór bezpieczenstwa? Piorunochron?
  Czy.. pewnosci nie mam, ale ze to mozlliwe, to mozliwe.
  Ktos moze sie dowiedziec jaki jest stan materialny pana J i jak sie zmienial w ostatnich latach?
  Każdy aktor pracuje dla jakiegoś teatru, filmu, sceny i odgrywa rolę według nieswojego scenariusza. To taka uwaga dla wątpiących.”

  Powyższe dobrze o Nim świadczy. Może to dotyk Boży. Słucham co ma do powiedzenia pilnie. Chłop z jajami. I się podpisuje z imienia i nazwiska. Widać, iż, Jeszcze Polska nie zginęła.

 88. https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Walerian_Jab%C5%82onowski

 89. Boydar said

  Ludzi się nie ma co czepiać, Panie Przemysławie, niech ich Pan Bóg sądzi, nikt nam nie kazał się na nich gapić, jak szpak. Myślę, że łatwiej się nagiąć do ciągnięcia druta obcemu Murzynowi niż do strzelania do kobiet i dzieci. Niektórzy nie muszą się naginać, po prostu to lubią, kobiety także, to przecież też ludzie. A jednak mimo wszystko statystyka się z nas śmieje, twierdząc że tych strzelających jest więcej; stara qurwa …

  Trzeba nam ludziom tłumaczyć, że każda obejrzana scena porno, to zardzewiały gwóźdź wbity do naszego mózgu, w dodatku z pałeczkami tężca. Nie da się „zjeść ciastko i mieć ciastko”. Wszystko co tam się zobaczy, jest już dla nas stracone, i ch*uj, nie ma „cofnij”.

  Powiedział Bóg – nagość żony należy do jej męża. Nie sposób ująć tego krócej i dokładniej. Nic nie mówił jak masz ją brać; bierz jak chcesz, ale tylko ją, i bez żadnych świadków. Bo inaczej kradniesz ją komuś i jej samej, bez względu na to czy siłą czy po dobroci. A kłamstwo i rabunek to podwozie drezyny do piekła.

  Nie mam zdrowia pisać o tym, ale czasem wypada nazwać rzeczy po imieniu.

 90. Jacek2 said

  Re.44 Isia

  Zwróciła Pani uwagę na bardzo ważny aspekt w sprawie M. Piskorskiego.
  Słynne słowa prokuratura: ” proszę zwrócić uwagę wysoki sądzie jakie oskarżony ma poglądy”. Orwell w czystej postaci a w zasadzie to nawet uczeń przerósł mistrza.
  W areszcie może spędzić nawet resztę życia, niby jest on ograniczony czasowo ale w parchatym bezprawiu istnieje oczywiście furtka że można go stosować w nieskończoność. W razie czego trafi do psychuszki, rekordzista spędził tam, w sumie nie wiadomo za co, mniej więcej 34 lata, taki Broll to pikuś.
  Psychuszka czy zwykłe pudło ma tę zaletę że gwarantuje pewne prawa, choćby kontakty z rodziną, czego nie ma w tzw. areszcie wydobywczym.

  Re.45 La Reine Toronto

  Proszę nie mieć do siebie pretensji, bez urazy ale bystre oko i pan w mundurze (za którym panny sznurem 🙂 robi wrażenie na kobietach. A taki jest właśnie A. Jabłonowski. Mnie, niby faceta twardo stąpającego po ziemi, też zbalamucił choć akurat nie tym bystrym okiem i mundurem.

 91. SAP said

  Z cyklu zabawy szejków – wyścig chartów (ok. 70 km/h)

 92. Boydar said

  @ Pan Jacek (90)

  Z tymi skutkami posiadanych poglądów to różnie jest. Pragnę kontrowersyjnie zauważyć, że większość islamskich nachodźców, nie popełniła jeszcze żadnego kwalifikowanego przestępstwa, z poglądami natomiast się istotnie nie kryją …

  Pan Piskorski, co by o nim nie powiedzieć, jest u siebie. To znaczy w Polsce, a także (cóż za niefart !) w kiciu. Ale nie będąc jeszcze zapuszkowanym, miał konstytucyjne prawo do posiadania poglądów dowolnych. Miał je, i podobno za nie siedzi. Nie świadczy to dobrze o systemie władzy gdy wsadza własnych obywateli za podzielenie się myślą z innymi. Czy władza nie zdaje sobie z tego sprawy ? Na pewno zdaje; musi więc siedzieć za coś innego lub, co bardziej prawdopodobne, po coś. Po co, to się jeszcze okaże, albo i nie.

  ——
  Co gorsza, p. Piskorski podobno swymi poglądami usiłował wpływać na poglądy innych obywateli, co przecież jest w polityce surowo zakazane.
  Admin

 93. denuo said

  Radykalny protest pod domem prezydenta Wrocławia
  .https://www.youtube.com/watch?v=YIofr95yBPE

 94. Narodowcy zatrzymani za transparent o „niemieckich obozach”.

  http://www.pch24.pl/narodowcy-zatrzymani-za-transparent-o-niemieckich-obozach–poszlo-o-zolnierza-ze-swastyka,53605,i.html#ixzz4p0g01inV

 95. Maćko said

  94… Grupa Narodowców została zatrzymana przy zejściu z Mostu Długiego na nabrzeże Łasztowni przez kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Wszyscy zostali wylegitymowani i zwolnieni. Mężczyźni cały czas zachowywali spokój.

 96. Yagiel said

  Wandaluzjo Szanowny – było o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i kanale żelaznym Sosnowiec-Bydgoszcz (tak?). Okazuje się, że Częstochowa i Kraków leżały nad Bałtykiem/Jurą… Czy to se wrati – nie wiem. Lecz na wszelki wypadek kopiuję tu list z Litwy:

  „Cześć (…),
  tak morze po litewsku to jura.

  A więc, inne słownictwo z tego zakresu:
  pajuris – wybrzeże;
  jest imię żeńskie Jurate; (mamy Juratę)
  banga – fala;
  marios – zalew;
  jureivis – marynarz; (mamy urwisa)
  laivas – statek;
  krantas – brzeg;
  audra – burza, sztorm; (mamy iść na udry)
  puta – piana; (mamy pot’ i Putina)
  antpludis – przypływ:
  plaukioti – pływać;
  buriuoti – żeglować (mamy burzować/buszować)

  Jeśli coś jeszcze będzie Cię interesować, pisz. Z przyjemnością odpowiem i pomogę. (…)”

  Zatem jeśli ma Pan pytanie/skojarzenie jakieś – przekażę.
  Czy to możliwe, żeby zamki Jury K-Cz były latarniami morskimi, w tym Częstochowa=Jasna Góra?
  Dało się te bloki wapienne, pod Krakowem odłupywane trójkątnymi świdrami (Franc Zalewski), wozić wodą, morzem te +-12-13 tys lat temu? A może nie po morzu, a po lodzie?

  Liczę na Pana, jak na Zawiszę/Zawichost.
  Z lodowcowym pozdrowieniem (w te upały).

 97. Nina said

  Kilka słów o Owsiaku i jego imprezie, czyli zdjęcia z Woodstock’ u na stronach porno a ponad to agitacja i propagowanie islamu…
  .https://www.youtube.com/watch?v=G-QPRrjswHY

  Agitka PO
  .https://www.youtube.com/watch?v=IdhvhfL6J-w

 98. SAP said

  O, radości, iskro bogów, kwiecie Elizejskich Pól,
  święta, na twym świętym progu staje nasz natchniony chór.
  Jasność twoja wszystko zaćmi, złączy, co rozdzielił los.
  Wszyscy ludzie będą braćmi tam, gdzie twój przemówi głos.} x2

  Patrz,Patrz, wielkie słońce światem biegnie, sypiąc złote skry.
  Jak zwycięzca i bohater biegnij, bracie tak i ty.
  Radość tryska z piersi Ziemi, radość pije cały świat.
  Dziś wchodzimy, wstępujemy na radości złoty ślad.} x2

  Ona w sercu, w zbożu, w śpiewie, ona w splocie ludzkich rąk.
  Z niej najlichszy robak czerpie, w niej największy nieba krąg.
  Wstańcie ludzie, wstańcie wszędzie, ja nowinę niosę wam:
  na gwiaździstym firmamencie bliska radość błyszczy nam.} x2

  Hymn EU – Robert Bennigton
  .https://www.youtube.com/watch?v=oWGZdYNpaSo

 99. La Reine Toronto said

 100. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=FvgC5nXiNFo

  Jackowski mowi o patriotyzmie Polakow…ktory nie jest za modny teraz a celebryci przekzuja ze to wstyd byc Polakiem….przepraszam? co sie dziej?

 101. kot said

  Ależ panie Mati. (61).

  Ważne jest przesłanie. Aktor, piwowar, kominiarz, polityk, organizator wycieczek, a nawet zwykły kot. Co za różnica. Ważne co mowi. A mniej ważne kto mówi. A jego unicestwienie, znaczy się tego aktora, to tylko kwestia czasu. Oby owo unicestwienie nie było formą uwiarygodnienia. Mnie obchodzi jego stan majątkowy na tyle, ile jego moze interesować moja sytuacja finansowa. Czy portfel stanowi o posiadaniu racji? (czysta retoryka – oczywiście że tak, ale tak być nie powinno, vide Diogenes).

  Takoż, ksiądz Międlar. Chciałbym się mylić, ale jego dni sa policzone. Nie, nie sądzę, żeby go zamordowali, oni nie chcą już więcej męczenników. Jest wiele innych sposobów na zatkanie gęby tym co mowią z sensem. Mówienie z sensem to mowa nienawiści.

  Refleksja: Skoro nikt na świecie nie potrafi zdefiniować pojęcia miłości, to konsekwentnie także pojęcie nienawiści jest abstrakcją. Zatem prześladuje się jednostki dla czystej demagogii, dla pustego słowa które nic nie znaczy. A tak naorawdę dla interesu kasty wyższej.

  Taki Michałkiewicz pisze z sensem. Ale mam podejrzenie, że za nim stoi ktoś potężniejszy niż nam się wyobraża. Dlatego redaktor może więcej niz na ten przykład Kot.

  Manipulacji masami dokonuje sie po usunięciu ich intelektualnych elit.

  Jesli ktokolwiek z nas czuje się predestynowany do zadania odtworzenia intelektualnych elit, to niech się lepiej kryje. Najlepiej udaje się głupiego udając, ze sie udaje mądrego. (jażem tego nie powiedział – to są na Kota zbyt mądre słowa)

  Ot, tak sobie Kot pomruczał. Niech Pan w ogólności nie bierze tego pod uwagę, panie Mati.

 102. Maćko said

  100. Kocie, nie jestem pewien, czy sie rozumiemy. Sorki, juz taki jestem, zimny dran, ze pisze krótko, tresciwie i niechlujnie … jak mi to pewien „Szmaciarz”, czyli Zaturbanowany, ostatnio wyrzucil.

  To co uwazam za istotne w tej gadaninie o Olszanskim, to szukanie odpowiedzi na pytanie, czy on dziala z powolania, jak jakis „kretyn” ( patrz temat o Polakach i wakacjach https://marucha.wordpress.com/2017/08/04/prawie-co-drugiego-polaka-nie-stac-na-tygodniowe-wakacje/#comment-692999 ) czyli bez zysku wiekszego dla siebie samego, czy tez dziala jak „mondry pasoszyt” tzn. wbrew sobie ale za suta oplata.

  Poniewaz „ne wim, to se pytom” tych co moga wiecej wiedziec, czy Jablonowski pokazuje ostatnio „signes exterieurs de richesse” czy tez po staremu biede klepie a idealy zjada na sniadanie na sucho bez kawioru zas wieczorem zupe serowa wcina z czerstwym chlebem a nie krewetki z Ekwadoru popija jakims Krug z bombelkamy…

  Pan wie, ze Piotrowski sobie Audi jezdzil do pracy w SB? Z pensji Audi kupil???
  Bolkowi tez z pensji na Syrenke ani Warszawe nie wystarczalo o M5 juz nie wspominajac.
  ***

  Panie Kocie, ja nie wątpię.
  Na taką finezję to ICH stać.

  A nwet na duzo wieksza niz sie Panu moze przywidziec w najgorszych koszmarach. Dlatego nasze dzicinady z Kotami i Prostymi sa… dziecinadami co tylko jakie Old Devils omami.
  Przy okazji, jak juz o diable:
  Más sabe el diablo por viejo que por diablo.
  😉
  Uszanowania

 103. Polo said

  Kimkolwiek jest pan Olszański vel Jabłonowski to dobrze mówi.

 104. Polo said

  I troszkę o odszkodowaniach od Niemiec według pana dr Zbigniewa Kękusia.

  .https://www.youtube.com/watch?v=GchX6sk6n7Y

  Po co słuchać „chorego psychicznie” człowieka przecież jest sezon ogórkowy, korki w drodze nad morze i góry.
  Ewentualnie kobiety mają problem z depresją waginy.
  https://kobieta.wp.pl/bolesne-stosunki-i-dyskomfort-w-miejscach-intymnych-to-moze-byc-depresja-waginy-6151619682105473a

 105. Boydar said

  Panie Macka.

  Wykład (101) względnie merytoryczny, ale adresowany do aplikantów prokuratury a nie weteranów uczciwości. Uczciwości bowiem, tak jak i miłości Ojczyzny, dorosłego (nie dziecko) nie nauczy się w telewizji. Miłości nie nauczy w ogóle, uczciwości natomiast, tylko w drodze przymusu bezpośredniego. Istnieje wprawdzie jeszcze opcja błogosławionego wpływu Ducha Świętego, ale nawet Bergoglio z Niej nie skorzystał, więc można podejrzewać, że chyba nie jest dostępna dla wszystkich.

  Wziął Pan na tapetę trzy osoby publiczne. Nie będąc zbyt szczegółowym aby nie zostać oskarżonym o antysemityzm, widzę to tak – jedna przekonuje że można być nie będąc. Druga, szczegółowo instruuje ludziopodobnych jak szybko i skutecznie upodobnić się do człowieka a w szczególności Polaka. Trzecia artykułuje pretensje zalęknionych, że to co z takim trudem udało się przez całe lata czy nawet wieki wysępić ukraść czy po prostu zrabować w drodze bandyckiego rozboju, za chwilę, wskutek bezprzykładnej głupoty i pazerności, pójdzie się bezpowrotnie pieprzyć, i wzywa rozpaczliwie do opamiętania.

  Jeśli sam leitmotiv Panu Macce nie wystarcza, to proszę sobie w wolnej chwili dopasować kto, co i dlaczego.

 106. www.wandaluzja.com said

  Ad. 69:
  Pańskie pytania uważam za rzeczowe i na czasie. Jeśli jednak spodziewa się Pan ode mnie Udokumentowania czy uzasadnienia tych spraw w literaturze przedmiotu to odpowiem, że takiej literatury Nie Ma, gdyż byłaby Niecenzuralna a szyfrant US Army, który ujawnił, że Amerykanie rzucili na Japonię bomby, którymi Kriegsmarine miało bombardować Nowy Jork i Waszyngton gorzko tego żałował, ale Nie Wyparł Się. Popadł bowiem pod paragraf Top, Top, Top Secret, jak ja za Satelitarną Detekcję Złota. Po wykonaniu Wyroku dostałbym NUMER, jakiego SmerSz nie daje.
  Mnie ocalił Kanclerz Kohl, gdyż byłem potrzebny jako Bat na Amerykanów, tak jak Żydzi ocalili Bolesława Piaseckiego jako BATA NA CHRUSZCZOWA. Amerykanie wyobrażali sobie, że po Likwidacji Wszystkich Prawdziców NIKT się nie dowie o OSKALPOWANIU Świętego Stalina.
  Gdy w latach 70 powiedziałem współtwórcy indyjskiej bomby atomowej, że Meteoryt Tunguski był Doświadczeniem Tesli to potraktował to poważnie a Chińczycy podali nazwisko Maga, który w 1903 r. przeprowadził IDENTYCZNĄ próbę na Pustyni Gobi z identycznym skutkiem.
  Śp. Tadeusz Szpigiel mówił mi, że Przed MONACHIUM zebrano oficerów i podoficerów garnizonu łuckiego, których poinformowano, że Stalin Kazał Armii Czerwonej Zaatakować Polskę, ale został pouczony przez Sztab Generalny ACz, że wojna z Polską jest MOŻLIWA TYLKO W SOJUSZU Z NIEMCAMI.
  Sztab Generalny ACz zniweczył Plan Stalina PODBOJU EUROPY, co skwitował Beck Ukłonem Dziękczynnym czy HOŁDOWNICZYM dla Hitlera: WODZU, POLACY PANU TEGO NIGDY NIE ZAPOMNĄ – co komuniści tłumaczyli jako PODZIĘKOWANIE za Ultimatum dla Pragi.
  Moczulski tłumaczy MONACHIUM Satanizmem Albionu, na co Hitler dał się Złapać. Ja tłumaczę to według mego ojca, który uważał Becka za GENIUSZA: Beck powiadomił Hitlera o zamówionych przez Stalina w Pradze strategicznych bombach atomowych, na co Hitler wystosował do Pragi Dyplomatyczne Ultimatum – wyraźnie za zgodą Becka, co jest podnoszone jako SPROWOKOWANIE przez Polskę Wojny Światowej.
  Dyplomatyczne Ultimatum Hitlera zostało ZAŁATWIONE przez Mocarstwa Fundacyjne i Protekcyjne Czechosłowacji, co Moczulski uważa za satanistyczną grą Londynu – że niby POSŁUŻYLI się Beckiem ???
  Uważam jednak, że Szatanem był Stalin, który wykorzystał PATOLOGICZNĄ Nienawiść Benesza do Niemców, zamawiając u niego 3 strategiczne bomby atomowe. Plan ten został jednak zniweczony przez Becka, który odegrał w II wojnie światowej rolę taka, jak Dmowski w Pierwszej.
  Za wpuszczenie na Bałtyk US Navy Chruszczow GROZIŁ DANII CAR-BOMBĄ. Żadnej Car-Bomby jednak NIE BYŁO, tylko 2 zamówione przez Stalina w Czechosłowacji strategiczne bomby atomowe, na Warszawę i Berlin, bo III, Na Londyn, zarekwirowali w Monachium Anglicy. Gdy III bomba była na pokładzie okrętu brytyjskiego w Gdyni to Anglicy mogli podpisać MONACHIUM, aby Niemcy nie zarekwirowali tej Bomby na Bałtyku.
  Córka leśniczego niemieckiego a żona polskiego zeznała na komendzie MO we Wrocławiu, że SmerSz wyprowadził SPOD KSIĄŻA „pociąg pancerny”, z 2 obitymi blachą cynkową długimi wagonami z napisami GAZY BOJOWE i jednym pulmanem. Były to 2 strategiczne bomby atomowe, które miały być użyte na Moskwę i Leningrad, ale AK zniszczyła JEDYNY samolot zdolny do przewożenia ich. Gdy Hitler powiedział o tym Goeringowi to ten płakał JAK DZIECKO.

 107. Yah said

  Ad 43

  Po pierwsze Pan Gajowy ma rację.

  Pod drugie nie zawsze ten co „mówi dobrze”, a wiec mówi prawdę i to co chcielibyśmy usłyszeć mówi dla naszego, Polaków dobra. Mało już takich było ?

  Po trzecie w takim kraju jak Polska, jakiekolwiek zmiany robi się tak, by nikt o nich nie wiedział, tzn. nasi wrogowie nie zorientowali się, że są odsuwani od koryta.

  Po czwarte „dobre zmiany” w świetle fleszy i kamer to w kontekście pkt. 3 przedstawienie teatralne dla ludu.

  Po piąte Polacy zawsze uwielbiają słuchać i wierzyć tym, którzy mówią to co polak chce usłyszeć. Oczywiście wrogowie wykorzystują to przeciwko Polakom. ( Ha, ha, ha kto na początku lat 80-tych uwierzyłby , że wybór JP II ma na celu zniszczenie kościoła w Polsce i przygotowanie pola pod zniszczenie Kościoła w ogóle ? Kto by uwierzył, że głównym celem think tanków w Ameryce , którzy wymyślili Solidarność było zniszczenie polskiej gospodarki ? Przecież i jeden i drudzy mówili bardzo ładnie to co chcieliśmy usłyszeć, a wyszło …..)

  Po piąte jak ktoś mówi ładnie i to co chcemy usłyszeć to powinniśmy sobie zadać pytanie W JAKIM CELU to mówi i KTO POZWALA mu to mówić. Wielu próbowało mówić podobnie , ale szybko zniknęli medialnie lub fizycznie.

  Po szóste można wierzyć ludziom sędziwym ( Prof. Wolniewicz) on mogą pozwolić sobie na luksus mówienie prawdy prosto w oczy bo …. co im mogą zrobić i nic na tym w doczesnym świecie raczej już nie zyskają.

  Po siódme, wśród osób sędziwych są wyjątki. U niektórych ciepełko jakie odczuwają gdy „waadza” poklepie ich po pleckach jest taka, że kłamią aż do śmierci.

  Po ósme ile razy Wam trzeba pisać żebyście się nie dawali podpuszczać.

  Po dziewiąte ( a pisałem PT , żeby uważać na chlapnięcia) chlapiąc widać kto jest z kim w jednym teamie, pomimo, że postronni maja tego nie zauważyć. Starajcie się bardziej by mnie nie zawieść ha, ha, ha.

  Po dziesiąte miłego dnia.

 108. NyndrO said

  Jeśli kto ma ochotę, to sanhedryn za pięć minut zapoda taśmy z sowy i innych po**bów. Ja mam. W końcu są Wakaje. Otwieram piffko i oglądam dabyljudabyjulef resttlingfederejszyn.Są modele.

 109. NyndrO said

 110. Boydar said

  Podobno mamy lato …

  https://turystyka.wp.pl/letnia-moda-sprzed-wieku-sprawdzilismy-jak-zmienialy-sie-wakacyjne-stroje-6150869534668929a

  Ponieważ nudyści a nawet nudystki nie robią na nikim specjalnego wrażenia nawet w ruskich bankach, następnym etapem powinno być to –

  http://www.vivini.pl/produkty_sakralne/urny?&typ_listingu=1

  Uwzględniając wykładniczy postęp globalnego ocipienia, można spokojnie przyjąć propozycję za bardzo ekologiczną i co ważniejsze, zgodną z zaleceniami ONZ oraz Klubu Rzymskiego.

 111. Yah said

  A prpos globalnego ocieplenia. Przyczyna upałów w Polsce był oczywiście nie efekt cieplarniany tylko stabilny niż nad wyspami brytyjskim dzięki któremu u nad polska z pd.zach, napływało powietrze zwrotnikowo morskie.

 112. Yah said

  Kongres USA nie ma kasy by zaspokoić oczekiwania na modernizację armii. Wiele programów zawieszono, inne pochłaniają ogromne kwoty, bez oczekiwanych efektów. Amerykańscy żydzi, beneficjenci dochodów państwa, zysków z ropy, handlu bronią i lobbyści przemysłowi zaczynają zjadać swój ogon. Chcą mieć zyski z produkcji broni i z jej sprzedaży. Okazuje się że broń jest za droga. Za droga by ją sprzedawać, za droga by modernizować armię.

  Zatem zrodził się pomysł by częściowo Europa kupowała starą i mało efektowną broń np. F-16, Patrioty, a uzyskane tą drogą środki przeznaczyć na modyfikacje F-22 Raptor i budowę nowych systemów antyrakietowych Lockhida.

  Jednak zasypanie powstałej dysproporcji jest niemożliwe z dnia na dzień. Proces ten będzie wymagał czasu kilkunastu, a może ponad dwudziestu lat.

  .http://fischer.neon24.pl/post/139637,wojna-atomowa-u-bram

 113. PISKORZ said

  re 98. Dziękuję..!! PS Dirlewanger podobno został zakatowany na śmierć przez polskich więźniów w południowej Francji..Piszę podobno…tak gdzieś kiedyś czytałem…/został rozpo-znany przez jednego z Polaków/.

 114. NyndrO said

  Ale jaja! Kiedyś na Gajówie się dowiedziałem, że buddyści zabijają chrześcijan. nie wierzyłem. Teraz mam nadzieję, że w końcu szlachetni buddyści na serio dopadną ksindza sowę. 😉

 115. NyndrO said

  Świnty ksionc sowa jest bratem właściciela speluny „sowa i inne sk**rwiele” . Ja oczywiście żartuję, ale też oczywiście mam pewien rodzaj satysfakcji. Zdaje se sprawę, że z sowy itd. jest taki katolik, jak ze mnie ukrainiec, ale tera uwaga : ksiondz sowa i inni sku**wiele zabijają buddystów. Pasuje? 😉

 116. NyndrO said

  Ze śmichu.

 117. Yagiel said

  Szanowny Wandaluzjo, dziękuję za 106. Jestem zaskoczony prostotą opisanej sytuacji… Czyli dwie bomby zrzucone na Japonię, przejęte przez USA od III Rzeszy, wyprodukował w Czechach Tesla – ale co z wziętą przez Brytoli?
  Kiedy działo się Monachium, Churchill (gr, Fokus) został tak rozegrany, by nie przeszkadzał albo nic nie wiedział: zrobili mu kryzys finansowy, dług +-20 tys, więc się tym zajmował i pieniędzmi od Czecho-Austrów. Wyspa była bezpieczna, ale od kiedy wiedział o tym Churchill? To jedna z najpaskudniejszych postaci XXw. ,zrobił nam powstanie=koniec Polski, wszelako równie podle potraktował Imperium Brytyjskie – czemu?
  Tym bardziej jeśli byli z Geringiem Luftwaffe braćmi i mogli Imperium tzw. Germańskie czy Aryjskie uczynić co najmniej do Uralu i Kaukazu włącznie, czyż nie?
  A teraz, gdy Brytole wracają na Wyspę,a pojawiają się news, że coś Z KOSMOSU spadnie na Ziemię, tym bardziej trzeba pytać, co jest z tą Brytyjską A-Bombą ? Bo jeśli ktoś puknie po ziemsku, a zapoda, że dupło z Kosmosu, to kto to będzie sprawdzał? Pan widzi i opisuje, bo tęskni, a ja pytam, bo ciekaw jestem, czy doczekam winogron tegorocznych lub przyszłorocznych…
  Czesi właśnie zmienili nazwę państwa, specjalnie dla Anglików: o czym oni mówią „Sprawdzam”?
  Dlaczego Benesz miałby być patologicznym aż wrogiem Hitler’a czy Niemców – mając bomby Tesli mógł ich po prostu zlikwidować, tak? Nie mieli samolotu nad III Rzeszę?
  A teraz USA mają Teslę, który robi różne rzeczy – tylko dla USA? Bądź Pan człowiek dla maluczkich i objaśnij. Nie z innego powodu pytam tylko bo „wolność to zrozumiana i zaakceptowana konieczność”, nawet jeśli to nie jest aż KOSMICZNA KONIECZNOŚĆ. Inaczej mówiąc, zrozumienie spowalnia jakby czas, zając żółwieje, a wolność wtedy smakuje po-woli…

 118. Pinxit said

  113
  NyndrO
  Mnie tam ksiadz Sowa nie interesuje.

  Ale czasami na gajowce mozna sie dowiedziec roznych rzeczy.
  Nie wierzy?
  Niech sprawdzi w ksiazkach, w internecie i niech sie przygladnie co sie dzialo na Sri Lance jak Syngalezi doszli do wladzy.
  Jak ktos nie wie i nie umie.

  Niech cicho siedzi i sie uczy!
  Bo zdaje sie, ze ma duzo do nadrobienia.

 119. NyndrO said

  Na to czekałem. Bo ci ze Sylanki to tacy byddyści,, jak Z tego śmiecia katolik.

 120. NyndrO said

  Głupku szanowny. Mni-wincy.

 121. NyndrO said

  Pinxit, patrz, zakuty łbie :. https://www.youtube.com/watch?v=wVpO6tgnJ1c Oczywiście u buddystów wszyscy są buddystami. W kościele katolickim to się nie liczy. No się pomylił i nie jest prawdziwym ksindzym. Przez takich śmierdzieli , jak Ty tak zwani „młodzi” odwracają się od Kościoła. Bo nie lubią sk**wysynów.Kombinatorku. Zauważ, pedałku,że nie piszę do Ciebie w trzeciej osobie. Bo nam,buddysom bliżej do Nieba,niż takim zjawiskom, jak ty.

 122. Pinxit said

  119
  Nyndr0
  Znowu sie upil. Jeszcze jeden wybraniec na ktorego cale niebo czeka!
  To szkodzi na watrobe.
  Widac ,ze ci sie wszystkie religie pomylily.
  Skad ty wiesz kto sie odwraca od kosciola i dlaczego?

  Tak jak ja rozumiem od kosciola odwraca nieuctwo i nieznajomosc historii Kosciola i mszy Trydenckiej.
  A poza tym jest OK.
  Ale na trzezwo.

 123. NyndrO said

  Nie sądziłem,że jest Pan aż takim cepem. Trudno- taka karma.

 124. Dzięcioł said

  Panie Gajowy, po kilku latach i znamiennych wydarzeniach jest okazja porównać komentarze pod poniższym wpisem. Myślę, że może to być dla wielu interesujące doświadczenie.

  https://marucha.wordpress.com/2012/05/02/francja-powizytacyjne-zalecenia-dla-instytutu-dobrego-pasterza

 125. NyndrO said

  Ja tam od razu mówię, że się Pinxitem bawię. Nikt normalny nie traktowałby takiego ewenementu poważnie.Nawet pijany.

 126. Maćko said

  105 Panie Radyobie. dziekuje za uwage, ale nie wiem o co Panu sie rozchodzi, chyba nie na ten sam temat piszemy. Bez obrazy ani checi dolozenia Panu z mojej strony, z tym co Pan napisal mozna sie zgodzic ale po prostu nie wiem co odpowiedziec, bo nie o tym pisze i nie to mnie interesuje.

  Pytanie proste jest: Jablo-Olsza to platny agent czy patriota? Oto jest pytanie.

  Jasne? 😉

 127. revers said

  Owsiak na Ludstoku bedzie uczyl polki wiazania Hidzabu, zwrotu do islamu, jak nie szatnizmem to islamem po blockiej mlodziezy …

  http://prostozmostu.pl/na-przystanku-woodstock-beda-uczyc-wiazania-hidzabu,8790.html

  czyli jak zawsze rupta co chceta, sloiki, puchy nie pekna od nadmiaru melonow a chusta sama zawize sie w hidzab.

 128. Marucha said

  Dziś najprawdopodobniej nie ukażą się nowe artykuły z powodu braku warunków technicznych.

 129. Boydar said

  Spoko Panie Gajowy, tego co jest, wystarczy spokojnie jeszcze na tydzień 🙂

 130. Polo said

  Ten kabaret jest dla mnie świetny.
  Kiedyś był przebój w lato z radiem Franka Kimono, a dziś jest Jabłonowskiego „King Bruce Lee karate mistrz”

  Kropka dostała z mawaszi geri;)))

 131. Polo said

  Życie jest tak piękne.
  Pan prof. Wolniweicz musi oganiać się od much.

  o… kropke muchy zjadły

 132. kot said

  Diabeł, panie Maćko, wie nie dlatego że stary, ale dlatego że diabeł Jak wszystko zło, ponadczasowy.

  Tak w ogóle to własciwie można założyć, że każdy kto sie wypowiada publicznie z sensem i nie wisi albo nie siedzi to kret. A tak wcale nie musi być. To jest dyskusja czysto teoretyczna, bo nas już od dawna nie ma. Zatem odpowiedż na pytanie czy Olszański to kret czy też patriota, brzmi: Co za różnica i kto o to dba?

  A co do syrenki, wie pan, kiedys mnie w Starym Kraju zapytała rodzina i to najbliższa z wypiekami na twarzy, – a ile masz samochodów? Bez zastanowienia odpowiedziałem że cztery ale że do użydku nadaje się jeden. Ale oni i tak usłyszeli tylko to pierwsze słowo kluczowe. U nas nie ma dyskusji, nawet w rodzinie. Może on ma jakiegoś fiacinę, czemu by nie? Cztery kółka dawno przestały być symbolem dobrobytu, a stały się koniecznością a ostatnio przekleństwem.

  Oni może i wykazują finezję, ale w swoim środowisku. Dla motłochu (nas znaczy się) mają kij i ochłap.

  Pan posłucha co ma do powiedzenia ksiądz Międlar. Za młody na kreta.

  podr.

  P.S. Turbana nie czytałem od roku. Może powinienem.

 133. gość said

  Musisz to wiedzieć(238)Ukraińcy zbierali pieniądze na zakup broni,teraz podżegają do obalenia rządu!

  .https://youtu.be/9OOdnKtpOOg

 134. gość said

  Wstydliwa historia USA. Statek z żydowskimi uchodźcami odesłali do Europy. Większość została zamordowana

  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03921-Statek-St-Louis-czyli-wstydliwa-historia-USA.htm

 135. NICK said

  Profesor Wolniewicz zmarł.
  Nie wiem czy z Panem Bogiem się był pojednał. Moim Bogiem, Katolickim (to do bergolniętego jest).
  Myślę, że Pan Bóg da mu fory… .

  Sebastian (16). Mądrze.

  Yagiel (23 i niżej). Podobnie.

  Ola (18). Masz rację. Można by podsumować, że „Jabłonowski” nawołuje do kolejnego, złego powstania. A dalszymi wpisami się nie przejmuj.

  A Maćko (58)?
  Jak zwykle. Wszystko to pieniądz. Wraz z jakąś tam informacją; oczywiście.

  P.S. Chrystus Pan nakazał innowierców nawracać.
  Nie zaś hołubić, Adminie.
  Pan wie i on wie.

  P.S.II. SAPie, Isiu.
  Nie ma że dobranoc. Że bajka.
  Lubię Nosowską. Przejrzyjcie dyskografię.
  Dziś to:

 136. gość said

  Jaruzelscy stracą willę? Należała przed wojną do patriotycznej rodziny!

  Jacek Ozdoba, radny Prawa i Sprawiedliwości warszawskiej dzielnicy Mokotów, chce zbadać, w jakich okolicznościach doszło do przekazania Wojciechowi Jaruzelskiemu willi rodziny Przedpełskich.

  Według informacji podanych przez Polskie Radio, dom w którym mieszkał gen. Jaruzelski wraz z rodziną został po wojnie, na mocy dekretu Bieruta, odebrany Przedpełskim.

  http://prostozmostu.pl/jaruzelscy-straca-wille-nalezala-przed-wojna-do-patriotycznej-rodziny,8852.html

 137. gość said

  Puławy: Cyganie zdemolowali kobiecie samochód: „Dlatego, k…, że parkujesz na naszej ulicy!” [WIDEO]

  http://www.dzienniknarodowy.pl/7776/pulawy-cyganie-zdemolowali-kobiecie-samochod-dlate/

 138. gość said

  Ukraina poluje na niemiecki zespół Scooter za to że zagrali na Krymie

  Jak podał niemiecki dziennik „Die Welt” – Na Ukrainie wszczęto śledztwo ws. członków niemieckiego zespołu Scooter, który zagrał koncert na zaanektowanym przez Rosję Krymie. Za nielegalne przekroczenie granic, zgodnie z ukraińskim prawem, może im grozić do 8 lat więzienia.

  Pomimo ostrzeżeń ze strony ukraińskich władz członkowie zespołu Scooter przybyli 3 sierpnia do Sewastopolu na Krymie i wystąpili na festiwalu muzycznym ZBFest w Bałakławie. – To nie jest tylko skandal – jest to przestępstwo skutkujące poważnymi prawnymi konsekwencjami – powiedział ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk. – Według nas jest to czysto muzyczne wydarzenie i gramy dla naszych fanów – odpowiedział mu frontman zespołu Scooter H.P. Baxxter.

  http://prawy.pl/55459-ukraina-poluje-na-niemiecki-zespol-scooter-za-to-ze-zagrali-na-krymie/

 139. NICK said

  Gość. (136). Jakże stracić mieli to co było z nadania?

  Kto mnie zna dość dobrze to wie, że co pisałem o Cyganach. Także we Puławach.

  Jak Pan myśli? Skąd ta kasa. z PATELNI?
  I wróżenia?
  Z tombaku?
  Ech.

 140. Polo said

  W komercjalnych stacjach permanentnie powtarzają jakieś przeboje.
  i na gajówce też go powtórzę parę razy.
  The Król ” Osz kur..a mać ”

  Kropkę młotek rozpier…ł

 141. NICK said

 142. Boydar said

  I co to niby qurwa ma być … wzór dla młodych ? Chyba wzór bolszewika AD1917

  Muszę uczciwie przyznać, że nie potrafię stwierdzić czy to fake, fake fake czy fake fake fake. Znaczy się nie wiem, ile pięter ma ten przekręt.

 143. NICK said

  Dla P. Isi.
  A ta baba, co to siała, to niech sobie sieje.
  A kury pieją. Kogutów brak.

 144. NyndrO said

  Nie chcę polemizować z moim ulubionym wrogiem, ale z Kachy, to jest najlepsze. * .https://www.youtube.com/watch?v=hs4rh2LqRmI

 145. NICK said

  Żeś mnie rozbawił, Kumplu.
  A jesteś w tym dobry.

 146. NICK said

  Pozdrów Anię.

 147. NyndrO said

  Dzięki. Spoko. Już to zrobiłem.

 148. NICK said

  Sorki i dobranoc.

 149. NyndrO said

  Dobranoc spoko. A z tym „Sorki”, to nie przesadzaj. Chłopaki nie płaczą ;).

 150. Boydar said

  A buzi to któryś nie chce ?

 151. NyndrO said

  A w mordę może by chciał Boydar? Z kopa?

 152. Isia said

  … Pan Nick …

  … dziękuję 🙂 …

 153. Carlos said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/metryka-koczownika-henryk-jezierski-2013-01

 154. Carlos said

  strona Henryka Jezierskiego zainfekowana- nie mozna otworzyc

 155. Allab55 said

  Mafia szczepionkarska ma się dobrze i działa. Dr. Jaśkowskiemu odebrano prawo wykonywania zawodu za ujawnianie prawdy o szczepionkach.
  https://podyplomie.pl/medical-tribune/27896,mobilizacja-wiedzy-kontra-demonstracja

 156. Boydar said

  Brutal …

 157. www.wandaluzja.com said

  Ad. 117:

  Dziękuję za krytykę, ale Skąd Pan u licha Wydedukował, że rzucone na Japonię bomby atomowe zostały zrobione w Czechach przez Teslę ??? Bomby rzucone na Japonię były TAKTYCZNYMI bombami Kriegsmarine, jakich KILKANAŚCIE wykonał Instytut Pocztowy w Berlinie. 3 z nich Hitler przeznaczył do zbombardowania Nowego Jorku i Waszyngtonu, ale Wielki Admirał dał je Amerykanom.
  W Niemczech było 3 ośrodki nuklearne: założony bezpośrednio po I wojnie światowej Instytut Fizyki przy katolickiej katedrze wrocławskiej, który Hitler z Goeringiem przenieśli do Wałbrzycha; finansowany przez Reichswehrę, Wehrmacht i Kriegsmarine Instytut Pocztowy w Berlinie oraz Instytut SS w Stuttgarcie.
  Zamówione przez Stalina w Pradze bomby Tesli były STRATEGICZNE, na Warszawę, Berlin i Londyn. Jedną zarekwirowali Anglicy Dyktatem Monachijskim a 2 zdobył Hitler NAPADEM na Kraj Czesko-Morawski, które pod koniec wojny zamierzał rzucić na Moskwę i Leningrad, co zostało zniweczone przez AK na lotnisku Leśnym w Łucku.
  Nie ja wymyśliłem, że Benesz kierował się wobec Niemców NIENAWIŚCIĄ. Świadczy o tym i to, że ZAAKCEPTOWAŁ Plan Stalina Marszu Armii Czerwonej na Zachód po wyeliminowaniu Warszawy, Berlina i Londynu CAR-BOMBAMI, z których Jedną Chruszczow Groził Danii.

 158. Yah said

  Ad 45

  „… i to arystokrackiego rodu ! Fake cholera?”

  Panie La Reine dotknęła Pani ważnego i drażliwego tematu. Przeciętnemu Polakowi wystarczy pomachać arystokratycznym lub szlacheckim pochodzenie i już ślepnie z zachwytu.

  Tymczasem to szlachta, arystokracja i przedwojenne elity ( inspirowani, kupowani i koligaceni z naszymi najulubieńszymi) doprowadzili do zagłady najpierw I RP , a później II RP.

  Tak więc wspominanie o arystokratycznych korzeniach dla nas Polaków powinno być ….. obciachem lub wstydem. Proszę zwrócić uwagę, że na swoje arystokratyczne pochodzenie powołują się z reguły ci, których koligacje za ostatnie 200 lat są mocno wątpliwe.

  Prawdziwa , polska, słowiańska szlachta była wykopywana z polityki odkąd tylko Piastowie zaczęli rządzić w Polsce. Sa jeszcze wsie rycerskie, gdzie żyją potokowi prawdziwej szlachty, ale oni z tym „arystokratyczno-hrabiowskim” barachłem nie ma ja nic wspólnego i nie chcą mieć nic wspólnego. Zostali 300-400 lat temu wykolegowani przez tych „herbowych cwaniaczków”.

  Ja Pani mogę postawić obok siebie „chłopa” z podkrakowskiej wsi i jakiegoś Potockiego czy innego Branickiego i pani sama zobaczy kto jest kim.

 159. Yah said

  „W Katyniu jest nierozkopany polski grób Nr 9. Już dawno pora powołać wspólną rosyjsko-polsko-niemieckąkomisję i przeprowadzić ekshumację ciał. Charakterystyczne jest również to, że choć o dziewiątym grobie Warszawa wie od wiosny 2000 roku, Polacy nie są nią zainteresowani. Dlaczego? Spoczywają tam Polacy „drugiej kategorii”? Powód jest inny. Stale biadoląca o ofiarach Katynia Warszawa nie rusza dziewiątego grobu dlatego, że boi się znaleźć w niej coś takiego, co obali całą jej wersję. Taki rezultat byłby godną odpowiedzią na rusofobię i prowokacje Warszawy.”

  .https://pl.sputniknews.com/opinie/201708015992088-Warszawie-wolno-mniej-Oleg-Nazarow/

 160. Peryskop said

  Fejk.
  Wcielony w mundur.
  I w szlachecko-jaszczurczą legendę.

  Generalnie każdy aktor to ZAWSZE fejk. Operacyjny.
  Dlatego w ich trupach ta znamienna nad-reprezentacja.

  W średniowieczu trupy nie miały wstępu do miast rozsądnych.
  Bo oni zawsze grali i wciąż grają na emocjach motłochu.

  Karol rapsodyczny nie inaczej.
  Reagany kowboje to samo…

  Motłochy lubią być bujane blichtrem.

 161. Yagiel said

  Wandaluzjo Szanowny, gdzież bym śmiał krytykować? Zastanawiam się nad tym, co czytam:

  1. czy możliwe, by Stalin zamówił Coś Takiego w Czechach, a Hitler o tym nie wiedział?
  2. to jak się dowiedział – od Becka? Beck wiedział, a Hitler nie?
  3. a jaki interes miał Beck w powiadamianiu Berlina: endecki?
  4. Czesi i Angole współpracowali, ale żeby Czesi az takimi dużymi graczami byli, by manipulować Londynem/Churchillem?
  5. tym bardziej, jesli Benesz nienawidził i było to wiadome – Niemcy musieli mieć to na oku
  a) a swoją drogą, jak Czesi mogli być aż taką potęgą zbrojeniową?
  6. Rosja Bolszewicka z Niemcami już przed Rapallo świetnie współpracowała, co nasilało się przez lata 30. – więc czemu Stalin miałby zamawiać bombę na Berlin? jeśli już, to sami powinni ją robić – nie wszędzie w Rosji byli Niemcy
  7. a w ogóle jak możliwa była krwawa-konwencjonalna wojna, skoro Angole mogli rzucić bombę na Berlin, a Niemcy na Londyn?
  a) jeśli Hitler miał słabość do Anglików i chciał razem robić Reich po Persję i Indie ,to… czemu Churchill nie chciał?
  b) wielu Anglików chciało – wystarczy poczytać Agatha Christie
  c) Londyn/Churchill miał bombę atomową i stracił II wśw. Imperium Brytyjskie? USA nie miały, a stały się imperium?
  8. no i Tesla -ponadnarodowiec? kto to był?

 162. Głos Prawdy said

  60 minut. Rosja rezygnuje z dollara
  .https://www.youtube.com/watch?v=IOtgbSXGAQw

  Rosja zamierza do minimum zmniejszyć zależność od dolara. A w konsekwencji w pełni się z niej wydostać. Już trwają negocjacje z sojusznikami, z krajami BRICS pod tym wzgledem, ze wszystkimi, kogo USA już poważnie denerwuje.
  Wspominają również Koreę Północną.Tam dobrze pamiętaja, co zrobili Stany Zjednoczone z ich krajem w czasie wojny. Oni już dawno nauczyli się żyć pod sankcjami, mistrzowie przetrwania.
  Zginęło tam 5 milionów cywilów. Amerykanie przez bombardowania zniszczyły wszystkie bez wyjątku, pokojowe osiedliny. Oni wiedzą co to jest i wiedza, że tego nie można dopuścić ponownie. Oni widzieli los Kaddafiego, który zrezygnował z broni masowego rażenia i Saddama Husajna i robią wszystko. aby nie podzielić ten los.
  ………..
  Sankcje nowe przeciwko Rosji – to otwarta brudna konkurencja w energetycznym biznesie. Jak ktos w Europie nie chce kupować za rozsądną ceną rosyjski gaz, będzie otrzymywał amerykański za o wiele większą ceną. Europa już nie w zachwycie

 163. Yagiel said

  Czy coś się zmienia w kierunku głównym PiSpolskiej polityki: z zachodniego/UE na Kreml?

  Komisja smoleńska się rozpada, a Waszczu w Moskwie nie naciska o wrak itd. – Mularczyk chce na tablicach ku czci ofiar zmieniać „hitlerowcy” na „Niemcy” (szkodliwy idiota), odszkodowania za II wśw. od Niemców, od Rosjan nie – Kolenda-Zaleska powiadamia, że PiS codziennie po plasterku wyjmuje nas z UE – reprezentacja piłkarska Polski nie ma zamiaru bojkotować finałów’2018 w Rosji, przeciwnie: wypychana jest na szczyty FIFA bardzo ponad stan – polskie(?) NGOsy zaczynają być traktowane po kremlowsku – GW usilnie wskazuje Kreml jako rozkazodawcę Macierewicza (zazdrość?)… Czy to np. wskazuje, że PiS już zaczął dryfować w kierunku Kremla?
  Tylko po co Kremlowi PiS? Polska ewent. może się przydać, ale PiS…?

 164. Głos Prawdy said

  Europo, czyś zupełnie zbeszczelniała?

  Wraz z alfabetem w moją głowę włożyli cyfrę, której nie zapomnę nigdy. Można zapomnieć numer telefonu żony, ale nie można zapomnieć o liczbę zabitych podczas II wojny światowej, obywateli radzieckich. Dwadzieścia dwa miliony… „obrońcy praw człowieka” i inne „obywatele świata” krzyczeli o tym, że „komuchy” ukrywają przed ludźmi prawdziwe rozmiary strat, i nazywano drugą cyfrę, w sześćdziesiąt milionów. W końcu można postawić kropkę w tym bezmyślnym sporze.

  Według odtajonych danych Panstw.plana ZSRR, utraty Związku Radzieckiego w II wojnie światowej stanowią 41 mln 979 tys., a nie 27 milionów, jak wcześniej sądzono. To bez mała jedna trzecia współczesnej populacji Federacji Rosyjskiej.
  Całkowity ubytek ludności ZSRR w latach 1941-45 — ponad 52 mln 812 tys. osób. Z nich nieodwracalne straty w wyniku działania czynników wojny – ponad 19 milionów żołnierzy i około 23 milionów ludności cywilnej. Wspólna naturalna śmiertelność żołnierzy i ludności cywilnej w tym okresie mogła wynieść ponad 10 mln 833 tys. osób (w tym 5 mln 760 tys. zgonów dzieci w wieku do czterech lat). Nieodwracalne straty ludności ZSRR w wyniku działania czynników wojny stanowiły prawie 42 mln osób.
  Źródło: https://polkrf.ru/news/1275/parlamentskie_slushaniya_patrioticheskoe_vospitanie_bessmertnyiy_polk

  I ci europejczycy czegoś nas jeszcze uczą? W czym nas winić? Za to, ze jesteśmy agresywni? Nie wiem, dokąd zmierza ten świat.
  Czołgi NATO już stoją wzdłuż wszystkich naszych zachodnich granic, a NATO nie wahając sie oświadcza, że zamierza nas „przestraszyć” rakietami jądrowymi, ale wróg – znowu my!
  A my cały czas chcemy przeprosic u nich za Katyń, W KTÓREJ NIE JESTEŚMY WINNI.
  http://nashaplaneta.su/news/evropa_ty_okhrenela/2017-08-07-2421
  ………………………………………………………………………………………………………………………..
  W związku z ostatnimi wypadami Polski w stronę Rosji i sprawą z grobami radzieckich żołnierzy, rosyjscy historycy, socjolodzy i przede wszystkim prości ludzie, które są trochę podkute w tym pytaniu, proszą zacząć śledztwo w sprawie rozstrzelania polskich wojskowych w Katyniu. Proszą podjąć archiwa, w których znajduje się informacja o świadkach, dowody o tym, że to była potężna prowokacja, oszustwo i podstawa hitlerowców. Że to w rzeczywistości niemcy zamordowali Polaków. Nie umniejszając przestępstw radzieckiego reżimu, przede wszystkim przeciw własnemu narodowi, idzie apel zorientować się w każdym konkretnym przypadku, gdzie ZSRR nie był winien, a tym bardziej w takim dużym przestępstwie jak Katyń, który wywołał nienawiść i wrogość ze strony Polaków.
  Zdrajcy i wrogowie Związku Radzieckiego, którzy go z pomocą Zachodu zniszczyli, splądrowali, rozgrabili – Gorbaczow i Jelcyn – to oni I liberalowie wpoili ludziom i Zachodowi myśl, że naprawdę to radzieccy żołnierze byli winni morderstwa Polaków w Katyniu.

 165. Głos Prawdy said

  MY – RUSCY – Joanna Biczewska
  .https://www.youtube.com/watch?v=mZMtZ3H3C3w

  Dla sławy z Chrystusem byliśmy stworzeni
  W żaden sposób nas wróg okropny nie zje.
  Kłuli nas sierpem, piętnowali gwiazdami
  Lecz nasz sztandar jest i będzie Krzyż.

  Prowadzą nas do Chrystusa drogi wąskie
  Znamy śmierć, prześladowania i niewolę.
  My – Rosjanie, my – Rosjanie, my – Rosjanie (My Ruscy, Ruscy, Ruscy)
  Wszystko jedno podniesiemy się z kolan!
  My – Rosjanie, my – Rosjanie, my – Rosjanie
  Wszystko jedno podniesiemy się z kolan!

  Przysięgaliśmy Carowi całowaniem Krzyza
  Zdrada położyła się na Rosyjski rodzaj
  Rozproszeni po świecie my wygnaniem
  Jak były przez Boga wybrany naród.

  Prowadzą nas do Chrystusa drogi wąskie
  Znamy śmierć, prześladowania i niewolę.
  My – Rosjanie, my – Rosjanie, my – Rosjanie
  Wszystko jedno wespniemy się z klęczek!
  My – Rosjanie, my – Rosjanie, my – Rosjanie
  Wszystko jedno wespniemy się z klęczek!

  Na ciele u Rosji rany podarte
  Lecz światło Chrystusa wyraźnie na przodzie
  I jeśli napadną na nas złe moce
  Do boju pójdziemy z krzyżami na piersi.

  Prowadzą nas do Chrystusa drogi wąskie…

  U nas z wrogiem skończyła się dyskusja,
  Znów powstaniemy do wyczynów.
  Rosja, Ukraina, Białoruś, –
  Plemion słowiańskich trzy bohatera.

  Refren.

  Wypełniając świat bordowymi dzwonami,
  Wzejdzie zwycięstwa rosyjska zorza.
  I my, wprost z krzyżami i ikonami,
  pójdziemy namaszczać Rosyjskiego Cara.

 166. Głos Prawdy said

  Fiodor Koniuchow. Na wiosłach przez Pacyfik. Jeden na jeden z Oceanem
  .https://www.youtube.com/watch?v=iOnE6n99f2c
  Fedor Коniuchow na balonie w podróży dookoła świata
  .https://www.youtube.com/watch?v=BvSA1UfCWGg

  Prawdziwy ruski człowiek, silny ciałem i duchem. Teraz on duchowny prawoslawny. On mówił, to tylko dzięki Bogu zmógł takie podróże podołać, również dzięki temu, że Bóg w niego i jego rodzaj włożył ogromne męstwo. Po wiele dni nie spać, on dużo widział, z dużymi trudnościami spotkał się, lecz nie poddał się, nie zwariował, wyżył. Modlił się

 167. robertgrunholz said

  Gdyby agenci ABW działali wyłącznie na rzecz Polski, a nie robili za chłopców na posyłki obcych agencji, to każdy rodzaj działalności George’a Sorosa na terenie Polski byłby już dawno zdelegalizowany.

  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/08/08/gdzie-soros-a-gdzie-batory/

 168. Boydar said

  „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Agencji Wywiadu), ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnicy prawnie chronionej, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”

  za https://www.arslege.pl/rota-slubowania-funkcjonariusza/k181/a18347/

  Który punkt przysięgi łamią ? Bo moim zdaniem żaden.

 169. Maćko said

  132 Drogi Kocie, juz to napisalem ale wcielo, byc moze z tego samego powodu z którego opuszcze WT az do nowych, 66tych ->
  Tyle tu fotek-pstrotek-bzdetek ze szkoda czasu i atlasu.

  Przy okazji: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wladze-UE-obawiaja-sie-runow-na-banki-7536429.html
  Unia Europejska pracuje nad przepisami pozwalającymi na „tymczasowe” zablokowanie wypłat pieniędzy z banków – donosi Reuters. Nowe regulacje mają na celu uniemożliwienie tzw. runu na bank, w ramach którego klienci masowo wycofują depozyty.

  Według unijnych dokumentów, do których dotarli dziennikarze Reutersa, prace nad przepisami umożliwiającymi zamrożenie depozytów trwają od początku roku, gdy na krawędzi bankructwa stanął włoski bank Monte dei Paschi. Zostały one ujawnione dwa miesiące po tym, jak decyzje klientów o wypłacie swoich pieniędzy doprowadziły do upadku (tj. uporządkowanej likwidacji) hiszpański Banco Popular Espanol.

  Dozoba w innym watku. Milego mia-uczenia.

 170. Grzesiek said

  Do tego artykułu
  https://marucha.wordpress.com/2017/08/02/nie-daj-boze-jesli-podpadliscie-komus-w-usa/

  Gajowy Marucha widać jeszcze nikomu w USA nie podpadł. Ciekawe czy Szwecja w podskokach wydałaby go jankesom. Zwiedziłby więcej ameryki niż Rosji w której zapewne nigdy nie był.

  ——
  Chciałbym się uprzejmie spytać, co wnosi do dyskusji Pański komentarz i jaki był jego cel, oprócz zaczepki?
  Wie Pan… ani z koniem, ani z adminem nie warto się kopać.
  Mama tego nie nauczyła?
  Admin

 171. Grzesiek said

  Macie dla relaksu twittera śliczniutkiej Rosjanki, utalentowanej gimnastyczki.

 172. Grzesiek said

  Ech te ruskie kobiety i rakiety!

 173. Boydar said

  Jak Grzesio złamał Parental Control ?

 174. gość said

  Hanna Gronkiewcz-Waltz gnębi biednych Warszawiaków. Straż Miejska dostała specjalne polecenia!

  W Warszawie rozpoczęła się akcja kontroli najpopularniejszych miejsc handlu – to efekt rozporządzenia ze stołecznego ratusza, zgodnie z którym każdy stragan musi mieć odpowiednie zezwolenie od miasta.

  Kogo ścigają strażnicy? Najbiedniejszych warszawiaków i osoby przyjeżdżające na handel do stolicy.

  http://wolnosc24.pl/2017/08/08/hanna-gronkiewcz-waltz-gnebi-biednych-warszawiakow-straz-miejska-dostala-specjalne-polecenia/

 175. gość said

  Odszkodowania za II W.Ś. to obecnie 10 bln dolarów

  .https://youtu.be/F3Hhe3Xr6v4

 176. gość said

  Adopcje zagraniczne wstrzymane? P. Bednarz dopiął swego?

  .https://youtu.be/i1ewNkcXtmE

 177. gość said

  Janusz Szewczak dla Frondy: Unia planuje ‚cypryjski numer’ w bankach – szykują dyrektywy

  Luiza Dołęgowska, Fronda.pl: W mediach pojawiły się ostatnio niepokojące informacje, że banki – w przypadku braku wypłacalności albo innej trudnej sytuacji – mogą blokować pieniądze zgromadzone na rachunkach, oszczędności swoich klientów. Czy to prawda?

  Janusz Szewczak, ekonomista, publicysta, poseł (PiS): Tak, to prawda i nie dotyczy to tylko Polaków – dotyczy to generalnie obywateli poszczególnych państw Unii Europejskiej. Te prace są prowadzone, że tak powiem – po cichu – w Komisji Europejskiej od pewnego czasu, a zostały teraz przerwane ze względu na okres urlopowy, ale we wrześniu mają być kontynuowane.

  http://www.fronda.pl/a/janusz-szewczak-dla-frony-unia-planuje-cypryjski-numer-w-bankach-szykuja-dyrektywy,97579.html

 178. gość said

  Kard.Timothy Dolan na wesoło!

  http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A741-Rockettes.htm

 179. , said

  https://www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=2000118&stc=1&d=1471806074

 180. Bodzio said

  ad 168 @Boydar
  Który punkt przysięgi łamią ? Bo moim zdaniem żaden.

  Skoro w rota ślubowania nie mówi o który naród chodzi…

 181. , said

  https://www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=1835439&stc=1&d=1453351031

 182. saba said

  Jak słyszę że uny niby szukają lekarstwa na raka to śmiech mnie ogarnia.
  A takich jak Burzyński były/są setki siedzieli/siedzą w więzieniach pouciekali z usraela lub pomordowali ich itd.
  Na to są tony dokumentacji.

 183. Boydar said

  No więc właśnie, Panie Bodziu, no więc właśnie.

 184. , said

  https://www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=2406828&stc=1&thumb=1&d=1500650748

 185. gość said

  Tłumy na paradzie homoseksualistów w Jerozolimie

  Ponad 22 tysiące osób uczestniczyło w ubiegłotygodniowej Paradzie Równości w Jerozolimie, a towarzyszyły im specjalne środki bezpieczeństwa związane z zasztyletowaniem uczestniczki marszu sprzed dwóch lat. Tym razem w stolicy „obrońcy naszej cywilizacji” zajmowano się kwestią relacji pomiędzy środowiskami homoseksualnymi oraz religią, która ma zdaniem organizatorów prowadzić do uprzedzeń wobec mniejszości seksualnych.

  http://autonom.pl/?p=19188

 186. Boydar said

  https://tech.wp.pl/nie-tylko-husaria-i-enigma-wynalazki-militarne-z-ktorych-polacy-moga-byc-dumni-6152891189008001g

 187. NICK said

  Nie dość,że złamał (do Boydar’a piszę) to jeszcze brzydotę zapodaje; Grzesiek, znaczy.
  Byłaby sę ogoliła przedramiona. Raczej.
  Fuj.

  Pozdrowienia, Pani Isiu.

  Gość. To chyba dobrze? (182).

 188. Boydar said

  Nic z tego nie rozumiem, i dla czego „murzyn” z małej litery …

  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/139671,krotka-ocena-spoleczenstwa-iii-rp-dnia-dzisiejszego

 189. Boydar said

  Jestem przeciwny goleniu się kobiet, i dobrze Pan NICK o tym wie. Nie jestem pedofilem; ogolona kobieta przypomina małą dziewczynkę i mi się z automatu robi wpół do szóstej. No.

 190. La Reine Toronto said

  https://media.foodnetwork.ca/uploadedimages/pages/newsletter/smartfo

  Proponuje ognisko w polskim lesie …jeszcze…

 191. La Reine Toronto said

  Kekus ma racje: niech ‚Kaczynski ‚ da se na wstrzymanie tymi ‚miesziecznicami’…na litosc Boska!

  To wola o Pomste do Nieba zeby taki czynnik prowokowal ludnosc polska do wykonywanie ich brudnej roboty….Majdanu sie zachciewa Prezesie?

  A kysz a kysz prosze za wlasne fundusze organizowac modlitwy w kosciele i tyle.

  Polacy Basta nie dajcie sie wykorzystywac jako mieso armatnie i jako bezwolna tluszcza i gawiedz!

  Straszne!

 192. kot said

  Panie Maćko, ewidentnie koty się panu wzięły i pomerdały. TEN kot nie miauczy tylko mruczy. Potrafi ryczeć, ale mu sie nie chce. Jak wszystkie koty woli sobie leżeć i sie wygrzewać. Po Waszemu taki kot nazywa się Otoronco. Pan zobaczy:

  .https://www.youtube.com/watch?v=LuUxhtWE_t0

 193. www.wandaluzja.com said

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/historia/kulisy-%C5%9Bmierci-gen-waltera-kto-zabi%C5%82-karola-%C5%9Bwierczewskiego/ar-BBAwSHj?ocid=spartandhp

  PO ŚMIERCI „WALTERA” KOMUNISTYCZNA PRASA WEZWAŁA DO „OSTATECZNEJ ROZPRAWY Z FASZYSTAMI” – PISZE NA ŁAMACH MIESIĘCZNIKA „HISTORIA DO RZECZY” JAKUB OSTROMĘCKI.

  Gdy na radzie wojennej I frontu ukraińskiego Świerczewski otrzymał zadanie Zatrzymania Schoernera to SCHLAŁ sie Jak Świnia. Schoerner miał wcześniej iść PRZEZ WROCŁAW na Poznań więc Świerczewski czekał na niego w Trzebnicy.
  Z tej racji wysłał do Wałbrzycha oddział Rozpoznawczy, który napotkał tam żołnierzy Pattona. Polscy niewolnicy powiadomili walterowców o Pociągach ze Złotem pod KSIĄŻEM więc walterowcy wyprowadzili 2 i zabrali jedną WALIZKOWĄ bombę atomową z zapalnikiem zegarowym. Potem dali jeden pociąg ze złotem SERBSKIM pattonowcom na Waligórze a pozostałe 2 zasypali dynamitem. Był to eszelon 2 bomb atomowych, na Moskwę i Leningrad, który po zniszczeniu przez AK Hainkla-GIGANTA wycofano do Wałbrzycha.
  Potem Walter spotkał się z Stepanem Banderą, którego namawiał do udziału w wojnie ukraińskiej, ale ten odmówił. Śledztwo przeciw Walterowi prowadził generał NKWD Spych-Spychalski, który powinien go też zamordować.

 194. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/krystyna-pawlowicz-chce-pomocy-zydow-nie-ma-co-marnowac-czasu-6153248781699201a

  Wiedziałem, wiedziałem że będzie pływać …

 195. Yah said

  Ad 191

  He, he, he a jak poslanka zamierza podzielić odszkodowanie pomiędzy Polskę-USA i Izrael. Rozumiem 5%-25%- 70%

 196. Lily said

  Re;Yah
  Byla uczestniczka posiedzenia KNESETU w Krakowie,nie ona jedna od Kaczynskiego.

 197. Yagiel said

  spojrzałem na dwu-zdjęcie Trump-Kim Dzong Un… jacy oni podobni! oczy, osadzenie, grymas uśmiechu – tylko na tym zdjęciu?
  aż mnie ciekawi, do jakiego stopnia to podobieństwo czy pokrewieństwo dusz….?

 198. Romanus Minutus said

  Polityka kadrowa googla:
  .https://www.dobreprogramy.pl/Po-pierwsze-roznorodnosc-ale-Google-zwalnia-niepokornego-konserwatyste,News,82566.html

 199. Yagiel said

  Popytałem kilku osób, co sądzą o tym podobieństwie – najrozsądniej brzmi to:
  ONET to kapitał niemiecki, a NIemcom zależy na zohydzaniu Trump’a, więc ktoś tam postarał się dobrać ujęcia
  ale – jak wiadomo – z pustego to i Salomon nie nasika…

  A przy okazji Trump’a wypłynął Duda/PAD z referendum konstytucyjnym: otóż możliwa ustawka:
  po to PAD zagrał bunt wobec PiS, by wszyscy, tzn. by suweren-ciemny-lud to kupił jako samodzielność PADy
  w tych okolicznościach PAD rozpisuje referendum konstytucyjne – konstytucja jest raczej ważna dla nas i dla PiS
  komu przyjdzie do głowy, że – w razie czego – można referendum sfałszować? nie Kaczyński przecież będzie liczył, a Duda
  a Duda taki niepodobny do Kaczyńskiego…

Sorry, the comment form is closed at this time.