Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Byliśmy przeciw powstaniu
  Boydar o Faza fermentacji
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (53 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  JerzyS o Szumowski dla money.pl:…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  gnago o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  Maverick o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  PanSmetek o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  tak na koniec o Wolne tematy (53 – …
  NC o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

FP publikuje listę błędów, których Trump jeszcze nie popełnił

Posted by Marucha w dniu 2017-08-05 (Sobota)

Prezydent Stanów Zjednoczonych na razie nie wykonał pewnych niebezpiecznych kroków w polityce zagranicznej, ale z czasem może się na nie zdecydować, popełniając tym samym nowe poważne błędy – twierdzi Stephen Walt, profesor z Uniwersytetu Harvarda.

Jego zdaniem Donald Trump po objęciu urzędu głowy państwa popełnił wiele błędów w polityce zagranicznej, ale w kilku kwestiach udaje mu się uniknąć omyłek, które mogą doprowadzić do niebezpiecznych konsekwencji dla Stanów Zjednoczonych.

Jednocześnie Walt nie wyklucza, że Trump rozważa niektóre z tych ryzykownych kroków i może się na nie zdecydować, próbując odwrócić uwagę od niepowodzeń swojej administracji w polityce wewnętrznej.

Przede wszystkim ogromnym błędem ze strony amerykańskiego prezydenta będzie próba rozwiązania kryzysu na Półwyspie Koreańskim metodami militarnymi. Prawdopodobnie — zdaniem profesora — podobny krok doprowadzi do wojny w regionie.

Drugim niebezpiecznym błędem Trumpa może być wyjście z porozumienia nuklearnego z Iranem. Już podczas kampanii wyborczej Republikanin ostro krytykował tę umowę.

Oprócz konwencjonalnej wojny, autor ostrzega amerykańskiego prezydenta przed wojną handlową i nadużywaniem środków protekcjonistycznych, co — jego zdaniem — negatywnie wpłynie na gospodarkę światową.

Wysłanie dodatkowych sił do Afganistanu, na co nalega wielu wojskowych, może być jeszcze jednym potencjalnym błędem popełnionym przez amerykańskiego przywódcę. Pomimo tego, że podczas kampanii wyborczej Trump był przeciwko angażowaniu się Stanów Zjednoczonych w konflikty zbrojne na Bliskim Wschodzie, teraz już nie tak kurczowo trzyma się tego stanowiska, twierdzi Walt.

Wreszcie ostatni z poważnych błędów w polityce zagranicznej, których Trump jeszcze nie popełnił: dostarczenie broni Ukrainie. Zdaniem profesora doprowadzi to jedynie do eskalacji napięcia w stosunkach z Moskwą.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 2 to “FP publikuje listę błędów, których Trump jeszcze nie popełnił”

 1. Birton said

  Trump jest w ŻYDOWSKICH szponach , zagrożono mu tym, co przydarzyło się Kennedy’emu i się ugiął

 2. Boydar said

  Może i w żydowskich, a może nie. Nie ma to większego znaczenia. Ci którzy Go tam umieścili, potrafią zadbać o Jego bezpieczeństwo. Klimat się zmienił, trudno wyczuć dlaczego. Tak naprawdę gów*no wiemy co daje prawdziwą władzę, a co jest tylko chwilowym jazgotem. Patrzymy odruchowo przez pryzmat ludzkiego życia, a to przecież tylko kropka na osi czasów.

Sorry, the comment form is closed at this time.